Atletiekteam was kansloos Jaap Oudkerk woi stay er s wedstr ij d GER SAIUS TEKENDE CONTRACT BIJ BARONIE Oostduitser Gies: Fa brii Sterkei op tw< spelen voor G. VA V Gelijke N.E.C. en Profiteer nü nog van onze sterk verlaagde prijzen! V~i P Uitslagen IN ZOMERCOMPETITIE Vonck snel op 10.000 m. upeneur Met kogel 20.64 meter VAN UNEN NEDERLANDSE SUCCESSEN Laag Geen tegenstand Europees record LICHTDRUKKEN FOTOCOPIEëN STENCILWERK van eQintfjer Zaterdagbeker weer naar SHO Pfaff Naaimachinehuis W. RIKKEN N.V DE L 10 VIERDE SPORTPAGINA DE STEM VAN 30 JUNI 1969 I ll BELGEN WONNEN (Van onze sportredactie) BREDA De atletiekinterlandwedstrijd tussen de herenploegen van Nederland en België zoals te verwachten was met ruim ver schil door onze zuiderburen gewonnen (226-187) heeft gisteren in Breda weinig hoogtepunten opgeleverd. Dat was naast het feit dat beide teams verzwakt aantraden, te wijten aan de omstandigheid, dat de Belgen nu reeds bezig z(jn met hun selectie voor belangrijke wed strijden. De Belgische technische commissie had de atleten laten we ten, dat het waarschijnlijk was dat de eerste twee Belgen op elk num mer uitverkoren zouden worden voor de driedaagse ontmoeting met Zuidslavië. De Belgen poogden daarom niet op de loopnummers scherpe tijden op de klokken te brengen. Zij deden zo weinig mogelijk kop werk meestal was dat in de slotfase wel noodzake lijk, omdat de Nederlanders dan „dood" zaten en letten alleen op elkaar. Door deze tactiek was de mo gelijkheid ook uitgesloten, dat de Ne- derladers zich konden optrekken aan hun tegenstanders, die al jaren su perieur op alle afstanden zijn, behal ve de 100 en 200 meter. De Oranje-formatie behaalde maar vier individuele zeges, alle op tech nische nummers, verspringen (George van der Sluis), hink-stap-sprong (Joop Kant), hoogspringen (Ben Les- terhuis) en polsstokhoogspringen (Cees de Winter). De 4 x 100 meter estafetteploeg, bestaande uit Jansen, De Jong, Van Boekei en Berkhout, zorgde voor de enige andere over winning. Ondanks het feit, dat het prestatie niveau laag lag, was er op diverse nummers een boeiende strijd. Vooral op de 100 en 200 meter, de 110 meter horden en de midden-afstanden wa ren Nederlanders en Belgen nage noeg aan elkaar gewaagd. Op de 800 meter bleek het gemis van de geblesseerde Bram Wassenaar duidelijk merkbaar. Hij was de enige die de Belgische hegemonie had kun nen doorbreken. De eerste ronde, on der aanvoering van Wijnand Bladt, ging bijzonder langzaam 58.2)waar door een goede tijd al bij voorbaat was uitgesloten. Pas na ongeveer 600 meter namen Beygaert en Boonen het initiatief van de Hagenaar over. In de sprint bleef Beygaert zijn land genoot ruim voor: 1.51.9 tegen 1.53.1. KNAU-trainer Kees Koppelaar was bepaald niet tevreden over de door zijn pupillen gemaakte tijden. „Het valt tegen. Ik heb nog tegen ze ge zegd dat ze moesten doorgaan als ze de kop zouden hebben. Dat durven ze dan echter niet. Al die buitenlan ders lopen ongeveer 1.48.6 en daar raken ze door geïmponeerd. Had Bram Wassenaar maar gekund. Hij was de man voor deze wedstrijd ge weest". Op de 1500 meter was het beeld vrijwel identiek. Een Nederlander, in dit geval junior Jos Hermens, lang aan de leiding en in de slotfase de opmars van de Belgen. Hermens droeg er zorg voor dat de eerste ron de in een behoorlijk tempo werd af gelegd (60.5). Van Loon nam daarna het zware werk van hem over, waar hij later zijn tol voor zou moeten be talen. Op het laatste rechte eind was het of hij stil stond, toen Simon (win naar in 3.51.5) en Salvé, voor wie de zelfde tijd werd afgedrukt, over hem heen gingen. Geert üdding haalde de eindstreep niet. De Drent, die het vorige jaar als een komeet doorbrak naar de Ne derlandse top op de 800 meter, maar dit seizoen de voorkeur geeft aan de 1500 meter, voelde aan het slot van de tweede ronde iets in zijn voet knappen en stapte de baan uit. in slaagde in zijn voetspoor te blij ven, was zijn landgenoot Puttemans: 14.05.3 tegen 14.07.8. Egbert Nijstadt, die ronden lang het tempo van het veld had bepaald, legde met een ver dienstelijke tijd van 14.13 beslag op de derde plaats. Op de dubbele afstand leverde Pe ter Vonck een uitstekende prestatie. De Zeeuw deed lang kop en bleef goed volgen, toen Lismont hem van de eerste plaats had verdrongen. In de laatste paar ronden had de kleine Nederlander geen verweer meer te gen de Belgen, maar opgezweept door het publiek en zijn trainer, die hem er steeds op attendeerde dat er een goede tijd inzat, perste Vonck alles uit zijn body. om tenslotte in 30.10.6 te eindigen, de beste nationale presta tie van dit seizoen. Heieven ging na een bijzonder fel duel met Lismont en Princen in 29.53.8 als eerste over de kalklijn. Aad Steijlen, Nederlands beste lan- ge-afstandloper, bereikte de finish niet. „Ik had last van mijn voeten. Mijn spikes knelden. Ik ben het ont wend. Het spijt me", zo verontschul digde hij zich bij Jo Moerman, de secretaris van de technische commis sie van de KNAU. HEIN GROOTHUIS 100 meter: 1 Poels (B) 10,6; 2 Mon- sels (N) 10,7; 3 De Jong (N) 10,7. 200 meter: 1 Poels (B) 21,4; 2 Van Boekei (N) 21,7. 400 meter: 1 Van- denwijngaerden (B) 47,4; 2 Van den Heuvel (N) 48,2. 800 meter: 1 Reyg- aert (B) 1.51,9; 2 Boonen (B) 1.53,1; 4 Boverman (N) 1.54,0. 1500 meter: 1 Simon (B) 3.51.5; 2 Salvé (B) 3.51.5, 5.000 meter: 1 Roelants (B) 14.05.3; 2 Puttemans (B) 14.07.8. 110 m hor den: 1 Heck (B) 14.5; 2 Geeroms (B) 14.6. 400 meter horden: 1 Brems (B) 53.1; 2 Braaksma (N) 54.3. 3.000 m hindernis: 1 Van Butsele (B) 8.54.0: 2 Willems (N) 8.56.6. Speerwerpen: 1 Wijns (B) 71 meter; 2 Olofsen (N) 71 meter. Verspringen: 1 Van der Sluis (N) 7.08; 2 Grosjeau (B) 7.00; 3 De Jong (N) 6.85. Polsstokspringen: 1 De Winter (N) 4,40; 2 Kriinen (N) 4,50. Kogelslin geren: 1 Hertogs (B) 56,54; 2 Mor tier (B) 51,06 Kogelstoten: 1 Schroe- der (B) 15,96: 2 Van Wees (N) 15,94. Hoogspringen: 1 Lesterhuis (N) 2,03; 2 Dumont (B) 2,00. Hinkstapsprong} 1 Kant (N) 14,48, 2 Mellaard (N) 14,46. Discuswerpen: 1 Schroeder (B) 51,08; 2 Van Schoor (B) 50,68. 10.000 meter: 1 Heieven (B) 29.53.8; 2 Princen (B) 29.54.8; 4 Vonck (N) 30.10.6. 4 x 100 meter: 1 Nederland 43.1; 2 België 43.7. 4 x 400 meter: 1 België 3.15.7; 2 Nederland 3.18.8. Eindstand: 1 België 226, 2 Neder land 187.-. RUIM Een mislukte poging van Van der Wijk bij het hoogspringen, toen de lat op 1.90 meter alg. (Van onze sportredactie) BBEDA Baronie heeft aan het einde van de transferperiode nog een belangrijke aankoop gedaan. Ger Sa- ris (26) zal met zijn schotvaardig heid bij de Bredanaars het verlies van Cees van Ierssel (naar FC Twente) voor een groot gedeelte moeten compenseren. Saris speelde de laatste twee sei zoenen b(j Willem II, daarvóór stond hij enige jaren onder contract bij NAC, dat hem (als topscorer van de eerste divisie) bij Eindhoven weg kocht. Ook bij Willem II is Ger Sa- ris een jaar zeer dicht bij de top van de topscorers geëindigd. In het laatste jaar bij de Tilburgers, die te gen de degradatie hebben moeten vechten, speelde de Baronie-aan winst een weinig opvallende rol. Hij deelde in de algemene malaise. Baronie heeft voor de verkoop van Saris een harde strijd moeten leve ren met RBC, Helmond Sport en Eindhoven, die ook belangstelling Bij het polsstokhoogspringen had Cees de Winter geen enkele tegen stand. De Amsterdammer sprong na 4.10 meter alleen verder en verbe terde tenslotte zijn beste seizoenpres tatie tot 4.40 meter. Zijn poging het Nederlandse record (4.50 meter)) aan Serve Wijsen te ontfutselen misluk te. Driemaal gooide hij de lat op 4.55 meter af. Ook Ben Lesterhuis deed een tevergeefse poging een Neder lands record naar de historie te ver wijzen.' De Eindhovenaar, die in trai ningsbroek begon bij 1.90 meter, liet de lat, nadat hij 2.03 meter had over brugd, op 2.07 meter leggen. De enkele honderden toeschouwers hebben Gaston Roelants niet zien „vlammen". De Belg spaarde zich op de vijf kilometer duidelijk en beperk te zich ertoe te winnen met een lange sprint. De enige, die er in de slotfase (ADVERTENTIE) VOOR UW en snellere service Halen en brengen, wanneer U wenst. Breda Wilhelminastr. 30 01600-32950 Waalwijk Grotestr 323 04160-2757 BOEDAPEST (ANP) De 22-ja- rigc Oostduitser Hans-Peter Gies heeft zaterdag bij atletiekwedstrijden in Boedapest het Europese record kogelstoten verbeterd en gebracht op 20,64 meter. Het oude record stond sinds 14 mei van dit jaar op naam van een andere Oostduitser, Hans- Joachim Rothenburg, met 20,49 me ter. De negentienjarige Ivory Cro ckett is de revelatie geworden van de eerste dag van de Amerikaanse atletiekkampioenschappen, die in Mi ami worden gehouden. Zaterdagavond versloeg Crockett, 1,67 m lang, 63 kilo zwaar, eerstejaars student aan de universiteit van Illinois, op de 100 yards John r'arIos en Charlie Greene. Na een schitterende start slaagde Crockett erin een onstuimige aanval van Carlos op de laatste meters af te slaan. Met lichte tegenwind kwam hij uit op 9,3 seconden. Voor Carlos werd dezelfde tijd afgedrukt, voor Greene 9,4. De zesduizend toeschouwers zagen nog twee hoogtepunten: drie horden sprinters gingen in dezelfde tijd door de finish en Bob Beamon, wereldre cordhouder verspringen, die met een sprong van 8,20 meter bewees weer naar zijn oude vorm te groeien. Voor Olympisch kampioen Willie Daven port, Leon Coleman en Ervin Hall, die onlangs het wereldrecord eve naarde, werd na 120 yards horden een tijd van 13,3 seconden genoteerd. Na bestudering van de finishfoto werd besloten Davenport en Coleman de eerste plaats te laten delen. Hall werd derde. Door deze beslissing zal Ervin Hall geen deel uitmaken van de Amerikaanse ploeg die in Stutt gart tegen Europa uitkomt. Bij het polsstokhoog won Olympisch kampioenBob Seagren met 5,33 m. voor wereldrecordhouder John Pen- nel (5,18) ei, de jeugdige Casey Car- rigan (5.18). De Australiër Ron Clarke heeft tijdens atletiekwedstrijden in Vaes- teraas de 5.000 meter gewonnen in 13 minuten 35,2 seconden, de snelste tijd van dit seizoen. Clarke had ruim acht seconden voorsprong op de Keniaan Paul Mose, die tweede werd. Een andere Keniase atleet, Naftali Bonn, won de 800 meter in 1.46.6. Hij was hiermee 0,8 seconden sneller dan de Australiër Ralph Doubell, die met Peter Snell wereldrecordhouder op deze afstand is. (ADVERTENTIE) ORTHOPAEDISCHE MAATSCHOENMAKERIJ Haagsemarkt 18 Breda (Pr.hage) Tel. 30213. Orthopaedische schoenen en prothesen op medisch advies. Leverancier voor alle ziekenfondsen. Maatnemen desgewenst aan huis. Korte levertijd. hadden voor de blonde midvoor. Uit eindelijk koos Saris zelf voor Baro nie, dat zich na de verkoop van Cees van Ierssel (ruimschoots meer dan een ton opbrengend) wat kon „per mitteren". De Bredanaars toonden zich zeer tevreden met deze aan winst. Na de transfer van Ger Saris kon den FC Twente en Baronie het ook eens worden over de transfer van Ferry Pirard naar de Oosteliike ploeg. Pirard's overgang hing af van het feit of Saris naar Breda zou ko men of niet. Dit in verband met de schotvaardigheid in de Bredase voor hoede. Feijenoord zal voorlopig van Ka- rol Dobias moeten afzien. De Tsje chische voetbalbond heeft het be stuur van de Rotterdammers mee gedeeld, dat men pas in juli zal ver gaderen over de vraag of Dobias mag vertrekken. Feijenoord hoopt nu Do bias, die zelf graag wil, alsnog in de tweede transferperiode van decem ber te kunnen contracteren. Frie Nouwens van NAC zal het volgend seizoen deel uitmaken van de kerngroep van BBC. De onder handelingen zijn gisteren rond ge komen. NAC heeft gisteren Ad Bakker, de linksback van DFC, aangetrokken. Gerrie Kattestaart werd aan de Dordtse vereniging verkocht. Waar schijnlijk zal er nog een transactie tussen NAC en DFC plaats vinden. Het is namelijk aan te nemen, data naast Kattestaart ook Gerrie Deij- kers naar de eerste divisieclub zal gaan. Joop Jochems, de 27-jarige half- speler, die de laatste zes jaar voor ADO speelde, heeft een contract ge tekend bij DWS. Bij Go Ahead heeft de Westduit ser Herbert Finken zich aangemeld. Finken speelde enkele jaren geleden vier seizoenen achtereen voor Hera cles en is daarna naar de Verenigde Staten gegaan. In Duitsland kwam hij onder meer uit voor FC Köln en Tasmania Berlin. De onderhandelin gen zijn nog niet afgesloten. FC Twente heeft zaterdag de 25- jarige Hongaarse buitenspeler Antal Nagy gecontracteerd. Nagy speelde het afgelopen seizoen bij de Belgische kampioen Standard Luik. Nagy kwam in 1967 in het nieuws toen hij, na een vriendschappelijke wedstrijd zijn club Honved tegen Anderlecht, in België achterbleef. Bij Standard speelde Nagy linksbui ten. Bij Twente zal hij de rechtsbui tenplaats gaan bezetten. FC Twente besloot de Hongaar te contracteren nadat de onderhandelingen met Go Ahead over een transfer van Hoeke- ma waren vastgelopen. Wim Blokland, afgelopen seizoen trainer bij AZ '67, heeft zaterdag een 2-jarig contract met de Nijmeegse eredivisieclub NEC gesloten. De 48- jarige Blokland, die hulptrainer van Jan Remmers wordt, zal zich voorna melijk bezighouden met de middag- tratninig en de training van het B- team. EMMELOOBD De Fran se oud-internationals hebben gisteren in Emmeloord de voetbalinterland te gen Nederland met 10 gewonnen. Het enige doelpunt werd zeven mi nuten voor het einde gemaakt door linksbinnen Bellot. Voor rust was het een aantrekkelij ke wedstrijd. De tweede helft, die in stromende regen werd gespeeld, bood aanzienlijk minder spel. De betere conditie van de Fransen gaf uiteinde lijk de doorslag. Tot grote teleurstelling van de on geveer 5.000 toeschouwers ontbraken aan Nederlandse zijde Tonny van der Linden, Abe Lenstra en Roel Wiers- ma. Bij de Fransen lieten Raymond Kopa en Just Fontaine verstek gaan. (Van onze wiel ermede werkers) BREDA Verschillende Neder landse renners hebben in het buiten land opvallende successen geboekt, onder andere Prinsen, Martin van Venrooy, Matthijs de Koning en Jan sen. Helaas eiste de wielersport ook een slachtoffer. De 24-jarige Tsjech Jiri Hava, die enige dagen geleden bij een valpartij tijdens de training in Pilzen een dubbele schedelbasis- breuk opliep, is aan zijn zware ver wondingen overleden. JAAP OUDKERK is voor onge veer 1000 bezoekers winnaar gewor den van een grote stayerswedstrijd voor profs te Nijmegen. In de eerste manche eindigde Oudkerk als eerste achter gangmaker De Graaf en in de tweede rit werd Oudkerk met zeer miniem verschil verslagen door de Belg Proost (achter Koch). De Belg werd in het totaaJklassement tweede. ZOETEMELK werd gisteren vijfde in de eerste etappe van de Ronde van Zuidslavië voor amateurs. Winnaar van de eerste rit was de Rus Nelioe- bin. Hij legde de 133 kilometer van Belgrado naar Kragujevatz af in 3 uur, 17 minuten en 32 seconden. De Oostduitser Michein werd tweede. BART ZOET heeft een profronde over 100 kilometer te Kruiningen ge wonnen. Zoet versloeg in de eind sprint zijn medevluchters Serpenti, Zoontjens en Bongers. De uitslag: 1 Zoet, Waarde, de 100 kilometer in 2.33.0; 2 Serpenti, A'dam; 3 De Wit, Warmer; 4 Zoontjens, Tilburg; 5 Bon gers, Apeldoorn, allen in dezelfde tijd als de winnaar; 6 Jan Harings, Sibbe op 43 seconden. NEDERLAND verloor te Ludwigs- hafen de een avond tevoren wegens regen gestaakte wielerinterland voor baanamateurs tegen West-Duitsland met 9-6. Negen dagen geleden zege vierden de Nederlanders in Amster dam tegen dezelfde Duitsers met 10-5. De sprintvierkamp werd een over winning voor Jansen, de ploegentijd rit was voor West-Duitsland evenals het tandemnummer, een tijdrit over 1000 meter en de 4000 meter achter volging. Ook de tweede wedstrijd in Friesenheim wonnen de Duitsers met 8-7. MARTIN VAN VENROOY en Mat thijs de Koning zijn bij een wegwed strijd in het Duitse Schwednfurt op respectievelijk de vijfde en zesde plaats geëindigd. Winnaar werd de Westberlijner Burkhart Ebert, die de 186 kilometer aflegde in 4 uur, 40 minuten en 24 seconden. FEDOR DEN HERTOG heeft in Steenderen het wegkampdoenschap van Gelderland voor amateurs ge wonnen. De verdere uitslagen van de provinciale kampioenschappen: Lim burg (Beng en Terblijt)1 Beurskens, Tegelen, 2 Koken, Grevenbicht; Zuid- HoLland (Oud-Beyerland): 1 Jan Hor dijk, R'dam, 2 Leo Embrechts, Stam persgat; Overijssel (Hasselt): 1 Rin se, Kampen, 2 Joop Hobert, Wierden; Drente (Middelstum: 1 Jan Aling, Bunne, 2 Wieger Vlot, Wanne; veen; Friesland (Haskerland): 1 Hoekstra, Dokkum, 2 Rinze de B Zwaagwesteinde; Noord-Holland (Veenhuizen): 1 Marcel Penni) Nieuw Vennip, 2 Sander Dan Schermerhorn; Utrecht (Hooglan 1 Arnold Voogt, Scherpenzeel. ADRIE WOUTERS uilt Zumó werd tweede in een amateurko over 60 kilometer te D'Hendn-Liëti een plaatsje op 40 kilometer afst van Roubaiix. Wouters en de Frj man Samiti sprangen al na enkele lameters weg en waren in avondwedstrijd voor de achtervolg niet meer bereikbaar. Sant bleek t ter een betere sprinter dian de udit Zundent en versloeg deze dan met twee lengten. De Tilbunger Suykerbuyk werd zevende. Een w strijd over 45 kilometer voor dai eindigde met een meer dan duidelj overwinning voor Katie Haige, die les gedubbeld had en met een v< sprong dloor de finish ginig KO TOLHOEK eindigde bij een Puurs (België) gehouden wegw strijd voor amateurs oiver 100 k meter als derde. Winnaar werd Belg De Clerck. Bij de vorige TT waren al zichtbaar, maar toen st. TONNIE HARTEN (Klunder.t) j schitterende gevecht tussenl als vijfde door de finish in een <s|('—"1J- rium te Levenkussen (W.-Dld.), uit Sittand afkomstige Hendriks w pas op de streep in "het voi tweede met 17 seconden achterst de Gelderlander werd be: op de winnaar, de Westdui Kneppler. Sjef Smulders, Tilbr wend derde, Karei Willemse (Ir Zwaluwe) zesde. HOOGERHEIDE uit Ossendre ging als vijfde over de eindstreep een koers over 110 kilometer amateurs te Azelaar (België). H naar werd de Engelsman Edwaï Van Ovenveld (Zegge) wend acht Van der Kloot (Zundert) tiende, BENJAMINS eindigde met een gende plaats in het eimdSdassem als beste Nederlander in de Rö cessen van Toersen in de vi van Roemenië. Winnaar werd ïrand Prix van dit seizoen® Oostduitser Jürgen Wamzililk. Bei gesleuteld aan de Deq mins had een achterstand van resultaat openbaarde zich seconden. De plaatsen v,an de ave !Pn .YeeI grotere topsnelheid Nederlanders: 16. Prinsen op 7.09, üreidler, waarmee Toersen Kroon op 7.21 en 44. Van Donk 11.27. GE (1 ASSEN De talloz en één of meer Nederlf hebben zaterdag een té maakt. Zij hebben een: fabrieksploegen van Ho sport dood heeft gema; coureus van de Japanse verleden zorgden, volle welke zware klap het lil toegebracht. De open s 1 mensen, die de comme doordat de fabriekstean die zijn doorgegaan het| sen. in vele ogen. De naar| lOO.OOO toeschouwers, die de races en deels voor de| verlopen TT-nacht naar ren gekomen, werden dezej de neus op de feiten gedr dat een dergelijk hoogtepun geheel achterwege bleef. De Nederlandse hoop was j op de lichtste twee klasse in Aalt Toersen stelde men I wachtingen. Dat de 23-jar: horster die niet heeft kunr! sen, is geen schande. De Sp® hebben geschrokken doo prachtige overwinningen rei Angelo Nieto, die veruit lijd bij de training had gem: wees de superioriteit van de beginfase van de strlj bromfietsen". De Spanjaard voorlaatste weg was bij (Van een onzer voetbalmedewerki iwa,m reeds na de tweede r «..rnrnrnr rerste over de streep en hi SLEEUWIJK. De bekerfinje daarna zijn voorsprong op van het zaterdagvoetbal tussen ï\ait Toersen - Jan de Vries selmeervogels en SHO uit Oud-BfimUh met speels gemak vei erland is in Sleeuwijk geëtndigdpech halverwege de race een 2-0 zege voor SHO. De nolen einde aan de heerschar rommelige wedstrijd werd gadeKieto. slagen door de de heer W. A. G. I Met De Vries in eerste en I Meulemans. voorzitter van de tn derde positie leek een Necl VB, die er getuige van was dat I -es ineens tot de mogeli kele heethoofden in de slotfase v e behoren. De wens, die in en leefde, werd echter niet 'I fieto's stalgenoot Smith, teeds op de achtergrond had ien, nam namelijk resoluut dd een fikse rel zorgden. In de 35e minuut kwam SHO 01, toen Reedijk een van de terugstuitende bal in het net de neerde. De tweede helft begon netver. Zonder veel risico's t> vreemd, want een vijfjarig jongiftelde de Australiër, een oud. wandelde rustig op de plek, waar 'et vak, de zege daarna vei] een offensief van IJsselmeervo rijn Spaanse bazen, Was begonnen. Een troost voor Toersen, dil NIJMEGEN (ANP) NEC en Zilina hebben elkaar in de eerste wedstrijd van de zomercompetitie niet veel toe gegeven. In de eerste helft bepaalden de Tsjechen het tempo met vertra gende aanvallen om dan plotseling snel door te stoten. NEC moest het daarentegen van snelle uitvallen heb ben. Via de vleugels trachtte het ope ningen te vinden, maar de Tsjecho- slowaakse defensie gaf niet veel kan sen uit handen. Kort voor NEC de leiding nam door Pijs, kreeg invaller Gerrits een kans de score te openen, maar nadat hij doelman Smak omspeeld had, kon een van de verdedigers van Zilina op de doellijn redding brengen. In de laat ste minuut nadat Stezak inmiddels voor 11 had gezorgd kwamen de Tsjechoslowaken dicht bü winst, toen een schot van dezelfde Stezak uit een voorzet van Bene de juiste rich ting miste om doelman De Bree te passeren- GVAV heeft in Linz zaterdagavond zijn eerste wedstrijd voor dezelfde competitie tegen Linzer ASK hoofd zakelijk verdedigd. Het deed dit te gen de taktisch weinig geschoolde Oostenrijkers met succes. Toch is het doelpuntloze gelijke spel niet in een wedstrijd zonder spanning en sensatie bereikt. In de vaak harde strijd (Wortelboer en Visser moesten geblesseerd het veld verlaten) kwam Linzer ASK enkele malen dicht bij een treffer. In de 34e minuut protes teerden de Oostenrijkers vergeefs toen Sturmberger na een solo in het Groningse strafschopgebied ten val kwam en kort na rust keurde de scheidsrechter een doelpunt van de Oostenrijkers af. Twee minuten voor tijd kregen zij weer een kans een voorsprong te nemen. Sturmberger miste echter de wegens hands van Comelis toegewezen strafschop. De narigheid begon, toen Veo ten val werd gebracht en IJs meervogels-supporters meenden hier ten onrechte een strafschop w onthouden. Doelman Bons (SI kreeg een bierflesje op zijn hoofc toen kort daarna een strafschop SHO werd toegekend, lie pdê, t stand geheel uit de hand. Het publiek ging zich ermee naai sloeg het noodlot voor I p de voorlaatste ronde van a de 125 cc-klasse, toen hij moeien en er werden rake klap «afgebroken zwarte stro uitgedeeld. Nadat de rust was tf gekeerd benutte Reedijk de peni en daarmee was het 20 voor de Beijerlanders. IJsselmeervogels kwazn nog te. maar Van de Groen zag een tre afgekeurd wegens buitenspel en d< man Bons redde een keer bij een g schot van Ruizendaaï,- Óe Vries als derde finishte, 'ijn eerste plaats in de stal iet wereldkampioenschap onl laar bleef en dat zijn kansen ërste Nederlandr een werell iriipen nog altijd bijzonder gif Cees van Dongen lijkt vooii 'oriuin geboren. Valpartijen) ihinepech doorkruisen de f 'an deze 37-jarige veteraan! (ADVERTENTIE) Frie Nouwens: naar RBC Nog steeds handhaaft Pfaff voor zijn vermaarde serie lichtgewicht machines de sterk verlaagde prijzen (tijdelijke prijsverlagingen van 6% tot 11%). Nü 'n Pfaff kopen is een van de verstandigste dingen, die u kunt doen. Ga dus in ieder geval nu kijken bij Pfaff. Typen 94,95, 96 en 97 'art Zoet na zijn fraaie overwii de profronde van Kruiningeii BERGEN OP TERNEUZEN: ZOOM: Kortemeestraat 17 Nieuwe Diepstraat 23 Verder verkrijgbaar bij: A C. BAST1AANSE Papegaaistraat H. A. DE BREUCK G. HEMELAAR: 4, Goes B. F. v Waesberghestr. 16 Hulst Nieuwendijk 29, Vlissingen tel. 01640-587 tel. 01150-229 tel. 01100-7476 teL 01140-221 tel 01184-372 1 Woensdagmorgen 10.00 uur JAC. HERI in Vlissingen op het Indust Nu nog lopen schilders, koe po de laatste hand leggen, hoog opgetast liggen, heeft en degelijkheid van de inrj kosten noch moeite zijn ge slag is net andersom. Zij gespaard om de consument

de Stem | 1969 | | pagina 10