Computer maakt kunst Zeeland over de 300.000 inwoners Gouden eremedaille voor Terneuzense brandweercommandant EHBO Subsidies voor BEYELANDSE FOKVEEDAG IN GOES Jeugdland- vakantieland geopend MIDDELBURG EXAMENS DE STEM TOTAAL UW KRAN1 ie-adres s invullen) Vergadering van waterschap Axeler Ambacht Vergadering van gemeenteraad Demonstratie van reddingsbrigade WIJZIGING IN VEILINGUREN IN KAPELLE Zuiddorps meisjeskoor voor radio en t.v. Kin dervakantie week in 's-Heerenlioek Tentoonstelling Picasso geopend WALCHEREN Maastreechter Staar geeft concert Boulevard in Cadzand wordt verbeterd Tentoonstelling van schapen en varkens in Goes DE STEM VAN DINSDAG 1 JULI 1969 965 en- 2 iur. og- 40- 10 antorUlessen voor t 47,50. vervolg- en losse lessen t 7," fonkelnieuwe VW's Autorty- schoolcombinatie De Central^ Stationsplein 5, tel. 38718 Roosendaal, Boulevard 115, tel. 4097, Terneuzen Dtlk» straat 54, tel 8394, Op aanwijzing van een ponsband met werkschema, door de computer uitgemaakt, maakt een andere machine een nieuwe plastiek. (Van onze kunstredactie) BREDA Ook in de moderne kunst heeft de computer terrein veroverd. Vele kunstenaars krijgen zelfs nieuwe impulsen van de com puter bij het samenstellen van grafische en plastische objecten. Voor hen, die de kunst alleen maar kunnen zien in samenhang met de fantasie en niet met de logische formuleringen van mathematiek natuurwetenschappen, zal dit mis schien een, dreigende toestand schij nen. Toch heeft een bekende Duitse firma van deze moderne apparatuur het klaargespeeld plastieken met computers te creëren. Op de onlangs gehouden Hannover Messe waren daarvan voorbeelden te zien. Ook bij deze vorm van computer gebruik blijft de kunstenaar onont beerlijk. Alleen heeft hij er een taak bijgekregen, namelijk die van een kunstzinnige programmeur. Hij stopt in het programma een grove werkprocedure, die zowel de maat als de vage structuur van het te vormen object bevat. De zelf werkzaamheid van de computer zit in het toeval, waarmee hij de voor geschreven vorm naloopt. Deze toevalstreffers zijn in de com puter verwerkt door middel van zogenaamde toevalsgeneratoren. Daardoor wordt het mogelijk ge tallen zo te combineren, dat eerst na miljarden variaties de computer in herhaling vervalt. De reeksen kun. nen dienen om een grafiek te vormen, waarbij bijvoorbeeld volgens het toevalsschema vastgestelde punten in een van te voren geprogrammeer de wijze met elkaar verbonden worden. Een andere mogelijkheid is het modelleren van een plastiek, die principieel met het grafische teken overeenkomt. Daartoe worden de toe- valligheidspunten in de ruimte gezet en door curven met elkaar ver bonden. Het zou denkbaar zijn om de rekenmachine alle typische eigenschappen van de fasen van een bepaalde kuituurperiode in te geven. Uit deze opgaven zou hij naar believen nieuwe fasen kunnen modelleren, die achteraf beschouwd in zijn stijlelementen niet van andere fasen van dit tijdvak te onder scheiden zijn. Omdat dit instrument alleen maar rekent en geen handwerk levert, stanst hij zijn wetenschappelijke bevindingen in een band, die als een gedetailleerde werkaanwijzing voor een andere machine dient. Met elkaar verbonden freest deze tweede machine uit het aangeboden materiaal naar aanwijzing van de computer een plastiek waarvan de vorm voordien door die computer „uitgedacht" is. Vakantie Te huur op camping Goris- hoek Zeeland 6 pers. zomer huisje van 5 tot 12 juli. Tel. 01670-3534 Huisdieren Goed tehuis gezocht voor 1 jonge poesjes. U krijgt er gra tis een pak Felix vleesbrokje bij waar ze zo dol op zijn. Stadenstraat 24, Breda, Hoge Vught 3. literlijk 14 dagen van te- on, aan onze afdeling >e opgaven kunnen niet >derland en België zullen it. Buiten Nederland en kening gebracht, ij verzoeken u dringend er te vermelden. kelijk van de postbestel- in Zuideuropese landen maand per week* sing is. t/m ding vermelden. (Van een onzer verslaggevers) GOES Op zaterdag 5 juli a.s. wordt op het terrein van de coöpe ratieve veilingvereniging „Zuid-Beve land'' te Gees de jaarlijkse Beve- landse Fokveedag gehouden. Ir. W. L. Harmsen, directeur van het Rijksveeteelt- en Zuivelconsulent- schap voor Zeeland te Goes, schrijft in de catalogus voor deze fokveedag, I dat de rund veefokkers, die jaren ge leden het initiatief namen tot het or ganiseren van de Bevelandse Fokvee dag, dit jaar met een kleinere in zending zullen komen dan voorheen. „Gezien de toename van de pro- duktie-eenheden melkvee op de be- I drijven", aldus de heer Harmsen, I -zou dit niet nodig geweest zijn, I maar de afgenomen mankracht zal I enige beperking in de hand hebben gewerkt". Zowel de varkens- als de schapen fokkerij zijn economisch „in". Dat ook de kwaliteit van goed gehalte is, dat blijft en zelfs nog beter wordt, zullen de inzenders van dit soort „kleinvee" willen aantonen. De goed bezette rubrieken in deze sectoren beloven wel wat. Hierbij kan gesig naleerd worden, dat enkele varkens fokkers van Schouwen-Duiveland meekampen met de Bevelandse col lega's", zo schrijft de heer Harmsen. Ook de paarden zullen eT weer zijn. De trekpaarden verliezen, vol gens de heer Harmsen, numeriek ge zien verder terrein, Maar een niet aflatende liefhebberij van enkele van ouds bekende fokkers is ook dit jaar nog daadwerkelijk met goede fokpro- dukten aanwezig" Het middagprogramma, dat volgt op de keuringen in de diverse cate gorieën dieren in de morgenuren, wordt gevuld met demonstraties van de hoogst bekroonde dieren, zowel individueel als in groepsverband. Er zal ook een varkensbeoordelingswed- strijd worden gehouden voor meer «n minder deskundigen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Donderdag 3 juli verga dert het waterschap Axeler Ambacht. Als een van de voornaamste punten staat op de agenda de verbetering van de ontwatering in de diverse pol ders. Verder za) o.a. worden behan deld het onderhoud van de wegen van het waterschap. De vergadering begint om twee uur in het Axelse Culturele Centrum De Halle. Groede De gemeenteraad vergadert op vrijdag 4 juli om 7 uur in het ge meentehuis. De agenda vermeldt o.a. verschillende subsidie-verzoeken, een aanvraag van de heer Faas om vergoeding voor vervoer van zijn kind naar een school in Terneuzen, sehrijen van de Stichting Woon- wagenwerk Zeeuwsch Vlaanderen, verzoek van de heer K. Huiszoon om ontslag per 1 september als con troleur van de plaatselijke belastin gen, verzoek van de heer P. de Nooijer om ontslag als onderwijzer van de Jacob Catsschoo] en van mej. M. v. Damme per 16 septem ber ontslag als kleuterleidster van de school de Wantenwever, en be schikbaar stelling van f 40.000 voor herbestrating van de Gouverneurs- wijk. STOPPELDIJK Gemeente-fiman- cien: de heer A. Sponselee, ambte naar ter secretarie van Vogelwaarde, slaagde te 's-Gravenhage voor het examen gemeente-financien. Kloosterzande Wedvlucht Door de postduiver- vereniging „Herleving" werd deel genomen aan de wedvluchten met duiven op Beaumetz, afstand 157 km, met 177 oude duiven, 95 jaar lingen en 41 jonge duiven. De uit slagen waren als volgt: oude duiven: 1-3-4-5 en 9 B. van Waes; 2 R. Hen driks; 6-10 J. Sponselee; 7 A. Lau- ret; 8 J. Valkx. Jaarlingen: 1. B. van Waes, 2. J. Sponselee; 3. P. Reijs; 4. J. de Bruijn; 5. J. Valkx; 6-8. R. Hendriks; 7. B. van Goethem; 9. A. Vercauteren; 10. J. Everaert. Jonge duiven: 1-2-3-5-6-10 E. de Cock 4 gebr. Van Poorten; 7. B. van öoethem; 8-9 P. Verschuuren. Ie oude duiven 1399,7 m. Ie duif jaar lingen 1399,7 m. Ie duif jonge duiven 1320,2 m. CADZAND De bij de KNBDR aangesloten Westzeeuwsche red dingsbrigade zal op 19 juli aan het strand van Cadzand en Retranche- ment een demonstratie geven. Het doei hiervan is de toeschouwers te laten zien wat z.jj zelf kunnen doen en wat de reddingsbrigade dioet bij zeereddingen. Ook wil zij rtclame maken om in de toekomst te komen tot het oprichten van strandbriga- des die de stromen van Zeeuwsch- Vlaanderen kunnen beveiligen. De koninklijke Nederlandse algemene EHBO zal bij deze demonstratie assistentie verlenen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Namens de konin gin heeft burgemeester J. C. Aschoff van Terneuzen de heer C. J. van Strien, die per 1 juli aftreedt als commandant van de Terneuzense vrijwillige brandweer, onderscheiden met de eremedaille in goud verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau. Tot opvolger van de heer Van Strien is benoemd hoofdbrandmeester A. E. de Vin, tot dusver onder-commanT dant. Tijdens een drukbezochte bijeen komst in de kantine van „De Hoop" is de heer Van Strien van verschei dene kanten veel lof toegezwaaid voor de wijze waarop hij het brand weercommando vervulde. Burgemees ter Aschoff bracht hem namens de burgerij dank en zei dat de scheiden de commandant voortreffelijk werk heeft verricht in een voor de samen leving belangrijke functie. Nadat de burgemeester de koninklijke onder scheiding op de borst van de heer Van Strien had gespeld, installeerde hij de heer De Vin als nieuwe com mandant. „Uw benoeming heeft de instemming van het gehele korps. Ik ken in Terneuzen geen enthousiaster brandweerman dan u", zei de heer Aschoff. Namens het korps, dat de (Van onze correspondent) KAPELLE De aanvoeren van de verschillende kleinfruitprodukten op de Zeeuwse veilingen gaan belang rijk toenemen en in verband hier mede heeft de veiling in Kapelle- Biezelinge, waar het grootste deel van het Zeeuwse kleinfruit wordt geveild, besloten met ingang van deze week (30 juni) de aanvangsuren van de industrie eir exportveilingen te wijzigen. Tot nu toe begonnen de veilingen om 11 uur, maar met ingang van maandag 20 juni wordt dat voor in dustrie en export op maandag, woens dag en vrijdag om 1 uur en op dins dag en donderdag om half twaalf. De gewone aanvoerveilingen beginnen om 1 uur dagelijks, terwijl de groen teveilingen om half een worden ge houden. Vooral de aanvoeren van fram bozen en rode bessen gaan thans be langrijk toenemen en deze produk- ten zullen in de komende week een zeer belangrijke plaats innemen bij de Zeeuwse fruitaanvoeren. plechtigheid vrijwel voltallig bij woonde, sprak adjunct-hoofdbrand meester W. Simons een dankwoord. Als afscheidsgeschenk bood hij de heer Van Strien een diaprojector met scherm aan. Mevrouw Van Strien werd verblijd met een bloembak met planten. Vervolgens werden zowel de gaande als de komende commandant toegesproken door een lange ry van sprekers o.a. namens de rijksbrand- weerinspectie, de BB-brandweer, de bedrijfsbrandweer van DOW Chemi cal, de gemeentepolitie en door com mandanten van brandweerkorpsen in buurgemeenten. MIDDELBURG Met een schaar als ontstekingsinstrument in de hand heeft burgemeester J. Drijber de Jeugdiand-raket gelanceerd, als sym bool van het begin van de vakantie bezigheden waarbij de jeugd uit Mid delburg en omstreken zijn hart kan ophalen aan o.a. handenarbeid, mini- autoracebaan, koken, naaien, een su permarkt, hutten bouwen, sport en noem maar op. Na de opening dromden de jeugd landbezoekers samen op het ver- keersterrein voor het verkeersspel. De sporthal waar de binnenevene- menten zijn, is de eerste dag geme den vanwege de temperatuur. Vrij dagmorgen is het hek van de markt. Dan mag iedere jeugdlandbezoeker zijn artistieke activiteiten op de straatstenen uitleven. Op de dieren- showdag mag ieder zijn huisdier mee nemen. Dierenartsen en keurmeesters hebben hun medewerking toegezegd. Er is overigens nog steeds geen definitieve plaats voor jeugdland. Het bestuur onder voorzitterschap van politiecommissaris dr. D. van Ooyen lonkt naar het terrein van een hout handel in het centrum. (Van een correspondent) Van het koor „de Zuiddorpse meis jes" zat op 8 juli de KRO een radio opname maken die in verschillende etappes 's maandags om 19 uur zal worden uitgezonden in het program ma Zingen met Cécilia. Op 13 augustus zuilen zij samen met Marie Cécile Moerdijk (ook een Zuiddorps meisje) een TROS t.v.- programma opluisteren dat recht streeks zal worden uitgezonden uit de abdij te Middelburg. BREDA Hogere Technische School „St. Virgilius?'. Afdeling Werktuigbouwkunde. Bleijenbergh, P. St. Jansteen; Bode, G. Breda: Crarna, W. Oosterhout; Heuvel, H. v.d., Breda; Key, P. Oudenbosch; Koek, I. Breda; Kort, G. de, Oosterhout; Noordihoek, J. Breda; Noyens, H. Chaam: Ram mens, C. Hoeven; Sanden, H. v.d. Hilvarenbeek; Smeekens, J. Zun dert; Soffers, H. Hoogerheide; Szulc- Krzyzanowski, A. Breda; Veltman, J. Tilburg; Maaraders, J. Breda. Afdeling Elektrotechniek. Goorden, W. Roosendaal; Haver- mans, G. Zundert: Klep, F. Bergen op Zoom; Kwaaitaal, C. Made Meer, A. van Made; Ooyen, P. van Etten; Peeters, C. St. Jansteen: Poel, j. v.d. Ossendrecht; Visser, L, Etten. Afdeling Chemische Techniek. Koek, A. Oosterhout; Munck, J. de Roosendaal; Smet, L. de Yzendijke: Struikenkamp, R. Breda. OOSTBURG Technische school. Een getuigschrift metaalbewerken ontvingen: D. Almekinders, Zuid- zande; J. Blaakman, Aardenburg: T. Blaakman, Hoofdplaat; I. Boer- dam, Groede; F. Bron, Oostburg; J. Buyze, Oostburg; C. Clarissen, Aar denburg; G. van Daele, IJzendijke: J. Dey, Groede; J. de Gardeijn, Oostburg; R. Herwegh, Eede; J. Heule, Nieuwvliet; J. Hoste, Groede: H. Hubregtsen, Waterlandkerkje; W. de Jonge, Waterlandkerkje; A. de Kok, Oostburg; T. Oubrie, Oostburg; F. Pijcke, Waterlandkerkje; R. de Roo, Cadzand; J. de Ruijsscher, Hoofdplaat; D. Scherpenisse, Cad zand; M. Snoep, Groede; J. Trihou, Breskens; J. Verhage, Sluis; J. Ver sprille, Retranchement; G. de Win ter, Breskens. Een getuigschrift landbouwwerk tuigen-herstellen ontvingen: H. Aar noutse, Oostburg; R. den Beer, Groe de; M. de Bliek, Schoondijke; J. du Bois, Breskens; A. Brevet, Zuidzan- de; J. van Eek, Oostburg; R. Haers, IJzendijke; W, Haverbeke, IJzendij ke; K. Herrebout, Schoondijke; L, van Hoeve, Waterlandkerkje; M. de Jonge, Groede; L. Kosten, Breskens; C. van Luyk, Schoondijke; H. van der Slikke, Schoondijke; W. Tour- nois, Eede; R. Verlaan, Sluis; W. de Winter, Breskens. Een getuigschrift timmeren ont vingen: A. Basting, Sluis; W. Die rikx. Aardenburg; C. den Dunnen, Breskens; J. de Groote, Waterland- kerkje; B. Haegeman, Aardenburg A. Jansen, Schoondijke; J. Kornelis, Biervliet; L. Martens, Hoofdplaat: F. Monjé, Breskens; D. Mookhoek, Breskens; A. van Muiken, Breskens: R. van Rie, Sluis; A. Robesin, Sluis W. de Wever, Schoondijke; C. de Wilde, IJzendijke. Bevorderd naar 3e jaar elektro W. Marteijn, Sluis; P. Verhage, Nieuwvliet. Een getuigschrift lassen voor de landbouw van de Stichting Neder lands Instituut voor Lastechniek ont vingen: W. Baecke, Biervliet; J. Becu, Groede; J. Cammaert, Groe de; J. van Driel, Groede; G. Dusar- duijn, Groede; A. van Hee, St. Kruis, J. de Hulster, Oostburg; F. de Fey- ter, Hoofdplaat; J. Flikweert, Aar denburg; A. Goethals, St. Kruis; P, Lampaert, Eede; A. Lamp-aert, Eede; W. Pille, Groede; C. van der Slikke, Schoondijke; J. van der Slik ke, Hoofdplaat; P. Tas, Waterland- kerkje; F. Temmerman, IJzendijke. P. Verstraete, Aardenburg; M. Ver- muë, Hoofdplaat; W. van de Vijver, IJzendijke. Een getuigschrift booglassen voor gevorderden van de Stichting Neder lands Instituut voor Lastechniek ont vingen: M. Clarissa, Groede; J. Ie Clercq, Retranchement; H. Giljam, IJzendijke; W. van Hecke, Eede; A. Luteijn, Groede; T. Maenhout, Sluis, L. Mille, Eede; H. Vervaet, Bier vliet. MIDDELBURG Scholenge meenschap voor chr. lager- en middelbaar detailhandelsonder- wijs. Geslaagd Middelbare Detail handelsschool: H. Bolier, Middel burg; J Buijs, Goes; A. Cevaal, Serooskerke; J. Cok, Kloetinge; P. ten Hacken, Vlissingen; P. Hengst, Westkapelle; B. de Jong, Vlissin gen; J. van Keulen, Biggekerke: H. Koppejan, 's-Heer Arendske-rke; J. Kunst, Terneuzen; J. Leenhouts, Goes; L. Maes, Vlissingen; I. Ma- nuputty en M. Pannekoek, beiden Middelburg; D. Quaak, Kruiningen; P. Rottier, L. Scheffers, Th. Spin- newijn, allen Vlissingen; C. Stave- nuiter, J. Timmerman, heiden Goes F. van Velzen, Middelburg: J, de Voogd, Vlissingen; J. Willeboo'rdse, Sint Laurens; J. Zuydweg, Nisse. Er werden geen kandidaten afge wezen. MIDDELBURG Voor het eind examen middelbare sociale arbeid van de Stichting voor Opleiding tot So ciale Arbeid te Haarlem (cursus Mid delburg) zijn geslaagd, voor de rich ting maatschappelijk werk: M. C. Everdijk, Vlissingen; P. W. L. Holl- man, Zierikzee, C. P. Hoogerheide, Middelburg, W. Kakebeeke, Kapel- Ie, P. van de Kerkhof, Vlissingen, C. J. Kesteloo, Vlissingen, mevr. J. Koet sier-van der Linde, Vlissingen, J. P. Maas, Terneuzen, mej. A. Monté, Mid delburg, mevr. J. M. Wolf-Suurmond Oost-Souburg, mevr. A. Pols-Kruis, Zierikzee, J. van Sluis, Middelburg en J. J. Kommers, Goes. Voor de richting arbeidsmarktpoli tiek: mej. P. M. P. Hofman, Terneu zen. J. H. Sinke, Zierikzee en F. S. A. M. Willaert, Westdorpe. HULST M.l.s. Jan-Piet van Cadsand, Axel: Fons van Dorsse- laer, Hulst; Wim de Feyter. Vogel waarde; Arnold Heijens, Graauw; Leo de Nijs, Walsoorden; Cees Rie- mens, Zaamslag, Gr.; Marcel Spon selee, Hengstdijk; Theo Sponselee, Pauluspolder; Jos Truyman, Bosch- kapelle; Ko Verstraten, Axel: Ben IJsebaert, Axel. HULST Lts. T.stroom: 1 F. Verstraeten, 2 H. Lucassen, 3 E. Burm en P. v. Meele. P.stroom timmeren: 1 A. Luycks, 2 C. v. Boxtel, 3 P. Weemaes P.stroom metaal: 1 R. v. d. Sijpt, 2 C. Merbach. 3 J. v. d. Veeken. Elek tro: 1 F. d. Blijzer, 2 G. de Calu- wé en W. v. Geertruy. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De totale bevolking van Zeeland die, zoals gemeld, ln de loop van vorig jaar de 300.000 passeerde, bedroeg per 31 december wel geteld 301833. Een jaar eerder kwam men in de provincie tot 298457. De eerst enkele jaren geleden in Zeeland ingezette ontwikkeling vaal een groter vertrek naar een groter aantal vestigingen heeft zich ook in 1968 voortgezet. Er vestigden zich in dit jaar 799 mensen meer dan er naar elders vertrokken. Een en ander blijkt uit een pubükatie in het „Provinciaal Blad van Zeeland. In dit overzicht is ook het bevolkingsverloop van alle Zeeuwse gemeenten opgenomen. Daaruit blijkt o.m. dat Terneuzen wederom een flinke groei heeft doorgemaakt n.l. van 20673 naar 21403. Ook Hulst zag zijn beyolkings- getal groeien: 6591 (6398). Dit gebeurde vooral dank zij een vestigingsover schot van 187. Nog enkele andere gemeenten: (tussen haakjes de aantallen inwoners per 31 december 1967). Oostburg 3961 (4012); Aardenburg 3802 (3787); Sluis 2824 (2779); Sas van Gent 5174 (5123); Axel 8638 (8452); Goes 17631 (17554); Middelburg 29334 (28416) terwijl de bevolking van de naar inwonertal gerekend grootste ge meente, Vlissingen, vorig groeide van 39061 naar 39328. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE Waarnemend bur gemeester Everaert van de gemeen te Hontenisse wil de afdelingen Kloosterzande, Lamswaarde en Ter hole van de É.H.B.O. een subsidie verstrekken van f 5.500. Dat geld is o.a. bestemd voor zuurstofkoffers, verbandtassen, een torso, en een be ademingspop. Het college van b. en w. heeft zich op initiatief van de gemeenteraad gewend tot de E.H.B.O. om een in zicht te krijgen in de financiële posi tie van de afdelingen, hun uitrusting en hun behoeften. Het bedrag ineens, dat het college de raad, die maan dagavond bijeenkomt, voorstelt te verstrekken, is een logisch gevolg van de gedane onderzoekingen. Af wijzend staan b. en w. van Hontenis se tegenover het verzoek van de stichting Woonwagenwerk Zeeuwsch- Vlaanderen. De stichting vroeg Hon tenisse een subsidie te verstrekken van zeven cent per inwoner. Het col lege adviseert de gemeenteraad dit verzoek af te wijzen, omdat het col lege tussentijdse behandeling van subsidieaanvragen ongewenst voor komt; en inmiddels de gemeenschap pelijke regeling voor een regionaal woonwagencentrum door G. S. van Zeeland is goedgekeurd. In de begro ting voor dit woonwagencentrum is een post opgenomen voor maatschap pelijk werk. Verder zullen in de ge meenteraad o.a. de volgende onder werpen worden behandeld: een uit kering-ineens voor het gemeënteper- soneel; wijziging bouwverordening; verkeersvoorzieningen aan de hoek Jac. de Waalstraat-Roversbergsepad; herziening bestemmingsplannen; wij ziging begrotingen. (Van onze correspondente) 's-HEERENHOEK Op veler ver zoek is dit jaar weer een vakantie week georganiseerd in 's-Heerenhoek voor de jeugd van 5 tot 12 jaar. Ver schillende jongeren van 's-Heeren hoek werken hieraan weer mee. De dagen waarop de jeugd actief bezig kan zijn, zijn: Woensdag 9 juli van 9.30 - 11.45 uur en van 13 - 16 uur: vrijdag 11 juli van 9.30 - 11.45 uur en van 13 - 16 uur; zondag 13 juli van 13.30 - 17 uur; maandag 14 juli van 9.30 - 16 uur. Woensdag 9 juli: 's-Morgens: han denarbeid (boetseren, knippen, plak werk, tekenen, schilderen enz.of als hiervoor belangstelling bestaat ac tiviteiten op het gebied van muziek, toneel en gymnastiek. 's-Middags: een viswedstrijd, rolschaatswedstrijd en pannekoek bakken. Vrijdag 11 juli: 's-morgens als woensdagmorgen; 's middages wan deltocht, lotto, speurtocht, poppenkast Zondag 13 juli: 's-middags volks spelen op het veld. Na afloop hier van prijsuitreiking voor degenen die bij deze volksspelen de meeste punten verzamelden en voor hen die op de morgens van woensdag en vrijdag hele goede resultaten had- d'en in handenarbeid of andere activi teiten. De resultaten van de handen arbeid worden tentoongesteld. De ouders worden op deze dag ook ver wacht. Maandag 14 juli: Deze dag wordt besteed aan buitenspelen zoals straat tekenen, muziek enz. enz. De kinde ren blijven tussen de middag over en worden dan getrakteerd op frites en een vlaflip. Voor de andere dagen zjjn er ook enkele traktaties. In de trouwzaal van het Middel burgse stadhuis is de zomertentoon- stelling Grafiek van Picasso geopend. In de aangrenzende Vleeshal is de tentoonstelling gedurende de zomer maanden te bezichtigen. De heer Van der Weel, wethouder van Culturele zaken, bracht dank uit voor de medewerking van het mu seum Booymans van Beuningen te Rotterdam, uit welks collectie deze tentoonstelling samengesteld kon wordei Burgemeester J. Drijber, die de officiële opening verrichtte, zei dat er bij de zomertentoonstellingen in de Vleeshal langzamerhand sprake is van een traditie. Het vorig jaar een tentoonstelling van 17e-eeuwse schilderkunst, thans een expositie van een nog levend kunstenaar. Bur gemeester Drijber bracht nog ironisch te berde: „Wat men hier ook ophangt trekt altijd de aandacht, want de be kroning van het bezoek is de bezich tiging van het stadhuis". De te Middelburg samenwerkende personeelsverenigingen zullen op za terdagavond 27 september a.s een concertavond voor haar leden ge ven. In de Concert, en Gehoorzaal zal dan optreden het bekende man nenkoor de „Maastreechter Staar" uit Maastricht. „Jeugdland-Zeeland" Maandag 30 juni wordt in de Middelburgse sporthal „Jeugdland-Zeeland" geopend door de burgemeester. Jeugdland is die dag ge opend vanaf 9 uur. Bezoekertjes uit „Zuid" kunnen met een speciale bus meerijden, die dage lijks om 9.05 uur van de Statenlaan ver trekt. Bovendien kunnen zich tevens kinderen verzamelen op de hoeken Breeweg - Koninginnelaan en Singel - Olmenlaan. Om 9 uur worden zij daar door de leiding van Jeugdland afge haald. Kinderen uit de zgn. recreatiegemeen ten, die Jeugdland willen bezoeken, worden om 9.45 uur afgehaald van Plein '40. (Van onze correspondent) CADZAND De raad van Cad zand gaat akkoord met het voorstel van b. en w. om voor de verbete ring van de Boulevard de Wielingen een krediet van f 65.000,- beschik baar te stellen. Voorts benoemde de raad mej. P. Niermans uit Breskens tot onderwijzeres aan de openbare lagere school. Deze vacature was ontstaan door het ontslag van mej. J. Gossije. Het college van b. en w, stelde de vergadering voor de ver ordening op de heffing van verma kelijkheidsbelasting aan te vullen met een punt dat voorschrijft dat voor elk soort speelautomaat in voor het publiek toegankelijke lokalitei ten een belasting van f 15,- per jaar moet worden betaald. De heer De Lijser deelde de raad mee dat hij het onbillijk achtte dat dan niet alle behendigheidsspelen onder deze be lasting zouden komen. De voorzitter, de heer J. Leenhouts, deelde het raadslid me® dat het college deze zaak zeker onder de loep zal nemen. Her voorstel werd met 5 tegen 2 stemmen aangenomen. Vervolgens verklaarde de raad zich eens met het voorstel om ter verbetering van de verlichting van de Ned. herv. kerk een krediet van f 1500,- be schikbaar te stellen. Afwijzend stond de raad tegenover het verzoek van de stichting Het Nederlands Ast mafonds, het Leger des Heüs en de Nederlandse Hartstichting, om een subsidie. In navolging van vele an dere gemeenten ging de raad ook akkoord, zij het met hoofdelijke stemming, met het voorstel tot toe kenning van een uitkering en een pensioen aiam gewezen wethouders. Eveneens naar voorbeeld van ande re gemeenten, aanvaardde de raad het voorstel om de sluitingstijd van drankgelegenheden gedurende de maanden juni tot en met september op een uur te bepalen. Voordien kon men tot 12 uur i nde oafés te recht. (Van een onzer verslaggevers) GOES Op vrijdag 29 augustus zal op de Grote Markt in Goes door de Provinciale Stamboeken in Zee land een tentoonstelling worden ge organiseerd voor varkens en scha pen. Het bestuur van het Zeeuws Varkens- en Schapenstamboek is van mening, dat deze gebeurtenis gezien mag worden als een stimulans tot een ruimere belangstelling voor kwa liteitsverbetering van de Zeeuwse fokvarkens- en scliapenstapel. Uit de hele provincie kan worden ingezonden. Het inschrijfgeld is ech ter nogal aan de hoge kant. Hier te genover staat, dat de vervoerkosten van de dieren voor rekening van de stamboeken komen, zodat de deelna mekosten voor elke inzender gelijk liggen.

de Stem | 1969 | | pagina 5