Oogst-feestweek Goes met veel evenementen GRATIS! «Sta® Zeeuwsch-Vlaanderen Moeilijkheden bij mosself eest in Bruinisse LUCKY LUKE: DE GROTE TREK D 66 k ZONNIGi Ifi MIDDELBURG raadsst niet be Mosselkwekers zien niet af van kort geding Waterpoloteam van de Schelde opnieuw geklopt Café's in Groede om 1 uur dicht Frontale botsing bij inhaalpoging Grote inbraak in muziekwinkel Zomertentoonstelling gewijd aan Schelde Ontsnapte jongens trokken stelend door het land EXAMENS ZUID-BEVELAND Ledenvergadering vereniging volkshuisvesting R. van Acker nieuw raadslid van St. Jansteen OOSTBURG Supermarkt geopend West-Z.-Vlaamse vogelliefhebbers gaan samenwerken Sociale begeleiding bij onteigeningen in polders Waasland Wat en,waar VANDAAG MORGEN Hoogwater Verschil DE STEM VAN DONDERDAG 10 JULI 1969 (Van een onzer verslaggevers) GOES Omdat dit jaar in Goes het fruitcorso wegens de verwachte te kleine deelname niet door zal gaan, heeft het bestuur van de Goe- se Middenstand Centrale een com missie ingesteld, die tot taak heeft om de fruitweek, zoals die voorheen bekend was, om te zetten in een oogst-feestweek. Dit evenement zal plaatsvinden van zaterdag 13 septem ber tot en met zaterdag 20 septem ber. Een aantal plannen zijn opge steld doch dienen nog nader te wor den uitgewerkt. De feestweek start op zaterdag 13 september met een jeugd-oogst-op- tocht door de stad, waarbij voertui gen mogen worden gebruikt tot maxi maal vijf meter lengte. Hierop mag fruit, doch ook andere oogstproduk- tein of bloemen worden aangebracht. Muziekkorpsen zullen de optocht be geleiden. Van zaterdag 13 tot en met zater dag 20 september wil men fruitmo- zaïeken op de glooiende Oostwal tussen Ceresbeelden „etaleren". Deze mozaïeken in de grootte van 20 tot 25 vierkante meter zullen 's avonds worden verlicht. Voorts wordt gedacht aan het laten rijden van een miniatuur-treintje, langs de Singel van waaruit men een goed zicht op deze mozaïeken zal hebben. „Het maken van zo'n fruit- I mozaïek is heel wat minder tijdro vend en veel eenvoudiger dan het beplakken van een praalwage: zo merkt de Goese Middenstand Cen trale op in het voorlopig programma. In deze oogst-fruitweek wordt voorts een braderie in de winkelstraten ge houden tot en met zaterdag, van elf tot negen uur. Als afsluiting van de feestweek denkt het bestuur aan een groot vuurwerk, eventueel voorafge gaan door een muzikaal evenement op de Markt. Hierover wordt nog overleg gepleegd met de Goese mu ziekverenigingen. Andere program mapunten voor deze week zijn nog in voorbereiding. (Van een onzer verslaggevers) BRUINISSE Het bestuur van de vissersvereniging Bruinisse vindt het niet erg stijlvol om de opening van het mosselseizoen, zoals gebrui kelijk, te vieren nu vaststaat dat de verse mosselhandei niet op 14 juli a.s. kan beginnen. Daarbij komt nog dat Zierikzee op een augustus een mosselfeest wil vieren. Dat plan is bij de Bruinissenaren die hun feest ook begin augustus willen houden allerminst in goede aarde gevallen. Dat bleek tijdens een vergadering van de vissersvereniging „Algemeen Belang" waar uitvoerig werd gede libereerd over de voortzetting van de jaarlijkse mosseifeesttraditie, die Bruinisse een klinkende raputatie heeft bezorgd. Sinds de viering van het 500-jaiig bestaan van de stad, verleden jaar, is het enthousiasme bij het feestcomitp behoorlijk afge zwakt wegens interne strubbelingen. Tot overmaat van ramp is van het bedrijfschap bericht ontvangen, dat dit jaar voor lokale feestelijkheden niet op subsidie van het produkt- schap kan worden gerekend Het be stuur van de vissersvereniging vond redenen genoeg aanwezig om dit jaar maar geen mosselfeest te hou den. Verzuimd werd echter om aan dit voornemen ruchtbaarheid te geven. Gevolg was dan ook dat de VVV in al haar publikaties de gebruikelijke evenementen heeft opgenomen voor het eerstp weekeinde van augustus, dus ook het jaarlijkse mosselfeest. Maar ook de leden van de vissers vereniging bleken niet op hoogte te zijn van het bestuursbesluit. Er kwam een stroom van protesten- Het bestuur voelde zich genoodzaakt terug te komen op het besluit. Inmiddels wordt nagegaan of het mosselfeest alsnog doorgang kan vinden. Nieuwe problemen zijn ge rezen, omdat men ook in Zierikzee heeft besloten een mosselfeest te vieren, en dan nog wel in de eerste week van augustus. Een dergelijke concurrentie acht men in Bruinisse onverteerbaar. panm.ail VOOR ZU12WEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS f 14.00 per kwartaal (excl 50 cent incassokosten), f 4,75 p maano (excl 5 cent incassokosten) KANTOREN Steenstraat 14, Hulst tel. 01140-3751 Klokstraat 1, Goes tel. 01100-8030 KLACHTE!" BEZORGING (na kantooruren) tel. 01158 1940 tel. 01180 -5550 REDACTIE ZEEI-AND Chel Zeeuwse redactie A. F Koopman (01180 7438) REDACTIE ZEEUWSCB VLAANDEREN G. van Berkel (01150-4866) J. Drieskens (01140-3667) REDACTIE WALCHEREN C. Schets (01180-7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN-OUIVELANÜ J. Robesin (01140-2005) SPORTREDACTIE ZEELAND Th Klein (01150-4865) EXPLOITATIE ADV. L. K M de Jong (inspecteur) Terneuzen, tel 01150-4281 Th. de Bakker Terneuzen, teL 01150-2601 M. Bogers Oostburg, teL 01170-2893 C. Menu Goes, tel. 01100-8030 J. Schieman Axel, tel. 01155-1224 (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE De oester- en mossel- exporteurs, de firma Verwijs Janse en de firma Vette-Verhaart in Yerse- ke willen niet afzien van het kort geding dat zij aanhangig hebben ge maakt tegen het waterschap De Bre de Watering van Zuid-Beveland. Ook al hebben b. en w. van Goed toegezegd, dat zij de gemeenteraad zullen voorstellen over te gaan tot aanbesteding van een chloreringsin- stallatie voor zuivering van het af valwater dat de Oosterschelde ,en dus ook de verwaterplaatsen bij Yerseke heeft besmet, blijven de mosselkwe- kers bij hun plannen. De heer P. Verwijs zei desgevraagd: „Wij trekken onze aanklacht niet in tegen het waterschap. B. en w. van Goes kunnen wel beloven een chloor- installatie te laten bouwen, ma-ar we moeten nog maar afwachten of de gemeenteraad er mee akkoord gaat. Stel je voor dat we nu onze aanklacht tegen het waterschap intrekken, en dat de gemeenteraad het voorstel van b. en w. afwijst, wat dan?" Zoals bekend beogen de firmanten in Yerseke een veroordeling van het waterschap voor het lozen van be smet afvalwater. Geëist wordt dat de ze lozing onmiddellijk wordt stop-ge zet. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Hef zit het water poloteam van de Schelde uit Temneu- ze-n dit seizoen beslist niet mee. Er wordt telkens verloren met slechts een of twee doelpunten verschil. Dit gebeurde maandagavond in Tetriieu- zen wederom tegen Z.P.B. uit Ba- rendrecht. Nu was het wel zo, dat de mannen uit Barcndjrecht tech nische stukken beter waren dat de Scheid-e-here-n doch dit bleek niet uit de uitslag. Bij de Schelde moest het voornamelijk van Karei Weyland ko men die dan ook uit alle mogelij ke hoeken op doel schoot. Het begon al slecht voor de Schelde toen de overigens uitstekende doel man zich verkeek op een boogbal. Het werd z^jfs 2-0 doordat de gehe le Scheldedefensie uit positie werd In de 2de speeltijd kreeg de Schel de wat meer vat op het spel van de tegenstanders en dat resulteerde in een goed doelpunt van Weyland (2-1). Doch ook ZPB wist te sco ren zodat de marge van 2 doelpun ten verschil werd gehandhaafd. Inde derde speeltijd lukte het Ka- rel Weyland met 2 goede doelpunten de partijen op gelijke voet te bren gen (3-3). De altijd zo produktieve laatste time van de Schelde bleef echter uit en het was Z.P.B. dat via een prachtige boogbal de Shelde- doelman wist te verschalken waar door ZPB 'n gelukkige maai wel ver diende overwinning behaalde. (Van onze correspondent) GROEDE Door de raad van Groede is besloten om het sluitings uur van de cafés gedurende de zo mermaanden te bepalen op 1 uur. De heer v. Damme zei er persoon lijk geen behoefte aan te hebben, maar de burgemeester stelde dat de verlenging in hoofdzaak bedoeld is voor de vakantiegangers en dat om liggende gemeenten ook al tot een dergelijke regeling besloten hadden. De Gouverneurswijk zal herbe- straat worden, hetgeen 32.000, zal gaan kosten. Op rijksweg 58 ter hoo-gte van Mid delburg is er een frontale botsing ge weest tussen een Belgische autobus, bestuurd door C. de B. uit Pool- kapelle en een personenauto be stuurd doo-r L.R. uit Oldendorf. Twee inzittenden van laatstbedoel de personenauto moesten per ambu lance overgebracht worden naar het ziekenhuis te Middelburg, waar zij n-a behandeld te zijn naar huis kon den. De auto werd geheel vernield. Het ongeluk ontstond doordat de Bel gische bus die in d-e richting Vlis-sin- gen reed bij het passeren de uit tegenovergestelde richting ko mende personenauto te laat opmerk te.. (Van onze correspondent) Ln de nacht van 8 op 9 juli is in gebroken in de muziekzaak van de firma Van Damme aan de Lange No-ordstraat te Middelburg. De d der(s) heeft (hebben) zich toegang tot het pand verschaft door inklim ming. Uit de winkel worden artike len vermist die een groot bedrag aan geld vertegenwoordigen. O.a. een groot aantal muziekcasettes en lang speelplaten, wisselgeld, een tapere corder, een casettofoon, een paros met ingebouwde radio. Tevens is de sleutel van de voordeur meegeno men. Autodiefstal In de nacht vam 2 op 3 juli werd in Middelburg ont vreemd een vo-lkswagenbusje, toebe horend aan de heer A.P. uit Hooger- heide. Dit voertuig wer d op 7 juli on beheerd aangetroffen in Velzen. Uit het busje waren ontvreemd een nieu we motorrugmaaimachine, drie paar lieslaarzen, een jerry can met 15 li ter benzine, werkkleding en klein ge reedschap. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De zomerten toonstelling van de Provinciale Bi bliotheek van Zeeland zal dit jaar gewijd zijn aan: „De Schelde van Gouy tot Noordzee". De expositie wordt ingericht door het Documen tatiecentrum Zeeuws Deltagebied en zal van 14 juli tot 16 augustus te zien zijn in het gebouw Abdij II te Mid delburg. De artistieke verzorging is in handen van de heer M van den Boezem. Te Gouy in het Franse departe ment van de Aisne ontspringt de ri vier de Schelde, de zo belangrijke levensader voor Zeeland. De tentoonstelling heeft de bedoeling zo veel mogelijk facetten van de Scheldestroom naar voren te bren gen. Belangrijke jaren in de geschie denis van deze rivier worden door brochures en kaarten aangegeven. De idsserij is vertegenwoordigd door scheepsmodellen en fotomateriaal- Nautische instrumenten zullen daar bij een afspiegeling vormen van deze rivier als belangrijk*. scheepvaart weg Ook het loodswezen heeft een aandeel. Luchtfoto's zullen de huidige situatie aantonen, terwijl de beende ren van de mammoet de geschiede nis van duizenden jaren zullen weer geven. Naast talrijke particuliere gaven ook een groot aantal instanties hun medewerking. O.m. het hydro-biolo- gisch instituut te Yerseke, 't scheep vaartmuseum te Antwerpen, de pro vinciale stoomboot diensten in Zee land, de Kon. Mij, „De Schelde", de De Ruytecschool te Vlissmgen, Radio Holland te Vlissingen en enkele mu- (Van onze correspondent) VLISSINGEN De 17-jarige J. D. uit Vlissingen en de 16-jarige H.B. uit Rotterdam, die eind juni uit het te huis voor werkende jongens te Delft zijn ontsnapt hebben zich afgelopen maandag en dinsdag teruggemeld bij de inrichting. De eerste plaats, die zij na hun ontsnapping aandeden, was Vlissin gen. Hierna zijn ze naar Sluis ge trokken, waar ze uit een magazijn een tasje met 140,— hebben ont vreemd. Hierna zijn ze liftend naar Parijs vertrokken, om weer ijlings terug te keren naar Vlissingen. In Brugge stalen ze een bromfiets. Aan de Nederlandse grens werd het ver zekeringsplaatje van een andere bromfiets gesloopt en op de gestolen bromfiets bevestigd. In Vlissingen overnachtten ze in een werkkeet, waaruit ze ook een aantal jassen meenamen. Ze braken in in een con sumptietent aan de kanovijver. Toen het in Vlissingen te warm onder hun voeten werd, namen ze de wijk naar Goes. Daar hebben ze overnacht in een school, waar zij gastvrij gebruik hebben gemaakt van de keuken voor het zetten van een bakje koffie. Hun tocht vervolgend kwamen zij in Bergen op Zoom, waar werd ingebroken in een supermarkt. Daar stilden zij hun honger en dorst en verzamelden een grote hoeveel heid sigaretten en pakjes shag tot de beheerder kwam opdagen. Hij wist een der knapen te pakken te krijgen, maar moest in de volgende vechtpar tij het onderspit delven. Kennelijk hadden beide jongens er genoeg van en ze meldden zich eigener beweging bij het tehuis te Delft. UTRECHT Aan de rijksuniversi teit in Utrecht zijn geslaagd: vooir het doctoraal examen geneeskunde de heer D.M. Boland uit Terneuzen; voor net kandidaatsexamen rechten mej. W.A. de Handt uit Vlissingen en voor het kandidaatsexamen genees kunde de heren A. Hamelinck uit Vlissiiigen en F.H.P.J. TaiRie uit Goes. (ADVERTENTIE) iSS b/a„ «'witte druiven, "toe druiven, sinaasappel kwast, citroen kwast, Hansweert Bejaardenreis De bejaarden van Hansweert krijgen via de gelden die beschikbaar zijn gekomen door een inzameling door de bevolking van Hansweert, een reis aangeboden naar Rotterdam. Dit is mogelijk geworden door de inzet van enkele inwoners van Hansweert, die zich belast heb ben met de huis-aan-huis-collecte en de verdere organisatie. Er zal in Rotterdam een rondvaart worden ge maakt door dg haven. Op 14 juli a.s. 's morgens om tien uur hoopt men vanuit Hansweert te vertrekken. In de avonduren zullen de bejaarden weer feestelijk worden ingehaald. Kruiningen In „Ons Dorpshuis" in Kruiningen is door de vereniging tot verbete ring der volkshuisvesting in de ge- meent,, Kruiningen een algemene le denvergadering gehouden. Burge meester A. Schipper heelde mee, dat tot vice - voorzitter van de vereniging is gekozen de heer G. Blok uit Krui ningen. Tevens werd bekendgemaakt, dat de goedkeuring tot het bouwen van 18 keuzewoningen in het uitbrei dingsplan De Knol te Kruiningen bin nenkort verwacht kan worden. De huur voor de ratiowoningen te Krui ningen is nu vastgesteld en men is met de bewoners tot verrekening o- vergegaan. Dit zal t.a.v. dezelfde woningen in Hansweert zo spoedig mogelijk geschieden. Ook zijn de kos ten van gas, water en elektriciteit van de bejaardenwoningen zowel te Hansweert als te Kruiningen bekend. Ook hier is met de huurders tot ver rekening overgegaan. De onderhouds kosten per woning mogen een bedrag van f. 200- per jaar niet te boven gaan. Een belangrijk besluit was het aannemen van een voorstel tot de bouw van 16 bejaarden woningen in het plan Hansweert Oost- Het wor den weer flatjes met een monolift, zitkamer, keuken, aouche, W.C. klei ne en grote slaapxamer De huur prijs hiervan wordt geraamd op on geveer f. 130.- per maand. In de rond- vraagd werd nog geïnformeerd naar de mogelijkheid tot de bouw van wo ningen voor grotere gezinnen. Dit zal nader worden onderzocht, hoewel dit niet zo gemakkelijk gerealiseerd zal kunnen worden. Yerseke De Luchtpost Met 89 oude en 240 jonge duiven nam de L.V. „De Luchtpost" deel aan de wedvlucht vanuit Clermont. Uitslag oude dui ven: 1, 4 en 7 E. Vermast; 2 en 6 Ph. v. Os; 3, 8 en 9 J. Philipse; 5 J. v.d. Plasse; 10 C. Vermast. Uitslag jonge duiven: 1 C. Ver mast; 2 en 8 Ph. v. Os; 3 J. Linden- berg; 4 en 5 Ph. Steketee; 6 en 7 J. Philipse; 9 J. v.d. Plasse; 10 Fr. v. Hijfte. Wolphaartsdijk Jeugdzwemmen In het zwem bad 't Fort te Wolphaartsdijk werd het jaarzwemfeest gehouden voor de jeugd, georganiseerd door de plaatselijke zwemclub en VW. De uitslagen van het zwemmen waren: meisjes 8 en 9 jaar: 1 Jamny v. d. Linde, 2 Marja Smallegange; jon gens 8 en 9 jaar: 1 Wim Reijnhout, 2 Dorus Everwijn; meisjes 10 en 11 jaar: 1 Hennie Koster, 2 Annemien Remijnse; jongens 10 en 11 jaar: 1 Dick Wijs, 2 Frank van Loo; meis jes 12 en 13 jaar: 1 Cirine Koert, 2 Anneke Verhage; jongens 12 en 13 jaar: 1 Kees Nieuwenhuize, 2 Hans Blaafuw; meisjes 14 en 15 jaar: 1 Julie Wisselink; jongens 14 en 15 jaar: 1 Tonmie Koert, 2 Sjaak de Regt. Touwtrekken, meisjes 8 en 9 jaar: 1 Lenny Butler, 2 Marja Smallegange; jongens 8 en 9 jaar: 1 Dorus Everwijn, 2 Wim Reijn hout; meisjes 10 en 11 jaar: 1 An nemien Remijnse, 2 Belia Koert; jongens 10 en 11 jaar: 1 Dick Wijs, 2 Dirk Franken; meisjes 12 en 13 jaar: 1 Corine Koert, 2 Anneke Verhaige; jongens 12 en 13 jaar: 1 Kees Nieuwenhuize, 1 Hans Blaauw. (Van een onzier verslaggevers) ST-JANSTEEN Als opvolger van het overleden raadslid C. Marti net in de commissie streekoratwikke- ling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen-Oost is gistermiddag door de raad van St.- Jansteen de heer R. van Acker be noemd. De heer Van Acker was tot nu toe plaatsvervangend lid. De heer R. Eeman werd door de raad als re serve aangewezen* -7 I /I I Aardenburg Openluchttoneel In het park 't Verloren Kostje heeft de Utrechtse toneelgroep Die Waghespelers 'n op voering gegeven van twee middel eeuwse kluchten, n.l. Lippijn en De klucht van de appelboom. De belang stelling voor dezg voorstelling was groot, vooral van de zijde van de te Aardénburg verblijvende toeristen. Gemeentelijk zwembad Geduren de de maand juni werden in het ge meentelijk zwembad te Aardenburg 10.053 baders geregistreerd- Het aan tal school zwemmers bedroeg 640. Clinge Schieting In de zaal St. Cecilia bij J. de Vilder werd een schieting gehouden op twee wippen. Aan de ze schieting namen 44 schutters deel. Op de eerste wip werd de hoge vo gel geschoten door R. Thijssens van DeKlinge (B). De beide zijvogels werden respectievelijk geschoten door Luc. Ruysch van St. Gillis en J. de Vilder van Clinge. Op de tweede wip werden alle ho ge vogels verloot. Het grootste aantal vogels, vier stuks, werd geschoten door J. de Vil der van Clinge. IJzendijke De openbare raadsvergadering, die vrijdagavond wordt gehouden, staat praktisch volledig in het teken van de nu al enkele weken de ge moederen bezig houdende kwestie van de erfpachten. De agenda ver meldt verder nog enkele subsidie verzoeken en voorstellen in zake aan- en verkoop van grond. Aanrijding Op de weg tussen Aardenburg en Oostburg is gister morgen een aanrijding geweest tus sen twee personenauto's. De uit Rotterdam afkomstige auto mobilist P. J. M. reed tegen de voor hem hijdende Belgische bestuurder H. L. M. uit Antwerpen. Vervolgens be landde de Rotterdammer tegen een lichtmast. Beide auto's en de licht mast werden zwaar beschadigd, ter wijl de beide bestuurders met de schrik vrijkwamen. Sluiskil Showroom Aan de Piersempol- derstraat te Sluiskil opent de heer D. Moret vrijdag een supermarkt voor gebruikte auto's. De nieuwe showroom beslaat een oppervlakte van 250 vierkante me ter. Naast auto's is er ook een ver koopafdeling voor accessoires. Stoppeldijk (Van een onzer verslaggevers) In het bestemmingsplan Vogelwaar de is gisteravond de supermarkt ge opend van de heer Serrarens. De ope ning van de ongeveer 150 m2 grote zaak werd verricht door wethouder Gelderland. Hij zei: „Toen de heer Serrarens enkele jaren geleden tot verbouw van zijn winkel overging en hij de eerste zelfbedieningszaak in Stoppeldijk opende, was dat heel wat voor onze plaatselijke gemeenschap. In deze tijd van maanreizen gaan de ontwikkelingen steeds sneller en de zelfbedieningszaak van de heer Ser rarens groeide snel uit haar jasje. Het gemeentebestuur, dat de afgelo pen jaren al het mogelijke gedaan heeft het leefklimaat zo goed moge lijk te maken is bijzonder blij", zo zei de wethouder, „met dit nieuwe ge durfde initiatief van de heer Serra rens". Terhole Schietingen Bij de schieting voor boogschutters op dp Kaai waren 52 schutters aanwezig om deel te ne men aan de wedstrijd op twee wip pen. J. Freijzer uit Terhole wist twee maal de hoge vogel en eenmaal de zijvogel omlaag te halen. De overige zijvogels waren voor A. Burm uit Hulst, L. Fassaert uit Lamswaarde en A. de Koster uit Graauw. F. Ver- durmen uit Graauw wist op wip 1 ze ven kleine vogels af te schieten, ter wijl op wip 2 Alf. Freijzer met vijf daar de baas bleef. Duivenvluchten De combinatie Terhole Lamswaarde, vlucht uit Clermont voor jonge duiven; le duif 1491 m. 1. J. v. Sikkelerus, 2. Alb. Wante, 3. Al. Beaurain, 4. P.J. Plat- joud, 5- Jos Asselman, 6. A. Vermeu len, 7. J. Asselman, 8. P. Moortha- mer, 9. M. Vermue, 10. J. Verdunnen, Voor, de oude duiven was de uitslag: le duif 1501 m. 1 2 5 7 Jos Bisschop, 3 6 W. Kuipers, 4 8 9 G. Vioen, 10 J. van Denderen Vogelwaarde Bromfietsrally De K.W.J. en de jongerensociëteit „De Pijp" uit Vogelwaarde organiseren samen een bromfietsenrally op zondag 13 juli a.s. Het zal een rally worden met leuke opdrachten onderweg en mooie prijzen. Het parcours loopt langs de mooiste wegen van Vogel waarde en is 62 km lang. Er dient met tweeën (berijder en duopassa gier) gereden te worden. Diverse controleposten onderweg zullen het doen en laten van de deelnemers scherp in de gaten houden. De start zal om half twee zijn in café Het Centrum in Ravenburg. Vanaf één uur is er gelegenheid cm in te schrij ven. Tussen zes uur en half zeven zullen op hetzelfde adres de prijzen worden uitgereikt. Zuiddorpe Cécilia Heette het concert dat gegeven werd in de overvolle zaal van het City-theater te Schijndel en dat door de NCRV-radio werd opge nomen. Het werd verzorgd door de meisjeskoren van Schijndel en Zuid dorpe. De beide koren, die ieder afzonderlijk en ook samen zeer goed verzorgde meerstemmige volks liederen zongen, genoten veel succes, succes. (Van onze correspondent) OOSTBURG Zes vogelvereni gingen uit Oostburg en Biervliet, Sluis, Aardienburg en Groede hebben besloten de hanidien ineen te slaan, om een zo goed mogelijk resultaat te verkrijgen bij de vogeltentoon- stelling die op 28, 29 en 30 novem ber in Breskens zal plaatsvinden. Ze organiseren o.m. een loterij- Vooral ln dit deel van West Zeeuwsch-Vlaanderen bestaat er gro te belangstelling voor deze hobby. (Van onze Belgische correspondent) SINT NIKLAAS Bij de onteige ningen in de polders van het Waas land, het gebied dat grenst aan Zeeuwsch - Vlaanderen, nood zakelijk vov r de uitbreiding van de Antwerpse haven op de linker Schel- de-oever zal voor het eerst in Bel gië aan sociale begeleiding worden gedaan. Dit is bekendgemaakt door minister De Saeger op een vergade ring in Sint Niklaas- Naar aanleiding van de klachten van de boorenorganisaties, zei de mi nister dat geen andere mogelijkheid was voor het uitbreiden van de ha ven: dte landbouwgronden zijn de eni ge mogelijkheid voor het uitbreiden van industrievestigingen. Tijdens de eerste fase zal een ge bied van 1200 hectare worden ont eigend. Om alles zo pijnloos mogelijk te doen verlopen zal voor het eers in Bel gië een vorm van sociale begeleiding worden toegepast. De leiding van een speciaal daarvoor op te richten bu reau zal worden toevertrouwd aan ie mand die met de landbouw en de polders vertrouwd is. Het ministerie van landbouw zo beloofde de minister van openbare werken zal onteigende boeren hel pen bij het zoeken van nieuwe boer derijen Andere ministeries zullen bij springen bij het zoeken van eventue le betrekkingen buiten de landbouw. TONEEL, FILM GENT Rex: Het meesterbrein volw. Agira: Een verdoemde te meet Capitole: De zwemkom 18 jaar ST.-NIKLAAS Eden: Frankenstein en de vals. munters a.l. Renova: Het rijk der Sullivans 14 j Scala: Kalmpjes aan Jerry 14 jaar Century: Duel in de wereld 18 jaar Palace: Van de duivel bezeten 18 j, Select: Maigret te Pigalle 18 jay TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Rijksarchief: „Zeeland en de Dordtse Synode" Zeeuws Museum: Schilderijen beeldhouwwerk van Herman Goe. ther en Cora van Citters Stadhui. (Vleeshal) 1017 uur Grafisch werk van Picasso ZIERIKZEE Burgerweeshuis: Nederlandse Plastiek HULST Burgerzaal Stadhuis: Beeldhouw, werk en keramiek van Paul de Bruyne ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis: Werken van Joj But en Baron R. de Meester de Betzenbrouck SLUIS Raadskelder: Schilderijen van Frans Bakker WESTDORPE Galerie Troutzaerte: Werken van Wessel Cozijn en Pearl Perlmutert DIVERSEN MIDDELBURG Miniatuur Walcheren, Molenwater: Geopend van 9 tot 22 uur Vismarkt: Folkloristische Markt RENESSE 20 uur Ballonoptocht TONEEL, FILM, CONCERT ENZ, OOSTBURG Ledel 20 uur Matt Helm en de vernielers TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Rijksarchief: „Zeeland en de Dordtse Synode" Zeeuws Museum: Schilderijen en beeldhouwwerk van Herman Goe- ther en Cora van Citters Jaspers en Els Hollebrandse Stadhuis (Vleeshal) 1017 uur Grafisch werk van Picasso ZIERIKZEE Burgerweeshuis: Nederlandse Plastiek HULST Burgerzaal Stadhuis: Beeldhouw werk en keramiek van Paul dl Bruyne ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis: Werken van Joj But en Baron R. de Meester de Betzenbrouck SLUIS Raadskelder: Schilderijen van Frans Bakker WESTDORPE Galerie Troutzaerte: Werken van Wessel Cozijn en Pearl Perlmutert DIVERSEN GOES Heernisseweg 190 (19-20 uur) m Slot Ostende (20.3022 uur) Oe- Kraïnische muziek-, dans- en zaïg. groep uit Elzas-Lotharingen, mm, v. Kasporgo uit Goes MIDDELBURG „Torenvliedt" 19 uur Festival met Engelse pop-group „Pretty Things" CLINGE J. de Vilder 19.30 uur Schieting St.-Cecilia Opg. voor deze rubriek: tel. 01180- 7438 of Postbus 116 in Middelburg. Morgen, vrijdag 11 juli. Bergen op Zoom: 1.08 ein 13.46 uur, Hansweert: 0.27 en 12-58 uur, Made-Drimmelen: 3.52 en 16.34 uur, Terneuzen: 12.26 uur, VTissingein: 11.57 uur, Wemel- dioge: 0.58 en 13.36 uur. MIDDELBURG (ANP) De re sultaten van alle bij de Veneco aan gesloten bedrijven zijn over het eer ste halfjaar 1969 aanzienlijk beter dan over dezelfde periode van 1968. Dit is mede te danken aan het feit dat de produktie-capaciteit volledig bezet is geweest. Gezien de order portefeuille verwacht de directie dat de gunstige ontwikkeling zich in de 2e helft van het jaar zal voortzetten, aldus een communiqué. rjemocratie kat; uit de brie van de afdeling ren van D'66 f de gemeenten Twee gulden p de prijs van het pak notulen e de raad van H zen f 175,— per Democratie h zijn. Dat blijkt l waarop het gl Axel de zaak g| krijgt de gevrü deze gemeente We nemen zc de tijd, die am aan het maken adviezen duur we dat deze tijc den. Blijft de vr resseerde inwo meente de volle: gevraagd voor si waarvan ze a I led vergadering bete Sommige geme!: vraag al beantwt notulen en pre-; de publieke trib. vice aan hun in\ mer dat Hulst, een aantal ande niet zover zijn. (Van een onze:, AXEL Honde tig gulden vraagt stuur van Terneus notulen en pre-adv Hulst vraagt twee cilde bladzijde, te: Axel haar notulen niets geeft. Het bestuur Zeeuwsch-Vlaander craten '66 kreeg d< het verzoek de not zen van de drie g vangen. Zoals bekend wil plaatsen in Zeel deelnemen aan de t kiezingen Het bestuj heeft voor iedere mensen aangewezd komst de raadsverj gemeenteraden var| en Axel zullen bijl taak te vergemakk] bestuur van D '66 I beschikking hebber] pre-adviezen aan da de vergadering zou] gen. f De Zeeuwsch-Vla '66 zijn zeer teleurg| woorden van de I van Terneuzen en 3 vragen zij zich af, I' wel en in Terneuzea Bovendien lopen die worden gevraag Hulst komt, aldus 1 D '66 met de prijs Per gestencild vel uit dan Terneuzen. de mededeling dat viezen en de notu vergoeding kon krij; het commentaar: „W tastisch dat u aan bouwen. Wij hopen ties op onze stukke Het gevolg van d door het partijbestu gewezen leden voo; den van Hulst en T het volgen van een noodzakelijke stukh krijgen. De partijkas toerijkend om de gi dingen te kunnen be Vo opl dal Af] cm IAAT /K MET OP ME Z/TTENf Weersvooruitzichta gemiddelden over IS Voor vrijdag: aan tot 9; min. temp.: 1 der normaal; max. te den onder normaal droge periode van r 80 procent; kans op e etmaal: 60 procent. Voor zaterdag: aai tot 10; min. temp.: ve maal tot 4 graden max temp.: van on tot 4 graden onder n een droge periode v uur- 90 procent; kan droog etmaal: 70 proc

de Stem | 1969 | | pagina 2