Spoedvergadering van erfpachten IJzendijke proefconcert GEUmsil Volge recre culin OVER DRASTISCHE VERHOGING OPTIMIST Looneisen Vitrite LUCKY LUKE: DE GROTE TREK ACTIEVE AGENT(E) LAATSTE NIEUWS ZOMERPRIJZEN! Tijdelijk zon OOSTBURG TERNEUZEN G. Windhorst 40 jaar in dienst PTT Galerie Mauringh geopend Gasleiding naar Retranchement ZUiD-BEMELAND Vergunning voor gymnastieklokaal is binnen WALCHEREN VLISSINGEN Grondaankopen in raad Axel Sas van Gent Grafisch werk van Picasso in Middelburg Winstdeel bij garantieprijs vruchtenveiling Examens metselen en timmeren Afvalwaterleiding Examens Wat en waar Beroepen Hoogwater MORGEN 't keukencentru [Telegram aan direc S DE STEM VAN DONDERDAG 26 JUNI 1969 Dronken in de berm Dinsdag is de automobilist K. op de Zeedijk na bij Nieuwvliet vain de weg geraakt en in de sloot gereden. De bestuur der liep geen noemenswaardig letsel op. Tegen de bestuurder, die onder invloed was, is proces-verbaal opge maakt. In de zaal van café „De Vriend schap" is de heer G. M. Windhorst, dienstkringleider voor oost- en mid- den-Zeeuwsch-VIaanderen van de te lefoondienst, gehuldigd wegens zijn 40-jarig dienstverband bij de PTT. De heer Windhorst werd toege sproken door de heren Versluis van de dienstkring Zierikzee, Epskamp en Adler van de dienstkring Terneuzen. Als geschenk van het gezamenlijk binnen- en buitenpersoneel Terneu zen en collega's uit Breda ontving de jubilaris een complete hobbyset. Adjunct-directeur Terhegge over handigde de heer Windhorts de gou den speld voor 40 jaar trouwe dienst en een geschenk onder couvert. Zware schade De bestuurder van een auto, J. de P. uit Terneuzen, verleende dinsdag op het kruispunt van de Steenbergenlaan - Emmalaan geen voorrang aan de uit Sluiskil af komstige automobilist P. de C. Bei de auto's liepen zware schade op. Heikant Duivenwedvluchten Uitslag van de door de duivensociëteiten georga niseerde wedvluchten uit Beaumets: jonge duiven le duif 1343,60 meter. Ie prijs: C.H. Thuy, 2e prijs: A. Merckx, 3e en 7e prijs: L. Herwegh, 4e prijs: F. Ivens, 5e prijs: Ch. de Bruijn, 6e prijs: C. v. Goethem, 8e prijs: L. Leenknecht, 9e prijs: P. Rottier, 10e prijs: F. v.d. Velde. Oude duiven le duif 1362,1 meter. 1-e prijs: Ed. Maes, 2e prijs: J. Roegiest, 3e prijs: J. Everaerd, 4e prijs: A Janssens, 5e, 8e en 9e prijs: A. Sturm, 6e prijs: J. de Block, 7e prijs: Gebrs. v. Houten, 10e prijs: E. v. Goethem. Retranchement In de Dorpsstraat te Retranche ment heeft burgemeester J A. Leenhouts Galerie Mauringh geo pend, die mogelijk in de toekomst een permanente vestiging zal zijn van werken van een aantal Bra bantse beeldende kunstenaars. Hij deed dit door een eerste streek te doen met krijt op een plateau. De aangesloten kunstenaars zullen dan later deze eerste aanleg van een kunstwerk nader uitwerken. Burge meester Leenhouts was verheugd over de vestiging in zijn gemeente en sprak de hoop uit, dat velen de weg zouden vinden naar de galerie om nader kennis te maken met het werk van beeldende en expressie artiesten. Eerst dan zal er van weerszijden waardering ontstaan voor eikaars visie. Frans Mandos uit Hilvarenbeek hield daarna een causerie. Hij vergeleek de aanwe- BAQBLAD VOO» ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS 14.06 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten), f 4,75 p. maand (excl 5 cent incassokosten) KANTOREN Steenstraat 14, Huist tel. 01140-3751 Klokstraat 1, Goes tel. 01100-8030 KLACHTEN BEZORGING (na kantooraren) tel 01158 1940 tel. 01180 - 5550 REDACTIE ZEELAND Chef Zeeuwse redactie A. F Koopman (01180 - 7438) REDACTIE ZEEUWSCB VLAANDEREN G. van Berke) (01150-4866) J. Drieskens (01140-3667) REDACTIE WALCHEREN C. Schets (01180-7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOCWEN-ÜUIVELAND J. Robesin (01140-2005) SPORTREDACTIE ZEELAND Th Klein (01150-4865) EXPLOITATIE ADV. LI K de Jong (inspecteur) Terneuzen, tel 01150-4281 Th. de Bakker Terneuzen, teL 01150-2601 M. Bogers Oostburg, teL 01170-2893 C. Menu Goes, teL 01100-8030 J. Schieman Axel, tel. 01155-1224 zigheid van Brabantse kunstenaars in Retranchement met de plotselin ge vestiging van de oude vesting Cadzandria in 1604 door prins Mau ringh (Maurits). Hij bracht dank aan een der initiatiefnemers Ben van Rooy, die de galeriehouder is. Sluis Vermoedelijk wordt reeds in augustus begonnen met die aanleg van een gasleiding naar Retranche ment. De raad heeft in zijn jongste vergadering besloten de bestrating en eventuele herbestrating bij het aanleggen van de aardgasleidingen op te dragen aan de Zegam. Ook werd besloten de gasleiding in de Noordstraat door te trekken tot de Hoekzak, waardoor het aantal te garanderen aansluitingen van 120 op 125 wordt gebracht- Het sluitingsuur van de Horecabedrijven werd voor de maanden juni, juli en augustus bepaald op 1 uur. Hobbyzaak Deze week is aan de Kade een nieuwe hobbyzaak ge opend, gevestigd in een oud omge bouwd pakhuis.. Eigenaar is de heer H Cauweis uit Aardenburg. Dt of ficiële opening vindt pas later plaats. Hansweert Beiaardenvergadering De alge mene bond van de bejaarden afd. Hansweert en Kruiningen heeft in het dorpshuis Kaj Munk de algeme ne ledenvergadering gehouden. De heer M. de Kayser opende voor de laatste maal in zijn functie van voor zitter de vergadering. Om medische redenen moet hij deze functie neer leggen. Zijn opvolger is geworden de heer W. Pouwer. Als bestuurslid werd gekozen de heer A. de Poorter. Aan het slot van de vergadering werd de scheidende voorzitter hulde gebracht voor het vele werk, dat hij vanaf de oprichting van de bond heeft verricht in het belang van de bejaarden. Ook mevr. Kayser deel de in de hulde. Haar werden bloemen aangeboden. Heinkenszand (Van onze correspondent) HEINKENSZAND De waarne mend burgemeester van Heikens- zand mr. M. Somers, kon de raad de verheugende mededeling doen, dat vergunning was ontvangen voor de bouw van het gymnastieklokaal. Nu bestaat nog de moeilijkheid tot finan ciering van dit bouwwerk. Tevens deelde hij de raad mede, dat met in gang van het nieuwe schooljaar de nieuwe openbare lagere school in ge bruik genomen kan worden. Wat betreft de tien w.w. - wonin gen deelde hij mee dat hierover nog steeds geen overeenstemming was be reikt tussen de aannemer en het rijk. Besloten werd adhesie te betuigen aan een door de gemeente Rijssen ge richte verzoek aan de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning om maatregelen te treffen t.a.v. de grondverkoop voor wonimgwet- bouw. Aangenomen werd een voorbe- reidingsbesiuit voor het recreatiege bied de Stellenpolder. Aan de stede- bouwkundige is intussen de opdracht verstrekt het ontwerp - bestemmings plan met toelichting en bijbehoren de voorschriften te ontwerpen. Er dient een nieuw voorbereidiitgsbe sluit te worden vastgesteld omdat het oorspronkelijke gebied tengevol ge van een aan te leggen weg, ter vervanging van de Stefieweg een an dere begrenzing zal krijgen en om dat de omvang niet meer klopt met de feitelijke situatie. Voor de r.-k. kleuterschool Fatima werden gelden beschikbaar gesteld voor de aankoop van meubilair. Aan mevr. C. Bauer - Bliek werd eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openbare lagere school. In haar plaats werd met algemene stemmen benoemd mevr. Van Ment- But. Kapelle Voetbalwedstrijd Op het ge meentelijk sportterrein werd een wedstrijd gespeeld tussen een com binatie van de v.v. Kapelle en van de v.v Borssele. Borssele won deze wedstrijd met 5-3. Yerseke Aanrijding Door geen voorrang te verlenen op de hoek Scheldestraat- Burg. Sinkelaan reed mevrouw L.-v. de J. met haar rijwiel op de recht door rijdende auto van de heer de R. Mevrouw L. liep een gebroken sleu telbeen op. Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE De ongeveer 275 erfpachters in IJzendijke be leggen morgenavond in het ge meentehuis een spoedvergade ring waarin zij zich nader zullen beraden over te nemen stappen nar aanleiding van de exorbi tante verhoging van hun erfpacht canons. Deze door de gemeente raad goedgekeurde verhogingen werden inmiddels door Gedepu teerde Staten van Zeeland be krachtigd. De verhoging van de erfpacht bedraagt in sommige gevallen maar liefst het dertig- voud van het anvankelijke be drag. In de vergadering van vrij dag zal namens het gemeentebe stuur een toelichting worden ge geven op de erfpachtverhogin gen. De heer J. A. E veraard, accoun tant in IJzendijke, wees er ons op. dat zijn erfpacht van f. 66 per jaar volgens de nieuwe maatstaven ge bracht wordt op f. 1650. Hij be treurde het een beetje dat de Twee de Kamerleden W. Dusarduijn em R. Nelissen van de KVP over de onder havige erfpachtverhogingen vragen hebben gesteld aan de ministers van binnenlandse zaken en economische zaken. De heer Everaard had liever het reeds eerder in het vooruitzicht gestelde overleg tussen de erfpach ters en het gemeentebestuur eerst willen afwachten. De erfpachtverho- gingen in IJzendijke staan niet al leen. Zij spelen in elke gemeente waar veel gromden in erfpacht zijn uitgegeven. Wanneer deze gemeenten geen sluitende begroting kunnen krijgen en men toch een verhoging van de inkomsten wil bewerkstelligen, komt daarvoor al gauw het optrekken van de erfpachtcanons in aanmerking, aldus de heer Everaard. Overigens wilde hij wel toegeven, dat de erfpachtprijzem zo zoetjesaan aan eem verhoging toe waren, om dat ze al van vele jaren her dateren. De wjjze waarop echter thans de erfpachtverhogingen zijn doorge voerd kon de heer Everaard weinig waarderen. Enige tijd geleden heb ben zich in de gemeente Aardenburg ook al moeilijkheden voorgedaan met betrekking tot de erfpachtver hogingen. Deze aangelegenheid werd in der minne opgelost. Ook in Bier vliet hebben recente verhogingen van de erfpachtcanons hier en daar protesten uitgelokt. Diefstal Bij de sigarettenwinke- lier M. in de Walstraat zijn, terwijl hij zat te eten, door een vijftal jon gens drie sloffen sigaretten gestolen. De heer M. had vrgeten de winkel af te sluiten. Toen hij (na de winkel bel te hebben gehoord) de winkel in kwam, zag hij juist een vijftal jon gens met de sigaretten de benen ne men. Hij zette de achtervolging in en wist een der jongens te grijpen. Deze jongen wist zich echter te be vrijden. De politie heeft nu de zaak in handen. 60 jaar getrouwd De heer en mevrouw Koole-Geldmaker uit Vlis- simigen vierden gisteren hun zestig jarig huwelijksfeest. Mevrouw Koo- le is met haar 83 jaar nog vlug ter been en gaait nog zeer modern ge kleed- Samiem tellen zij dertien na komelingen. Tijdens de receptie in het Strandhotel kwamen mevrouw Roemers en enkele gemeenteraads leden het echtpaar feliciteren. Diefjes aangehouden De poli tie van Vlissingen hetft naar aan leiding van het stelen van sigaretten bij de heer M. in de Walstraat ze ven jongelui aangehouden waarvan de leeftijd varieert van 12 tot 16 jaar. Ze hebben reeds bekend de sigaret ten uit de zaak van M. te hebben gestolen. Zij hebben meer diefstal letjes uit winkels toegegeven. De recherche vermoedt, dat het groep je eveneens debet is aan het stelen van een bromfiets. Tot nu toe heb ben zij dat niet bekend. Westkapelle Hengelwedstrijd De hengel sportvereniging Westkapelle hield een wedstrijd in de Kreek, waaraan door 28 leden werd deelgenomen. Er werden in totaal 28 palingen gevangen. De grootste paling werd gevangen door Jan de Kam. De pa ling woog 284 gram. De prijzen werden gewonnen door: 1 P. van Keulen, 3 vissen, 442 p., 2 Jan de Kam, 2 vissen, 358 p; 3 P. van Vaardigem, 2 vissen, 217 p.: 4 K. Roelse, 2 vissen, 206 p-; 5 G. Minnaard, 2 vissen, 196 p.; 6 Bram Verhulst, 1 vis, 153 p. De volgende wedstrijd wordt op 2 juli gehouden. Lampionoptocht Op woensdag 2 juli houdt VW Westkapelle een lampionoptocht met medewerking van het fanfarekorps OKK. De stoet stelt zich op het marktplein op, waar aan de kinderen vlaggetjes uitgereikt worden, (ADVERTENTIE) HetTurfschip Congressen, Concerten, Tentoonstellingen. Chasséveld, Breda. Tel. (01600) 4 53 63. Op zaterdag 28 juni zal Het Brabants Orkest onder leiding van Hein Jordans e»" geven in de (onvoltooide) grote zaal. Uitgevoerd zal worden: Ouverture Egmont, Beethoven Piet Hein Rhapsodie, van Anrooy 8e symfonie, 'de onvoltooide', Schubert Porgy and Bess, Gershwin. ^Aanvang: 11 uur. De entreeprijs is ƒ!,-, ten bate van het Anjer fonds. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de V.V.V., Willemstraat. Omdat dit het eerste evenement in Het Turfschip is, zal het ge bouw voor hen die het nu eens 'van binnen' willen zien, om 10.30 uur worden geopend. (Van een onzer verslaggevers AXEL De gemeenteraad van Axel zal morgenavond beslissen over een voorstel van b. en w. betreffen de verkoop van gronden. De heer J. de Koster, L. A. Vervaet en Chr. van Deursen willen land kopen dat is gelegen aam de Kanaaldijk te Sas vam Gent, de Pironstraat in Axel, en aan de Admiraal Helfrich- laan te Axel. Verder zullen o.a. wor den behandeld eein voorstel tot sa larisverhoging (2 procent) aan het gemeentepersoneel per 1 juli 1969 en een voorstel tot toekenning van een uitkering ineens van 2 procent over het eerste halfjaar van 1969 aan gemeentesecretaris en ontvan ger. Voor de bezorging van onze krant in de vroege ochtenduren en de incasso van de abonne mentsgelden, zoeken wij Voor de juiste persoon een aan trekkelijke bijverdienste. Aan meldingen en nadere inlichtin gen: Beneluxlaan 140, Sas van Gent, tel. 1940. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Morgenmiddag om 4 uur, zal mr. J. Drijber, burge meester van iMddelburg, in de vleeshal van het stadhuis een ten toonstelling openen, die een over zicht geeft van het grafische werk van Pablo Picasso. Hat museum Boymans-Van Beu- ningen te Rotterdam heeft voor deze expositie een deel van zijn belang rijke Picasso-collectie afgestaan. De exposities in de Middelburgse vleeshal trekken elke zomer duizen den belangstellenden. Het record van de laatste jaren staat op naam van de expositie, gewijd aan de 17e eeuwse schilderkunst. Deze tentoon stelling werd door tienduizend men sen bezocht. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Als eerste vruch tenveiling in Nederland heeft de Co operatieve Vruchtenveiling Zeeuwsch- Vlaanderen te Terneuzen besloten fruit van leden aan te kopen tegen een garantieprijs met een winstaan deel in geval de netto-opbrengst van dit fruit hoger ligt dan de garantie prijs. Tweederde van de winst zal aan de leden worden uitgekeerd. Deze maatregel is genomen in het kader van een actiever afzetbeleid van de vruchtenvei'ling. In de laatstgehouden algemene ledenvergadering schetste de voorzitter de heer J. P. van Djjke de afzetmoeilijkheden van het afge lopen jaar. Er was een overvloedige perenoogst en er moest veel fruit worden doorgedraaid. Daartegenover stond een kleine appeloogst van slechte kwaliteit door veel vorstscha- de. De fruitteelt heeft moeilijke ja ren in verband met de afzetmogelijk heden voor de boeg, voorspelde de heer van Dijke. De jaarverslagen van het bestuur werden goedgekeurd. Vijf leden stemden tegen het verlenen van de charge aan het bestuur. De aftreden de bestuursleden C. de Cock, M. van Iwaarden en A. Mangnus werden herkozen. Tot nieuwe commissaris sen werden benoemd de heren D. Jansen, J. H. Schippers en Th. Staal, en wel b(j de eerste stemming. De veilingprovisie voor leden werd vast gesteld op 5 procent. De exploitatierekening van het koelhuis over 1968 vertoont een na delig saldo van 3.382,63, de exploi tatierekening van de sorteerafdeling over 1968 heeft een nadelig saldo van 23.768,10. De omzet van de vruch tenveiling beloopt over 1968 3,5 miljoen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL In samenwerking met de technische scholen te Hulst, Oost burg en Terneuzen werd deze maand door de stichting vakopleiding bouw bedrijf het schriftelijk en mondeling examen van het theoretisch gedeel te voor het diploma aspirant-gezel in de christelijke l.t.s. te Axel afge nomen. Aan het examen werd deel genomen door 15 kandidaten metse len (9 geslaagd, 6 afgewezen) en 43 kandidaten timmeren (41 geslaagd, 2 afgewezen). ST. JANSTEEN Het instituut Afvalwaterleiding Oost - Zeeuwsch - Vlaanderen - oost vergadert a.s. maandag in St. Jansteen. Op de agenda staan o.a. de ontwerpbegro ting voor het dienstjaar 1970 en sa larismaatregelen. (ADVERTENTIE) AXEL Aan de christelijke tech nische schooi in Axel zijn geslaagd voor de primaire opleiding: T- Aar- noutse, J Bakker, C. den Beer, J. de Bruine, L. den Doelder, S. Don- dorp, M. van Doom, H. Goossen, M- Grootveld, G. Jager, C. van Lange- velde, M. Lenos, H. Maas, A. Naaye C. Meyer, G. Oggel, K. Oppeneer, A. Reminsen, I. Robijn, A. Schoot, A. Schuitvlot, M. de Vos, A- Witte, L. Riekwel, M. van Bambost, I van de Bos, M. van de Bos, W. de Block, E- Bracke, H. de Brouwer, J. Buyck, P. de Coene, M. Hamelink, A. van Hoecke, A. Kusters, M. Kusters, M Lippens, M. Seghers, C. Verstraeten, Chr. Waelput, E. Vink. J. Vink, C- Scholten. Voor de assistenten huishoudvaken: G. Beeldens, G Dekker, M. Dey, J. van Hoecke, T. Kolijn, C. Koster, J. Meesen, A. Oppeneer, J- de Put ter, L. van Tatenhove, M. Verstrae ten, A. Weesepoel, A. Zeghers, L. de Waard, H. Provoost. Voor de assistenten naaldvakken: E. de Feyter, C. Hamelink, J. Ho well, W. Pleunis, F. Scheele. HULST Aan de Jansenius Scho lengemeenschap v.w.o- - havo Hulst afdeling gymnasium zijn geslaagd: Wies Huisman, Terneuzen; Mart van Kalmthout, Hulst; Elianthe Mang nus, Clinge; Ingrid Notschaele, Sas van Gent; Yvo Fassaert, Hulst; Wij nand Lammens, Koewacht; Monique de Meyer, Zaamslag: Olav Notté, Sas van Gent; Aloys de Schrijver, Hulst; Martin Stoeünga, Axel; Pe ter Uitterhoeve, Stoppeldijk; Andrea Weemaes, Nieuw Namen. MIDDELBURG Godsdiensitexa- men Rijksopleidingsschool. Aan de Rijksopleidingsschool slaagden voor het diploma A verbonden aan de R.K. godsdienstcursus voor onderwij zers (essen): Marijke Dierikx, Vlis singen, Edward Malicki, Vlissingen, David Schilleman, Biervliet, Harry de Greef, Oostburg, Ank Hemelaar, Vlissingen, Donny Hollevoet, Sluis en Loes de Wolf, IJzendijke. 2 Kandidaten werden afgewezen. MIDDELBURG Rijksopleddirags- school voor onderwijzers. Geslaagd voor de 2e leerkring: de heer P. de Vos te Nieuwdorp. Hiermede zijn al le kandidaten van het schooljaar 1968-1969 geslaagd. NIEUW-NAMEN Aan de Hoge re Technische School voor Confectie Industrie Deskundigen „Mr.-Koet sier" te Amsterdam, slaagde voor het eindexamen, met lof en le be- stuursprijs voor het best afgeleg de examen, de heer Donald Cerpen- tier ing., zoon van oud dorpsgenoot Alphoms Cerpentier. Examens Bij het aan de rijks- opleidingsschool voor kleuterleidsters gehouden examen voor de akte A (leidster) slaagden: Marianne Mon- teau, Oostburg, Joke Pauw, Rilland- Bath, Willemien Peters, Vlissingen, Els van Pienbroek, Terneuzen, Con nie Polderman, Rilland-Bath, Els Radewalt, Nieuwerkerk, Joke Steijn, Middelburg, Suus Vermeulen, Vlïs- singen en Heieen Wagenaar, Vlis singen. Van de 44 kandidaten werden 4 kan didaten afgewezen, één kandidaat kreeg een herexamen en één kandi daat een uitgesteld examen. Hierme de is het examen beëindSigd. f)lai Witte druiven, /auwe druiven, sinaasappel kwas. citroen kwast, TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Rijksarchief: „Zeeland en de Dordtse Synode" Zeeuws Museum: Werken van Doll Jaspers en Els Hollebrandse HULST Burgerzaal Stadhuis: BeeMhoiw. werk en keramiek van Paul (i Bruyne ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis: Werken van Ja But en Baron R. de Meester dt Betzenbrouck WESTDORPE Galerie Troutzaerte: Werken re Wessel Cozijn en Pearl Perbnutet TONEEL, FILM, CONCERT ENZ ANTWERPEN Rex 10, 12.10, 14.30, 16.50, 19.10(i 21.30 uur Keizerin Catharina 18 j, Rubens 14, 17, 15 en 20.30 uur Het goud van Mackenna 18 Pathé 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uit Bengelchen 18 jaar Métro 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur De heksenjager 18 jaar Odéon 11.45, 14, 16.30, 19 en 21,3) uur Isadora 18 jaar Ambassades 12, 14.30, 16.50, en 21.30 uur Rachel Rachel 18 jaar GENT Agora: Texas Addio 18 jaar Astrld: Karate-doders 18 jaar Capitole: Vaarwel vriend 18 jas: Century: Geen medelijden voor Ringo 18 jaar Majestic: Dokter Zjivago 14 jaar Metro: De charge van de Lichti Brigade 14 jaar ST.-NIKLAAS Palace: De party a.l. Century: Yankee 18 jaar Eden: II cobra 18 jaar Renova: Corrida voor een spion 18 jaar Scala: Het geld ligt voor het grjjpen 18 jaar DIVERSEN AARDENBURG Gemeentehuis 19.30 uur Raadsvergadering OOSTBURG Kath. Kring 20 uur KVP-vergadering DEN HAAG (ANP) Beroepen te Amsterdam als predikant met be paalde opdracht (hervormde jeugd raad (vacature E.E. Blok) toezeg ging E.E. Stem te Sas van Gent. Beroepen te Arnemuiden G. de Jong kandidaat te Genderen in Noord- Brabant. Deze is ook beroepen door Goudswaard en Bakel. Morgen, vrijdag 27 juni. Bergen op Zoom: 0.45 en 13.23 uur, Made- Drimmeten 3.25 en 16.10 uur, Hans weert: 0.04 en 12.42 uur, Terneuzen: 12.10 uur, Vlissingen: 11.41 uur, We- meldinge: 0.35 en 13.13 uur. TONEEL, FILM, CONCERT ENZ. AXEL 20 uur Holland Festival 1969 TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Rijksarchief Zeeland en de Dordte Synode Zeeuws Museum Werken van Dol! Jaspers en Els Hollebrandse HULST Burgerzaal stadhuis Beeldhouw werken en keramiek van Paul df Bruyne ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis Werken van But en Baron R. de Meester de Betzenbrouck WESTDORPE Galerie Troutzaerte Werken var, Wessel Cozijn en Pearl Perlmutert GOES Vm. Weeshuis 912 en 13.30—1'11 Pieter Breughel de Oude Opg. voor deze rubriek: tel. Oil"' 7438 of Postbus 116 in Middelburj (ADVERTENTIE) De keuken in landhuisstijl Baronielaan 59 Br (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Werknem van de N.V De Vitritefabriek Middelburg hebben woensdagavc een telegram aan de directie gezi den, waarin een aantal eisen voor af te sluiten, geïntegreerde c.i worden geformuleerd. Deze mi mumeisen hebben o.m. betrekk op: verhoging van de feitelijke lo en salarissen met 7 pet. per 1 1969; verhoging van de feitelijke lo en salarissen met 2 pet. per 1 nuari 1969; minimum vakantietoeslag ƒ600 met ingang van 1 juli 1 werktijdverkorting per 1 jan 1970 voor alle werknemers. De bonden verlangen uitertij" augustus antwoord. (ADVERTENTIE) Onze nieuwste collectie tegen U betaalt een gedeelte bij aan koop (ook op mantels naar maat) waarna wij uw mantel deze zomer gratis bewaren. U betaalt bij afhalen het restant. Door uw bont in een speciaal zaak te kopen krijgt u: Deskundige voorlichting, betrouwbare service en volledige garantie. Credietservice mogelijk. Bo- •- ?- Grote sortering bontstola's, cravatten en bontiioeden. Nieuwe Binnenweg Rotterdam I bijs-Gravendijkwal Tel. 234577 Vooruitzichten voor vrijdag e zaterdag, opgesteld door het K.N.M.I. o woensdag om 18.00 uur: Tijdelijk zonnig, later toenemende kans op regen me "aling van temperatuur. Weersvooruitzichten in cijfers ge "rodeld over Nederland. Voor vrijdag: aantal uren zon: '0; min.-temp.: van ongeveer nor r[aal tot 3 graden onder normaal ^ax -temp.: 0 tot 4 graden bovei a°nnaal; kans op een droge periodi P11 minstens 12 uur: 90 procent Jans op een geheel droog etmaal: 7( Proeent. Voor zaterdag: aantal uren zon: j®1 min.-temp.: van ongeveer nor °Jaa» tot 3 graden boven normaal "wx.-temp.: omstreeks normaal ans op een droge periode van min ®ls 12 uur: 60 procent; kans op eei a«ieel droog etmaal: 40 procent.

de Stem | 1969 | | pagina 2