DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND renners Ik was er van Bill Ivy op Hohenstein veronselukl Stellige overtuiging Weinig spanning in Londen ischap en service Uitstekende prestaties B E Goodrich I BANDEN VICE NIEUWS >n daadwerkelijk reageert, Tel. 01150-4255 GOUD - ZILVER Mllrtii)lh1iniiii^l^li;i^[jjj||j{jj|}]|pilH' 'RIJZEN 1 IS. tel. 01640-5879 tel. 01600-37247 2 tel. 01150-3828 tel. 01180-3510 ik een contra-expeftise aangevraagd en toen het resultaat daarvan bekend werd, weer positief, was het net of ik een verschrikkelijke klap op mijn kop kreeg. Ik heb voor mij zelf nagegaan of ik mis schien iets heb gebruikt dat strafbaar zou kunnen zijn, maar eerlijk, niets voor zover ik weet. Tegenover mijn fabriek is dat natuurlijk een af schuwelijke situatie. Zij zullen mij een kans geven om mij te verdedigen, maar ik zal moeten bewijzen dat ik onschuldig ben en ik zie niet hoe dat moge lijk is. Vissers kan nu wel zeggen dat ik niets van mij heb laten horen, maar de Tour was voor mij afgelopen. Dan ga ik hem niet meer bellen om te zeggen dat ik onschuldig ben. Je gaat je alleen maar verontschuldigen als je je schuldig voelt'. ZUNDERT Henk Nijdam is thuis in Zundert enkele dagen ronduit „kapot" geweest van de po sitieve uitslag van de dopingcontrole, die na de etappe Maastricht - Charleville op hem werd verricht. Henk Nijdam vertelde zondag: „In Charleville ben ik zonder aarzelen naar de dopingscontrole ge stapt. Ik wist dat er niets aan de hand kon zijn. Als ik iets zou hebben ingenomen, was ik gewoon weg gebleven, maar ik had niets te vrezen. Begin deze week heb ik gehoord dat de uitslag positief was, ik heb er een paar nachten niet van kunnen slapen. Ik was er helemaal kapot van. Zeventien jaar heb ik op de fiets gezeten en ik heb nooit wat bij de hand gehad. Onmiddellijk heb 68-f2066VH Henk Nüdam: .Ik had niets te vrezen' Jos Timmerman: betrapt op doping (Van onze speciale verslaggever) REVEL Het nare van slecht nieuws is dat het doorgaans beter aanslaat dan goed nieuws. En zo kwam het dat de bekendmaking van de namen van de vijf renners die positief gereageerd hebben bij de in de Tour gehouden anti-dopingcontroles dit weekeinde al het andere Tour-nieuws naar de ach- j tergrond verdrong. De officiële bevestiging dat Rudi Altig, Bernard Guyot, Henk Nijdam, Jef Timmerman en Pierre Matignot betrapt waren op het gebruik van stimule rende middelen kwam na een week waarin de wildste geruchten de ronde deden. De onrust sloeg ook over op de ploegleiders die met de Tour-directie en artsen een conferentie belegden om een eind te maken aan het geheim zinnige gedoe rond de controles. Want men wist al weer te vertellen dat ook Merckx, Janssen en andere vedetten bij de betrapten waren, hetgeen ach- I teraf helemaal niet het geval bleek te zijn. Ror.d Merckx blijft de gang van zaken echter onduidelijk. De Belg is sterk I in het nieuws naar aanleiding van een door hem bij de Tourartsen ingedien de lijst van produkten die hij regelmatig gebruikt. Dokter Dumas zou vijf ■middelen hebben doorgestreept als zijnde verboden stoffen. Nu is er een lander verhaal dat Merckx betrapt zou zijn en daarna pas de lijst heeft in- gediend. Maar nogmaals, in deze dagen nu het doping-spook weer zijn kop heeft opgestoken gaan de wildste geruchten rond en men doet er goed aan F- de oifciêle communiqués af te wachten om niet op drift te raken door het ■grote aantal geruchten dat verspreid wordt. HOHENSTEIN (ANP) De En gelsman Bill Ivy is zaterdag tijdens de training voor de Grand Prix van Oost-Duitsland op het circuit van Hohenstein verongelukt. De 26-jarige Ivy reed met een viercilinder Jawa. Bij hoge snelheid liep de motor plot seling vast en Ivy werd er afgeslin- gerd. Hij werd onmiddellijk naar een ziekenhuis overgebracht, waar men hem in een ijzeren long plaatste. Bill Ivy is later in het ziekenhuis van Liechtenstein aan zijn verwon dingen, opgelopen na een val op het circuit van Hohenstein, bezweken. Een officiële woordvoerder verklaar de, dat Ivy ondanks uiterste inspan ningen van de doktoren niet meer ge red kon worden. Opneming in een ijzeren long mocht niet meer baten. Over de aard van de verwondingen liet men zich niet uit. Ivy was in 1967 op Yamaha wereld kampioen in de 125 cc-klasse. Hij was zijn sportloopbaan begonnen in de 50 cc-klasse en ging later over naar zwaardere categorieën. De Brit zou zondag op het circuit van Hohenstein in de races om de Grand Prix van Oost-Duitsiand, tellend voor het we reldkampioenschap, meegedaan heb ben in de 350 cc-klasse. Hij gold in feite als enige concurrent van de Ita liaan Giacomo Agostimi in de strijd om de wereldtitel. /ulcaniseer- en Coverbedrijf eg 63, Hulst. Tel. (01140) 2461 je van alle bekende merken bekende GT100 radiaal band van B.F. Goodrich, er- en coverbedrijf garandeert vakwerk. Deskundig adviesl uitlijnen I De enige in Zeeland moderne Optof lex uitlijn-brugl In Uden werd in het xifgelopen weekeinde bewezen dat het Nederlandse damesatletiek op een steeds hoger peil kamt te staan. Er werd 'n aantal voortreffelijke prestaties geleverd (Van onze sportredactie) UDEN De Nederlandse dames atletiek komt op een steeds hoger peil te staan. Dat is in Uden bij de drielandenwedstrijd Nederland- Frankrijk-Zweden geïllustreerd met drie nationale records, een evenaring en tal van persoonlijke records. De records werden gevestigd door Miep van Beek (op de vijf kamp), Mieke Sterk (110 meter horden) en de 4 x 400 meter estafetteploeg, die bestond uit Toos Peters, Maria Gommers, Mieke Sterk en Ina Scholte.- De evenaring kwam op naam van Wilma van den Berg, die de 100 meter in 11.4 liep, een tijd waarmee zij ander halve week geleden in Milaan alleen recordhoudster werd. (Van een speciale verslaggever) LONDEN De zwem interland Groot-Brittannië Nederland, die te Londen werd gehouden heeft een van de grootste nederlagen uit de geschie denis opgeleverd. De Britten verover den 176 punten tegenover slechts 128 voor Nederland. Alleen rugslagzwem- mer Bob Schoutsen, Henny Penter- mann en Roger van Hamburg toonden enige Europese allure. Bijzonder triest, want de wedstrijd in Londen was eigenlijk de eerste vluchtige inven taris voor de Olympische Stielen van 1972 te München. Uit alles blijkt, dat de top van het Nederlandse zwemmen op het ogen blik bijzonder smal is en dat voor Nico van Dam, topadviseur van de KNZB en coach van de nationale ploeg, nog heel wat te doen valt. De vraag is of een aantal jongeren, die tegen Enge land aan de start kwamen, ooit tot internationaal aanvaardbare prestaties zullen komen. Zo te zien moet er op het ogenblik alleen maar gewerkt worden aan de opbouw van een ko mende zwemgeneratie. Dit zou wel eens aanleiding kunnen zijn de tradi tionele wedstrijdjbanden voorlopig te verbreken. (Zie verder vierde sport' pagina). Henny Penterman, die met Roger van Hamburg en Bob Schoutsen tot zeer goede prestaties kwam in de zweminterland te Londen. Hennv Penterman bereikte er Europese toptijden.

de Stem | 1969 | | pagina 7