KER WEINIG PRIJSVERSCHILLEN Vandaag begint toeristengolf Profiteer nu nog van onze sterk verlaagdeprijzen! SJ Fraude aan grens mogelijk t zich n Veghel Ontwerp voor nieuwe school in de maak Mosselen van onbesmette kweekplaatsen handel in Vlissingen in beroep bij Kroon tegen sloop oude stadhuis kers reda Voldoende MIDDELBURG VLISSINGEN 'S-HEER ARENDSKERKE Even uitblazen mevrouw Politiekorps wordt uitgebreid i! Felle kritiek op imaneiering gemeenten KAMERLID NOTENBOOM TEGEN AFSCHAFFING GRENSCONTROLE rpapier voor uw --pen Nieuwe veerboot OES Kloetinge wil aantal werken uitvoeren TIENDE VAKBEURS HET KIND TER beschikbaar s - f Crunchy grapefruit Pfaff Naaimachinehuis W. RIKKEN N.V. BROMFIETSER DOOR AUTO GESCHEPT B.B.A. Vergiftigd water DE STEM VAN ZATERDAG 28 JUNI 1969 M 'k 55 irtoe is een gedegen weten- appelijk onderzoek van des- ndigen als basis voor discus- in de raad een eerste ver- e. ,1 verantwoordelijkheid voor gerij en eigendommen laat t toe, dat dezerzijds zelfs ar het kleinste risico wordt open als gevolg van een is 20 jaar bestaande wan- stand op het gebied van de ng der afvalstoffen van de neente Goes. De stank hier- is overigens steeds zwijgend de gemeente Kloetinge ivaard. plannen voor chlorering van Goese afvalwater, zoals de in de publiciteit zijn gekomen waarvan mededeling werd laar. door de voorzitter van raad, die een daartoe be- ie vergadering bijwoonde, eden echter in deze vorm en deze dillettantisch aandoende cedure voor voorbereiding bij voorbaat afgewezen, raad acht het unaniem nood- elijk om reeds in dit sta in zijn mening d.m.v. deze tie ter kennis te brengen van S. van Zeeland, het gemeen- estuur van Goes, het water- tp „De Brede Watering" Zuid-Be veland en de Zeeuw- georganiseerde landbouw. brij. in staat moeten nster te maken. eze interessante ig in ons bedrijf en worden uit stellen. /agemakers' Lak- Generaal Mac- 1969 op alle dinsdagen, ;t artistiek verantwoord 1. 01100-6753. DE N.C.B. g.a. -IEERENHOEK sftijd tot 25 jaar van landbouw- en/of ol. een dergelijke jr. den gezonden erenhoek. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Na een wat „at voorseizoen, vooral voor ex ploitanten van horecabedrijven pieer achter de kust, wordt van daag in Zeeland de eerste grote toeristengolf" van de vakantie- top 1969 verwacht. Eenmaal de „angel" van rijksweg 58 gepas seerd, of per veerboot naar 2eeuwsch-Vlaanderen overgesto ken waaieren de duizenden va kantiegasten uit langs de kust. Een belangrijk deel, vooral hotel- m pensiongasten, zo bleek ons des gevraagd, heeft zich al van tevoren van een onderkomen verzekerd. Op ie zomerhuisjes moest in veel ge vallen zelfs al in de wintermaanden jet bordje „verhuurd" worden ge hangen. Aan de kust van Schouwen- puiveland is nu dan ook geen enkele zomerwoning meer vrij. Uit gegevens van de „logiesdienst" van je provinciale Zeeuwse V.V.V. te Middelburg blijkt trouwens dat de zomerhuisjes door de gehele provin cie in trek zijn. Met uitzondering van die op Zuid-Beveland hebben al le plaatselijke V.V.V.'s gemeld dat nog slechts een beperkt aantal zo merhuisjes beschikbaar is. In hotels en pensions was gisteren langs en achter de kust nog plaats te vinden. In een aantal gevallen be trof dit slechts nog een enkel bed, of voor enkele dagen een kamer, omdat vele van deze hotels en pensi ons, vooral in Zoutelamde, Domburg enz', door van te voren afgesloten arrangementen van een of meer we ten, reeds tot in augustus goeddeels zijn volgeboekt. In de particuliere kamerverhuur nas aan het eind van deze week op Sehouwen-Duiveland, Walcheren, Noord-Beveland en aan en achter de ff-Z-Vlaamse kust nog voldoende aanbod. Tholen en Zuid-Beveland meldden hier „vol", en O-Z-Vlaan- deren „beperkt". In ogenschouw Jient echter te worden genomen dat zowel op Tholen als in Zuid-Beveland het aanbod In de kamerverhuur voor toerisme beperkt is. In de campings langs de kusten van Schouwem-Duiveland, Walcheren en W-Z-Vlaanderen, meest aantrek kelijk voor deze vorm van „verblijfs- toerisme" is de ruimte nog slechts beperkt. Dat is niet het geval met je meer landinwaarts gelegen kam peerterreinen, waarin nog vele ten ten kunnen worden opgeslagen. I De prijzen voor het verblijf op een camping blijken onderling en met die van vorig j aar, weinig te verschil len. Per persoon per nacht betaalt men ongeveer een gulden. Daar ko men in het algemeen nog drie kwart- jes tot een gulden per tent of cara-" [tanper nacht bij. De prijzen voor de stalling voor de auto's, variëren van i) cent tot een gulden per nacht. De hotelprijzen zijn als gevolg van dj invoering van de B.T.W. enkele guldens hoger in vergelijking met die van vorig jaar. In de middenklasse hotels rekent men in Cadzand per nachtlogies plus ontbijt b.v. gemiddeld f 12,50 tot f 15.00. In Zoutelande, zo bleek des- {eiTaagd, liggen deze prijzen iets leger, en bedragen rond f 16,00. De prijzen voor pension en kamerver- kuur zowel via arrangementen liggen daar uiteraard in het alge meen onder, en blijken onderling te verschillen. Dat onderlinge verschil geldit ook voor de prijzen van levensmiddelen, zoals groenten enz. waarbij de af stand (bezorgloon) vooral op. de wat afgelegen campings in veel gevallen een rol speelt. De verkeersgroep van de rijkspo litie te Middelburg overweegt intus sen geen extramaatregelen. Uiter aard wordt de situatie op de wegen nauwlettend in de gaten gehouden, doch men acht in de normale dienst voldoende mensen beschikbaar om eventualiteiten in de verkeersstroom op te vangen. Bejaarden op excursie Ongeveer 90 Middelburgse bejaarden hebben donderdag een tocht langs alle nieuw bouw in de stad gemaakt. De heren R. Mondee] en J.M de Jong van de gemeente gaven hierbij uitleg. In het wijkcentrum Het Zuiderbaken werd even rust gehouden. Oud-burgemeester van Veere, Jhr- I-F. den Beer Poortugael in zijn fuc- tie van voorzitter van de culturele raad, nam in zijn geliefde Veere de leiding over, Het „Lammetje", een van de twee Schotse huizen, die als museum zijn ingericht, werd over spoeld door de bejaarde bezoekers. Detailhandelsvakschool De Middel bare Christelijke Detailhandelsvak school in Middelburg heeft al twee jaar achtereen een maximum aan tal geslaagden. Dit jaar waren het er 24. Landelijk is tevens het hoogste gemiddelde. Een gedeelte van deze 24 beginnen een eigen zaak. Diverse anderen hebben een hoge functie bij het grootwinkelbedrijf gekregen. De lagere detailhandelsvakschool telde 46 geslaagden. Hersenschudding na val met fiets. Op een ventweg reed uit de richting Middelburg mevr. L. K. op haar fiets. Aldaar werd een gedeelte vèn de weg thans gerepareerd, waardoor ze naar links moest uitwijken, en daarbij geen rekening hield met een achter haar opkomende bromfiétser, be stuurd door de heer L. O. uit Vlis singen, die met haar in botsing kwam. Zij viel en liep daarbij een hersen schudding op. Mevr. L. K. is over gebracht naar het Bethesdazieken- huis te Vlissingen. (Van onze correspondent) 's-HEER ARENDSKERKE De raad van 's-IIeer Arendskerlte heeft het college van b. en w. gemach tigd een ontwerp en kostenbegroting te laten maken voor een nieuw schoolgebouw voor 's-Heer Arends- kerke. Een onderzoek heeft ertoe geleid, dat de minister van onder wijs en wetenschappen een z g. ur gentieverklaring voor een nieuwe drieklassige school heeft afgegeven. KLOETINGE Zolang Kloetinge nog zelfstandig is, wil men nog een aantal kapïtaaiswerken uitvoeren, waarvoor een bedrag wordt geraamd van f. 600.000. Er zal eer. tweede korfbalveld worden aangelegd op het sportterrein. De kosten hiervoor zijn begroot op f. 62.100. De N.V. Gront- mij te Goes gaat dit werk uitvoeren. Voor de aankoop van de grond in eigendom van de kerkvoogdij der Ned. herv. gemeente is overeenstem ming bereikt. De prijs is f. 13.200, terwijl een pachtersvergoeding aan P. Wagenaar wordt toegekend van f. 3.440. Besloten werd ook om een half- verhard oefenterrein aan te leggen op het sportveldencomplex. Voor de aanleg van de nieuwe Heernisseweg, zulks ter uitvoering van het bestemmingsplan „Noords- einde" zal van de kerkvoogdij der Ned. herv. gemeente van Kloetinge een perceel weiland worden gekocht Aan ir. 't Hooft te Goesis ver zocht een plan te maken voor de verbouwing van het gemeentelijke verenigingsgebouw „Amicitia". Nu de dubbele tennisbanen in het Wesselopark gebrduiksklaar zijn be sloot de raad deze te verhuren aan de tennisclub De Bongerd uit Kloe tinge voor de som van f. 1.500 per jaar. li0 (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE De consumptiemos selen van onbesmette kweekplaatsen mogen vanaf 17 juli a.s. de handel in. Ook voor de mosselconservenfabrie- ken start het seizoen op deze datum. Dit werd gisteren bekendgemaakt door het Produktschap voor Vis- en Visprodukten. De mossels, waar het bier om gaat, moeten direct, zonder verwaterd te I/in maandag 15 tot en met donder dag 18 september aanstaande wdt voor de tiende keer de half- krlijkse vakbeurs Het Kind in de Juliana- en Merwedehal op het Croe- uhunterrein te Utrecht gehouden. Dti'akbeurs Het Kind wordt georga niseerd door de Koninklijke Neder- tadst Jaarbeurs in samenwerking *et de Vereniging voor het Baby- en Meutervak en de Vereniging Baby- Kleuterkledingbeurs. fat Het Kind in de afgelopen vijf Kr indrukwekkend gegroeid is, blijkt >it de volgende cijfers: in 1965 werd ■P een netto standruimte van circa 1119 m2 geëxposeerd, terwijl thans "ról 180 deelnemers hun artikelen 'P een neto standruimte van circa WW m2 zullen exposeren. Deze verdubbeling van het aantal Pikante meters is bovendien gepaard ftaan met een evenredige toeneming Wn het artikelenassortiment. het begin lag het accent voorna- KKjlc op kinderwagens en kinder- Kubelen, waarvan deze vakbeurs het "lledige aanbod toont, maar door geleidelijke uitbreiding van het •sortiment baby-, kleuter- en tie- Recept voor 4 personen: 2 grape- huits, 1 kop Corn. Flakes, 50 gr (4 stl.) bruine basterdsuiker, 15 gr. (1 ïtl.) boter of margarine. Snijd de grapefruit dwars doormid den en verwijder de pitten. Maak de partjes van het vrucht- ees los en plaatst de grapefruit helf- F n in een ondiepe bakvorm. Snijdt "entueel een dun plakje van de on- ferkant af, zodat de helften stevig "aan. Druk de Corn Flakes fijn zodat half kopje overblijft. •leng de suiker en de boter of mar- tttine en voeg de Conn Flakes toe. Weel het mengsel over de vruch- ■en. Plaats de bakvorm 12 minuten Jiddenin een warme oven (is 400 gr. is cijfer 4 of 5 is 200 gr. C.) nerkleding is deze vakbeurs uitge groeid tot een belangrijke en veelzij dige manifestatie, en vormt thans een vast punt op het programma van de inkopers uit deze branche. In de aan grenzende Marijkehal wordt ditmaal gelijktijdig met de vakbeurs Het Kind, de Sportmodebeurs gehouden. De combinatie van deze vakbeur zen, die nu beide in hetzelfde beurs complex op het Croeselaanterrein te Utrecht plaatsvinden, biedt een be langrijk voordeel voor de inkopers uit de gemengde textielbranche, die nu tijdens één bezoek kennis kunnen ne men zowel van het aanbod baby- en kinderkleding, als van het aanbod sport- en vrijetijdskleding, dat op de Sportmodebeurs getoond wordt Evenals op de vorige vakbeurs Het Kind, zal op deze beurs een aparte sector tienerkleding aanwezig zijn. De tiende vakbeurs Het Kind is op maandag 15, dinsdag 16 en woensdag 17 september geopend van 9.30 - 21.30 uur en op donderdag 18 september van 9.30 - 17.00 uur. De Sportmode beurs duurt een dag korter en sluit op woensdag 17 september om 17.00 worden, verkocht worden, liefst in kleine hoeveelheden. Ook aanvoer naar Yerseke van mosselen uit de Waddenzee is vanaf, 17 juli mogelijk. Ook deze mosselen mogen niet ver waterd worden. De mossel in de Waddenzee is van bijzonder goede kwaliteit en gewicht. Van 100 kg bruto blijft 28 kg visge- wicht over. In het mosselbedrijfsle ven wordt de mededeling van het Produktschap met enige terughou dendheid ontvangen. De heer P. K. M. Verwijs, mossel- en oesterhande laar in Yerseke, formuleerde zijn commentaar als volgt: „Het zou de moeite lonen om te bekijken of de mosselen uit de Waddenzee op on besmette percelen van de Ooster- schelde uitgezet zouden kunnen wor-, den. Want niet alle percelen zijn ver ontreinigd. Het, is jammeï, dat dit volgens de bepalingen niet is toege staan." De heer Verwijs, die kan bogen op ruim 25 jaar bedrijfservaring, zei verder, dat de mededelingen van het Produktschap nog wel eens 'n staart je zouden kunnen krijgen. „De mos sels op de kweekplaatsen", zo zei hij, „hebben veel zand en modder bij zich. Ze zijn niet te eten. Eigenlijk zouden ze eerst verwaterd moeten worden voordat ze verhandeld wor den, maar dat mag niet. Overigens", meende hij, „weet niemand, wat pre cies bedoeld wordt met onbesmette kweekplaatsen. Dat zou eerst door het Rijksinstituut voor Visserij onder zoek uitgemaakt moeten worden." De voorzitter, burgemeester D. Vermet, deelde nog mee, dat de in specteur van het onderwijs aan de hand van do prognoses voor de ko mende drie jaar een voorstel zal doen om te komen tot de bouw van eventueel een vierklassige school. De heer C. Verdonk (KVP) zag als toekomstperspectief een concentra tie van scholen, waaraan alle ge zindten hun medewerking zullen gaan verlenen, hetgeen het onderwijs ten goede kan komen. De afdeling Lewedorp van de ka tholieke vrouwenorganisatie had een verzoek om subsidie ingediend voor de gymnastiekclub, die aan deze af deling is verbonden. Het college stelde voor hierop afwijzend te be schikken. De heer A. de Kooning (KVP) hield een pleidooi om alsnog het standpunt van b. en w. te wijzi gen en hen te bewegen tot het ver lenen van de subsidie- De heer C. Verdonk vroeg zich af of indien de vrouwenorganisatie zou overgaan tot het oprichten van een afzonderlijke gymnastiekvereniging er dan wel een mogelijkheid tot het verkrijgen van subsidie aanwezig zou zijn. De voorzitter kon hierop positief ant woorden. Besloten werd het stuk School straat te Lewedorp gelegen tussen de Ploegstraat en Seheldestraat van trottoir te voorzien. Op voorstel van J. van de Guchte (AR) en gesteund door A. de Kooning werd besloten in verband met de veiligheid van de schoolkinderen ook het gedeelte van de Burgemeester Leeuwenstraat, dat nog niet van trottoir is voorzien, eveneens in het plan op te nemen. De sluitingsuren van de cafés bin nen de gemeente is gebracht van elf op twaalf uur. De heer W. van Bo ven (AR) wenste om diverse rede nen geacht te hebben tegengestemd. Besloten werd tot vaststelling van het bestemmingsplan 's-Heer Arends- kerke-Zuid en de ingekomen be zwaarschriften ongegrond te verkla ren- Tevens werd besloten de proce dures tot onteigening reeds nu aan te gaan. De heer C Verdonk stemde voor onder voorwaarde, dat opgeno men zal worden, dat hij sterk aan dringt op medeonteigening van de bedrijfsgebouwen. Het plan biedt ruimte voor de bouw van 125 wo ningen. Burgemeester Vermet wees op de noodzaak van dit uitbreidings stap met, het opg op gventuele ves tigingen- van enkele fndustrieen te 's-Heer Arendskerlte, waarmee thans •onderhandelingen' wcf-den gevoerd. Hierbij is een bedrijf, dat circa 250 personeelsleden zal kunnen plaat sen, waarvoor dan ook vanzelfspre kend voor woonruimte moet worden gezorgd. 270 gulden werd gevoteerd voor de aanschaf van leermiddelen voor de r.-k. lagere school te Lewedorp. Te vens zullen de kleine raampjes in dit ge-bouw vervangen worden door grotere, terwijl de oliekachels ver vangen zullen worden door centrale verwarming op aardgas. Afgelopen maandag is mem met de aanleg van aardgas te Lewedorp begonnen- TERNEUZEN Met het oog op de vergroting van de gemeente Ter- neuzen in het kader van de gemeen telijke herindeling in Zeeuwsch- Vlaanderen zal het korps gemeente politie in Terneuzen met drie man worden uitgebreid. Per 1 juli treden in dienst de aspi rant-agenten van politie J. van Ós- dorp uit IJzendijke en H. Dirkx uit Breda. Zij krijgen hun opleiding op de politieschool in Leusden. Per 3 ja nuari treedt tot het Terneuzense po litiekorps toe de aspirant C. Verhage uit Middelburg. De agent A. Gelder land gaat Terneuzen verlaten. Per 1 augustus treedt hij in dienst bij de rijkspolitie te Maastricht. In zijn plaats wordt per 1 september aange steld de heer J. J. Piso. (ADVERTENTIE) Nog steeds handhaaft Pfaff voor zijn vermaarde serie lichtgewicht machines de sterk verlaagde prijzen (tijdelijke prijsverlagingen van 6% tot 11%). Nü 'n Pfaff kopen is een van de verstandigste dingen, die u kunt doen. Ga dus in ieder geval nu kijken bij Pfaff. Typen 94, 95,96 en 97 BERGEN OP ZOOM: Kortemeestraat 17 TERNEUZEN: Nieuwe Diepstraat 23 Verder verkrijgbaar bij: A. G. BASTIAANSE H. A. DE BREUCK G. HEMELAAR: Papegaaistraat 4, Goes B. F. v Waesberghestr. 16 Hulst Nieuweüdijk 29, Vlissingen tel. 01640-5878 tel. 01150-2294 tel. 01100-7476 tel. 01140-2215 tel 01184-3729 (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN „Ik moet nog zien, dat de minister de gemeente Vlissin gen kan dwingen om een miljoen gulden uit te trekken als bijdrage in de verplaatsingskosten van het oude stadhuis". Aldus vrijdagmiddag in de raadsvergadering burgemeester drs. D. Roemers, die wees op andere zwa re financiële verplichtingen, die de gemeente heeft te dragen om de stad „leefbaar" te houden. De raad ging akkoord met het voor stel van b. en w. om bij de Kroon in beroep te gaan tegen het verbod van minister Klompé om het oude stad huis, een voormalig patriciërshuis uit de achttiende eeuw, te slopen. Wethouder Ch. Gillissen Verschage had er eerder op gewezen dat de Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde", die het terrein, waarop het huis staat, reeds enkele jaren geleden kocht, „nogjMes^WHgsag dan !ïlor®e? beschikking over de grond zal krij gen". „Ook tVij y.willen graèf dit histo risch monument door verplaatsing behouden, maar dan moet het rijk ons dat financieel mogelijk maken", aldus de wethouder, die meende, dat ook bij maximale rijkssubsidie in de verplaatsing de exploitatie van het gebouw nog een te zware financiële belasting voor de gemeente zou be tekenen. De heer W. Landheer (VVD) wees er nog op, dat de kosten van ver plaatsing zeker tussen de vier en vijf miljoen gulden zullen bedragen. Bij het voorlopige, voorstel te besluiten tot 'de aanleg van een persleiding van Öost-Souburg naar de Westerschelde, zei de heer W. van Leeuwen (Prot.- Christ.) het te betreuren, dat hier is (Van onze correspondent) KAPELLE De zeventienjarige M. A. E. uit Yerseke moest vrijdag morgen met vele inwendige verwon dingen waaronder een dubbele been breuk per ambulance naar het zie kenhuis St. Joanna in Goes worden gebracht, nadat hij op de hoek Hille- werveweg - Goessestraat in Kapelle met zijn brommer was geschept door een personenauto bestuurd door A. v. d. L. uit Hoedekenskerke. De bromfietser kwam uit de. Hillewer- veweg en stak de voorrangsweg Goessestraat over op het moment dat de auto daar reed. Met brommer en al werd hij in de lucht gegooid en kwam hij terecht over de sloot in de ernaast gelegen boomgaard. Dr. Facee Schaeffer uit Kapelle verleen de eerste hulp. gekozen voor een open in plaats van een gezuiverde afvoer. „Een algehele vervuiling van de Westerschelde zal voor Vlissingen zeker met het oog op de recreatie, een ramp betekenen", aldus de heer Van Leeuwen, die daar overigens aan toevoegde, zich te realiseren, dat bij de kwestie van de vervuiling van de Schelde niet alleen Vlissingen, maar ook geheel Zeeland, Noord-Brabant en België zijn betrokken, zodat hier nationale en internationale maatre gelen nodig zullen zijn. Wethouder F. Smit stelde in zijn antwoord o.m. dat de gemeente dan tot de bouw van een waterzuiverings installatie dient over te gaan, wan neer de RIZA (Rijks Instituut voor Zuivering van Afvalwater) dat voor schrijft. -|1 1 I ci 'sb (Van een onze verslaggevers) AXEL „De centrale financiering legt de Nederlandse gemeente aan banden. Het is een schandelijke zaak. Er zal verandering in moeten komen. Op het ogenblik steekt de regering door dit financieringsbeleid alle Ne derlandse gemeenten een stok tussen de benen". De burgemeester van Axel, de heer M. K. van Dijke, wond zich gister avond nogal op over het Haagse fi nancieringsbeleid. Hij zei dat dit be leid er oorzaak van is, dat het zeer ambitieuze uitbreidingsplan van Axel Noord I nog niet kan worden uitge voerd, en in de ijskast zal moeten worden gezet om niet te bederven. De heer Van Dijke prees de Neder landse PvdA-burgemeesters, die een adres aan de regering stuurden, om zich te beklagen over het financie ringsbeleid. „Wat mij betreft", zei de Axelse burgemeester, „hadden het niet alleen mensen van de PvdA hoeven te zijn, maar alle burgemees ters". Het raadslid Oggel bracht deze zaak gisteravond in de gemeenteraad aan het rollen. Hij verweet het col lege een ernstige beleidsfout te heb ben gemaakt door plan Noord I in eens te willen uitvoeren en niet zo als hij gesuggereerd zou hebben in fases te realiseren. Een beleidsfout van het college, die zo zei het raads lid, de gemeente een kwart miljoen gulden strop bezorgde. Later moest hij gedwongen door zijn fractiege noot Van Luyk zijn woorden terug nemen. (Van een onzer verslaggever VENLO-WERNHOUT Drs. H. Notenboom, lid van de Tweede Kamerfractie van de K-V.P., is tegen de afschaffing van de grenscon trole in de Benelux, zolang de belastingsystemen in de betrokken lan den niet voldoende zijn geharmoniseerd. Hij vreest, dat als aan die voorwaarde niet wordt voldaan, fraudemogelijkheden reëel aanwezig zijn. Drs. Notenboom is verder niet te vreden over het 'antwoord van mi nister Roolvink op de vragen over het dreigend ontslag voor 2000 Neder landse (en 2500 Belgische) declaran ten door de grensliberalisatie in de Benelux, die uiterlijk 1 november 1970 ingaat. Zoals gemeld vroegen de kamerleden Notenboom, Westerterp en Maenen om een werkgroep, die een sociaal plan op zou moeten stel len voor de declaranten. De minister zag de noodzaak van een dergelijke werkgroep niet in. Drs. Notenboom zal op deze kwestie nader terugko men, maar weet nog niet in welke vorm. Hij voelt er niet veel voor weer vragen te gaan stellen. Hij zal de kwestie in ieder geval bij het debat over de eBneluxnota aan de orde stellen. Intussen is hij druk bezig met het voeren van interne besprekin gen. Overigens blijken ook de fiscale experts in de andere kamerfracties bezorgd te zijn over de aangekondig de liberalisatiemaatregelen. Drs. No tenboom heeft de afgelopen dagen een toenemende belangstelling voor deze kwestie bespeurd. Het actiecomité van declaranten vraagt zich intussen af hoe lang het nog moet duren, voordat de regering bereid is te antwoorden op de open brief. Van Nederlandse zijde is geen enkele reactie gekomen. Daarentegen hebben reeds een twaalftal Belgische senatoren en kamerleden steun toe gezegd. Het actiecomité wil de Ne derlandse regering graag volledig in staat stellen met een oplossing te ko men, maar zal als er op korte termijn geen antwoord komt tot actie over gaan. Onder meer door publikatie van de fraudemogelijkheden. Die lijst omvat inmiddels elf punten. De Nederlandse Kamers van Koop handel zijn niet gelukkig met de aan gekondigde grensliberalisatie. Sinds half februari is er een intern beraad gaande. Daarbij is de vrees uitgespro ken, dat een correcte prijscalculatie voor consumptiegoederen door de consequenties van de grensliberalisa tie onmogelijk zal worden. Ook in België heerst onrust. Uit een rapport van de controleurs voor de overdracht tax blijkt, dat fraude mogelijk is. Er wordt gesproken van maxi- en mini- fraude. De maxi-fraude (als grens controle ontbreekt) wordt geschat op 11.1 procent van het pakket be lastbare waarde BTW bij invoer of wel een fraudebedrag van 64.8 mil jard Belgische franks. De mini-frau de (bij volledige controle) wordt ge schat op 8.3 procent ofwel 48.3 mil jard Belgische franks. Met onzekere schreden stap ik uw wereldje binnen van meningen, ge voelens en eisen. Zowel ik als u zul len het op vele punten niet eens zijn met eventueel getroffen maatrege len. Neem zo bijvoorbeeld het geval eens, dat ik vandaag graag aan de tand zou willen voelen, van de nieu we dienstregeling van onze B.B.A. Het hele zaakje loopt weer ge smeerd, de mensen stappen op de bekende tijden in de bus, betalen en gaan er pas uit als ze hun bestem ming bereikt hebben of er in de buurt van zijn. Dat u vrij ver van een buspaaltje woont is de schuld niet van dat paaltje, u zou gewoon dichter erbij moeten gaan wonen. Het eigenaardige geval doet zich nu voor, wat ik van nabij heb meege maakt, dat de inlichtingendienst van de B.B.A. nog niet feilloos werkt. Om een voorbeeld te geven: Er staat een mevrouw op de bus te wachten, die haar rechtstreeks naar Tilburg zal brengen, waar ze voor persoonlijke zaken om twee uur dient te wezen en deze bus (over de Tilburgse weg) komt niet alhoewel er van tevoren inlichtingen omtrent de tijden gege ven zijn door de inlichtingendienst van de B.B.A. zelf. Ze wil deze dienst niet beschamen en wacht een half uur. Dan wordt het haar toch te bar ze belt weer en hoort daar nu van de dienst dat dat onmogelijk was om vandaar om 12.30 uur een bus naar Tilburg te krijgen._ Mevrouw spoedt zich naar het station, neemt de trein en komt net op tijd. Lag de fout nu bij die mevrouw? Of lag de fout bij de personeelsle den van de B.B.A.-inlichtingendienst? Als dit een keer gebeurt reageer_ je als vredelievende Nederlander niet, maar twee keer in een week! Wil je op zondag naar Gilze: Je belt voor de zekerheid eerst nog op voor de tij den, krijgt informaties, wacht, ziet geen bus. belt opnieuw, weer ver ontschuldigen en je bus gaat over de Tilburgseweg niet voor 18.30 uur wel eerder helemaal over Bavel. Kunnen ze hier iets tegen inbren gen? Buiten deze kritiek toch een lo vend woordje, want wat doen we zon der de B.B.A. in weer en wind? BREDA B.O. De BBA deelde ons mede dat zij de door haar betreurde moge lijkheid niet wil uitsluiten dat er on juiste inlichtingen zijn verstrekt. De gang van zaken valt echter moeilijk na te gaan omdat de briefschrijver geen data noemt en ook niet nauw keurig aangeeft aan wie de inlichtin gen zijn gevraagd: hoofdkantoor of een der rayonkantoren. Aan de an- dere kant is het niet onmogelijk dat de inlichtingen onvolledig zijn ge- vraagd, bijvoorbeeld omdat niet pre cies werd aangeduid aan welke halte men wilde instappen (een recht streekse busdienst tussen Breda en Tilburg is er niet, daar dient de trein voor), terwijl er ook misverstanden kunnen ontstaan als men op een werkdag naar de vertrektijd van een bus vraagt, terwijl men op zondag wil reizen. Redactie). De met koppen aangekondigde be richten in pers, radio en t.v. over massale vissterfte in onze binnen wateren heeft de nodige onrust ver wekt over dit „onverwachte" gebeu ren. „Onverwacht", zoals gezegd wordt. Ik ben geneigd dit in twijfel te trekken. Het giftige water komt ditmaal wel uit een naburig land, maar is het niet zo, dat hier in on ze eigen stroomgebieden het water al meer dan tientallen jaren op 'n groot giftig niveau staat en steeds erger wordt? Zonder dat er iets con creets gedaan werd, en wordt. Zodat bij een gebeurtenis als in de afge lopen dagen het beetje „zuiver wa- ter1' dat nog aanwezig is, overbesmet gaat worden met alle gevolgen van- dien. Ik ben nl. van mening dat, om maar enkele voorbeelden te noe men, de Donge, Mark, enz., die al een generatie lang onafgebroken hun vuil zwart-groene gifstromen naar de Biesbosch stuwen, in de naaste toekomst nog wel voor meer van dergelijke rampen gaan zorgen. En dan te bedenken, dat de Bies bosch tot een recreatiegebied van de eerste orde gaat worden. Wat hie,- binnen afzienoare tijd gaat ge beuren wanneer de zeegaten defini tief gesloten zullen worden en de ri vieren 'n één-stroomrichting gaan volgen, is niet te overzien! Zodat geen opkomend geregeld getij voor een verse wisseling van het water kan gaan zorgen. Of is het soms de bedoeling van het regerend wezen dat we geen boten meer behoeven aan te schaffen om eens te gaan vissen, of zo maar 'n dagje op het water door te brengen, of te zeilen- Dit is dan ook immers niet meef nodig, want we kunnen er dan të voet, per fiets, of auto wel komen, over wat eens water was, en in da nabije toekomst gaat, worden tot één dikke breiige gifdrek. Dat wordt dan met z'n allen heerlijk recreëren met gasmaskers voor de stank en een goed passend hermetisch gesloten harnas tegen het overmatig aanwe zig dodelijk vergif en chemicaliën. OOSTERHOUT A. MICHIELSE. De Prins Willem-Alexarader, de dub- beldeksveerboot in aanbouw op de Scheepswerf en Machinefabriek, de Merwede te Hardinxveld - Giessen- dam in opdracht van de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland zal 9 juli a.s. te water worden gelaten. De echtgenote van jhr. Schorer lief Gedeputeerde Staten van Zeeland, mevrouw H Schorer - Teding vail Berkhout zal de doopplechtigheid verrichten.

de Stem | 1969 | | pagina 5