PREEKUUR VOOR ENNERS OVER 0PINGPR0BLEEM Kenners in k Tour Wim de Wilde in Graauw voor een moeilijke opgave f. 4.660,- f. 1000,- OKKER: MOEITE MET HOLMBERG Atleten voor krachtproef ZEEUWSE WIELERTITELSTRUD Plichten Deijkers nog koop te 7y°/ q°/ Overwinning in vijf sets Handje bezeerd. Flinkerd zijn. Mama heeft jodium. Zonder pijn. betadine jodium VERKLAARBAAR JAMMER Meegevallen Doorzetters PHILIPS batterijen DE STEM VAN VRIJDAG 27 JUNI 1969 ens op modern hout bij past de afgebeelde Ipleet mèt toiletmeubel letmeubel 151,-. op draaibare kruisvoet. ij past ronde salontafel mte dankzij extra onder- r 925,-, teak 810,-. nr ij n-Arnhem, bouwWeena 737. Ie 74 (modern), >90 (klassiek). „Waldeck", Meerdervoort. I (Van onze speciale verslaggever) llOUBAIX Zaterdagochtend nnen alle Tour de France-renners j dopingproblemen kwijt. Er hoeft ijtna, maar het zal wel niet, geen Li vraagpunt meer te zijn, geen |,ortje van twijfel, geen vleugje rast. Zaterdagochtend namelijk Ht de medische commissie gis ten door ronde-arts Dumas samen hield spreekuur voor doping- ugstukken. Men wil daarmee, en |t ts een in alle opzichten te loven [sluit, de deining rond de doping in (ie 56e tour zoveel mogelijk indam- In, Of dat helemaal lukt is, afge- [,n van de zitting voor coureurs die lier van de jacht op stimulantia lillen weten, een tamelijk open Hg, want gisteren openbaarde zich [pakijs (ANP) Aan de 56e siiJe van Frankrijk, die morgen nRoubaix begint, zullen (afge- dtn van eventuele wijzigingen ,p het laatste ogenblik) de vol- ende ploegen met de volgende Kijders deelnemen: FRANKRIJK: I Bic (Geminiani en De Muer) Jlicien Aimar, Gilbert Bellone, ioland Berland, Serge Bolley, lCharly Grosskost, Anatole Novak |joséSamyn, Jan Janssen (Ned.) jiichael Wright (G.B.) en José ■Perez - Frances (Sp.). Merrier B.P. (Antonin Mag- lie): Georges Chappe, Jean Pier- |e Genet, Bernard Labourdette, Paul Lemeteyer, Raymond Pou- lor, Raymond Riotte, Jean Vi olent, Eddy Bengels (Ned.), try Hoban (G.B.), en Edward lliBsens (Belg.). J Peugeot BP (Gaston Plaud): lindrê Bayssière, Robert Bou- Ikx, Raymond Delisle, Jean Du- |mont, Desiré Letort, Roger Pin- Christian Raymond, Fer- [inand Bracke (Belg.), Gerben |£irstens (Ned.) en Willy Man ly (Belg.). Sonolor Le Jeune (Jean Sta- |Uu): Stephane Abrahamian, Catieau, Edouard Del- lierghe, Bernard Guyot, Yves liavaleur, Jean Claude Theillie- |:e, André Zimmermann, André Itilhem, Lucien van Impe (Bel.) I® Roger Gilson (Lux.). 1 Frimatic Via (Louis Ca- Jean Louis Bodin, Paul JGutty, Maurice Izier, Jean Jour- lien, Jean Claude Lebaube, Pier- It Matignon, Francis Rignon, l.'oachim Agostinho, (Por.), De li Harrison (G.B.), en Willy |?rickaert (Belg.). ITALIë j Molteni (Giorgio Albain): Ma is Anni, Marino Basso, Gianni- |io Bianco, Michele Dancelli, Sig- i Fontanelli, Giancarlo Poli- I Giancintho Santambrogio, puerrino Tosello, Franco Vianel- lienEdy Schutz (Lux.). I Salvarini (Luciano Pezzi): Iftmco Balmanion, Lino Carlet- [li, Giancarlo Ferretti, Felice Gi- |»«di, Pietro Guerra, Vladimir -a, Roberto Poggiali, Dino llmdegu, Rudi Altig (Wdl.) |ttried Peffgen (Wdl.). SPANJE: (Dalmacio Langarica) IMuardo Castello, Francisco Gal las, Andres Gandarias, Antonio |tomez del Moral, José Gomez- Aurelio Gonzales, Neme- I® Jimenez, Santiago Lazcano I.Mbriël Mascaro en Gregorio San Fugor (Pedro Machain)Ma Jifflo Diaz, Francisco Gabica, l&nuel Galera, Joaquim Gale- It- José Lopez - Rodriguez, Ra- Mendiburu, José .Antonio uene, Luis Ocana, Domingo Wen a en Luis Pedro Santa- I'lrina. NEDERLAND: Willem n Gazelle (Ton Vis- j®): Eef Dolman, Cees Ha-ast, Wk Nijdam, Harm Ottenbros |«né Pijnen, Leen Poortvliet, Ri I» Wagtmans, Rik van Looy P?-), Jules van der Flaes °olg.en Jos Timmermans BELGIë: - jlann (Cois Cools): Ronald de lï'lte, René Cooreman, Jos 'Psmans, Paul In 't Ven, Wil- |- In 't Ven, Georges Pintens, l«jdré Poppe, Roger Rossiers, Vanneste en Herman van I Flandria (Brik Schotte) IJichel Coulon, Wilfried David, 111 "te de Block, Jacques de Boe Eric Leman Paul Mahieu, p Monteyne, Pieter Nassen, 5*1 van Clooster en Roger de 'teminek. Faema (Guillaume Driessens) Merckx, Frans Mintjens, ["jiido Reybrouek, Pietro Scan- Gt.), Jos Spruyt, Julien Ste lp, Roger Sweerts, Georges JjJ den Berghe, Martin Vanden e en Vic van Schil. in Roubaix een feit dat het rende ment van het spreekuur best eens zou kunnen onderscheppen. Het bleek namelijk, dat de UCI nog niet akkoord is met een onlangs door de Franse wielerbond in overleg met het ministerie voor sport aangekon digde koerswijziging waar het gaat om de strafbepaling. De Fransen wil den er de bikkelharde lijn wat uitha len en vonden dat 'n renner die in de Tour betrapt wordt op stimulantia niet meteen naar huis gestuurd moet worden, maar nog een kans dient te krijgen. De boete zou, bij de eerste overtreding, bestaan uit een kwartier „extra" achterstand in het klasse ment. Voor het rennersvolk begrij pelijk een aardige surprise. Maar nu dan hangt er de schaduw over, want de UCI vindt en niet ten onrechte dat de uniformiteit in de overigens toch al troebele landenregels, zoveel mogelijk gehandhaafd moet worden. -Frankrijk", wacht dus nu maar af en tot zo lang beperken de vertegen woordigers van de Franse beroeps- wielerbond zich tot het korte en dui delijke commentaar, dat ze verwon derd zijn over de inmenging van de UCI. Meer willen ze er voorlopig niet van zeggen, want al te boze reacties zouden de zaak immers weinig goed kunnen doen. Terug nu even naar het spreek uur van zaterdagochtend waarvoor dokter Dumas zijn bekende Belgi sche collega Marlier en een nog niet met name genoemde Italiaan bereid zijn gevonden. Dit driemanschap gaat ook de dopingcontrole leiden, hetgeen niet wil zeggen dat de dokter de hele ronde volgt. Ze krijgen de vrij heid om buiten de karavaan, waar bij dokter Dumas de leider van de groep de mogelijkheden heeft om zijn collega's snel naar de etap peplaats waar gecontroleerd gaat worden, te dirigeren. Dokter Dumas, een sportieve ver schijning, bereidde de doping-actie bijzonder serieus voor en hij deed zijn werk mede op verzoek van de wedstrijdleiding, die wat dat betreft weinig kritiek wil krijgen. Resultaat is dat zaterdaochtend om negen uur de deuren van het in Rou baix gevestigde medische bureau opengaan en dat de renners er ad vies en informatie kunnen in winnen. Advies en informatie over wat is toe-gestaarn en wat niet, over wat schadelijk kan zijn en wat to taal ongevaarlijk is, over het pre- oiese hoe en wat van vitamines en medicijnen. Dat kan in de meeste gevallen in de landstaal van de coureurs gebeu ren: Dumas voor de Fransspreken den, de nog onbekende Italiaan voor zijn landgenoten met Gimondi aan het hoofd en Marlier voor de Neder landers en Belgen. Naast alle algemeen sprekende me dedelingen, heeft de Gentse arts Ro land Marlier een levensgrote aante kening geplaatst voor de Nederlan ders en Belgen die wellicht met be langstelling kenis hebben genomen van de proef die het pharmacologisch instituut van de Nijmeegse universi teit uitvoerde. Een proef waaruit ge bleken zou zijn dat natrium-bicarbo- naat met gemak de dopingstof reacti- van kan neutraliseren. „Nonsens. Nonsens en nog eens nonsens", zegt dokter Marlier fel. „Men heeft totaal vergeten, dat het een groot verschil maakt of dit sy steem wordt toegepast bij een wiel renner in een koers of eij een journa list zoals in Nijmegen. Ik zal de cou reurs daar ernstig op wijzen". Voor lichtgelovige remmers, zo mag men dus uit de woorden van dokter Mar lier opmaken, is het zaak het Nij meegse experiment zo smel mogelijk te vergeten. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Wat dokter Marlier zijn sportieve cliënten zaterdagochtend zoal voor gaart houden? Wel, in grote lijnen de navolgende punten: 1. Een met zorg samengestelde lijst van verboden middelen. 2. dat de controle zal plaatsvinden in het bijzijn van een bondsofficial en van een ploegleider die wordt aan gewezen op voordracht van zijn col lega's of door het lot. 3. dat het urine-monster (twee flesjes) naar het toxologisch labora torium van de Parijse universiteit gaat. 4. dat men niet hoeft te twijfelen aan de integriteit van het personeel, van wie degenen die het flesje ope nen beëdigd zijn door het hof van be roep van het Seine-deparbement. 5. Dat het tegen-onderzoek zal ge beuren in een laboratorium dat de beschuldigde coureur zelf kan aam- wijzen. Hij mag getuige zjjn van de proef of iemand aanwijzen die uit zijn naam bij de contra-expertise aan wezig is. 6. Dat bij ziekte overleg met dok ter Dumas moet plaatsvinden als er twijfelachtige medicamenten ge bruikt gaan worden. Dokter Dumas 1 19 Het spandoek op het Volkplein in Maastricht geeft aan waar maandag de tweede etappe van de Tour de France eindigt. zal dan eventueel met zijn twee col lega's in contact treden om een stand punt te bepalen.. Dat is in grote lijnen het voorlich tingschema dat voor de renner hij punt 1 wellicht de meeste vragen gaat oproepen. Behalve dan natuurlijk nog de hierboven gesignaleerde onduidelijk heid over het UCI-standpunt inzake de Franse correctie op het reglement Wat er ook mag gebeuren, vast staat dat de renner de eerste controle zon der mopperen zal ondergaan. Het gebeurt vandaag en morgen als het nemen van een urine-monster onderdeel uitmaakt van de medische controle die altijd aan de Tour vooraf gaat. Dan hebben alle 130 renners in ieder geval hun eerste officiële plas je gedaan. En wie weet, mag de UCI voor hun dan nog eens de pot op. PETER HEERKENS (Van onze sportredactie) GRAAUW. Voor de eerste maal sinds jaren zullen de Zeeuwse cou reurs de eigen provinciale wieler kampioenschappen kunnen verrijden op een bijzonder goed geschikt par cours. Voor de eerste maal sinds lan ge tijd zijn ook speculaties over de plaats waar de titelstrijd wordt ge houden uitgebleven. Voor een groot gedeelte zijn deze gunstige omstan digheden te danken aan het wieier- comité Graauw, dat zo attent was reeds vorig jaar de organisatie op zich te nemen en daarmee geharrewar over de vraag waar de titelstrijd dit (ADVERTENTIE) ETiiBunc DIERENPARK Dit weekend? naar TILBURG'S DIERENPARK Grote collectie roofdieren Exclusieve soorten vogels - Grote speeltuin Restaurant (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) BREDA In tegenstelling tot het geen wij gisteren berichtten, blijft Gerrie Deijkers van het Bredase NAC „te koop". Door een communicatie stoornis met de leiding van NAC, wa ren wij in de veronderstelling, dat Deijkers definitief bij NAC zou blij ven. Dat bljjkt echter niet juist te zijn. Deijkers heeft niet getekend voor de Bredase eredivisieclub en hoopt als nog een nieuwe vereniging te kunnen vinden. Deijkers heeft daar tot 30 ju ni de tijd voor, wamt don sluit de transferperiode. ontvangt U op de gulden af door aankoop van onze SPAARBRIEF, groot: (geen levensverzekering!) Hoe dat kan kunt U lezen in onze brochure: SPAARPLAN 71, hierin is tevens vermeld, hoe U een van onze spaarrekeningen kunt openen tegen een rente van: /s/a of %J/a Het verzilveren van spaarbrie- ven en het opnemen van UW spaargeld is mogelijk in IEDERE PLAATS IN NEDERLAND Vraagt vrijblijvend en kosteloos onze uitvoerige BROCHURE SPAARBANK ENDRAMAC N.V. Weerdestein 50 Amsterdam. Postbus 7956 Tel. 020-421550. (Van een speciale verslaggever) LONDEN Het centrecourt ap- plaudiseerde dankbaar. Dat was ein delijk de Okker, zoals men die vorig jaar tegen Emerson aan het werk had gezien. De „Vliegende Hollander", de snelste man op de baan, het grootste talent in smalls verpakking: kortom dat was de echte Tom Okker, die op Wimbledon zo ongelooflijk populair is. Bij een snelle sprint was de Ne derlander uitgegleden, had zich ra- zendvlug weer opgericht, was weer ten val gekomen, opnieuw opgekrab beld en had vervolgens met een dreu nende forehand een punt gescoord. Jammer echter was, dat deze eerste explosie van het Okker-geweld pas plaatsvond in de vijfde set van de ontmoeting tegen de 31-jarige ka lende Amerikaan Ron Holmberg. Rij kelijk laat voor iemand van de stan ding van Okker. Maar altijd nog be ter dan zonder verhaal te worden uitgeschakeld. En dat heeft er don derdag toch w"l ingezeten. Okker redde zich uiteindelijk in vijf sets (Van onze sportredactie) BREDA De Nederlandse heren- atletiek zit ai jaren in het slop. De tijd, dat er incidentele successen op het internationale vlak werden ge- gehoekt, ligt al weer ver terug. De laatsten, die zich uit de grauwe mid delmaat wisten los te werken, waren de helaas zo jong gestorven sprinter Chris Luitjes, die in Tokio de halve finales bereikte, discuswerper Kees Koch, Eef Kamerbeek, die bij de Olympische Spelen van Rome zesde op de tienkamp werd, en Ray van Asten, die zijn schitterende in Ame rika gelopen tijden op de 800 meter echter nooit waar kon maken in Eu ropa. Toch is in Nederland talent aanwe zig. Dat talent bljjft echter op onbe grijpelijke wijze altijd tegen de top aanleunen en slaagt er nooit in door te breken. De oorzaak moet worden gezocht in een samenspel van facto ren. Ten eerste die instelling van de Nederlandse atleet. Hij heeft er vaak te weinig voor over om de top te be reiken. Als hij even blijft „hangen" verliest hij de moed en geeft op. Ten tweede is er de achterstand op het buitenland. De in het buitenland gebezigde trainingsmethodes worden in Nederland eerst toegepast als zij sterk verouderd zijn. Als derde punt kan worden aangemerkt, dat de Ne derlandse atleet veelal het broodnodi ge internationale contact mist. Waarom de Nederlandse dames dan wel een vooraanstaande inter nationale rol spelen? Dat is gemak kelijk verklaarbaar. De ontwikkeling van de dames-atletiek ligt ver achter bij die van de heTen. Daarbij komt dat de belangstelling voor de tange- proef van dit seizoen: de traditione le interlandwedstrijd tegen België. Illusies op een overwinning hoeven de Nederlanders zich niet te maken, want onze zuiderburen hebben de af gelopen paar jaar grote vorderingen gemaakt op de technische nummers. En juist van die technische nummers moest Nederland het in het verleden hebben om het verlies op de loopnum mers te compenseren. Een zege is uiteraard wel van be lang voor het prestige, maar van groter importantie is momenteel toch dat enkele Nederlandse atleten aan sluiting weten te krijgen met de Eu ropese elite, de mogelijkheid daar toe is zeker aanwezig, want hoog springer Ben Lesterhuis, van wie trainer Jan van Heek verwacht, dat hij dit jaar nog 2.09 meter haalt, van Loon en de jeugdige belofte Jos Hermens (beiden 1500 m.) hebben het in zich om hun prestaties te ver beteren. Gaston Roelants: mogelijk een topverrichting re loopnummers, waarop de Neder landse successen worden behaald, pas kort geleden sterk is gegroeid. Daardoor kunnen een Maria Gom- mers, Tilly van der Made en Ilja Keizer met gelijke kansen aantreden als de buitenlandse atletes. Dat in schrille tegenstelling dus tot de he ren. In Breda staat de nationale heren- ploeg zondag voor zijn eerste kracht- Het is jammer dat beide teams niet op volle sterkte uitkomen. Aan Nederlandse zijde ontbreken Fred van Herpen, Rudo Lievense, Frans van der Heijden, Sjouke Tel en Kees Koch. De laatste is niet beschikbaar omdat hij met vakantie is. De ove rige vier nemen uit principiële over wegingen niet deel. Zij hebben de KNAU bericht Nederland niet te wil len vertegenwoordigen, zolang Wil Westphal niet in financieel opzicht wordt tegemoet gekomen na het con flict tussen de KNAU en de oud- bondscoach, dat sinds vorig jaar bij het verstek van de Nederlandse ploeg naar Mexico speelt. Waarschijnlijk zal Chris van der Meulen die als vervanger is aange wezen voor Tel, het voorbeeld van Vain Herpen en consorten volgen, want ook hij behoort tot de „rebel len" die zich achter Westphal schaar den. Bovendien is het starten van Bram Wassenaar niet zeker. Hij heeft al enkele weken last \jan een blessu re. Ook de Belgische ploeg is ver zwakt. Het ernstigst door de afwe zigheid van de 1500 meter-lopers Du- mon en De Hertoghe, aan wie Kees van Loon zich eerder deze week schitterend optrok in het Westduitse Eschweiler, waar hij de beste Ne derlandse seizoentjjd (3.47.1) op de klokken bracht. Verder ontbreken on der meer Roels (100 meter) Marien (110 m horden), Van Vlierberghe (polsstokhoog), Vain Hoom en Criel (beiden hinkstapsprong) Ondanks het feit dat beide teams dus met invallers aantreden, mag men op diverse nummers een boeien de strijd verwachten. Vooral op de 1500 meter behoren goede tijden en 'n spannend gevecht tot de mogelijk heden. Want hoewel De Hertoghe en Dumon dus niet zullen lopen, is er nog altijd een sterk veld over. Als de onderlinge rivaliteit tussen Van Loon, Udding, die dit jaar de 1500 boven de 800 meter, heeft verkozen en Hermens niet te hoog oplaait, ligt hier zelfs een Nederlandse zege in het verschiet. Met de 1500 meter is de 400 meter waarschijnlijk het eni ge loopnummer, waarop Nederland kan domineren. Een hoogtepunt kan het optreden van Gaston Roelants worden. De tot de absolute wereldklasse behorende Belg kan op de vijf kilometer voor een topverrichting zorgen indien de weersomstandigheden meewerken. HEIN GROOTHUIS (3-6, 2-6, 6-1, 6-4, 6-2) en heeft de kans zich te rehabiliteren in de der de ronde tegen de hardslaands Au straliër Dick Crealy. Okkers moelijkheden waren terug te voeren op het gebrek aan lengte in de service. „Gisteren ging het wel, nu niet. Er zit altijd wel een dag tus sen dat het minder gaat", aldus de berustende reactie van de Haarlem mer na afloop. Op gras is de service van kardinaal belang. Gaat die goed. dan speel je goed. Gaat die minder, dan heb je geen kans om dat te com penseren". En zo kwam het dat Ok ker ondanks al zijn snelle rushes er twee sets lang nauwelijks aan te pas kwam. Holmberg dicteerde met die pe wegschietende opslagen de strijd volkomen. Al in de eerste service beurt forceerde hij een doorbraak, daarbij geholpen door een dubbele fout van Okker, dat was voldoende voor setwinst. De tweede set gaf een gelijk beeld: weer een doorbraak in de eerste ga me, maar nu volgde er nog een in de vijfde game. Met twee sets achter stond Okker met de rug tegen de muur: net zoals een dag tevoren La- ver tegen Lall en Ashe tegen Ryan. In die gevallen won de routine het, maar in het geval van Okker zou het een vertekend beeld geven de zaken zo voor te stellen. Integendeel, toen Holmberg, die op Queens achtereen volgens Riessen en Rosewall uitscha kelde. zich na een korte inzinking in de derde set concentreerde om de strijd te beslissen, viel Okker terug in de kleine foutjes, die zijn spel zo lang hebben begeleid: hij ging bij de ser vice-opvang binnen de lijnen staan (werd dan ook meestal onhoud baar gepasseerd), gunde zich geen rust tussen de games (reden waarom hij na een doorbraak voor 3-2 prompt zijn eigen service verloor) en bleef proberen Holmberg met lage drives aan het net te passeren inplaats van de lob te gebruiken. Op het beslissende moment kwam Holmberg echter te hulp. De Ameri kaan sloeg ineens geen eerste service meer in. Hij werd onzeker en ging als gevolg daarvèn dubbele fouten slaan. Eén zo'n dubbele fout schonk Okker de doorbraak voor 5-4. En zo gebeurde het, dat 48 minuten nadat Holmberg met twee sets voor was ge komen, de strijd de beslissende vijf de set inging. Daarin heeft Okker ge schitterd. Holmberg had het beste van zichzelf gegeven en moest noodge dwongen naar een lagere versnelling terug schakelen. Okker daarentegen verhoogde het tempo. Pas na een voorsprong van 4-0 gun de hij zich even rust om daarna de partij op eigen service en op het eer ste matchpoint te beslissen: een uur en veertig minuten nadat de spelers het centr. court hadden betreden. De als vierde geplaatste Australiër Ken Rosewall werd in vier sets uit geschakeld door de Amerikaan Bob Lutz: 6-8, 9-7, 3-6, 2-6. Lutz bereikte hierdoor de derde ronde. Bij de dames verloor Betty Stoeve in de tweede ronde van de Australi sche Helen Gourlay met 6-3, 4-6, 4-6. Tine Zwaan, die via het kwalificatie toernooi werd toegelaten, moest in dezelfde ronde buigen voor de Russi sche Olga Morozova: 3-6, 4-6. keer zou worden afgewerkt voor kwam. Sinds de KNWU Graauw de kam pioenschappen toewees, hoeft het co mité bestaan de uit F. de Waal (voor zitter), C. Peersman (secretaris), T. Daalman (penningm.) en een negental leden, niet stilgezeten. Gesteund door de ervaring, opgedaan bij de organi satie van 15 ronden in 7 jaar tijd, heeft men er voor gezorgd dat wieler- minded Zeeland dit keer niet met een bezorgd hart naar de kampioenschap pen toe hoefde te leven. Het wielercomité heeft er voor ge zorgd dat Graauw zondag klaar is oim de renners, officials en toeschouwers op waardige wijze te ontvangen. In totaal heeft men daarvoor fl. 1200, moeten uitgeven. Maar nu kan het publiek de wedstrijden op het 7200 meter lange parcours dan ook gratis bijwonen (er worden wel program ma's verkocht) en is de koers in de hele bebouwde kom van Graauw via de geluidsinstallatie te volgen. Hoewel het er vorige week aanvan kelijk naar uit heeft gezien dat de amateurwedstrijd door de afwezig heid van vier Trico Noble-renners veel aan waarde in zou boeten, is het verlies achteraf meegevallen. Hoewel het jammer is dat Theo van Poecke en Peter Vonck toch niet zullen star ten, zijn er nu voldoende renners met bekende namen in de strijd om een interessante koers te waarborgen. In totaal hebben 27 amateurs voor dit wielerevenement ingeschreven. Op de deelnemerslijst prijkt allereerst titelverdediger Wim de Wilde. Of de coureur uit Ellewoutsdijk er dit jaar in zal slagen de titel te prolongeren, valt te betwijfelen. Hij zal in ieder geval veel tegenstand ondervinden. Daarvoor zullen mannen als Wim Evertse, Bram Breur, Guido Paridaen, Frans Kisner, Cees Priem en Ko de Vrieze voor zorgen. Bij de inschrijvers ontbreekt de langzaam vertrouwd geworden naam van Peter Kisner, die inmiddels zijn debuut in de profgelederen heeft ge maakt. Met belangstelling zal er on getwijfeld gekeken worden naar het heroptreden van Waldi van Campen. De rijder uit Hulst heeft twee weken niet mogen fietsen wegens bloed armoede en zal nu „vlak bij huis" willen bewijzen dat hij weer terug is. Wim de Waal, de 17-jarige nieuwe, ling uit Axel, heeft zijn zinnen gezet op een zege in zijn klasse. Vrijwel dagelijks trekt hij zijn rondjes op het parcours in Graauw om er vertrouwd te raken. Hij is overigens niet de enige die zijn gezicht in de omgeving van Graauw al heeft laten zien. Zijn voor beeld werd intussen reeds door een aantal deelnemers gevolgd. Al met al een bewijs dat er door de coureurs bijzonder veel waarde aan de titel strijd wordt gehecht De doorzetters zullen op het traject Dorpsstraat (start en finish) - Oude Kaai - van Alsteinpolder - Stenen Beer (800 m. kasseien) - Zandbergse- straat, aan hun trekken kunnen ko men. Vooral bij flinke wind zullen de ereplaatsen duur zijn. De strijd bij de nieuwelingen zal zeker niet minder spectaculair wor den dan die bij de amateurs. Behalve De Waal azen Kees Bal, Henny Gjj- sel, Toine van den Bunder, Peter en Rienus Remijn, (laatstgenoemde cou reur werd dinsdag na een valpartij in de ronde van Ossendrecht naar het ziekenhuis vervoerd. Daar bleek zijn liesblessure echter mee te vallen, zo dat hij zondag toch kan starten), Nic Faas en Jan de Vos op de erepalm. In de jongste categorie kreeg het organiserende comité een teleurstel ling te verwerken omdat de enige plaatselijke renner, Biddelo, in het ziekenhuis ligt en dus niet kan ver trekken. Bij deze jonge coureurs zjjn verder geen specifieke uitblinkers. Toch kan er met vrij grote zekerheid aangeno men worden dat Stoutjesdijk, Hame link, Schouw en Vermeulen in de voorste linie zullen strijden. Het programma voor zondag luidt 11.00 uur: vertrek aspiranten voor vier ronden (ongeveer 28 km.); half eenvertrek nieuwelingen voor 11 ronden (ongeveer 80 km.); drie uur: vertrek amateurs voor 20 ronden (ruim 140 km). Dat een zelfstandig Zeeuws kam pioenschap op prijs wordt gesteld blijkt wel uit het feit dat K.N.W.U.- voorzitter Van Dijk en sportcommis- sielid Frans Slaats in Graauw aan wezig zullen zijn. (ADVERTENTIE) die móéten wet goed zijn!

de Stem | 1969 | | pagina 13