MOSSELSEIZOEN OPENGESTELD Profiteer nü nog van onze sterk verlaagde prijzen! El .Vijf Zeei i Bar of Oostka om 20 Onderzoek waardering woonmilieu Middelburg DEI STEM Zeeuwsch-Vlaanderen Herman Goetheer en Cora van Citters in Zeeuws museum :e verwatering in de Grevelingen Expositie Miraz in Terneuzen Belofte Geen hoera Ringrijderij in Vlissingen Krediet van f 15.000 Verdere kredieten Aanvoer Minimumprijzen voor bonen Pfaff Naaimachinehuis W. Rikken N.V. AXEL Jonge hondjes in gesloten vuilnisemmer WEER PREDIKANT VOOR EVANGELISCH LUTHERSE KERK EXPOSITIE TE MIDDELBURG Wat en waar? MORGEN PLANN1 iWEGEN Geen ve 2 DE STEM VAN DINSDAG 15 JULI 1969 J 3 (Van onze correpondent) TERNEUZEN De eerste expo sitie ontsproten aan het initiatief van het Terneuzense VVV om met name ln het zomerseizoen maar ook daar buiten wat meer tentoonstellingen van beeldende kunst te organiseren, is gewijd aan het werk van de in Spijkenisse woonachtige schilder Mi raz achter welk Spaans klinkende pseudoniem zich een rasechte Neder lander verbergt. Zijn werk is tegen enkele wat im- proviso-risch in eikaar getimmerde schotten ondergebracht in de bene denverdieping van de watertoren, een qua lichtval en entourage wel niet ideale expositieruimte, maar bij het op dit gebied nijpende gebrek in Terneuzen kan men er toch al blij mee zijn. Miraz, die nog maai' anderhalf jaar geleden begon penseel en palet te hanteren en mi voor het eerst met zijn werk in de openbaarheid treedt blijkt een schilder van het fantastische, droomzieke en sur- rëeie. Zoals dat, dikwijls het geval is bij beeldende kunstenaars van deze ge aardheid is zijn werk in vele stuk ken wat rommelig van compositie, zijn in gouache en mengtechniek uit gevoerde verbeeldingen worden daardoor te weinig dwingend beeld. Ook de kleuren, vaak in donkere gamma's gehouden, zijn niet altijd even fijn. Daar staat tegenover dat Miraz enkele dingen uitstekend gelukt zijn en daaronder rekenen wij de werken diie hij Meditatie en Verbeelding noemt. Ook zijn er enkele vrouwen portretten of liever verbeeldingen van vrouwelijke gelaten die even eens opvallen door een met fijne middelen van kleur en lijn verwe zenlijkte droomsfeer In deze stuk ken vooral ziet men waar deze schil der een basis kan vinden om met succes op verder te bouwen. Miraz expositie die ongetwijfeld een belofte inhoudt, is te bezichtigen tot 1 sep tember. WILLEM ENZINCK (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE Het mosselseizoen is gisteren opengesteld. Dat is op het laatste nippertje mogelijk ge worden, omdat in de Grevelingen geschikte gronden zijn gevonden, waar de mossel tijdelijk kan wor den verwaterd. De mossels in de door colibacteriën besmette ver waterplaatsen bij Yerseke, blij ven waar ze zijn. Zodra aan de verontreiniging van het water, die naar men aanneemt wordt veroorzaakt door ongezui verd afvalwater uit Goes en 's-Gravenpolder, een eind is ge komen, zullen ook de mossels bij Yerseke in de handel kunnen worden gebracht. Dit is echter afhankelijk van het standpunt dat de gemeenteraad van Goes woensdagavond zal innemen. B. en w. van Goes zullen, na tussen komst van G.S. van Zeeland, de ge meenteraad voorstellen zo snel mo gelijk over te gaan tot de bouw van een chloreringsinstallatie bij Katten- dijke aan de Oosterschelde. Volgens deskundigen zou chloreren de grote hoeveelheid bacteriën in het afval water binnen korte tijd kunnen do den. De mosselhandelaren en -expor teurs in Yerseke hebben gisteren, al zou men dat misschien denken, be haald geen hoera geroepen. Zeer ge reserveerd wachten zij op het eerste schip dat mosselen binnenbrengt van bet Greveiingenbekken, waar de om standigheden voor het verwateren (Van onze correspondent) VLISSINGEN Met medewerking van het gemeentebestuur van Vlis singen en het Vlissings Aktiefonds zal door de Zeeuwse Ringrijders Ver eniging op zaterdag 9 augustus a.s. op de Steenebeer en in de Wilhelmi- nastraat en omgeving te Vlissingen een ringrijderij te paard en een ring- rijderij met versierde tweewielige wagentjes worden georganiseerd. Al le deelnemers zullen in boerenkos tuums verschijnen, terwij] aan de ringrijderij een optocht van alle deelnemers is verbonden. Aanvang van de ringrijderij te paard is vast gesteld op half negen; die van de wa gentjes om 10 uur (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG B. en w. van Middelburg willen een onderzoek laten instellen naar de waarde ring van het „woonmilieu" in de gemeente. In de vergadering van 21 juli zal de raad worden voor- VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS f 14.UÜ per kwartaal (excl 50 cent incassokosten), f 4,75 p maand (excl 5 cent incassokosten) KANTOREN Steenstraat 14, Huist teL 01140-3751 Klokstraat 1, Goes teL 01100-8030 KLACHTEN BEZORGING (na kantooruren) tel. 01158 1940 tel. 01180 5550 REDACTIE ZEELAND Chel Zeeuwse redactie A. f Koopman (01180 - 7438) REDACTIE ZEEUWSCB VLAANDEREN G. van Berkel (01150-4806) 3. Drieskens (01140-3667) REDACTIE WALCHEREN C. Schets (01180-7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN-DUIVELAND J. Robesin (01140-2005) SPORTREDACTIE ZEELAND Th. Klein (01150-4865) EXPLOITATIE ADV.: L. K M de Jong (inspecteur) Terneuzen, tel. 01150-4281 Th. de Bakker Terneuzen, tel. 01150-2601 M. Bogers Oostburg, teL 01170-2893 C. Menu Goes, tel. 01100-8030 J. Schieman Axel tel 01155-1224 gesteld voor de bekostiging van dit onderzoek een krediet van f 15.000,beschikbaar te stel len. Tot dit onderzoek behoort o.m. een steekproefsgewijze enquêtering van personen die zich in nieuwgebouwde wijken hebben gevestigd. Daarbij zal vooral aandacht worden geschonken aan de waardering van het bestaande aanbod van woningen, de ligging en situering van de woningen, de kwa liteit van de directe woonomgeving en de waardering voor Middelburg als „verzorgingsgemeente". Voorts wil men komen tot een over zicht en een analyse van het bevol kingsverloop, vergeleken met enkele omliggende gemeenten; een overzicht van de sinds 1950 gerealiseerde wo ningbouw naar type woning (woning wet-, premie- en vrije seetorwonin- gen; omvang, „toerusting" en ligging van deze woningen) en een overzicht van de bevolking die deze nieuwe woningen heeft betrokken. Dit laat ste onderzoek zal betrekking hebben op de herkomst, gezinssamenstelling, leef tij dopbouw, sociale status, enz. Het onderzoek kan, zo delen b. en w. de raad mee, worden uitgevoerd door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Het voornemen is om de studie in samenwerking met de ge meente Vlissingen, waar eenzelfde onderzoek zal worden verricht, te la ten plaatsvinden. In dezelfde raadsvergadering zul len voorts kredieten tot een bedrag van f 145.000,. worden gevraagd voor de aanleg van een hoog- en laag- spanningskabelnet in de Magistraat- wijk. B. en w. achten deze werken nodig i.v.m. de voortgaande woning bouw in dit nieuwe stadsdeel. Om de bouw van een nieuwe kleu terschool, voor de vereniging voor prot.-chr. kleuteronderwijs aan d- St.- Jorisstraat, waarmee in augustus zal worden begonnen, mogelijk te maken, zullen een daar nog staande bunker en de gebouwen waarin Seekat Plas tics N.V. was gehuisvest, moeten wor den gesloopt. B. en w. beramen de kosten van deze sloop op f 28.000, waarvoor een krediet wordt gevraagc aan de raad. (ADVERTENTIE) aanmerkelijk minder gunstig zijn dan bij Yerseke. Gisteren zijn alleen mossels aange voerd van de kweekplaatsen en die zijn bestemd voor de industrie. Het wachten is dus op het produkt, waar mee Yerseke straks zijn reputatie moet waarmaken, niet alleen in ei gen land, maar vooral daarbuiten. Het eerste schip Grevelingen-mosse- len wordt vanmiddag in de haven van Yerseke verwacht. Geen enkele exporteur in Yerseke durfde gisteren te zeggen wat zijn verwachting was van het verwate- ringsproces in de Grevelingen. Er de den n.l. allerlei geruchten de ronde, als zouden de mossels in dat gebied vol zand en modder zitten en minder vers zouden aankomen door het langdurige vervoer van het verwa tergebied naar Yerseke. Deze geruch ten konden we nergens bevestigd krijgen. „We zuilen rustig afwachten tot het eerste schip binnen is. Voor die tijd kan ik niets zeggen", zei ons een mosselexporteui in Yerseke. „Het kan allemaal nog meevallen..." Toen eenmaal vaststond dat de mosselverwaterplaatsen bij Yerseke voor onbepaalde tijd waardeloos zou den zijn, is door het Rijksinstituut voor Visserijonderzoek (Rivo) in IJ- muiden onmiddellijk een onderzoek ingesteld naar onbesmette verwater plaatsen elders in de Zeeuwsche wa teren. Voor de industrie (inmakerijen enz.) was dat niet noodzakelijk, maar wel voor de verse handel De mossel die bestemd wordt voor industriële verwerking wordt n.l. gesterilliseerd, waardoor de bacteriën worden uitge schakeld. De verwaterplaatsen in de Gre velingen zijn uiteraard van tijdelijke aard. Dat werd gisteren met nadruk gesteld door de directie van de vis serijen, die opdracht gaf watermon sters te nemen in de Zeeuwse wate ren. Het ligt voor de hand, zo zei men ons verder, dat een noodoplossing nooit helemaal honderd procent kan zijn. De handelaren en kwekers zijn ovei het algemeen zeer gelukkig met deze voorlopige oplossing. Immers, als geen verwaterplaatsen elders gevon den waren, dan zou van de verse mosselhandel de eërstkomende wer ken niets terecht zijn gekomen. Wordt het Oosterscheldewater ge chloreerd, dan zijn de problemen voorgoed van de baan en kan we derom bij Yerseke worden verwaterd. Het is algemeen bekend dat Yerse ke het handelscentrum van mosselen en oesters is b ijuitstek. Het groot ste percentage van deze schelpdieren gaat naar het buitenland. De impor teurs stellen zeer hoge eisen aan het Zeeuwse produkt en daarom is het zaak dat de mossel zoveel moge lijk zonder zand uit de Grevelingen naar Yerseke wordt gebracht. Of de mossel uit het Grevelingengebied te veel zand of modder zal bevatten, dat zal de eerste aanvoer van van daag moeten aantonen Er zijn in Yerseke gisteren in to taal door zestien kotters ongeveer 3600 tonnen mossels van de kweek plaatsen aangevoerd. De hoogst ge boden prijs hiervoor was 42 gulden, "e laagste prijs f 14,50 per ton. De gemiddelde prijs werd 18 gulden. Van deze aangevoerde mosselen wordt een gedeelte op de verwater plaatsen in de Grevelingen gestort en een deel direct geschoond en voor verzending gereed gemaakt. Van nacht zijn negen kotters uit de Wad denzee in Yerseke aangekomen. (Van onze correspondent) KAPELLE Het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen heeft de minimumprijs voor prinsessenbonen voor dit seizoen vastgesteld op 30 ct. per kg Bij eventuele doordraai krijgt de teler een vergoeding van 25 cent per kg. voor klasse 1 kwaliteit en 20 cent voor klasse 2 kwaliteit. Ten behoeve van het minimumprijzen- fonds van het Centraal Bureau van de Veilingen zal 1 cent per kg. hef fing worden ingehouden. De nieuwe regeling is maandag 14 juli in wer king getreden. De oogst van prinses senbonen begint in Zeeland op gang te komen Het areaal is echter niet groot. De laatste jaren is het gelei delijk ingekrompen. Vroeger werden er veel bonen voor de industrie ge teeld, maar de industrie ging zich de laatste jaren steeds meer van te voren vastleggen in de contractteelt, zodat van die zijde de belangstelling voor zgn. vrij aangevoerde bonen steeds minder werd. De veilingprijs van de goede kwaliteiten bonen lag maandag op de veiling in Kapelle- Biezelinge rond f 1.80 per kg. Behal ve voor prinsessenbonen is maandag 14 juli ook een nieuwe minimumprijs regeling in werking getreden voor pronk-, snij- en spekbonen. Voor pronkbonen is de ophoudprijs 25 ct. p. kg en' de vergoedingsprijzen voor klasse 1 en 2 resp. 20 en 16 eeint. Voor spekbonen ophoudprijs 27 cent en vergoedingsprijzen resp. 22 en 18 cent en snijbonen ophoudprijs 35 ct. per kg. en vergoedingsprijzen 30 en 25 cent. Over pronk- en snijbonen is geen heffing verschuldigd dit sei zoen en over spekbonen 80 cent per 100 kg. Nog steeds handhaaft Pfaff voor zijn vermaarde serie lichtgewicht machines* de sterk verlaagde prijzen (tijdelijkeprijsverlagingen van 6% tot 11%). Nü 'n Pfaffkopen is een van de verstandigste dingen, die u kunt doen. Ga dus in ieder geval nu kijken bij Pfaff. Typen 94, 95, 96 en 97 BERGEN OP ZOOM Kortemeestraat 17 tel. 01640 - 5878 TERNEUZEN Nieuwe Diepstraat 23 tel. 01150 - 2294 Verder verkrijgbaar bij A. C. BASTIAANSE Papegaaistraat 4, Goes tel. 01100 - 7476 H. A. DE BREUCK B. F. v. Waesberghestr. 16, Hulst tel. 01184 - 3729 G. HEMELAAR Nieuwendijk 29, Vlissingen tel. 01140 - 2215 (Van onze correspondent) AXEL Een bewoner ln de Ca- landstraat te Axel trof in een ge- hondjes aan. Op zijn erf vond hij 'n dood hondje. De hondjes moeten in de nacht van 11 op 12 juli in de emmer zijn gestopt. Het zijn bruine hondjes, vermoedelijk „an een Duit se herder en nog maar enkele dagen oud. Door tussenkomst van de Axelse politie zijn de beestjes overgebracht naar een dierenasiel. De vervangend groepscommandant der rijkspolitie te Axel verzoekt een ieder om inlichtingen. Vergadering GOA De hengel- sportvereniging Geduld Overwint Al les heeft haar ledenvergadering ge houden. Grote bevreemding wekte het korte afwijzende en ongemotiveerde ant woord van b. en w. op een verzoek van de vereniging. Het betrof een aanbod om een steiger te bouwen aan de Kleine Kreek tussen de Kanaal kade en het zwembad. Voorzitter Van Meurs deelde mee dat, dank zij de medewerking van de omwonenden, het hengelwater weer een belangrijke uitbreiding heeft ge kregen. Aan de Leiding achter restau rant Zomerlust kan nu gevist worden. De paaltjes aan de duiker bij de Grote Kreek zullen in overleg met de beroepspachter zij het tijdelijk verwijderd worden. Clinge Oudste inwoonster overleden In de leeftijd van 99 jaar is overleden Mevr. Joanna Mee-rschae-rt. Zij was de oudste inwoonster van Clinge- Sluis Beiaardconcert Het concert op het carillon te Sluis dat morgen ge geven wordt door prof. Ephrem Del- motte, is als volgt samengesteld; Om 16 uur: 1 Liebesfreud, Kreis- ler; 2 In het witte paard, Stolz-Be- natzky; 3 Tema's van C. M. von We ber; 4 Melodieën uit „Faust", Gou- (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM Ds. A. Nierop te Den Helder heeft het be roep, dat op hem was uitgebracht door de streekkerkeraad voor Zee land en West-Brabant van de Evan gelisch Lutherse Kerk, aangenomen. Ds. Nierop, die zich zal vestigen in Middelburg, zal op 1 oktober a.s. in dienst treden van de Evangelisch Lutherse gemeenten Middelburg, Vlissingen, Zierikzee en Bergen op Zoom. Alle vier gemeenten hebben lange tijd (4 tot 5 jaar) zonder predikant gezeten. Vele pogingen om (een) nieuwe predikant(en) aan te trek ken faalden. In ds. Nierop heeft men eindelijk weer een predikant. Hij zal alle vier gemeenten „bedienen". Da. Stol blijft werkzaam in Zeeuwsch- Vlaanderen in het algemeen en in de gemeente Groede van de Evan gelisch Lutherse Kerk in het bijzon der. Zij zal, indien nodig, bijspringen in de gemeente Vlissingen. nod; 5 Tango, Albeniz; 6 Wiegelied, Chopin; 7 Minuetto, Bolzoni; 8 Be kende volksliederen. Om 20 uur; 1 Suite Oriëntale, Po- py; 2 Chopinata, Delmotte; 3 De Pa relvissers, Bizet; 4 Humoreske, Dvo rak; 5 La Belle Cadix, Lopez; 6 Sere nade Franjaise, Leoncavallo; 7 Les Feuilles mortes. Kosma; 8 Bekende volksliederen. Sluiskil Zomerfestival 1969 Volgende maand wordt voor de vierde maal ee,n „Zomerfestival" gehouden. Ge durende acht dagen zullen zangers, zangeressen en orkesten optreden. Het cabaretgezelschap B.A.C., orga niseert de festiviteiten. Het pro gramma is veTdeeld in amusements avonden voor de oudere mensen, en dansavonden voor de jeugd. Op 8 en 15 augustus worden er een tweetal shows gegeven waarin o.m. optreden Conny Vink, het Lee- dy trio, Sjakie Schram, Karin Kent en de 2 Tobo's. Op de beide zaterdagen 9 en 16 augustus en op zondag 10 augustus treden bekende popgroepen op. Op woensdag 13 augustus treedt op het plaatselijke orkest The Concords. Op maandagavond 11 augustus zal Louis Gray voor de schoolkinderen een kinderprogramma presenteren. Westkapelle WV-activiteiten Door de VW- Westkapelle wordt zaterdag een wed strijd in het maken van zandfiguren gehouden. Vrijdag zal de WV West kapelle een lampionoptocht houden in samenwerking met het fanfare corps O.K.K. Door de WV zal aan alle kinderen die een lampion dra gen een rood-wit-blauw vlaggetje uitgereikt worden. Begonnen wordt op het Marktplein. VVV-strandfeest Op het badstrand organiseerde de plaatselijke WV een strandfeest waarvoor veel belangstel ling bestond. Door meer dan honderd kinderen werd aan de diverse spelen als zaklopen, vlaggetjesrace, poortjes- spel en schatgraven deelgenomen. De prijzen werden gewonnen door Poortjesspel: 1 Marian Mooiweer, 2 Eric Terbeest, 3 Cor Cruter, 4 Yvon ne van Heugten en 5 Erna Jansen. Vlaggenrace: 1 Carla Proost, 2 Bri gitte Gabrielse, 3 Monique de Roo, 4 Ignes Burgers, 5 Henk Kampmann. Zaklopen: 1 Marian Proost, 2 Hanne- ke Janisse, 3 Nellie Hengst, 4 Willeke Nieman, 5 Bram Theune. (Van onze coirespondent) MIDDELBURG In de serie kleine zomertentoonstellingen van Zeeuwse beeldende kunstenaars die het Zeeuws Museum te Middel- nurg ieder jaar organiseert, is voor de maand juli de beurt aan de in Burgh woonachtige jonge schilderes en beeldhouwster Cora van Citters en de Vlissingse schilder Herman Goetheer. Het werk van beiden vertoont juist genoeg onderlinge verschillen dan dat hun gemeenschappelijke ex positie onder spanning komt te staan. Herman Goetheer schildert doeken met composities bestaande uit meestal langwerpige vlakken in een overwegend grijs en bruin colo- riet; zijn verfmaterie is zanderig. Goetheer weet zijn vlak aangenaam maar niet zonder monotonie en men .s dan ook verheugd dat hij in een tweetal doeken zijn vlakken ver groot en anders plaatst en ryth- meert. Het mag belangrijk zijn dat een kunstenaar een bepaald thema voor zichzelf totaal uitput, het is niet juist de beschouwer talloze va riaties naast elkaar voor te zetten; minder is op dit punt altijd meer. Cora van Citters schildert in te genstelling tot Goetheer glad; haar werk maakt een cleane, zakelijk indruk, er heeft zich de laatste tijd een sterke verandering in haar weft voorgedaan, was zij vroeger een schilderes van blijde bloemstillevei^ thans maakt zij schilderijen ae| vormen die aan de wereld van Hen. ry Moore en andere moderne beeld. houwers als Brancusi en Arp ott- leend schijnen en die bij een persoonlijker wordende verwerking uitzicht bieden op een persoonlij plastische taal van de schilderes Die overigens ook beeldhouwster ij en hier een aanta] abstracte kleine plastieken toont, mooi van vorm soms, maar nog niet ideaal wat be- treft de perfecte afwerking die zij vragen. Een tentoonstelling van twee jonge talenten in groei en be. weging waarvan men kennis kan men tot 1 augustus a.s. WILLEM ENZINCK Morgen, woensdag 16 juli. Bergen op Zoom: 5.06 en 17.22, Hansweert: 4.17 en 16.35. Made-Drimmelen: 6.19 en 18.21. Terneuzen: 3.38 en 15.54. Vlissiiigen: 3.04 en 15.25. Wemeldinge: 4.56 en 17.12. TONEEL, FILM, CONCERT ENZ. TERNEUZEN Luxor 20 uur De dagen van het geweld. 14 j. OOSTBURG Lede] 20 uur Fury van de Kongo, a.l. HIDDELBURG City 20 uur Helga VLISSINGEN Alhambra Door hartstocht ver blind, 18 j. GENT Astrid Zorro, de rebel, a.l. Normandië De wereld beeft, 14 j. Agone Shalako, 18 j. Majestic Chacade, 18 j. Metro Ontvlucht met de dood, 18 j. ANTWERPEN Astrid Sissi, a.l. Capitole Het onverschrokken com mando, a.l. Quellin Het jungleboek, a.L Vendome Het brein, a.l. Astra Oliver, 14 j. Odeon Z, 14 j. Rubens Het goud van Mackenna, 14 jaar Cameo De dief van Damascus, 18 j. Centra De boodschapper van de duivel, 18 j. Festa Zelfmoordcommando, 18 j. Forum Fraulein dokter, 18 j. Kinox Commando der verdoemden, 18 jaar Metro De dood in de rode Jaguar, 18 jaar National De stormloop van de Rode Tunieken, 18 j. DIVERSEN MIDDELBURG Miniatuur Walcheren, Molenwater Geopend van 922 uur GOES Landbouwcentrum 10-12 en 14-16 uur Voorlichting huishouding en gezii (tel. 01100-6440) KOEWACHT J. de Guchteneire 13.30 uui Schie ting voor bejaarden TENTOON STELLINGEN MIDDELBURG Rijksarchief; „Zeeland en de Dordtse Synode" Zeeuws Museum: Schilderijen en beeldhouwwerk van Herman Goe- ther en Cora van Citters Jaspers en Els Hollebrandse Stadhuis (Vleeshal) 1017 uur Grafisch werk van Picasso ZIERIKZEE Burgerweeshuis: Nederlandse Plastiek HULST Burgerzaal Stadhuis: Beeldhouw werk en keramiek van Paul d{ Bruyne ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis: Werken vanj® But en Baron R. de Meester it Betzenbrouck SLUIS Raadskelder: Schilderijen van Frans Bakker WESTDORPE Galerie Troutzaerte Beeldhouw werk Frans Cox TONEEL, FILM, CONCERT ENZ. OOSTBURG Ledel 20 uur Fury van de Kongo a.l. MIDDELBURG City 20 uur Helga GENT Bioscopen als onder vandaag ANTWERPEN Bioscopen als onder vandaag TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Rijksarchief: „Zeeland en de Dordtse Synode" Zeeuws Museum: Schilderijen beeldhouwwerk van Herman G» ther en Cora Citters, Jaspers en Els Hollebrandsp Stadhuis (Vleeshal) 1017 uur Grafisch werk van Picasso ZIERIKZEE Burgerweeshuis: Nederlandse Plastiek HULST Burgerzaal Stadhuis: Beeldhouw werk en keramiek van Paul dt Bruyne ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis: Werken vanki But en Baron R. de Meester de Betzenbrouck SLUIS Raadskelder: Schilderijen van Frans Bakker WESTDORPE Galerie Troutzaerte Beeldhouw werk Frans Cox DIVERSEN MIDDELBURG Miniatuur Walcheren, Molenwater Geopend van 9 tot 22 uur KOEWACHT A. de Kind 15 u. VakantieschieW Opg. voor deze rubriek: tel. 0""' 7438 of Postbus 116 in Middelbar!- I De heer Midavaine if ptf - - (Van een onzer verslag OOSTKAPELLE „H schande, dat ik mijn ba; strand 's avonds om acht sluiten. De een na de anc melt aan de deur, maar niemand meer binnenlai gemeentebestuur van I heeft mijn verzoek om to open te mogen blijven, a met te wijzen op de hier verordening voor zaken stranden. Daarbij is het s uur vastgesteld op 20.00 i is toch te gek? Hoe kun j< toeristen nog wat bieden Aldus Wim Midavaine, van de splinternieuwe N Bar op het strand van Oos De woede is op zijn gezic zen als hij verslag doet recente ervaringen met d selijke overheid. „Volgens mij komt het door een oer-conservatie in de gemeenteraad, die ideeën van voor de ja rondloopt. Ze zijn gesc van het woord „bar". Al gewoon restaurant of café geschilderd, had ik achte schouwd heel wat moeili kunnen voorkomen". Hij vervolgt: „Ik ben ook volstrekt eens met de kingen van het raadslid I plaatst in de laatste raat bering, nl. dat Domburg ken als deze het „Staphors jeuitstekend past. Waaro mijn zaak toch als een no worden betiteld? Dat zal e er niet van maken". Het was de heer Midavi genaar van hotel „Rozen Oostkapelle, allang een d het oog, dat de zaken met strandhuisjes die hij e exploiteert, minder goed kennelijk omdat de badg; verder geheel aan zijn 1< overgelaten. Vertier was q voor de toeristen in de wil trek niet te vinden. Hij bel ng jaar voorzichtig met ee Dat ging zo v lijk, bat hij besloot de za aan te pakken. De ondern hotelhouder toog in het voorjaar met enkele hulpk aan het werk en timmerde tf, maan,den ziin houten unus Bar in elkaar. Het dige werd ingericht met e- tfo ï'-ta.telties en st°elt voor de rai Mm T ai"5 het P1afond. Met de gedachte in het

de Stem | 1969 | | pagina 2