Eef Dolman AF| door twee lekke banden afgestopt FERS fEN HOOGERHEIDE KWAAD OP MUS VERSTOPPING? Billy Jean King in halve finale de tour V issers de sigaar wint een outsider de Tour NAAR MIJN Etappesege Den Hertog EN WEER OP ^CONTROLE AMBITIE NIET IEKKER RECLAME SLAG Eddy Merckx genoot met volle teugen NAC RUILDE GER DEIJKERS VOOR VRÏENS NOURILAX 11 DE STEM VAN DINSDAG 1 JULI 1969 ankrijk), Ottenbros (Ne- leste (Belg, Cools) op 1.18; in 't Ven (Belg, Cools) op Ktenbros (Ned, Vissers) op Timmerman (Belg, Vissers)! I. ex aequo Van Looy (Belg, 1 op 7.00; 71. Beugels (Belf, p 10.43; 75. Pijnen (Ned.) op ex aequo Karstens (Ned) op ex aequo Van den Fiaes ssers) op 11.31; 105. Dolman 12.39; 119. Haast (Ned) op Poortvliet (Ned) op 24.00; am (Ned.) op 25.04. NKLASSEMENT TWEEDE I 13.47.38, 30 pnt; 2. Driessens Caput 13.47.39; 4. Pezzi 5. Geminiani 13.47.52; 12. f .53.06. 1EEN PLOEGENKLASSE; Driessens 26.01.20; 2. Pezzi I 3. Geminiani 26.02.18; 4. 03.09; 5. Plaud 26.03.55; 12. 6.13.12. nsen Bolley en Chappe, die ft liten van de controle binnen I werden uit de strijd geno- ik Nijdam (Ned.) kreeg een ijdstraf omdat hij zich had kken door een auto. MEEN PUNTENKLASSE Basso (It.) 29 pnt; 2. Ste- Lg.) 25; 3. Janssen (Ned.) 23;I ibros (Ned.) 13; 11. Wagt- :d.) 12. s voor de strijdlustigste ren-1 naar de Duitser Rudi Altig. ze speciale verslaggever) TR1CHT Voor de doping- in Maastricht, moesten de rie van het algemeen klas- zoals er dat bij het vertrek ve uitzag, zich melden, rekking van de enveloppe le formule zat, werd dit keer ind door ploegleider Cois let resultaat van de uitslag le dat Merckx, Altig en naar de dokter moesten. (Van onze speciale verslaggever) MAASTRICHT Drie duizend gulden extra-premie was er door Willem II/Gazelle in het vooruitzicht gesteld als een renner van de équipe de etappe te Maastricht zou winnen. Er werd daarvoor een afspraaak gemaakt dat de hele ploeg, ook Rik van Looy, voor Eef Dolman zou rijden. Dolman was de man waarop men rekende. Dolman, de onberekenbare, die op bepaalde dagen zo hard kan fietsen, dat hij dan tot de Europese top behoort. En nu hoopte men, dat Dol man op weg naar Maastricht I zo'n dag zou hebben. Het ver trouwen in hem was groot. Voor de start vroeg ploegleider Ton Vissers aan een der verzorgers: „Heb jij nog een petje". En de verzorger antwoordde: „Nog één, maar dat bewaar ik voor straks, voor de huldiging". 's Ochtends voor de start in Wo- luwe verklaarde Dolman, op wie dus alle hoop gevestigd was, dat hij af wachtend zou rijden. Niet direct meegaan met een vroege ontsnap ping. „Ik moet wait risico nemen," vertelde hij. „want in de finale zal ik mijn krachten nodig hebben." Maar nauwelijks vier uur later was dezelfde Dolman een teleurgesteld man. Twee lekke banden hadden hem geveld, juist op het moment, dat de beslissing ging vallen. En dat, terwijl hij bij de groep Merckx zat. die op luttele seconden achter de kopgroep van vier reed. Daarmee verdween een der belangrijkste pi onnen voor een Nederlandse etappe zege. hij reed. „Dat was meer voor de mensen, voor de show," vertelde hij, „ik wilde me toch even laten zien." Restte nog Jam Janssen. Op de dag van de verjaardag van zijn vrouw had hij zo graag de etappe willen winnen. Maar Jan had juist op deze dag geen beste conditie. „Ik ben niet zo erg ontgoocheld, dat het niet ge lukt Is," zei hij aan de finish te Maastricht, „want ik voelde me de hele dag niet erg lekker. Ik reed moeilijk en dat is niet zo vreemd, dat heb ik meer in het begin van een etappewedstrijd. Nog een paar dagen en het gaat wel weer heter." Niettemin handhaafde Janssen zich voortreffelijk in de groep Merckx, die 14 seconden na de kopgroep over de finish gleed. Tot die groep be hoorde ook Rini Wagtmans. Hij had op enkele kilometers voor de eind streep nog een poging gedaan alleen tot bij de vier leiders te komen. Maar hij kwam niet los „n Merckx. Restte ook nog Eddy Beugels, de Nederlandse renner bij het Franse merk Mercier. Beugels voor de start: „Wij hebben er vanochtend bij Mer cier over gesproken, dat het een goe de reclame zou zijn, als ik de rit in Maastricht kon winnen. Daarom is beslist dat ik, als er geen voor mijn kopman Poulidor gevaarlijke renners meegaan, het mag proberen en dat in dat geval de hele ploeg voor mij zal rijden." Beugels probeerde inderdaad van zijn vrijheid gebruik te maken. Hij demarreerde uit 't peloton en kreeg de Fransman Rignon en twee renners van Merckx' ploeg Faema mee, de Fransman liet Beugels al het zware werk opknappen en de twee Faema's weigerden gewoon aan de leiding te komen. Op die manier was het voor Beugels een zinloze zaak. Dat zag hij zelf ook wel in en hij staakte dan ook wijselijk deze poging, hopend dat later zich een nieuwe kans zou voor doen. Maar op deze voor hem zo belang rijke dag was ook Eddy Beugels wei nig geluk gegund. Hij: „Juist op het moment, dat Merckx op de berg in Hoei demareerde en het peloton in stukken viel, kreeg ik een lekke band. Ik heb toen alles moeten geven om het tweede peloton weer te pak ken te krijgen. De groep Merckx was toen al uit zicht verdwenen." In de laatste kilometers ontsnapte Beugels nog uit de groep waarmee (Van onze speciale verslaggever) MAASTRICHT Ploegleider Ton Vissers had gisteren een slechte dag en dat niet alleen door de matige prestaties van zijn renners van wie alleen Harm Ottenbros en Rini Wagtmans in de hoofdmacht eindig den. In het sportdagblad L'Equipe was de Nederlandse ploegleider maandag aan de schandpaal gena geld. In een van de roddelrubrieken van deze krant stond: „Vissers is een aardige man Maar hij is wel com mercieel ingesteld. Hij geeft u al les was u wilt: een inlichting, een goede mop, een stevige hand. Alles behalve een sigaar. Die bewaart de ze ploegleider van een sigarenfa briek voor zichzelf, zoals Antonin Magne zijn bankbiljetten". De ploeg leider van Mercier staat bekend om zijn zuinigheid Het verhaal wil zelfs, dat hij in zijn auto een ijskastje beeft en daarin alle restjes boter van bet ontbijt bewaart Eef Doelman op de pedalen bij de beklimming in Hoei Opnieuw dus heeft de grenzeloze ambitie van Eddy Merckx de andere favorieten tot een grote inspanning gedwongen. Ook op de tweede dag verzette hij bergen werk en weer drong zich de vraag op: springt Merckx niet te roekeloos om met zijn krachten? Hij voelt zich, dat vertelde hij gisteravond, weer gezond en sterk. Vooral geestelijk. Hij heeft door de duizenden spandoeken en door de slagzinnen, die op de weg gekalkt waren, en door de massale aanmoedigingen, die tijdens zijn triomftocht door het Belgische land in zijn oren tuitten, een soort her senspoeling gekregen. De gedachte aan de doping-affaire, die hem steeds achtervolgde en die hem nog in zijn dromen kwelde, zijn naar de achtergrond verdreven. De urenlange toejuichingen, de mas sale sympathie in zijn land, hebben Merckx opnieuw gestreeld en heb ben het gewonnen van zijn sombere stemming. Merckx groeide daardoor, eerder dan hij had verwacht, weer naar zijn oude conditie en ook naar zijn oude positie: die van heerser in het peloton. Ook gisteren. Het op treden van Merckx haalde eveneens een streep door de rekening van de op zege beluste Nederlanders. Merckx drong de anderen zo'n hoog tempo op, er werd opnieuw zo ver schrikkelijk hard gereden op de kronkelende wegen naar Maastricht, dat niemand er meer lust toe voelde, of er kans toe zag een poging te on dernemen. Want bij de vier leiders reed Ju- lien Stevens, een ploegmakker van Merckx die hij nu, om van de zware last van de gele trui bevrijd te zijn, als een stroman naar voren heeft ge schoven. Er zijn gisteren, vooral door toe doen van Merckx, in het peloton har de klappen uitgedeeld. Terwijl de renners nog maar aan de poort van de komende moeilijkheden staan, sneuvelden reeds tientallen. Met een achterstand van meer dan tien minu ten bereikten ze uitgeblust Maastricht. En dat terwijl ze 50 km daarvoor nog aan de zijde van Merckx en de andere favorieten streden. Reeds gisteren drong zich de vraag op: waar moet dit naar toe? Hoeveel zullen er Parijs halen? Want men moet de Ardennen nog door. En aansluitend de Vogezen, waar het zo verschrikkelijk slecht weer kan zijn. En aansluitend de Al pen en de Pyreneeën, waar men in spanningen moet verrichten waarbij die van gisteren nog slechts kinder spel zijn. De eerzucht van Merckx, diens tomeloze drang naar eerher stel, zijn gevecht tegen de Fransen Poulidor en Pingeon, tegen Jan Jans sen, Gimondi en tegen de jonge De Vlaeminck, hebben reeds na twee dagen hun sporen in het peloton ach tergelaten. Rudi Altig op kop van het peloton hij de beklimming van de berg bij Hoei. En in het hooggebergte zal de slag pas in volle hevigheid ontbranden. Daar zal Pingeon aanvallen. Mis schien ook nog anderen. Daar zal Merckx dan alleen zijn. Met name de Fransen zijn er van overtuigd, dat Merckx een inzinking zal krijgen. Tour-directeur Jacques Goddet mocht dan gisteren nog bijna twee kolommen uitbundig lovende woor den in zijn lijfblad l'Equipe aan het adres van Merckx richten, in stil te zien de Fransen graag dat Merckx in deze dagen zo tekeer gaat. Hij betrekt de favorieten in de strijd en hij zweept daardoor de be langstelling voor de Tour, nog voor deze op eigen grondgebied terug keert, huizenhoog- op. De Fransen hebben er alleen maar voordeel mee. Dank je wel, Eddy Merckx", schreef Jacques Goddet In zijn ge dachten is Pingeon het daarmee na tuurlijk eens. Merckx hanteert het wapen van de voortdurende aanval en hij spaart zich zelf geenszins. En zolang hij daarbij geen afstand kan nemen van Pingeon, gaat alles voor deze naar wens. Want de be slissende slag zal eerst, daarvoor is de Tour nu eenmaal de Tour, in de Alpen of Pyreneeën vallen. En juist daar verwacht men, dat ein delijk zal blijken dat super-man Merckx ook maar een mens is. Dat eindelijk zal blijken dat ook hij een bodem heeft in zijn krachten-reser voir Ten voordele natuurlijk van Pingeon. (Van onze sportredactie) BREDA Frits Hoogerheide is ontstemd. De reden: Hij was niet toegelaten tot het Brabants wieler kampioenschap voor amateurs, dat zondag in Rosmalen is gehouden en kon zodoende zijn vorig jaar ver overde titel niet verdedigen. „Ik had de inschrijvingsdatum met een dag overschreden. Via con sul Mijs heb ik geprobeerd alsnog te kunnen deelnemen, maar hij zei dat dat door een politieverordening niet mogelijk was. De lijsten moesten op tijd worden ingeleverd, waar door hij mij er niet meer bij kon zetten. Toen heb ik contact gezocht met burgemeester Van Gils van Os- sendrecht. Hij vertelde dat hij het sneu voor me vond en dat hij er misschien iets aan zou kunnen doen. Hij stelde zich in verbinding met zijn collega in Rosmalen en die deelde de heer Van Gils na een gesprek met de politie mee dat er geen beswaar bestond dat ik zou starten. Ik bel de daarop de heer Mijs opnieuw en vertelde hem dat ik de toestem ming van de Rosmalense politie had. Hij kwam toen echter met andere smoesjes en zei dat er niemand meer bij kwam. Er zijn, zo is mij achteraf gebleken, echter toch veranderingen aangebracht. Van Wely is voor Em- bregts in de plaats gekomen en Van der Linden is erbij gekomen". Consul Mijs begrijpt niet waar Hoogerheide zich over opwindt. „De schuld ligt alleen bij de jongen zelf. De inschrijving sloot zeven dagen voor het kampioenschap. Daar heeft iedereen zich gewoon aan te houden Ook een kampioen. Wij hebben der tig inschrijvingen geweigerd en dan kunnen wij voor Hoogerheide geen uitzondering maken. Van Wely is inderaad later op da lijst gekomen, maar dat kwam doeg? een vergissing. Hij was abusievelijk bij de nieuwelingen gezet. Van der Linden is er pertinent niet bij geko men. Nee, alleen Hoogerheide zelf treft schuld. Hij gooit er altijd met de pet naar. Toen hij me vertelde dat hij de medewerking van de po litie in Rosmalen had, heb ik niet toegegeven, want ik vond dat hij z'n fout probeerde te herstellen over andermans rug. Als hij me tevoren had gezegd dat hij relaties had, die iets voor hem konden doen, dan was ik wel bereid geweest te over wegen hem te helpen. Ik zet er in een kleine ronde zelf ook wel eens een paar bij". Johan Westerweelde is gisteren in een amateurskoers in Assenede op de vijftiende plaats geëindigd. De wedstrijd werd gewonnen door de Belg John Neyrinck. Ger Harings is gisteren twee de geworden in een amateurcrite rium in Montegnée. De Belg Hubert Crommon ging als eerste over de streep. De plaatsingen van de ove rige Nederlanders: 5 Jo van Pol, 6 Karei Ceijbeek, 13 Cor Boersma. De Axeise prof Richard Bucka- ki zal vanavond niet starten in de Ronde van St.-Jansteen. Zondag liep Buckaki bij een val in de Ronde van Rotselaers een diepe wond in zijn arm op De Axelaar werd in de sprint om de eerste plaats gehin derd door een overstekende vrouw. Buckaki zal ongeveer een week rust moeten houden. (Van onze speciale verslaggever) MAASTRICHT Eddy Merckx heeft met volle teugen genoten van de glorie, die een gele trui met zich brengt. De beslist niet ijdele Merckx verbaasde de volgcrskaravaan enigs zins door in het geneutraliseerde deel van de tweede etappe als een vorst voor het peloton uit te rijden. Op die manier kon hij zich uitvoerig laten bejubelen door zijn streekgenoten, die zich weer met grote massa's had den opgesteld. Een aardig detail bij het feit, dat Eddy Merckx als een echte leider zijn collega's voorging; aan zijn zijde reed Rudi Altig, de eer ste gele-truidrager van deze Tour en ook de man, die hij enkele dagen boos heeft aangekeken naar aanlei ding van diens visie op de in de Giro gepasseerde dopingzaak. Onder de ploegleiders, die er voor moeten waken en er op moetij toe zien, dat hun vedetten in de_ beste gezondheid de Tour rijden, zijn er enkelen, die zelf een beetie sukke len met hun gestel. Merckx' baas Lomme Driessens bij voorbeeld heeft last van zijn nieren. Pingeons chef Gaston Plaud klaagt over een pijnlijke linkerheup en An tonin Magne, ploegleider van Ray mond Poulidor, heeft maagpijnen. Een ander nieuwtje rond Antonin Magne: Hij draagt voor het eerst in de Tour een zonnebril. Een met gele glazen. Zei zijn colega Louis Caput: „Heeft Antonin tenminste constant het idee, dat Poulidor in de maillot jaune rijdt." Een nieuwe bijnaam voor Eddy Merckx, hem toegedacht door een van onze Franse collega's: „Juweel tje". Zijn toelichting bij de vondst: „Hebt u ooit een renner gezien, die door zijn ploeggenoten met meer zorg en aan dacht bewaakt werd Gehoord van een renner: Ik mag van de dokter alles slikken behalve methyldibenzocycloheptatrie-nyli- dene, peperidine, en gelules. Maar tja, wie mag dat wel Hotelkamers van renners zijn niet altijd oorden van rust en kalmte ter voorbereiding op wat komen gaat. De heren kunnen altijd wel de gelegen heid vinden om zich hoorbaar te ont spannen en te vermaken. Voor dat soort rumoer heeft de Faema-ploeg- leider Lomme Drièssens nooit bang te zijn, wanneer Eddy Merckx zijn kamer deelt met Pietro Scandinelli. De donkere Italiaan spreekt geen woord Frans en de redelijk Italiaans beheersende Merckx is altijd een toonbeeld van kalmte en zwijgzaam heid. De start in Woluwe, gisterochtend, verraste veel renners. Waarschijnlijk door het feit, dat men zich niet rea liseerde, dat de eerste tien minuten geneutraliseerd gereden moest wor den, stonden er verschillenden te treuzelen, toen het sein tot vertrek ken werd gegeven. Onder degenen, die in alle haast hun spullen bij elk aar scharrelden en op de fiets spron gen, waren Roger Pingeon en Ferdi nand Bracke. van wie eerstgenoemde nog even moeite kreeg om op tijd aan te sluiten, want er ontstond een defect aan zijn versnelling. Tientallen meters achter het lang zaam naar het officiële startpunt trekkende groep reed ook Rini Wagtmans, maar niet omdat hij on oplettend was geweest. Wagtmans liet zich afzakken, toen hij merkte, dat de brandende zon het asfalt deed smelten waardoor er kleverige plak ken op zijn tubes kwamen. En die wilde hij er bij stukjes en beetjes wel even af halen. (ADVERTENTIE) Wist u dat daar hele kleine pilletjes tegen bestaan? Nourypharma in Oss maakt ze: „Naar wat ik vandaag van de etappe heb geziengeloof ik dat een outsider de Tour zal gaan win nen. Er is momenteel te veel riva liteit tussen de coureurs. De op heffing van de schorsing van Merckx zit veel renners dwars. Hij zal het dan ook zeer zwaar krij gen", aldus K.N.W.U.-consul Yse- baert, die liever gezien had dat de Belgische topman de opheffing van zijn schorsing niet geaccepteerd had voor dat alle twijfels wegge nomen waren. „Dan was Merckx voor mij een nog grotere coureur geweest". Volgens Ben Ysebaert zullen verrassende overwinningen zoals gisteren van Julien Stevens nog meerdere malen voorkomen: „De groten houden elkaar veel te veel in de gaten. Het spreekwoord: „Als twee honden vechten om een been, loopt de derde er mee heen", zal waarschijnlijk op deze Tour de France van toepassing zijn". De ontsnapping van Stevens, In 't Ven, Harrisson en Balmanion kwalificeerde de consul als een bijzonder goed spelletje van Fae- ma-ploegleider Driessens. „Ste vens ging mee om de gele trui vei lig te stellen. Hij heeft geen meter kop gedaan. Het is trouwens onbe grijpelijk hoe de overige drie ren ners toe hebben kunnen staan dat Stevens op de laatste meters nog over hen heenging ook", vertelt de Zeeuwse wielerofficial, die ove rigens betwijfelt of de Faema's sterk genoeg zullen zijn om Merckx in het geel aan de eindstreep te brengen. Als persoonlijke favorieten noemt Ben Ysebaert Roger Pin geon en Ferdinand Bracke: „Pin geon is nog altijd een bijzonder sterke renner. Bovendien is hij de laatste weken erg goed gaan rij den. Van hem ben ik trouwens meer overtuigd dan van Bracke. Van Bracke weet ik nog niet of hij voldoende inhoud heeft om als winnaar in Parijs aan te komen". Tot gistermorgen hoorde Yse baert bij de supporters van Jan Janssen. Nu hij het verloop van de tweede wegrit gezien heeft is a K.N.W.U.-official Ysebaert hij echter van mening veranderd Hoewel Janssen formidabel rijdt zal hij volgens Ysebaert de Tour toch niet voor de tweede maal kunnen winnen, omdat de Neder lander bij de grote favorieten hoort die elkaar in de koers van minuut tot minuut schaduwen. Ben Yse baert rekent geen van de Willem ll-renners tot een serieuze gega digde voor een ereplaats. „Ik kan me niet voorstellen, dat de coureurs van Ton Visser kop pen zullen gaan breken. Harm Ot tenbros, Rini Wagtmans en Rene Pijnen zijn natuurlijk goede ren ners, maar het is de vraag of zij nu al genoeg ervaring hebben om in een Tour voorin te rijden. Er zit voor hen misschien wel een ritov er winning in. Vooral Harm Ottenbros heeft daar kans op om dat hij erg rap in de sprint is", aldus de K.N.W.U.-consul. Als wielerorganisator heeft Ben Ysebaert grote bewondering voor de leiding van de Tour de France: „Het is natuurlijk een machtige organisatie. Ten slotte is de Tour de grootste etappekoers van de we reld. Ik vind het zeer belangrijk, dat de Ronde van Frankrijk voor de wielersport behouden blijft. Liefst zou ik zien dat er weer met landenploegen in de Tour gereden zou worden, maar ik betwijfel of dat tegenwoordig nog mogelijk is. Voor de wieier sponsors staan daar voor te veel belangen op het spel. Zelfs als er nu landenteams komen, is de onderlinge band tussen de renners van een bepaald merk nog niet te breken". PETER HEERKENS JAN JANSSEN werd gisteren in Maastricht uitgeroepen tot de bemin nelijkste renner. De Spanjaard Oca- na kreeg de premie van de elegant ste renner. LONDEN (ANP) Drie werk neemsters van de door George McCail gefinancierde tennisgroep bereikten gisteren op de eerste dag van de tweede Wimbledonweek de halve fi nales van het dames-enkelspel: titei- houdster Billy Jean King, haar vrien din en dubbelspelpartner Rosemary Casals en voorts de 30-jarige Ann Jones-Haydon, die voor de achtste maal in elf jaar de halve finales bin nentrad. De struise 26-jarige Marga ret Court-Smith, wegens haar over winningen in Australië en Frankrijk als eerste geplaatst, completeerde het viertal door een overwinning in drie sets 4-6 6-3 6-3 op de 23-jarige Julie Heldman. Dit was de enige partij, die niveau had. Julie Heldman, redactrice van het maandblad „Worldtennis", die verle den jaar afwezig was, omdat zij bij het golfspel meer kon verdienen, testte met slimme lobs en goed ge plaatste drophots het uithoudingsver mogen van „Mighty Marg". De met de zoon van een onder-minister van West-Australië getrouwde oud-kam pioene, die dit jaar haar derde Wim- bledontitel wil winnen om dan nooit weerom te komen, doorstond de proef. Zelfs het verlies van de eerste set (na een achterstand van 5-1) (Van onze sportredactie) BREDA Gerrie Deijkers zal het komende seizoen niet meer voor NAC uitkomen. De Bredase vereni ging heeft Deijkers, die het vorige jaar tegelijk met Ad Brouwers van Baronie werd overgenomen, geruild voor Henk Vriens van Willem II, waarbij de beurzen overigens niet gesloten bleven. Deijkers wilde bij NAC weg, om dat hij sinds dé komst van de Po len Pogrzeba en Franckiewicz geen vaste plaats meer had in het eerste van de Bredase vereniging. Er was eerst sprake van dat hij naar FC Twente zou gaan, maar in een ver gevorderd stadium liepen de onder handelingen dood. Henk Vriens is een halfspeler, die al bij Willem II speelde, toen de Tilburgse formatie nog in de ere divisie uitkwam. Hij heeft onder het bewind van Dennis Neville eenmaal in het Nederlands elftal gestaan. Piet Giessen, de 23-.iarige aan valler van he1 Haagse ADO, zal vol gend seizoen voor de nieuwe Belgi sche eerste divisieclub AS Oostende gaan spelen. De beide clubs hebben maandag overeenstemming bereikt over de transfer van Giesen, die eenmaal in het Nederlandse elftal werd opgesteld. Giesen heeft een contract voor twee jaar getekend. De Apeldoornse tweede-divi sieclub AGOW heeft twee spelers aangetrokken Jan Fiechter werd overgenomen van PEC en Cambuur verkocht Hans Wiedemeijeir aan de Apeldoorners AGOW deed Ad van der Voort over aan het Schiedamse Hermes DVS. bracht haar met uit haar evenwicht evenmin als een gevaarlijk uitziende comeback (van 4-1 naar 4-3) van Ju lie Heldman in de beslissende set. Voor het overige werd het duide lijk waarom George McCail geen brood meer ziet in damestennis en heeft aangekondigd de contracten niet te zullen verlengen. In de her haling van de finale van het vorig jaar tussen Billy Jean King en Judy Tegart deed eerstgenoemde zo onge veer alles om uitgeschakeld te wor den. Haar volleys gingen uit, haar groundstrokes misten elke richting. De vriendelijke Judy was daarente gen bijzonder goed op slag, behalve echter op de momenten wanneer het erom ging. Dan maakte zij de meest verbijsterende missers. Met 4-6 7-5 8-6 kwam Billy Jean King een ronde verder, nadat Tegart bij 4-3 in de tweede set en 5-4 in de derde kansen had laten liggen. Nog erger maakte de Britse favo riete Ann Jones het. De moeizaam be wegende Nancy Richey kon haar nau welijks tegenstand bieden. Het Ame rikaanse meisje was aan de rechter kuit geblesseerd en behandelde elke bal, die links voor haar langs werd gespeeld, verkeerd. Geen reden voor Ann Jones om bij een voorsprong van 6-2 5-0 in paniek te geraken. Maar toch gebeurde het. De links handige Britse verkrampte zo dat geen strakke slag meer van haar racket kwam. Desondanks ijlde ze telkenmale naar voren; werd dan ge passeerd en begon prompt aan een nieuwe doelloze galoppade. Pas na 5-5 kwam er een einde aan deze vreemde vertoning. Richey sloeg wat gemakkelijke ballen uit en onder da verend applaus van haar landgeno ten veroverde Jones eindelijk de par tij. In de halve finales van morgen komt Ann Jones uit tegen Margaret Court en Billy Jean King tegen Ro semary Casals. Tom Okker bereikte gisteren ook de kwartfinales van het herendubbel spel. Samen met zijn Amerikaanse partner Marty Riessen versloeg hij de Australiërs Ray Ruffels en Bill Bow- rey met 8-6 6-3 6-2. LANDAÜ (ANP) Fedor den Hertog heeft gisteren de eerste etap pe van de ronde van Rijnland-Palts gewonnen. Over de 144,5 kilometer van Kaisersiautern naar Landau liet Den Hertog, die afgelopen zondag nog amateurkampioen van Noord- Holland op de weg werd, een tijd noteren van 3 uur, 15 minuten en 30 seconden (na aftrek van bonificatie). Tweede werd de Westduitser Becker met een achterstand van bijna twee minuten. Piet van Katwijk werd ze vende. De uitslag van de eerste etappe is: 1 Den Hertog (Ned.) de 144,5 km in 3.15.30 (met bonificatie), 2 Becker CW.-Dld.) 3.17.24 (met bonificatie). 3 Tschan (W.Dld.) 3.17.54, 4 Bjertf (Den.) z.t., 5 Buerki (Zwi.) 3.20.36 7 Van Katwijk (Ned.) z.t.

de Stem | 1969 | | pagina 11