Zes ton 136 m Examens SPORT OP RADIO EN TELEVISIE BOEKHOUDER N0LTE N.V. Pet: spe alle: wat ze hoo: tussc Weer Duitse rivier giftigd ver JOYRIDING MET TANK Exporteurs dagvaarden waterschap KOERSEN DIT WEEKEINDE Dolle Spaanse journalisten ONROERENDE GOEDEREN ZES]ARK Reconstructie zeer deg. geb herenh. DE STEM HERENHUIS Kapucijnen bespreken vernieuwing Rechtspraak in Griekenland verder beknot Vliegtuig stort neer: 7 doden CONSUMENTEN BOND DIENT KLACHT IN Meeste fracties wachten af Toch garanties voor personeel Pessers T.H. Eindhoven verwacht achthonderd eerstejaars VANSCHIJNDEL: IJSSELMEER OVERSTEKEN TONY ROCHE NIET OP EXHIBITIE IJPELAAR BREDA TE KOOP HOEKPAND Makelaar SANDERS Een beste krant in elk opzicht GRONDBELEGGING geheel vrijstaand 01600-39821 Luister na DE STEM VAN ZATERDAG 5 JULI 1969 lel NIEUW-LEKKERLAND Volgens een geheel nieuwe methode heeft de firma KIoos te Kinderdijk donder dagmorgen een zes ton zware steun balk naar de top van een 163 meter hoge mast gehesen, belangrijk on derdeel van de eerste fase voor een nieuw landelijk koppelnet van 380.000 volt. Tussen de centrale bewakings toren in Diemen (N.-H.) en het Lim burgse Maasbracht bouwt de NV Sa menwerkende Electriciteits Produk- tiebedrijven (SEP) op dit ogenblik een serie hoogspanningsmasten over het trajekt Amsterdam Rotterdam Krimpen Geertruidenberg Eindhoven Maasbracht Dode- waard, onderdelen van het nieuwe koppelnet waarvan de transportkapa- citeit tienmaal groter is.dan het hui dige. De mast aan de oever van de Lek onder de gemeente Nieuw- Lekkerland behoort tot de grootste: de stroomdraden moeten daar over een lengte van 720 meter het rivier water oversteken. Op het traject GeertruidenbergKrimpen a.d. IJs- sel worden op dit ogenblik overigens meer van deze stalen kolossen ge bouwd, variërend in hoogte van 98 tot 163 meter. Voor de montage van de hoog spanningsmasten aan de Lek deze twee worden gelijktig afgebouwd ontwierp de fa. Kloos een speciale steunmast die in het hart van de stalen reus is geplaatst. Met behulp van de vier gieken die aan de top van deze steunmast zijn gecon strueerd, bewoog gistermorgen cen timeter voor centimeter de zes ton zware traverse naar zijn uiteindelijk reisdoel, 163 meter boven de begane grond. Verwacht wordt dafr tegen het einde van dit jaar de stroomlevering via dit nieuwe net kan "gaan plaats vinden. Fase twee een soortge lijk net in het oosten en noorden van het land moet tegen 1972 zijn gerealiseerd. Het trajekt Diemen Dodewaard kost de in de SEP deelnemende elek triciteitsbedrijven in totaal 360 mil joen gulden. Te zijner tijd zal het Nederlandse koppelnet worden aan gesloten op dat van West-Europa. Door deze koppelnetten wordt het risico geëlimineerd dat als gevolg van ernstige storing in een centrale een aantal verbruikers gedurende langere tijd van elektriciteit verstoken zou zijn. Het koppelnet biedt de moge lijkheid dat andere centrales op dat ogenblik bijspringen. FOTO: Verrekijkers en een walkie- talkiepost moeten eraan te pas ko men om het spectaculaire hijs- avontuur in Nieuw-Lekkerland (ook al bemoeilijkt door zware mist) tot een goed einde te bren gen. (Van een onzer verslaggevers) OOSTERHOUT Ongeveer hon derd Kapucijnen, afkomstig uit heel Nederland gaan vanaf vandaag tot en met vrijdag 11 juli in het St. Oelbertgymnasium te Oosterhout ver gaderen over de vernieuwing en aan passing van de orde. Een dergelijke vergadering wordt eens in de drie jaar gehouden. Ter sprake komen nu de taak van de kapucijnen in de wereld van van daag en de bijdragen, die zij kunnen leveren in het kader van vrede en ontwikkelingshulp. De vraag komt hierbij waarschijnlijk naar voren of het niet beter is in kleine groepen zich onder de mensen te begeven en de grote kloosters dan maar te ver kopen. Er is een streven op gang om ver schillende groepen kapucijnen onder leiding van het hoofdbestuur te laten zoeken naar richtlijnen voor de re ligieuze arbeid in de toekomst. Op de laatste dag van de vergadering zal een nieuw hoofdbestuur van de orde worden gekozen. ATHENE (Rtr) De Griekse re gering heeft een nieuwe aanslag ge pleegd op de onafhankelijkheid van de rechterlijke macht. In een decreet, uitgevaardigd uit naam van de in ballingschap ver blijvende koning Constantijn, wordt gezegd dat uitspraken van rechtban ken in zaken die aan hun jurisdictie zijn onttrokken, nietig zijn. Het decreet geldt met terugwer kende kracht tot 1 juni. Het is in strijd met de grondwet die door het militaire regime is opgesteld en vo rig jaar september bij volksstem ming is goedgekeurd Deze grondwet waarborgt de onafhankelijkheid van de rechterlijke macht. PAU (AFP) Tijdens de militaire kampioenschappen parachutespringen is vrijdag op het vliegveld van de Zuidfranse plaats Pau een vliegtuig van het Franse leger kort na de start neergestort. 7 mensen verongelukten. (Van een onzer verslaggevers) BREDA DEN HAAG Voor de eerste keer heeft de Nederland se Consumentenbond bij de Recla meraad een klacht ingediend over een, naar de mening over de bond, niet met bewijzen te staven bewe ring in een t.v.-reclame. „In zoverre is de gisteren door ons ingediende klacht iets bijzon ders", aldus mejuffrouw A. Fran sen, directrice van de Nederlandse Consumentenbond. „Ai bij herhaling zijn bij de Re clameraad door ons klachten inge diend over misleidende teksten in bijvoorbeeld dagbladadverten ties. Wanneer de n.v. Loda uit Bre da het afwasmiddel Lodaline aan beveelt met de slagzin: „met na gelversterker op proteïnebasis", dan is dat een feitelijke bewering, waaraan bovendien nog een quasi wetenschappelijk tintje wordt gege ven. En dat gaat ons nu net iets te ver". In het juli-nummer van de Con sumentenbond is de t.v.-spot van Lodaline aan de kaak gesteld Uit een door de Bond ingesteld onder zoek is gebleken dat een sop van 6 liter water slechts 0,0014 procent proteïne kan bevatten. „Het „op proteïnebasis" doet in dat licht op zijn minst overdreven aan. Nog af gezien van het feit, dat van prote- ine of andere uitwendig aan te brengen middelen ter versterking van de nagels niets te verwachten valt", aldus de Consumentengids. Bij de n.v. Loda te Breda was gisteren geen enkel commentaar te krijgen op de door de Consumen tenbond ondernomen stap. Achtste (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De meeste Tweede Kamerfracties hebben in tegen stelling tot de P, v d. A. en de C.H U. nog geen afgerond standpunt over de vestigingsplaats voor de achtste medische faculteit. De P. v.d. A. heeft deze week gekozen voor Zuid- Limburg en de C.H.U. spreekt zich duidelijk uit voor Twente. De andere fracties echter wachten de beslissing van de regering en vooral de motive ring van deze beslissing af. Zij hopen, dat dit besluit in het ko mende parlementair jaar valt. De kans, dat ook de regering voor Zuid- Limburg kiest, schijnt groter te zijn dan ooit. HANNOVER (AP) Gif, waar schijnlijk afkomstig uit Oost-Duits land heeft alle vissen in de rivier de Leine bij de unxversiteitsstac' Goettingen gedood, zo heeft eer woordvoerder van het ministerii van Landbouw van Beneden-Saksen gisteren meegedeeld. Hij voegde hieraan toe dat bij he eerste laboratoriumonderzoek deel tjes phenol en benzol in het rivier water werden aangetroffen welkt waarschijnlijk afkomstig zijn vai een ontploffing die donderdag op Oostduits gebied werd waargenomen EINDHOVEN (ANP) De direc tie van de wollenstoffenindustrie vo heen Pessers te Geldrop heeft met de vakbonden vergaderd over de per- soneelsmaatregelen die een gevolg van de komende liquidatie zullen zijn. Bij de liquidatie zijn 60 man perso neel betrokken. De directie, bij mon de van de heer Borgermeester, deel de medé dat 20 man personeel met alle bestaande rechten zullen worden overgenomen door de nv Krantz Lei den of door een onderneming die uit een eventuele fusie van de dochter onderneming Blomjous van de NV Raymakers en Co te Helmond met Krantz zal ontstaan. De nv Raymakers te Helimond be zit voorts de mogelijkheid een 35-tal werknemers op vrije basis over te nemen Over continuering van rech ten die de werknemers bij Pessers genieten zal de directie van de nv Raymakers na overleg met collega- bedrijven een beslissing nemen. Voor krachten die overcompleet worden worde nog naar een oplossing ge zocht. De produktie van net bedrijf zal nog zes weken worden voortgezet. Loon, salarissen en vakantietoeslagen zijn door de Amrobank gegarandeerd voor die tijd. De nv wollenstoffenin dustrie Pessers is sinds enkele maan den een loonbedrijf. De vakbonden hielden gisteren een vergadering met de werknemers van het Geldrop- se bedrijf waar de alsnog gegeven ga ranties bekend werden gemaakt en besproken. (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN Ook in 1968 is het aantal studenten, afgestudeerden en gepromoveerden van de Technische Hogeschool in Eindhoven weer aan zienlijk toegenomen. Het docenten corps met name in de nieuwe stu dierichtingen breidde zich even eens uit, aldus het verslag van de Stichting Eindhovens Hogeschool fonds. Op 17 oktober vorig jaar werd de 3000e student ingeschreven en eind 1968 bedroeg het totale aantal stu denten al 3152. Naar verwachting zulen in september zich circa 800 eerstejaars laten inschrijven aan de Technische Hogeschool. De studenten zijn verdeeld over de studierichtingen elektrotechniek (864), scheikundige technologie (672), werktuigbouwkunde (532), natuurkunde (437), bedrijfskunde (244), bouwkunde (215) en wiskunde (188). Vorig jaar werden aan de THE 241 ingenieurdiploma's uitgereikt, waarvan 23 met lof. Het totale aan tal afgestudeerden kwam hiermee op 908. De heer B. Bonckhorst behaalde als eerste in Nederland het diploma bedrijfskundig ingenieur Naast Eind hoven heeft ook de T.H Twente een opleiding bedrijfskunde. Eindhoven leverde vorig jaar ook zijn eerste vrouwelijke natuurkundig ingenieur af. Het was mej A Weij- ers De senaat verleende aan twintig promovendi de graad van doctor in de technische wetenschappen, waar onder driemaal met lof. Het totale aantal promoties aan de THE kwam hiermee op 94. MAINZ (DPA) Een Amerikaan se soldaat is donderdagavond in Mainz met een tank een ritje gaan maken. Hij liet een spoor na van beschadigde huizen, auto's, bomen, hekken en wegwijzers. De politie vond hem in een clubgebouw, het voertuig netjes op de parkeerplaats gestald. Volgens de politie was de man niet dronken. OUD GASTEL Van Gils N.V.: Op leiding voor modinette: A. Hel- lemons, Oud Gastel; C. Kok- ke, Oud Gastel; M. Sebragts, Oud Gastel; J. Suijkerbuijk, Oud Gastel: C. Bolluijt, Dinteloord; E. de Jongh, Dinteloord; A. Kwist, Dintel oord; F. Nagtzaam, Fijnaart, A. Nuij- ten, Fijnaart; C. Antes, Wouw; M. de Jong, Kruisland; A. Mol, Stam persgat; M. Levolger, Roosendaal; P. Gladdines, Heiningen; A. Luyster- burg, Nieuw Vossemeer. ETTEN LEUR R.K. Huishoud school „Regina Muradi": Getuigschrift Assistentenopleiding A. Angelme Blauw, Marian Hoogendoorn Annie Klep, Trees Maas allen uit Et- ten - Leur; José Geerts, Gilze; Cor- rie Hiel, St. Kruis; Monique Hoppen brouwers, Roosendaal; Irene van Hootegem Kruiningen, Marijke Kerk- hofs, Breda; Mariette Kruitwagen, Breda; Anita Simons. Breda; Rian Simons, Breda. Getuigschrift Assistentenopleiding H. Nina de Gruyter, Corrie van Aert, Ne] v.d Corput, Adrie Dekkers. Ma rian v.d. Made, Lily Mulders, José Nouws, Ria Pellis, Toosje van Zitte- ren allen uit Etten - Leur: Annie v-d. Heyden, Anja Leys, uit. Breda; In- grid Kohlmann Teteringen; Anita Mi- chielsen, 'Rijsbergen; Jeannette Vol- werk, Axel; en Annemiek Woesten- berg, Alphen. Getuigschrift Assistentenopleiding N. Marian van Caam, Corrie Dekkers, Annemiek van Eiteren, Corrie van Elteren, Trudy Hollaardt, Leny Huy- bregts, Marian Huybiegts, Anki Ma- thijssen, Mien van Steen, allen uit Etten - Leur; Marian Boeren, Prin senbeek; Enny Koevoets, St. Wille- brord; Jacqueline Landróeyer, Rijs- bergen. Getuigschrift Primaire opleiding. Hetty Barbier, Agnes Batist, Ria de Bever, Mientje Blom, Jeanneke v.d. Borst, Nannie v.d. Broek, Dina Buyn- sters, Peggy Davies, Cathy Dekkers, Adrie Dirven, Rina Dirven, Toos van Dongen, Riet van Eekelen, Yvonne v.d. Elshout, Corrie Evers, Maria Feyen, Merle Funcke, Adrienne van Ginmeken Liesbeth Gijzen Ankie Hen driks, Riet Hendrikx, Marian Herrey- gers, Geertje Hirst, Ria Jacobs, I- neke Jorna, Marian Kapitein, Mari an Kuystermans, Jopie Lambregts, Helma v.d. Logt, Annie Maas, Diny Maas, Coby Mathqssen, Marian Ma- thijssen, Tonny van Meer, Beppie Mol, Eis Mol, Helma Mol, Marian Mol, Joke Neggers, Willy Noo-ren, Ria Nouws, José van Nij natten, Y- vonne Onderwater, Janny Oomen," Francine v. Oorschot, Marca v. Ou- denaerden, Dimpby Otjens, Gerarda Pertijs, Marga Prins, Cobi Pijlman, Hedy Raven, Jeannie Rommens, El- ly v. Rooden, Rina Roovers, Mar j a de Rijk, Bep v.d. Sande, Frankie Schaffelaars, Jeanneke Simons, Lia v-d. Steen, Corry Sijmens, Emmy Teunissen, Willy v.d. Veen, Corrie Voermans, Jeanneke v. Zundert, Ria v. Zundert allen uit Etten - Leur; Lia Bakx, Roosendaal: Annemarie Bey- aerts, Halsteren; Rian Biemans, Bre da; Riet Buys, Standdaarbuiten; Ma rian van Dorst, Roosendaal; Anja v. Gils, Galder; Anja van Gurp, Mari an van Gurp, Marlène van Gurp, Jo ke v. Haperen, allen Breda, Jacque line Huige, Roosendaal; Annemarie Jansen, Rijen; Albertien de Jong, Al phen; Lian de Jong, Standdaarbui ten, Francine Kennis Rijsbergen; Pau la Koevoets, St. Willebrord; Paula Konings, Hoeven, Virginie Kuipers, Rotterdam, Liesbeth Luyken Breda, Tonny Marijnissen, St. Willebrord, Carla van Meulenbroeck Roosendaal, Jolanda Nelemans, Zundert; Sonja Oomen, Hoeven: Ria Roelants, Bre da; Nellie Scheepers Bossenhoofd; Rianne Vriends, Roosendaal. (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE Twee oester- en mos selexporteurs in Yerseke, de firma Verwijs-Janse en de Firma Vette Verhaart hebben een kort geding aan hanging gemaakt tegen het water schap De Brede Watering van Zuid- Beveland. Zij beogen een veroorde ling van het waterschap te verkrij gen voor het lozen van besmet afval water in de Oostorschelde. De zaak dient vrijdag 11 juli voor de presi dent van de recht,jank te Middelburg. Raadsman van de eisers is mr, D. J. Veegens uit Den Haag. De firman ten staan op het standpunt dat op 14 juli a.s. niet op normale wijze mos sels geëxporteerd zullen kunnen wor den zolang aan de verontreiniging van het Oosterscheldewater geen halt wordt toegeroepen. De dagvaarding is reeds naar het waterschap uitgegaan. Enige tijd ge leden werd vanuit het bedrijfsleven in Yerseke een telegram gestuurd naar de minister van Verkeer en Wa terstaat met afschriften van het wa terschap De Brede Watering, Gede puteerde Staten van Zeeland en het gemeentebestuur van Goes, waarin geëist werd dat de lozing van besmet afvalwater zou worden stopgezet. Op dit telegram kwam geen antwoord. (Men zie ook onze speciale reportage op pagina 19). (Van onze sportredactie) DEN HAAG De bekende lange- afstandzwemmer Jan van Schijndel zal bij gunstige weersomstandighe den in het weekeinde van 19 en 20 juli proberen om het IJsselmeer van Medemblik naar Stavoren en weer terug te zwemmen. Van Schijndel vertelde dat deze overtocht dient als training voor zijn poging Het Kanaal te bedwingen. Een exacte datum voor zijn Kanaal- poging kon Jan van Schijndel nog niet noemen, maar midden augustus vertrekt de zwemmer naar Dover om bij goed weer te trachten de vas te wal in Frankrijk zwemmend te be reiken. SCHEVENINGEN (ANP) De Australiër Tony Roche, die in de halve finales van het toernooi om de Wimbledonkampioenschappen door zijn landgenoot John Newcombe werd uitgeschakeld speelt morgen niet op de Wimbledon-exhibitie te Schevenin- gen. De organisatoren hebben in zijn plaats de Amerikaan Marty Riessen dubbelpartner van Tom Okker, aan getrokken. Op de Mets-banen zullen zondag verschijnen: Tom Okker fN.) Marty Riessen (V.S.), Cliff Drys- dale (Z.-Afr.) en John Newcombe Aus.). NIEUW-VOSSEMEER (vandaag) Parcours: Achterstraat, Hoogte, Moorseweg, Burgemeester Catshoek- laan, De Kraag, Flatteweg, School straat, Achterstraat (lengte 2300 me ter). Adspiranten: start 12.00 uur, 30 ki lometer. Deelnemers o-a. Van Baal, L. van Campo, J. Damen, J. van Dijk, A. Dekkers, J. Konings. Nieuwelingen: start 13.00 uur, 60 kilometer. Deelnemers o.a J. Ak kermens, J. Luysterburg, C. van Bostelen, C. Bal, De Rooij, M. Re- mijn, J. Voesenek en C. Roks- Amateurs: start 15.00 uur, 103 kilo meter. Deelnemers o.a. Fr. Hooger heide, L. Bogers, J. van Hoek, J. de Bruyn, Ant. Konings, P Maas, A. van, Overveld, A. van Opdorp, A. Cop- pens, K. Fictorie, R. Roks, J. Schel ling, H- Standier en L. Embregts. BRESKENS (Vandaag) Par cours: Broodmanstraat, Meulenweg, Oranjeplein, Broodmanstraat (leng te 1700 meter). Aamteurs: start 14.30 uur, 100 kilo meter. Deelnemers o.a. Frans Kis- ner, Ko de Vrieze, W. van Kampen, Th. van Poecke, W. Evertse, J. Hin- neman. SPRUNDEL (Morgen) Parcours: St. Jansstraat, Vorenseindseweg, Om gangstraat, St. Jansstraat (lengte 3000 meter). Adspriranten: start 13.00 uur, 30 ki lometer. Deelnemers o.a. A. Dekkers, J. Konings, A. Prinsen, J. van Baal en C. Stoutjesdijk. Nieuwelingen: start 13.45 uur, 60 ki lometer. Deelnemers o.a. C. van Bragt, J Akkermans, C. van Boste len, H. van Dongen, H. van Groezen, B. ter Harmsel, A. van de Hoek van K. Roks. Amateurs: start 15.30 uur, 105 kilo meter. Deelnemers o.a. L. Bogers, R. Bakker, B. Breur, T. Barten, L. Embregts, Fr. Hoogerheide, Ant. Ko nings, J. Kemps, B Kroonen, Gebr. Liebrechts, C. Priem, G. Veldhuizen en A. Wouters. HOOFDPLAAT (Morgen) Par cours: Oude Haventje, Beatrixstraat, Molenweg, Eurostraat, Koningin Ju- lianastraat, Zuidlaigeweg, School straat, Koningin Julianastraat (leng te 2000 meter). Nieuwelingen: start 14.30 uur, 60 ki lometer. Deelnemers o-a. Wim de Waal, Henny Gijzel, Toine van de Bunder, Kees Bal, Peter Remijn, Ri- nus Remijn. WOENSDRECHT (dinsdag) Par cours: Dorpsstraat, Rijzende Weg, Bossenstraat, Nederheide, Dorps straat; lengte 2600 meter. Amateurs, start 14.00 uur, 100 kilo meter. Deelnemers o.a. W. Braven- boer, R. Brouwers, T Barten, L. Bo gers, A. Coppens, Ph. Edwards, J. van Hoek, Fr. Hoogerheide, T. van Hasselt, G. Leliaert, W. Prinsen, M- Pennings. R. Roks en A. Wouters. DAMMEN Wereldkampioen An- dris Andreiko is gisteren winnaar ge worden van het internationale dam- toernooi in Hoogezand, In de voor laatste ronde versloeg de Rus Ton Sijbrands, waardoor hij onbereikbaar werd voor zijn concurrenten. Harm Wiersma kwam remise overeen met (Van onze speciale verslaggever) BELFORT Spaanse journalisten houden er in de Tour merkwaardige gewoonten op na. Ze onderscheiden zich in de perszaal door woest ge schreeuw aan de telefoon en in de restaurants zoeken ze hun fietsende landgenoten op om er debatten mee te voeren die de andere gasten dt oren doen tuiten. Het gekst van alles maken onze collega's het echter in de j wedstrijd zelf. Dan zijn ze in staat, zoals eergiste. I ren, om kilometers vooruit te rijden, op een rustige plaats te stoppen en een complete picknickset uit de auto j te toveren. Onder een grote parasol zaten de donkere journalisten te j wachten tot de karavaan naderde. Gisteren gooiden ze er nog een schep. I je bovenop in de serie van rariteiten door in de afdaling van de Grand Ballon te stoppen om de auto te gaan 1 cleaneren. Met drie* man stonden ze intensief te poetsen met grote lappen en forse bussen cleaner. Toen het pe. loton op volle snelheid naar beneden kwam. De schoonmaakmiddelen vlo- gen op de achterbank, Spanjaarden namen in paniek hun plaatsen in en gierden met 80 km per uur naar he neden. (Van onze sportredactie) BREDA In het televisie-sport- programma van de N.O.S. „Studio Sport", dat van 19.30 - 20.30 uur via Nederland 1 wordt uitgezonden kan men morgen kijken naar een gedeel telijke herhaling van de 's middags uitgezonden reportage van de Ronde van Frankrijk, het CHIO te Aken, de autoraces om de Grand Prix van Clermont-Ferrand, de zwemwedstrij den om de Euro-Zwemlust trofee te Utrecht, de draverij om de Gouden Zweep te Hilversum, de internatio- le motorcross te Lichtenvoorde en de voetbalwedstrijd S.C. Ensche- de-Middelburg om het kampioen schap van Nederland voor amateurs. In het sportprogramma „Langs de lijn" van de N.OS.-radio (mor gen van 14.30 - 17.00 uur via Hilver sum 1 en 18.10 tot 18.30 uur via Hil versum 2) zal aandacht worden be steed aan de motorraces van Fran- corchamps (België(, de Euro Zwem- lust trofee in het zwembad Den Hom mel te Utrecht, de Ronde van Frank rijk, de Proteus-lustrumwedstrijd:? de Bosbaan te Amsterdam, waai: opgenomen de nationale jeugdkair. pioenschappen, de tweede finale-weè strijd om het landskampioen scha; voor amateurs S.C. Enschede - Mid- i delburg, de draverijen om de Gouden j Zweep te Hilversum, de Wimble-1 don-exhibitie in Scheveningen en de motorcross van Lichtenvoorde. Wegenis overpl. aangeb. bl. vrij landelijk uitz., woonk. m. strokenparket, le verd. 3 sl.k., badk. m. 2e toilet, vaste trap n. ruime zolder, waarop gr. slaapk.-hobbyruimte, met dakkapel, veel extra-bergruimte, olie c.v., fraaie siertuin v. en a., schuur. Vraagpr. f 62.000 k.k. Tel. 44518 of brieven onder nr. 19592. Bavelselaan - Breda Uitstekend onderh. voorz. v. 4 slaapk., bad- k., garage. Koopsom 35.000,. k.k. Inl. DE KOEPEL N.V. Makelaars in onr. goed Wilhelminastr. 3 Breda Tel. 01600 - 22511 RIJEN: boerenhuisje 296 m2 grond in goede staat f 27.000.— k.k. RIJEN: vrijstaande villa, luxe, c.v. garage, 680 m2 grond f 115.000.— k.k. GILZE: houten bungalow op 1,4 HA. Landelijk mooi gelegen f 55.000.k.k. GILZE: bouwgrond 1800 m2 met bouwtekening en verg. Landelijk aan de E 10 f 23.000.— k.k. MADE: Houten prefab, bungalow in prima staat. Moet verplaatst worden. f 7000— k.k BREDA: Damiaanstr. c.v bij Wolfslaer I 52.000.— k.k Tuinzichtlaan c.v. artistiek f 55.000— k.k. Brasschaatstr. c.v. vrij uitz. f 49.000— k.k. rramsingel benedenwoning bovenhuis verhuurd. Hoge- hyp. Aantr. voor jonge mensen f 28.000. k.k. Veel andore mogelijkheden Bavelselaan 170 - Breda Tel.: 01600 - 34147 in Uw direkte omgeving, met vol doende perspectieven voor de toe komst, is de meest zekere en waarde vaste belegging waarbij kapitaalsgroei aantoonbaar is en geldontwaarding wordt ondervangen. Percelen vanaf 1000 M2. Brieven onder no. 74751. Op goede stand en in prima staat verkerend, met vrije inrit, garage, bergruimte, grote voor- en achtertuin (op zuiden), geheel centraal ver warmd (olie), open haard, ligbad. In ons groeiend bedrijf is plaats voor een bekwaam die in staat moet zjjn op een vrij zelfstandige wijze de gehele financiële- en bedrijfsboekhouding te be heren. Voor deze funktie stellen wij het praktijkdiploma boekhouden als minimale eis. Het bezit van of reeds gevorderde studie voor het M.B.A.-diploma strekt tot aanbeveling. Leeftijd tot 30 jaar. Geboden wordt een interessante werkkring en uit stekende arbeidsvoorwaarden. Sollicitaties, uitsluitend schriftelijk, gelieve men te richten aan: ELECTROTECHNISCHE EN MECHANISCHE INDUSTRIE Kade 85 - Roosendaal. (Van een onzer versla BREDA „Een n juffrouw. Echt waar. 1 alles wat ze hoort. Ali iets hoort neuriën dan meteen in de juiste tt te doen." Dit zegt de Schieds leraar Gerard Bresse brede showlach op het zijn zesjarige leerling Tettelaar. Dit kleine blonde org tje uit Schiedam heeft i in de opnamestudio van in de Bredase Robijnstr derhalf uur tijd een e.p. met eenvoudige, volgeni ne, aan haar leeftijd nummertjes, als: „Old „Home on the range", denn", „Sur le pont" borstje." Petra, die inderdaad moeiteloos en zelfs in di het elctronisch orgel bes vorig jaar ineens eei „wonderkind". Haar mij een jaar geleden les te Bressers toen zij een org had gekregen. Die muzik gen hadden op Petra t staanbare aantrekkin-gsk: neer mevrouw Tettelaar speeld, deed Petra haar na. Gerard Bressers hoori bepaald kinderlijke resi dacht: Daar moet een p: Zaterdag 5 juli HILVERSUM I 402 KRO 12.00 Stereo: Dan: 12.14 Marktberichten, Ovei| lichting 12.16 Werk en vraaggesprek van Claude de staatssecretaris van vc held dr. R. J. H. Kruisinga derpsychiater prof. dr. E. f ling-Schreuder. Onderw.: I wikkelingen bij de gen aanpak van opvoedingsprc kinderen. 12.26 Med. t-b.\ tuinbouw 12.30 Nws. KRO 12.50 Zonder grenzen: missie en zending. Christi 13.00 Uw baan en uw ident gesprek. N.O.S.: 13.15 Vlie] ven: verzoekplatenprogr. tairen. KRO 14.00 Stereo: weekblad met veel plaat 16.02 Nieuws). N.O.S. 16.3C, progr. over amateur, mu ling. HIRO 17.00 HIRC 17.15 Gasten van de week. 6-8-6-9: lichte gram.muzie jeugd. 18.24 Eerste Lustri Koning Kompetitie 18.30 Act. 19.00 Fanfare-orkest: concourswerken 19.30 Ster HET gezaghebbende Fr; blad Le Monde heeft een e artikel gewijd aan de oper structie", die in het Ho-11 val zijn première belee Lonehamt, de muziekreda het blad, schrijft onder m men ook moge denken va^ le aanvaj (die niet alleen is) op de Verenigde St moet de kracht van deze schepping bewonderen, di werk zovele aspecten en sen heeft gegeven en dat van die zuiver intellectuele ties waartoe dit soort mar vaak leiden. Het is een monsbruev schouwspel, burlesk en waarin het circus vermer met de lyrische opera en tieke actie, waarin drie g< handelingen worden overk dat helder blijft zonder zij: verliezen in uiterste ties. Waarbij men moet dat de Nederlandse taal h<

de Stem | 1969 | | pagina 10