E S JAN JANSSEN WIL GELE TRUI SNEL MOGELIJK PAKKEN Huurauto's voor Italianen Geslaagd toernooi sehooltennissers WEINIG SPANNING IN LAATSTE WEDSTRIID Middelburg hoedt tactiek nog geheim Profs en nieuwelingen dit weekeinde aan bod riet IN VLISSINGEN KLEIN OOK PROF- KOERS IN HAAMSTEDE Koers in de nacht Tricot Noble begon sterk IHTS vens EUR horwegen !E 5 tot en met lledig DON gehuwde 0-jarige ato, wat and netto is; e op 24-jarige uto, wat and netto is 'GELIJK- beste funkties ;eerder e.a. voor jr nacht-, idagsdiensten per maand) AST EIZEN in ïland in). ROOBEKE f*k' S leRlTt o1A7km b15,8 km Schorsing van Peter Legierse ingetrokken IN BELGIE Tentenkamp KRUININGEN SCHOONDIJKE SINTJANSTEEN Zeeuwse korfhalcompetitie ZWAAR 37 montage-afdeling mtage-werkzaam- ordt doorbetaald. ..A O in de tussen 19 en 20 M tel. 01640-6264 t beste schikken. van het n en het mers. tot vork ier post- d alleen ontvangt rden. den ingewonnen !ijk worden nkantoor op het egen, trecht. jaar. stationsassistent. DE STEM VAN ZATERDAG 28 JUNI 1?N 29-6-1969 IjipiH Doornik ).V— IST.-PIETEBS;W01ÜW|| Geroards- -1 {EBSTE ETAPPE: De eerste etappe, die de renners metsen over de grens voert, bestaat 147 km over licht golvend terrein. Ir zijn twee colletjes in opgenomen aroelijk de muur van Geraardsber- .en (derde categorie) na 65 km en Se Hoeilaartsberg (vierde categorie) 130 km. (Van onze speciale verslaggever) ROUBAIX In de in aanbouw jnde permanence van de Tour de France was niet alleen de Franse Jopingkwestie aan de orde, ook nog even een Nederlandse affaire inzake liimulantia. Het hoofd der amateurs, Piet Legierse, en Tino Tabak, be schuldigd en daarom geschorst voor iopinggebruik in resp. Olympia's lour en de ronde van Limburg. In de ontvangstzaal te Roubaix rót Legierse's ploegleider iPet Lie- bregts die als chauffeur van tele- risie-commentator Barend Barendse ie Tour gaat volgen te vertellen, dat de KNWU de schorsing had in getrokken. Reden: gebleken is dat ïij de controle in Breda, waar Le gierse was opgeroepen, geen dokter lei onderzoek leidde. De meest-offi- (iële functionaris was het Unie- tareau-personeelslid Van Baarle en op dat punt won Legierse het. Wat le beweegredenen in het geval Ta- lak, eveneens weer toestemming verleend om te koersen, zijn ge weest, werd niet precies bekend. Felice Gimondi (rechts) en Dino Zandegu maakten van de keuring een grapje ROUBAIX Van de Italiaanse journalisten, die gisteren Roubaix lereikten, waren de sportverslagge- van de Gazette Dello Sport de tollega's, die hun zaken het meest uitvoerig regelden. Ze moesten wel. Overwegende namelijk, wat er al- taaal met Merckx is gebeurd in is door hun krant georganiseerde kwamen ze tot de eensluiden- iu mening, dat het niet verstandig som met een opvallende Italiaanse timmerplaat door België (zondag en Mandag) te gaan koersen. En zeker tiet in Merckx-geboorteplaats Wo- iuwe waar de finish van de tweede rit ligt. Besloten is nu, dat ze met huur- Bgens de tweede en derde etappe ■ien en dat ze in Charleville hun i auto terug vinden.... (Van onze Sportredactie) VLISSINGEN Gisteren is in Vlis- singen een einde gekomen aan het nationaal schooltennistoernooi. Voor de elfde maal heeft de organiseren de groep Vlissingse scholieren er voor gezorgd dat het voor Nederland unie ke evenement bijzonder vlot kon ver lopen. Op de vier banen van het ten nispark Zwanenburg en de drie ba nen van het sportcomplex De Nol is er gespeeld om de bokalen in de ver schillende categorieën. Het programma van het toernooi was dit jaar bijzonder uitgebreid om dat er maar liefst 31 teams hadden ingeschreven. En eigenlijk is dat nog maar een klein percentage van het aantal middelbare scholen van het de organiserende jongeren wordt uit genodigd. Maarten Stam, een van de wedstrijdleiders, en woordvoerder van de Vlissingse scholieren: „Wij sturen formulieren naar een groot aantal middelbare scholen in Neder- land (behalve de 4 noordelijke pro vincies). Veel ploegen moeten het echter laten afweten omdat de direc teur van de school geen toestemming geeft of omdat de spelers nog niet klaar zijn met hun examens". Des ondanks is het toernooi, dat altijd in de korte periode tussen de examens en de grote vakantie wordt gehou den, uitgegroeid tot een lijvige orga nisatie. Uniek is de opzet van het toernooi. De scholen worden verte genwoordigd door teams van de vier jongens en-of meisjes. In de voor wedstrijden bestaat een ontmoeting uit vier enkelspelen, en eventueel een dubbelspel als beslissing. In de finales wordt een volledige teamwedstrijd, met dubbelspel ge speeld. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Naast de Zeeuw- wielerkampioenschapen worden in het komende weekend in Zee- Md nog twee wielerkoersen gehou- Iffl. Vanmiddag starten de beroeps- "uners en nieuwelingen in Krui sigen. Tegelijkertijd rijden er ook dtuwelingen in Schoondijke. Dins- volgt de profkoers in St.-Jan- Sten. Een vijftigtal profs zal vandaag 1 Kruiningen de str jd aanbinden de Grote Televizierprijs. Het is m precies twintig jaar geleden, 'ut Kees Peiienaars de eerste prof- ®nde in Kruiningen op zijn naam ilireef. De Pel had aanvankelijk :,eSezegd het startschot te lossen, 'aar omdat hij dan in de Tour zit, ■wk dit onmogelijk. Het veld dat 'Ui drie uur vertrekt heeft een teke bezetting. Huub en Jan Ha- 'gs. Harrie Stevens, Arie den Har- Wim en John Schepers en Leo Rijndam zjn stuk voor stuk ren te, die de bloemen in de wacht "toen slepen. Maar Schuuring, Via- *n, Holst, Zoontjens en de in eigen teek koersende Bart Zoet behoren teneens tot de favorieten. Ook de teJwen Kosten en Kisner behoren "i de deelnemers alsmede Theo Ver deren, terwijl men ook nog en- We Belgen verwacht, he nieuwelingen komen om half "ee reeds aan het vertrek voor een «stand van 40 km. Er zjn 65 deei- [einers. Onder hen bevinden zich P Iteijn, C. Bal, G. van Laarhoven, Akkermans, C. van Bostelen, R. Remijn en de oud-Kruininger L. v. d. Parel. Een twintigtal nieuwelingen heeft ingeschreven voor de ronde van Schoondijke. Zij zullen vanaf half drie strijd leveren op het één kilo meter lange parkoers, dat 65 maal moet worden afgelegd. Favorieten zijn: Van den Bunder, De Waal, Roks, Van Laarhoven, Leijten en Hellemons. Een vijftigtal renners zjn gecon tracteerd voor de profronde van St.- Jansteen, die dinsdag wordt verre den. Het zal voor de Zeeuwsch- Vlaamse wielersupporters 'n bjzon- der interessant evenement worden, omdat de regionale favorieten Theo Verschueren, Richard Buckaki en Peter Kisner hebben ingeschreven. Daarnaast zal waarschijnlijk ook Al- bert van Midden van start gaan. De Zeeuwsch-Vlamingen zullen het echter op moeten nemen tegen een aantal sterke renners, waaron der een complete Caballeroploeg met o.a. Leo Duyndam en Arie den Har- tog. Verder zullen waarschijnlijk de Willem Il-renners, die niet aan de Tour de France deelnemen en de Batavusploeg. met o.a. Bart Zoet aan de streep verschijnen. De renners rijden 55 maal een tra ject van 1600 meter. Start en finish liggen in de Wilhelminastraat. Het parkoers wordt verder gevormd door de Hoofdstraat, Hemelstraat, Prins Hendrikstraat en Burg. Yse- baertstraat. Het startschot valt om half zeven. De ongeveer 140 personen die bij het toernooi betrokken waren over nachtten ün een speciaal opgetrokken tentenkamp in het Nollenbos bij het tennispark Zwanenburg Op die ma nier werd het voor de Vlissingse scho. lieren mogelijk de organisatie finan cieel rond te krjgen. Maarten Stam: „Wij hebben bijzonder veel medewer king gehad van De Schelde, De Ko ninklijke Nederlandse Lawntennis- bond, en de gemeente Vlissingen. Door de financiële bijdragen van de ze instanties is het mogelijk dit toer nooi in stand te houden" Veel steun hebben de scholieren ondervonden van de Vlissingse tennisverenigingen De Schelde en D.O.S., die hun tennis banen kosteloos ter beschikking heb ben gesteld. Mede door de nauwe sa menwerking met de plaatselijke ten nisclubs is het voortbestaan van 't toernooi voorlopig verzekerd. Volgend jaar zal het organisatiecomité ech ter voor een groot gedeelte uit nieu we mensen bestaan. „Het is regel dat dit toernooi altijd door middelbare scholieren in elkaar gezet moet wor den. Er zijn een aantal comitéleden die dit jaar examen hebben gedaan, en dus volgend jaar niet meer bij de organisatie betrokken mogen zijn", aldus Maarten Stam. Gisteren werden de laatste wed strijden gespeeld. De finales verlie pen als volgt: De uitslagen: Meisjes A 1: Goese Lyceum wint met 33 (setstanden beslisten) van Grotiüscollege Heer len; A 2: Openbare Scholengemeen schap Nieuwendiep Den Helder wint met 31 van Stella Maris. B: 1 Christelijke Lyceum Venendaal wint met 3-3 (setstanden beslisten) van Rijksscholengemeenschap Schelde- mond Vlissingen; C: 1 St. Ursulaly- ceum Roermond; C 2: Chr. Lyceum Goes wint met 4-0 van RSG Wilhel- mina. Jongens A: Goese lyceum wint met 5-1 van Christelijk Lyceum Venen- laai; D: Openbare Scholengemeen schap Nieuwendiep Den Helder wint met 4-0 van bisschoppelijk college Roermond; C: Christelijk Lyceum Goes wint met 4-2 van Scheldemond; C 7: Rijksscholengemeenschap Ko ningin Wilhelmina Oostburg wint met 3-2 van Scheldemond 2. (Van onze speciale verslaggever) ROUBAIX „Ik wil zo snel mogelijk die gele trui pakken", zei Jan Janssen, toen hgj gisteren vergezeld van echtgenote Cora, in het Grand Hotel in Roubaix neerstreek, de pleisterplaats voor de heel groten uit deze Tour. Want naast Janssen zjjn in dat logeerpaleis ook Eddy Merckx en Felice Gimondi en uiteraard him ploegen onderge bracht. Janssen lachte geheimzinnig bij zijn woorden en wilde er verder niet over praten. Cora echter wel. „Wat je een maal hebt veroverd, kunnen ze je niet meer afpakken", zo meende zij, terwijl zij haar beroemde echtgenoot na de maaltijd nog wat kersen zat te voeren en prompt van soignieur José Vidal een vermanend woord kreeg. „Drie mag Jan er hebben, beslist niet meer", zo probeerde deze Spanjaard zijn regime te doen gelden. „Meer dan drie is bepaald niet goed voor Jan". Wat Vidal zegt is bijna wet. Bijna, want Cora overtrad de regels nog een paar keer zonder dat de Spanjaard durfde in te grijpen. Voordat hij naar de „kermis" in de permanence ging om zijn spullen in ontvangst te nemen en gekeurd te worden, ging Janssen nog een paar uurtjes slapen. „Dat heb ik wel nodig wi'1 ik zaterdagavond in die tijdrit goed voor die dag kunnen komen", zo luidde zijn hoopgevende verklaring. De tijdrit van vandaag over ruim tien kilometer door Roubaix die zal moeten uitmaken wie de dag erop in de gele trui - vorig jaar door Janssen mee naar Ossendrecht genomen - gaart starten, was naast de dopingtoestam- den, waarover men nog lang niet is uitgesproken, het onderwerp in de gesprekken van de renners, die in de grauwe fabrieksstad en omigeving binnendruppelden. Gerben Karstens, ondergebracht in een hotel aan het drukke stations plein in Lille, filosofeerde ook wat over die tijdrit. „Dan moet ik goed rijden voor het puntenklassement....". De coureur uit Prinsenbeek had zijn mogelijkheden met deze woorden op tafel gesmeten. „Wij hebben geen sprinter in de ploeg en daarom denk ik dat ik wel toestemming zal krij gen om zo'n beertje voor mijn eigen kansen te rijden. Natuurlijk zal er gewerkt moeten worden wanneer Pin- geon of Bracke in het begin de gele trui zouden pakken, maar waarom zouden de anderen die taak niet op knappen? Luister, ik rijd zeker zo goed als twee jaar geleden. En dat betekent wat. Ik ben immers na al die moeilijkheden, die ik heb gehad pas op I april gaan fietsen. Nu moet ik zo snel mogelijk in de kijkerd lo pen om voor volgend jaar een goed contract te kunnen bewerkstelligen. Dat moet lukken. Want ik voel me beter dan ooit tevoren". Of Karstens het oog heeft op een plaats in de Willem II-Gazelleploeg voor 1970". Ik weet er niets van, er zijn veel ploegen", luidde het diplo- maiteke antwoord. Het Tourboek, waarin alle etappes met hun speci fieke moeilijkheden staan beschreven, lag tijdens het gesprek op bed. „Daar kijk ik van tevoren nooit in. Als je al die pieken ziet, al die bergen, die zwart zijn aangegeven, wordit je dood ziek. Neen, ik kijk pas vandaag wat er morgen gaart gebeuren". Kanstens, naar Lille gebracht door zijn char mante echtgenote, ging een douche nemen. Zijn „moraal" is uitstekend. De openingstijdrit kwam ook ter sprake in een hotel aan de overkant van het plein, waar de Willem II-Ga- zelleploeg tijdelijk is gehuisvest. Evert Dolman sprak er met afschuw over. „Dat moest er nou net niet bij zijn. Ik zie erg tegen die tijdrit op. Je fietst je naar, bereikt niets en na afloop heb je zulke dikke henen". Met zijn handen duidde Dolman aan hoe dik (voor zijn gevoel dan) zijn dijen zaterdagavond wel moeten zijn. „Als je nou nog een kans had om te winnen, zou het wel aardig zijn. Maar voor mij, neen, ik krijg er van nacht misschien wel een nachtmerrie van". Naast hem zat Harm CMrtenbros on gelovig het hoofd te schudden. „Maak je toch niet zo druk, man. Wat geeft het tenslotte of je zestigste of tachtig ste wordt. Daarop komt het voor ons tenslotte neer". Minder somber gestemd was Henk Nij dam, die samen met Cees Haast en de Belg Jules van der Flaas de voorhoede van de Willem II-Gazelle had gevormd. „Ik vind het veel erger dat ik hier alleen op een grote kamer moet slopen. Veel liever nog ben ik met drie man in een hokje", zo mokte de oud-wereldkampioen der achter volging. „Laten we maar wat gaan eten, Henk", leidde Cees Haast de aandacht af. „Wat? alweer eten? Jul lie hebben vanmorgen voor het ver trek uit Holland toch uitvoerig aan tafel gezetenschertste Dolman. Haast zat meteen op de kast. „Ach man, dat lijkt wel een jaar geleden. Ik verga van de honger. Kom op Henk. Daarna gaan we dan op de fiets naar Roubaix naar de permanen ce". Het ideetje vain Haast leed schip breuk, omdat de vrachtwagen met de fietsen meteen was doorgereden naar Roubaix, zodat er van het korte trai- ninigsritje niete terecht kwam. „Jam mer, want vanmorgen kon-den we door de regen ook al niet fietsen", zei Haast. Later ln de permanence troffen de tien Nederlanders in deze Tour elk aar: de Willem Il'ers, Jan Janssen, Gerben Karstens en de kalme Eddy Beugels, voor wie in de Mercier-ploeg van Raymond Poulidor louter knech- tenwerk wacht. „Misschien is er nog een klein kansje voor me, wanneer Raymond toch geen hoge ogen blijkt te gooien. Ik zelf geloof namelijk niet meer zo erg in hem", zo zei Beugels. Poulidor zelf denkt daar anders, over. De mare wil, dat hij de laatste tijd veertien uur per dag heeft ge« slapen om volkomen uitgerust aan de 9tart te kunnen komen. Het is best mogelijk. Maar niet onwaarschijnlijk is ook, dat de „slaapkuur" is ontspro ten in het brein van een van die Franse wielerjournalisten, die in deze diagen, vlak voor de Tour, kolommen moeten schrijven zonder, dat er wer kelijk nieuws is. i.:,. MIDDELBURG Op het Middelburgse stadhuis werd gister middag het huwelijk voltrokken tusen Arie Delmotte en Tony Verburg. De 23-jarige bruidegom maakt sinds enkele jaren deel uit van het kampioenselftal van Middelburg, en werd vorig jaar gekozen tot beste amateurvoetballer van Nederland. Het echtpaar vestigt zich in Middelburg. Vandaag treedt Delmotte in de Middelburgse ploeg aan voor de wedstrijd tegen Roer mond. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN Voor de laatste maal komen de Zeeuwse korfbal ploegen voor de vakantie binnen de lijnen. Er staat weining meer op het spel. In de eerste klas komen Atlas 1 en Olympia 1 tegen elkaar uit. Beide degradanten ontmoeten elkaar volgend seizoen in de twee de klas. Atlas heeft laten zien, dat het een stuk sterker is dan Olym pia, dus een overwinning ligt in de lijn der verwachtingen. In de derde klas A kan Animo 4 op gelijke hoogte komen met Storm vogels 2. Ze moeten dan zelf van Vedo 2 winnen en Stormvogels 2 moet de punten dan aan T.O.P. la ten, wat allemaal wel te voorzien is. Tjoba 3 kan door Atlas 2 te verslaan op de vierde plaats eindigen. Het programma: le klas: Atlas 1 Olympia 1; 3e klas A: Animo 4 Vedo 2, Stormvogels 2 T.O.P, Tjoba 3 Atlas 2, 3e klas B: Tjo ba 4 Luctor 2; Olympia 2 To go 2; Junioren: Stormvogels At las; Stormvogels Volharding 2, Swift 1 Togo, Swift 2 Atlas, Volharding 2 Swift 1. (Van onze sportredactie) MIDDELBURG „Ik heb de eerste wedstrijd tegen Roermond zelf niet mee kunnen doen, maar naar wat ik van de anderen heb gehoord, moeten we toch kunnen winnen. Ais we uit tegen de Mus- schen gelijk spelen, dan is het toch zeker mogelijk dat ze Roermond thuis verslaan", aldus redeneert Wim Groenewegen, de 32-jarige aanvaller van Middelburg. Zaterdag zal hij wel op het veld staan om de Limburgers te laten merken, dat hij het team met zijn schat aan erva ring toch weer een stuk gevaarlij ker maakt. Wim Groenewegen is bepaald op timistisch over de wedstrijd van vanavond: „Een overwinning zit er in, maar dan zullen we wel anders moeten voetballen dan vorige week tegen de Musschen". Wim Groene wegen, na afloop van deze competi tie stopt hij met de wedstrijdsport om zich helemaal toe te kunnen leggen op het trainerschap van Kloetinge, heeft er goede hoop op dat Middelburg ook met een dras tisch gewijzigde tactiek goed voor de dag kan komen „Wij hebben in deze kampioenscompetitie onze goede vorm weer teruggevonden. In de laatste wedstrijden van de gewo ne competitie waren we veel minder waard". „20 vooT Middelburg", is de prognose van Arie Delmotte, die Ondanks zijn huwelijk van gisteren, vandaag al weer op de grasmat komt. „Ik denk niet, dat wij ons nu nog zullen laten verrassen. De ach terhoede van Roermond zou ons de grootste problemen opleveren. Ver der heeft de ploeg niet zo'n sterke indruk op me gemaakt. In de eer ste wedstrijd hadden wij net zo goed met 10 voor kunnen komen, en dan waren de punten voor ons geweest", licht hij toe. Het verrassende element in het spel van Roermond, waar zowe; de Musschen als Middelburg zich in de eerste wedstrijden op verkeken heb ben, komt ook ter sprake als trai ner Tiet Lindenberg over de match van vanavond filosofeert: „De meeste mensen zullen van ons ver wachten dat we met een man of zes in de aanval gaan. Tenslotte moeten we winnen om in de finale te komen. Maar met zo'n massale aanval zouden we alleen maar veel verdedigers van de tegenpartij voor het doe] lokken, met het risico dat de spits van Roermond aan de an dere kant gebruik maakt van de si tuatie en met verrassende uitvallen komt". Het spelletje van alles of niets voor de Middelburgers, die zeker in het eerste uur van de wedstrijd zullen proberen om Roermond met een inzet van 100 procent en een uitgekiende tactiek op een achter stand te zetten. Mocht dat niet luk ken dan kan er in het laatste half uur een stormloop op het Roer- mondse doel verwacht worden. Het is echter niet te hopen, dat het op de laatste minuten aan moet ko men. Lindenberg: „Het is bijzonder be langrijk, dat onze spelers niet ze nuwachtig worden als het in het be gin van de wedstrijd niet lukt. Ook al verstrijkt er geruime tijd moet er toch tactisch gespeeld worden om het spel in de hand te kunnen houden". Dat geldt zeker voor Ton Hendrikse en Bert Pentury, het tweetal dat vórige week tegen De Musschen de voorhoede vormde, en dat vanavond waarschijnlijk weer de spil van de aanvallen zal vor men. Al zou er nu in vergelijking met vorige week toch wel wat meer steun voor hen moeten ko men, willen zij de laatste linie van de Roermonders met succes kunnen doorbreken. „Wij zullen het voor zwaar krij gen. Desondanks houd ik het op 2 1 voor Middelburg", verklaart Bert Pentury, die de overwinning toe schrijft aan de formatie, die de ope ningstreffer scoort Dat is ook de mening van Ton Hendrikse. „Er zit een kleine overwinning voor ons in, als wij achter maar bedacht blijven op gevaarlijke spelers als Leon Segers", aldus de Middelburg se aanvaller. Piet Lindenberg kan voor dit be langrijke due] rekenen op al zijn spelers. Wat de uefenmeester zijn pupillen donderdagavond in heeft laten studeren, wil hij nog niet aan de buitenwereld kwijt. Met vrij gro te zekerheid kan echter wel worden aangenomen, dat Delmotte opnieuw de rol van „zwerver" voor de ach terhoede toebedeeld zal krijgen. Meer concrete mededelingen kwa men er reeds van secretaris Van Halen. „Ik verwacht vanavond een recordaantal toeschouwers. Nu on ze nieuwe staantribunes klaar zijn zouden er wel eens tussen de 6- en 7000 man kunnen komen. Het be staande record werd gevestigd bij de wedstrijd Middelburg Minor. Er waren toen 5500 toeschouwers", aldus Van Halen. Adspiranten A: Blauw Wit A B.K.C.; Swift A B.K.C.; Adspiran ten B: Animo B Swift Kwiek,1 Swift Kwiek Zuidwes ters, Zuidwesters Swift snel; At las Swift snel; Adspiranten C: Ondo B Swift vlug, Swift vlug Stormvogels D. Adspiranten Dl; Tjoba A Luctor B; Adspiranten E: Tjoba B Luctor B; Olympia B Togo C; Pupillen A: Swift A Animo hip, Swift A Tjoba C; Tjoba A Atlas; Pupillen B: Ani mo Blits Swift B; Swift B B.K.C.; Pupillen C: Volharding Zaamslag; Tjoba B Luctor; Togo Volharding. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De ploeg van Tricot Noble is in de Ronde van Oost-Zwitserland bijzonder succesvol van start gegaan. Theo van Poecke was in de eerste bergetappe van 160 km de beste Nederlander met een zesde plaats. Als negende kwam gastrenner Wim Wanders over de finish. Hij bleef daarmee net voor Peter Vonck (elfde) en Chris Pepels (13e). De Nederlanders maakten deel uit van een groep, die drie minuten en 31 seconden na winnaar Francois Lem- mens (België) over de finish ging. In dezelfde tijd als de winnaar ein digde: 2. Jozef Fuchs (Zwitserland), 3. Martin Peeters (België) en 4. Martin Birrer (Zwitserland). Jos van Beers ging als 58ste over de streep. De coureur uit Vosselaar liep, mede door een tekke band, een achterstand van 7 min en 20 sec. op. In het ploegenklassement staat Tri cot Noble op de tweede plaats ach ter België. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN St. Jansteen blijkt niet de enige plaats te zijn waar in dt loop van de volgende week een profkoers kan worden gehouden. In Haamstede heeft men nu name lijk ook een manier gevonden om als nog de organisatie van een wedstrijd rond te krijgen. Van de aanvankelijk geplande zesdaagse blijven tenslotte dus twee wedstrijden over: 2 juli St. Jansteen,; 4 juli Haamstede. ZWOLLE (ANP) Zwolle krijgt op 11 juli een primeur voor Neder land. De Overijsselse hoofdstad zal dan kennismaken met een zoge naamde nacht-wedstrijd. Om twaalf uur in de nacht starten een veertig tal geselecteerde amateurwielren ners voor de Grote Prijs van Zwolle.

de Stem | 1969 | | pagina 15