Lange solo Mariano Diaz MERCKX VERZEKERDE ZICH VAN PROMINENTE STEUN VEEL VALPARTIJEN IN DE TOUR DE FRANCE Merckx maakte z'n bedoeling duidelijk NAAR MIJN MENING Drie coureurs pakten doping LAATSTE NIEUWS VAN I de tour W agtmans mag voorin eindigen „Is er te weinig strijdlust Sparijaai Ocano moest opgeven de „ACHT VAN CHAAM" Tegenstand Ronde van Ulvenhout Woensdag 30 juli a.s. ren meteen naar /l foto harry verschuren oosterhout het kost u geen cent. foto harry verschuren TWEEDE SPORTPAGINA DE STEM VAN 7 JULI 1969 (Van onze speciale verslaggever) THONON-LES-BAINS De etap pe van zaterdag tussen Belfort en Di- vonne-Les-Bains werd beheerst door een lange solo-rit van de Spanjaard Mariano Diaz. Hij demareerde na 33 km en liep uit tot 11.50 minuten. Toen eerst kwam een reactie van voorna melijk Rini Wagtmans, die wel zes keer probeerde zich af te scheiden. In de afdaling van de Col de la Fau- cil, net nadat Wagtmans een lekke band had gekregen en Eef Dolman hem onmiddellijk zijn wiel gaf, deed Wagtmans opnieuw een poging. Dol man vertelde: „Hij had in een omme zien mijn wiel in zijn fiets gezet en daarna reed hij ongelooflijk snel langs het peloton. Toen ik achteraan sloot zag ik hem al niet meer". Wagtmans zelf: „Met tijdrijden, sprinten enz. kan ik niet winnen, maar in de afdaling ben ik een spe cialist". Zo kwam het, dat Wagtmans met aan zijn wiel gekleefd de Spanjaard Momene (ploegmakker van de ont snapte Diaz) een voorsprong kon ne men. Even dreigde die weer teniet gedaan te worden, omdat het peloton Wagtmans, die per slot van rekening goed geklasseerd staat, niet zo maar wilde laten gaan. Wagtmans: „Weet je wat ik toen heb gedaan? Ik zag dat ze naderden en toen ben ik recht op gaan zitten. Iedereen dacht na tuurlijk, dat ik mijn poging staakte, maar ik bleef stevig doortrappen. Er daarop werd het verschil weer gro ter". Omdat Momene niet op kop wilde komen, moest Wagtmans vechten te gen het peloton, waarin De Vlae minck en de Faema's het tempo erir hielden. Zo had hij bij de finis' slechts negen seconden winst over Niet veel, maar toch genoeg om drk plaatsen in het algemeen klassement op te schuiven. Zaterdagavond stond Wagtmans als zevende geklasseerd. Mariano Diaz in zijn solo naar winst. (Van onze speciale verslaggever) THONON/LES-BAINS Er is dit weekeinde achter de schermen van de Tour de France druk gehandeld. En de Belg Eddy Merckx is machtiger dan ooit uit dat politieke spel tussen de ploegen te voorschijn gekomen. Zijn positie mag nu vrijwel onaantastbaar worden genoemd. Want behalve dat Merckx veruit de sterkste renner van deze ronde is, heeft hg, om het verrassingselement uit te scha kelen, in het peloton steun gezocht en gevonden. Het is niet langer belangrijk, dat hij al dan niet over een sterke (Faema)-equipe beschikt. Na gis teren zijn ongeveer 40 andere coureurs bereid hun steun aan het Belgische fenomeen te geven in ruil, natuurlijk, voor bepaalde tegenprestaties. In de afgelopen dagen, terwijl de karavaan langs het idyllische meer van Genève koerste, kon men al speurend in het peloton, stukje voor stukje, de legpuzzel van de gemaakte afspraken in elkaar leggen. En er kwam het navolgende patroon uit: Eddy Merckx heeft aan zijn land genoot Roger de Vlaeminck steun toe gezegd voor het veroveren van de groene trui (puntenklassement). In ruil daarvoor zal De Vlaeminck Merckx steunen voor de eindzege. Daarmee heeft Merckx de tegenstand van de Flandria-ploeg gebroken. Reeds in de etappe naar de Ballon d'Alsace wekte het verwondering, dat De Vlaeminck mee aan de leiding kwam in het kopgroepje waartoe ook Merckx behoorde. Mede hierdoor kon Merckx minuten afstand nemen van zijn rivalen Gimondi, Pingeon enz. Ten tweede: de Belgische equipe Mann-Grundig heeft Merckx even eens volledig haar steun toegezegd. Deze Tour is namelijk ook in niet on belangrijke mate de Tour van de Bel gische manager Jean van Buggen- hout. Hij is de man, die achter de schermen veel macht heeft. Hij is een der mannen, die beslist welke renners een contract krijgen in de vele crite riums, die er na de Tour in België verreden worden en waarin veel geld te verdienen valt. En Eddy Merckx is Van Buggenhout's belangrijkste „han delswaar". In Merckx heeft Van Buggenhout veel kapitaal geïnves teerd. Wie in deze Tour Merckx te genwerkt, kan er verzekerd van zijn dat hij in het „circus" na de Tour buiten staat. Dat risico hebben met name de coureurs van Man-n-Grundig niet willen nemen en zij hebben eieren voor hun geld gekozen. Zo kon het gebeuren dat, toen zaterdag de Spanjaard Mariano Diaz een voor sprong van 11 minuten genomen had, Huysmans van de Mann-ploeg hard op kop ging rijden om het verschil, dat Merckx kennelijk te groot vond terug te brengen tot enkele minuten. Bracke hierover: „Ik stond ervan te kijken, dat Huysmans zich zo voor Merckx uitsloofde". De Franse renner Jean Louis Bodin: „Alle Belgen rijden voor Merckx, dat heb ik duidelijk ge constateerd". Ten derde: Merckx heeft gisteren ook Molteni aan zich gebonden door Michelle Dancelli de rit naar Thonon- le-Bains te laten winnen. Dancelli, die in het algemeen klassement geen eer weet te behalen, zocht voldoening in een of meer troostprijzen en Merckx verklaarde zich daarmee ak koord. Hij Het Dancelli uit het pelo ton ontsnappen en grendelde dit daar na zorgvuldig af. Merckx greep per soonlijk In bij vele pogingen alsnog de achtervolging op Dancelli in te zetten. Ten vierde: Merckx heeft ook de steun gekregen van de Nederlandse ploeg Willem II-Gazelle. Ploegleider Ton Vissers vertelde: „Rini Wagtmans kan met de steun van Merckx bij de eerste vijf in deze Tour eindigen en daarmee krijgt hij en krijgen ook wij vanzelfsprekend een enorme publici teit. Wat heeft Wagtmans er aan als hij Merckx tegenwerkt? De samen werking met Merckx begon op weg naar de Ballon d'Alsace. Toen Wagt mans achter de ontsnapte Al-tiig reed ging Merckx met De Vlaeminck in de achtervolging. Merckx riep zijn ploegleider Driessens en zei: „Ga naar Wagtmans vragen of hij stopt totdat ik bij hem ben, dan gaan we samen door, Driessens kwam bij mij en zei: „Laat Wagtmans op Merckx wachten, Ton. Ik reed naar Wagtmans en ver telde hem wat Merckx gevraagd heeft. Ik zei: „Merckx komt er aan, ga samen met hem door, dat is beter. Eerst wilde Wagtmans niet, maar even later achtte hij het toch verstan diger om te wachten. Toen Merckx bij Wagtmans kwam zei hij: „Ais je mee op kop komt, zul je er geen spijt van hebben. Dat heeft Rini toen gedaan", aldus Vissers. Later is de samenwer king nog inniger geworden. Merckx heeft uit dankbaarheid al twee dagen toegestaan dat Wagtmans, die overi gens geweldig goed rijdt uit het pe loton ontsnapte om kostbare seconden winst voor het algemeen klassement te boeken, want dat is namelijk de opzet. Bovendien heeft Vissers als te- (ADVERTENTIE) Bezoekt Nederlands grootste wielersportevenement WOENSDAG 23 JULI A.S. genprestatie voor de hulp aan Merckx gevraagd, dat Wagtmans een keer de steun van Merckx krijgt om een etap pe te winnen. Ook dat is toegezegd. Een onzekere factor daarbij vormde nog De Vlaeminck, die vreesde dat Wagtmans het gemunt had op de groene trui. Om alle misverstanden uit de weg te ruimen, bracht Ton Vis sers zaterdagavond laat nog een be zoek aan Flandria waarbij hij De Vlaeminck verzekerde, dat Wagtmans hem niets in de weg zou leggen bij het veroveren van de groene trui. Ten vijfde: nummer twee in het algemeen klassement, de verbazing wekkend goed rijdende. Duitsre Rudi Altig, werkt eveneens samen met Merckx. Altig heeft namelijk ruzie met Salvarani, de ploeg van Gimon di, wiens kleuren hij dit seizoen ver dedigt. Op weg naar de Ballon d'Alsa ce, toen Altig meer dan een minuut voorsprong had genomen en achter hem Felice Gimondi door een lekke band in moeilijkheden kwam, wilde ploegleider Pezzi ham doen stoppen. Altig tot Pezzi: „Ik denk er niet aan, ik sta tweede in het algemeen klas sement en ik rijd goed, waarom zou ik me dan laten terugvallen?". Pezzi herhaalde zijn verzoek om steun aan Gimondi nog twee keer en keerde toen onverrichterzake terug bij Gi mondi om hem mee te deler, dat de Duitser van geen wijken wilde we ten. Reeds eerder had Gimondi er zich over beklaagd, dat zijn ploeg makker eerder een tegenstander dan een helper voor hem was. De houding van Altig valt gemakkelijk te verkla ren. De Duitser voelt zich niet thuis bij Salvarani, dat enkel heil ziet in haar troetelkind Felice Gimondi, en Altig is in de Italiaanse ploeg duide lijk een stiefkind. De Duitser heeft na enige ruzies dan ook besloten bij Sal varani weg te gaan. Waar naar toe? Juist. Naar Faema, de ploeg van Merckx. Hij heeft al besprekingen ge voerd met Faema, en gisteravond laat zou men opnieuw bij elkaar komen, waarbij dan een voorlopig contract getekend zou worden. Aldus heeft Merckx ook de steun van zijn tot nog toe gevaarlijkste rivaal in het alge meen klassement. Dit alles vernemende zal men zich afvragen: wat rest er dan nog aan te genstand voor Merckx? Wel, ook de oppositie heeft duidelijk haar positie ingenomen. Ten eerste: De Franse ploeg BIC (Jan Janssen). Nu Merckx voor de groene trui zijn steun aan De Vlae minck heeft toegezegd, een groene trui waarop ook Jan Jansen weer zijn zinnen gezet heeft, kwam BIC tot de conclusie, dat alle vette happen ver deeld waren zonder dat BIC mee aan de ruif mocht zitten. En dat heeft bij de Fransen veel kwaad bloed gezet. Janssen: „Ik heet geen Jan Janssen meer als Merckx deze Tour wint. Iedereen mag winnen, behalve Merckx. Wat moeten wij beginnen in de criteriums als hij wint? Merckx vraagt nu al 60.000 Belgische francs (ongeveer 4200 gulden) startgeld. En na zijn Tourzege zal dat nog veel meer worden. Het gevolg daarvan is dat andere vedetten voor een aalmoes moeten gaan rijden. En dat kan na tuurlijk niet. Dat maakt onze com merce kapot". Aanvankelijk ging door de karavaan nog het gerucht, dat BIC met Merckx „in de slag" zou zijn, zoals dat in wielertermen heet. Het gerucht ontstond, na de demarrage van Merckx uit de groep-Pingeon- Janssen-Gimondi, alweer op weg naar die befaamde Ballon-d'Alsace, Jans sen geen enkele moeite had gedaan Merckx te achterhalen. Janssen had daar een verklaring voor: „Wat had ik anders moeten doen? Had ik het werk moeten opknappen voor mijn heer Pingeon? Het is al vier jaar zo dat Aimar, Janssen en anderen de kastanje uit het vuur moeten halen en dat meneer Pingeon de vruchten. daarvan plukt. Als ik de achtervol ging op Merckx had ingezet, zou Pingeon aam de voet van de Ballor gedemarreerd hebben en Wij van BIC zijn nu eenmaal geen rasechte klim mers, dus hadden wij hem niet kun nen volgen". Ten tweede: De Italiaanse ploeg Salvarani. Nu Gimondi een „verra der" in eigen huis heeft, is het al heei moeilijk voor hem een verrassings- taktiek te voeren. Gimondi moet men taal aangeslagen zijn bij deze weten schap en door de winst, die Merckx nu al heeft. De vraag is of de Italiaan nog wel de moed kan opbrengen voor een tegenaanval. Ten derde: De Franse ploeg Peu geot. Het is voor iedereen onbegrij pelijk, dat Pingeon niet met Merckx is mee gegaan, toen deze zijn (voor lopig beslissende) aanval deed. Men heeft gegist en gegist en de enige mogelijkheid, die men eruit kam des tilleren is, dat Pingeon die dag een slechte dag had en dat hij eenvoudig niet de macht bezat Merckx te volgen. Pin-geon's ploegmakker Bracke ver telt: „Ik denk, dat Merckx ze alle maal op de moraal geklopt heeft", hetzij vrij vertaald zoveel wil zeggen als: „tóen had geen voldoende zelf vertrouwen met Merckx mee te gaam. Zo is de situatie dus na negen da gen Tour de France. De man die kwam om te winnen (Eddy Merckx) zal ook gaan winnen. Hij beweegt zich nu al als een veldheer in het pe loton. En meer nog dan voor zijn macht op de fiets, is men bevreesd voor zijn macht na de Tour. Want wie Merckx in de komende maanden te gen heeft, zal een karig belegde bo terham verdienen. De vraag rijst of de Tour in sportief opzicht hierdoor geen steek in de rug krijgt? Als Merckx wint zal de sterkste man winnen. In dat opzicht behoeft er geen enkele twijfel te bestaan. Maar het verradende in het wedstrijdele ment dreigt ermee te verdwijnen. In dat opzicht lijkt deze Tour een zekere dood te sterven. Felix Levitan weet dat ook. De directeur van de Tour Michel Dancelli (links) samen met Andres Gandarias tijdens de huldiging. wilde deze kwestie gisteravond in een televisie-uitzending ter discussie stel len. Maar helaas ging die niet door. Het enige waarop men nu nog kan hopen is op een coup van Pingeon of Gimondi. Van Raymond Poulidor behoeft men niets meer te verwach ten. De Fransman heeft zijn koers dui delijk afgestemd om als eerste Frans man in Parijs te eindigen. Het ont breekt hem, zoals ook in andere ja ren aan initiatief. Poulidor gaat, zoals hjj zijn hele carrière deed, slechts mee met anderen. Met Fransen wel te verstaan. En ook dat speelt Merckx in de kaart. (Van onze speciale verslaggever) THONON-LES-BAINS Deze Tour wordt gemarkeerd door ern stige valpartqen waarvan vooral de Spanjaarden tot nog toe het slacht offer zy'n. Nadat in de afdaling van de Col de Ia Schlucht (vijfde etappe) Gonzalez zqn gezicht verminkte, toen hq tegen het wegdek sloeg en nadat zijn landgenoot Ocana een dag later zijn kaak by een val ontred derde, was het zaterdag de beurt aan de Spanjaard Gomez del Moral. In de afdaling van de Col de la Faucil had Gomez del Moral enige bidons drinken gehaald en hy was juist bezig deze in zijn zakken te stoppen, toen hij tegen Leen Poort vliet botste. Poortvliet kon zich nog op de fiets houden, maar de Span jaard verloor het evenwicht en werd bij de val ernstig gewond. Hij moest met spoed naar het ziekenhuis in Pont Arlier worden overgebracht. Een dag later verloren de Span jaarden opnieuw een man: Luis Ocana, die na zijn kaakblessure met een onvoorstelbare moed was blijven doorgaan, de finish haalde en de volgende dag weer begon. Gisteren echter kon hy niet meer. Na zeventig kilometer kreeg hij 'n geweldige in zinking, moest door ploeggenoten op alle manieren geholpen worden en stapte tenslotte af. „De pijn", zei Ocana in de ambulancewagen, „werd steeds erger. Ik voelde me in iedere kilometer zwakker worden. Dit is (ADVERTENTIE) Volledig dagprogramma. 5 categorie- en t.w. adspiranten, nieuwelingen, amateurs, dames en professionals. een afschuwelijke tegenslag voor me. Het hele seizoen stelde ik af op de Tour de France." Als men z'n ogen in het peloton de kost geeft, ziet men vele coureurs met schaafwonden aan armen en be nen ten teken, dat er legio valpar tijen hebben plaatsgehad. Gerben Karsten, wiens wonden al weer de goede kant op gaan, lijkt wel op een indiaan, die op oorlogspad is. Daar aan is de rode jodium niet vreemd. En bij het legertje gewonden is zaterdag ook Kees Haast gevoegd. Keesje, die druk doende was het peloton voor de ontsnapte Rini Wagtmans af te remmen, vertoefde daardoor in de laatste ronde op de paardenbaan van Divonne-Les-Bains nog in het voorste gelid. „Kom", dacht Kees, „Laat ik een keer mee sprinten, alle tientjes tellen mee", tóaar helaas viel een renner voor hem en Kees duikelde erover. Hij bloedde aan armen en benen. Maar dat kon hem niet ontmoedigen. „Het is wel eens erger geweest", luidde zqn lakonieke commentaar. Niettemin zag het er voor Kees 's avonds erger uit dan met ver wacht had. De dokter had geconsta teerd, dat waarschyniyk een spiertje in zijn linkerbeen gescheurd was. Soigneur Kees Wagtmans legde daarop zaterdagavond nog een qs- zak op het zere heen. PETER HEERKENS. (Van onze speciale verslaggever) THONON-LES-BAINS Met een verschil van 2 sec. op Rudi Altig, werd Eddy Merckx gisteren eerste in de tijdrit (over bijna 9 km) in Divonne-Ies- Bains. De gele truidrager bewees andermaal zqn veelzijdigheid en bena drukte opnieuw zqn precieze bedoelingen. Op het als een biljartlaken zo gladde circuit, waar wel wat wind stond, kwam de Belg tot het opzienbarende gemiddelde van 49 km en 606 meter. Hij sloeg zqn grote slag in het eerste deel van de tqdrit, toen hij na een indrukwekkende start 7 sec. voor lag op Rudi Altig. Omgekeerd, reed de Duitser het tweede stuk harder dan het eerste en hij maakte 5 sec. verlies goed. Voor een van de grootste verrassingen in deze rit tegen het horloge zorgde Felice Gimondi. die bij het opnemen van de tussentijd als derde bes te naar voren kwam. Daarna kreeg de Italiaan echter een geweldige inzin king en hij eindigde tenslotte op de dertiende plaats. Opvallend, voor de Nederlanders dan, was het rijden van Leen Poortvliet, die in Roubaix ai blijk had gegeven van zijn mogelijkheden :n een tijdrit. Poortvliet deed over -de afstand slechts 2,5 seconde langer dan Jan Janssen en belande daarmee op de tiende plaats. (Van onze sportredactie) Jo de Roo, vorig jaar met wiel rennen gestopt, volgt de verrich tingen van zijn oud-collega's nauwgezet. Elke dag zit hij aan de televisie gekluisterd om te zien hoe de ontwikkelingen in de Tour de France zijn. Het spektakelstuk, dat hij driemaal beëindigde hij nam vijf keer deel geniet zijn volle aandacht. De Zeeuwdie zijn gloriejaar als prof in 1962 beleefde met het ver overen van de Super Prestige Per nod door onder meer drie zeges in klassiekers. Bordeaux - Parijs, Parijs - Tours en de Ronde van Lombardije, heeft na acht ritten geconstateerd, dat de meeste ren ners weinig strijdlust tonen. Iedere dag opnieuw zijn er ontsnappingen. Op zich is dat niet zo vreemd, maar iedereen laat ze zo maar toe. Men denkt: laat Merckx en zijn ploeggenoten dat maar opknappen. Dat is een ver keerde mentaliteit. Een coureur onwaardig. Er zijn toch etappes te winnen. Om dat te bereiken, moet je niet afwachten wat Merckx gaat doen, maar zelf aanvallen"aldus De Roo, die, nadat hij zijn plan nen om hotelhouder te worden zag mislukken, nu uitziet naar een zaak in Goes. Voordat de Tour begon, werd aan De Roo veelvuldig de vraag gesteld: wie wint volgens jou de Tour. Pingeon, luidde dan stee vast het antwoord van de Krui- ninger. Inmiddels heeft hij zijn prognose echter herzien. Nu is ook hij ervan overtuigd dat niemand anders dan Eddy Merckx de over winning zal behalen. „Ik dacht eerst, dat er aan de successen van Merckx nu wel eens een eind zou komen. Vooral na die affaire in Italië. Merckx had immers weinig kilometers in de benen. Na wat hij tot nu heeft laten zien, staat het voor mij oast: Merckx en nie mand anders. Hij steekt er met kop en schouders boven uit. Het is ongelooflijk. Fantastisch." De Roo voorspelt, dat Jan Jans sen de beste Nederlander in het eindklassement zal worden. „Jans sen eindigt bij de eerste vijf", JO DE ROO zegt De Roo. En Wagtmans don, die elke dag weer opvalt en Jans sen nu tot op twee seconden genaderd? „Ik zie hem niet voot Janssen eindigen"! In tegenstelling tot de meests wielerenthousiasten hemelt De Roo de momenteel voortreffelijk rijdende Willebrorder niet op. „Wagtmans kan geweldig goed fietsen. Hij heeft een goed stel benen, maar ik zie het er nog niet uitkomen. Ik wil eerst wel eens het bewijs zien." Zeggen de pres taties van Wagtmans in de eerste acht etappes dan niets? „Toegege ven. Hij ziet er iedere keer uiel bij, maar dat zegt niet alles. Hij is me bijvoorbeeld in die rit met de aankomst op de Ballon d'Al- sace enorm tegengevallen. Hij kwam op het eind veel tekort, h dat groepje van vijf had hij de minste macht over." Behalve voor Leen Poortvliet, de langste renner in de Tour, heeft De Roo, weinig goede woor den over voor de overige Neder landse coureurs. „Poortvliet is een uitstekend renner. Dat heeft hij in de tijdritten wel aangetoond. Jammer voor hem, dat hij geen berg op kan. Maar hij heeft ten minste iets gepresteerd. De ande ren laten het helemaal afweten." In de rit van vandaag uenoacht De Roo, dat alle groten voomn eindigen. „Er is geen lange aan loop naar de bergen, zodat er geen kans bestaat dat een outsider wint. Neem van mij aan, dat deze etappe een zuiver beeld van de krachtsverhoudingen zal geven," THONON/LES-BAINS Er zijn bij de in deze Tour gehouden anti-dopingcontroles drie renners betrapt op het gebruik van sti mulerende middelen. Dokter Du mas deelde ons dit mee. Dumas wilde nog geen namen bekendma ken. De renners, van wie er al een paar naar huis zijn, krijgen eerst gelegenheid een contra expertise aan te vragen. Daardoor zal het nog wel enige dagen, misschien zelfs enige weken, duren alvorens de namen van de be trokkenen worden vrijgegeven. Want nadat zij de Tourleiding hebben be richt, dat zij een contra-expertise wensen, gaat het tweede flesje urine naar het laboratorium van Gent of Rome. Dokter Dumas maakt wel tmi van de anti-dopingscontroles. bit: dag moest Rini Wagtmans (alsle de geëindigd) verschijnen, oatt het lot had beslist, dat de drie tti sten van de etappe ter control: moesten komen. Wagtmans had i; een arm een puistje. Dumas vroej. „Is dat van een injectie?". Wafl-1 mans: „Hoe komt u erbij?". Daarop I haalde Dumas een vergrootglas I bekeek het puistje zorgvuldig. „Al- f les is in orde", deelde liij Rini met Deze antwoordde: „Dat zal ik den- ken." Wagtmans onderwerpt zich altijd zeer gewillig aan de onderzoeken. Dat kon men zaterdagavond niet zeg gen van de Spanjaarden Diaz en Mo mene. Zij aarzelden en aarzelden met urineren. Zolang zelfs, dat t ter Dumas mompelde: „We zullen! hen nauwkeurig observeren, hi«| klopt iets niet." (ADVERTENTIE) want ook kunt TOTAAL GRATIS tijdens een weekend of tijdens uw vakantie een super-8 kleurenfilm maken. u krijgt: een filmcamera te leen met daarin een super-8 kleurenfilm na uw vakantie wordt de film gratis ontwikkeld en u kunt bij ons een filmprojector lenen èn de film wordt uw eigendom. wij willen hiermee bewijzen, dat iedereen ook al heeft hij nog nooit gefilmd, met onze moderne (en goedkope) film camera een goede film kan maken, grijp deze gelegenheid aan: het geeft u geen enkele verplichting en kom kijken -?n vragen bij arendstraat 23, oosterhout, tel. 42 52 0 km Bij een temperatuik jd graden beginnen 113 renne de achtste etappe. in ikm Van Clooster rijdt 19 km Gomez Lucas en V: fS demarreren. 13 km Koplopers hebben conden. 16 km Dancelli, Bracke, mans, Mintjes, Santamarina, 1 'an de koplopers in. io J™ Ontsnapping mislu IJ km Nieuwe kopgroep tamarina, Spruyt, Bellone, Rio Schutz. 20 km Peloton achterhaa lopers. 22 km Kopgroep met Hu; t>werts, Beugels, Perez-Franc j?ra> Reybroeck, Perurena en 23 km Poging mislukt. 2b km Dancelli alleen op 46 km De Witte alleen or haar Dancelli. km Op kop Dancelli, sec. De witte, op 40 sec. Fon Perurena, op 50 sec. pelotoi 39 km 2e Bl0ck njdt Pla u Karstens en Brack ke band. aoh! km Dancelli ingelopen achtervolgers. '"r man nu op kop. m Merckx ontsnapt t Pmgeon gaat mee. ^ervmolg7ngGim°ndi 43 km óp Dancelli na 7?5™e.p meelopen Gan Komt bq Dancelli. Rini Wagtmans in gesprei

de Stem | 1969 | | pagina 8