IN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Luchtvervuiling Noorden van Waasland heeft nu een eigen VVV Plan voor dierenasiel Zeeuwsch-Vlaanderen spoedig te realiseren \Vi rij zonnig Rioolwerken leverden historische schatten on ilpF Lozingsstop BEER BIJT DOMPTEUSE Streek moet f 104.000 betalen voor bosgebied Reddingboot kapseisde bij redding Commissie Huisvesting Middelburg geïnstalleerd Cutterzuiger verlamt brug bij Sluiskil Planologisch advies over centrum voor woonwagens T VOSKE" loogwater it en waar \/ANDAAG MORGEN Procestechniek aan technische school in Vlissingen Na aan rij din f overleden Aangehouden voor schaking gjËÜU- f <apn sfeervol houtvuur volgloed raspaarden^^^ideale brandstof gas. 3 DE STEM VAN VRIJDAG 27 JUNI 1-969 3 ADVERTENTIE) eoeeeo* Petit Restaurant ■kaaistraat 8 Hulst tel. 01140-3444 lecialiteitenkeuken f 8,-. Keuken open tot uur. Elke vrijdag 20- ur 2 pils voor f 1, Dinsdags gesloten. aaosoaooaoaoooaoaejj T ,vVvV zaterdag 28 juni: Bergen l 1.45 en 14.23 uur; Made- n: 4.20 en 17.05 uur; Haw. 1 6 en 13.37 uur; Terneuzen: 13.04 uur; Vlissingen: 0.041 uur; Wemieldirage: 1.35 FILM, CONCERT ENZ, Holland Festival 1969 NTOONSTELLINGEN ÏURG ;hief Zeeland en de Dordtae I Museum Werken van Doll en Els Hollebrandse zaal stadhuis Beeldhouw en keramiek van Paul de A TER MDIDEN Raadhuis Werken van 3os I Baron R. de Meester de urouck RPE Troutzaerte Werken van I Cozijn en Pearl Perlmutert I eeshuis 912 en 13.3017 u, Breughel de Oude FILM, CONCERT ENZ. ZEN 20 uur Zjivago 14 jaar RG !0 uur ak van Dr. Fu Man Chu 14 j NTOONSTELLINGEN BURG chief: „Zeeland en de Synode" Museum: Werken van Doll en Els Hollebrandse is (Vleeshal) 1017 uur h werk van Picasso zaal stadhuis: Beeldhouw-1 en keramiek van Paul de A TER MUIDEN Raadhuis: Werken van Joj i i Baron R. de Meester de brouck 1RPE Troutzaerte: Werken van I Cozijn en Pearl Perlmutert 'eeshuis 1012 en 1417 u, Breughel de Oude DIVERSEN 1SE tent 20 uur Concert 4GEN 13.30 uur inen profs en nieuwelingen IKE e Lozanne 20 uur ensociëteit 'ilder 14.30 uur ilia-jubileumschieting STEEN port 15 uur schieting 2HT uchteneire 15 uur Schieting raert-Nijs 15 uur Schieting DIJK (ijk 15 uur Schietimg IRPE Lterrein 11 uur oetbal toernooi r deze rubriek: tel. 01180- Postbus 116 in Middelburg. (Vervolg pagina 1) Het college van b. en w. van Goes heeft imtussen aan het produktsehap voor vis en visprodukten een brief gestuurd, waarin wondt gemeld, dat Goes bereid is de kosten, die gemaakt moeten worden om het afvalwater te zuiveren, voor haar redeeming te ne men. Met dien verstande dat het produktsehap opdracht geeft het wa ter te zuiveren, zodra uit een rapport van het Rijks Instituut voor Visserij- onderzoek en het Rijks Instituut voor Zuivering van Afvalwater blijkt, dat het plaatsen van een zuiveringsinstal latie effect zal hebben. B. en w. voe gen hier evenwel aan toe, dat uit de ze brief niet afgeleid mag worden, dat Goes toegeeft schuldig te zijn aan de verontreiniging van het Oos- terscheldewater, waardoor de mossel- culture in Yemseke ernstig in gevaar Is. De dijkgraaf vam het waterschap „De Brede Watering" voor Zuid-Be- veland, de heer P. J. J. Dekker, deel de ons gisteravond desgevraagd mee, dat hij die inhoud van het telegram uit Yersoke aan de minister kende. Zijn commentaar: „Het waterschap heeft de bevoegdheid om de lozing van het waterschap stop te zetten, maar dat achten wij moreel en so ciaal onverantwoord. Je krijgt dan de grootste moeilijkheden". De heer Dekker verwacht niet, dat de minister zal ingaan op het ver zoek van het bedrijfsleven in Yerse ke. Hij zag het telegram overigens meer als een noodkreet, waardoor de aandacht van de minister getrok ken wordt op de nijpende situatie, waarin het mosselbedrijfsleven van l'erseke zich momenteel bevindt, om zodoende maatregelen te bespoedi- fen. „De minister", aldus de heer Dek ker, „heeft trouwens niet de be voegdheid om ons waterschap te ver bieden om afvalwater van Goes te ontvangen. De volksgezondheid zou immers zeer ernstig in gevaar ko men". (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het gemeentebe- I star van Vlissingen wil aan de ge meentelijke technische school een af- ieling voor procestechniek verbin- itn. De betrokken regionale onder- l "ijs commissie is verzocht daartoe ie nodige stappen bij de minister van Onderwijs en Wetenschappen te i ondernemen. De stichting Vakopleiding Proces- I industrie heeft voor Midden-Zeeland I ie gemeente Vlissingen als vesti- I lingsplaats voor een afdeling proces- I techniek aanbevolen. Ook is geble- Irai, zo delen b. en w. in een brief I tan de raad mee, dat er bij de in I Viissingen-Oost en in de omgeving Iran de gemeente gevestigde indu- I drieën grote behoefte bestaat aan I gestudeerden op l.t.s.-niveau. I Het uitgangspunt voor een oplei- |üng procestechniek aan een lagere I technische school is gelijk aan die I de opleidingen elektro-techniëk I 'n gemotoriseerde voertuigen, zoals I die reeds in Vlissingen worden ge- Igeven, n.l. het brugjaar en één jaar loigemeen metaalbewerker, met daar- l'P aansluitend twee jaar vakoplei ding procestechniek. De lagere tech- I nische school in Vlissingen beschikt reeds over vier en in de naaste toe- I komst waarschijnlijk zelfs vijf paral- 1 slklassen tweedejaars metaalbewer- (Van een onzer verslaggevers) ZEVENBERGEN De domp- Itaise Barbara Poludniak is met l'dstige, maar niet levensgevaar lijke verwondingen opgenomen in -j' Ignatiusziekenhuis in Breda. Zij werd tijdens de voorstellin circus Boltini in Zevenbergen I «ongevallen door de zwarte beer |ïax. Mevrouw Poludniak was met man, de dompteur Eu0en Po- blak, bezig met een optreden met Ijl® beren, toen Max, die al eerder I ;'"aadaardige neigingen had ge- |:!»nd, plotseling aanviel. Vooruitzichten voor zaterdag en zondag: Na enige tijd regen, vrij zonnig met gematigde temperaturen. Vooruitzichten in cijfers gemiddeld Iter Nederland. 1, "oor zaterdag: aantal uren zon: 3 IflO; min.-temp.: van ongeveer nor- IJH tot 3 graden boven normaal; l',x"temp.: van 0 tot 4 graden on- r normaal kans op een droge pe ne van minstens 12 uur: 70 pro- kans op een geheel droog et- I s'l- 40 procent. Ijoor zondag: aantal uren zon: 4 li' 12; min.-temp.: van ongeveer nor- 1 tot 4 graden onder normaal; I?®*-temp.: 0 tot 4 graden onder 1 „rnraal; kans op een droge periode l"1 minstens 12 uur' 90 procent; «p een geheel droog etmaal: 70 I °cent. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De lucht verontreiniging door fluor in het gebied van de Zeeuwsch- Vlaamse kanaalzone ter hoog te van Sas van Gent en langs de Nederlands-Belgische grens van Sas van Gent tot Koe wacht, is vergeleken met de metingen van het vorige jaar (en gerekend van het mement van de n.v. Zuid-Chemie voor haar maximale zuivering van „afgassen" door een nieuwe wasinstallatie had had toege past) ongeveer gelijk geble ven. Dit is een van de conclusies in het rapport van het Instituut voor plantenziektekundig onder zoek I.P.O. te Wageningen dat aan G.S. van Zeeland is uitge bracht. De verontreiniging werd beoordeeld met behulp van fluor- meters, fluorgehalte-bepalingen aan gras, gladiolen en fruitgewas sen, en aan de hand van bladbe schadigingen aan een fluorgevoe- lig gladiolengewas. De fluor bleek hoofdzakelijk af komstig te zijn van de n.v. Zuid- Chemie en vain in België bevindende bronnen (het fosfaatbedrjjf Kuhl- mann en de staalindustrie Sidmar) op ongeveer drie kilometer van de Nederlands-Belgische grens. Andere, niet precies bekende, kleinere fluor- bronnen (waaronder mogelijk de eo- kesfabriek te Sluiskil) hebben waar schijnlijk nog een bepaalde invloed gehad op het fluorgehalte in de om geving v-an Axel, Zuiddorpe en Koe wacht, zo wordt gesteld. In het rapport wordt voorts opge merkt, dat de verontreiniging door de Zuid-Chemie afneemt, naarmate de afstand tot de fabriek groter wordt. Bij krachtige wind is de in vloed zeker tot op zes kilometer te bespeuren. In de noordoostelijke richting kan men een grens van twee tot drie kilometer aanhouden als een gebied waarin vee in haar gezondheid door fluorhoudende af gassen kan worden benadeeld. Zeer fluorgevoelige gewassen kunnen ze ker in een zelfde richting van de fabriek bladbeschadigingen krijgen. In andere oostelijke richtingen zul len, zo wordt in het rapport gesteld, behalve tot op korte afstand van de fahriek, deZe beschadigingen mede worden veroorzaakt door gassen van Belgische fabrieken, en van in de directe omgeving aanwezige klei nere fiuorbronnen. Er is een nadelige werking van de gassen op gevoelige fruitgewassen in de actieradius van de Zuid-Chemie geconstateerd - in tegenstelling tot het jaar daarvoor. Er werd op 17 punten gemeten met fhiormeetkast- jes en proefveldjes, en wel in en bij Westdorpe, Axel, Philippine, Over slag, Zuiddorpe, Rode Sluis, Het Zand en over de Belgische grens. Gebleken is dat op enkele punten geen wezenlijke verschillen met de resultaten van het vorig jaar kon den worden geconstateerd, dat op sommige andere punten het fluorge- middelde van verhoogd tot laag varieerde, en dat de invloed van Belgische fabrieken soms wel en soms niet merkbaar w-as. De grasmonsters werden onder (ADVERTENTIE) En zorgt dus voor allerlei voordeeltjes voor onderweg. (Van een onzer verslaggevers) WOLPHAARTSDIJK In het streekplan Midden-Zeeland is tussen Goes en 's-Heer Arendskerke een bosgebied (streekbos) gepland. Het is de bedoeling, zoals bekend, dat dit bos wordt aangelegd in het kader van de ruilverkaveling De Poel-Hein- kenszand. De kosten worden ge raamd op f 1040.000, In dit bedrag zal door Staatsbos beheer 60 procent en door de cul tuur-technische dienst 30 procent worden bijgedragen. Het restant een bedrag van f 104.000,— zal echter door de streek betaald moeten wor den. G. S. van Zeelnd verzoeken daar om de 'raden van de gemeenten, die bij de gemeentelijke herindeling van Z.-Beveland geheel of gedeeltelijk zullen overgaan naar de nieuwe ge meente Goes, in principe akkoord te gaan met een evenredig aandeel in de kosten van het streekbosplan, voor zover die ten laste van de betreffende gemeenten zullen komen. Burge meester en wethouders van de ge meente Wolphaartsdijk zullen de ge meenteraad, die maandag 30 juni a.s. vergadert, voorstellen om in prin cipe hiertoe te besluiten, treft van leden van 'n Romeins „reuzen supervisie v-an de gezondheidsdienst voor dieren in Zeeland, voorname lijk uit weilanden in de omgeving van Westdorpe genomen. Bij verge lijking van de gemiddelde fluorwaar de met die van het jaar daarvoor, kon worden geconstateerd dat - be houdens enkele uitzonderingen - de ze van dezelfde orde waren. De gegevens, - verkregen na ana lyse van de urine - en botmonsters en die vooral van belang zijn voor de schadecommissie veehouderij Bas van Gent, (die beslist w>ait er met het vee moet gebeuren dat door fluorvergiftigiing ziek is geworden) duiden er op dat het merendeel van de runderen kam worden gerekend tot de „grensgevallen". Voor de analyses van de botmonsters bij schapen is de kwalificatie „nor maal". Ook het fluorgehalte in de urine kan als normaal worden be schouwd, aldus merken de onder zoekers op. (ADVERTENTIE) -i-/ (Van een onzer verslaggevers) CADZAND-BRESKENS Twee echtparen uit Haarlem hebben woensdagnacht op hun bij Cadzand gestrande jacht enkele angstige uren doorgemaakt. Nadat de Cadzandse reddingboot bij een poging het jacht je vlot te trekken zelf was gekap seisd, slaagde de reddingboot Java- zee uit Breskens er tegen de och tend in het jacht en de motorvlet te bergen en naar Breskens te sle pen. De twee echtparen, die door inwo ners van Retrenchement op het strand werden geholpen en onge deerd waren gebleven, brachten de nacht door in een nabij gelegen bun ker. De drie man van de Cadzandse reddingboot, schipper J- de Lijser en de twee matrozen D. Plog en I. Luteijn, kwamen er eveneens zon der kleerscheuren af. Het jacht „Ei land" van de Haarlemmer F.C. Bloem raakte woensdagavond in de mond van de Westerscheide in moei lijkheden nadat het schip vermoede lijk op een scherp drijvend voor werp lek was geslagen. Het zeven meter lange jacht dreef af in de richting van het strand tussen Cad zand en Knokke. De motorrediding- vlet van Cadzand kwam de hulpe loze „Eiland" te hulp, maar juist na dat het jacht was vastgemaakt raak te de motor van de reddingvlet de fect. Kort daarop sloeg de redding boot in de branding om en drie be manningsleden een nat pak bezor gend. De twee onfortuinlijke echtpa ren zijn na hun goed afgelopen zeil- avontuur huiswaarts gekeerd. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Tijdens een bij eenkomst in het stadhuis heeft burge meester mr. J. Drijber gisteren de Commissie Huisvesting Middelburg geïnstalleerd. De burgemeester zei verheugd te zijn, dat nu de woon- ruimtewet voor Middelburg niet meer geldt, de zo belangrijke zaak van de woonruimteverdeling nu toch op de ze wijze kan worden behartigd. B. en W. zijn ook ingenomen met de benoeming van twee leden uit de raad in deze commissie, aldus burge meester Drijber, die voorts stelde dat hierdoor sprake is van nauwe sa menwerking tussen gemeente en wo ningbouwcorporaties. De burgemeester memoreerde ver der, dat ofschoon het aantal woning zoekenden in Middelburg is gedaald, er altijd nog bijna 700 staan inge schreven, waarvan een belangrijk deel als urgent geldt. De heer Drijber noemde vervol gens de stadssanerinig (20 pet. van het woningenbestand is op dit moment slecht te noemen); de verdere oprui ming van noodwoningen en de be hoeften aan woningen voor werkne mers van nieuwe industrieën als de belangrijkste factoren die in de toe komst het probleem van de behoef te aan woonruimte in de stad zullen bepalen. Namens de twee woningbouwvere nigingen, de Algemene Woningbouw vereniging en de Woningstichting Volksbelang, sprak tenslotte de heer T. Verduin een kort wederwoord. (Van onze correspondent) KRUININGEN De dertigjarige heer A. K. uit Papendreeht, die woensdagavond met zijn personen auto werd aangereden op rijksweg 58 nabij Kruiningen, is donderdagmor gen aan zijn verwondingen overle den in het Bergzichtziekenhuis te Goes. De man was gehuwd en vader van twee kinderen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Sinds enkele dagen heeft het noorden van Waasland een Belgische streek die aan Zeeuwsch-Vlaanderen grenst - een VVV. Het instituut dat wordt opge richt door drie campinghouders en de beheerder van het recreatiecen trum De Bal de heer P. Boost stelt zich een begrijpelijk doel: het Waas land bekend te maken bij de toerist. Het Waasland werd tot nu toe door het massatoerisme vergeten. Het gebied heeft echter bijna alles mee om bij het grote publiek in trek te komen: het heeft uitgestrekte bossen; het ligt dicht bij grote cen tra als Antwerpen (20 km), Meche- len (30 km), Dendermonde, Gent en St. Niklaas; er zijn goede geoutilleer de campings: het is .gelegen op grond met een rijke historie, waar van de sporen nog niet geheel zijn uitgewist. Over die historie vertelde de voorzitter van de VW, schepen Vermaere van St. Niklaas: „Het do mein De Bal was al in de tijd van de hertog van Parma bekend- De gracht op het domein heeft de her tog laten graven in verband met een blokkade van de Schelde. Evenals het land rond Hulst maken de Waas- landers aanspraak op de eer, dat het bekende verhaal van Reinaard de Vos in deze streek is geschreven. Het zou aldus de WaasLandse lezing, (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De grote draai brug bij Sluiskil is van woensdag avond tot gistermiddag vijf uur bui ten bedrijf geweest. De brug is on klaar geraakt nadat een cutterzuiger, die op het kanaal baggerwerk ver richt, een 160 meter lange stuurka- bel van de brug onder water had doorgesneden. Deze kabel ligt normaal één meter diep in de kanaalbodem verzonken. Waarschijnlijk heeft de kabel zich iets omhooggewerkt, waardoor hij in aanraking kon komen met de zuig- installatie van de baggermolen. Na het inleggen van een reservekabel was het mankement aan de brug tegen vijf uur gistermiddag verhol pen. Het scheepvaartverkeer was tij dig van het buiten bedrijf stellen van de brug op de hoogte gesteld. Het wegverkeer uit de richting Sluis kil en Sas van Gent moest over Ter- neuzen worden omgeleid. O (Van onze correspondent) MIDDELBURG De politie heeft de 22-jarige M. J. V. uit Goes aan gehouden. Hij werd gezocht wegens onttrekking van minderjarigen aan het ouderlijk gezag en wegens scha king. Tjegen hem is proces-verbaal opgemaakt. De jongeman is overge bracht naar de gemeentepolitie van Schiedam. Daar werd hij gezocht voor dezelfde feiten. de kleine prior van de abdij van Baudeloo zijn geweest^ die het origi nele verhaal schreef Over de toekomst zei de voorzit ter van de VW: „Het Waasland heeft grote kansen. Het zal waar schijnlijk gehandhaafd blijven als een groene long naast het industrie gebied van Antwerpen. De autostra dia van Antwerpen naar de kust zal onze streek verder ontsluiten. (Van een onze verslaggevers) MIDDELBURG Het provinciaal bestuur heeft de provinciale planolo gische dienst om advies gevraagd over de geschiktheid, voor- en nade len, van enkele terreinen in Midden- Zeeland voor de inrichting tot regio naal woonwagencentrum. In een antwoord op vragen over deze aan gelegenheid van statenlid W. van Dongen (KVP) wordt gesteld, dat dit advies o.m. betrekking zal hebben op terreinen in de Goese Polder en bij Nieuw- en St.-Joosland. G. S. delen mee, dat een en ander geschiedt op verzoek van een aantal gemeentebesturen. Zoals bekend hebben Vlissingen, Middelburg en Goes nog geen over eenstemming kunnen bereiken over de definitieve plaats van het woon- woonwagencentrum en daarom de bemiddeling van G. S. ingeroepen. Eveneens in antwoord op een vraag van de heer Van Dongen over een mogelijke voorkeur van de woonwa genbewoners voor het gebied Middel- burg-Vlissingen, zeggen G. S„ daar over nog niet te zijn benaderd. De beslissing over de vestigingsplaats van een woonwagencentrum ligt nu nog geheel in handen van het ge- meentebestur, waar het centrum uit eindelijk zal worden geprojecteerd. Zo antwoordde G. S. op de vraag of het college bereid is de aangelegen heid tijdig met het bestuur van de bond van woonwagenbewoners te be spreken. „Zo lang de nieuwe woon- wagenwet nog niet geheel in werking is getreden verwacht wordt dat dit eerst begin 1970 zal zijn heeft ons college terzake geen wettelijke bevoegdheden," zo voegen G. S. daar aan nog toe. (Van een onzer verslaggevers) KLOETINGE Eén dezer da gen zal een rapport verschenen over een oudheidkundig bodem onderzoek in die Zuidbeveland- se gemeente Kloetinge. Het ver slag wordt gemaakt door ir. J. A, tuut voor Oudheidkundig Bodem- Trimpe Burger van 't Rijksinsti- onderzoek te Aardenburg. Het rapport heeft betrekking op een groot aantal waardevolle vond sten tijdens de aanleg van een nieuwe riolering. De meeste voorwerpen zijn voor een nader onderzoek naar Aarden- burg overgebracht, maar op de zol der van het gemeentehuis - een voor malige pastorie - in Kloetinge wor den door de heer A. J. Blok, adjunct- commies ter secretarie, die een gro te belangstelling heeft voor de histo rie van zijn dorp, nog enkele merk waardige vondsten in bewaring ge houden. „Ik weet nog niet", zegt de heer Blok, „wat we ermee gaan doen. We kunnen, geloof ik, maar beter wachten tot de herindeling achter de rug is, want dit gemeentehuis zal dan op slot worden gedraaid. Het zou wel leuk zijn, als deze dingen in een vitrine voor het nageslacht zouden worden bewaard". In de trappenhal van het fraaie ge meentehuis hangen aan de muren verschillende opvallend mooie, met de hand bewerkte tegeltjes, inge lijst in groepjes van vier of zes. Ook deze tegeltjes kwamen te voorschijn uit de bodem van Kloetinge, die voor de aanleg van de nieuwe riolering tot 3 meter diepte werd omgewoeld. Op een grote tafel- liggen de .voor. werpen: een taind van een everzwijn, enkele voetjes van Jacobakannetjes (veertiende eeuw), een beschadigde kruik, die aan de binnenzijde is ge glazuurd, enkele glasscherven, een geglazuurde plavuis, stukken van ou de stenen olielampen en een stapel tegeltjes. „De aardlagen", aldus de heer Blok „waarin de voorwerpen werden ge vonden, zijn uitgetekend. Opvallend is, dat in de grond veel mest van schapen is aangetroffen. Daarnaast zijn uit verschillende tijdvakken leer- knipaeïs gevonden. Dat zou er sa men op kunnen duiden, dat er in Kloetinge ooit een leerindustrie heeft bestaan. Er is ook een schoen gevon den. Die is opgestuurd naar Amers foort om te worden geconserveerd. Er is ook een laag puin gevonden uit 1574. In die tijd werd Kloetinge twee keer achter elkaar door de wa tergeuzen platgebrand": (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De plannen voor een dierenasiel voor en in Zeeuwsch- Vlaanderen lijken zeer dicht bij hun verwezenlijking te zijn. Dank zij het initiatief van de zes in Zeeuwsch - Vlaanderen werkende serviceclubs (Rotary, Lions, Round Table) kan mogelijk op korte termijn een die renasiel gebouwd worden. Binnenkort zal een Stichting Die renasiel Zeeuwsch-Vlaanderen te Terneuzen worden opgericht, dat zich ten doel stelt het ontwerpen, stichten en in stand houden van een dierenasiel in en voor Zeeuwsch - Vlaanderen. Sinds op 21 februari 1968 het gemeentelijk dierenasiel te Terneuzen door brand bijna geheel werd verwoest ontbrak in dit gebied een dergelijke, zeer gewenste voor ziening. Door acties n-a de brand, werd een fonds van dertienduizend gulden gesticht. Dow Chemical heeft een gift van f 1500,- toegezegd. Het heuglijke nieuws van de mo gelijke bouw van 'n dierenasiel kwam los op de algemene -ledenvergade ring van de Dierenbescherming afde ling Terneuzen. Het werd meege deeld door de nieuwe voorzitter ir. J. P. Korbee. „Als allies naar wens loopt kan het nieuwe dierenasiel bin nen twee jaar gaan draaien", aldus ir. Korbee. Oud-voorzitter W. Hol zwaaide zijn opvolger veel lof toe voor de snelle en energieke wijze waarop hij op korte termijn het nieu we asielplan had voorbereid. Het be stuur van de dierenbescherming zal zich beraden over de mogelijkheid van een noodvoorziening voor zwerf dieren in Terneuzen. Het afdelingsbestuur is sterk ge wijzigd. Naas* ir. Korbee als nieuwe voorzitter, werden als nieuwe secre tarissen gekozen de heren J. A. Schrauwen (eerste secretaris) en Vet (tweede secretaris). De heer A. J. Krols werd tot penningmeester gekozen in de plaats van de aftre dende secretaris-penningmeester, de heer J. C Staal. (ADVERTENTIE) vulcana, al vaniM895Txpert in

de Stem | 1969 | | pagina 3