In dertiende jeugdronde van West-Brabant JAN ACKERMANS WERD DOOR VEEL PECH UITGESCHAKELD Ton Damen verraste in Nienw Vossemeer Leo Bogers was rapste spurter PETER POST WINNAAR KOERS HOOGSTRATEN Evertse behaalde zege in Breskens HUNTER „Het w LA Knors was de sterkste Newcom deerde h NEDERLA> SUCCESVO IN HENLE Uitslagen en standen Uitslagen Uitslagen 10 VIERDE SPORTPAGINA DE STEM VAN 7 JULI 1969 12 De grootste pechvogel in de jeugdronde van West-Brabant wordt hier geholpen door twee „assistenten". (Van onze sportredactie) ROOSENDAAL De blonde Jan Ackermans kon het niet verwer ken. Tranen, dikke tranen, welden in zijn ogen. Hij de dertienja rige Zevenbergenaar zou immers de dertiende jeugdronde van West-Brabant op zjjn naam schrijven. Daarvoor was het alleen nodig, dat hij op de laatste dag een redelijke cyclo-cross moest rijden. Domme pech weerhield de Zevenbergenaar echter van de eindzege. Pech, in de vorm van een gebroken ketting, waardoor hjj zoveel tijd verspeelde, dat hij slechts een veertiende plaats in het eindklasse ment bezette. Voor hem op de eerste plaats prijkt de naam van J. Knors van de Belgische ploeg kreeg hij gisteravond op de weer zeer volle Roosendaalse Markt een race fiets aangeboden. De tweede plaats in de eindrang schikking ging naar Witteveen van het Heijmans-vijtiental. Zijn ploeg genoot Kleinendorst klasseerde zich ais derde. Door dit resultaat verdrong de ploeg van Heijmans het team van Sweere tevens van de eerste plaats in het ploegenklassement. Sweere werd tweede, terwijl de De nen, die vrijwel voortdurend de lei ding in dit klassement hebben gehad, genoegen moesten nemen met een derde plaats. Dit laatste kwam voornamelijk door het minder goede resultaat van de Deense ploeg tijdens het zaterdag ver reden verkeersdoolhof in het Emile van Loonpark. Vele buitenlandse ploegen hadden overigens moeilijkhe den met de Nederlandse verkeersre gels. Met name de Heijmans-equipe bleek ook op dit onderdeel bijzonder sterk. De beste indruk echter maakte J. van Hees van het Flapper-team. Tweede werd Winkens van Heijmans, terwijl Van Eekelen van Flapper zich bijzonder eervol als derde klasseerde. (Van een onzer wielermedewerkers) NIEUW-VOSSEMEER De am per negentien lentes tellende eerste jaar amateur Ton Damen uit Ulven hout jakkerde zaterdagmiddag op even verrassende als superieure wij ze naar de zege in het zware crite rium te Nieuw-Vossemeer. Op de dijken van het polderland vielen ve len onder de bijl voor onmachtigen en mede daarom was Ton Damen, die met een groot verzet in de voor laatste ronde ontsnapte en op speelse wijze alle moeilijkheden weglachte, een geweldige winnaar. Zijn kracht explosie in de Vossemeerse-slotfase leverde hem zijn eerste overwinning bij de amateurs op. De adspiranten openden de reeks wedstrijden; de massasprint der ben jamins van het wielercircus leverde een overwinning op voor de Bra bantse kampioen Ad Dekkers uit Udenhout. Bij de nieuwelingen werd een beslissende kopgroep van negen geformeerd. De plaatselijke favoriet Akkermans viel hieruit door pech terug, terwijl Harrie van Groezen uit Made enkele ronden voor het einde aan een succesvolle solo begon en won. r Na ongeveer twintig kilometer te hebben afgelegd viel de beslissing in de wedstrijd der amateurs. Barten, Van Opdorp en Zoontjes waren de iniatiefnemers. Diverse groepjes ont snapten uit de greep van de hoofd macht en maakten met succes jacht op het vluchterstrio. Toen de kruit damp was opgetrokken vormden ne gentien renners die kopgroep, terwijl het peloton haar achterstand steeds dreigender vormen zag aannemen. In de kopgroep gingen o.a. Barten en Embregts, die het tempo hoog hielden. Van Overveld, Naaktgebo ren, Van Opdorp, Coppens, Stander, Gijsbers en Van Dongen schuil. Na dat Bogers, Konings en Moeskops hun tegenaanval moesten opgeven, ging Frits Hoogerheide zich met de za- ken bemoeien. Met Leo Bogers scheurde hij het peloton in stukken, maar toen Hoogerheide met pech af te rekenen kreeg had de tegenactie weinig inhoud meer. Velen zagen het nutteloze van hun pogingen in en stapten af, anderen werden door de groep Barten gedubbeld en verdwe nen van het strijdtafereel. Het was duidelijk dat de winnaar in de kop groep gezocht moest worden. Niet Adri Naaktgeboren, die en kele ronden solowerk demonstreerde, niet de rappe Tonny Barten en ook de gevreesde krachtpatser Leo Em bregts zou het niet worden, want Ton Damen, die het 30 kilometer voor de finish voor de eerste keer geprobeerd had maar toen werd bijgebeend, ver zamelde alle moed en koos in de voorlaatste ronde het hazepad. De anderen zagen hem pas na het wed strijdeinde terug. Amateurs: 1 T. Damen (Ulvenhout), 103 kilometer iin 2.38.2 uur; 2 T. Gijs bers (Mierlo-Hout)3 A. van Opdorp (Hoogerheide); 4 A. Naaktgeboren ('s-Gravendeel)5 J. de Hartigh (Puttershoek)6 T. Barten (Klun- dert); 7 L. Embregts (Stampersgat); 8 D, Aardoom (Puttershoek); 9 A. van Overveld (Zegge); 10 C. van de Meijden (Puttershoek); 11 H. Stan der (Oude-Tonge); 12 C. van Dongen (Oud-Gastel); 13 R. van Brussel (Me lissant); 14 R. Tok (Gouda); 15 A. Coppens (Moerstraten); 16 M. Ver donk (Keerle); ,17 F. Zomer (Half weg); 18 G. Zoontjes (Tilburg); 19 M. van Laarhoven (Haaren); 20 J. Bruessing (Bovenkerk). Nieuwelingen1. H. van Groezen (Made), de 60 kilometer in 1.37.15 uur; 2. M. Remijn (Kwadendamme); 3. H. van Dongen (Prinsenbeek); 4. K. Bal (Kwadendamme); 5. C. van Bostelen (Halsteren); 6. J. de Rooij (Hoeven); 7. H. van Leent (Goirle); 8. J. Luysterburg (Nieuw-Vossemeer) 9. D. Hellemons (Roosendaal); 10. B. Jurriaans (Amsterdam); 11. R. Beusekamp (H.I. Ambacht); 12. Chr. Buyck (Wouw); 13. G. van Laarho ven (Heiningen); 14. H. Hartman (Eindhoven); 15. J. Jansen (Eindho ven). Adspiranten 1. A. Dekkers (Uden hout) de 30 kilometer in 50.6 minu ten; 2. J. van Dijk (Ulvenhout); 3. C. Stoutjesdijk (St.-Maartensdijk); 4. J. Konings (Sprundel); 5. J. van de Lugt (Berkel); 6. L. van ampo (Os- sendrechit); 7. J. Voergrijk (Roosen daal); 8. A. van Treyen (Lepelstraat) 9. G. Slagmolen (Teteringen); 10. J. Selders (Roosendaal). Het betekende voor Jan Ackermans een geweldige teleurstelling. Reeds tijdens de tweede etappe reed hij zich in „het geel". Zowel vrijdag als za terdag in de sprint in de behendig. heidsrit en in de etappe naar zijn woonplaats Zevenbergen, had hij zijn eretricot met veel verve verdedigd. Maar gisteren was het mis. Compleet mis. Halfweg het heuvelachtige par cours in het Roosendaalse Coenen- park, op de grintpaden met veel hin dernissen, pedaleerde Ackermans zo fel, dat zijn ketting brak. Vergeefs maalde hij met zijn benen in het rond om daarna verdwaasd af te stap pen. De Zevenbergenaar ging lopen, maar kreeg even later een fiets van een ploegmaat. Er waren echter te veel seconden voorbij. Voor hem was slechts een veertiende plaats wegge legd. De cyclo-cross, die de bijzonder goed geslaagde dertiende jeugdronde afrondde, heeft vooral succes gebracht voor de sterke Heijmans-ploeg met jongens uit Vught èn voor het Bel gische nationale team. De Engelsman Wood mocht dan de vel'drit winnen, maar op de tweede plaats eindigde de Belg J, Knors, die door dit resultaat de ronde op zijn naam schreef. Knors, een jongen van vijftien jaar, had zich overigens in. de vorige klas- Eementsritten ook bepaald niet onbe tuigd gelaten. Voor zijn eerste plaats, Leo Bogers bleek over de beste eindsprint te beschikken in de ronde van Sprundel. Hier gaat Bogers als eerste over de finishlijn. Verkeersdoolhof individueel: 1. Van Hees (Flapper), 2. Winkens (Heij mans), 3. Van Ekelen (Flapper), 4. Knors (België), 5. Bogers (Linskens). Verkeersdoolhof (ploegen): 1. Heij mans, 2. Flapper, 3. Sweere, 4. B.P, 5. België. Cyclo-cross (ind.): 1. Wood (Enge land, .2 Knors (België), 3. Hooreman (Heijmans). 4. Verge (Denemarken), 5. V. Dam (Vara) Cyclo-cross (ploegen): 1. Heijmans, 2. Acht van Chaam, 3. België, 4. Noor wegen, 5. Denemarken. Alg. Ploegenklassement: 1. Heijmans, 2. Sweere, 3. Denemarken, 4 Zwitser land, 5. Linskens, 6. België, 7. Noor wegen A., 8. B.P., 9. Flapper, 10. Acht van Chaam, 11. Bega, 12 Tsjecho-Slo- wakije, 13. Barcentrum, 14. Juweel brood, 15. Intra-mast. Ind. eindklassement: 1. Knors (Bel gië), 2. Witteveen (Heijmans), 3. Klie- rendorst (Heijmans), 4. A. Bogers (Linskens), 5. Scheijdenberg (Swee re), 6. Verge (Barcentrum), 7. Haas (Zwitserland), 8. Van Hees (Flap per), 9. Rasmussen Denemarken), 10. T. Bogers (Linskens), 11. Laurijssen (Chaam), 12. V. d. Wegen (Meeren), 13. Brouwers (Linskens), 14. Acker mans (Sweere), 15. Wouters (B.P.). (Van een onzer wielermedewerkers) SPRUNDEL Reeds in de aller eerste rondes van de 15e Ronde van Sprundel viel de beslissende ont snapping. De bedrijvige Ron Bakker koos het hazepad met Leo Bogers, Jan van Hoek, Berth van Dorth en De Hartigh. Het vluchterskwintet verstond elkaar uitstekend en dat betekende dat de voorsprong snel groeide. Vrijwel de gehele wedstrijd keek de grote meute tegen een ach terstand, welke om en nabij één mi nuut bedroeg, aan. De drijfveren in het leidersgroepje waren Bakker, Bogers en Van Hoek, terwijl Van Dorth ook enkele keren de kop overnam. De Hartigh uit Puttershoek be perkte zijn activiteiten tot het dra gen van de rode lantaarn van het vijftal. Vrijwel zonder enige bedrei ging eiste Bakker de prestatieprijs op; in de eindsprint was de Ossen- dreehter Leo Bogers evenwel iets rapper dan de Haarlemmer. Na 30 kilometer kwam de eerste tegenaanval om de Sprundelse om loop, welke zeker niet gemakkelijk was. Rudie Liebrechts, Kas Fictorie en Pietje Franken gingen uit de grote groep weg, maai- hun achter volging werd in de kiem gesmoord door Adri Wouters, terwijl ook de Toyotarenners de orde hielpen her stellen. Het vijftal, dat reeds in de beginfase aan de haal was gegaan, bleef evenwel buiten schot en zou dat ook blijven. Nadat consul Brou wers de renners had gewaarschuwd tegen ploegentaktiek, welke met uit sluiting gehonoreerd zou worden, leek er meer reactie te komen. De Toyota-brigade stopte de afstop- pingspraktijken en de grote groep viel in twee gedeelten uiteen. In de eerste linie streden o.a. Wouters, Van der Kloot, Hoogerheide, Stander, Konings, Priem en Broere. Het peloton smolt samen en viel stil zodat het leidende vijftal de voorsprong in de richting van het bekende fluweel kon dirigeren. Twee ronden voor het einde kwam er wel een effectieve tegenaanval, die werd ondernomen door Jan van Drie], Wim Liebrechts en Frits Hooger heide. Terwijl Wouters zijn goede positie moest prijs geven door pech jakkerde het drietal naar de groep Bakker. De tegenaanval was te laat ingezet, want het vijftal bleef net uit de greep van het trio achtervol gers. Adspiranten: 1 L. van Campo, Os- sendrecht, de 30 km in 45.11 min.; 2 A. Prinsen, Raamsdonksveer; 3 A. Dekkers, Udenhout; 4 J. Konings, Sprundel; 5 J. van Dijk, Ulvenhout; 6 J. van de Lugt, Berkel; 7 C. Stout jesdijk, St.-Maartensdijk; 8 A. van Treyen, LepeLstraat; 9. S. Hamelink, Terneuzen; 10 J. Martens, Hoeven. Nieuwelingen: 1 C. van Bragt, Lage Zwaluwe, de 60 km in 1.25.24 uur; 2 L. Boose, Brielle; 3. De Kuy- per, Strijen; 4 H. van Groezen, Made; 5 J. Voesenek, Prinsenbeek; 6 H. Prinsen, Hank; 7 B. ter Harmsel, Lage Zwaluwe; 8 F. Hoeks, Hooger heide; 9 A. van Gurp, Breda; 10 K. Roks, Rijsbergen; 11 C. Buyk, Wouw; 12 A. van de Hoek, Dirksland; 13 G. van Laarhoven, Heiningen; 14 C. van Bostelen, Halsteren; 15 P. Jaspers, St.-Willebrord. Amateurs: 1 L. Bogers, Ossen- drecht, 105 km in 2.28.43 uur; l\ Bakker, Haarlem; 3 J. van HoA Hoogerheide; 4 B. van Dorth, Zwijn- drecht; 5 J. de Hartigh, Putters hoek; 6 A. Konings, Sprundel; 7 P. Maas, Heerie; 8 B. Kroonen, Dor drecht; 9 Fr. Hoogerheide, Ossen- drecht; 10 W. Liebrechts, Waardin- gen; 11 Jan van Driel, Werkenda®; 12 R. Liebrechts, Vlaardingen; 13Ï van Leeuwen, Den Haag; 14 A. Wtfr ters, Zundert; 15 B. Breur, Nieuwe- Tonge; 16 A. Naaktgeboren, 's-Gra vendeel; 17 G. Oosterbosch, Eindho ven; 18 P. Hanegraaf, Rijsbergen; 19 H. Stander, Oude-Tonge; 20 L. van de Wiel, Breda. (ADVERTENTIE) De ex-gele trui-drager Ackermans in actie in de jeugdronde van West- Brabant. Ton Damen uit Ulvenhout gaat hier als winnaar over de streep in Nieuw- Vossemeer. (Van onze wieiereorrespondenten) BREDA Hoewel de Tour de Fran ce bijna alle aandacht voor zich op eist, reden buiten de Franse grenzen een aantal Nederlandse renners naar opmerkelijke successen. Zo won Henk Nieuwkamp in West-Duitsland de Grote Prijs van Gelsenkirchen, Pust- jens. Zoetemelk en Oosterhof trokken de aandacht in de Ronde van Zuid- Slavië en Peter Post won de ronde van Hoogstraten. M1CKEIN uit Oost-Dultsland heeft de zevende etappe van de Ronde van Zuid-Slavië gewonnen. H(j legde de 188 kilometer van Metkovic naar Se- rajewo af in 4 uur, 33 minuten en 15 seconden. De beste Nederlander in deze etappe was Pustjens, die vier de werd. De 8e etappe v. Serajewo naar Ban- ja Luka (232 kilometer) leverde eveneens een Oostduitse overwinning op. Klaus Ampler zegevierde in de eindsprint. Joop Zoetemelk bleef ech ter leider in het algemeen klasse ment, gevolgd door Nelub (Rush), 3 Dimitrev (Rusl.), 4 Mickein (O.- Dld.), 5 Takacs (Hong.) en Ooster hof (Ned.). LIJN LOEVESEIJN won tijdens in ternationale baanwedstrijden te Boe karest de tijdrit over 1000 meter. Tweede werd de Oostduitser Röder, derde de Deen Christiansen. Jan Jan sen eindigde bij deze baanwedstrijden om de beker van Boekarest bij de sprint als tweede. Hij werd in de fi nale verslagen door de Rus Omar Pakhadze, die voor de laatste 200 me ter 11,9 seconden nodig had. Derde werd de Roemeen Soare. HENK NIEUWKAMP zegevierde voor 20.000 toeschouwers in een in ternationale wegwedstrijd voor ama teurs te Gelsenkirchen. Nieuwkamp legde de 115 kilometer af in 2 uur, Peter Post: eerste plaats. 43 minuten en 55 seconden. In de eindsprint toonde hij zich de snelste van een groepje van 16 renners. Fred Niemeyer werd met een achterstand van tien centimeter tweede. Neder land won met 34 puniten het landen- klassement vóór West-Duitsland, dat 31 punten vergaarde. PETER POST won in het Belgische Hoogstraten een wegwedstrijd voor profs. Hij klopte in de eindsprint van de 190 kilometer lange wedstrijd de Belg Hosiers met een halve lengte. De tijd van Post was 4 uur en 24 minu ten. Henk Nijdam bezette de '28e plaats. HENNIE GIJSEL uit Heikant is vierde geworden bij een nieuwelin- genkoers in Zele (België). Winnaar werd de Belg Erick van Lent. Hij reed de 75 kilometer in 1 uur en 47 minuten. Jack Boekhout (Terneuzen) werd 16e, Jan de Vos (Zaamslag) 20e. Er waren 47 deelnemers. Nicolaas Faas uit Terneuzen werd tweede in een wegwedstrijd over 55 kilometer voor nieuwelingen te Knusselare (B.) De bloemen waren voor de Belg Freddy Meyer. WIM EVERTSE werd eerste bij een amateurronde in het Belgische Dinderbelle. waarvoor 39 deelnemers waren gestart. De Nederlander reed de 88 kilometer in 2 uur en 6 minu ten. Frans Kiesner werd negende. Verdere uitslagen van in België ge organiseerde amateurkoersen, waar bij Nederlanders aan de start kwa men: Lubeek (43 deelnemers): 1 Ge orge Vonk (Big.) de 110 km in 2 uur en 44 min., 8 Cor den Boer (Ned.). Moorslede-Sleibe (32 deelnemers): 1 Peter van Stalen (Ned.)'de 105 km in 2 uur en 25 min.; 13 Johan Hinne- kers (Ned.); Gent (28 deelnemers): 1 Hilaire Decocker (Big.) de 100 km in 2 uur en 25 min.; 13 Johan Hunne man (Ned.); De-van-le-Bois (24 deel nemers): 1 Jean Pierre Berckmans (Big.) de 102 km in 3 uur en 2 min., 8 George Ceulen (Ned.), Ungelmun- ster (30 deelnemers): 1 Willie Bos- ser (Belg.), de 85 km in 3 uur en 2 min., 3 Eddie Westerveld (Ned.) 6 Jacob Blok (Ned.), 7 Ab Clayes (Ned.), 12 George Bolroek (Ned.); Hoogstraten (41 deelnemers): 1 Bern- hard de Koninck (Big.) de 60 km in 1 uur en 32 min.; 5 Cor Koeken (Ned.). CIGARETTES (Van een onzer wielermedewerkers) BRESKENS Na een hele reeks ontsnappingen, die allen bijtijds wer den verijdeld (B. Franse was drie maal bij zo'n ontsnapping betrok ken) werd de beslissende ontsnap ping tijdens de Ronde van Breskens uiteindelijk uitgelokt door Johan Hinneman uit IJzendijke. Deze Zeeuwschvlaamse coureur, die zijn domicilie heeft in de Belgische stad Gent en dan ook zelden in een Ne derlandse wegwedstrijd wordt aan getroffen, heeft zaterdag te Bres kens getoond uit het goede hout te zijn gesneden. Meit nog een 30 kilometers voor de boeg ging hij alleen in de aanval. Even later kreeg hij gezelschap van De Vrieze en Kuzee. Terwijl de Zeeuwse kampioen Frans Kisner nog net aansluiting kreeg met leider Hinnemain, moesten De Vrieze en Kuzee zich terug laten vallen, zodat Hinineman eu Kisner overbleven. In de 60e ronde ontvluchtte ook Wim Evertse het peloton en na een jacht van enkele ronden bekwam ook hij aansluiting met de leiders, zodat we met nog 9 ronden voor de boeg drie leiders kregen, namelijk Hinneman, Evertse en Kisner. Tij dens de laatste ronde wist Ko de Blok zich eveneens van het peloton te ontdoen, zodat zich in plaats van drie, vier kandidaten voor de zege- bloemen aanboden. Wim Evertse zeer actief van middag bleek te Breskens over het sterkste eindschot te beslissen. Met meer dan een wiel voorsprong wist hij zijn naaste belager Hinne man achter zich te laten en werd zodoende winnaar van de kermis- ronde te Breskens. Vijftien seconden na het viertal stormde het grote peloton op de eindmeet af. Zij streden met ails in zet voor een vijfde en zesde plaats en deze prijzen gingen naar de Tri- co-Noble-renners Van Poucke. en Vonck. Het wanne weer. het snelle par koers met ronden van ongeveer 1300 meter, dat door de renners 69 keer diende te warden afgelegd, en vooral het hoge gemiddelde (40 ki lometer per uur) waren oorzaken dat slechts de helft van de 36 ver trokken renner®, de eindmeet haal- de. Ongelukkig was de Hulsterse wiel renner Wal'di van Campen, hem ontging een ereplaats, toen hij tij' dens de laatste ronde met het weg dek in aanraking kwam, nadat een onvoorzichtige dame, plotseling de weg kwam overgestoken. De uitslag: 1 W. Evertse, Zierik- zee, 100 k min 2 uur, 30 min. 0,4 sec.; 2 Joh. Hinneman, Gent—B.; 3 F. Kisner, Heikant; 4 K. Blok, Kruiningen; op 15 seconden: 5 Th. van Poucke, Koewacht; 6 P. Vonck, Heikant; 7 M. van Venrooy, Heesch 8 C. Priem, Goes; 9 J. de Vrieze, Goes; 10 W. van Steenis, Hoogblok- larnd; 11 Wim de Wilde, Ellewoufó- dijk; 12 G. Baridaen, St.-Kruis; 13 H. Kiaaijssen, Biervliet; 14 K. Tel boek, Yerseke; 15 J. Westerweele, Sluis. (Van LONDEN „De beste fina rakteriseerde Henk Timmer, de heren-eindstr(jd tussen R 6-4, 5-1» 6-4, 6-4 door eerstg tussen twee spelers, die nie gebruikten. Elke return w: deed nooit tweemaal hetzelfd af met prachtige lobs. Laver komen dat zijn spel verder komen in de derde set." Nadat Laver de goudkleur had ontvangen, gaf hij met i finale uit mijn loopbaan. Ni dergelijke loftuiting komt sl< Ier aller tijden. John Newcor Laver verkneuterde zich, toen Jullie hadden niet gedacht soort spel in staat zou zijn." Newcombe, die in het laats teurjaar van Wimbledon ka werd op uitsluiend de kracj zijn service en smash, had 2 realiseerd, dat hij op deze nooit Rod Laver van diens Wimbledon-titel zou kunnen den Hoe harder men tegen speelt des te harder krijgt r bal terug. Dat had Tony Roch finale van vorig jaar ervaren, om besloot Newcombe de tacti hij ook al in grote lijnen in de finale tegen Tom Okker en halve finale tegen Tony Roel gevolgd, verder uit te werki plotselinge tempowisselingen Lavers spel proberen te onti En zo kreeg Wimbledon v< eerst sinds jaren een Austi finale te zien, die niet met werd beslist, maar waarin turns even belangrijk waren servicekracht. Dat resulteeri niet minder dan tien „doorbr; Het zag er overigens in hel niet naar uit dat Newcombe eei aan de grond zou krijgen. Law in een warming up van een ui Fred Stolle de pijnlijke arms; goed losgewerkt en vergast: kennerspubliek rond het centi al in de derde game op een 1 ver-snelle rush, toen Newcoi een neus-tegen-neus-duel aail net de bal ineens naar de hoek perste. Hij haalde de 1 en transporteerde hem met ee; weldige vaarit buiten het berei, zijn hooggebouwde tegenst; maar wel binnen de lijnen. Ges sloeg Newcombe daarna een in het net en dat betekende d ste doorbraak. In de achtste, had Newcombe het antwoord 1 den, toen Laver met een mi smash en een gemiste volley o stond. Vanachter de achterlijn hij een paar lobs, die ter hoog het plaatijzeren dak van de tr weer naar beneden kwamen or ter Laver de grond te raken, smashte. Maar hij smashte uit hadden de indruk dat je last hi je arm", zei een journalist lat gen hem. „Dat was het niet", Laver, „maar die lobs zaten effect, dat je ermaar moeilijk slaan. Later deed ik voorzïi aan." Voorlopig echter stond combe gelijk. Maar hij gaf het initiatief uit handen, toen dubbele fout sloeg. Laver greej kans en produceerde op het setpunt een „clean ace". -V; Wim Evertse: fraaie overwinning John Newcombe: nederlas vier sets. HENLEY-ON-THAMES (Al- bi ooit tevoren is een Nederlani vaardiging zo succesvol gewei de klassieke regatta van H, Ondanks alle vreugde in het v landse kamp was de triomf va Nederlanders toch niet heli compleet. Dat vond zijn oorza; de omstandigheid dat juist ir| hoofdnummer van de achten de reus - Hollandia-combinatie, door een zeer ongunstige lotto finale niet bereikte. De senior A-acht van h| maakte op Henley geschiedenis, een overwinning in het duel Ladies Plate. Voor het eerst geschiedenis van dit nummer, 1896 ingesteld werd, zal de Groot-Britannië verlaten. Met c tieve slagen bleef Nereus, ro ui een haantempo van 35 de van Trinity College verwoed tend met 38 slagen per min, voor. Faille strijd heeft ook de gest' vier van Laga in de finale or i rinee Philip Challenge moete rEf?' roeiend hielde Uelftenaren de Niauwzeelandse bmatie achter zich. Zonder moeite tenslotte w< vier zonder stuurman van Nere stewards Cup, waarin de Ei Ploegen Nottingham en Unio duidelijk te zwak waren voor dc sterdamse studenten. Met een z tal lengten verschil won Nereu

de Stem | 1969 | | pagina 10