Wagtmans: 'te weinig steun' "NET EEN BAKKERIJ..." Grap werd waarheid Van kilometer tot kilometer Tour in AGOSTINHO ZAL TWEE WOORDEN ONTHOUDEN Wagtmans: "Verschrikkelijke temperatuur ;tuums IE IEN ALARMBEL /DOOR IPeter Heerkens GELE STIP Uitslag Algemeen klassement Ploegenklassement Algemeen ploegenklassement Puntenklassement Algemeen bergklassement 12 DE STEM VAN WOENSDAG 16 JULI 1969 19 FM ALL TRANS1S- ORTABLE RADIO XE. Met automatische ling. Zeer selectief. In de antenne voor AM Hoge en lage tonen- 6 Maanden schrifte- antie. IICü Slechts |£«fav ROOSENDAAL vlotte modellen en oderne, leuke des- e of lange pantalon. j o.a. poplin, cotton ,11e moderne opvat- anden. d. Wat dat voor een merkt u pas als u I en scherpe prijzen lieuwste strijken. Terylene en nmodeafdeling „AI- ijd het mooiste". Poulidorgebroken aan de finish. (Van onze speciale verslaggever) MOURENX „Het is maar goed", zuchtte Rini Wagtmans in Mourenx, „dat ik vroeger in een bakkerij gewerkt heb. Nu was ik iets gewend aan die verschrikke lijke temperatuur, maar helemaal lekker voelde ik me toch niet. Ove rigens was het voor mij geen lastige koers. Ik kon profiteren van het feit dat mijn concurrenten voor het algemeen klassement in dezelfde groep fietsten. Dat was bijzonder handig. Ik ben maar één keer in moeilijkheden geweest, en dat was toen er een steentje in mijn linker oog sprong. Ik heb 5 kilometer met een hand voor mijn oog moeten rij den om de pijn wat te verzachten". JAN JANSSEN bleek in Mourenx weinig vertrouwen meer te hebben in een overwinning in Bordeaux, vandaag. Hou op, man, wie denkt er nu aan morgen, ik ben veel te moe om daar één woord aan te be steden". HARM OTTENBROS: „Wat een dagje hé. Zoiets hoop ik niet gauw weer mee te maken". KEES HAAST: „Ik heb het in mijn wielerleven dikwijls beroerd gehad, maar zoals vandaagNee, dat maakte ik nog nooit mee. Het was de zwaarste dag van mijn car rière". EEF DOLMAN: „In zo'n grote groep als waarmee ik binnenkwam, kun je vrij rustig rijden. Toch heb ik veel afgezien, maar het was voor mij niet zo lastig als vorig jaar in verschillende etappes in mijn eerste Tour. Ik raak er wat aan gewend, denk ik". GERBEN KARSTENS: „Niet makkelijk natuurlijk. Iedereen had het lastig. Maar zoals iedere dag heb ik me ook nu niet geforceerd. Ik ben kalm meegegaan en ik voel me gezien de omstandigheden nog steeds uitstekend". KINI WAGTMANS TRIOMFTOCHT VAN EDDY MËKCKX (Van onze speciale verslaggever) MOURENZ Faemas assistent-ploegleider Vig- na ziet t zo: „Deze prestatie van Merckx Kad niets te maken met het bewust voor schut zetten van de anderen. Het was simpelweg een natuurlijke selec tie, veroorzaakt door de zon. Vandaag bewees Eddy dat hij ook een specialist is in het opvangen van de warmte en daar had niemand op gerekend". Na 73 km wedstrijd in de laatste zware bergetappe van deze Tour de France werd Merckx duidelijk door meer gedreven dan de wetenschap dat het peloton smolt onder de zon die boven het parcours gloeide als een ongecontroleerde en daardoor dolgedraaide energiebron. Eddy Merckx wilde wel degelijk vernieti gend uithalen, toen hij ondanks een kleine pauze na de top van de Tour- malet merkte dat niemand hem volgde. Het lukte op een verbijste rende manier. Terwijl hij allang fris opgeknapt zijn best deed om uit de dikke ronde kring van journalisten te komen, zocht Raymond Poulidor, die op 7.56 van hem in de eerst volgende groep was binnengekomen, steun aan de televisietoren. Hij weigerde alle interviews en vroeg beleefd of de heren 's avonds niet naar zijn hotel wilden komen. Het enige wat Ray mond Poulidor kwijt wilde, was het Eddy Merckx is toen persoonlijk ach ter de twee leiders aangegaan en hij werd daarbij vergezeld door Pingeon, Gandarias en Gimondi. Veel werk maakte Eddy Merckx niet van deze expeditie en hij liet zich rustig terug pakken door het peloton om tien kilo meter verder wel serieus aan de slag te gaan. voor de hand liggende woord „ver- ichrikkelijk", dat men op de weers omstandigheden en Merckx' solo mocht betrekken. 's Morgens aan de start nog, had hij geweldig gegrapt over de krachts verhouding peloton-Merckx. Bij het tekenen van de presentielijst was Poulidor met een grote bril op zijn neus verschenen. „Kun je er ook wat door zien?", werd hem gevraagd. Daarop had de donkere Fransman zijn gezicht in de plooi getrokken en bedachtzaam gezegd: „Ik zie, ik zie, heel, heel in de verte een heel, heel kleine gele stip". Wat toen een giller van de eerste orde was, ontwikkelde rich enkele uren later tot een bittere witz, waar niemand van de coureurs nog om kon lachen. De kleine gele stip namelijk, op geen enkele manier gezien overigens, want daarvoor reikte de afstand te ver, blameerde op een afschuwelijke manier het deelnemersveld, dat traag over het sidderende asfalt trok en in eenkromp onder die onmenselijke temperatuur van rond de 40 graden. ™ot aan de voet van de Tourmalet was het allemaal nog wel gegaan, al had Merckx toen al een keer de stem- Wng gepeild met een speelse de marrage. Het betekende echter wei nig. zoals de beklimmingen van de de Peyresourde en de Aspin niet veel voorstelden. Hot peloton nam de twee hindernis sen nagenoeg in gesloten formatie. Beide keren kwam Joaqim Galera als eerste boven en op de Aspin deed hij dat in het directe gezelschap van Gutty met wie hij vijf seconden had genomen. Samen met Gimondi, Pingeon, Zimmermann, Gandarias en Poulidor begon hij 500 meter voor het steeds meer in de wurggreep van de hitte komende peloton aan de beklimming van de Tourmalet. Daarmee luidde de alarmbel voor de grote groep, waaruit zo'n 30 renners konden ont snappen en aansluiting wisten te krijgen met het ploegje Merckx. On der hen bevonden zich Jan Janssen en Rini Wagtmans, maar ze waren er eveneens bij op het moment dat er afvallers genoteerd moesten worden. In de loop van de kilometers die tot het hoogste punt van de Tour malet leidden, loste Janssen vóór Wagtmans en ze troffen elkaar later weer in de tweede groep achter de kleine gele stip. Bij het ophouden van het aantal gelosten in de klim van de Tourma let schoot er een kopgroep van twaalf over: Merckx, Vandenhossche, Gan darias, Poulidor, Bayssière, Zimmer mann, Gutty, Pingeon, Theillière, Agostinho, Van Impen en Gimondi. Precies de helft van hen zou zich, naar achteraf bleek, kunnen handha ven. Bij de verliezers was ook, tien kilometer van de top, Felice Gimondi, die maandag zijn privé-arts liet over komen, omdat hij last had van een lintworm. In de helse rit naar Mou renx droeg Gimondi duidelijke spo ren van verzwakking in zijn pedaal slagen en na twee keer gelost te zijn, schoof hij steeds verder naar achteren om tenslotte terecht te komen in de forse groep die als tweede peloton fietste, achter de overgeblevenen van de kopgroep Vandenhossche, Bays sière, Pingeon, Theillière, Zimmer mann en Poulidor. Eddy Merckx was toen al lang op drift geslagen. Onverwacht eigenlijk, want in de eerste meters van de af daling die hij deed met Martin Vandenhossche met wie hij 55 sec. voorsprong had genomen leek hij weinig geïnspireerd. Ineens echter, na een korte pauze en overleg met zijn ploegleider Lomme Driessens. viel Merckx aan en iedereen heeft het geweten. Hij begon overigens bijzonder rus tig, Eddy Merckx, want de eerste tien kilometer van zijn solo liet hij de ver schillen nog beperkt tot luttele se conden en kleinere minuten die wat hoop gaven aan de achterblijvers. Rini Wagtmans bijvoorbeeld op 2.05 met Van Impen, dacht er toen nog het beste van. „Ik twijfelde er niet aan of we zouden het groepje Poulidor halen en misschien dat er dan met samenwerking nog wat te ondernemen was geweest tegen Merckx." Op de eerste plaats bleek Wagt mans' verwachting een ijdele veron derstelling want Van Impen weigerde iedere meter kopwerk. „En ik peins er niet over om me voor hem in de vernieling te rijden", verklaarde Wagtmans na afloop. Het betekende dat het tempo wat stil viel en Agos tinho en Gutty bij hem' en Van Im pen kwamen. Weer moest Rini Wagt mans gebrek aan werklust constate ren. „Waarom ze mij alleen alles wilden laten doen, snap ik nog niet. Het was toch ook hun belang". Rini Wagtmans besloot de verstan digste weg te kiezen en ging wach ten op de naderende groep met Jan sen, Gimondi, Gandarias en Vianelli. Dat verklaarde ook het merkwaar dige feit dat Wagtmans minuten ver speelde in de afdaling van de Tour malet. Waar voor hem winst ver wacht werd, daalden de vooruitzich ten op aansluiting met het groepje Poulidor. „Ik liet me rustig afzakken om op de ploeg met Gimondi te wach ten. Want hij, Gandarias, Vianelli en Letort, die bij hem zaten, waren uit gerekend de mannen, voor wie ik bang moest zijn om mijn zesde plaats in het algemeen klassement niet kwijt te raken." Terwijl de kleine groepjes samen gingen om eensgezind het zware juk van de weersomstandigheden en de 'schande, die Merckx teweeg bracht te dragen, liep „de kleine gele stip" steeds verder weg. Voor duizenden en duizenden men sen reed Eddy Merckx een onverge telijke triomftocht naar Mourenx. Hij verzamelde minuten alsof het niets was, liet er rustig weer enkele af nemen en bouwde dan opnieuw aan het verschil. Met bijna zeven minuten op het eerste pelotonnetje kwam hij hoven op de Aubisque, waar zijn fiets met moeite een weg vond tussen de opdringerige wielerfans, die de grote sensatie van al te nabij wilden volgen. Eddy Merckx werd stormachtig toegejuicht en kreeg van honderden handen drinken aangeboden, maar dat aannemen is een van de onver standigste dingen die een coureur kan doen. Ondanks de inspanning vond Merckx meestal nog tijd om beleefd het hoofd te heffen ten teken van spijt, dat hij het vriendelijke gebaar moest weige ren. Soepel en sterk vertrapte hij de kilometers tot er geen meer over wa ren en men hem met water en eau de cologne weer tot gentleman waste. In Mourenx toen stond hij trots langs de kant bii het binnentrekken van de gehavende karavaan: de eer ste groep op bijna acht minuten, de tweede groen op 14, de derde op ruim 24 en de vierde od 33 minuten. „Hij wilde ze echt niet bewust voor schut zetten", vergoeïlijkt Vigna de ravage. (Van onze speciale verslaggever) MOUVENX Onder de radio-re porters is Lue Varenne (België-fr.) de meest luidruchtige verslaggever. De manier waarop hij de aankomst beleeft maakte van hem een mar kante figuur, nu al enkele jaren lang. Varenne San ook los van zijn micro foon druk doen, wat gisteren bij de start weer eens bleek. Daar stond hij met veel kabaal stellingen te verkon digen en zei op een gegeven moment „Wat die Eddy doet is toch formida bel, nietwaar?". Waarna een van de omstanders met een strak gezicht vroeg: „Eddy, Eddy, welke Eddy? ,ni 92 renners starten voor de fit naar Mourenx. Ronald de Witte niet aan de start verschenen. Peloton begint aan de be klimming van de Col de Peyre- sourde (tweede categorie) m Polidori moet als eerste los sen. 5 km Schutz valt maar zonder ern- stige gevolgen. V™- Polidori valt uit. j Doorkomst op de top van e Peyresourde: 1 Joaquin Galera, 3 op 10 sec. Bellone, 4 Pin- Merckx, op 15 sec. Dancelli elisie, op 30 sec het peloton on- Ao„ ?.a"voering van Gandarias, Agostinho Poulidor, Gimondi, Du- 20 km1 Zmmermann. rilden" ge's valt maar kan door- 3\smi Miko-klassement: 1 Abra- RiottsY urReybroeck' 3 Leman, 4 32 km Wright. do ,?eloton begint gesloten aan fD™™ming van de col d'Aspin 33 km lCa-egorie)' 34 km T'az en Cooreman lassen. coiVa °orkomst op de top van de Gutt» ,?pm: 1 Joaquin Galera, 2 3 op 5 sec. Merckx, dan op 15 sec, Pingeon, Gandarias, Delisle, Bellone op 20 sec. Gimondi, Pouli dor, Manuel Galera, op 25 sec. Van den Bossche, Agostinho, Dr» ont, Lopez Rodriguez, Bouloux, Zim merman, Wagtmans en Jansen. 45 km In de afdaling gaat Merckx de koplopers voorbij maar ze halen hem, gesteund door Pingeon, Gan darias en Gimondi terug. 54 km Merckx, Gimondi, Pingeon, Zimmerman, Gandarias en Pouli dor beginnen met een voorsprong van 500 meter op het peloton aan de beklimming van de Tourmalet (eerste categorie). 55 km Er ontstaat een kopgroep van ongeveer 35 renners waarin in de loop van de kilometers moeten lossen: onder andere Janssen, Le tort, Wagtmans, Vidament en Du mont. groep bestaat nu uit Merckx, Van fi3 km (11 km voor de top) kop- den Bossche, Gandarias, Poulidor, Bayssiere, Zimmerman, Gutty, Pin geon, Theilliere, Agostinho, Van Impe en Gimondi. 64 km Gimondi lost maar weer snel bij de kopgroep. 65 km Gimondi lost opnieuw 70 km Van Impe lekke band 74 km Doorkomst op de top van de Tourmalet: 1 Merckx, 2 Van den Bossche, op 55 sec. Zimmermann, Poulidor, Gutty, op 1.10 min. Bays siere, Theilliere, Pingeon, Ganda rias, op 1.30 Agostinho, Van Impe, op 1.50 Dumont, op 2.25 Vidament en Wagtmans, op 2.45 Dancelli en Vianelli, op 2.55 Janssen en Van Schil. 75 km Merckx loopt in de afda ling weg van Van den Bossche 83 km Merkx 25 sec. voor op Pin geon, Poulidor, Van den Bossche, Bayssiere, Zimmermann en Theil- ilere, op 1.10 Gandarias en Gutty, op 2.05 Wagtmans en Van Impe, op 2.10 Gimondi. 110 km Merckx ligt aan de voet van de col d'Aubisque (derde cate gorie) 1 minuut voor op het groepje Poulidor op 4 minuten komen Agos tinho, Wagtmans, Van Impe, Gutty, op 4.10 Gimondi, Janssen, Dumont, Letort, Dancelli, Vianelli, Izier, Van Schil en Vidament. 112 km Merckx 1.30 voor op het groepje Poulidor 115 km Merckx twee minuten voor. 120 km Merckx 2.40 voor op de groep Poulidor, 6 minuten op de groep Gimondi. 124 km Merckx 3.35 voor 126 km Merckx heeft 4.15 op de groep Poulidor, op 7 minuten komt Dancelli, op 9.10 de groep Gimondi 135 km Merckx wisselt achterwiel 140 km Doorkomst op de top van de Aubisque: 1 Merckx, 2 op 6.55 Van den Bossche, Theilleire (3), 4 op 7 min Baysserie, 5 Poulidor, 6 Pingeon, 7 Zimmerman 8 op 7.35 Dancelli, op 14 minuten de groep Gimondi 141 km Bayssiere, Poulidor, Pin geon, Zimmerman en Dancelli ko men bij Van den Bossche en Theil liere 175 km Merckx heeft zes minuten op het groepje Poulidor, tien minu ten op het groepje Gimondi. De verschillen worden hierna steeds groter. 160 km Eddy Merckx bereikt zijn grootste voorsprong: 18 minuten. 214,5 km Merckx wint in Mourenx met 7.56 voorsprong op de eerste groep. Beugels of Schutz?". Varenne kon de grap maar matig waarderen en ver liet in hoog tempo zijn gezelschap. Jean Claude Lebaube heeft zich in deze Tour nog geen enkele keer kunnen onderscheiden en dat wekt wel eens de indruk dat hij van wei nig waarde is voor zijn ploeg Frima- tic. Het tegendeel is echter waar: Lebaube is een zeer nuttige kracht, al is zijn sterkte niet in de koers maar daarbuiten. Hij geeft namelijk iedere avond voor het slapen gaan, Franse les aam zijn Portugese co-e- quipier Joaquin Agostinho.„Hij be gint het al aardig te leren", zegt Le baube. „Iedere dag komen er vol doende woorden bij. Twee vergeet hij er in ieder geval nooit. Die zitten in zijn hoofd als de Portugese taal". Welke woorden dat mogen zijn? Le baube „Velo en contract". In de Tourcaravaan doen ge ruchten de ronde dat Salvarini gro te belangstelling heeft voor Fagor- renner Luis Ocana die deze Tour door een val vroegtijdig moest ver laten. Salvarini-ploegleider Pezzi ver klaarde echter: „Op dit moment be staat er bij ons geen enkele interes se in een transfer van Ocana". De Franse volgens van de Tour hebben een voetbalwedstrijd gespeeld tegen „de rest". Ze wonnen het du el en hielden de ytrder niet van be lang zijnde twee punten in Frankrijk met de uitslag 53. De stand in het geldklassement ziet er als volgt uit: 1. Faema, f 52.968,75 2. Salvarine, f 17.850.- 3. Peugot, f 16.573,50 4. Kas f. 11.823,75 5. Fagor, f 11.793,75 6. Molteni, f 11.152,50 7. Flandria, f 10.890.- 8. Bic, f 10.132,50 9. Willem II, f 9.639,75 10. Frimatic, f 9.116,25 11. Mercier, f 8.167,50 12. Mann, f 5.272,50 13. So lonor, f 2.827,50. Het tweede onderzoek van de renners die beschuldigd warden van dopinggebruikls een vrij dure zaak die de coureurs zelf moeten betalen. Op de foto gaat Eddy Merckx, de onverslaanbare, zeg evierend over de finish in Moreux. Het kost hen ongeveer 600 gulden. Daarom is Bernard Guyot er niet aan begonnen. „Zo is het al erg ge noeg", zei hij. „Als ik die contra-ex pertise wil laten uitvoeren, moet ik schuld gaan maken. Dan sta ik er beroerder voor". De Engelsen zijn ook in deze Tour weer ver in de minderheid. Niet alleen in het peloton (waar Ho- ban en Wright er een van de klein ste landen vertegenwoordiging vor men), maar ook onder de volgers. Het valt op. Niet alleen door de om vang van hun reputatie, ook door wat ze presteren. BBC-versiagge- ver John Wadley bijvoorbeeld hoeft van zijn medewerkers nooit meer dan een bescheiden aantal minuten te maken en de schrijvende collega's stellen zich tevreden met het vol krabbelen van amper een blocnote velletje waarna ze in haast naar de telefoon grijpen, hun artikel doorbel len en op die manier als eerste klaar zijn in de perszaal. Eddy Merckx, altijd keurig ver zorgd, draagt gele handschoenen die bijzonder goed kleuren bij zijn lei derstrui. Gevraagd of hij een zover vooruitziende blik en zoveel zelfver trouwen had toen hij de Tour inging, zei Merckx: „Welnee. Afgelopen win ter kwam ik dit type tegen en het beviel me. Ik heb er toen meteen 15 paar van gekocht". Jean Brankaart, die als chauf feur van de Belgische (Waalse) tv- ploeg de Tour volgt, constateerde met grote voldoening dat zijn schit terende prestatie in de ronde van 1955 gisteren door een landgenoot werd herhaald. Veertien jaar geleden namelijk won Brankaart de etappe die over precies hetzelfde parcours voerde en waarvan hij nu zegt: „Ik geloof dat het de zwaarste etapne van de Tour is. Altijd zitten in dit stnk vier lastige bergen en het is er altiid zo warm dat er weinig zuur stof is. Nee, ik geloof niet daf een etappe bestaat die mo»iIiiker is". PETER HEERKENS Uitslag van de zeventiende etappe over 214,5 km van Luchon naar Mou- renx-Ville-Nouvelle: 1 Merckx (Belg, Driessens) 7.04,28; 2 Dancelli (It„ Albani) 7.12,24; 3 Van den Bossche (Belg, Driessens) 7.12,25; 4 Bayssiere (Fr., Plaud) z.t; 5 Pingeon (Fr., Plaud) z.t.; 6 Theil leire (Fr., Stablinski) z.t.; 7 Zimmer mann (Fr., Stablinski) z.t.; 8 Pouli dor (Fr., Magne) z.t.; 9 Janssen (Ned., Geminiani) 7.19,15; 10 Wagt mans (Ned„ Vissers) 7.19,16; 11 Gut ty (Fr., Plaud) 7.19,17; 12 Letort (Fr., Plaud) z.t.; 13 Labourdette (Fr., Magne) z.t.; 14 Van Impel (Belg, Stablinski) z.t.; 15 Van Schil (Belg, Driessens) z.t.; 16 Vidament (Fr., Magne) z.t.; 17 Gimondi (It., Pezzi) z.t.; 18 Izier (Fr., Caput) z.t.; 19 Dumont (Fr., Plaud) z.t.; 20 Gan darias (Sp., Langarica) z.t.; 21 Agos tinho (Port., Caput) z.t.; 22 Vianelli (It., Albani) z.t.; 23 M. Galera (Sp., Machain) 7.28,54; 24 J. Galera (Sp., Machain) z.t.; 25 Janssens (Belg, Magne) 7.32,06; 29 Ottenbros (Ned., Vissers) 7.37,07; 32 Beugels (Ned., Magne) z.t.; 34 Dolman (Ned., Vis sers) z.t.; 44 Karstens (Ned., Plaud) z.t.; 45 Van der Flaas (Belg, Vissers) z.t.; 76 Haast (Ned., Vissers) z.t.; 87 en laatste: Harrison (G.B., Caput) 7.48,37. 1 Merckx (Belg, Driessens) 84.37,53; 2 Pingeon (Fr., Plaud) op 16,18; 3 Poulidor (Fr., Magne) op 20.43; 4 Gi mondi (It., Pezzi) op 24,18; 5 Gan darias (Sp., Langarica) op 29,35; 6 Wagtmans (Ned., Vissers) op 30,50; 7 Vianelli (It., Albani) op 35,22; 8 Letort (Fr., Plaud) op 45,47; 9 Agos tinho (Port., Caput) op 46,59; 10 Janssen (Ned., Geminiani) op 48,43; 11 Van Impe (Belg, Stablinski) op 50,34; 12 J. Galera (Sp., Machain) op 50,35; 13 Theilleire (Fr., Stablinski) op 56,50; 14 Dumont (Fr., Plaud) op 59,58: 15 Panizza (It., Pezzi) op 1.00,19; 16 Schutz (Lux., Albani) op 1.02,56; 17 Gutty (Fr., Caput) op 1.03,40; 18 Van Springel (Belg, Cools) op 1.05,01; 19 Dancelli (It., Albani) op 1.07,58; 20 Castello (Sp., Langarica) op 1.10,02; 21 Galdos (Sp., Langarica) op 1.10,59; 22 La- poz-Rodriguez (Sp., Machain) op 1.14,34; 23 Van den Bossche (Belg, Driessens) op 1.17,30; 24 Labourdette (Fr., Magne) op 1.21,07; 25 Zimmer mann (Fr., Stablinski) op 1.24,47; 52 Dolman op 2.26,08; 60 Haast op 2.36,22; 62 Van der Flaas op 2.36,35; 65 Beugels op 2.39,39; 74 Karstens op 2.48,13. 1 Driessens (Merckx, Van den Bos sche, Van Schil) 21.36,10; 2 Plaud (Bayssire, Pingeon, Letort) 21.44,07 (21 pnt.); 3 Stablinski (Theilliere, Zimmermann, Van Impe) z.t. (27); 4 Magne (Poulidor, Labourdette, Vi dament) 21.50,59; 5 Caput (Gutty, Izier, Agostinho) 21.57,51; 8 Vissers (Wagtmans, Ottenbros, Dolman) 22.33,30.. 1 Driessens 257.02,57; 2 Plaud 257.04,23; 3 Langarica 257.49,47; 4 Machain 258 03,13; 5 Pezzi 258.12,59; 12 Vissers 260.34,57. 1 Merckx 214 pnt.; 2 Janssen 131; 3 Wagtmans 121; 4 Pingeon 112; 5 Gimondi 103, 6 Dancelli 93; 7 Agos tinho 86; 8 Poulidor 81; 9 Gandarias 77; 10 Altig 73. COMBINATIE 1 Merckx 3 pnt.; 2 Pingeon 8; 3 Gimondi 14; 4 Poulidor 18; 5 Ganda rias 20. 1 Merckx 143 pnt.; 2 Pingeon 88; 3 J. Galera 75; 4 Gutty 55; 5 Gimon di 51; 19 Janssen 11. Michael Wright heeft van zijn collega's een ander voornaam gekre gen en die is geinspireerd op de eer ste plaats die de Engelsman bezet in hef ment. Ze noemen hem nu Miko Wright.

de Stem | 1969 | | pagina 13