erk woi Istrijd Fabrieksteams beheersten races in Assen Sterke De Vries op tweede plaats nu nog e sterk prijzen! Okker: tweede keer bij de laatste acht a Q0 BART ZOET STERKSTE PROF IN KRUINEN GEN MlilE LAVER EN ROCHE HADDEN HET ZWAAR nHeï Gebroken pols ipeneur RECORD AANTAL TOE SCHOUWERS WIMBLEDON KORT] Zaterdagbeker weer naar SHO is W. RIKKEN N.V. DE LAATSTE HAND JAC. HERMANS PRIJSSLAG N.V. Uitslagen wasautomaten Ervaring Wie beweert, dat hij meer bagage in zijn wagen krijgt omdat hij (ivfan rookt, overdrijft natuurlijk sterk. Wie echter beweert, dat een prima half zware shag is, heeft gelijk! Of u nu ruimte te weinig of bagage teveel hebt, steek een op, dan róókt u in ieder geval voortreffelijk! VIJFDE SPORTPAGINA DE STEM VAN 30 JUNI 1969 15 mme, 2 Wieger Vlot, W< ■en; Friesland (Haskerland)1 oekstra, Dokkum, 2 Rinze de Bm waagwesteindje; Noord-Holland /henhuizen): 1 Marcel Pennin ieuw Vennip, 2 Sainder Dan ihermerhorn; Utrecht (Hooglati Arnold Voogt, Scherpenzeel, ADRIE WOUTERS uilt Zundi erd tweede in een amateurko /er 60 kilometer te D'Henin-Liëtai ;n plaatsje op 40 kilometer afiati an Roubaix. Wouters en de Fra tan Sainiti sprongen al na enikele «meters weg en waren in <3 voindwedstrijd voor de achtervolg ieit meer bereikbaar. Saint bleek e r een betere sprinter dian de Lt Zundert en versloeg deze dan t Let twee lengten. De Tilburger uykerbuyk werd zevende. Ben rijd over 45 kilometer voor indigde met een meer dan dudideilj verwinning voor Katie Haige, die ;s gedubbeld had en met een vo prong door de finish ging KO TOLHOEK eindigde bij een uurs (België) gehouden wegw rijd voor amateurs over 100 k ïeter als derde. Winnaar werd lelg De Clerck. ÏEEN NEDERLANDSE TT-ZEGE (Van onze sportredactie) ASSEN De talloze motorenthousiasten, die enerverende races en één of meer Nederlandse zeges verwachtten tijdens de Asser TT, hebben zaterdag een tevergeefse gang naar het Drentse circuit ge maakt. Zij hebben eens te meer ervaren, dat de opheffing van de fabrieksploegen van Honda, Suzuki, Yamaha en Kawasaki de motor sport dood heeft gemaakt. Dood, omdat de spanning, waarvoor de coureus van de Japanse merken door hun onderlinge wedijver in het verleden zorgden, volledig is verdwenen. Nu pas is echt duidelijk, ivelke zware klap het land van de rijzende zon de motorsport heeft toegebracht. De open strijd, die zo fel werd gepropageerd door de mensen, die de commercie in de sport verfoeien, is uitgebleven, doordat de fabrieksteams zoals Derbi, Benelli en MV Augusta die zijn doorgegaan het racegebeuren momenteel volkomen beheer sen. Bij de vorige TT waren de tekenen zichtbaar, maar toen strooide het TONNIE BARTEN Klunöert) g [hitterende gevecht tussen Paul Lo- i-ïir-w-ev» /-Jr\ Tiirinieh in oon Arl -lil—J O......1-1 Is vijfde door de finish in een cr Lum te Leverkussen (W.-Dld.). lit Sittard afkomstige Hendriks w weede met 17 seconden achtereb e Gelderlander werd beslist, zand p de winnaar, de Westduil i vele ogen. De naar schatting .neppler. Sjef Smulders, Tilbi 00.0 00 toeschouwers, die deels voor rend derde, Karei Willemse Jwaiuwe) zesde. HOOGERHEIDE :img als vijfde over de eindstreep en koers over 110 kilometer maiteurs te Azelaar (België). W jaar weTd de Engelsman ran Overveld (Zegge) w< ran dier Kloot (Zundert) tiende. BENJAMINS eindigde met een an Roemenië. Winnaar wend iostduitser Jürigen Wamzililk. Bei gesleuteld aan de Derbi's nins had een achterstand van federlaradeas: 16. Prinsen op 7.09, Croon op 7.21 en 44. Van Donk 1.27. wijkx en de Westduitse Suzuki- oureur Hans George Anscheidt, dat as op de streep in het voordeel van (Lie races en deels voor de chaotisch ïriopen TT-nacht naar Assen wa rn gekomen, werden deze keer met uit Ossendra Ie neus op de feiten gedrukt, door at een dergelijk hoogtepunt nu zelfs vfeheel achterwege bleef. De Nederlandse hoop was gevestigd Ediwar P de lichtste twee klassen. Vooral ran Overveld (Zegge) werd acht 1 Aalt Toersen stelde men hoge ver ton /w TTinrrf 17-nrwiarti ttonrto I ;achtingen. Dat de 23-jarige Stap- m-ster die niet heeft kunnen inlos- ïn, is geen schande. De Spanjaarden lende plaats in het ekudklassem ebben geschrokken door de suc- Ls beste Nederlander in de Roi essen van Toersen in de voorgaande de plaats innam. Bij de pit bleken de moeilijkheden, een defecte simmering waardoor olie op de band liep niet in een handomdraai opgelost te kunnen worden. Er restte de in Almelo wonende Rotterdammer niets dan moedeloos toe te zien, hoe de Brit Dave Simmons met zijn Kawa saki onbedreigd triomfeerde en de Zweedse Maico-coureur Kent Ander son als tweede finishte. Als Van Don gen echter wat slimmer was geweest, dat had hij ondanks zijn pech toch vierde kunnen worden. Daarvoor had hij in plaats van naar de pit te gaan zich met draaiende motor moeten op stellen voor de eindstreep. Op het moment dat Simmonds werd afge- vlagd had hij dan in leder geval als vierde kunnen binnenkomen, want er waren nog twee coureurs in de zelfde ronde als de Brit. Een beeld van de race in de 50 cc-klasse, die verrassend werd gewonnen door de Australiër Barry Smith. Op de foto Smith met daarachter Jan de Vries, die op Kreidler beslag legde op de tweede plaats. Irand Prix van dit seizoen esultaat openbaarde zich in Assen: V oo£in ecomden. De plaatsen vain die oven veel grotere topsnelheid dan de Ireidler, waarmee Toersen naar drie rachtige overwinningen reed. Angelo Nieto, die veruit de beste jd bij de training had gemaakt, be lees de superioriteit van Derbi al de beginfase van de strijd bij de bromfietsen". De Spanjaard, die als oorlaatste weg was bij de start, Van een onzer voetbalmedewerki waïn reeds na de tweede ronde als eiste over de streep en hij bouw- SLEEUWIJK. De bekerfir e daarna zijn voorsprong op het trio ran het zaterdagvoetbal tussen 1 lalt Toersen - Jan de Vries - Barry .elmeervogels en SHO uit Oud-B mith met speels gemak verder uit. srland is in Sleeuwijk geëindigd •en 2-0 zege voor SHÓ. De no en einde aan de heerschappij van 'ommelige wedstrijd werd gade lagen door de de heer W. A. G. lleulemans. voorzitter van de /B, die er getuige van was dat iele heethoofden in de slotfase v ten fikse rel zorgden. In de 35e minuut kwam SHO 1, toen Reedijk een van de erugstuitende bal in het net de teerde. De tweede helft begon m 'ech halverwege de race maakte (ieto. Met De Vries in eerste en Toersen n derde positie leek een Nederlands ucees ineens tot de mogelijkheden e behoren. De wens, die in vele har en leefde, werd echter niet vervuld. Jieto's stalgenoot Smith, die zich teeds op de achtergrond had gehou den, nam namelijk resoluut de leiding iver. Zonder veel risico's te lopen iresmd, want een vijfjarig jongijtelde de Australiër, een oude rot in vandelde rustig op de plek, waar len offensief van IJsselmeervo vas begonnen. De narigheid begon, toen Veö en val werd gebracht en IJs neervogels-supporters meenden tier ten onrechte een strafschop w uithouden. Doelman Bons (SI ireeg een bierflesje op zijn hoofd oen kort daarna een strafschop i 5HO werd toegekend, lie pdé. t itand geheel uit de hand. Het publiek ging zich ermee noeien en er werden rake klapi litgedeeld. Nadat de rust was t« [ekeerd benutte Reedijk de pen: :n daarmee was het 20 voor de C Beijerlanders. IJsselmeervogels kwam nog te. naar Van de Groen zag een tre! tfgekeurd wegens buitenspel en d< nan Bons redde een keer bij een gf ehot van Ruizendaa^- 5NTIE) laff voor zijn vermaarde de sterk verlaagde prijzen 16% tot 11%). .n de verstandigste dingen, jken bij Pfaff. iet vak, de zege daarna veilig voor tin Spaanse bazen. Een troost voor Toersen, die achter )e Vries als derde finishte, was dat 'ijn eerste plaats in de stand voor iet wereldkampioenschap onaantast- iaar bleef en dat ziin kansen om als erste Nederlandr een wereldtitel te Iriipen nog altijd bijzonder groot zijn. Cees van Dongen lijkt voor het on- orluin geboren. Valpartijen en ma- ihinepech doorkruisen de carrière an deze 37-jarige veteraan als een «afgebroken zwarte streep. Dit- aaal sloeg het noodlot voor hem toe ■i de voorlaatste ronde van de race a de 125 cc-klasse, toen hij de twee- Overigens had het startn van Van Dongen nogal wat voeten in de aar de. Een bericht In een landelijk och tendblad, waarin stond vermeld dat hij een gebroken pols had, alarmeer de zijn verzekeringsmaatschappij. Hoewel het geen breuk, maar een scheurtje betrof, mocht Van Dongen alleen deelnemen als hij een hogere premie betaalde. Anders was het ri sico voor hemzelf. Henk Viskaal, Van Dongens manager, was ziedend. Hij voldeed pas aan de eis van de verze keringsmaatschappij, nadat Van Don gens plaats op de derde startrlj in de 50 cc-klasse was leeg gebleven. Giacomo Agostini demonstreerde nog eens met nadruk, dat hij het in de 350 en 500 cc-klasse helemaal al leen voor het zeggen heeft. Bij de halve liters zegevierde hij na van start tot finish geleid te hebben. In de 350-cc-klasse speelde de Italiaan een spelletje, dat een groot deel van het publiek misleidde. Af en toe hield hij zijn MV Agusta in om Bill Ivy te laten naderen of zelfs passeren. Ze ven ronden voor het einde vond hij het kennelijk genoeg. Met de gas kraan eindelijk volledig open spoot hij van de kansloze Brit weg. Herman Oosterloo en zijn passagier Karei Hermans behaalden in hun eer ste race bij de zijspannen meteen twee punten voor het wereldkam pioenschap. Het duo, dat slechts tot de wedstrijd was toegelaten, doordat enkele deelnemers zich terugtrokken, dankte de negende plaats overigens aan een groot aantal uitvallers. De Westduitser Helmuth Tath (URS) be heerste de strijd in deze klasse van begin tot eind. De Italiaanse Benelli- rijder Renzo Pasolini won tenslotte met grote overmacht bij de kwartli ters. HEIN GROOTHUIS (ADVERTENTIE) Tom Okker: gemakkelijke overwinning op Wilson. •art Zoet na zijn fraaie overwinning in de profronde van Kruiningen. at 17 straat 23 lt 4, Goes erghestr. 16 Hulst 29. Vlissingen 5871 tel. 01640-1 tel. 01150-2291 tel. 01100-7476 teL 01140-2211 tel 01184-3729 (Van een onzer wielermedewerkers) KRUININGEN Bart Zoet heeft na lange tijd weer eens een over winning geboekt. In de profronde te Kruiningen, op enkele kilometers van zijn woonplaats Waarde, klopte Zoet vier medevluchters gedecideerd in de eindsprint. En terecht mag men zeggen dat de bloemen terechtkwa men bij de man die er de meeste aanspraak op kon maken. Na eerst het koersverloop goed gecontroleerd te hebben, behoorde Zoet met Zoon- tjens tot de initiatiefnemers van de beslissende vlucht na 60 kilometer. Bongers, De Wit en Serpenti wip ten ook tijdig in de lift en deze kop groep nam snel 25 seconden winst. Door deze ontsnapping van genoemd kwintet kwam er eindelijk wat vuur werk en werd het veld volkomen uit elkaar gerukt. Daarvoor waren er wel diverse uitlooppogingen geweest maar zij bleven alle zonder effect. In het beginstadium kregen Van (ADVERTENTIE) Woensdagmorgen 10.00 uur gaan de deuren open van de nieuwe grote verkoophal van in Vlissingen op het Industrieterrein tussen Vlissingen en Middelburg Nu nog lopen schilders, koelmonteurs en etaleurs rond, die in hoog tem po de laatste hand leggen. Alhoewel de enorme stapels levensmiddelen hoog opgetast liggen, heeft men hier alle nadruk gelegd op de eenvoud en degelijkheid van de inrichting. Meestal zegt men bij zo'n opening: kosten noch moeite zijn gespaard. Het devies van Jac. Hermans Prijs- slag is net andersom. Zij zeggen, we hebben op alle kosten en moeite gespaard om de consumentenprijs zo laag mogelijk te houden. Katwijk en Huub Harings 15 secon den voorsprong maar na 40 kilome ter werd dit tweetal achterhaald. Ook toen Jan Harings en Van der Winden gingen lopen bleef het pe loton attent en riep dit tweetal tot de orde. Jan Harings, bijzonder actief en strijdlustig, probeerde het daarna opnieuw, weer in gezelschap van Van der Winden en van Arie den Hartog, die ook wel wat voor een uitstapje scheen te voelen. Genoemd trio kreeg echter weinig ruimte en capituleerde vrij snel voor de samengebundelde krachten in het peloton, waarin Jan Harings en Bart Zoet het meeste werk deden. Jan Harings was juist niet present toen Zoet, Bongers, De Wit, Zoon- tjens en Serpenti een nieuwe bres sloegen die naar later bleek beslis send zou zijn. Toen de leiders 25 seconden voor sprong hadden genomen nam Jan Harings wel haastig het initiatief voor een jacht, samen met Ver- schueren, Wim Schepers en Van Katwijk maar dit drietal gaf Harings maar heel weinig steun en daarom bleven de leiders op fluweel zitten. Een tweede jachtgroep van veertien man onder aanvoering van Schuring en Breure trachtte nog even de ba kens te verzetten maar werd later toch weer door het restant van het veld opgeslokt. Bij de koplopers nam Bart Zoet geen enkele risico in de eindsprint. De man uit Waarde nam resoluut de kop bij het uitkomen van de laatste bocht op 100 m van de finish en pa reerde daarna de aanvallen van zijn concurrenten op knappe wijze. Met een paar fietslengten voorsprong snelde Zoet als winnaar over de streep. Jan Harings won de spurt van de jachtgroep op één been ter wijl het grote peloton onder aanvoe ring van Buckacki onder het span doek doorging. Slechts vijf van de zevenenveertig vertrekkers gaven op. Bij de nieuwelingen nam Peter Remijn reeds kort nu de start het initiatief voor de beslissende vlucht. Jan Raas en Henk de Boer sloten zich bij Remijn aan en dit trio bleef voor de anderen onbereikbaar. De eindsprint was zeer enerverend. De Boer en Remijn gingen zij aan zij over de streep. De Boer won met zeer gering verschil. Profs: 1. B. Zoet (Waarde) 100 km in 2.33.40; 2. J. Serpenti (Amster dam); 3. P. de Wit (Wormer); 4. C. Zoontjens (Tilburg); 5. G. Bongers (Apeldoorn); 6. op 43 seconden J. Harings (Sibbe); 7. J. van Katwijk (Oploo); 8. W. Schepers (Meers); 9. T. Verschueren (St.-Jansteen); 10 op 1.32 R. Buckacki (Axel); 11. A. den Hartog (Elsloo); 12. M. Breure (Rot terdam); 13. J. v. d. Horst (Haar lem); 14. J. Krekels (Born); 15. J. van Seggelen (Budelschoot); 16. R. Paul (Den Haag); 17. P. Kisner (Hei kant); 18. M Gerrits (Oploo); 19. J. Brouwer (Rotterdam); 20. G. v. d. Winden (Beverwijk). Nieuwelingen: 1. H. de Boer (Hil versum) 40 km in 1.06.17; 2. P. Re mijn (Goes); 3. J. Raas (Heinkens- zand)4. op 17 seconden H. van Don gen (Prinsenbeek); 5. J. de Rooy (Hoeven) 6. C. Bal (Kwadendamme) 7. L. v. d. Waart (Heinkenszand) op 28 sec. 8. A. Deusing (Halsteren); 9. H. Prinsen (Hank); 10. J. Akker mans (Nieuw-Vossemeerl. (Van een speciale verslaggever) LONDEN Voor de tweede ach tereenvolgende maal behoort Tom Okker als enige Europese speler tot het selecte groepje van acht, dat on der elkaar gaat uitmaken, wie zich winnaar van het 83e Wimbledonkam- pioenschap mag noemen. Na El Sha- fei, Holmberg en Crealy ontmoette Okker zaterdag Bobby Wilson als laatste tegenstander in de vier ron den lange schifting om tot de kwart finales te geraken. Het werd een driesetszege11-9, 6-4, 6-2. De ge makkelijkste, die hij tot dusverre be haalde. De kwartfinales markeerden vorig jaar het einde van de opzienbarende opmars van Okker. Hij werd toen na felle strijd gestuit door Arthur Ashe. Ditmaal moet hij het opnemen tegen John Newcombe, de hardslaande Wimbledonkampioen van twee jaar geleden, van wie Okker dit seizoen driemaal heeft gewonnen. „Maar dat was niet op gras", probeert Okker eventueel ongefundeerd optimisme te voorkomen. „Op gras kun je vrijwel niets tegen Newcombes service uit richten." Op de laatste dag van de eerste week is Wimbledon een grote at tractie ontvallen Pancho Gonzales, die van Arthur Ashe (7-5 4-6 6-3 6-3) verloor. Het scheelde niet veel of het afscheid van de 41-jarige Pancho zou gepaard zijn gegaan met de uitscha keling van de twee belangrijkste fa vorieten Rod Laver en Tony Roche. Beide Australiërs moesten diep in hun reserves tasten tegen twee Ame rikanen, die door het plaatsingscomi té niet hoger waren gewaardeerd dan zestiende en vijftiende. Laver won uiteindelijk met 6-4 6-2 7-9 3-6 6-3 van Stan Smith en Roche met 6-3 4-6 7-5 8-10 6-2 van Dennis Ral ston. Cliff Drysdale versloeg Roy Emerson, nadat de Australiër bij 76 in de laatste set voor de match had geserveerd. Andres Gimeno trok zich na een gewonnen set tegen Clark Graebner terug wegens een kniebles sure. Dat alles had tot gevolg dat dinsdag in de kwartfinales vrijwel alle spelers zullen optreden, die daar toe van tevoren in staat waren ge acht: Laver tegen Drysdale, Ashe te gen Luitz, Okker tegen Newcombe en Roche tegen Graebner. De enige, die zich niet handhaafde is de als num mer vier geplaatste Ken Rosewall, die donderdag in vier sets verloor van Bob Lutz. Deze had zaterdag op zijn beurt de grootste moeite om langs de jonge, rijke getalenteerde John A- lexander te komen. (97 46 36 -4 6—4). HONDERDEN GULDENS GOEDKOPER 416 Superautomatic 421 Monoknop 412 Automatic de Luxe en toch. kwaliteit, garantie en serviceDat kan alléén Wilhelminastraat 34-36 Breda Tel. 24500 Komt u eens langs LONDEN (ANP) De tennis kampioenschappen van Wimbledon hebben in de eerste week meer toe schouwers getrokken dan vorig jaar, toen het toernooi voor de eerste keer voor profs en amateurs open stond. Afgelopen week bezochten bijna 162.000 toeschouwers het Londense tennispark tegen 140.136 vorig jaar. "in 'T BOKSEN Ivan Prebeg (Joego slavië) is Europees kampioen in het zwaargewicht geworden. Hij versloeg in een gevecht over vijftien ronden om de vacante titel de tien jaar jon gere Brit Eddie Avoth op punten. De Zuidslaviër was duidelijk sterker dan de bokser uit Wales, die over een groot incasseringsvermogen bleek te beschikken. Ondanks een voortduren de reeks slagen ging Avoth niet neer. De scheidsrechter drukte het over wicht van Prebeg uit in de volgende cijfers: 73-65. De vroegere wereld kampioen in het zwaargewicht Joe Louis is uit het ziekenhuis in New York, waar hij twee dagen tevoren was opgenomen, ontslagen. De ge zondheidstoestand van Louis werd bevredigend genoemd. AUTOMOBILISME. De Hagenaar Ed Swant is in het Zweedse plaatsje Anidersitnop derde gewonden in een race voor spontrenwagens en prototy pen. De overwinning ging maar die ge wezen Amerikaanse Grand Prix-coiu- reur Masten Gregory met een Por sche. De Zweed Wissel wend met een Chevron tweede. Swart reed met zijn rode Fiat-Ahaith 2000 van het teaim Radio Veronica. ROEIEN. Het hoofdnummer van de wedstrijden om de Holland Beker, de traditionele race vain de scullers, is een tegenvaller (geworden. Er waren bijna geen skiffeurs van internationa le klasse op het water. Olympisch kampioen Jan Wienese, tweevoudig winnaar, was slechts als toeschouwer op de Bosbaan aanwezig. Ken Dwan, de man die Engeland een zesde plaats in de Olympische wedstrijden van Xochimilco bracht, was eigenlijk de enige internationaal bekende sfcif- feur. De donkere Brit won zoals hij wilde. Het nummer vier zonder stuurman was voot Nereus in 6.10.62, welke tijd een nieuw internationaal en nationaal baanrecord betekende. HONKBAL. De Grand Rapid Sulli- vans hebben in een beslissingswed strijd van de Haarlemse honkbalweek met 62 van de California Stags ge wonnen en zich daarmee voor de derde keer de sterkste in het toernooi getoond. In een erewedstrijd, als af sluiting van het toernooi, versloegen de Sullivans het Nederlandse team met 31 in negen innings. KNHB- voorzitter Van der Spek heeft be kendgemaakt, dat de coaches Charles Urbanus en Bob Sullivan de vecht partij van vrijdag in hoge mate be treuren. De bond beschouwt met deze excuses het incident als besloten. VOETBAL. Sam Salvador heeft de beslissinigswedstrijd voor de eüimina- tierotide van het wereldkampioen schap voetbal te Mexieo-City tegen Honduras in winst omgezet. In de verlenging scoorde San Salvador nog éénmaal, waardoor de stand op 32 kwam. Ac Roma heeft in Foggia be slag gelegd op de Italiaanse beker. In de beslissende wedstrijd versloeg het de tweede-divisieclub Foggia met 31. Ray Wilson, achterspeler in het wereldkampioenschapselftal van En geland, heeft een contract getekend by Oldham Athletic, dat in de vierde divisie uitkomt. De 32-jarige Ever- ton-speler heeft 63 maal voor het na tionale elftal gespeeld. Hij kreeg een vrije transfer. GOLF Nederland heeft bij de strijd om het Europees golfkampioen- schap voor landenploegen in Ham burg de eerste wedstrijd in de groep voor de bezetting van de vijftiende plaats gewonnen. In Hamburg ver sloeg het Nederlandse team Tsjecho- slowakije met 5-2. In de foursomes eindigde de strijd onbeslist (1-1); in de singles werd het 4-1. Het enige verlies leed Streutgers tegen Jiri Dvo rak; Swarne 4 en 3 tegen Jan Kun- sta), Van Neck (2 en 1 tegen Jaros- lav Dvorak), Van Kalken (4 en 3 te gen Jan Dvorak) en Eykman 5 en 4 tegen Jiri Kunsta). In dezelfde groep won Zwitserland met 5-2 van Por tugal. ZEILEN Met uitzondering van ir. Bakker, die in de Solingklasse ver rassend als tweede finishte achter de Zweed Kellner, bleven de Nederlan ders op de voorlaatste zeildag van de 86e Kieler Woche merendeels in de middenmoot hangen. Beste draken- zeiler was Bol met de dertiende plaats. De Nederlandse finnzeilers plaatsten zich niet bij de eerste vijf tien. (ADVERTENTIE) Ervaring is de gemeenschappelijke eigenschap van de acht dames, die zich voor de kwartfinales plaatsten. Margaret Court, Julie Heldman, An Jones, Nancy Richey, Rosemary Ca sals, Lesley Bowrey, Judy Tegart en Billie Jean King hebben dit jaar of verleden jaar allen tot de geplaatste speelsters behoord. De enige die za terdag in moeilijkheden kwam, was de Amerikaanse Nancy Richey, die echter een geheel eigen oplossing vond. In de achtste finales van het da- mes-dubbelspel werd Betty Stöve met de Britse Williams uitgeschakeld door het als eerste geplaatste Austra lische dubbel Court/Tegart: 6-2 6-3. Betty was gelukkiger in het gemengd dubbelspel: met de Australiër Owen Davidson won zij in de eerste ronde met 6-2 6-3 van het Engelse echtpaar Cox.

de Stem | 1969 | | pagina 11