Zeehavenoverleg stelt informatiebureau in Machten oefenen druk uit op woningmarkt Wel of niet zwemmen in Zaamslag kustrei ZEEL 1 7 I /I I Zee ip vvscn-Vlaa nderen li Twee v: schelder in arm< axel LUCKY LUKE: DE GROTE TREK OP VOORSTEL VAN DAGELIJKS BESTUUR Drs. Kerkhof in raad Middelburg Beheersvorm Financiële moeilijkheden voor textielfabriek PESSERS N.V. IN GELDROP STOPT PRODUKTIE Examens Sobere opening van landbouw school in Hulst Schietvereniging in moeilijkheden Hotelgast vergeet 12.000 gulden A f valwaterleiding laat enkele bestekken maken ZUID-BEVELAND Raad stelt grond beschikbaar voor aanleg speeltuin SCH.-DUIVELAND Hoogwater Wat en waar VANDAAG MORGEN Niet met S\ Dr oog en zonnii DE STEM VAN DINSDAG 1 JULI 1969 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het algemeen bestuur van het overlegorgaan Zee havenontwikkeling Zuidwest-Nederland heeft maandag in een ver gadering in het stadhuis van Rotterdam, onder voorzitterschap van mr. J. van Aartsen, commissaris der koningin in Zeeland, overeen komstig het voorstel van het dagelijks bestuur besloten tot het in stellen van een bureau voor gezamenlijke informatie voor de zee havenindustriegebieden in Zuidwest-Nederland. Deze instelling kan worden gezien als deeerste noodzakelijke stap op de wegj naar verwezenlijking van een meer geïnstitutionaliseerde samen werking waarover de studiegroep be heersvorm o.l.v. dr. D. v. d. Wel in middels een eerste rapport heeft uit gebracht, zo wordt in een communi qué meegedeeld. Het bureau zal voor zijn werkzaam heden moeten beschikken over een voortdurend bijgewerkte documenta tie door het bureau in overleg en sa menwerking met de lokale beheer ders samen te stellen. Eventuele ge gadigden zullen zo zij dit wen sen in contact met een of meer van die beheerders worden gebracht. Zij zullen het bureau op de hoogte houden van het verloop der onder handelingen. Het bureau zal worden gevestigd bij het havenbedrijf der gemeente Rotterdam. Van het bureau zullen (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Op de woningmarkt beginnen zich ((machten" te manifesteren, die de indruk wekken van een zekere monopoli- senïng". Aldus maandagmiddag in de vergadering van de Middelburgse raad, drs. .5. Kerkhof (AR) die erop wees dat het veelvuldig voor komt dat wan neer men wegens klachten het ene huis verlaat, bij het willen huren van een ander toch weer bij dezelfde „huisbaas" terechtkomt. De heer Kerkhof zei het daarom van belang te achten dat de gemeente, ook in de toekomst, met een been in de woningmarkt blijft staan. Het A.R.- raadslid doelde op de naar zijn mening toenemende tendens dat steeds meer woningblokken worden gebouwd door institutionele beleggers, zoals pen sioenfondsen enz. die de huizen voor wat de verhuur betreft in handen geven van beheerkantoren, makelaars enz. De heer Kerkhof zei het in dit ver band ook wenselijk te achten dat wo ningstichtingen worden omgezet in woningbouwverenigingen. Een en an der werd opgemerkt n.a.v. het stand punt van b. en w. dat het niet wense lijk is 112 woningen in het plan-Grif fioen eigendom van de gemeente, af IHOBTitn VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS t 14.00 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten), f 4,75 p. maand (excL 5 cent incassokosten) KANTOREN Steenstraat 14, Hulst teL 01140-3751 Klokstraat 1, Goes teL 01100-8030 KLACHTEN BEZORGING (na kantooruren) teL 01158 - 1940 teL 01180-5550 REDACTIE ZEELAND Chef Zeeuwse redactie A. F. Koopman (01180-7438) REDACTIE ZEEUWSCB VLAANDEREN G. van Berkel (01150-4866) J. Drieskens (01140-3667) REDACTIE WALCHEREN C. Schets (01180-7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN-DUIVELAND J. Robesin (01140-2005) SPORTREDACTIE ZEELAND Th. Klein (01150-4865) EXPLOITATIE ADV. L. K- M. de Jong (inspecteur) Terneuzen, teL 01150-4281 Th. de Bakker Terneuzen, tel. 01150-2601 M. Bogers Oostburg, tel. 01170-2893 C. Menu Goes, tel. 01100-8030 J. Schieman AxeL tel. 01155-1224 te stoten. Overweging van het colle ge daarbij was o.m. da,t de gemeente daardoor een waardevol perceel grond uit handen zou geven, „hetgeen in de toekomst wel eens ernstig zou kunnen worden betreurd", aldus b. en w. Mevr. M. v. d. Boogert-Sel- horst (VVD) trok de juistheid van dit streven in twijfel. Zij meende dat deze woningen juist bij uitstek ge schikt war enom in het bezit te gera ken van de bewoners zelf." De heer Gillissen (P.v.d.A.) meende op zijn beurt dat ook dit complex diende te worden betrokken bij het eerlang over te dragen gemeentelijk woningbezit, waarbij de woningbouw corporaties als eerste gegadigden zou den moeten gelden. De raad besloot voorts in principe garantie te verlenen voor de bouw van 80 bejaardenwoningen doo de stichting de „Jacob Roggeveenwonin gen." Drs. H. Hietkamp (CHU) zei te schrikken van de hoge huren (ruim 200 tot 240) die voor deze wonin gen zullen gelden. De heer Hietkamp zei te verwachten dat deze huurbe dragen o.m. via bijstandswet in veel gevallen wel weer „op de overheids- schouders" zullen terugvallen. N.a.v. een voorstel tot het verlenen van een krediet voor voorzieningen aan het stadhuis betoogde burgemees ter mr. J. Drijber dat er thans grote behoefte bestaat aan een plan om op behoorlijke wijze in de huisvesting van de secretarie te voorzien. Als eerste fase daarin noemde hij de ver bouwing van de voormalige kanto ren van de firma Alberts. De heer Drijber wees erop dat thans nog eerst enkele andere plannen, o.a. voor het medisch centrum, voorrang hebben. In de rondvraag uitte drs. Kerkhof kritiek op een mogelijke plaatsing van speelautomaten in de stad. Hij waarschuwde voor de kans van „ver slaving" en de „banaliteit" van dit vermaak. Burgemeester Drijber stel de in zijn antwoord dat men de con sequenties dient te trekken uit het feit dat de stad in toeristisch gebied ligt. „We moeten meer zien te bieden dan nu het geval is", aldus mr. Drij ber, die er voorts op wees dat het hier niet om eens kansspel maar om een behendigheidsspel gaat. deel uitmaken de heren drs. J. Ha genaar, economisch onderdirecteur van het havenbedrijf, voorzitter; drs. J. Kurstjens, adjunct-directeur van het ETI voor Noord-Brabant, en drs. M. Verburg, directeur van hetETI voor Zeeland. Plaatsvervanger van de heer Hagenaar zal zijn drs. R. Sperling, directie-assistent van het Rotterdamse havenbedrijf, terwijl als plaatsvervanger van de heer Verburg zal optreden de heer M. de Jonge, secretaris van het havenschap Vlissin- gen i.o., en het havenschap Terneu zen i.o., en W. Blok, adjunct-secre taris van het havenschap Terneuzen i.o. Voor de heer Kurstjens zal nog een plaatsvervanger worden aange wezen. Het algemeen bestuur heeft voorts een bespreking gewijd aan een aantal suggesties m.b.t. een mogelijke toe komstige beheersvorm voor de ha vens en de daarbij behorende indus trieterreinen in Zuidwest-Nederland en de daarvoor vereiste bestuurlijke bevoegdheden. Uitgangspunt bij de discussie was het eerste werkstuk van de studiegroep beheersvorm (commissie Van der Wel). De studiegroep zal op verzoek van het algemeen bestuur enkele alterna tieven nader analiseren en uitdiepen. Daarbij zal o.a. de wraag aan de orde komen of de instelling van een of twee havenschappen in Zuidwest-Ne derland wenselijk is. De voorzitter deelde de vergade ring mee dat het dagelijks bestuur onlangs heeft besloten tot het instel len van een commissie die ter vol doening aan een der opdrachten van het „Groene Boekje" een onder zoek zal instellen naar de noodzake lijke luchtvaartfaciliteiten en de ves tigingsplaats-eisen van luchtvaartter reinen getoetst aan de planologische mogelijkheden. Na bespreking met de commissie vliegveld van de Brabantse Kamers van Koophandel was gebleken dat gezien de uitlopende doelstellingen combinatie van het onderzoek niet opportuun zou zijn. Wel zullen over en weer waarnemers worden aange wezen. Teneinde mogelijke doublures e.d. te voorkomen met de werkzaam heden van de nationale commissie voor de tweede luchthaven (commis sie Falkenhagen) is de rijkslucht vaartdienst gevraagd een vertegen woordiger in de commissie van het overlegorgaan aan te wijzen. (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN De N.V. Pessers' Textielfabrieken te Geldrop zal bin nenkort gesloten worden wegens fi nanciële moeilijkheden. Het personeel, 60 man, wordt over genomen door de N.V. Raymakers en co. textielfabrieken te Helmond. De produktie van de N.V. Pessers wordt stopgezet. De vakbonden zijn op de hoogte van de fabriekssluiting. TILBURG Brabants Conserva torium. Einddiploma klavecimbel: Tiny van der Smissen-Loesmans Breskeos; Einddiploma orkestspel (II), altviool: Wesselien Beenen Bre da; Cockie Donkers Breda; Hobo: Theo Brul Oost Souburg; klarinet: Jacques Landa Bergen op Zoom; trompet: Paul van Belzen Goes; akte muziekonderwijs B, piano: Jac queline Hertog Breda; schoolmuziek: Frans Baljeu Breda; akte muziek- onderw. A, fluit: Theo de Vin Kapelle piano: Frans Dresens Breda; AMV Pol Dogge, Breda; Anton van Kalmt- hout Breda; Hanry Muskens, Raams- donk; Catharine v. Poppel Etten- Leur; dansvakopleiding: Truus de Kamfer Breda. UTRECHT Rijksuniversiteit doc toraal geneeskunde geslaagd mej. A. Kuijpers, Kloosterzande. Uh' (Van een onzer verslaggevers) HULST „Het schijnt de laatste jaren in te zijn om tegen de landbouw en het landbouwonderwijs aan te schoppen'', zo zei gistermorgen de heer E. J. C. Rademaker, directeur vam de Lagere Agrarische School te Hulst. „Zelfs het lager agragisch onder wijs moet het ontgelden De kreet iedereen maar havo of mavo is prach tig, maar vooral voor de praktisch begaafde leerling niet haalbaar. Veel hoofden van basisscholen aange moedigd door jarenlange negatieve kritiek beschouwen het landbouw onderwijs als een school waar men leerlingen naar toe stuurt die voor geen enkele andere school in aan merking komen. De stemming gistermorgen hij de officiële ingebruikstelling vam de overigens al een jaar draaiende la gere agrarische school te Hulst was niet optimistisch. De berichten die spraken van centralisering van het landbouwonderwijs in Zeeland, hadden er toe geleid dat de geplande feestelijke opening van deze school van de N.C.B. niet doorging. Daar voor in de plaats kwam een sobere opening en een diploma-uitreiking. Het aantal leerlingen van de L.A.S, te Hulst bedroeg aan het begin van (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De Terneuzense schietvereniging Diana heeft de eer ste ledenvergadering gehouden. De secretaris van de jonge vereniging kon wat de financiële positie van de club betreft alleen pessimistische ge luiden laten horen. Door verschillen de ooi-zaken, onder andere de hoge huur van de schietbanen en veel ach terstallige contributie, bedraagt het kastekort nu reeds f 200. Om uit deze crisis te raken wer den voorstellen om de contributie en het aantal leden te verhogen aan genomen. Verder wil men de ge meente Terneuzen vragen een subsi die te verlenen of de huurprijs van de schietbaan te verlagen. Na 'n schrif telijke stemming werden de heren Ducios en De Putter in het bestuur van de vereniging gekozen. AMSTERDAM (ANP) De Mexi caanse zakenman L. Cervantes, die het afgelopen weekeinde doorbracht in een hotel in Amsterdam, vergat bij zijn vertrek een bedrag van ruim 12.000 gulden in dollars en reis- cheques mee te nemen. Het hotel, dat niet wist waarheen de Mexicaan ver trokken was, had geprobeerd achter de verblijfplaats van de man te ko men. Inmiddels is de heer Cervantes, die zich momenteel in Manchester bevindt, er achter -gekomen d'aft hij iin Amsterdam iets vergeten is en heeft, contact opgenomen met het ho tel. (Van onze correspondente) ZAAMSLAG Het onlangs op spec taculaire wijze door burgemeester De Pree van Zaamslag in gebruik geno men zwembad (hij dook bij de ope ning in jacquet in het water) heeft de gemoederen in de raadsvergade ring gistermiddag danig beziggehou den. Niet vanwege de duik van de burgemeester, maar omdat althans volgens het raadslid A. J. De Visser (GPV) (een van de tegenstemmers te gen het besluit van de raad het zwembad ook op zondag open te stel len) er kinderen zijn die kouvat ten als zij uit het bad komen. Dit ligt volgens de heer De Visser aan de overgang van verwarmd wa ter naar koude lucht. Hij noemde het zonde dat het bad verwarmd wordt vond het maar beter dat dit niet gebeurde „ter harding van het men selijk lichaam". „Ik heb ook kou ge vat", kreeg hij van burgemeester De Pree ten antwoord, „niet omdat het water warm is, maar omdat er bij de kleedhokjes' een tochtgat is." De bur gemeester beloofde dat getracht zal worden het euvel te verhelpen. Een zwaarwegender punt was de wens en die kwam wederom van de heer De Visser het zwembad op zondag te sluiten, waarvoor het be sluit tot openstelling op zondag, weer ingetrokken zou moeten worden. Bur gemeester De Pree voelde er niets voor, evenals de meerderheid van de raad. De heer De Visser sneed de kwestie aan naar aanleiding van brieven, die enkele kerkgenootschappen aan de raad hadden gezonden. De genoot schappen maakten bezwaar in ver band met de zondagsrust en zondags heiliging, die huns inziens door open stelling van het zwembad op zondag niet wordt bevorderd. De heer De Visser bracht zwaar geschut in stel ling. Hij zei, dat het personeel van het zwembad wordt gedwongen zeven dagen te werken, „Ik begrijp niet dat men dit sociale argument niet wil zien." Bovendien, zo meende dit raadslid, wordt door dit werken op zondag de rust in de gezinnen ook verstoord. Het ging er volgens hem bij de briefschrijvers niet om, dat het besluit niet op democratische wijze tot stand was gekomen, maar er werd in gepleit voor handhaving van de zondagsrust door de overheid. „Het is daar zondags in de buurt een heidens lawaai." „We leven in 1969 en niet in 1920. De vele auto's verstoren de zondags rust meer dan de baders in Zaapi- slag", was de bondige mening van de heer L. F. Florussen. Als men de zondagsrust wil eerbiedigen, dan kan men geen badmeesteres zijn, aldus luidde de mening van de heer J. Pladdet (SGP). Het personeel had geen bezwaar, zei burgemeester De Pree, die hierna trots de cijfers op tafel legde van het aantal bezoekers dat is geteld na de door hem genomen snoekduik iin jac quet ter gelegenheid van de opening: 6200 bezoekers in enkele weken. Kin deren van 1,5 jaar zullen voortaan een toegangsbewijs moeten hebben om tot het zwembad te worden toe gelaten. De heer Florussen wilde de ze grens verhogen. „Het zijn toch maar kleintjes." „Klein, maar ze krui pen al vroeg genoeg in het poedel- bad", was het antwoord van de voor zitter. De raad ging tenslotte met de leeftijdsgrens van 1,5 jaar akkoord. De lagere agrarische school te Hulst met daarvoor v.l.n.r. W. Imandt, J. Dalmijn, G. Blom en E. Rademakers. het schooljaar 52. Zij waren ais volgit verdeeld over de Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten-, 8 uit Vogelwaarde, 6 uit Koewacht, 6 uit Clinge, 5 uit Zaam slag, 5 uit Hontendsse, 4 uit St. Jan- steen, 4 uit Axel, 3 uit Terneuzen, 3 uit Hulst, 2 uit Gnaauw, 2 uit Westdonpe, 2 uit Overslag, 1 uit Sas van Gent, en 1 uit Zuiddorpe ST.-JANSTEEN Het bureau Witteveen en Bos bereidt voor Afval waterleiding Oost-Zeeuwsch-Vlaamde- ren-Oost de bestekken voor van de tracés Kloosterzande - Ossenisse, Zaamslag - Spui; de buis Spui Afval waterleiding Kanaalzone is in uitvoe ring. De aangevraagde subsidie is nog niet verstrekt. Aldus de voorzit ter van de Afvalwaterleiding, mr. J. I. M. Reuser, tijdens de vergade ring van de raad van bestuur. 's-Heer Arendskerke VOETBAL De c-pupillen van de voetbalvereniging Patrijzen hebben voor een bijzonder goede prestatie gezorgd door in de 12 competitiewed strijden ongeslagen te blijven. Met het maximale aantal haalbare punten werden zij kampioen in hun afdeling. Tijdens een speciale bijeenkomst, die binnenkort wordt belegd, zaj aan alle spelertjes een groepsfoto van het kampioensteam. als herinnering wor den aangeboden 's-Gravenpolder In de raadsvergadering onder lei ding van burgemeester jhr. mr. Quarles van Ufford is besloten een perceelsgedeelte van ca, 2000 m2 ter rein gelegen aan de Middenstraat en achter de bebouwing aan de Am bachtstraat te verhuren aan de plaat selijke speeltuinvereniging voor een bedrag van 100,per jaar voor de aanleg van de speeltuin. Dit perceelsgedealte zal worden op gehoogd en geëgaliseerd, alsmede van drainage worden voorzien. In een later stadium, wanneer de speeltuin plannen zijn uitgewerkt en akkoord bevonden, zaj nagegaan worden welk gedeelte eventueel op kosten van de gemeente kan worden betegeld en in gezaaid. Het voorstel tot het instellen van een parkeerverbod voor de oostelijke zijde van de Schuitweg, gelegen tus sen de Dorpsstraat en de Ambacht straat, bracht een felle discussie op gang. Uiteindelijk werd toch besloten het parkeerverbo-d aldaar in te stel len. De motie van de gemeenteraad van Rijssen aan de minister van volks huisvesting en ruimtelijke ordening tot het treffen van maatregelen ter voorkoming, dat voortaan de gronden voor woningwetwoningen niet bene den de normale kostprijs worden aan gewend ten laste van de particuliere woningbouwers sprak de raadsleden wel aan. Besloten werd daarom hier aan adhesie te betuigen. Diploma-uitreiking l.t.s. In de Chr. Lagere Technische School zijn de diploma's uitgereikt aan de leer lingen voor de vakrichting timme ren en metaalbewerken. Dit gebeur de in aanwezigheid van leden van het schoolbestuur, leerkrachten en een groot aantal ouders van de geslaag den. Mutaties MAVO-school Met in gang van het nieuwe schooljaar zijn aan de chr. mavo-school benoemd tot vakleraar de heren J. Overdulve (handel), W. Vos (Nederlands), K. de Jonge (tekenen). Voor een volledige dagtaak zijn be noemd de heren; K. Blauw (biolo gie en geschiedenis), J. Jorissen te Den Haag (gymnastiek), C. den En gelsman te Hoogerheide (administra- tie-concierge) J. D. Tolhoek, leraar tekenen, J. Beu- mer en A. Doorne'oos te Terneuzen, beiden 'gymnastiekleraar, verlaten de school in verband met een benoeming elders. Viswedstrijd G.O.A. De hengel sportvereniging „Geduld overwint al les" heeft op haar viswater in het recreatiegebied de eerste van de vier wedstrijden voor het clubkampioen schap gehouden. Aan deze viswedstrijd namen 44 per sonen deel. De vangst was vrij ma tig. De uitslag: 1 G. van Meurs, 290 pnt., 2 H. J-oos, 245 pnt. 3 O. Kiekens. 190 pnt, 4 J.C. Dey, 190 pnt en 5 K, Roeland, 180 pnt. Clinge Woningen onbewoonbaar Zoals reeds eerder bekendgemaakt zouden er door het gemeentebestuur in to taal 44 woningen onbewoonbaar ver klaard worden. Enige tijd geleden werden elf wanimgen onbewoonbaar verklaard. In de laatst gehouden raadsvergadering werden 12 wonin gen onbewoonbaar verklaard. Dit maal waren het woningen welke nog door een huurder bewoond worden: de percelen Gravenstraat 321, 323, 325 en 327, welke toebehoren aan C. Hageman; ook de percelen Molen straat 4 en 6 welke toebehoren aan Ch. Burm; de percelen Gravenstraat 217 en 219 welke toebehoren aan Wed M. van den Braoden-Ruylofte; per ceel Kapelledreef 18, aan Gebrs de Bodt en het perceel Koremansplein 1, aan C. D'Hondt te St. Jansteen. Te Nieuw Namen werden onbewoon baar verklaard de percelen Reynaert- straat 27 en Smetstraat 20 Deze percelen behoren respectieve lijk toe aan E. Pauwels te Nieuw Namen en J. de Clerq te Kieldrecht (B). Sluis Jaarvergadering VW De alg mene jaarvergadering van de VVV zal vandaag gehouden worden in ca fetaria Christianne. Tevens zal de uitslag van de enquête omtrent het houden van een winkelweek en bra derie aan de orde komen. Hulpbadmeester Tot hulpbad meester aan het zwembad is be noemd de heer W. Roth uit Aarden burg. Wielerronde Op zaterdag 23 au gustus zal een wedstrijd voor wieler- aspiranten plaatswinden. Het was aanvankelijk de bedoeling de wieler ronde ter gelegenheid van Sluise kermis te houden, maar door de druk bezette agenda kon men op die datum van de KNWU geen toestemming krijgen. Het plaatselijk comité is thans als volgt samengesteld: B.C. de Graaf voorzitter, J. Cortwiendt secretaris en W. Westcrweele penningmeester. Westdorpe Geslaagd Voor het eindexamen middelbare sociale arbeid van de Stichting Voor Opleiding tot Sociale Arbeid te Haarlem, slaagde de heer F.S.A.M. Willaert uit Westdorpe R.I.A. - Jeugdtoernooi Het voet baltoernooi voor pupillen- en junio- renelftailen is een succes geworden. Van 's morgens elf tot 's avonds half zes speelden -de jonge voetballertjes uit Zelzate, Philippine, Sas van Gent, Nieuw-Namen en Westdorpe een hal ve competitie. De uitslag: B-junioren: 1 R.I.A. - Westdorpe; 2. Hulsterloo; 3 S.L.V. Zelzate; 4 Corn. Boys; 5 Philippine. Pupillen: 1 Corn Boys; 2 R.I.A. - Westdorpe; 3 Hulsterloo; 4 Philip pine; 5 S.L.V. Zelzate. Kermisvoetbal Ter gelegenheid van de jaarlijkse kermis spelen de beide seniorenelftallen van R.I.A.-w. zaterdag vriendschappelijke wedstrij den. Bruinisse Concert Op zaterdagavond 26 juli zal in de muziektent een concert worden gegeven dbor de Emgelse Win- gates Temperance Band, onder lei ding van Hugh Parry. Aanvang 20.00 uur. R.I.A. 2 speelt om vijf uur; het eer- ste om kwart voor zeven tegen Spui Herwonnen Levenskracht Maan dag a.s. wordlt bij café De Weeigbru; in de wijk Passluis een grote gaai bolling gehouden. De opbrengst hier van komt ten goede aan de plaatse lijke afdeling „Herwonnen Levens kracht", ten bate van de t.bc. - be strijding. Morgen woensdag 2 juli. Bergen op Zoom 5.35 en 17.59 Made-Drimmelen 8.20 en 20.30 Hansweert 4.44 en 16.59 Terneuzen 4.05 en 16.21 Vlissingen 3.31 en 15.52 Wemeldinge 5.25 en 17.49 TONEEL, FILM, CONCERT ENZ TERNEUZEN Luxor 20 uur Dokter Zjivago, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Hot girls, alleen voor mannen, 18 MIDDELBURG Nieuwe kerk 20 uur Orgelconcer door Nico Waasdorp ANTWERPEN Rex A place for lovers, 14 j. 10, 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uu Pathé Hulp ik moet trouwen, 14 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Rubens Het goud van Mackenn; 14 jr.; 14, 17.15 en 20.30 uur Ambassades Theorema, 14 j. 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uu Odeon Isadora, 14 jr. 12, 15, 18 en 21 uur Astra The sound of music, a.l. 11.15, 14, 17.15 en 20.30 uur Astrid Sissi, a.l. 10, 12.10, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.3 Metro De dood in de rode Jagua; 14 jr.;12, 14, 16, 18, 20 en 22 uu DIVERSEN GOES Landbouwcentrum 10-12 en 14-1 uur Spreekuur voorlichtingscen trum huishouding en gezin (te 01100-6440) ST. JANSTEEN E. Ottjes 15 uur Kermisschietim KOEWACHT J. de Guchteneire 13.30 uur Schie ting voor bejaarden BRESKENS Goedertijt 10-12 en 13-22 uur Tentoonstelling Gemeentehuis 19.30 uur Vergade ring Industrieschap SCHOONDIJKE Zaal Wijffels The Rhythm Kin»: TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Rijksarchief: „Zeeland en de Dordtse Synode" Zeeuws Museum: Werken van Dol Jaspers en Els Hollebrandse Stadhuis (Vleeshal) 1017 uur Grafisch werk van Picasso HULST Burgerzaal Stadhuis: Beeldhouw werk en keramiek van Paul di Bruyne ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis: Werken van Jo: But en Baron R. de Meester d( Betzenbrouck WESTDORPE Galerie Troutzaerte: Werken vai Wessel Cozijn en Pearl Perlmuttei TONEEL, FILM, CONCERT ENZ OOSTBURG Ledel 20 uur Hot girls, alleen voor mannen, 18 j ANTWERPEN Bioscopen Als onder vandaag TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Rijksarchief Zeeland en de Dordtss Synode Zeeuws Museum Werken van Doli Jaspers en Els Hollebrandse Vleeshal stadhuis 10-17 uur Grafisch werk van Picasso HULST Burgerzaal stadhuis Beeldhouw werken en keramiek van Paul de Bruyne ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis Werken van Jos But en Baron R. de Meester de Betzenbrouck WESTDORPE Galerie Troutzaerte Werken van Wessel Cozijn en Pearl Perlmutter DIVERSEN BRESKENS Goedertijt 10-12 en 13-22 uur Tentoonstelling MIDDELBURG Miniatuur Walcheren, Molenwater Geopend van 9-22 uur Opg. voor deze rubriek: tel. 01180 7438 of Postbus 116 in Middelburg TERNEUZEN „Als iel mij zou vragen of het zin zich als vrijwilliger voor onll kelingswerk op te geven, ziI hem of haar de raad gevenI met de Stichting Nederlandse willigers in zee te gaan. Al geen andere organisatie kanf den dan de S.N.V. blijf dan liever thuis. Ik niet alleen, onze hele groep van achttien I die twee jaar geleden naa Ivoorkust vertrok, voelt zich bekocht. We zijn door de Stiel Nederlandse Vrijwilligers inf Haag op een ergerlijke man ij de steek gelaten. Onze brq werden nooit beantwoord. Vel voorlichting die we drie maa| voor ons vertrek kregen klop werkelijkheid niets. Nee, dan I de Internationale Technische het heel wat beter gedaan". Deze niet malse kritiek ko de mond van de 22-jarige mieke van de Berg uit Spu Terneuzen. Na een verblijf jaar in Korhogo in de Afrikïj staat Ivoorkust keerde zij dagen in de ouderlijke woninj rug. Samen met haar vriend ny van Adrichem (23) uit schede is zij bitter teleurg over de mislukking van haait telijke opdracht als vrijwillij voor hulp aan onderontw gebieden. „Ach, idealisme is I direct het woord, maar toe» twee jaar geleden wegging s| ik me natuurlijk wel iets var[ opbouwwerk voor. Je nuttig ken als medisch analiste. Ik kl in Korhogo op een laborator:! De ziekten waarmee je daai maken kreeg, zijn niet te ve: lijken met die in Nederland, kregen onderdak in een barakl kamp. Het meest werd ik get1 fen door de vreselijke arm< van de bevolking. Maar het eïj aardige is dat de mensen dat eens zo erg vinden. Ze denken dat je als Europeaan hartsti rijk bent. Ze kijken erg tegen blanken op, tenminste het van de bevolking. De intellect! bovenlaag laat duidelijk blij dat ze jouw aanwezigheid en 1 in het land niet nodig vindt. I mensen dulden je alleen, ft goed, ik kwam dus daar in laboratorium van een interna nale organisatie die epidemis ziekten bestrijdt. Toen ik mij e meldde wist niemand wat ik mi doen. Uiteindelijk was er hoo; twee uur per dag werk voor Later ben ik de rest van de gaan zoetbrengen met het gf van naailessen en kookdemons ties. Omdat ik dat geen bevr gende gang van zaken vond ik diverse brieven naar Den 1 geschreven. Ik heb er nooit woord op gekregen. We ha< daar in Korhogo wel een tean der, maar die hoorde meer bij Haag dan bij ons. Die gaf dan viczen naar Den Haag door Dat kind maakt zo'n nare per door of die heeft een cultuursl O ja, met Kerstmis hebben we kaart van Den Haag ontvang Annemieke van de Berg t eens aan haar sigaret. Haar minirok laat een groot deel haar bruine benen zien. Haa even verbeten trek om haar nf maakt plaats voor een lach: was het een ervaring die ik graag had willen missen. He een land waar alleen de mai het voor het zeggen hebben, vrouwen doen al het werk. Ze den dat heel gewoon". Bl( Annemieke zal in Ivoorkust opgevallen zijn bij de heren schepping. „Nog huwelijksaan ken gehad?" vroeg ik. Zij s< in de lach: „O ja, bij bosjes was er een dag toen er een ki van over de zestig die al vijf vi wen had naar me toe kwam vroeg of ik met hem wilde ti wen". De vrijwilligers krijgen Vooruitzie voor woen en donder opgesteld het KNMI maandag or uur: Voornam droog, zor periodes en normale tot boven "wie temperaturen. Weersvooruitzichten in cijfer: niddeld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zor l°t 10. Min. temp.: van ongeveer Maal tot 3 graden onder norr Max. temp.: omstreeks normaal. °P een droge periode van minste: uur: 90 procent. Kans op een gt droog etmaal: 70 procent. Voor donderdag: aantal uren 5 of meer, min. temp.: omstreeks Maal, max. temp.: van ongeveer Maal tot 4 graden boven non Kans op een droge periode van stens 12 uur: 90 procent. Kans oj geheel droog etmaal: 80 procent 1 1

de Stem | 1969 | | pagina 2