Na herstel van zwaar heenletsel MULO-OPLEIDING Er is v Parkeerhavens langs de Yalkenisseweg Valpartijen bij training SCHEID] RAAD RILLAND-BATH Twaalf paarden in Grote Prijs Plannen voor nieuw verkoop systeem voor appels en peren FIFA BOOS OVER BESLUIT VAN IOC BTCII WACHT ZWARE STRIJD C. IJ. Ponsioen administratieve kracht BEAUTE MINU Asser TT Meer specialisatie van Belgische metaalsector nodig Wilskracht Slakkegang Even lang Concurrenten Tennis Zeeliegelweüstiijd in KJoosterzande Televisie hij Middelburg- Roermond Gelukwensen een mannelijke of vrouwelijke administratieve kracht Afwezig N.V. MACHINEFABRIEK "BREDA" Met Meegevallen DE STEM VAN DONDERDAG 26 JUNI 1969 RILLAND-BATH In de raads vergadering van Rilland-Bath is be sloten om parkeerhavens langs de Valkenisseweg te gaan creëeren. Drie raadsleden te weten J. Hoek man (S.G.P.), J. v. d. Boomgaardt (C.H.U.) en J. Walraven (P.v.d.A.) stemden tegen omdat zij graag het plan anders gezien hadden. Burge meester J. C. W. Jobse deelde mee dat b. en w. de situatie ter plaatse hebben opgenomen en tot de over tuiging gekomen zijn dat dit voor stel economische en praktische voor delen heeft. De kosten koinen op f 5000,- Verder werd een bedrag van f 11.050,- beschikbaar gesteld voor voorzieningen aan het dorpshuis Luctor et Emergo. Door een verkeerde constructie gebeurt het herhaaldelijk dat de vloerdelen in de grote zaal van het dorpshuis breken. De vloer zal heel anders worden ge construeerd. Tegelijk met het ver beteren van deze vloer zal een drai nage worden aangelegd voor afvoer van het (thans praktisch permanent onder de vloer staande) grondwater. Voor de bibliotheekruimte in het dorpshuis zullen nieuwe verwar- mingsradiatoren worden aangelegd voor een bedrag van f 2000,- Burgemeester Jobse kon de raad meedelen dat voor Huize de Werf- kampen de goedkeuringen binnen zijn gekomen voor de bouw van een verpleegstersflat. Deze flat komt op de plaats van de oude r.-k. school. Er komt ook een sporthal voor het verplegend personeel. De twee ge bouwen komen te zamen o;p f 750.000 De nieuwe vleugel, die pas is aange bouwd, komt binnenkort klaar. Er is dan plaats voor 144 patiënten. Er zal dan 80 a 90 man verplegend per soneel aanwezig zijn. De kosten voor het verleggen van het fietspad vanaf garage Hoek tot aan de rijksweg zullen f 1500,- bedra gen. In de rondvraag vroeg de heer Hoekman (S.G.P.) naar de verbete ring van woningen in de Vlietberg- straat en Burg. vain Woenselstraat. Binnenkort zal aan de verbetering worden begonnen, zo deelde de voor zitter mee. De heer C. Koremans ASSEN (ANP) Tijdens de eer ste training van de 125 cc-klasse voor de TT in Assen is de 22-jarige Ne derlandse rener Wil Hartog uit Ab- bekerke, met een Honda rijdend voor het motorracingteam Nederland, bij het uitkomen van de kniebocht ge vallen. Het voorwiel van zijn motor gleed weg en de motor kwam in de strobalen tot stilstand. Hartog rolde er ruggelings overheen. De renner, die bij kennis was, werd met rug klachten door de medische dienst van het circuit onderzocht. Hij heeft ver moedelijk een hersenschudding. Op eigen verzoek is hij naar huis ver voerd. Aalt Toersen, die met een Kreidler- Van Veen rijdt, viel tijdens de trai ning in de 50 cc-klasse kort voor de Strubben. Hij heeft slechts een lichte blessure aam zijn hand. Zijn motor liep nauwelijks schade op. DEN HAAG (ANP) Het veld, dat zondagmiddag in de vijftiende Grote Prijs der Lage Landen op de renbaan Duindigt aan de start komt is definitief vastgesteld. In deze volgorde verschijnen de twaalf paarden aan de start: Tha- ronne, C. Alkestis van E., Quini, Cherie, Spencer, Dave Fez, Mini- sink Hanover, Thaltie, Duchesse Mac, Ann Williams, Tiny Special, Sire de Tracy en Tivaly Pelo. VOETBAL Dukla Praag heeft de beslissingswedstrijd om de Tsje chische voetbalbeker tegen VCHZ Pardubice met 1-0 gewonnen. De eerste wedstrijd tussen beide ploegen was onbeslist (1-1) geëindigd. Dukla zal Tsjechoslowakije in het toernooi om de Europa Cup voor bekerwin naars vertegenwoordigen. (K.V.P.) vroeg naar de kleedaccom modatie op het sportveldencomplex van voetbalvereniging Rillandia. Of er al aan de bouw begonnen kon wor den. Burgemeester Jobse zei, dat be sloten is met de bouw te beginnen. Gehoopt wordt dat het werk voor 1 januari 1970 klaar is. DEN HAAG (ANP) De meerder heid van de directeuren van fruitvei lingen, aangesloten bij het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen, heeft zich uitgesproken voor een sy steem waarbij appelen en peren te gen vastere prijzen zullen worden verkocht. Voor 15 augustus a.s. zal nu de mening van de leden der be trokken veilingen worden gepeild. Een fruitveiling, die te Geldermal- sen, behield zich alle vrijheid voor niet mee te doen. Dat het centraal bureau de invoe ring van dit systeem heeft voorge steld is mede een gevolg van een aanbeveling van een werkgroep, in gesteld door de drie centrale land bouworganisaties en de Nederlandse Fruittelers Organisatie in samenwer king met het centraal bureau. Deze werkgroep was van mening dat de veilingklok goed voldoet voor kleine fruitaanvoerders, maar dat de huidi ge veilinigorganisatie wat verkoopkos ten en afzetmethoden betreft niet vol doet aam de eisen van de grote fruitteeltbedrijven. De werkgroep meende dat de veilingen de verlan gens van deze grote aanvoerders cen traal moeten gaan stellen: in de ja ren 1970 tot 1975 zal ongeveer 10 proc van de 25.000 Nederlandse fruitpro- d'ucenten 60 a 70 procent van het voor massa-distributie geschilde aan bod leveren. Het voorstel van het centraal bu reau houdt in dat iedere veiling en iedere teler individueel wij is al of niet aan het nieuwe verkoopsysteem mee te doen. Voor de uitvoering van het systeem zal binnen het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen een centrale verkooporganisatie worden gesticht. Deze organisatie zal zowel op korte als op lange termijn tegen vastere prijzen verkopen. Voor het binnen land zullen daartoe rechtstreeks met de handel zaken gedaan worden, voor de levering aan buitenlandse afne mers wordt gedacht aan inschake ling van de exporteurs en hun ver- voersapparaat en alle daaraan ver bonden activiteiten zullen een taak zijn van de nieuwe verkooporganisa tie. BRUSSEL (ANP) Een studie commissie van de Belgische metaal verwerkende industrie heeft zich uit gesproken voor versterking van de structuur van deze sector en vooral ook voor specialisering van de fa- bricage-programma's. In een rapport over de investerin gen in de metaalverwerkende indus trie verklaart de commissie, die ver tegenwoordigers omvat van werkge vers, werknemers en overheid, dat de financiële steun van overheid en pa- rastatale instellingen vergezeld dient te gaan van richtlijnen voor het sec- torieel beleid om overlappingen te voorkomen. De commissie meent ook dat de re. gering als regel haar dient te raad plegen alvorens beslissingen worden genomen ten aanzien van de metaal verwerkende industrie in het kader van het economische beleid, zowel al gemeen als ten behoeve van regionale ontwikkeling. Ook is een effectiever samenwerking gewenst tussen over heid en financiële maatschappijen in deze bedrijfssector. ZURICH (ANP) De Internatio nale Voetbalfederatie (FIFA) heeft bij monde van dr. Helmut (Kaser (alg. secretaris van de FIFA) te Zürich kritische geluiden laten ho ren over het besluit van het Inter nationale Olympische Comité om in 't vervolg bij Olympische Spelen nog maar acht ploegen toe te laten tot de eindronden van teamsporten. Kaser verklaarde: „De FIFA is nimmer in eein dergelijke maatregel gekeild. Wij hebben het een en an der uit de pers moeten vernemen. Een da-g geleden kregen wij een for mele bevestiging. Men kan toch maar niet zo maar aan ons voorbij gaan". Volgens Kaser staat in de regle menten van het I.O.C., dat besluiten over het aantal deelnemers in elk onderdeel worden genomen na over leg met de betrokken internationale bonden. Hij was bovendien van me ning, dat het organisatiecomité van de spelen in München ('72) tegen de maatregel is: „Ik ben er zeker van dat men er niet mee instemt. In ieder geval niet voor zover het voet bal betreft". BRUMEL IS WEER TERUG (Van onze sportredactie) MOSKOU Op de zesde okto ber 1965 boog chirurg Ivan Koet- sjerenko zich over een verkeers slachtoffer. Op de smalle operatie talfel lag een atletisch gebouwd jongeman. De opdracht voor d chirurg luidde: „Red het rechter been van die man". De voet him er vrijwel bij en Ivan Koetsjeren ko zou tot amputatie hebben be sloten als dat dringende verzoe' er niet was geweest. De atleet op de operatietafel wa: Valeri Brumel, wereldrecordhoudc. hoogspringen. De chirurg volbracl: wat vrijwel voor onmogelijk werf. gehouden: hij redde de voet van Bru mei, die bij een afschuwelijk motor ongeluk bijna van het been was ge rukt. Korte tijd later brak Brume' zijn been wederom. Er moest wee: geopereerd worden; toen stonder zelfs de knapste koppen uit de Rus sische ziekenhuizen voor een onmo gelijke taak. Zij konden het been wc; redden maar het werd drie centimr ter korter dan het andere. Aan de loopbaan van de atleet Valeri Bru mel was een eind gekomen. Hem was op zijn ziekenhuisbed medegedeeld dat hij nimmer meer aan sportwed strijden zou kunnen deelnemen. Brumel knikte; hij begreep het. Maar toen hij eenmaal zo ver was, dat hij op krukken kon rondhinken, rijpte bij hem het idee al het moge lijke te doen om zijn carrière te kun nen hervatten. Met onwaarschijnlijke wilskracht, met ontembare moed begon hij zelf aan het herstel te werken. Twee en een half jaar zat zijn been in het gips. En nu springt Valeri Brumel weer. De grens van twee meter heeft hij al weer overschreden. Na de ene operatie na de andere te hebben on dergaan na de steeds somberder klinkende diagnoses van de doktoren, heeft Valeri Brumel aan zichzelf een wonder laten voltrekken. Het kon niet meer, oordeelden de artsen. Hij springt weer, kunnen ze nu consta teren. Valeri Brumel scheert weer over de lat, alsof hij helemaal geen ernstig ongeluk heeft gehad. zou breken. Meer niet. Zelfs chirurg Ilisarov durfde niet met zekerheid te zeggen dat Brumel weer zou kunnen hoogspringen. Zes operaties moest Brumel on dergaan en bij de laatste waagde de chirurg Gavrill Ilisarov de gok alles of niets. Hij zette het gekwetste en te kort geworden been vast in een apparaat, dat hij speciaal had geconstrueerd. Vier maanden lang werd week na week het apparaat enige millimeters versteld. Dokter Ilisarov trachtte het been te rekken. Toen hij na vier maanden het resultaat zag, kon hij met trots verklaren dat zijn experi ment volkomen was gelukt. Het been was weer even lang als het andere en Brumel kreeg de verzekering mee dat het niet meer op dezelfde plaats De niet te breken wilskracht van de wereldrecordhouder en de niet te temmen zucht naar een heroptreden, brachten de student aan de universi teit van Moskou sneller in conditie dan mogelijk werd geacht. Het duurde niet lang of hij waagde zich aan een honderd meter. Nie mand was er bij. Brumel wilde niet dat men hem in een slakgang voor uit zou zien komen. Een slakkegang dan altijd voor de man die in zijn grote tijd de afstand in 10.6 sec. af legde. Brumel zou waarschijnlijk ook in andere takken van de atletiek tot de grootsten hebben behoord als hij niet hoogspringen als zijn favoriete on derdeel had gekozen. Als jongeman van veertien geboren in 1942 in Loegansk zeilde hij voor het eerst Valeri Brumel oefende al in het ziekenhuis. met succes over de lat. In een school- wedstrijd sprong hij 1.40 meter. Dat was dus in 1956. Een jaar later had hij al 1.75 meter bereikt en in 1959 overschreed hij voor de eerste keer de twee meter: 2.01 meter. Zijn trai ner, Vladimir Dyachkov, joeg hem naar steeds grotere prestaties. De all round-atleet Brumel was echter van alle markten thuis. Hij stond zijn mannetje op de sprint (toen al 10.7), kwam met verspringen tot ruim ze ven en een halve meter, haalde met de polsstok de vier meter, kon over weg met discus en speer, liep en zeer redelijke vierhonderd meter en had wellicht tot een uitnemende tien kamper kunnen uitgroeien. Als trai ner Dyachkov niet alles had gezien in het hoogspringen. Keer op keer verzekerde hij Brumel dat hij 's werelds nummer één zou worden. De prestaties van Brumel bleven stijgen. In 1960 verbeterde hij het Europees record van zijn landgenoot Yuri Stepanov van 2.16 tot 2.17 me ter. Dat was hetzelfde jaar waarin de Amerikaan John Thomas tijdens de Olympische Spelen in Rome van zijn voetstuk werd gestoten door twee Russen, Robert Shavlakadze die goud behaalde en Brumel die zilver verwierf. Ze haalden alle twee 2.16 meter maar Shavlakadze deed dat met zijn eerste sprong en Brumel met zijn tweede. Thomas wierp op die hoogte de lat af. Terwijl anderen afvielen, bleven Brumel en Thomas lang con currenten. Tijdens de Russische tour nee van een Amerikaanse ploeg kwa men de twee driemaal tegen elkaar uit. Alle drie keren zegevierde Bru mel. De voorspelling van trainer Dyach kov kwam ook uit. Op 28 ajunari 1961 sprong Brumel 2.25 meter en ontnam hij Thomas zijn wereld record dat op 2.22 stond. En op 21 juli 1963 sprong Brumel het tot nu toe onaantastbare record van 2.28 meter. Niemand twijfelde er aan dat de Russische grootmeester van de springlat in Tokio tijdens de Spelen 1964 goud zou veroveren. Het ge beurde ook. Een jaar later brak het motor ongeval zijn carrière. Zonder de kunde van de doktoren zou Valeri Brumel geruisloos zijn verdwenen uit 's werelds atletiektop. Hij kwam er eigenlijk ook geruisloos in terug. In afzondering, de pijn verbijtend. BREDA Voor promotie naar de le klas speelt BTCI komende zon dag op het tennispark De Mark te gen het 2e team van het Haagse Thor RW. Bij een overwinning kun nen de Bredanaars gaan feestvieren maar men mag veronderstellen dat de gasten er op uit zijn roet in het eten te gooien, want er staat voor hen evenveel op het spel als voor BTCI. Gaat het 2e van Thor RW in de wedstrijd tegen de Mark-bewoners ten onder, dan zal het volgend jaar weer een trapje lager, dus in de Overgangsklasse A moeten uitko men. Dit zou betekenen, dat de twee eerste teams van Thor RW degrade ren, want het le dat vorig jaar naar de hoofdklasse A promoveerde, ver dween inmiddels weer naar B. De ontmoeting BTCI 1 - BTCI 2 begint zondagmorgen om 10 uur. Het Haagse team zal wijzigingen voor behouden, met de hiervolgende for matie naar Breda komen: Martin Knol, 22, O. Voorman, 22, A. Wil schut, 19, mevrouw Pufkus, 40 en Ank Rauws. 21. KLOOSTERZANDE De zeehen- gelvereniging De Vogel houdt zon dag 29 juni een grote internationale zeehengelwedstrijd in de Wester- schelde. De wedstrijd begint om 13.00 uur en eindigt om 16.00 uur. Inschrijving en prijsuitreiking vindt plaats in hotle „De Linde" te Kloosterzande. Tot nu toe zijn reeds enkele honderden inschrijvingen uit binnen- en buitenland binnengeko- VOETBAL. De gemeenteraad van Haarlem heeft besloten aan de nieu we eredivisievereciriiginig „Haarlem" een subsidie beschikbaar te stellen van ten minste f 60.000 per jaar. Deze regeling galdit echter alleen als de club in de hoogste afdeling van het betaalde voetbal speeit. De accom modatie van Haarlem zal op rekening van de club worden verbetelrd. (Van onze sportredactie) MIDDELBURG Een filmploeg van N.O.S.-sport zal zaterdagavond uitgebreide opnamen maken van de voetbalwedstrijd Middelburg Roer mond. De reportage van deze wed strijd om een finale plaats om het kampioenschap van Nederland, wordt zondagavond uitgezonden in N.O.S.- sport. werkte Brumel met gewichten, tt. lastte hij zijn jaren „uit de roulatie genomen" rechterbeen, zwom hij zijn conditie op te voeren. Heel langzaam maar heel zeker kwam Brumel terug. Het trainings schema werd opgevoerd. Eerst eens per dag, toen meer. En nu traint hij zes dagen per week vier tot vijf uur per dag. Valeri Brumel hinkt niet mee:. Zijn been, geslonken door het lang-1 durige gipsverband, herkreeg de I normale sterkte. Zijn wonderbaar-: lijke terugkeer op het atletiekveid j werd op alle telexen ter wereld ge meld en toen hij voor het eerst (ie I twee meter weer haalde, stroomden de gelukwensen uit eigen en buiten land binnen. i De man, die eens gedoemd was zich I met krukken voort te bewegen, die I lange tijd niet buiten een stevigs i wandelstok kon, heeft aangekondigd dat hij deze maanden voor de eerstij keer „in het openbaar zal springen', in een wedstrijd. Valeri Brumel is a weer, een van die voorbeelden uit de I sportwereld die door wilskracht enl doorzettingsvermogen bereiken wat voor onmogelijk werd gehouden. Ondertrouwd EDDY DE CAUSEMAEKER en ANNIE VAN DE VEIRE De huwelijksvoltrekking vindt plaats op vrijdag 27 juni 1969, om 10 uur in de R.K. Kerk te Bassevelde (B.). Receptie van 16.30 uur tot 18.00 uur in Hotel „Het oudt Raedhuys" te Westdorpe. Westdorpe/Bassevelde, juni 1969. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling, felici taties, bloemen en cadeaus, die wij schriftelijk en mondeling ter gelegenheid van ons 50-jarig huwelijksfeest van buurtbewoners, fanfare en vele kennissen mochten ontvangen, betuigen wij onze hartelijke dank. A. J. J. Maenhout V. D. Maenhout-Buijsrogge kinderen en kleinkinderen Clinge, juni 1969 Kerkstraat 3 Wij vragen voor ons kantoor te Goes, per augustus a.s. met kantoorervaring en opleiding op Mulo niveau. Wij bieden een prettige en afwisselende werk kring en een goed salaris. Sollicitaties te richten aan Gymnastiekwerktuigenfabriek N.V. SCHELDE INTERNATIONAL Turfkade 9 Goes Voor een zelfstandige werkkring op ons kantoor Goes zoeken wij een met middelbare schoolopleiding en studerend voor of in het bezit van het Praktij kdiploma Boekhouden. Vaardigheid in typen gewenst. Goed salaris naar bekwaamheid. Brieven onder no. 10854 aan Bureau v. d. blad. Dankbetuiging Voor de vele blijken van medeleven bij het overlij den van onze geliefde zus ter Louisa Mathilda Cambeen betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dank aan allen. In het bijzonder H.H. Doktoren, Geestelij ken, Rector en Verplegend personeel van het St.-Li- duina-ziekenhuis en aan hen die hun auto veelvul dig ter beschikking heb ben gesteld of aangeboden onze hartelijke dank. Fam. Cambeen, Walsoorden Fam. Cambeeen-Hofstede Schiedam. UROLOOG VLISSINGEN van 28 juni t.m. 13 juli VOORHEEN BACKER EN RUEB Speelhuislaan 173 Breda LID VAN DE RIJN-SCHELDE GROEP kunt U bij de N.V. Machinefabriek „Breda" kiezen uit verschillende interessante funkties op diverse afdelingen Voor verdere studie wordt U door onze afdeling Op leidingen zowel financieel als met advies bijgestaan. Informeert u eens schriftelijk bij het Hoofd van onze afdeling Personeelszaken of komt u eens rechtstreeks naar ons bedrijf. Ons adres is Speelhuislaan 173 te Breda, tel. 01600-24281, toestel 340. (Van een onzer verslag; SAS VAN GENT Vr juni zal ir. G. H. van I voor de laatste maal eei dering van de Kamer va:1 handel en Fabrieken Zeeuwsch-Vlaanderen vo Na een „bewind" van bi jaar zet hij een streep on voorzitterschap. Ir. van len verhuist in septemb Ossendrecht en treedt ing januari 1970 toe tot de rectie van de Suiker Uni Hij is 23 jaar directeur gevs de eerste Nederlandse Coöf Beetwortel Suikerfabriek te Gent. Op 16 november 1961 ir. Van Krevelen ir. Horstma voorzitter van de Kamer va handel voor Zeeuwsch - Vla „Er is in die 23 jaar da Zeeuwsch - Vlaanderen ben reikt en veel veranderd. En zeker ook zeer positieve re geboekt", aldus de heer Vam len. „Men moet daarbij niet al gaan op wat men ziet, maar wat klaar ligt om uitgevoerd den. Het streekplan voor Zee Vlaanderen bijvoorbeeld rond is, zal een belangrijke f; de verdere ontwikkeling van bied inluiden. Ook de gemee herindeling zie ik als een flir in de goede richting naar eei re openlegging van deze stre Als je alles wat nu bereikt gelijkt met het Zeeuwsch - X ren van vlak na de oorlog, d-i men toch wel toegeven dat ej veel ten goede is verandert was Zeeuwsch - Vlaanderen r een voornamelijk op België g teerd gebied. De wegen waren slecht en d sen leefden vrijwel geheel geï: Ik heb Zeeuwsch - Vlamingen die nog nooit over de Wester waren geweest, België wa een goedkoopte - eiland, waar luttele guldens de bloemetjes kon zetten. Dat is nu helemaal ver: Zeeuwsch - Vlaanderen is vt derlandser geworden", aldus Krevelen wien men zijn 50 ja lerminst aanziet. Een van de opvallendste schappen van de Zeeuwsch - X gen heb ik altijd hun soepele t singsvermogen gevonden. Zij zich bijzonder gemakkelijk i ontwikkeling van landbouw enj trie aangepast, zonder stoten o ningen. En toch is die omsch; vrij snel en ingrijpend gewees Had u een bredere industri in Zeeuwsoh Vlaanderen ver „Ik kan niet zeggen, dat de trialisatie mij teleurgesteld Naast verscheidene nieuwe vt gen zoals van Dow Chemical Philips hebben bestande indu aanzienlijke uitbreidingen dot gevoerd. Ik noem maar de Zui gevoerd. Ik noem maar de Zni mie, de glasfabriek, de suikerf de stikstofmaatschappij en de fabriek, allemaal bedrijven dl zeker niet stil zijn blijven staaj Naast de dagelijkse verzt heeft onze huid regelmati wat intensievere behandelii dig om haar jong en m houden. Een gezichtsmass; ideaal, maar niet ieder hiervoor steeds voldoende t In Frankrijk heeft men daar zogenaamde „Beauté Minute" dacht, een speciale huidbehar die tijdens de watergolf plaat: Direct als de klant binne wordt de make-up afgenome een lait en een tonic voor haa type. Dan wordt een speciaal masker aangebracht dat onzic °P het gezicht aanwezig blij vlak voor het uitkappen." Dit masker heeft een voeder vochtinbrengende werking en nog geactiveerd door de warm de droogkap. Na het drogen het masker verwijderd en, indi wenst, een make-up aangebrac Deze gecombineerde behan duurt slechts 10 minuten langi een normale watergolf. Inclusief een haarverzoi shampoo kost de watergolf „Beauté Minute"-behandeling

de Stem | 1969 | | pagina 4