daalde Lste SEJNj our in jfers RIT OVER HET „DAK VAN DE TOUR": VERSCHRIKKING Feijenoord tegen Reijkjavik Henk Visser recrnteert profs onder atleten NAAR MIJN MENING Willem II op vierde plaats Gimondi „Merckx is 'n duivel" Leliaert won ronde van Woensdrecht Onmogelijk Drie biljart- kampioenschappen Nederland in Den Hertog derde „krijgt Rini Wagtmans 'n terugslag' Minder de „ACHT VAN CHAAM" GELDKLASSEMENT PSV lootte Rapid Wien of Torpedo Moskou It DE STEM VAN WOENSDAG 9 JULI 1969 15 etappe, een rit over 220,5I r van Chamonix naar Brian. i Springel (Belg, Cools) een bonificaties; 2. Merckx Iriessens) 6.43.44; 3. Wagt- Ned., Vissers); 4. Gimondi zi); 5. Pingeon (Fr., Plaud) zelfde tijd 6.43.44; 6. Pouli- Magne) 6.43.48; 7. Viainelli mi) z.t.; 8. Gandarias (Sp. a) z.t.; 9. Panizza (It., Pez- 15; 10. Poppe (Belg, Cools) ill. Theilliere (Fr., Stablins. 48; 12. Lebaube (Fr., Caput) 3. Schutz (Lux., Albani) 14. J. Galera (Sp., Machain) Gabica (Sp., Machain) z.t,; den Bossche (Belg, Dries- |48.17; 17. Polidori (It., Al- 19.22; 18. Agostiinho (Por., 5.49.24; 19. Dancelli (It., Al- 49.2720. Lopez Rodriguez, chain) 6.49.47; 21. Gastello igarioa) 6.49.49; 22. Spruyt Driessens) 6.50.43; 23. Van elg, Stablinski) 6.51.36; 24. Sp., Langarica) 6.51.38; 25. (Fr., Plaud) 6.51.46; 31. (Ned., Geminiani) 7.02.25; ïan (Ned., Vissers) 7.12.58; t (Ned., Vissers) z.t.; 76. Flaas (Belg, Vissers) z.t.; tens (Ned., Plaud) z.t.; 89, is (Ned., Vissers) 7.13.40; 90. (Ned., Magne) 7.13.50. >ven hebben: Carletto (It, (lemdiburu (Sp., Machain); Belg, Schotte)Poortvliet issers); San Miguel (Sp, a): Perez-Frances (Sp, Ge- Basso (It, Albani); Fonta- Albani); Gilsom (Lux, Sta- Tosello (It, Albani); De :k (Beg, Schotte); Van Belg, Cools); Ravaleu (Fr, ri); Pintens (Belg, Cools). ieen klassement (Belg. Driessens) 47.35.25; (Fr. Plaud) op 5.21; 3. Pou- Magne) op 6.49; 4. Wast ed. Vissers) op 7.16; 5. Gi lt. Pezzi) op 7.29; 6. Ganda- Langarica) op 9.24; 7. Via- Albani) op 9.45; 8. Van (Belg. Cools) op 10.20; 9. J- Sp. Machain) op 15.43; 10. «"r. Plaud) op 18.44; 11- Pfl- Pezzi) op 19.16; 12. Schutz Ibani) op 19.22; 13. David lotte) op 20.03; 14. Poppe Is) op 20.05; 15. Galdos (Sp. D op 23.49; 16. Dancelli (It- >p 25.22; 17. Van Impe (Bel. y) op 25.25; 18. Dumont ud) op 25.54; 19. Janssen miniani) op 25.55; 20. Agos- Caput) op 26.46: 21. Theil- Stablinski) op 28.43; 22 Cas- Langarica) op 29.03; 23. Caput) op 29.42; 24. Lo- guez (Sp. Machain) op 32.03; t (Bel. Driessens) op 35.07; (Fr. Geminiani) op 45.17; er Fiaes (Bel. Vissers) op Dolman (Ned. Vissers) op Haast (Ned. Vissers) op Beugels (Ned. Magne) op i. Karstens (Ned. Plaud) op i. Ottenbros (Ned. Vissers) iklassement rx (Belg.) 109 pnt.; 2. Wagt- ed.) 93 pnt.; 3. Janssen pnt.; 4. Altig (W.-Dld.) 59 ancelli (It.) 55 pnt.; 6. Pin- 52 pnt.; issement tiende etappe waren drie igenomen die tellen voor riassement. De doorkomst pen was: la Madeleine (2e cat.): ias (Sp.) 10 pnt.: 2. Gutty 35 sec. 8 pnt.; 3. Pingeon 1.10 6 pnt.; 4. Merckx 4 pnt.; 5. Gimondi (B-) Telegraphe (2e cat.): ra (Sp.) 10 pnt.; 2. Gutty Gimondi op 15 sec. 6 pnt, z.t. 4 pnt.; 5. Poulidor 3 pnt. Galibier (le eat.): 15 pnt.; 2. Gimondi ngeon op 5 sec. 10 Pn' - (It.) z.t. 8 pnt.: 5. Van Belg) z.t. 6 pnt.: 9. Wagt- a.) op 55 sec. 2 pnt. :en bergklassement tx 69 pnt.; 2 Pingeon 51 Galera 38 pnt.: 4. Ganda- t.; 5. Gimondi 30 pnt. iklassement Vianelli, Schutz, Polidori) Driessens 20.22.44; 3. Dan- 5.15: 4. Machain 20.26.13>- 1.27.16; 11. Vissers 3l.09.4d- en klassement sens 145.05.15: 2. PW* Machain 145.09.10: 4. Lafl" 3.14; 5. Pezzi 145.20.33; 1* 22.47. (Van onze sportredactie) GENèVE Het Rotterdamse Feijenoord zal in die eerste ronde van het toernooi om de Europa cup I uitkomen tegen de IJsland se kampioen Reijkjavik. In het toernooi met als inzet de Europa cup voor bekerwinnaars ontmoet PSV uit Eindhoven de winnaar van de voorronde tussen Rapid Wien (Oostenrijk) en Torpedo Moskou (Rusland). Dat was het resultaat van de loting voor de eerste ronde, die gisteren in Gene ve werd gehouden. Feijenoord gaat in Rotterdam van start ter wijl PSV begint met een uitwed strijd. Landskampioen Feijenoord, dat voor de vierde maal sedert het be- if staan van de Europacup aan dit toer nooi deelneemt, lijkt met Reijkjavik II *e s'erke tegenstander te nebben getroffen. De IJslamders na- Ij men tot nu toe tweemaal met slechts I, zeer weinig succes aan de strijd om I de Europese beker deel. In het sei- I zoen '64-'65 werden zij in de voocron- den uitgeschakeld door de Engelse kampioen Liverpool. Twee jaar later sneuvelde Reijkjavik tegen de Franse titelhouder FC Nantes, dat de uitwed e i me|; won 011 Nantes met I 2 zegevierde. Voorzitter Couwenberg van Feije- oord was blij met de verre tegen stander. „Er is nog recht", was het ommentaar van de grijze Rotter- Z™neJ' >4e laatste keer hadden e m de eerste ronde een zware te genstander, dat was Real Madrid, nu en heel zwakke. Vanmorgen spotte er nog mee: stel je voor dat we Reykjavik krijgen". Do heer Huybrechts, secretaris van JL^te betaald voetbal van de wiNVB, heeft nog gistermiddag tele- contact met het secretariaat F'EFA in Zurich opgenomen P<ïv vernemen Feijenoord en de eerste wedstrijden inderdaad moesten spelen. Een woordvoer- htGjan, de Europese voetbalunie ^nadrukte, dat dit niet het geval PSV heeft het met Rapid Wien ®"oskou in het toernooi uTf? ,ekerwinnaars op papier heel Rani?1 w?r Setr°ffen dan Feijenoord. Real it l6?1' ofgelopen seizoen voor de Europacub 1 oSl v is een bijzonder sterke w™ internationaal de nodige rSfm.g 1?eeft Torpedo Moskou be ton™ et seizoen '67-'68, toen AC h ,0r een zege °P Hsv Ham" 2 beslag legde op de Europacup I den kwartfinales. De Russen wer- eesohll ®w,Jbeslissinf:swedstrijd uit geschakeld door Cardiff, dat in Mos kou met 01 verloor maar op eigen terrein met dezelfde cijfers zegevier de. De beslissingswedstrijd, die in Ausburg werd gespeeld won Cardiff City opnieuw met 10. AC Milan zal overigens ook weinig moeite hebben om zich te plaatsen voor de tweede ronde van de Euro pacup 1. De Italianen hebben name lijk het Luxemburgse FC Awenir uit Beggen geloot. Spartak Trnava, in het vorig seizoen uitgeschakeld door Ajax in de halve finale begint het toernooi '69-'70 met twee wedstrijden tegen Hibernian (Malta). Re-al Ma drid en Benfioa zullen waarschijnlijk ook niet al teveel moeite hebben om de volgende ronde te halen. Real Madrid trok in Genève Olympia Ni cosia, terwijl de Portugese kampioen in de eerste ronde de winnaar van de kwalificatiewedstrijden tussen Pal- loseura Turku en BK Kopenhagen als tegenstander krijgen. De Belgische kampioen Standard Luik lootte eei vrijwel onbekende tegenstander, na melijk het Albanes N-andori Tiran-a, terwijl de bekerwinnaar van België Lierse SK Haopoel Nicosia (Cyprus) in de eerste ronde ontmoet. De eerste ronde v-an bei-de toer nooien moeten worden gespeeld op vastgestelde data: 17 september en 1 oktober. (ADVERTENTIE) Bezoekt Nederlands grootste ■wielersportevenement WOENSDAG 23 JULI A.S. (Van onze speciale verslaggever) BRIAN?ON In het geldklasse- ment van de Tour de France gaat Ed dy Merkx' ploeg Faema nog steeds met grote voorsprong aan de leiding. Opvallend is verder dat ronde-debu tant Willem n op de helft van de Tour de vierde plaats bezet. Het financiële overzicht ziet er als volgt uit: 1. Faema 26.411,25; 2. Sal- varini 9.085,3. Molteni 8.655,4. Willem II 8.177,25; 5. Flandria 8.166,25 6. Peugeot 7.522,50; 7. Fagor 7.218,75 8. BIC 6.817,50: 9. Frimatic 4.170, 10. Kas 3.093.75; 11. Mercier 3.078.75, 12. Mann 2.917,13. Sonolor 1.470,50. (Van onze speciale verslaggever) BRIANCON De rit over het „Dak van de Tour" is een verschrik king geworden. Alle mogelijke tegenslagen ondervond de renners karavaan. Een kille regen in het begin, op de Madeleine overgaand in een felle sneeuwstorm, die de toch al vermoeide coureurs tot op het gebeente deed verkleumen. Daarna een stekende zon om de marte lingen te vervolmaken. Eef Dolman (links) en Jules van der Flaes (rechts) bij de ravitaillering. Is het een wonder, dat zovelen on der deze omstandigheden de moed op gaven en in de brokkenwagen stap ten? Liefst veertien coureurs ver dwenen uit het veld, onder wie de Belgische kampioen Roger de Vlae- minck, Spanjaard Perez-Frauces, de Belg Van N-es-te, de Italiaan Basso en onze landgenoot Leen Poortvliet. Zij werden de slachtoffers van de vermoeidheid, die een flink deel van de meute in zijn verlammende greep heeft gekregen. „Ik schat dat vanmor gen voor de start zeker zestig pro cent van de coureurs te vermoeid was", zo zei de Franse dokter Maigre, di-e na een val van Poortvliet dit oo-k als diagnose stelde en de lange Neder lander in de ambulance stopte. Poortvliet was na dertig kilometer op een smalle bochtige weg tegen een draadafrastering rond een gat aan de zij-kant van de weg gereden en had daarbij oud-e blessures opengehaald. Maar die waren niet de oorzaak van zijn opgave. De Willem II-er wiens achterwiel was dubbelgeknakt bij de val, hing huilend over de draad. Hij was doodmoe. Er was geen denken aan doorrijden. In de ambulance kwam hij Brian- gon binnen en leek een stuk opge knapt. Maar toen hij een tijdje bij de finish had gestaan, zakte Poortvliet weer in elkaar. Hij was heel even buiten bewustzijn, maar kwam dooi de goede zorgen van de dokter weer spoedig tot zijn positieven. Dokter Maigre tiet Poortlviet per am- balance naar het hotel brengen, waar de Nederlander meteen naar bed ging Hij voelde zich nog erg duizelig en wilde maar het liefst zo snel en zo lang mogelijk slapen. De bezorgde Ton Vissers, die nu nog vijf man in de strijd heeft, nam maatregelen vooi het geval Poortvliet woensdag niet naar huis zou kunnen gaan. „Ik laat mijn derde soigneur hier achter net zo lang als nodig is. Al blijft Poort vliet nog een week", zei Vissers. Het kopgroepje tijdens de beklimming van de Galibier. Op kop Vianelli, gevolgd door Eddy Merckx en daarachter de Spanjaard Gandarias en Rini Wagtmans. Naast de uitvallers was er ook de grote groep die in deze etappe 'n op mogelijke achterstand had opgelopen. Daartoe behoorden Jan Janssen, die van de vierde naar de negentiende plaats afdaalde, de Brit Harrison, Lu. cien Amair, Rudi Altig, de aanvanke lijk zo leuk klimmende Belg Van Im pe, te veel om op te noemen. Duidelijke taal spreekt het algemeen klassement, waarin Herman van Springel als achtste al meer dan tien minuten achter staat op Merckx, waarin Jo® Huysmans op de vijftig ste plaats al meer dan een uur achter is geraakt. Eddy Merckx. Hij is onvermoei baar. Ook weer op deze tiende dag tussen de wintersportplaatsen Chamo nix en Briangon. Merckx laat niets aan het toeval over. „Dat is geen mens meer, dat is een duivel", zei Gimondi nadat Merckx voor de zo veelste keer persoonlijk een opstand je had bezworen. Niemand kreeg gel-egenhed-d cwn se rieus we-g te komen. Ni-et de groep van elf met Eddy Beu-gek in het be gin, niet het driemanschap daarna met Van Schil, niet het kwartet met Ottenbros, dat in de klim van de col- De La Madeleine onder aandrang van Merckx het verzet moest staken. Nat- tuurlijk, Ottenbros, Van den Ber-ghe, Janssens en Poppe had-den ruim twee minuten winst gehad maar, dat telde niet in de berekeningen van de lei der. Nadat het kwartet was overweldigd ging Merckx zelf in de aanval. Met Pingeon. Het resultaat was een scheuring in de hoofdmacht no-g ver onder de top van de Madeleine, die als tweede categorie veel te laag ge waardeerd staat. SCHIPHOL (ANP) Als de plan nen van de voormalige Nederlandse atletiek-kampioen Henk Visser, die in 1956 Europees recordhouder ver springen was, verwezenlijkt worden, dan zal volgend jaar worden begon nen met beroepsatletiek. De thans 36- jarige Visser, die zei voor zijn „Pro fessional track" project invloedrijke financiers heeft weten aan te trek ken, richt zich speciaal tot topatleten uit de gehele wereld, die als amateur alle roem reeds hebben behaald. Visser zegt er reeds in te zijn ge slaagd een Amerikaanse beroeps- ploeg van 40 atleten te contracteren, doch met uitzondering van Ralph Boston, de Amerikaanse verspringer, die allang munt uit zijn prestaties slaat, noemt hij geen namen, omdat dit de betrokkenen thans in hun amateurstatus zou kunnen schaden. Deze zomer zal hij voornamelijk be steden aan het formeren van een Europese beroepsploeg, waarin naar het zich laat aanzien geen Nederlander zal voorkomen, al heeft Visser wel het oog gericht op de eveneens in Amerika verblijf hou dende Leo de Winter. Hij gaat nu in Euro-pa alle belangrijke intermatio- nale atletiektournooien af en zal ui teraard ook de Europese kampioen schappen bezoeken, die in september in Athene worden gehouden. Visser stelt de beroepsatleten een jaarsalaris van enkele tienduizenden guldens in uitzicht, dat niet in de eerste plaats door publiek op de tri bune moet worden opgebracht, maar voornamelijk door met de namen van de atleten reclame te maken ten ba te van fabrieksartikelen, sportuitrus- tingen e.d. De atleten zullen provisie genieten op de verkoop van alle artikelen, die bij deze campagne worden betrokken en zullen ter stimulerin-g daarvan bij d-eze verkoop zelf worden ingescha keld. Van de wedstrijden tussen deze top-profs zullen films worden ge maakt, waarvoor de Amerikaanse te levisie-stations graag met forse be dragen over de brug willen komen, zo meent Visser. Een uitgebreid wedstrij-dprogram- ma, waarbij de animo van de atleten op peil wordt gehouden door vette geldprijzen, is reeds op papier gezet. In januari en februari van het vol gend jaar zullen in de V.S. en Cana da 10 indoor-wedstrijden worden ge houden. In de daarop volgende zo mer trekt de hele groep, die dan uit circa 40 Amerikaanse en 40 andere, voornamelijk in Europa te recruteren atleten moet bestaan, naar Portugal om daar op 19 juni 1970 aan een tournee door Europese land-en (in clusief het Oostblok) te beginnen. Op het programma staan 27 wedstrijden, die in drie maanden tij-ds worden gehouden. Op de lange lijst staat Am sterdam genoteerd voor vrijdag 10 juli. „In talloze sporten worden de pres taties zakelijk geëxploiteerd", aldus besloot Visser, „waarom ook niet in de atletiek? De meeste atleten heb ben er genoeg van misbruikt te wor den door met name de schoenenin dustrie, die goud aan hen verdient zonder dat zij er zelf veel wijzer van worden." NIERSTEIN (ANP) - De West duitser Hans Lutz heeft gisteren de negende etappe van de ronde van Rijnland Palts gewonnen. Hij legde de 127 kilometer van Simmern naar Nierstein af in 3.24.45. Fedor den Her tog eindigde achter de Westduitser Knah als derde in dezelfde tijd als de winnaar. De Nederlander behoudt de leiding in het algemeen klassement. (Van onze sportredactie) Al 21 jaar lang klinkt de stem van Wim Hendriks, vele tiendui zenden wielerenthousiasten ver trouwd in de oren. Vanaf 1948 is de Middelburger namelijk enkele malen per week te vinden achter de microfoon bij voornamelijk Zeeuwse, maar ook Brabantse en nationale wedstrijden. Net terug van de jeugdronde van West- Brabant was de Zeeuwse omroe per en tevens oud-voorzitter van de wielerclub Theo Middelkamp, gisteren weer aanwezig bij de amateurronde van Westdorpe, waar hij het publiek via de micro op de hoogte hield van de Tour resultaten. „Wagtmans, Rini Wagtmans", klonk het uit honderden kelen toen Hendriks de toeschouwers vroeg te raden wie er weer als eerste Nederlander binnengeko men was. De Wïllebrordse coureur was duidelijk favoriet bij de toe schouwers, die in de afgelopen week schijnbaar een onbeperkt vertrouwen in de capaciteiten van de Brabander gekregen hebben. Ook bij Wim Hendriks is Wagt mans de laatste week hoog in ach ting gestegen: „Rini rijdt erg sterk, maar ik verwacht dat hij in deze ronde nog wel een terugslag te verwerken zal krijgen. Een klap, zoals Roger de Vlaminck gisteren incasseerde." Volgens de Zeeuwse speaker zal de jonge coureur er misschien toch nog in slagen om de groene trui te pakken. „Maar ik neem aan, dat hij die niet tot Parijs kan houden. Wagtmans rijdt daarvoor te veel op zijn moraal. Er zijn in Nederland wel een vijftal andere coureurs met dezelfde klasse als Wagtmans, maar zij missen zijn ijzersterke mentaliteit", aldus Wim Hendriks. De Middelburgse wieler-official hecht weinig waarde aan de ver onderstelling dat Wagtmans al leen zover kan komen omdat hij door Eddy Merckx getolereerd wordt. Zo denkt hij ook over de bewering dat Roger Pingeon zich WIM HENDRIKS bij de overwinning van Merckx heeft neergelegd. „Ik veronderstel dat Pingeon niet met Merckx zou samenspannen. Dat zou niet in het belang van de ronde zijn. Als er een combine wordt aangegaan, dan zal dat toch wel tussen de Franse ploegen zijn. Zij zullen dan voor Pingeon en tegen Eddy Merckx gaan rijden." Na deze etappe is de rol van Jan Janssen in de voorste gele deren volgens Wim Hendriks uit gespeeld. Weinig verwacht hij trouwens ook van ritwinnaar Her man van Springel, de man die vorig jaar door Janssen van de Tourzege werd gehouden. Hendriks: „Van Springel komt dit keer niet bij de eerste vijf in de einduitslag". Wim Hendriks is niet teleurge steld door de Willem II-ploeg. „Ik verwachtte voor de Tour al niets van de Nederlandse equipe. Op de prestatie van Wagtmans na is dat uitgekomen. Het was overigens bij de samenstelling al duidelijk dat het zo zou lopen. Naar mijn me ning heeft Ton Vissers Rik van Looy verregaande concessies moe ten doen om hem toch mee te krijgen. Hij zal alleen gestart zijn met de bedoeling de eerste ritten uit te rijden. Verder vind ik het jammer, dat Reiié Pijnen uit de strijd is. Hij had zeker voor een goede klassering kunnen zorgen", aldus Wim Hendriks, die Eddy Merckx met meer dan een kwar tier voorsprong ziet winnen. (Van een onzer wielermedewerkers) WOENSDRECHT Guus Leliaert uit Helvoirt heeft gisteren onder bar slechte weersomstandigheden de Ron de van Woensdrecht gewonnen. De voortdurende regenvlagen geselden de renners. Het was dan ook niet ver wonderlijk, dat alleen de besten uit het rennersveld stand hielden. Ver wonderlijk was het eveneens niet, dat maar weinig publiek de wedstrijd on der deze omstandigheden gadesloeg. Tóch was het een leuke koers, om dat men een wielergevecht kon ga deslaan van de beste pedaleurs uit deze contreien. Voordat de grote slag halfkoers viel hadden diverse renners geprobeerd een voorsprong te nemen, alles tevergeefs. De meesten werden tijdens het klimmetje, dat de toepas selijke naam de Rijzende Berg draagt, ingelopen. Halfkoers viel de beslissing. Zes renners: Leliaert, Barvenboer, Em- bregts. Zoons, Breur en Hesemans, lukte het een voorsprong te nemen. Onder een zwiepende regen vergroot ten zij kilometer na kilometer hun voorsprong. Veel renners gaven on der deze omstandigheden de pijp aan Maarten. Een twintigtal kilometer voor het einde begon de vermoeienis in het kopgroepje eveneens mee te spreken. Leliaert lukte het alleen een voorsprong te nemen, achter hem streden twee coureurs, Leo Embregts en Wim Bravenboer. Het drietal, Zoons, Breur en Hesemans, kwam ieder afzonderlijk door. Het grote peloton was inmiddels in diverse groepen verbrokkeld. Achter het leidende zestal streed vijf man met o.a. Frits Hoogerheide en Wimke Prinssen. Daarachter zeven man, waarvan Tony Barten de meest be kende was. Het was tenslotte Guus Leliaert die deze verregende ronde verdiend met voorsprong won. Jan Zoons werd winnaar van het bergklassement. De uitslag is: 1 G. Leliaert (Hel voirt) 104 km in 2.35.25; 2 Wim Bra venboer (Rotterdam); 3 L. Embregts (Stampersgat); 4 J. Zoons (Voorscho ten); 5 M. Hesemans (Rijen); 6 B. Breur (Neuwe Tonge)7 J. van Hoek (Hoogerheide); 8 P. van der Donk (Rosmalen); 9 F. Hoogerheide (Os- uendreeht); 10 A. van Overveld (Zeg ge); 11 W. Prinssen (Hank): 12 A. Bakker (Soest): 13 R van Brussel (Melissant: 14 H. van Leeuwen (Den Haag); 15 K. Friiters (Zegge); 16 L. van Dongen (Oud Gastel): 17 T. Bar ten (Klundert); 18 J. van Geel (Bre da); 19 J. de Bruijn (Sprundel): 29 L. Bogers (Ossendrecht). Dies Kosten moet op doktersad vies minstens anderhalve maand rust nemen. De professional uit Ka- pelle heeft zich in het afgelopen voorjaar geforceerd na een nog niet herstelde griep-aanval. Jan Grim uit Lewedorp, die een paar jaar op non-actief was en als beroepsrenner heeft gekoerst, is op nieuw in training gegaan. Grim heeft een amateur-licentie aange vraagd en zal binnenkort weer in wedstrijden uitkomen. Henny Gijzel uit Heikant werd tweede in een nieuwelingenwedstrijd in het Belgische Sint Nicolaas. De Heikanter verspeelde de zege aan de Belg Mark van Putte doordat hij net voor de finish ten val kwam. Cor Bal uit Kwadendamme eindigde als zes de. Guus Leliatrt gaat zegevierend over de streep. DEN HAAG (ANP) In het ko mend seizoen zullen in Nederland drie Europese biljartkampioenschap pen worden gehouden: bandstoten, neo-kader en libre. Het kampioen schap bandstoten vindt in februari 1970 in Apeldoorn plaats. Voor de andere toernooien zijn nog geen da ta en plaatsen vastgesteld. Dit werd besloten op de elfde algemene ver gadering van Europese biljartfede raties. Verder werd bekend dat in het seizoen 1970 '71 in Amersfoort weer het Europese kampioenschap pentathlon voor landenteams plaats vinden. Bovendien -kreeg de KNBB de toezegging in 1971, het jubileum jaar, het wereldkampioenschap drie banden en het Europese kampioen schap pentathlon te mogen organi seren. De agenda voor het seizoen 1969 '70 ziet er als volgt uit: Euro pees kampioenschap 71-2 Roubaix 23 26 okt '69; Wereldkampioen schap libre Linz 20 23 nov '69; Europees kampioenschap bandsto ten Apeldoorn feb '70; Europees kampioenschap pentathlon (ind.) Vigo, Spanje 4 12 apr '70; We reldkampioenschap driebanden San Francisco eind mei '70; Euro pees kampioenschap 47-2 San Se bastian eind juni '70; Europese kampioenschappen neo-kader en li bre in Nederland.

de Stem | 1969 | | pagina 11