ENIN Gl urs )ing George Ronsse overleden RINI WAGTMANS REDDE TOUR MET TWEE FELLE AANVALLEN VAN KILOMETER TOT KILOMETER Tour: cijfers en minuten tour de trance 1969 Spanjaard Ocano moest opgeven DROEVIG NIEUWS VOOR TOUR-KARAVAAN >sterhout verschuren DOOR Peter Heerkens Eddy Merckx vrijwillig naar dopingscontrole 9e RIT DERDE SPORTPAGINA Df STEM VAN 7 JULI 1969 JO DE ROO ïoo. En Wagtmans dan, ag weer opvalt en Jans- n op twee seconden is Ik zie hem. niet voor indigen"! ■nstelling tot de meeste housiasten hemelt De momenteel voortreffelijk Willebrorder niet op, ns kan geweldig goed 'lij heeft een goed stel aar ik zie het er nog niet Ik wil eerst wel eens 's zien." Zeggen de pres- n Wagtmans in de eerste pes dan niets? „Toegege- ziet er iedere keer wel dat zegt niet alles. Hy voorbeeld in die rit met mnst op de Ballon d'Al- orm tegengevallen. Hij het eind veel tekort. In pje van vijf had hij de acht over." voor Leen Poortvliet, te renner in de Tour, Roo, weinig goede woor- voor de overige Neder- ureurs. Poortvliet is een d renner. Dat heeft hij jdritten wel aangetoond, voor hemdat hij geen kan. Maar hij heeft ten- tts gepresteerd. De ande- het helemaal afweten." rit van vandaag verwacht dat alle groten vooraan „Er is geen lange aan- de bergen, zodat er geen staat dat een outsider em van mij aan, dat deze en zuiver beeld van de rhoudingen zal geven." Dumas maakt wel ernst mti-dopingsrontroles. Inter- st Rini Wagtmans (als der- ndigd) verschijnen, omdat ïad beslist, dat de drie eer de etappe ter controle komen. Wagtmans had op een puistje. Dumas vroeg: van een injectie?". Wagt- ioe komt u erbij?". Daarop )umas een vergrootglas en het puistje zorgvuldig. „Al- orde", deelde hij Rini mee. twoordde: „Dat zal ik den- nans onderwerpt zich altijd villig aan de onderzoeken, men zaterdagavond niet zeg de Spanjaarden Diaz en Mo- ij aarzelden en aarzelden eren. Zolang zelfs, dat dok- as mompelde: „We zullen wkeurig observeren, hier niet." iedereen ook al heeft hij erne (en goedkope) filf- i. grijp deze gelegenheid ïting en oosterhout, tel. 42 52 (Van onze speciale verslaggever) karavaan kreeg uit België droevig THONON-LES-BAINS De Tour- nieuws. Daar is George Ronsse, in vroegere jaren een befaamd wiel renner, overleden. Ronsse volgde de laatste jaren a's chauffeur van de Belgische televisie de Tour, nadat hij eerst twee jaar ploegleider van de Belgische lardenéquipe was ge weest. George Ronsse kon dit jaar niet met de Tour mee, omdat hij ge troffen werd door een hartaanval. Hij werd de vorige week in een ziekenhuis te Brussel opgenomen, waar hij dit weekend overleed. Ronsse werd twee keer wereldkam pioen op de weg. Hij won ook twee keer Pariis - Roubaix en werd ook Belgisch kampioen op de weg. Hii fungeerde verder nog als gangma ker. Ronsse (63) dacht op de wie lerbaan van Antwerpen, waar in augustus as. de wereldkampioen schappen worden gehouden, met Theo Verschueren were'dkampioen stayeren te worden. Daarmee wilde hij zijn sportieve carrière afsluiten Helaas was het hem niet vergund dit nog mee te maken. Willem II/Gazelle heeft dit weekend weer een aardig bedrag aan zijn totaal toegevoegd. Zater dag kreeg Wagtmans voor zijn der de plaats 375,- gulden en Dolman voor zijn 13e plaats 105,- gulden. In de tijdrit gisterochtend won Poort vliet met zijn tiende plaats 45,- gulden en Wagtmans met de zes tiende plaats 25.25 gulden. In de na middag kreeg Rini Wagtmans nog eens 375,- gulden voor zijn derde plaats en Van der Flaes als twaalfde won 112.50 gulden. In totaal leverde het weekend dus 1038,75 gulden op, waarmee de totale verdienste in de ze Tour voor Willem II/Gazelle op 7.517,25 gulden komt, plus dan nog de 3000,- gulden van de fabriek. Aan de anti-dopingcontro'e, waarvoor was afgesproken met de 'Roegleiders, dat elke dag gekozen -ou worden uit drie moge'.iikheden 'de drie eersten per etapne, de drie -ersten in het algemeen klassement of drie renners per lot aangewezen) ''ebben de Tourartsen nog een vier de mogeb'ikbrid toegevoegd. Zij zul len namelijk vanaf vandaag een of twee renners zelf aanwijzen, die zich dan ook hij de controle moeten vervoegen. Mariano Diaz was zaterdag de strijdlustigste renner, Dancelli kreeg deze eer zondag. De Italiaan werd met 89 punten gekozen voor Gandarias, die 81 punten kreeg en Wagtmans, die 5 punten kreeg toe gewezen. In het algemeen klasse ment van de strijdlustigste renner van de Tour bezet Wagtmans de 17e plaats. De Fransman Jean Dumont kreeg de premie van de beminne lijkste renner, de Italiaan Vianelli, die der elegantste. Het dagelijkse forum, dat Fe lix Levitan gisteren voor de Franse televisie wilde houden en waar voor Wagtmans en Janssen waren uitgenodigd is totaal mislukt. De voor Eurovisie-uitzending bedoelde reportage ging eerst de mist in om dat „Parijs" de beelden van de at- letiek-interland Frankrijk - Polen niet wilde wegdraaien en toen de technici besloten over te gaan op ampex, bleek de apparatuur te wei geren. Voor het eerst in deze Tour zijn de renners die naar de doping controle moesten, aangewezen door het lot. Uit de doos met rugnum mers kwamen Fontanelli, Matignon en Bouloux als degenen die bij de dokter dienden te verschijnen. Daar zat ook Ton Vissers, de ploeg leider van Willem II, die eerder ver klaarde, dat hij het toezicht zou weigeren, maar nu toch van gedach ten veranderd was. Rini Wagtmans zal deelnemen aan de monsterkoers Bordeaux - Parijs. Ploegleider Ton Vissers krijgt nog een tweede renner aan de start, want ook Peter Post wil ver trekken. Joaquim Agostinio zit een beet je in moeilijkheden. Voor de Tour begon schreef hij in voor de Ronde van Portugal en nu, na de succes sen van de eerste dagen, komen de managers met contracten voor cri teriums, d'e gelijktijdig plaatsvin den. Van de ene kant wil Joaquim dolgraag voor eigen publiek gaan rijden, van de andere kant trekken hem de bedragen, die hij in diezelf de neriode per koers kan kriigen en welke sommen tussen de 1200 en 1500 gulden bedragen. „Ik denk wel dat ik het laatste kies, maar dan zal 'k toch van miin verplichtingen in Portugal ontslagen moeten worden", aldus Agostinio. Krni Wagtmans in gesprek met zijn uiteraard tevreden ploegleider Ton Vissers. 0 km Bij een temperatuur van -J graden beginnen 113 renners aan oe achtste etappe. Jj® Van Clooster rijdt lek. k„ Gomez Lucas en Vanden- H e demarreren. km Koplopers hebben 20 se conden. 16 km Dancelli, Bracke, Huys- ?ns' Mintjes, Santamarina, Wright k°Pl0Pers in. <M Ontsnapping mislukt ,m Nieuwe kopgroep San- Schutz"3' Spruyt' Bellone, Riotte en lopers"" ^ef°i°n achterhaalt kop- ,km Kopgroep met Huysmans wfn' ?euSels. Perez-Frances, Ga- j. tteybroeck, Perurena en Poggia- Hj"11 Poging mislukt. m Dancelli alleen op kop. naar D^llf6 3116611 °P iaCht ,3 Óp kop Dancelli, op 30 en P 6 ltte» °P 40 sec. Fontanelli erurena, op 50 sec. peloton. 39 km Bl0Ck "J34 Plat- te band Karstens en Braeke lek- achter™l^rsDanCelli in§el°Pen door ^41 b"311 nu op kop- Int™, o- Merckx ontsnapt uit pe loton .Pingeon gaat mee. i~ Gilnondi en Janssen in achtervolging. GP Dancelli na wordt 'nSel°Pen Gandarias •"tolt by Dancelli. 45 km Gandarias wint sprint mi- co-klassement, twee Dancelli. Pelo ton nadert op tien seconden. 48 km Een minuut voorsprong voor Gandarias en Dancelli. Leman krijgt andere fiets. 55 km Voorsprong 2 25 minuut. 60 km Voorsprong 3.35 minuut. 67 km 4.55 minuut, voor koplo pers. 69 km Zandegu rijdt lek. Ocana in moeilijkheden, wordt bijgestaan door zijn co-equipiers Galera en Mendiburu. 70 km Merckx, Castello en Ray mond demarreren. 71 km Ocana stapt af. 75 km 5.05 voor koplopers. 90 km Kopgroep heeft nog maar 3.40. 94 km Na twee kilometer klim men lossen Gilson, Cooreman, Jime nez en Beugels als eersten van het peloton. 96 km Berland krijgt lekke band. 104 km Aimar demarreert. Kop groep heeft 3.40. 105 km Doorkomst op de Col de Jambaz1. Gandarias, 2. Dancelli, 3. op 2.50 Galera en Panizza op 2.50 peloton. 107 km Uit peloton moeten los sen: Novak, Poortvliet, Ottenbros, In 't Ven, Dolman en Van der Flaes. 117 km Doorkomst op de Col de Cou: 1. Gandarias, 2. Dancelli, 3. op 2.12 Wagtmans, op 20 sec. 4. Panizza, 5. Gutty, dan het pelocton. 120 km Dancelli rijdt Gandarias even los. 136,5 km Dancelli als eerste in Thonon-les-Bains, Rini Wagtmans die het peloton is voorgebleven als derde. (Van onze speciale verslaggever) THONON-LES-BAINS Eddy Merckx wil zich kennelijk koste wat kost bevrijden van de „doping"- blaam, die hij in de ronde van Italië heeft opgelopen. Merckx heeft zich daarom zowel zaterdag als gisteren vrijwillig gemeld bij de anti-doping controle om er zijn pias te doen. Dok ter Dumas deelde mee: „Merckx stond er op, dat zijn urine gecontro leerd zou worden en dat wij het re sultaat van dit onderzoek officieel bekend zouden maken. Ik heb voor een keer aan dit verzoek willen vol doen, maar ik heb hem tevens ge vraagd niet meer naar de controle te komen, als hij daarvoor niet uitge nodigd is." Een van die risico's werd in de hand gewerkt door de bestuurder van de motor waarop een van de tien tallen fotografen Wagtjnans in volle actie wilden nemen. Hij bleef stil staan, trok op toen Wagtmans naast hem kwam, maar deed dat te zacht. Met zijn achterwiel sloeg Wagtmans tegen het spatbord en duikelde in de berm. De val had verder geen gevolgen, en Rini Wagtmans arriveerde met bij na een halve minuut op zijn con currenten in het klassement. In Thonon-les-Bains glunderde de Tour-leiding want de twee op papier rustige dagen waren gered. „Wagt mans", sprak co-directeur Felix Levi tan vol lof, „heeft de ronde dit week einde levendig gemaakt. Ik kan u wel 7-7-1969 (Van onze speciale verslaggever) THONON/LES-BAINS Wat na zoveel inspanningen een rustig Tour-weekeinde langs het glinsterende meer van Genève beloofde te worden, draaide uit op twee onstuimige dagen van Rini Wagtmans. De balans na zijn opzienbarende wandeling door het ronde-leven was spectaculair: namelijk een vierde plaats op slechts 2 seconden achter Jan Janssen in het algemeen klassement. Terwijl Eddy Merckx^ zich kalm hield, omdat er voor hem nog genoeg eer te behalen valt in de komende bergetappes, terwijl beroemdheden als Janssen, Pingeon, Poulidor en Gimondi bleven zitten waar ze zaten, en terwijl de klei nere goden in het peloton dankbaar konstateerden, dat het tempo wel hoog lag, maar dat er geen beroep werd gedaan op hun uiter ste reserves, sloeg Rini Wagtmans twee keer op hol. Zaterdag (een rit die met grote voorsprong gewonnen werd door Diaz) gebeurde dat dertig kilometer voor het einde, zondag (Dancelli kwam toen met royale voorsprong als eerste binnen) twintig kilometer voor de finish. Er was nog een merkwaardige over eenkomst in de daden van Rini Wagt mans, die plotseling in het centrum kwam te staan van de internationale publiciteit: hij sloeg beide keren zijn slag in een afdaling. In het peloton sprak men verschil lend over de manier waarop Rini Wagtmans naar beneden ging. Ener zijds was er bewondering voor de ga ve, het talent om zo snel te dalen maar anderzijds achtte men de risi co's, die Wagtmans nam, te groot. Het zou gekkenwerk zijn, maar toch was dat nu precies wat Rini Wagt mans wilde. „Ik blink op weinig on derdelen in de wielersport uit. Al leen in het dalen ben ik een mees ter. Ik rem nooit. Ze denken: die is gek. Laat hem maar lopen. Ik geef graag toe, dat wanneer ik val, het met me gebeurd is. Dat weet ik. Tel kens balanceer ik op de rand van de afgrond, maar ik ben er niet bang voor". Met die instelling suisde Rini Wagt mans zaterdag en zondag in twee voor hem belangrijke cols naar beneden. In de bochten zwiepte hij als een acrobaat zijn fiets om en scheerde in in een bijna onmogelijke stand de hoek om. „Rini", zegt zijn vader, die als masseur bii hem is, „heeft nooit gevaar gezien. Hij sprong ooit van het dak van ons huis naar beneden en speelde in de goot van de kerktoren. Die jongen weet niet wat angst is". „Die jongen", demarreerde zaterdag in de afdaling van de Col de la Fau- cil uit het peloton en liet zich niet meer zien. Kees Haast: „Ik dacht: kom, laat 'k 'm eens volgen. Na vier bochten was ik hem kwijt". De enige, die in de verschrikkelijke val naar beneden wel met Wagtmans meedurf- de en kon was José Antonio Morae- ne, die de jacht op zijn minuten voor- uitliggende ploeggenoot Mario Diaz wilde remmen. Dat lukte en eigenlijk kon het Rini Wagtmans weinig sche len. „Ik ging in eerste instantie niet om die Diaz terug te pakken. Wat ik wilde was secondenwinst op de man nen voor mij in het klassement. Ik moest lekker staan bij het begin van de grote bergen". Deze „truc special" van Wagtmans, het weggaan in een afdaling kreeg zondag een reprise en weer leverde die stunt belangrijk tijdsverschil op: 29 seconden. Nu waagde Wagtmans zijn sprong in de afdaling van de Col de Jambaz. Hij ging alleen achter de twee koplopers Dancelli en Ganda rias aan. „Ik had geen enkele moeite om weg te komen, al moest ik wel wat riskeren". De Italiaan Michel Dancelli, die gisteren zegevierde, in actie. zggen, dat wij daar erg blij mee zijn". Men kon zich inderdaad afvragen wat voor sportieve hoogtepunten dit weekeinde had gebracht ais Rini Wagtmans er niet geweest was, want zowe zaterdag als zondag kenmerkte de rit zich door een lange ontsnap ping. Eerst van Mario Diaz, die in Divonne Les Bains naast alle ple zier om zijn overwinning toch een trieste noot liet aantekenen. „Kom ik eens een keer als eerste binnen en dan is het op zaterdag. Bij ons in Spanje kennen ze geen zondagsbla den, dus waar is mijn publiciteit? Nergens". Zondag sloot Dancelli een forse vlucht (in het gezelschap van Andres Gandarias) af met een zege en daar was eigenlijk alles mee gezegd. Het is echter niet zo, dat er „ge wandeld" is door het peloton. Jan Janssen „Ik snap er niks van. Wij rijden met veertig in het uur en drie mannen zijn nog in staat om minuten te pakken. Het is voor mij een groot raadsel". In ieder geval werden er geen slachtpartijen aangericht op de schitterende tochten langs het meer van Genève waar de lucht strak blauw en de zon bloedheet was. Haast bijvoorbeeld, kon redelijk her stellen van zijn vÉd die hij zaterdag maakte en Jan Janssen zei: „Ik had eigenlijk geen beste dag, maar je weet dat ik kan afzien". Van de matige gang waarmee za terdag de etappe werd geopend, had Jan Janssen gebruik gemaakt om Ri ni Wagtmans te onderhouden over en kele uitlatingen tegen Nederlandse journalisten. e Wagtmans: „Janssen vond, dat ik geen diplomaat was. Ik deed stom, zei hfj. Hij heeft me toen herinnerd aan een gesprek, dat we afgelopen winter in het Antwerpse sportpaleis hadden. Daar beloofde Jan dat hij mij niet zou tegenwerken in mijn carrière, maar ik merkte er weinig van. Nu zei hij te hopen dat ik bij de eerste tien in Parijs kom. Dat is toch aardig van hem he?" Hoor dat soort privé-gesorekjes was er plaats in de rit van zaterdag en in wat mindere mate zondag. De Neder landse Tour-renners aanvaardden het niet al te zware weekeinde als een dankbaar geschenk. Leen Poortvliet: „Ik kom nu weer wat op adem en dat was nodig". Gerben Karstens: „Het ging lekker. Alleen jammer dat mijn plannetje niet lukte. Ik had vandaag vanuit het vertrek willen gaan, maar daar gaven ze me geen kans toe". Kees Haast: „Mijn wonden doen nog wel wat pijn, maar ik heb me door de koersontwikkeling niet hoeven te forceren. Gelukkig". Harm Ottenbros: „Ik heb me voor genomen om Parijs te halen en daar om geen onverantwoorde krachtsin spanningen te doen. Vandaag had ik pech door een lekke band: Ik suk kelde achterop en kon niet meer bij komen. Het is echter geen moordend weekeinde geweest". De uitslag van de zevende etappe, een rit over 241 kilometer van Bel fort naar Divonne les Bains is: 1 Marino Diaz (Sp.-Machain) 6 uur 13 minuten en 7 seconden, 2 José Momene (Sp.-Machain) 6.15.00, 3 Ri ni Wagtmans (Ned.-Vissers) 6.15.03, 4 Lopez Rodriguez (Sp.-Machain) 6.15.14, 5 Dancelli (It.-Albani) z.t., 6 Van Neste (Belg.-Cools) z.t., 7 Scan- delli (It.-Driessens) z.t., 8 Zandegu (It.-Pezzi) z.t., 9 Van den Berghe (Belg.-Driessens) z.t., 10 Janssen (Ned.-Geminiani), 11 Abrahamian (Fr.-Stablinski), 12 De Vlaeminck (Belg.-Scholte), 13 Dolman (Ned.- Vissers), 14 Bellone (Fr.-Geminiani). 15 David (Belg.-Schotte), 16 Dumont (Fr.-Plaud), 17 Huysmans (Belg.- Cools), 18 Mascaro (Sp.-Langarica), 19 Van der Flaes (Belg.-Vissers), 20 Sweerts (Belg.-Driessens), 21 Lazca- no (Sp.-Langarica), 22 Bodin (Fr-. Caput), 23 Aimar (Fr.-Geminiani), 24 Polidori (It.-Albani), 25 De Boever (Belg.-Schotte), 28 Merkx (Belg- Driessens), 30 Gimondi (It.-Pezzi), allen dezelfde tijd 6.15.14, 39 Pouli dor (Fr.-Magne) z.t., 40 Pingeon (Fr.- Plaud) z.t., 76 Haast (Ned.-Vissers) z.t., 85 Karstens (Ned.-Plaud) 6.21.02, 88 Poortvliet (Ned.-Vissers) z.t., 105 Ottenbros (Ned.-Vissers) 6.21.47, 108 Beugels (Ned.-Magne) 6.23.14. De Spanjaard Gomez del Moral, die na 72 kilometer bij een valpartij be trokken raakte, staakte de strijd. Het ploegenklassement van de ze vende etappe is: 1 Machain 18.43.21, 2 Vissers (Wagtmans, Dolman en v.d. Flaes) 18.45.31, 3 Driessens 18.45.42 36 pnt., 4 Geminiani z.t. 47 pnt., 5-6 Schotte en Cools z.t. 52 pnt. De uitslag van de tijdrit over 8800 meter: 1 Eddy Merckx (Belg, Dries sens) 10 min. 38,63 sec. (gem. 49,606 km per uur), 2 Altig (W.-DId.,Pezzi) 10.40.11, 3 Grosskost (Fr, Geminiani) 10.48.40, 4 Pingeon (Fr., Plaud) 10.53.51, 5 Poulidor (Fr., Magne) 10.54.17, 6 De Vlaeminck (Belg., Schotte) 10.57.20 7 Lopez-Rodriguez (Sp., Machain) 10.57.50, 8 Schutz (Lux., Albani) 10.57.59, 9 Janssens (Ned., Geminiani) 10.58.40, 10 Poort vliet (Ned., Vissers) 11.01.18, 11 Via nelli (It„ Albani) 11.01.26, 12 Van Springel (Belg., Cools) 11.02.45, 13 Gimondi (It., Pezzi) 11.04.97, 14 Beu gels (Ned., Magne) 11.05.16. 15 Har rison (G.-B., Caput) 11.05.26, 16 Wagtmans (Ned., Vissers) 11.06.39, 17 Gandarias (Sp., Langarica) 11.08.98, 18 Zandegu (It., Pezzi) 11.09.30, 19 Santamaria (Sp., Machain) 11.10.18, 20 Galdos (Sp., Langarica) 11.12.80, 21 Aimar (Fr., Geminiani) 11.13.16, 22 David (Belg., Schotte 11.17.35, 23 W. in 't Ven (Belg., Cools) 11.18.35, 24 Van Neste (Belg., Cools) 11.18.57, 25 Gabica (Sp., Machain) 11.19.37, 38 Karstens (Ned.. Plaud) 11.31.82, 61 Dolman (Ned., Vissers) 11.54.85, 70 Van der Flaes (Belg., Vissers) 12.01.80, 93 Ottenbros (Ned., Vissers) 12.22.57. 110 Haast (Ned„ Vissers) 12.36.62. Het ploegenklassement van de eer ste helft van de achtste etappe: 1 Pezzi (Altig, Gimondi, Zandegu) 32 min. 53 sec., 2 Geminiani 32.59, 3 Machain 33.26, 4 Magne 33.27, 5 Cools 33.38, 11 Vissers (Poortvliet, Wagt mans, Dolman) 34.01. De uitslag van de tweede helft van de achtste etappe is: 1 Dancelli (It.- Albani) de 136.5 km in 3 uur 30 min. 46 sec., 2 Gandarias (Sp., Langarica) 3.30.50 3 Wagtmans (Ned., Vissers) 3.32.13; 4 Basso (It., Albani) 3.32.42, 5 De Vlaeminck (Belg., Schotte) 3.32.42, 6 Zandegu (It., Pezzi) 7 Jans sen (Ned., Geminiani), 8 Reybroeck (Belg.. Driessens), 9 Leman (Belg., Schotte) 10 Karstens (Ned., Plaud), 11 Abrahamian (Fr., Stablinski), 1Z Van der Flaes (Belg., Vissers), 13 Momene (Sp., Machain), 14 Bellone (It., Geminiani). 15 Lopez-Rodriguez (Sp., Machain), 16 Huysmans (Belg., Cools), 17 Stevens (Belg., Driessens), 18 Pintens (Belg., Cools), 19 Pingeon (Fr., Plaud), 20 Pagenet (Fr., Mag ne),'21 Mascaro (Sp., Langarica) 22 Riotte (Fr., Magne) 23 Bodin (Fr., Caput), 24 Aimar (Fr., Geminiani), 25 Dumont (Fr., Plaud) en 29 Merckx (Belg., Driessens), 42 Altig (W.-Dld.) Pezzi), 59 Dolman (Ned., Vissers), 76 Haast (Ned., Vissers) allen in 3.32.42, 93 Ottenbros (Ned., Vissers) 3.36.02, 97 Poortvliet (Ned., Vissers) 3.38.27, 102 Beugels (Ned., Magne) 3.40.32. Het algemeen klassement na de achtste etappe: 1 Merckx (Belg., Driessens) 38.03.18, 2 Altig (W.-Dld., Pezzi) op 2.05, 3 Janssen (Ned., Ge miniani) op 5.01, 4 Wagtmans (Ned., Vissers) op 5.03, 5 Poulidor (Fr., Mag ne) op 5.12, 6 Gimondi (It., Pezzi) op 5.16, 7 Vianelli (It., Albani) op 5.19, 8 Pingeon (Fr., Plaud) op 5.21, 9 De Vlaeminck (Belg., Schotte) op 5.24, 10 Harrison G.-B., Caput) op 5.33, 11 David (Belg., Schotte) op 6.52, 12 Delisle (Fr., Plaud) op 7.11. 13 Gan darias (Sp., Langarica) op 7.47, 14 Aimar (Fr., Geminiani) op 8.04. 15 Galera (Sp., Machain) op 8.16, 16 Letort (Fr., Plaud) op 8.29, 17 Van Springel (Belg., Cools) op 9.42, 18 Schutz (Lux., Albani) op 10.32, 19 Van Neste (Belg. Cools) op 11.08, 20 Dumont (Fr., Plaud) op 11.48, 21 Dan celli (It., Albani) op 13.35 22 W. in 't Ven (Belg., Cools) op 13.57, 23 Bal- mamion (It., Pezzi) op 14.01, 24 Bel lone (Fr., Geminiani) op 14.15, 25 Momene (Sp., Machain) op 14.19, 50 v.d. Flaes (Belg., Vissers op 25.58, 54 Dolman (Ned., Vissers) op 27.42, 75 Haast (Ned., Vissers) op 36.53, 87 Beugels (Ned., Magne) op 41.00, 91 Ottenbros (Ned., Vissers) op 42.36, 93 Karstens (Ned., Plaud) op 43,29, 112 Poortvliet (Ned., Vissers) op 1.25.58. De Spanjaard Ocana staakte de strijd. Ploegenklassement van de achtste etappe: 1 Albani 10.36.10, 2 Langarica 10.36.14, 3 Vissers 10.37.37, 4 Schotte 10.38.06, 5 Geminiani z.t. Algemeen ploegenklassement: 1 Pezzi 116.03.32, 2 Geminiani 116.04.42, 3 Plaud 116.08.19, 4 Machain 116.08.51, 5 Driessens 116.12.56, 12 Vissers 116.32.10. Het puntenklassement: 1 De Vlae minck (Belg.) 75, 2 Merckx (Belg.) 69, 3 Wagtmans (Ned.) 69, 4 Janssen (Ned.) 67, 5 Basso (It.) 64 en 6 Altig W.-Dld.) 59 pnt. Algemeen bergklassement: 1 Gale ra (Sp.) 28 pnt., 2 Merckx (Belg.) 26 pnt., 3 De Vlaeminck (Belg.) 17, 4 Altig (W.-Dld.) 15, 5 Diaz (Sp.) 13, 6 Dancelli (It.) 10.

de Stem | 1969 | | pagina 9