"W aterstaat trekt 1,5 miljoen uit voor dijkverhoging 12i H3BB K.Y.P.-afclelingen in gemeentelijke centrale bijeen Provincies zien woningbouw muurvast lopen Kam; expa SCHELDEDIJK TWEE METER HOGER QPTIMISi Brug o\ moet te van Ten Politierecl onder inv VOLVO MIDDELBURG VLISSINGEN Wedstrijden om Zeeuws pony kampioenschap SMURFEN IN SMURFENLAND AXEL SAS VAN GENT MIDDELBURG EN DEN BOSCH BEZORGD LUCKY LUKE: DE GROTE TREK STUDENTEr Pasfoto's klaar... terwijl u wacht FOTOSTUDIO NEELEMANS Voorbereiding Initiatief in Zuid-Beveland •LAND GOES IN OOSTBUKG Verpleegsters nemen intrek in nieuwe flat BRANDWEER TOONT MATERIEEL, Rente Automatisering Boerenleenbank Omhooggevaren Hoogwater ,/T VOSKE" VANDAAG MORGEN Temperatuurdaling I °f>r zondag: aantal uren z< I 1 temP-: van ongeveer DE STEM VAN VRIJDAG 4 JULI 1969 (ADVERTENTIE) PERSONENWAGENS Alarmering Ofschoon de gemeen tepolitie alweer geruime tijd geleden is verhuisd naar het nieuwe bureau aan de Achter de Houttuinen waarbij tegelijkertijd ook een nieuw telefoonnummer in gebruik werd ge nomen blijken nog steeds personen het oude nummer (2244) te draaien. De commissaris van politie wijst erop, dat dit de huidige bezitter van dit nummer niet alleen veel overlast bezorgt, maar dat daardoor ook in een aantal gevallen de alarmering van de politie, bijvoorbeeld voor ver keersongevallen, sterk kan worden vertraagd. De poitie herinnert er nog eens aan, dat zij telefonisch bereikbaar is onder nummer 5800 voor alarmering (verkeersongevallen, branden enz.) en 7251 voor alle andere gevallen (alle afdeingen, inichtingen, gevon den voorwerpen enz.). Overdracht woningen Op vrijdag 11 jui zal het laatste blok z.g. „ge- industrialiseerde" woningen, in aan bouw voor de woningbouwvereniging „Goed Wonen" in het plan Paauwen- burg worden overgedragen. Ter gele genheid van deze overdracht, die 's middages om half vier zal plaats vinden, zal de voorzitter van deze woningbouwvereniging, de heer A. van de Velde, een tableau onthullen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Eind volgend jaar zal de dijk die de Margarethepolder beschermt tegen het water van de Westerschelde in zijn geheel zijn verhoogd met onge veer twee meter. De dijkgraaf van de waterkering van de calamiteuze polders Ser-Lippens, Nieuw Othene, Margarethe, Kleine Huissens, en Eendragt heeft hard moeten vechten om nog dit jaar kredieten beschikbaar te krijgen voor dit werk. Nadat het er aanvankelijk naar uitzag dat het werk zou stagneren, omdat er geen geld voor was uitge trokken op de rijksbegroting, is wa terstaat toch overstag gegaan. De dijkgraaf van de calamiteuze pol ders heeft echter een concessie moe ten doen: het werk zal in een lang zaam tempo moeten worden uitge voerd, omdat dit jaar slechts ander half miljoen gulden kan worden vrij gemaakt. Dé dijk was gistermiddag het doel van een excursie, georganiseerd door de dijkgraaf. Ook de pers mocht daarbij tegenwoordig zijn, nadat door de vergadering van de polders in het Axels cultureel centrum De Halle was besproken dat de bijeenkom sten van de dijkgraaf in het vervolg openbaar zullen zijn. De voorzitter van de raad de heer P. van Hoeve kwam met dit voorstel omdat, naar hij zei, tegenwoordig de vraag naar meer openbaarheid groter wordt. In de vernieuwde dijk van de Mar garethepolder, die van 8.35 meter bo ven N.A.P. verhoogd wordt tot 10.75 meter en op enkele plaatsen waar de dijk op het noordwesten ligt zelfs hoger dan 11 meter, wordt 88.500 m3 zand verwerkt. Het zand komt vam een nabijgelegen plaat in de Schelde. Van het kleidepot dat ach ter de dijk is gelegen zal 70.000 m3 worden gebruikt Terwijl uit het maaiveld en de binnenberm nog eens 52.000 m3 klei zal worden ge haald. De klei zal over het zand worden uitgespreid, 80 cm aan de voorkant van de dijk en 60 cm aan de achter kant. Op het ogenblik is de aanne mer J. van Oord uit Utrecht bezig met het opwerpen van de perskade achter de oude dijk. De technische dienst van de cala miteuze polders is bezig met de voor bereiding van de verhoging van de dijk van de Kleine Huissenspolder, en een gedeelte van de Eendragtpol- der, en een stuk zeewering, dat even als de dijk van de Margarethepol der twee kilometer lang is. De dijk van de Nieuwe Othenepolder die al eens verzwaard is, komt tenslotte als laatste aan de beurt. (Van een onzer verslaggevers) GOES Op initiatief van de KVP-afdelingen in 's-Heerenhoek, Heikenszand, Kwadendamme, Le- wedorp en Ovezande, is een ge meentelijke centrale opgericht. Dit overkoepelend orgaan bestaat uit vijftien leden. Drie uit elke afdeling plus drie plaatsvervan gers. Er is een dagelijks bestuur van vijf leden; één lid uit elke pa rochie. Voorzitter is de heer C. Verdonk uit Lewedorp en secre taris de heer P. Raas uit 's-Hee renhoek. Het dagelijks bestuur heeft een pro cedure opgesteld i.v.m. de komende gemeenteraadsverkiezingen. Deze is inmiddels met algemene stemmen goedgekeurd. Erg vlot is dat niet ge gaan. Er waren zes vergaderingen nodig voordat van alle kanten een fiat werd uitsgesproken. Opmerkelijk is, dat in de gemeen teraad van Nieuw- of Groot-Borssele zeven zetels worden verwacht, die door katholieken worden ingenomen. Om tot een redelijke verdeling te komen, is de volgende gedragslijn op gesteld. De plaatselijke parochiege meenschappen houden op 23 of 24 juli a.s. een algemene vergadering voor de kandidaatstelling. In diezelf de bijeenkomst nog dient een enkel voudige stemming gehouden te wor den. De uitslag hievan geldt als plaatselijk advies voor de gemeente lijke centrale. De gemeentelijke centrale zal de definitieve lijst vaststellen. In aan merking wordt hierbij genomen, dat op de eerste vijf plaatsen uit elke parochie 1 kandidaat komt, terwijl rekening wordt gehouden met de aanwezige „talenten" en de rijk ge schakeerde bevolkingsgroepen. Het bestuur van de gemeentelijke centrale is van mening, dat op deze wijze „de zaak, waar het om gaat' het meest is gediend. „Iedereen", al dus het bestuur, „heeft een kans om kandidaat gesteld te worden. Om ge kozen te worden, moet men uiteraard over enige aanhang beschikken. Heeft men die, dan kan men met voorkeur stemmen gekozen worden. We dach ten", werd ons verder meegedeeld van deze zijde, „dat een dergelijke groep binnen onze kiezers op deze met manier meer kansen had dan een eigen vrije lijst". „Immers", zo wordt geredeneerd, „om gekozen te kunnen worden heeft men op een grote lijst belangrijk min der stemmen nodig met voorkeur, dan op een vrije lijst". Over de naamgeving is men het nog niet helemaal eens. Het is de be doeling, dat de centrale uitkomt met een kandidatenlijst, waarbij het vrij wel zeker is, dat ook georganiseer- den gekozen worden. De voorzitter heeft alle vrijheid gekregen om met bepaalde instanties contact op te ne men. „We verwachten niet het ideale be reikt te hebben", tekent de voorzit ter van de gemeentelijke centrale, de heer C. Verdonk, bij dit alles aan. „Wat we wel bereikt hebben is, dat ieder, die over voldoende aanhang beschikt, op een dergelijke lijst rijke kansen heeft en die kansen ook kan benutten". Vanuit protestants christelijke par tijen in Nieuw-Borssele is reeds con tact opgenomen met de heer Ver donk. Hij heeft zich tot een gesprek bereid verklaard, maar pas na de ge meenteraadsverkiezingen. En dan zal volgens de heer Verdonk dit gesprek nog moeten worden uitgebreid tot heel Zuid-Beveland. „Fyfan" Zaterdag presenteert de jonge-rensocieteit „Fyfan" in het Schuttershof te Goes de Amsterdam se top-band „Georg Cash". Wederom zal zaterdagavond aanwezig zijn de jeugdsoos „F.M." uit Yerseke. Rilland-Bath Fietstocht Woensdagmorgen zijn per fiets de twee hoogste klas sen van de r.-k. school op de fiets naar Baarle-Hertog getrokken, zij hopen zaterdag terug te keren. De kinderen overnachten in tenten. Voetbal Zaterdag om 6 uur speelt W Rillandia I en II een ne derlaagwedstrijd tegen Smerdiek 1 en II- Rillandia vertrekt per bus om half vijf naar Smerdiek. (Van onze correspondent) WISSENKERKE Zaterdag zal voor de derde maai gestreden wor- om het Zeeuws ponyclub-kampioen schap Hieraan doen o.a. mee: de Kleppertjes uit Axel, de Oranjerui tertjes uit Willemstad en de Haring ruitertjes uit Biervliet- De winnaar doet mee aan de wedstrijden om het nationaal kampioenschap in Apeldoorn Een andere belangrijke rubriek, is die van de „bestgaande rijpony". De winnaar hiervan is gerechtigd deel te nemen aan de nationale paardendagen te Utrecht. De wedstrijden van zaterdag spe len zich af op „de Schotsman" ge meente Wissenkerke. Vanaf 9 uur worden dressuurproeven verreden. Het attractieve middagprogramma, dat om twee uur begint, biedt ca. 80 deelnemers in de diverse rubrie ken. Het gehele concours wordt verre den onder bet reglement van de ko ninklijke Federatie van Landelijke Rijverenigingen, welke ook de jury leden hiervoor afvaardigt. (Van onze correspondent) OOSTBURG Het verplegend per soneel van het Oostburgse St.-Anto- niusziekenhuis heeft in alle stilte zijn intrek genomen in de nieuwe ver- pleegs-tersflait. De officiële ingebruik name van het nieuwe complex zal in verband met de vakanties pas 1 september plaatsvinden. De verpleegsters die voordien wa ren ondergebracht in het ziekenhuis zelf en in aangrenzende woningen, zijn in dit nieuwe gebouw van alle gemakken voorzien. Zo heeft men in de hal een centraal oproepsysteem aangebracht dat aangesloten is op elk van de 78 kamertjes. Tevens heeft het nieuwe gebouw een eigen radiocentrale dat de mogelijkheid biedt om vier verschillende radiopro gramma's naar de kamers uit te zen den. Vanzelfsprekend ontbreekt er geen recreatiezaal. Deze is bijzonder ge zellig en gerieflijk ingericht. Er is zelfs een kleine bar aangebracht waar de verpleegsters een kopje kof fie of een frisdrank kunnen gebrui ken. Het gebouw telt drie verdiepingen. Elke verdieping telt 26 kamertjes zo dat er ruimte is voor 78 verpleeg sters. Het geheel is gebouwd naar het zogenaamde dubbel-corridor-sys- teem zodat de kamers zich aan de bui tenkant van het gebouw bevinden en aan de binnenkant bevinden zich de sanitaire afdelingen waaronder een keukentje waarin de verpleegsters zelf wat kunnen kokkerellen. De buitenkant van het gebouw is opgefleurd met een mozaïekschilde ring die vervaardigd is door Antoine Mes uit Middelburg. 'Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Voor de kinde ren van acht tot 12 jaar wordt in Terneuzen van maandag 4 augustus tot en met vrijdag 9 augustus een jeugdvakantieweek georganiseerd. Op het terrein tussen het padvin dershuis en het hockeyveld in het sportpark zullen tal van activiteiten worden ontplooid. Een paspoort raison van f 2,50 geeft toegang tot het jeugddorp „Smurfenland". De jongelui mogen daar hun eigen hut bouwen en er worden elke dag diverse wedstrijden en spelletjes gehouden zoals hinder nisrace op de fiets, schatgraven, teil roeien in het zwembad, zeilen met mini-boten en dergelijke. Als het regenachtig weer is worden films vertoond en souvenirs gemaakt. Het is voor het eerst dat het jeugdvakantiecomité Terneuzen de vakantieweek in deze vorm heeft op gezet. „We zijn van plan de jongelui gewoon leuk bezig te houden. De aanmelding van deelnemers loopt bijzonder goed. We verwachten om streeks 350 jongens en meisjes in Smurfenland", zegt de heer A. Janszen, de secretaris van het jeugd vakantiecomité. 8 jongelui die zich in de week van 4 tot 10 augustus geen raad met hun tijd weten en ouders die een passende bezigheid voor hun kroost zoeken weten dus waar ze terecht kunnen. Liefhebbers voor het va kantiesmurfen kunnen zich opgeven in het Kotje of tijdens de vakantie week op het terrein zelf. De Axelse brandweer houdt zater dag een zogenaamde open dag. De bedoeling van deze dag is het werk van de brandweer meer bekendheid te geven. Zaterdag van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur staat de vrijwillige brandweer van Axel met al het mate rieel beschikbaar voor het publiek. De Axelse brandweer hoopt op deze wijze ook in vijf vacatures te voorzien. 55-jarig huwelijksfeest In het bejaardencentrum „De Vurssche" te Axel heeft het echtpaar J. Mee sen - J. Meesen - Potters het 55-ja- rig huwelijksfeest gevierd. De heer Meesen (geboren in 1887 Axel) heeft jarenlang in de Ooster straat te Axel het wagenmakersvak uitgeoefend. Mevrouw Meesen werd in 1893 in Zaamslag geboren. Zij hebben één dochter en één kleindochter. Het echtpaar ontving een schat van bloemen. Behalve het nagenoeg voltallig stichtingsbestuur kwam ook Axels burgemeester M. K. van Dijke met echtgenote, geluk wensen aanbieden. Botsing Woensdagavond is de bestuurder van een personenauto J. de J. uit Zaltbommel op de Nieuwen- dijk te Axel ingereden op de stil staande auto van mej. C. J. B. uit Zandpoort. Deze auto stond gepar keerd onder een lichtmast. De J. be weert te zijn verblind door een tegen ligger. Beide auto's werden zeer zwaar beschadigd. Heikant Duivenuitslagen Uitslagen van de door de duivensociëteit De Post duif georganiseerde duivenvluchten uit Beaumetz: le prijs: C. L. Thuij, 1369,6 meter (Jonge duiven), 2e prijs: J. v. Goethem, 3e prijs: Ch. de Bruijn, 4e prijs: C. Smet, 5e en 6e prijs: L. Bosman, 7e prijs: F. v. Goethem, 8e prijs: G. de Rechter, 9e en 10e prijs: A. de Potter. Oude duiven: le prijs: Ch. de Beu- Ie, 2e en 9e prijs: A. Pieters, 3e en 4e prijs: Ed. Maes, 5e prijs: J. de (ADVERTENTIE) Block, 6e prijs: E. Verschuren, 7e «rijs: Gebrs. Sturm, 8e prijs: C. L. d' Hooghe, 10e prijs: Gebrs. v. Hou ten. Hontenisse Wandeltocht Zaterdag houdt de wandelsportvereniging Hontenisse te Kloosterzande haar zesde jaarlijkse Scheldewandeltocht over afstanden van 5, 10 15 en 20 km. Inschrijving bij hotel van Leuven te Klooster zande. Start 14 uur vanaf het ge meentelijk sportterrein. Hoofdplaat Wielerkoers Zondagmiddag zal een wielerkoers voor nieuwelingen worden gehouden, die om half 3 be gint. Het parkoers van de wedstrijd is als volgt gepland: Start café Wed. van Aker-Schepens nabij de haven, Prinses Beatrixstraat, Mgr. Luijpen- straat, Mr. Willem Schorerstraat, Achterweg, Kersenlaan, Pastoor J. A. M. van den Muijssenbergstraat? Ehroetraat, Schoolstraat, Koningin Julianastraat, Zuidlangeweg, Wilhel- minadijk (gemeente Biervliet) ZVTM coupure, Zuidlangeweg, Koningin Ju lianastraat, Schoolstraat, Kersenlaan Pastoor van den Muijssenbergstraat enz. Deze ronde zal 25 keer moeten worden afgelegd en is in totaal plm. 65 km lang. Reisvereniging De reisvereniging heeft onder leiding van de heer A.O. Spinnewijn een 2-daagse reis gemaakt naar Luxemburg. Bejaardenreis De bejaarden tij dens hun jaarlijkse reisje hebben een bezoek gebracht aan Amsterdam waar een rondvaart werd gemaakt op de Amsterdamse grachten. Tevens werd een bezoek gebracht aan de kantine van de K.R.O. te Hilversum waar men een kopje koffie dronk. Jaarkermis Zaterdag, en maandag a.s. zal de jaarlijkse ker mis gehouden worden. Koewacht Schieting Uitslag bejaardenschie- ting bij J. de Guchteneere, waaraan 35 schutters deelnamen. Hoge vogel: A. Baert; eerste zijvogel: Emiel van Gaves; 2e zijvogel Emiel Bousen; eerste extra prijs: A. Baert; 2e ex tra prijs Emiel Baert; 3e extra prijs L. van Damme. Meeste vogels A. de Coninck. F. en P. Kints 5. De vol gende schieting zal worden gehouden op 14 juli. B'erkaaistraat 19 - Hulst. Tel. 01140-3084 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG/DEN BOSCH „In politieke kring is er niemand die het aandurft te zeggen, dat we met onze hele woningbouw muurvast lopen' Dit zegt dan nu de Zeeuwse gedepu teerde voor woningbouwzaken, de heer A. Kaland. Hij reageerde desgevraagd op de resolutie, die de Nationale Woning raad (overkoepelend orgaan van wo> ningbouwverenigingen) de leden van de Tweede Kamer heeft aangeboden. In die resolutie wordt gesteld dat het bouwprogramma voor 1969 en 1970 in gevaar komt. Woningbouwverenigin gen en particuliere beleggers zouden weinig belangstelling meer tonen voor nieuwe projecten. Als gevolg daarvan raakt ook de sanering steeds verder achterop. Gedeputeerde C. J. van Lienden (Noord-Brabant) acht, evenals zijn Zeeuwse collega, de strekking van de resolutie juist. „We zijn zeer ongerust over deze gang van zaken. Voor de gesubsidieerde bouw liggen in Den Bosch duizenden aanvragen te wach ten. die we dit jaar niet zullen kun nen afwerken. Ook in de vrije sector komen de projecten moeilijk van de grond. Met de woningwetbouw zitten we helemaal klem", aldus de heer Van Lienden. Hij vindt deze situatie eens te zorg wekkender, omdat er in de woning bouw met het grote aantal huwelij ken geen enkele rekening wordt ge houden. Toch moet die geboortengcftf worden opgevangen. De heer Kaland voert twee argu menten ter verklaring van de nood situatie aan: „Met een rentevoet van acht pet. is geen rendabele exploita tie te bereiken, gezien ook de toege stane huren en de huidige subsidie regeling". „Zeker zo belangrijk is de invloed van de hele huurpolitiek. Al jaren lang is die totaal verkeerd. Lonen en prijzen gaan omhoog, maar huurver hogingen worden uitgesteld. De hu ren zullen drastisch omhoog moeten. Geen enkele regering kan het waar maken voor 80 pot. van de bevolking de woningbouw zwaar te subsidië ren". aldus de heer Kaland. Hij illustreert: „Een doodgewone woningwetwoning van f 30.000.- moet per jaar aan rente, afschrijving, las ten en onderhoud minimaal f 3000.- opleveren. Omdat er zwaar gesubsidieerd wordt krijgen de gemeenten jaarlijks f 1.800 in het laatje!" In Zeeland dreigt met name Zierik- zee de dupe te worden van de huidi ge toestand. „Daar is een duidelijke behoefte en er zijn daar serieuze po gingen gedaan, maar de beleggers la ten eenvoudig verstek gaan. Met zo'n laag rendement zoeken ze hun heil wel buiten de woningbouw", aldus de heer Kaland. Gedeputeerde Van Lienden bena drukte uit maatschappelijk oogpunt nog eens het in het slop raken van saneringsplannen. „We zijn ongerus ter dan ooit". Retranchement Jeugdsociëteit Vanmiddag om 3 uur zal de jeugdsociëteit aan de Nieuws-traat te Retranchement ge opend worden. De opening zal ver richt worden door burgemeester J. A. Leenhouits. Sluis Door de sterke groei van het bank- giroverkeer bij de Coöperatieve Boerenleenbank G. A. te Sluis is men er toe overgegaan de administratie te automatiseren. De dagelijkse boe- kingsgegevens worden op telstroken die op een speciale telmachine wor den vervaardigd door middel van een moderne optische leesmachine ingele zen in de computer der centrale bank. Door de sedert vorig jaar bestaan de eigen telefoondienst tussen de plaatselijke bank en de centrale bank is het de mogelijke automatische ver werking 's nachts af te handelen waardoor een sfelle verwerking van betalingsopdrachten en andere mu- tatiegegevens wordt verkregen. Door de stijging van de toevertrouw de middelen gedurende het verslag jaar 1968 werd een balanstotaal van 10 miljoen gulden gerealiseerd, ter wijl de totale omzet een top bereikte van 225 miljoen gulden. In totaal werd in het verslagjaar f 900.000,- aan nieuwe leningen verstrekt. De meer algemene bankfuncties vertoonden gedurende 1968 ook een gunstige ontwikkeling. In de nabije toekomst zal de dienstverlening op het gebied van het reisverkeer ver beterd worden, het zal dan mogelijk zijn naast de aankoop van deviezen en het afsluiten van reisverzekerin gen ook gestandaardiseerde reizen te kopen. Westdorpe Wielerkoers Vanaf zaterdag tot en met dinsdag a.s. zal in Westdorpe weer de jaarlijkse kermis gehouden worden. Zaterdag en zondag is er bij M. Pluym in „Het Oudt Raedhuys een schieting op de liggende wip, -aanvang 2.30 uur. Zondag en maan dag houdt de schuttersvereniging St. Sebastiaan, handbooigschietingen op de staande wippen in de Molenstraat. Ook zal weer de jaarlijkse wieler koers worden verreden op dinsdag middag. Om half drie komen de ama teurs aan de start. De renners Cees Koeken, Kroonen, Bart Solaro en Theo van Poecke uit Koewacht zullen hieraan deelnemen. De start en finish zijn op de Graafjansdijk, aan café Jansdijk, Tramweg, Kapittelstraat Mechelinck. De ronde gaat via Graaf Kanaaldijk, Passluis. Zuiddorpe Sportveld Op het terrein van landbouwer A. Peters zal een sport veld worden aangelegd, waarvoor een bedrag van f 16243,- is uitge trokken. Met de aanbesteding moet nog worden gewacht tot nog één prjjsopgave voor de aanleg binnen is. Vöor dervingvan pachtgrond zal aan de heer Peters ten schadever goeding worden toegekend. Gymnastieklokaal Aan de aan nemer C. P. J. de Witte zal door de gemeente onderhands worden aan besteed de bouw van een gymnas tieklokaal naast de school. De ople vering moet voor 20 sept. gebeuren. Voor elke dag later staat een boe te van f 150,-. De aannemingssom bedraagt f 173.000 Van het rijk zal een ex ploitatievergoeding van f 31.710 wor den ontvangen. (ADVERTENTIE) HANSWEERT Bij het binnen varen van de haven is het Belgische motorschip Rija, 27 met kapitein Paap, onderweg van Gent naar Ne derland, op de westhavendam om hooggevaren Een vrouw en vijf kin deren werden van boord gehaald door een Frans vaartuig. De ber gingsvaartuigen Tijgerhaai en Inkt vis wisten het gestrande vaartuig dat inmiddels behoorlijk scheef zat, weer in diep water te trekken. Morgen, zaterdag 5 juli. Bergen op Zoom 8.01 en 20.21 uur. Hansweert 7.05 en 19.14 uur. Made-Drimmelen 10.51 en 22.57 uur. Terneuzen 6.31 en 18.42 uur. Vlissingen 5.58 en 18.14 uur. Wemeldinge 7.51 en 20-11 uur Petit Restaurant Bierkaaistraat 8 - Hulst tel. 01140-3444 SPECIALITEITENKEUKEN Menu f 8,-. Keuken open to 01.30 uur. Elke vrijdag 20 22 uur 2 pils voor 1,—. Dinsdags gesloten TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Rijksarchief Zeeland en de Ooi Synode Zeeuws Museum Werken vaat Jaspers en Els Hollebrandse Vleeshal stadhuis 10-17 uur Grafisch werk van Picasso ZIERIKZEE Burgerweeshuis: Nederlandse Plastiek HULST Burgerzaal stadhuis Beeldhouw. werken en keramiek van Pauif Bruyne ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis Werken vanji But en Baron R. de Meester t Betzenbrouck WESTDORPE Galerie Troutzaerte Werken Wessel Cozijn en Pearl Perlmut BRESKENS Goedertyt 10-12 en 13-22 uur Tentoonstelling DIVERSEN MIDDELBURG Miniatuur Walcheren, Molenwit Geopend van 9-22 uur DE KLINGE Op de Heide 19.30 uur Schietinjl TONEEL, FILM, CONCERT HULST Bioscoopgebouw 20 uur Grand Prix, 18 j. TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Rijksarchief: „Zeeland en de Dordtse Synode" Zeeuws Museum: Schilderijen ij beeldhouwwerk van Herman ther en Cora van Citters Jaspers en Els Hollebrandse Stadhuis (Vleeshal) 1017 uw Grafisch werk van Picasso ZIERIKZEE Burgerweeshuis Nederlandse Plastiek HULST Burgerzaal Stadhuis: Beeldt.-,' werk en keramiek van PÜ4| Bruyne ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis: Werken But en Baron R. de Meestal Betzenbrouck SLUIS Raadskelder: Schilderden ra Frans Bakker WESTDORPE Galerie Troutzaerte: Werken I Wessel Cozijn en Pearl Perirrd BRESKENS Goedertijt 10-12 en 13-22 uur j Tentoonstelling DIVERSEN MIDDELBURG Miniatuur Walcheren, Molenmf Geopend van 9-22 uur IJZENDIJKE Café De Lozanne 20 uur J-ongerensociëtedt HOOFDPLAAT B. de Paauw 15 u. Kermisschie1^ OOSTKAPELLE Badstrand 14 uur Strandfeest RENESSE Kijkduin 13 uur Hengelwedsl^ VLISSINGEN Stadhuisplein 21 uur Delta-shc KAPELLEBRUG C. de Kind 15 uur Schieting STEKENE-NIEUWDORP C. de Coninck 15 uur Kermis- schieting ABSDALE Cocqheyt 15 uur KermisschietiifB Opg. voor deze rubriek: tel. 011! 7438 of Postbus 116 In Middelt:' (Va MIDDELBURG - De i kan het best gesitueerd v conclusie kwamen de stud na een uitgebreid onderzo goed functionerende wege schelde omstreeks 1985, n De studenten komen in derzoek, dat onder supe stond van prof. J. Volmul dezelfde conclusie als dest Stichting Vaste Oeververb De minister van Verke Waterstaat heeft evenwel, studie verricht door Rijk: staat, in december zijn vc uitgesproken voor een tri het veer Kruiningen - P der. „De betreffende instai Zeeland zien ieder jaar w( verkeersaanbod bij de groeien en eveneens de kok daarmee gepaard gaan. M vaart 't isolement van Zee Vlaanderen met name ais di boten door de mist verh worden te varen. „De ontwikkeling van Zee: Vlaanderen wordt onget remd, terwijl het aangrei deel van België steeds me ontwikkeling komt. Daar zijn twee belangrijk havens gelegen, waarvan notabene via Zeeuwsch- deren met de zee verbonc Voor Zeeuwsch-Vlaanderen dan ook een goede toekor zijn weggelegd; het mist ech communicatiemogelijkheden zijn „achterland", de rest va derland" aldus het rappon De studenten F. le Clerqi C. van Tricht, die deze studii richtten in 't kader van een studie in de richting verkeer de aan de afd. weg- en v bouwkunde van de T.H. te stellen dat ze zich niet aan <j druk kunnen onttrekken, d- technische realiseerbaarheic het rapport van Rijkswater waarin het tracé Kruiningi Perkpolder wordt aanbev heeeft vooropgestaan. Dit gangspunt komt hen op grom een onderzoek, waarbij is gev met computers, als ondoeh voor, daar het in de eerste i een object ten behoeve var verkeer betreft. Bij het onderzoek zijn een tal alternatieven voor een oeververbinding opgesteld, keuze voor de beste situ< wordt o.m. bepaald op ecor (Van een onzer verslaggev MIDDELBURG Voor dl schap achter het stuur is S Goes donderdag door de polit ter te Middelburg, mr. T. il veroordeeld tot een onvoorw lijke gevangenisstraf van een en een jaar ontzegging van de voegdheid. De officier mr. dreae, had twee weken gevan straf en een jaar en zes m; ontzegging van de rijbevoegdhe eist. T., die toegaf op de bewuste ongeveer tien pilsjes te hebbt dronken was met zijn auto in d -K-rugerstraat in Vlissingen do middenberm gereden en zo op kei-weghelft terechtgekomen, bloedproef wees een alcoholp lags van 1.15 aan. In dezelfde in Vlissingen werd C M. uit plaats onder invloed in zijn autc getroffen. Hij werd veroordee een onvoorwaardelijke gevan straf van twee weken en eer zegging van de rijbevoegdheid he tijd van zes maanden waarva V ooruitzichten voor zaterdag en zondag, opge steld door het KNMI op don derdag om 18.00 uur- Na tijdelijk zegen, weer zon- h'ge periodes en hchtt daling van temperatuur. Weersvooruitzichten in oijfers g< beid over Nederland: Voor zaterdag: aantal uren zon: 10. Min. temp.: ongeveer norma 4 graden boven normaal. Max. t omstreeks normaal. Kans op droge periode van minstens 12 Procent. Kans op een g I ür°°g etmaal: 40 procent. I M t0t 3 gra^en °nder nor I temP-: van ongeveer noi rot 4 graden onder normaal. Kaï ,,?n c'roSe periode van minsten 1 ur: 90 procent. Kans op een g roog etmaal: 70 procent.

de Stem | 1969 | | pagina 2