optimisme voor de toekomst Willem-Alexander zaterdag te water Kampeerbedrijven in expansie belemmerd ïffiÊF Brug over Schelde moet ten westen van Terneuzen komen Politierechter pakt rijden onder invloed straf aan FRUIT TELERS HEBBEN HULP NODIG Politieman tot boete veroordeeld Ook Brugmij vraagt verlaging tolgelden Emotionele vergadering erfpachters uit IJzendijke HSSHBMHHHmv STUDENTEN NA ONDERZOEK: ,/T VOSKE" PRINS WILLEM-ALEXAN DER VANDAAG MORGEN 1 Temperatuurdaling Zes weken voor helpen stelen VRIJE TIJD Voor mishandeling TELEFOONCELLEN IN ZOUTELANDE EN SEROOSKERKE ZLM-bestuur: W andeltochten Bewoners van Paal niet blij met nieuwe busdienst M. J. Jonckheere et STEM VAN VKSIJOAQ 4 Ml (ADVERTENTIE) Petit Restaurant Jierkaaistraat 8 - Hulst tel. 01140-3444 ECIALITEITENKEUKEN ïu f 8,-. Keuken open tot 0 uur. Elke vrijdag 20- uur 2 pils voor 1, Dinsdags gesloten 'li .UM" lil ENTOONSTELLINGEN LBURG archief Zeeland en de Dordts» te ivs Museum Werken van Doj :rs en Els Hollebrandse hal stadhuis 10-17 uur sch werk van Picasso IZEE erweeshuis: Nederlandse iek erzaal stadhuis Beeldhouw en en keramiek van Paul da ne NA TER MUIDEN m. Raadhuis Werken van JcJ en Baron R. de Meester dt! ïnbrouck IORPE rie Troutzaerte Werken Ki el Cozijn en Pearl Perlmuttel LENS lertijt 10-12 en 13-22 uur oonstelling DIVERSEN JLBURG atuur Walcheren, Molenwatetf >end van 9-22 uur [.INGE le Heide 19.30 uur Schieting EL, FILM, CONCERT ENZ[ r coopgebouw 20 uur id Prix, 18 j. TENTOONSTELLINGEN ELBURG sarchief: „Zeeland en de ltse Synode" iws Museum: Schilderijen es! ihouwwerk van Herman Got en Cora van Citters ers en Els Hollebrandse huis (Vleeshal) 1017 uur isch werk van Picasso KZEE ;erweeshuis Nederlandse tiek gcrzaal stadhuis: Beeldlw-1 en keramiek van Paul de yne NNA TER MEIDEN rm. Raadhuis: Werken van!"- en Baron R. de Meester t enbrouck Iskelder: Schilderijen van is Bakker DORPE srie Troutzaerte: Werken v; I sel Cozijn en Pearl Perlmuttfi KENS iertijt 10-12 en 13-22 uur toonstelling DIVERSEN ELBURG iatuur Walcheren, Molenwater pend van 9-22 uur [DIJKE De Lozanne 20 uur 'erensociëtedt 'DPLAAT Paauw 15 u. Kermisschietfc KAPELLE strand 14 uur Strandfeest SSE ;duin 13 uur Hengelwedstri:; iINGEN ihuispiein 21 uur Delta-show LI.EBRUG e Kind 15 uur Schieting ENE-NIEUWDORP Coninck 15 uur Kermis- eting ALE qheyt 15 uur Kermisschieting voor deze rubriek: tel. Oltö' if Postbus 116 in Middelburl (Van onze correspondent) MIDDELBURG De vaste oeververbinding over de Westerschelde kan het best gesitueerd worden ten westen van Terneuzen. Tot deze conclusie kwamen de studenten van de Technische Hogeschool te Delft na een uitgebreid onderzoek naar de benodigde voorzieningen voor een goed functionerende wegeninfrastructuur over en rondom de Wester schelde omstreeks 1985, neergelegd in een drietal rapporten. sche gronden, n.l. hoe een maxi mum aan effect te verkrijgen te gen een minimum aan kosten. „Het probleem is", zo constateren de opstellers van 't rapport, dat „naarmate de vaste oeververbin ding meer naar het westen wordt gelegd de kosten ervan steeds ho ger worden, maar er gaat ook steeds meer verkeer over". Naarmate de vaste oeverver binding verder naar het oosten ligt blijkt meer verkeer gebruik te maken van het veer Vlissingen- Breskens, hetgeen kostenverho gend werkt op dit veer. Dit kan tot gevolg hebben dat meer boten moeten worden ingelegd en dat daardoor een te intensief krui send scheepvaartverkeer ontstaat. De kans op calamiteiten neemt op deze wijze toe, terwijl er econo mische verliezen op kunnen tre den. Het rapport stelt als conclusie dat het tracé ten westen van Ter neuzen de voorkeur geniet. Hier voor pleiten: De ligging van Terneuzen, dat centraal ligt in het regio nale gebied. Het regionaal ver keer is het meest gebaat hij enkele kilometers afstandsver korting, terwijl het meer dan de helft uitmaakt van het to tale verkeer over de Wester schelde Er wordt een directe verbin ding gerealiseerd tussen de grote stimuleringsgebieden: de haven- en industriegebie den rondom het Sloe en het kanaal Gent-Terneuzen. Veel vrachtverkeer zal dan van de veren kunnen verdwijnen. De internationale wegenstruc tuur wordt er op een logische wijze in de vorm van een nieu we doorgaande route meer uit gebreid. De scheepvaartkruisende ve ren worden zoveel mogelijk beperkt. De argumenten, die worden ge bezigd voor het tracé Kruiningen- Perkpolder steken volgens het rapport ,,zwak af tegen de kei harde feiten, die pleiten voor Ter- De studenten komen in dit on derzoek, dat onder superadvies stond van prof. J. Volmuller, tot dezelfde conclusie als destijds de Stichting Vaste Oeververbinding. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft evenwel, na een studie verricht door Rijkswater staat, in december zijn voorkeur uitgesproken voor een tracé bij het veer Kruiningen Perkpol- der. „De betreffende instanties in Zeeland zien ieder jaar weer het verkeersaanbod bij de veren groeien en eveneens de kosten, die daarmee gepaard gaan. Men er vaart 't isolement van Zeeuwsch- Vlaanderen met name als de veer boten door de mist verhinderd worden te varen. „De ontwikkeling van Zeeuwsch- Vlaanderen wordt ongetwijfeld remd, terwijl het aangrenzende deel van België steeds meer tot ontwikkeling komt. Daar zijn twee belangrijke zee havens gelegen, waarvan er een notabene via Zeeuwsch-Vlaan- deren met de zee verbonden is. Voor Zeeuwsch-Vlaanderen lijkt dan ook een goede toekomst te zijn weggelegd; het mist echter de communicatiemogelijkheden met zijn „achterland", de rest van Ne derland" aldus het rapport. De studenten F. le Clerque en C. van Tricht, die deze studie ver richtten in 't kader van een eind- studie in de richting verkeerskun de aan de afd. weg- en water- bouwkunde van de T.H. te Delft, stellen dat ze zich niet aan de in druk kunnen onttrekken, dat de technische realiseerbaarheid bij het rapport van Rijkswaterstaat, waarin het tracé Kruiningen - Perkpolder wordt aanbevolen, heeeft vooropgestaan. Dit uit gangspunt komt hen op grond van een onderzoek, waarbij is gewerkt met computers, als ondoelmatig voor, daar het in de eerste plaats een object ten behoeve van het verkeer betreft. Bij het onderzoek zijn een aan tal alternatieven voor een vaste oeververbinding opgesteld. De keuze voor de beste situering wordt o.m. bepaald op economi- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Voor dronken schap achter het stuur is S.T uit Goes donderdag door de politierech ter te Middelburg, mr. T. Attema, veroordeeld tot een onvoorwaarde lijke gevangenisstraf van een week en een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. De officier mr. J. An- dreae, had twee weken gevangenis straf en een jaar en zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid ge- eist. J T., die toegaf op de bewuste avond V ongeveer tien pilsjes te hebben ge- I' dronken was met zijn auto in de Paul Krugerstraat in Vlissingen door de middenberm gereden en zo op de lin- kerweghelft terechtgekomen. Een bloedproef wees een aleoholpromil- jagc van 1.15 aan. In dezelfde straat in Vlissingen werd C M. uit deze plaats onder invloed in zijn auto aan getroffen. Hij werd veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevangenis straf van twee weken en een ont- zeSging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden waarvan we- Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opge steld door het KNMI op don derdag om 18.00 uur- Na tijdelijk vegen, weer zon nige periodes en liehtt daling van temperatuur. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: Voor zaterdag: aantal uren zon: 3 tot 16. Min. temp.: ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal. Max. temp.: omstreeks normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 8|J procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Voor zondag: aantal uren zon: 4 '°t 11. Min. temp.: van ongeveer nor maal tot 3 graden onder normaal. Max. temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal. Kans op oen droge periode van minstens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. geus persoonlijke omstandigheden, vier maanden voorwaardelijk. M. K. uit Kloetinge was na het nodige te hebben gedronken, op de Markt in Goes met zijn auto tegen twee an dere auto's gebotst. Toen de politie hem ondervroeg, zo bleek uit de ge tuigenverklaring van 'n agent, kon hij zich nog maar moeilijk staande hou den. K. werd veroordeeld tot een ge vangenisstraf van een week en tien maanden ontzegging van de rijbe voegdheid. Eveneens wegens het rijden met een auto na teveel te hebben ge dronken werd L.V. uit Terneuzen veroordeeld tot een onvoorwaardelij ke gevangenisstraf van een week en 'n jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. Een agent, die als getuige op trad, vertelde, dat hij was gewaar schuwd, dat een „stomdronken man" met 'n auto onderweg was van Noord- Beveland naar Goes. Reeds korte tijd later kon de politie uit Goes de slingerende auto tot stilstand bren gen. J. R. uit Noord-Gouwe, die te recht moest staan voor het onder in vloed rijden op een bromfiets werd veroordeeld tot een boete van hon derd gulden en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van drie maanden. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De politierech ter te Middelburg heeft donderdag de Algerijn M. C. uit Roubaix we gens medeplichtigheid aan diefstal van een auto in Terneuzen veroor deeld tot een onvoorwaardelijke ge vangenisstraf van zes weken met af trek van voorarrest De officier, mr. J. Andreae, had eenzelfde straf geëist. De officier zei in zijn requisitoir, dat C. verschillen de tegenstrijdige verklaringen heeft afgelegd. Vaststaat echter, aldus mr. Andreae, dat C. en 'n metgezel, even eens een buitenlander, zich zonder vervoermiddel in Terneuzen bevon den. Terwijl ze richting Belgische grens reden in een ontvreemde au to, konden ze nog oD Nederlands grondgebied worden aangehouden. (Van een onzer verslaggevers) ARNHEM „Veel mensen heb ben een verkeerde indruk van de rentabiliteit van kampeerbe- dryven", zegt secretaris Haver- korn van de Organisatie voor Kamp- en Vakantiebestedingsbe- drijven (ORKAVA). „Wie in het hoogseizoen een kampeerterrein bezoekt denkt al gauw, dat dit voor de exploitant een goudmijn is. Maar men vergeet daarbij, dat de drukte zich beperkt tot een termijn van drie, hooguit vier maanden in het jaar. De extreme prijs, en kostenstijgingen van de laatste tijd en de nog steeds gel dende prjjsstop dwingen de ex ploitanten van vakantiebedrijven evenwel tot een voorzichtig be leid:". Zoals in enkele van onze edities reeds wend berichit heeft het vakan tie- en kampeercentrum Katjeskel der N.V. te Oosterhout de vergun ning voor de bouw van vijftien va kantiebungalows teruggestuurd, om dat de directie het op dit moment niet verantwoord acht de voorgeno men uitbreiding te realiseren. Het probleem, als hierboven ge schetst, geldt eigenlijk voor de gehele horecasector. Het blad „Hotelrevue" wijdt hieraan in het zojuist versche nen julinummer een uitvoerig arti kel onder de kop: „Prijzenstop be lemmert expansie". Het blad con stateert, dat verschillende bedrijven hun geplande uitbreidingen wegens kapitaalsmoeilijkheden moeten ver schuiven naar een later tijdstip. Betreffende de prijsstop voor de horeca-sector merkt de heer Haver- korn op, dait de kampeerbedrijven hun prijzen moeten baseren op het niveau van 1 oktober 1968. Een aan tal kostenstijgingen onder ande re van lonen kunnen niet worden doorberekend. Weliswaar schijnt het ministerie van Economische Zaken de indruk te wekken, dat de kansen voor ontheffingen van de prijsstop vanaf september wel wat groter zul len worden, maar voor de seizoenbe- drjjven komen deze als mosterd na de maaltijd. De meeste vakantiegan gers zijn dan namelijk ai weer naar huis. Af gezien van de huidige problemen ziet de toekomst voor de vakantie- bedrijven er echter niet somber uit. Het publiek krijgt namelijk als de verwachtingen niet bedriegen in de toekomst de beschikking over meer vrije tijd en meer geld. Deze ontwikkeling zal ongetwijfeld ook de vakantiebedrijven ten goede komen. De onlangs verschenen nota „Open lucht Recreatie in Zeeland" bijvoor beeld voorspelt (voorlopig voor de periode tot 1985) een enorme stijging van het aantal overnachtingen. De grootste toename wordt verwacht voor de categorieën kampeerbedrij ven en zomerhuisjes. De ontwikke ling van de hotelaccommodatie zal hierbij achterblijven, evenals het ver huur van gemeubileerde kamers. Hieruit kan de conclusie worden getrokken, dat het grote publiek op zoek is naar goedkope vakantiever blijven, waar men voor niet al te veel geld lange tijd kan vertoeven. Nederlandse toeristen, die naar het buitenland gaan, blijken eveneens in toenemende mate gebruik te maken van campings, waar de caravans be zig zijn de tenten te verdringen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De rechtbank te Middelburg heeft de rijkspolitieman W. K. uit Sas van Gent veroordeeld tot een geldboete van f 250.- wegens mishandeling van een jeugdige Belg. De Belg was door de douane aange houden, toen hij met tamelijk hoge snelheid de doorlaatpost te Sas van Gent passeerde, waarna de douane beambten een achtervolging inzetten. Bij het verhoor bleek de Belg niet erg gewillig. De rijkspolitieman, die tijdens dit verhoor net binnenstapte, zou vol gens getuigenverklaringen de Belg een klap tegen het hoofd gegeven hebben, waarna hij hem mee naar buiten sleepte om hem daar nog een trap te geven. De officier van justitie, mr. Th. Le- bret, had tegen de rijkspolitieman een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden en een geldboete van f 300.- geëist. GOES Aan de Langendam te Zoutelande en Fort den Haakweg te Serooskerke zijn nieuwe openbare te lefooncellen in dienst gesteld. In de ze cellen kunnen alle lokale en inter lokale telefoongesprekken worden af gewikkeld zonder tussenkomst van een PTT-telefoniste. Dubbeldekker Prins Willem- Alexander is nu zo ver afge bouwd, dat hij zaterdag te water kan worden gelaten. De schroef van een veerboot heeft een behoorlijke afmeting. (Van een onzer verslaggevers) GOES In de bestuursvergadering van de Z.L.M. is kennis genomen van een rapport over het vraagpunt „De toekomst van de Nederlandse fruit teelt". Het bestuur ziet er een dui delijke opdracht in om met vasthou dendheid op de onhoudbare situatie voor de fruittelers te blijven wijzen. Unaniem was men van oordeel, dat een zeer scherpe veroordeling van de diverse beleidsinstanties op zijn plaats is, nu er van die zijde in feite nog steeds geen enkele stap wordt gedaan om de fruittelers werkelijk tegemoet te komen. „Nog geheel afgezien van het feit' aldus het Z.L.M.-bestuur, „dat de oorzaak van de moeilijkheden niet aan de Nederlandse fruitteelt kan worden verweten, is het onverant woordelijk om goed geleide en eco nomisch verantwoorde bedrijven, die onder eerlijke E.E.G.-omstandigheden de concurrentie aankunnen, te laten verkommeren' Behalve het onnodige menselijk leed, zo wordt verder gesteld, wat hierdoor wordt veroorzaakt, leidt het voorts onherroepelijk en in toene mende mate tot liquidatie en sluiting van sociaal-economisch verantwoorde bedrijven. „Nog langer wachten met het ne men van maatregelen", meent het bestuur, „betekent, dat onze regering de Nederlandse fruitteelt wil laten uitsterven en dat zij een bedrijfstak, die enkele jaren geleden nog floreer de, nu zonder meer laat vallen". (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De N.V. Pro vinciale Zeeuwse Brug Maatschappij te Middelburg heeft de minister van verkeer en waterstaat in een tele gram dringend verzocht zijn goed keuring te hechten aan een verlaging per 22 juli van het toltarief voor de Haringvlietbrug met een bedrag van vijftig cent tot twee gulden. Naar het oordeel van de Zeeuwse Brug Maatschappij zal een gunsti ge beslissing een stimulans voor het doorgaande verkeer via de bruggen- route en een ontlasting van rijksweg 58 tussen Bergen op Zoom en Vlis singen betekenen- (Van een onzer verslaggevers) HARDINXVELD-GIESSEN- DAM „Ik doop u Prins Wil- lem-Alexander en wens u een behouden vaart". Met deze woor den zal mevrouw H. S. F. Scho- rer-Teding van Berkhout, de echtgenote van het lid van Gede puteerde Staten van Zeeland, za terdagmorgen op de scheepswerf en machinefabriek „De Merwede" in Hardinxveld-Giessendam de nieuwe dubbeldeksveerboot van de Provinciale Stoombootdien sten in Zeeland te water laten. De „Prins Willem-Alexander" is het zusterschip van de vorig jaar in de vaart gekomen „Prinses Christina". De nieuwste dubbel dekker zal begin 1970 voorlopig de veerdienst Vlissingen-Bres- kens mede onderhouden, maar later tussen Kruiningen en Perk polder worden ingelegd, ter ver vanging van de „Prinses Christi na" die een onderhoudsbeurt krijgt. Als een moderne Arke Noachs rijst het kolossale casco van de de „Prins Willem-Alexander" uit zijn bakermat omhoog. De scheepsromp is ruim 113 meter lang en 18,5 meter breed. De hol te is 6.75 meter en de diepgang 4,65 meter. Over tien dagen zal een begin worden gemaakt met het aanbrengen van de geheel aluminium bovenbouw, die in Duitsland is vervaardigd. De twee rijdekken hebben een op pervlakte van 1200 resp. 1300 vierkante meter. Het onderste rij- dek biedt plaats aan 40 tot 60 vrachtauto's terwijl op het boven ste rijdek met zijn zes rijbanen ongeveer 140 personenauto's ver voerd kunnen worden. Verder kan het schip duizend passagiers meenemen. In de salons zijn 300 zitplaatsen en op bet promenade dek ongeveer 160 zitplaatsen. De dieselelektrische voortstu wingsinstallatie van de „Prins Willem-Alexander" is goed voor een maximumsnelheid van 17,5 knoop en een dienstsnelheid van 16 knoop. De installatie omvat 4 achtcilinderdieselmotoren, die ie der een generator aandrijven voor de opwekking van de elek trische stroom voor twee elektro motoren, een voor en een achter het schip. De dubbeldekker heeft dus voor en achter een schroef. Terwijl de „Prinses Christina" 5 M.A.N, dieselmotoren heeft, telt de „Prins Willem-Alexander" er een minder. De motoren kunnen elk een vermogen van 1700 pk bij 500 toeren per minuut ontwikke len. (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE „De gemeenteraad heeft niet geweten dat er zulke schandalig hoge erfpachtaanslagen uit de bus zouden komen". Deze ver rassende bekentenis deed de IJzen- dijkse wethouder P. van Rijen tijdens de gisteravond in het Jeugdgebouw te IJzendijke gehouden bijeenkomst van erfpachters. Bijna 300 ontevreden erfpachters bevolkten de zaal. De vergadering was uitgeschreven door een plaatse lijk comité van erfpachters, die door de gemeenteraad waren aangeslagen voor exorbitant hoge erfpachtprij- zen. In sommige gevallen bedroeg de verhoging van de erfpachtcanon 30 tot 50 procent. De bijeenkomst in het Jeugdge bouw verliep zo nu en dan zeer emo tioneel. Herhaaldelijk stonden aanwe zigen op om van hun misnoegen over het raadsbesluit hun mening te zeg gen. Nadat wethouder Van Rijen een overzicht had gegeven van de inves teringen die de gemeente IJzendijke in het afgelopen jaar had moeten doen, o.a. voor de verbetering van het zwembad en de nieuwe bestra tingen, brak een storm van kritiek over het gemeentebeleid los. Een van de erfpachters riep: „Moe ten wij als 300 erfpachters dan de verhoogde belastingen opbrengen voor de gehele gemeente?" De wet houder had n.l. uiteengezet dat de verhoging van de erfpacht een van de weinige middelen was die de ge meente nog openstonden om aan ver meerdering van inkomsten te komen. Toen de wethouder verklaarde dat de gemeenteraad de consequenties van haar raadsbesluit inzake de ver hoging van de erfpachtsommen niet had kunnen overzien, klonk uit de zaal een schamper gelach op. Enkele ontevreden erfpachters stel den daar tegenover dat de raad dan maar op haar genomen besluit moest terugkomen. Voorts werd gesteld dat men niet tegen een redelijke verho ging van de erfpacht was, maar dat deze wel tot redelijke proporties moest worden teruggebracht. De gemeenteraad zal zich nu over deze kwestie, die in IJzendijke zeer hoog wordt opgenomen, nader bera den. (Van onze correspondent) CADZAND Op 10, 17, 24 en 31 juli organiseert het Rode Kruis afd. West - Zeeuwsch-Vlaanderen avond wandeltochten. De start vindt op die avonden plaats om 19.00 uur aan de Boulevard de Wielingen in Cadzand. Iedereen die de tocht tot een goed einde weet te brengen ontvangt een medaille. Op 10 en 31 juïd organi seert het Rode Kruis een openlucht bal aan do Boulevard de Wielingen, eveneens in Cadzand. De boerenka- pel „Eigen Kweek" zal in Zeeuwse klederdracht de muziek van 19.30 uur tot 22-00 uur verzorgen. Hierna speelt de popgroep „High Ray". Tijdens de ze bals zal er een miss Rode Kruis- verkiezing plaatsvinden. (Vain een onzer verslaggevers) PAAL Het gehucht Paal aan de Westerschelde is er met de nieu we dienstregeling van de Z.V.T.M. niet op vooruitgegaan. De bus van deze maatschappij doet het plaatsje tot grote ergernis van de inwoners die niet over eigen vervoer beschikken, slechts drie keer per dag aan. Wat wel is gebleven is de „kerkbus" die 's zondags om 7.15 en 19.22 vertrekt uit Paal, en rijdt via het gehucht Zandberg naar de r.-k. kerk in Graauw. De bejaarden krijgen in de ze bus reductie. „IK ben van mening dat de nieuwe verpleegstersflat niet alleen van door slaggevende betekenis kan zijn bij meisjes die het beroep van verpleeg ster willen kiezen, maar tevens zal het de eenheid tussen het verplegend personeel zeker bevorderen", zegt zr. M. J. Jonckheere, afkomstig uit het Belgische grensplaatsje Maldegem en derdejaars leerling-verpleegster en werkzaam in het St.-Anthoniuszie- kenhuis in Oostburg. „Toen wij nog waren ondergebracht in het zieken huis zelf was het contact tussen de verpleegsters onderling lang niet wat het had kunnen zijn. In de eerste plaats is dit te wijten aan het feit dat we een lang niet zo mooie en gezel lige recreatiezaal hadden als we nu hebben. In deze zaal zit je tenminste echt voor je plezier. Je hebt hier de ruimte om eens fijn te dansen en rus tig te praten. Hier voel je je echt thuis. In de tweede plaats konden lang niet alle verpleegsters onderdak krijgen in het ziekenhuis en zij woon den daarom in aan het ziekenhuis grenzende woningen." „IN deze flat ben je nu allemaal bij elkaar en geloof maar dat dat de ge zelligheid bevordert. Ook onze ka mers zijn erg leuk. Je kunt die hele maal naar eigen smaak inrichten zo dat je je af en toe eens lekker in een kamer met een persoonlijke sfeer kunt terugtrekken. Waarom ik in de verpleging ben gegaan? Eerst wilde ik kinderverzorgster worden maar als verpleegster heb je betere toe komstmogelijkheden. Er zijn tenslotte meer verpleegsters als kinderverzorg sters nodig, nietwaar? Ik ben naar het Oostburgse ziekenhuis gegaan omdat mijn broer daar als broeder werkzaam was en die vond de onder linge verstandhouding zo prettig, dat het haast vanzelfsprekend is dat ik er ook naar toe ben gegaan. Of ik nu nog een kleine verandering zou wil len? Ja, we moeten altijd om half twaalf binnen zijn en dat vind ik wel een beetje vroeg. Twaalf uur of halj een lijkt me een geschikter tijd. Er komt nu trouwens al enige verande ring in want tot nu toe moesten ook 'de gediplomeerden op die tijd binnen zijn maar dit gaat spoedig verande ren".

de Stem | 1969 | | pagina 3