Bert Pentury schoot drie maal raak: 3-0 KLEPPERTJES OPNIEUW PROVINCIALE TITEL AY 56 verbeterde positie in 3e klas VOORSPRONG IN ENSCHEDE NIET IN GEVAAR: 0-0 VAN DE PAREL VERRASTE KOPSTUKKEN Karen Muir: recordrace I «„Kr"18' liun doorzettingsvermogen, I .fra,e comi>inaties en volledige in- I holl6, em sloegen. Lindenberg Harde schoten Tonny Hendrikse Dick van Westen A. Schoenmakers W. Groenewegen Sjaak Boera Fr. Vermeirssen Bert Pentury Gerard Rijn 23 Leo van Liere Johny But Arie Delmotte Tobi Coppejans Piet Lindenberg MIDDELBURG: DERDE LANDSTITEL De achterstand van de Overijsselse ploeg was te groot. Dat kwam in de 2de wedstrijd duidelijk naar voren Hadden de Enschedeërs aanvankelijk nog hoop de kansen met een snelle treffer te doen keren, naarmate de tijd verstreek verdween ook die illu sie en moesten zij zich bij de onver mijdelijke nederlaag neerleggen. De hoop was reeds lang voor het einde vervlogen; toen de vermoeide spelers na afloop de kleedkamers bereikten hadden zij zich al met de gang van zaken verzoend en waren zij het er unaniem over eens dat de sterkste ploeg gewonnen had. Zaterdagmiddag legden de elf me tadoren van Piet Lindenberg voor 7700 enthousiaste toeschouwers een stevige basis voor de eindzege. „Wij zullen in ieder geval proberen voor te komen Maar het zal niet meer dan 1—0 of 20 worden", voorspel de de Middelburgse oefenmeester donderdag. Op de grasmat bleek ech ter dat de trainer van de nieuwe kam pioenen zoals gewoonlijk weer te be- i! scheiden was geweest, want zijn pu pillen konden de Twentenaren wel degelijk de baas. Het werd tenslotte een 30 voorsprong, waarmee de Middelburgers met een gerust hart in de bus naar Enschede konden stappen. De drie treffers van Pentury wa ren voor de thuisclub zeker niet te veel van het goede. Evenals in de laatste wedstrijden tegen De Mus- schen en Roermond overheerste Mid delburg de tegenstander volkomen met een tactisch bijzonder goed be keken spel, waarin de mogelijkheden van elk van de tien veldspelers goed werden uitgebuit. Dat sloeg in de eerste plaats op Bert Pentury, de man die zijn prestatie van twee jaar geleden (toen hij in de finale om het landskampioenschap tegen AFC in twee wedstrijden vier goals maakte) benadert. Zaterdag was hij opnieuw de voor- uitgeschoven post in de Middelburg- I se aanval. Als een ongrijpbare schim zwierf hij door de vijandelijke de fensie om zich steeds zo op te stellen I dat hij voor zijn medespelers bereik- I ~?ar was. Dat gold ook voor Wim I Groenewegen die weliswaar niet zo I ™™ief het doel bekogelde als vo- I "Se week, maar toch zeer veel voorbereidend werk verzette. Het had I !!VGcS betrekking op Arie Delmotte I „!Li B°era, de onvermoeibare I WerkPaarden voor de defensie. I sl0e? e'Semijk op alle Middeï- I m ^eK' bef Enschedese oplimis- I beloofd dat zijn ploeg aan zou (Van onze sportredactie) MIDDELBURG/ENSCHEDE Na de overweldi gende 30 zege van Middelburg op Sportclub Enschede was er weinig voor nodig om de Middel burgers aan het praten te krijgen over hun gasten. „Vanmiddag was de voorzitter van Enschede op de radio. Hij vertelde daar maar even dat de titel naar Enschede zou gaan. Wij zouden er niet aan te pas komen. Nou, dat is vanmiddag dan wel ge bleken", grijnsde Dick van Westen. Hij was niet de enige die er een binnenpretje om had. Het was duidelijk dat de uitspraak van de Enschedese praeses de Middelburgse voetballers dwars had gezeten. Toen zij het veld opkwamen hadden zjj zich vast voorgenomen het optimisme van de Twentenaren te logenstraffen. Dat Middelburgers in die gemoedstoestand tot zeer grote hoogte kun nen stijgen moesten de gasten tot hun grote te leurstelling ondervinden. Door de hattrick van Pentury was de strijd zaterdag bij het laatste fluitsignaal vrijwel beslist. vallen en hij hield woord. Vanaf het eerste fluitsignaal was de hele opzet van de Middelburgers erop gericht het leer zo snel mogelijk voor de Enschedese doelmond te brengen zonder overigens de achterhoede te verwaarlozen. Hoewel de gasten van plan waren het verlies in Middelburg zo klein mogelijk te houden, beantwoordden zij het Zeeuwse offensief toch niet met een specifiek verdedigend spel. Ook de sportclub deed serieuse po gingen het domein van But te berei ken, maar het slaagde er slechts bij hoge uitzondering in Van Westen, Coppejans, Schoenmakers en Van Liere te passaren om de doelman in moeilijkheden te brengen. Alleen Tip kreeg dat in de tiende minuut met een hoge bal voor elkaar. Het had vergeleken bij de Mid delburgse aanvalsgolven echten- wei nig te betekenen. Reeds in de twaalf de minuut was het raak Uit een vrije trap (toegekend wegens een overtreding tegen Sjaak Boera) plaatste Ton Hendrikse de bal op het hoofd van de goed opgestelde Pen tury, die in een vloeiende beweging tussen de palen kopte; 10. De eerste goal had geen invloed op het spel van de Zeeuwen. De ver wachte veMapping bleef uit en het scheelde maar weinig of Arie Del- motte had in de twintigste minuut voor 20 gezorgd toen een van kee per Eylaart terugspringende bal voor de tweede maal In kon schieten. De Enschedese defensie kon een doelpunt echter ten koste van een corner voorkomen. Na een half uur spelen verzandde Middelburg tijdelijk in langzamer kort speL Maar herstel niet niet lang op zich wachten. Door de zoals gebruikelijk zeer harde schoten van Wim Groenewegen kwam Middelburg in de laatste tien minuten weer gevaarlijk op. In de Enschedese defensie wist men het dreigende gevaar in die periode vaak door te fors spel te keren. Boera, Groenewegen en Pentury onder vonden dat aan den lijve- De eerste minuten na rust. lever den Middelburg volgens traditie wat ■ist iUr? "et de vo°rsprong in Enschede niet meer glippen. De \Ii,i,Lik a' het m°gelijke om doelman But te passeren, maar de niiij- r i. "SSe K°a,ie wist zijn domein schoon te houden. Ook in deze ">Jke situatie brengt hij redding. Leo van Liere kijkt angstig toe. moeilijkheden op. In de twaalfde minuut zorgde Te Veldhuis, een van de weinige Enschedeërs die een vol doende konden halen, met een in swinger voor spanning. Het schot miste echter doel. In het bijzonder door toedoen van Arie Delmotte, die heel wat aanvallen van Enschede on derbrak, kon Middelburg he+ initia tief tijdig overnemen. Juist op het moment dat Enschede wat beter tegenstand leek te geven bracht supersprinter Pentury met een onwaarschijnlijke stunt de stand op 20. Uit een voorzet van de ver opgekomen Anton Schoenmakers presteerde hij het om de bal tussen twee verdedigers door in het doei te schuiven. De ruimte die Pentury had om de bal tussen doelman Ey laart en de linkerdoelpaal in het net te deponeren bedroe,g minder d:an een meter! Slechts drie chaotische minuten za ten er tussen het tweede en het der de doelpunt van Pentury. In de 24e minuut, de gasten waren nauwelijks van de tweede schok bekomen, sneed de Middelburger alleen dooi de defensie en kogelde raak. Pentury had zijn hattrick volbracht Met zijn drie doelpunten bracht hij het ver schil in technisch kunnen tussen bei de formaties duidelijk in cijfers op het scorebord. Hoewel Middelburg in die laatsli fase var. de match in een lagere ver snelling speelde, lukte het Enschede niet een kostbaar tegenpuntje te maken. Integendeel, het waren alsnog de Zeeuwen die het beste van het spel behielden. Gerard Rijn, in de 19e minuut van de tweede helft in gevallen voor de geblesseerde Leo van Liere, rondde een rush af met een gevaarlijk wippertje, terwijl Pen tury de goalie in de 42e minuut voor de laatste maal warme handen be zorgde. In Enschede kwamen dc 22 spelers voor de tweede maal In 24 uur tegen elkaar binnen de lijnen. Het was te verwachten dat Piet Lindenberg er een hee] andere match van zou ma ken door het accent in zijn formatie meer op de verdediging te leggen. Voor Scrtclub Enschede zat er niets anders op dan te proberen het Mid delburgse doel met alle macht open te breken. Daar heeft het dan ook 80 van de 90 minuten voor gevochten. Voor rust waren hot vooral Leisen en Tip die ver in de defensie drongen De schotvaardigheid die de En schedeërs in de competitie betoond hadden (er werden 66 doelpunten gescoord) was echter ver te zoeken- Onder aanvoering van Anton Schoen makers konden de vier verdedigers het de meeste gevallen klaren. For ceerde Enschede een doorbraak dan was er in laatste instantie altijd nog de uitstekende Johny But die redding bracht. Het grootste gedeelte van de Twent se aanvallen kwam niet zo ver. Op het middenveld onderschepten Arie Delmotte, Sjaak Boera en de terug getrokken Wim Groenewegen, vele ballen. Ondanks het defensieve spel van Middelburg bleef de wedstrijd voor de 6500 toeschouwers (een uit verkocht huis) een boeiend kijkspel. Op, doelpunten kon Enschede zijn sup porters echter niet onthalen. In de tweede helft kwam daar ook geen verandering in. Middelburg bleef met taktisch goed verdedigend spel baas in eigen strafschopgebied. Aan de andere kant was er voor kee per Eylaart weinig werk Alleen in de laatste tien minuten bezorgden Pentury en Boera hem wat liehaams beweging. Op het moment dat de Middelburgers zich echter op het Enschedese doei gingen richten was de beslissing in feite al gevallen. Middelburg was toen al voor de derde maal kampioen van Nederland. Na het verlossende fluitsignaal van de arbiter speelden zich op het veld de gebruikelijke vreugdevolle taferelen af. De spelers kregen bloe men in hun handen gedrukt en wer den op de schouders naar de kleed kamers gedragen. Daar drong liet I>as goed tot hen door dat er nu wer kelijk een einde was gekomen aan de lange vermoeiende weg naar de top. Vanavond krijgen de Middelbur gers de gelegenheid hun voetbalhel den uitgebreid te huldigen tijdens een feestelijke toebt door de stad. De stoet wordt om 8 uur Op de loskade geformeerd en begeeft zicli naar het stadhuis. - 't 4 «Ai Bert Pentury was in de eerste wedstrijd een ongrijpbare schim voor de Enschedese verdediging. Hier is hij op weg naar zijn tweede doelpunt. Ook dit keer zal het de verdedigers niet luk ken de vooruitgeschoven Mid delburgse aanvaller te stuiten. Pentury zou tenslotte drie maal raak schieten. (Van onze paardesportmedewerker) WISSEKERKE Met hun indivi duele prestaties hebben de ponyrui- ters uit Axel de doorslag gegeven in de strijd om het provinciaal kampi- (Van een onzer wielermedewerkers) HOOFDPLAAT De kopstukken uit de Zeeuwse nieuwelingen wereld De Waal, Gijsel, Remijn en Van de Bunder hebben zich in de 40ste Ron de van Hoofdplaat flink bij de neus laten nemen. Hiervoor zorgde de Goese renner Van de Parel, die hier mee zijn eerste overwinning boekte. Van de Parel demareerde 300 me ter voor de finish uit een negen man sterke kopgroep, die na onge veer 50 km. wedstrijd was ontstaan. Aan de kalklijn had hij nog vijf me ter voorsprong op de snelle Bal, die als tweede eindigde. Naast Van de Parel maakten nog van de kopgroep deel uit: Bal. De Waal, Gijsel, Van de Berg, Peter Remijn, Van de Bunder, R. Onos. F. Kusters. Behalve een vroege poging in de eerste ronde van Onos, Leyten en Smallegange, die vroeg ongedaan werd gemaakt, en een nieuwe vluchtpoging van het tweetal Gijsel en Van dc Waart in de zesde ron.de, die vier ronden lang duurde, vielen er weinig serieuze pogingen meer te noteren, behalve dan de geslaag de poging van de reeds genoemde renners die in de 14e ronde tot stand kwam. Einduitslag: 1 L. v.d. Parel, Goes, 70 km. in 1.45.10. 2 K. Bal, Kwaden- damme 3 W. do Waal, Axel. 4 H. Gijsel, Heikant. 5 A. v.d. Berg, Noordwijkerhout. 6 P. Remijn, Goes. 7 A. v.d. Bunder, IJzendijke. 9 R. Onos, Lisse. 9 F. Kusters, Chaam. 10 M. Remijn, Kwadendamme. 11 J. Leijten, Chaam 12 S. Boekhout Terneuzen. 13 A.Dubbelt, Middei- hamis, 14 L. de Clerek, Aardenburg. 15 W. Monne, Vrouwenpolder, oenschap. Bij het afdelingsbestuur lagen de Oranjeruitertjes uit Wil lemstad een punt voor op de Klep- pertjes. De estafetteslalom werd met een verschil van 20 seconden op de Kleppertjes door de Oranje ruitertjes gewonnen. Toen echter de punten van de individuele dressuur bekend gemaakt werden, kwam de stand weer ongeveer gelijk. De pres taties bij het springen waren onge veer van dien aard dat de Klepper tjes met werkelijk ruime voorsprong de overwinning behaalden. Zij zullen dan ook op 13 septem ber Zeeland op de nationale kam pioenschappen te Apeldoorn verte genwoordigen. Ook de rubriek beste rij pony, werd zowel in de maximum- hoogte van 127 em als in die van 127 tot en met 147 cm door twee le den van De Kleppertjes gewonnen. T. w. tot 127 cm Trees Pivacet met Shobley en bij de groten Marina Pi vacet met Cupido. Beiden zullen zij Zeeland vertegenwoordigen op de Utrechtse paardendagen, welke op 15 en 16 augustus zullen worden ge houden en waar de nationale kam pioenen in deze rubriek zulen wor den geselecteerd. Uitslagen clubkampioenschappen 1 De Kleppertjes met 21,7, 2 Oranjeruiterjtes met 10,7. Achttal len: 1 Oranjeruitertjes 105 punten, 2 Kleppertjes 104 punten. Viertallen: 1 Harir.gruiters 98 punten, 2 ea. Ponyruiters en Fortius met 87 pun ten. Indiv. dressuur cat A: 1 Anne- marie Pivacet met Trijke van Brum- men van de Kleppertjes met 117 punten, 2 Marijke SchiMeman met Carlos van de Haringruitertjes 114 en een half punt Indiv. dressuur cat. B., C. en D. ring 4: 1 Annelien de Fijter met Doornhofs Bambi, Kleppertjes met 123 en een half punt 2 Janine Scheale met Haringvreters Antony van de Kleppertjes met 120 en een half punt. Cat. B., C., D„ ring 5 indiv. dressuur: 1 Jan de Fijter met Shamrock, 2 Liesbet Bom met Peter. Springen oat. A. en B.: 1 Janine Scheele met Antonie van De Kleppertjes, 2 Jan van Hoeve met Ritmeester van de Haringrui tertjes. Springen oat. C. en D.: 1 Jan de Fijter met Shamrock van De Kleppertjes, 2 Annelien de Fij ter met Doornhofs Bambi van De Kleppertjes. <Van onze atletiekmedewerker) VLISSINGEN De Vlissingse At letiekvereniging Zeeland Sport heeft voor de tweede maal competitiewed strijden georganiseerd. Vier ploegen namen hieraan deel t.w. in de derde klasse A.V. '56 1, A.V. '56 2 en Zee land Sport 2 en Zeeland Sport 1 in de tweede klasse. De eerste ploeg van de Goese At letiekvereniging A.V. '56 heeft haar puntentotaal aanmerkelijk kunnen verbeteren. Met een totaal van 7088 punten heeft zij haar derde plaats in de derde klasse kunnen verster ken. Ook de tweede ploeg van Zee land Sport heeft met haar puntento taal van 5212 haar positie in de der de klasse kunnen verbeteren. De 400 meter heren leverde een overtuigende overwinning op voor Jam van dein Dries van Zeeland Sport in een tijd van 50.4 sec. Als goede tweede ging Niek Flipse van A.V. '56 1 in een tijd vam 51.1 sec. over de eindstreep. De 3000 meter was een spannende wedstrijd. Jan Jansma vam Zeeland Sport, Koos Og- gel vam A.V. '56 1 en Reme vam Zee vam A.V. '56 hebben tot de laatste ronde een fel gevecht geleverd om de eerste plaats. Aanvankelijk zag het er naar uit dat Jan Jansma bei de Goese atleten moest laten gaan, maar in de laatste ronde kwam hij zo sterk opzetten dat zowel Ogge] als Van Zee hem moesten laten gaan. In de goede tijd van 9.03.3 min. ging hij als eerste over de fi nish, gevolgd door Oggel in 9.04.3 min. en Van Zee in 9.09.7 min. Rinus Grootjans kwam weer tot uitstekende prestaties op het kogel stoten ein het discuswerpen. Het ko gelstoten won hij met 12,54 m. em het discuswerpen met 40,24 m. De 100 meter leverde weliswaar een felle strijd op, maar geen goede tijden. Frans Scheepers van Zeeland Sport worn met gering verschil dit nummer in de tijd van 11.6 sec., ge volgd door Tobi Visser eveneens vam Zeeland Sport in de 'tijd van 11.6 sec. Hans Simke van A.V. '56 2 werd derde in 11.7 sec. en Kees van Oos ten van A.V. '56 1 in 11.8 sec. vierde. Jan Polfliet vam A.V. '56 1 en Kees vam Dalen vain A.V. '56 2 gingen res pectievelijk als eerste em tweede over de finish op de 1500 meter in de tijd vam 4.05.2 min. ein 4.08.3 mim. De 4 x 100 meter estafette werd deze keer gewonnen door de ploeg van A.V. '56 1 in de tijd vam 44.8 sec. voor Zeeland Sport 1 met 45.3 sec. en A.V. '56 2 met 46.9 sec. Zee land Sport 2 werd vierde in de tijd van 50.3 sec. De totaaluitslag 3e klasse heren: 1. A.V. '56 1 7088 punten; 2. A.V. '56 2 6044 punten; 3. Zeeland Sport 2 5212 punten. 2e klasse heren: Zee land Sport 1 12220 punten. UTRECHT (ANP) Tijdens de in ternationale wedstrijden om de Eu- ro-Zwemlust-Trofee in Utrecht heeft de Zuidafrikaanse zwemster Karen Muir gisteren het wereldrecord op de 100 meter rugslag verbeterd. Ka ren Muir noteerde als startzwem ster op de 4 x 100 meter wisselslag estafette een tijd van 1 minuut en 5,6 seconden. Het oude record stond sinds 24 ok tober van het vorig jaar op naam van de Amerikaanse Kaye Hall met 1.06,2. Kaye Hall kwam tot haar prestatie tijdens de Olympische Spe len in Mexico Stad. Karin Muir liet na de eerste vijf tig meter een tijd afdrukken van 31,5 sec. De gatsometer gaf een to- taaltijd aan van 1.05.58. 'j I

de Stem | 1969 | | pagina 13