NIEU De reis naar de maan De runderfamilie Nationaal Chateauroux voor Sjef Odekerken Nübijde Boerenleenbank een rente van Boerenleenbank FLUITKETELTJE Vermoeid KONING BARRABAS Lieve vriendjes en vriendinnetjes Verbrand Haas Leeuw BATTERIJEN MET VERSHEID. GARANTIE NEEM GEEN RISKQ Houthandel HOORNICK Bondsconcours Jan Strik ongenaakbaar de bank voor iedereen leef- 15 DE STEM VAN ZATERDAG 5 JULI 1969 23 ?entje ït. onvec- ïieuwe ïddou- eis- rarmer Vucht, tor te t.v. ma istr. 40 - 27 - 122, ter, Eik- ïieuwe ra. Bre- hoes angen- srne m met - Sta 100 x zeer ien 40 rugstr 5. i.z.g. 147, kleu- per idel endaal Dr. >1650- ebrek, aalis- tussen 26 en- evra- Zwa- ►vries, Hooy- 11. 3reda, >op- •rie- eiken 18, jmeu- teak nka- watt. Dijk, t.v. .00 werk- m ty- ezich- OP Op elke batterij een vereheid-garantletq,! met de ulterett verbruiksdatum El» batteiijan met het versheld-garantieze«| i Pub!.: North Ster r,v. HOUDT. HOUT HOUT BOARDS PLASTICS KEUKENS KASTEN SANITAIR GEREEDSCHAPPEN LATTEN, LIJSTEN BALKEN en PLANKEN Dijklaan 133, Breda Tel. 33860 Dorpsstraat 89, (Jlvenhout, tel. 995 Spotprijzen. Voor betonijzer, betongaasmatten en gegalv. golfplaten naar: 0 Buermans, Heistraat 18a, Wouwse Plantage tel. 0165;. (vtent 1 2. pst! :om- nder- a. et ïzo", da afels, ink- op- isten. ileet, s, ofd- es- rd, iken- li- au- 25, ten pla- Te- ïet jaar hine 140 al ;a- Zojnlst ontvangen: grote pan zachtboard 1,22 x 2,44; 12.5 mr, dik. Nieuwe buizen \n alle ai- metingen. Te koop bij: Ch. I Buermans, Heistraat Ik Wouwse Plantage, tel W957- 393. Stalen afrasteringspalen prikkeldraad, hoek- en en platözer vindt u blj'A Buermans, Heistraat 18a, I Wouwse Plantage, Tel. 01®- 393. Voor al uw nieuw 1 ribhout, tengels, board, era. naar. Ch. Buermans, Eeistr. 18a, Wouwse Plantage, 01657-393. Antieks klokken te koop. B. Balkom, Buitenkade 3 Hank I Moderne slaapkamers le kwal. tegen fabriekspr, te I bevr. bij P. C. Mattheeuwissen I van Veldekestr. 10 Oosterhout I tel. na 18 uur 01620-4516. Moderne slaapkamers le kwal. tegen fabriekspr. te j bevr. bij P. C. Mattheeuwissen I van Veldekestr. 10 Oosterhout P: tel. na 18 uur 01620-4516, Uitneembare schuur plm. V| x 2,5 mtr. in prima staat, we gens verhuizing. Tevens o.a. oliehaard met 2 branders, gro* te capaciteit, merk Interno, z.g.a.n. Bevragen: Baronie- laan 192, Breda, 's avonds Nj 7 uur. Te koop racefiets f 100,Fran*' kenlaan 7, Prinsenbeek. Ik kreeg als verjaardagsca. deau 2 scheerapparaten wie w. er een kopen. Remington j Selectric, regelbaar in 5 staE' den. Splinter- j nieuw in verpakking f 45,- T* vens te koop kleding-boezen- standaard, geheel chroom. Splinternieuw gekost f 12°;' voor u f 50,-. H. v.d. Kort, M' verheidsingel 42a, Breda, tel. 36346. in per m, n- aep- 2 ?tri~ ie- is 2 f ich- aan sch, op tap- euk 1300 zak om, ga- •kx. Alles voor vakantie! Badstof' jurken, shorts, korte heren" pantalons, ook lange voör j mes, heren en kinderen. AP^I te japonnen en pakjes, roW en truitjes (ook maat 52) v» alles maar enkele stuks, d" geen massaconfectie; vers""] deren vam japonnen wordt hier ook verzorgd, leuke meisjes- en teener-zomer- jurkjes en nachtkleding. vouwbare matrasjes, tuinstoe len, stretch veldbed, z^vern- ringen, ballen, schopjes, me® erger je niet (voor kinderen), kampeerdekens, hoofdkus, sens. Voor u vele voorde1'» prijzen. Ruime parkeerplaat Kley-Hendriks, Speelhuis- laan 112, BTeda, tel. 34845^ Groot klassiek Engels stel, f 150. Inlichtingen tei. 01600-32915. Twee persoons opklapbed ®eI ombouw, f 50. Tel. 01600 - 32915. Wandbetimmeringen Meubelplaten Spaanplaten- Linnenkasten Keukens Plastic materialen Anti-herniaplaten Schoorsteenplaten Hout Plastic dakgoten Goten g Houthandel 't Timmerhuis Haagdijk 52 en 62 Breda, tel. 32715 Te koop, trekhaak Corb^ i, 1966, 4 banden 560 x 13- tenvest 90, B. op Zooin^- Groothandel in bekleed P®^e ter matrassen 1-pers. be*H* f 27,50, 80-190 2-pers. beKJ- f 45, 120-190 11 cm dik. «J, ciaal adres voor caravans boten, ook matrassen r kleed 1-pers. f 17,50 en pers. f 25. Duizenden stg.J voorraad bij Doeland. laan 39, Breda tel. 40443- geopend tot 10 uur 's - 0 Zoals jullie woensdag al in de Kleine Stem hebben kunnen le zen was de raket uit het boek van Jules Verne„De reis naar de inaan", met een enorme knal de ruimte ingeschoten. Wat was er echter intussen gebeurd met de maanreizigers? In de ra ket was niet veel te zien. Het was er pikdonker, maar er was niets mis gegaan. Alles verliep volgens de verwachtingen. De mannen waren door de ge weldige schok tegen de grond ge smeten. Het leek wel of ze dood waren. Maar ineens bewoog Mi chel Ardan. Hij was verschrikke lijk dol en zijn bloed suisde. Net alsof hij teveel gedronken had. „Nichol, Barbicane" riep hij. Er kwam echter geen antwoord. Geluk- k.g voelde Michel zich al een stuk teter en kon hij weer op zijn benen staan. Hij maakte licht en zag zijn vrienden. Die kwamen ook weer een beetje bij en begrepen dat ondanks le hoofdpijn die ze hadden alles vol gens wens verliep. Rondom zich heen zagen ze een diepe duisternis met veol sterren. Enthousiast keken ze naar die ruimte buiten de raket. Toch werden ze even later bang. De raket ging verschrikkelijk snel voor uit. Stel je voor dat ze in botsing kwa men met een of andere planeet. Dan zou het er somber voor hen uitzien. Gelukkig gebeurde dat niet en kon den de maanreizigers nu hun volle aandacht richten op de grote glan zende spiegel boven hen. Het was een prachtig gezicht die verlichte maan met zijn bergen en dalen. En thousiast riepen de mannen door elk aar. Natuurlijk begrijp je wel dat de reizigers erg onder de indruk wa ren in deze voor hen onbekende we reld. Maar toch konden ze niet de hele tijd door het kijkgat blijven tu ren. Hun magen begonnen ineens ver schrikkelijk te knorren. Ze moesten lachen. Zo ver van de mensenwe reld, en toch krijg je honger. Ze had den enorme trek in eten. Gezellig babbelend gebruikten ze de maal- tijd en amuseerden zich over de grapjes die Ardan maakte. Toen ze weer eens naar buiten keken zagen ze beneden zich een grote ronde vlek met een zilverach tige franje er omheen: het was de aarde. Aan een kant stond de zon, die wel op een vurige o ven leek en heel mooi afstak tegen de pikzwarte achtergrond. Hier en daar waren ne velachtige vlokken door de ruimte verspreid en ze zagen een ring van gouden sterren. Naast het projectiel zweefde het stoffelijk overschot van de hond. Meneer is niet thuis en mevrouw is niet thuis, Het keteltje staat op het kolenfornuis, De hele familie is uit En het fluit, en het fluit, en het fluit Tuuuuuut. De pan met andijvie zegt foei, o foei Houd eindelijk op met dat nare geloei Wees eindelijk stil as-je-blief, Je lijkt wel een lokomotief. Tuuuuuut. De deftige braadpan met lapjes en jus, Zegt: och, och, wat krijgen we nu? Je kunt niet meer sudderen hier, Ik sudder niet meer met plezier Tuuuuuut. Het keteltje jammert: Ik houd niet meer op Het komt door mijn dop. Het komt door mijn dop Ik moet fluiten, zolang ik kook En kan niet helpen ook. Tuuuuuut. Ingestuurd door Marian De Wijs Koning Haakonstraat 4 Moerdijk. Barbicane, die elk uur alles op schreef wat ze beleefden en zagen, Koning Barrabas was een machtige koning, maar ook een luie koning. Heel de dag zat hij te mopperen. Weet je waarom? Koning Barrabas had een prinses die met de timmermanszoon wilde trouwen. Koning Barrabas zei: „Je moet met de zoon van koning Lap- pardoedas trouwen". Maar de prin ses wilde dat niet. De zoon van die vreemde koning was lui en sloom. Ook was die prins heel brutaal. Dat was niet mooi. Maar vooral voor een prins niet. Hen jaar later kwam er op het paleis een waarzegster. Die waarzeg ster zei als de prinses 21 jaar is zal ze met de zoon van de timmerman trouwen. De koning was boos en liet de waarzegster opsluiten. Maar toen de prinses 20 jaar was stierf de koning. En toen de prinses 21 jaar was trouwde ze met de timmermanszoon. En ze leefden nog lang en gelukkig. Piet Tabak, 12 jaar Dirk de Botsdijk 3 Lage Zwaluwe kon maar niet ophouden steeds weer opnieuw te schrijven over het prach tige uitzicht wat ze hadden. Na ver loop van tijd werden ze moe. Ze hadden in een korte tijd zoveel ge zien en beleefd, dat ze in slaap vie len en volkomen vertrouwden op het projectiel dat rustig voortdreef in de ruimte. De volgende dag bleef alles zoals het was: de maan boven hen en de zon beneden. Niets veranderde, al leen werd de maanschijf steeds gro ter, waardoor de reizigers wisten dat ze dichter en dichter het doel van de reis naderden- Bij hun vertrek hadden de mannen een heleboel instrumenten meegeno men die ze op de lange tocht nodig zouden hebben en ook twee honden, die zich tot op dat moment bijzonder goed gehouden hadden. Toen ze ech ter die dag de dieren weer eten wilden geven was een van hen dood. De ruimtevaarders waren bijzonder bedroefd. Maar wat moest er nu ge beuren met een dode hond? Ze be sloten hem heel voorzichtig uit het projectiel te laten vallen door een van de kijkgaten. Het zou ook snel moeten gebeuren, anders zou er te veel zuurstof ontsnappen. Gelukkig lukte dat en ondervond men hele maal geen moeilijkheden. In De Kleine Stem van vorige week zaterdag hebben jullie kunnen lezen dat we een wed strijd houden over de maan- reis. De vijf kinderen die de mooi ste tekening maken of het beste verhaal schrijven krij gen een spannend boek ca deau. Als je iets niet meer weet kijk dan nog even de krant van zaterdag na- Denken jullie er aan dat je vooral je naam, adres en leef tijd niet vergeet te vermel den Je moet je werkstuk voor 9 juli ingestuurd hebben. Heel veel succes allemaal en veel groetjes. Toen de vrienden de volgende mor gen wakker werden - het was 4 de cember - sprak men weer over de maan. Iedereen zei er het zijne van. Barbicane en Nichol altijd heel ern stig, Ardan altijd grappig. Barbicane vroeg zich af wat er gebeurd zou zijn als ze tegen een of ander he mellichaam gebotst zouden zijn, bij voorbeeld tegen de zon. „Het pro jectiel zou dan in duizend stukken gevlogen zijn", meende Nichol. „We zouden levend verbrand zijn", voeg de Barbicane er ernstig aan toe. In eens gaf Ardan een gil De twee an deren snelden naar hem toe en ke ken met hem uit het raam. Naast het projectiel zagen ze een soort van platte zak, die op enige meters af stand naast het projectiel zweefde. Stomverbaasd bleven ze ernaar kij ken. Ineens zag men wat het was: Dat misvormde, onherkenbare, in- eengedrukte voorwerp was de dode hond. De koe is in de beschaving een heel belangrijk dier geweest. Machtige rijken uit de geschiede nis zoals China, Egypte, Grieken land en Rome zijn allemaal be gonnen als rundveehouders. Het klinkt misschien gek, maar ook Rome is gesticht door rund veehouders. Italië betekent niet voor niets „land der runderen". Ook onze eigen voorouders zou den niet hebben kunnen leven zonder de trekkracht van de os, de melk van de koe en het vlees en de beenderen van de hele run derfamilie. De oudheidkundigen hebben be wezen, dat de eerste runderen ge temde oerossen geweest zijn. Omdat het rund als diersoort zo oud is, bestaat er een hele lijst van sterke staaltjes die ze uitge haald hebben. Koeierecords: Het oudste rund, dus het rund dat het langst als huis dier heeft geleefd, heeft het tot 37 jaar gebracht. De vruchtbaarste koe was een Duitse, die in 1929 via een keizer snede een zesling (Istier - 5 vaars kalveren) ter wereld bracht. Jam mer genoeg hebben zowel moeder als dochters kalveren de operatie niet overleefd. De koe, die het meeste melk gaf, was een rund uit Hongerije, dat 56 kg per dag gaf. Het zwaarste rund is niet precies bekend, maar voor Nederland geldt een Noordhollandse stier uit de vo rige eeuw, die 3270 pond gewogen heeft. De afstammelingen van deze olifant zijn nog bekend om hun ge wicht, al zijn ze natuurlijk niet zo zwaar ais hun opa. Dat kwam zo: In 1568 waren veel Nederlanders naar Duitsland ge vlucht. De aartsbisschop van Keu len was echter Spaansgezind in hart en nieren. In 1568 ontving hij een menigte Spaanse officieren op zijn hof, die weldra tegen Willem van Oranje ten strijde zouden trekken. Om bij hen in een goed blaadje te komen staan, wilde hij de officieren op een stierengevecht vergasten. Omdat er niemand voor stierevech ter wilde spelen, besloot de aarts bisschop een Nederlandse stier te laten komen, die tegen een ingevoer de leeuw zou vechten. Die stier zou Willem van Oranje voorstellen, de leeuw Filips II. „Dat zat wel goed", meende de Keulse bisschop en hij liet een grote arena bouwen met een paar duizend zitplaatsen erbij. De leeuw kreeg een paar dagen geen eten, zodat hij dol van de hon ger was, de stier werd echter volop gevoerd. Toen de leeuw losgelaten werd, vloog hij dan ook meteen op de stier aan. De leeuw sprong op de stiererug en zou juist de halsslag ader doorbijten, toen de stier hem met een hoorn in de flank stak. Van toen af waren de rollen omge draaid! De stier nam de leeuw op de horens en verpletterde hem on der zijn poten. „Leve Oranje"!, riepen toen de Oranjegezinde toeschouwers. Een van de Spaanse officieren werd daar zo kwaad over, dat hij zijn mus ket laadde en de stier doodschoot. Dat zou later allemaal uitkomen, want Willem van Oranje overwon en werd door een sluipschutter ver moord. en Bauknecht centrifuge a.n. te koop aangeboden J; b. Te bevragen: Karf kenbergstraat 20, Rüsberï Nancy Stuurman Mr. Stormstraat 38 Breda In het Nederlandse wapen staat een leeuw. Deze leeuw zou eigenlijk vervangen moeten worden door een stier, want Nederland dankt zijn vrij heid aan een Nederlandse stier en heus niet aan een buitenlandse leeuw. Wij moeten op school allemaal le ren, dat Nederland 80 jaar heeft moeten vechten voor zijn vrijheid, maar enkele mensen hebben bewe zen, dat we die oorlog nooit hadden aangedurfd, als niet een stier het voorbeeld had gegeven. Na dit bloedige voorval wat an der. Er is ook bewezen, dat een koe een haas kan vangen. Dat gebeurde in 1944 in de Hoeksche Waard. Een voorbijganger zag 25 koeien, in een kring staan met de horens gereed voor de aanval. De voorbijganger dacht, dat ze een hond in het nauw hadden gedreven, maar het bleek een, haas te zijn die op zijn leger verrast was. De kring werd steeds kleiner doordat jonge dieren uitge stoten werden. Tenslotte bleven nog 12 koeien over, die de haas met de horens doodden. Daarna graasden de koeien weer rustig door en de ge tuige kon de dode haas als bewijs oprapen. Dit waren enkele feiten over het rund. Krenk Boeren Wilhelminastr. I Tllicoten 6e klas. (Van onze duivesportmedewerker) BREDA We gaan van de week van start met de eerste vijftig prijzen in het nationaal concours van Pau, met een deelneming van 8761 duiven. Zeg dat het niet van de poes is. 1 Pol Poismans te Maastricht, 2 H. Peeters te Venlo, 3 A. Sprenkels te Aalsmeer, 4 W. van Dommelen te St.- Philipsland, 5 A. Lamers te Schijndel, 6 Jan Akkermans te Dongen, 7 L. van Noordenne te Hardinxveld, 8 Fr. Coolen te Oss, 9 A. van Oord te Go- rinchem, 10 C. van den Broek te Made, 11 N. de Weert te Sprundel (in de aanvankelijke meldingen op de centraalpost te Eindhoven ver geten!), 12 Verschoor-De Zeeuw te 's-Gravendeel, 13 Th. van Esdonk te Mierlo-Hout, 14 W. de Ronden te Weesp, 15 A. Rijnders te Tiel, 16 en 36 J. Verschoor te Hardinxveld, 17 J. Zaayer te Driebergen, 18 Gebr. Wiermans te Weert, 19 Chr. Geurts te Sevenum, 20 G. Kerseboom te Ede, 21 M. Roks te Heiningen, 22 A. Peters te Linne-Herten, 23 Staf Dobbelaere te Schoondijke, 24 Dorus Baartmans te Steenbergen, 25 J. van Dijk te Steenbergen, 26 J. Witschaar te Was senaar, 27 J. Arts te Aalst-Waalre, 28 PI. Bras te Dubbeldam, 29 M. Tiele- man te Bolnes, 30 J. Bekers te Boxtel, 31 L. van Dorsselaer te Kloosterzan- de, 32 J. van Brakel te Soest, 33 C. de Zeeuw te Eindhoven, 34 A. Wille- kens te Roosendaal, 35 C. van der Zande te Halsteren, 37 A. van den Burgh te Maasland, 38 M. Verhezen te Bergen op Zoom, 39 en 41 C. van Drunen te Amstelveen, 40 H. van den Bosch te Berg en Dal, 42 R. de Cock te Stoppeldijk, 43 H. Zeüssen te Oirs- beek, 44 H. Spaargaren te Aalsmeer, 45 E. Planten te Amsterdam, 46 N. Pels te Cnlemborg, 47 P. Rijsdijk te Roosendaal, 48 C. de Ridder te Arne- muiden, 49 C. Bos te Sas van Gent, 50 Gebr. Ruitenberg te Zwolle. De auto's waren niet voltekend. Volgens de bepalingen vain de N.P.O. gaat in zo'n geval zestig pereent af in contanten en de rest van de pot, in troostprijzen van honderd ballen elk. Pol Poismans ontfermt zich op deze manier over 3955,en A. Sprenkels over 2753, Voor de hoofdprijzen is veel min der geld gezet dan voorheen op St.- Vincent. Men zal aan het nieuwe poulesysteem van de N.P.O. nog een beetje moeten gewoon raken. Niette min gebiedt de eerlijkheid te zeggen dat ik in veertig jaar nog nooit een Pyreneeën-uitslag gezien heb, waar de prijzen zo egaal verdeeld lagen over tweederde deel van het land als op deze Pau. Dit weekend wordt internationaal Barcelona gevlogen met deelneming van België, Frankrijk, Luxemburg, Holland, Duitsland, Zwitserland en Engeland. Het afgelopen weekend ben ik naar Weybridge geweest (te gen Wimbledon) om bekers en me dailles uit te reiken aan een aantal grote fondmannen in Engeland. Ik was daar als eregast en kon weer eens van nabij kennis maken met de Engelse Barcelona en San Sebastian- vliegers en hun eigenaars. Interes sant is te vermelden dat het aantal duiven per mand op Barcelona be draagt: maximaal 15 (doffers) en 17 (duivinnen). In Nederland zijn wij daar helaas nog ver van af, doch tot mijn vreug de kan ik laten weten dat Midden- Brabant een nieuwe duivenbus heeft bij'gekocht en daarmee de beschik king zal krijgen over de zo hoog no dige (reserve) ruimte. En dan heb ik hier de uitslag van het Bondsconcours van Chateauroux: 1 P. Bolssens te Clinge, 2 Jan de Heyde te Made, 3 Jac. Oomens te Breda, 4 J. van der Laak te Tilburg, 5 G. Snelders te Hulst, 6 Jac. de Kort te Ulvenhout, 7 R. de Cock te Stoppeldijk, 8 R. Thomaes te IJzen- dijke, 9 G. van Nieuwenhuyzen te St.-Philipsland, 10 M. Buuron te Bergen op Zoom, 11 en 15 C. J. Hen- drilre te Halsteren, 12 Gebr. de Groot te Steenbergen, 13 D. Dobbelaere te Boschkapelle, 14 W, Jaspers te Roo sendaal, 15 Jac. van Dijk te Steen bergen, 17 G. Sehulte te Den Bosch, 18 P. Lazeroms te Zegge, 19 F. Prop te Ossendrecht, 20 J. Antheunis te Huist, 21 Lensen-Visser te Axel, 22 F. Adriaansen te Steenbergen, 23 A. van Heiist te Wouw, 24 Gebr, Smul ders te Nuenen, 25 P. Muys te St.- Willebrord enz. De gevreesde Dirk Rijkenbarg te Etten moest meemaken dat hij enige vroege duiven pakte, doch dat na het constateren van zijn vierde duif zijn klok stil viel. Ondanks he vige en herhaalde pogingen (een mens zou in staat zijn hem boven van de trap naar beneden te smijten lukte het niet het lillek ding weer op gang te krijgen. Tenslotte werden an dere maatregelen genomen (klappen met duchtig eind hout den Br.) en hè-hè na zestien minuten begon de smeerlap alweer te tikken. Volgens de reglementen zitten die duiven nu echter een groot kwartier later, daar helpt geen moedertje-lief aan. Dirk heeft gepakt te 14.26, de eerste in Etten en een vroege nationaal. Aangaande het nationaal concours van Chateauroux kan ik uit de eerste hand berichtte dat de gevreesde Sjef Odekerken te Valkenburg rats de hoofdvogel af schiet. Zijn duif werd gedraaid te 13.39 en ik ken hem bij zonder goed, omdat ik zijn vader, een rode Devriendt destijds voor een clubgenoot van hem heb aangekocht in België. Het is een ijzeren klepper, die met zijn belze ring aan, eens een tweede prijs provinciaal La Souter- raine vloog bij gloeiend heet weder en straffe noord-oosteniwind. Deze duif had een keelgat waar men een pataat in kon smijten, vandaar dat de eerste eigenaar, wiens naam America is, hem overdeed aan Sjef. Ik ga de duiven bij Odekerken uit vriend schap om de paar jaar selecteren en tot op heden is dat niet slecht uitge vallen. Vermits hij ook al eens de eerste ereprijs nationaal Angoulême (Steenbergen) gewonnen heeft. Har- rie Gijzen zat er seffens op, gelijk de bok op de haverkist. Mijnheer De Bruin, zei hij, wanneer rijden wij er naar toe? Want de Jef schijnt de echte belze soort voor de wind op de kop eens gepast op zijn kot te heb ben zitten! Ge zult U herinneren wat ik ge passeerde week voorspelde inzake de beroemde duif van Jan Strik te Oos terhout. Ik schijn in deze een voor uitziende blik te hebben gehad want de wakkere luchtreiziger vliegt eens te meer vooruit de eerste, ditmaal van Font St.-Maxence tegen 520 dui ven. Op de andere vluchten van het weekend kom ik zo mogelijk nader terug. Dit stukske mag ik evenwel niet besluiten zonder een eresaluut te brengen aan Good Old Maurice Del- bair te Ranse. Deze grote crack be leeft een der meest briljante seizoe nen van zijn rijk gevulde loopbaan. Na twee kopduiven gepakt te hebben van Bourges, wat alleszins niet zijn gewoonte is (te weinig kilometers), draait hij er een paar vroege boven over heen van Brive. Doch alles zinkt in het niet bij zijn prestatie van Ca- hors, achthonderd km van Brussel. Hij draait hier vier duiven in drie minuten rats aan de kop, te beginnen met rond de tiende prijs nationaal van meer dan vierduizend duiven. In Antwerpen werd aanvankelijk ge dacht dat Egied Declercq-Van Keer te Bornem de ereprijs zou winnen. Toen Delbar met zijn tijden voor de pinnen kwam, geëscorteerd door zijn geduchte medestrijders uit de Vlaam- ders, bleek Egied maar de 46e te hebben.. De eerste Limburgse duif, die van Jos Kempeneers te Nieuwer- kerken wint de 36e. Allemaal goeie. DEN BRUINEN (ADVERTENTIE) 1100 vestigingen i

de Stem | 1969 | | pagina 23