PSTERS RS 1969 Goes neemt geen besluit over cliloorinstallatie Explosieve groei in omzet PZEM (PHFF) Rotterdammers zien niets in Sloehaven en Reimerswaal voor 1 Bont Zonder Naam ucteur Niemand zag vliegers verdrinken Even uitblazen mevrouw /agenmonteur imonteur sur d ce station TIPS VOOR ONTBIJT-ONTLOPERS f d Goes Tob niet langer. Ruil uw oude naaimachine in. Schaf u de moderne Pfaff aan. 248- tot 881,- Pfaff Naaimachinehuis W. RIKKEN N.V. DE oplossing voor het probleem ontbijt-ontlopende tieners ligt in het vinden van een menu-patroon dat in hun ogen genade vindt en toch voedzaam is! Daarvoor is een een voudige graansoort-met-melk me nuutje ideaal. In een wip klaarge maakt en opgegeten. En lekker! Vragen over hogere erfpacht canon in IJzendijke In Zaamslag: Bezwaren tegen zwemmen op zondag Wachten St. Jansteners maken bezwaren tegen hoge hondenbelasting Zeeland in „Progress" Grote markt 25 - Breda DE STEM VAN WOENSDAG 25 JUNI 1969 tot onze diepe droefheid, in w :nhuis te Hulst, na voorzien te Sacramenten der zieken, onze >er, schoonbroer en oom F ADOLF SEGHERS weduwnaar van Maria de Rijke in 64 jaar. ziel van de dierbare overledene aan. Familie Seghers Familie de Rijke. 1969. itvaartdienst, waarbij u wordt plaats hebben op 27 juni a.s e parochiekerk van de H. Henl waarna begrafenis op het r.-k, d donderdagavond om 7 uur in parochiekerk. sterfhuize Gravenstraat 20 om ,'etelheid geen rouwbrief ontvin- leze advertentie als zodanig te NDERCONFECTIE -Tel. 01140-3546. (01100)-6588. LG BREDA ët opgave van opleiding richten aan Ambac N.V. szaken, ieg 169, Breda. :he inlichtingen of 10-24041 toest. 240-259 lamische bedrijf zoeken we: voor.de woningen in West- me maatstaven. edrijfsauto. 5rn). GOES Het mosselbedrijfsle ven in Yerseke heeft het gemeen tebestuur van Goes formeel nog niet laten weten, dat men bereid js om voorlopig op eigen kosten een chloreringsinstallatie te hou wen voor zuivering van het ver ontreinigde Oosterscheldewater. Van geen enkele zijde is ook ge meld, dat Goes de verplichting zou hebben om dit te doen. Het socialistische raadslid P. Duin- lcerke heeft in de jongste gemeente raadsvergadering van Goes, toen de verontreiniging van de Oosterschelde uitvoerig werd besproken, duidelijk gesugereerd dat een aantal mensen uit het bedrijfsleven in Yerseke be reid waren om terstond zo'n installa tie te bouwen, met dien verstande dat de kosten die daarvoor zouden moe ten worden gemaakt, later bij de ver oorzaker van de verontreiniging, dus eventueel ook bij de gemeente Goes, in rekening zouden kunnen worden gebracht Burgemeester en wethou ders van Goes verklaarden de ge meenteraad gaarne in te zullen stem men met dat initiatief. Wethouder Dr. E. J. Prins van Goes zei gisteravond, na een bespreking van b. en w., dat het college vanuit Yerseke nog niets ivas bericht. „Dit betekent", aldus de heer Prins, „dat we nu te maken heb ben met een volkomen andere figuur De discussie over dit vraagstuk is ook heel anders komen te liggen. Aan alle kanten wordt de indruk gewekt, dat de gemeente Goes een beslissing moet nemen. Dat is beslist niet zo. Wegens ge brek aan voldoende gegevens kunnen wij niets beslissen. Als we zelf zo'n installatie zouden willen bouwen, dan is het toch in eerste instantie zaak, dacht ik, dat wij op basis van een aantal feiten onze gemeenteraad kun. nen aantonen dat een dergelijke in stallatie noodzakelijk en verantwoord is". „Er zijn absoluut geen gegevens", zo zei de wethouder", waaruit kan worden afgeleid, dat een chlorerings installatie de oplossing is van het probleem. Er is geen enkel rapport, noch van het Rijksinstituut voor Vis serij Onderzoek, noch van het Rijks instituut voor Zuivering van Afval water. We zijn als gemeente ook in het geheel niet aangesproken. Wegens gebrek aan gegevens kan domweg niets beslist worden. Je kunt toch geen duizenden guldens gaan uitge ven zonder dat je weet, dat dat zin heeft.. En we weten niet, of chlore ring zin zal hebben". Uit het commentaar van de heer Prins viel duidelijk op te maken, dat hij de bewering van het raadslid Duinkerke als zou men in Yerseke recht uit het handje de oplossing van het vraagstuk kunnen geven, betreurt. „Er is een foutieve indruk door ge wekt", zei hij. „Ik vind dat persoon lijk hoogst ongelukkig en ik zou het erg jammer vinden, dat daar nu een verkeerd klimaat door ontstaat". (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De onder handelingen, die de' Provinciale Zeeuwse Electriciteits-Maatschap- pij PZEM thans voert met su- per-grootafnemers wettigt de ver wachting, dat ook in de komende jaren het landelijke groeipercen tage door het bedrijf zal worden overtroffen. Aldus de directie in het jaarverslag, waarin voorts wordt meegedeeld, dat vorig jaar de groei in de omzet van de PZEM (ADVERTENTIE) Bij aankoop van een Pfaff zigzag-machine kan immers in de meeste gevallen uw oude naaimachine, ongeacht welk merk, worden ingeruild! Bespreek deze mogelijkheid eens in een Pfaff-zaak. ONS ZIGZAG-PROGRAMMA LOOPT VAN ELEKTRISCH, COMPLECT MET KOFFER BERGEN OP ZOOM: Kortemeestraat 17 TERNEDZEN: Nieuwe Diepstraat 23 Verder verkrijgbaar bij: tel. 01610-5878 tel. 01150-2294 A. C. BAST1AANSE H. A. DE BREUCK G. HEMELAAR: Papegaaistraat 4, Goes B. F. v Waesberghestr. 16 Hulst Nleuwendijk 29, Vlissingen tel. 01100-7476 teL 01140-2215 tel 01184-3729 yoORDAT zij de deur uittuimelen aan het begin van een volbezet- k dag, moeten tieners die dag zijn begonnen met een goed ontbijt. In feite bespaart een goed ontbijt hun 'Iid. Omdat het hun de nodige voe dingsstoffen verschaft, waarmee zij op-hun-tenen blijven: een hele har- nonieuse, productieve, probleemloze ochtend lang. In de jaren waarin de groei een hoogtepunt bereikt, is goede voeding - belangrijk. Een goed uitge balanceerd dieet is essentieel voor cet gestadige groei, emotioneel even- »icht, gezond-zijn. Belangrijk voor °e ontwikkeling van een gave per- '"onlijkheid, met glanzend haar en '6n strf}en<de gezondheid. Ontbijten is voor de tiener een fOodzaak! Maar, al te raak wordt Wist deze maaltijd overgeslagen. On der het motto dat er geen tijd is. Of (bij meisjes) omdat ze niet dik wil len worden! Terwijl nota bene juist ontbijt-ontlopers dik worden door dat zij tussen maaltijden in „hapjes eten met een teveel aan calorieën en een tekort aan voedingswaarde omdat ze zich slap voelen worden van de honger. Een voedzaam ontbijt is noch tijd rovend, noch zwaar. Men kan aan vitaliteit inboeten door teveel, maar ook door te weinig te eten. Mensen die zwaar ontbijten, worden slaperig en langzaam in hun reacties. De niet- ontbijters worden lusteloos en kun nen niet de energie opbrengen voor hun dagelijks werk. Een ideaal ontbijt moet feitelijk één vierde bevatten van het dag-to taal aan (energie-verwekkende) ei witstoffen. Beginnen met fruit of vruchtensap (citrus of tomaten). Dan schaaltje met klaar-om-te-eten graansoort (bij voorbeeld corn flakes), melk, brood, boter. De graansoort en de melk comple teren elkaar en verschaffen vrijwel alle benodigde voedingsstoffen be halve vitamine C. Die vitamine zit in citrus fruit en vruchtensappen. Om precies te zijn: zo'n menuutje zit vol eiwitstoffen, weinig vet, vlug verteerbare koolhydraten, belangrijke mineralen (calcium, fosfor, ijzer), vitamine A en B-complex (tiamine, riboflavine, niacine). Brood en boter zijn toegevoegd om hun calorische waarde en hun deel van de eiwitstof fen, vitaminen en mineralen. Dit graansoort-met-melk menuutje kan makkelijk worden gevarieerd. Fruit, vruchtensap, brood, zijn varia bele elementen en wat men toevoegt aan de corn flakes kan ook worden gevarieerd. In plaats van gewone sui ker, kan men bruine suiker geven, of honing. Vruchten van het seizoen kan men toevoegen, of plakjes banaan, of compote. Maar ook jam, gelei, zelfs een ei. Eigen smaak en fantasie speelt hier een rol. de recordhoogte van 65,7 procent bereikte. Tengevolge van deze explosieve groei is de Zeeuwse elektriciteitscen trale niet meer de kleinste van de Nederlandse opwekbedrijven. De vooruitzichten zijn van dien aard dat verdere uitbreiding van het produk- tievermogen zowel op conventio neel als kernenergiegebied gerecht vaardigd moet worden geacht. Afgezien van de directe invloed, die uitgaat van de maatschappij op de vestigingsmogelijkheden voor in dustrieën met een hoog verbruik aan elektrische energie kan de P.Z.E.M. ook op andere gebieden een factor zijn bij het bepalen van het vestl gmgskïimaat. De directie noemt hier met name de mogelijkheid van afna me door het bedrijf van zware stook olie van een in de directe nabijheid te vestigen raffinaderij. Vorig jaar is de winst van de P.Z.E.M. tot boven de miljoen gulden gestegen, n.L tot f 1.175.061.-. Zes procent, of 120.000 gulden, zal aan de aandeelhouders worden uitgekeerd, zodat ruim een miljoen gulden ten gunste van de reserve kan worden bestemd. Door de snelle ontwikkeling va,n het bedrijf en de daarmee gepaard gaan de wijziging van de inhoud van de verschillende functies, is een studie voor de aanpassing van die functies noodzakelijk. Inmiddels is een begin gemaakt met deze studie. Het aantal personeelsleden bedroeg per 31 december van het afgelopen jaar 720 (in 1967 726) waarvan 159 (168) in de administratieve dienst en 556 (553) in de technische dienst. Enkele personeelsleden waren voorts in niet-actieve dienst. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Tweede Kamer leden W. Dusarduijn en R. Nelissen beiden de KVP, hebben de Ministers van Binnenlandse Zaken en van Eco nomisch Zaken vragen gesteld naar aanleiding van een besluit tot verho ging van de erfpachtcanon in de ge meente IJzendijke. De kamerleden vragen de bewinds lieden of met de drastische verhoging van de erfpachtcanon in IJzendijke (in sommige gevallen met 50 pet) de rust aan het prijzenfront niet danig wordt verstoord. Indien de bewinds lieden daarop bevestigend antwoor den, vragen de kamerleden om stap pen die de verhoging, die bijna 275 mensen in IJzendijke treft, ongedaan kunnen maken. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG In Zaamslag zijn door een deel van de protestants- christelijke bevolking bezwaren geuit tegen openstelling op zondag van het onlangs in gebruik genomen nieuwe zwembad. Het bestuur van de Ned. Ver. tot bevordering van de zon dagsrust en de zondagsheiliging, de raden van de Gereformeerde Kerk, (vrijgemaakt) en de Chr. Gereform. Kerk schreven er een brief over naar de gemeenteraad. Zij vragen hierin het besluit te herzien. B. en w. zijn het met de strekking van deze brieven in het geheel niet eens. Het college stelt in de toelich ting aan de raad, dat het besluit tot openstelling van het zwembad jp zondag op volkomen democratische wijze bij stemming door de gemeente raad is tot stand gekomen. Het wijst er verder op, dat zondagsheiliging niet tot de competentie van de ge meente behoort en noemt de vrees tot verstoring vain de zondagsrust ongegrond. Er zullen namelijk op zondag geen wedstrijden worden ge houden. Verder maakt het college de brief schrijvers erop attent dat niemand gedwongen wordt op zondag te gaan baden in het zwembad te Zaamslag. B. en w. adviseren de raadsleden dan ook de genoemde stukken voor kennisgeving aan te nemen. DE ZILVEREN SCHELP voor avond vullende film, tweede prjjs in deze categorie op het festival van San Se bastian, is toegekend aan de film „Une femme douce" van Robert Bres son. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De samenstellers van het Plan-2000+, het expansieve zeehaven ontwikkelingsprogramma van Rotterdam, zien niet veel in de Zeeuwse Sloehaven en ook niet in het Reimerswaalplan, het Brabants-Zeeuwse zeehavenproject bij Bergen op Zoom. (Vervolg van pagina 1) Een gruwelijke oorlogsgebeurtenis uit maart 1944 is opeens weer on derwerp van gesprek geworden rn plaatsen als Burghsluis, Burgh en Haamstede. Twee bemanningsleden van een Amerikaanse bommenwerper daalden op 11 maart 1944 met hun parachute op een zandplaat bij het KrabbegaU de geul door de bank Banjaard, ten westen van Schouwen) en verdronken daar bij opkomende vloed, omdat de Duitsers alle red dingspogingen verhinderden. „Ik herinner mij" vertelt de heer H. C. van Diest, concierge op het gemeentehuis van Westerschouwen, „dat mijn vader op een_ dag met dat vreselijke verhaal thuiskwam. Dat moet geweest zijn: ongeveer een week nadat het gebeurd was. Er wa ren toen nog maar heel weinig bur gers in Burghsluis. Schouwen was een deel van de Atlantikwall en de duinen en het strand waren verbo den gebied voor onbevoegden. De mensen die het drama moeten heb ben gezien waren arbeiders die voor de Duitse militaire bouworganisatie Todt werkten. Zij kwamen overal vandaan, misschien ook wel uit Zee land. Zij waren belast met de bouw van bunkers, die er nu nog staan, en het plaatsen van tankversperrin- gen op het strand. Duitse militairen van de Organisation Todt hielden het toezicht". De geschiedenis, zoals die in het voorjaar van 1944 in Burgh werd rondverteld, maakt gewag van vele vergeefse pogingen van de O.T.- arbeiders, om de in nood verkerende piloten hulp te bieden. „Maar", zegt een andere oude Burghenaar", het is één van de vele schokkende verhalen die je in die tijd vrij regelmatig hoorde en die bijna te gruwelijk waren om te geloven. De grote meerderheid van de men sen op Schouwen heeft nu pas door de publiciteit die de kranten aan het gebeuren hebben gegeven, van het geval gehoord. Het is bepaald niet zo, dat het moedwillig laten omkomen van de Amerikaanse vliegers op de zandplaat als een monsterachtig ver haal van vader op zoon is doorver teld en nog een brokje levend ver leden is. Dat wordt misschien an ders als zich een ooggetuige aanmeldt zoals één van die Todt-arbeiders, of (wie weet?) één van de Duitsers die het van nabij heeft meegemaakt". Ook in Bergen op Zoom herinnert zich een ooggetuige de toedracht nog levendig: In 1944 had de firma In- dustria te Bergen op Zoom werk in uitvoering op de kop van het eiland Schouwen. Een werkploeg met ais ploegbaas K. E. maakte daar in de duinen schuttersputten en kleine ka zematten. In de middag van 11 maart 1944 zagen deze werkmensen para chutisten vanaf Haamstede komen aandrijven. Het neerschieten van de B-17 hadden zij niet gezien. Doordat er een oostelijke wind stond dreven drie of vier - het juiste aantal kon niet meer precies herinnerd worden - in zee, en kwamen ten westen van de vaargeul op een zandplaat terecht. Op dit tijdstip stond er zoveel water op deze plaat dat de piloten ongeveer tot hun middel in het water stonden. Spoedige redding was geboden want het was vloed, en het oversteken van de vaargeul waar een sterke stroom stond, zeer moeilijk. De Amerikanen riepen om hulp, en het was volgens onze zegsman, die dit allemaal heeft meegemaakt, niet zo moeilijk ge weest de piloten met kleine bootjes De zeehavenindustrieën zouden vol gens de plannenmakers geconcen treerd moeten worden in het gebied van de Nieuwe Waterweg, en, in re latie met Antwerpen, op de zuidelijke over van de Westensehelde. Volgens hen is de kwestie van „zindelijk pla nologisch denken" om de ontwikke ling niet op te delen over het Sloe, Reimerswaal en Moerdijk. De heer Fokkinga zei dat op vragen van het Rijnmondraadslid jhr. mr. G. O. J. van Tets (WD). De raad heeft gisteren vier uur lang vragen gesteld aan Rotterdamse topambtenaren als ir. J. A. C. Tillema van gemeentewer ken, en drs. J. Hagenaar van het ha venbedrijf. Erg bevredigend was het alemaal niet. Het openbaar lichaam Rijnmond heeft zijn standpunt inzake de zeeha- venontwikkeling in Zuidwest-Neder land nog niet bepaald. Het wil daar mee wachten totdat het overlegor gaan zeehavenontwikkeling Zuid west-Nederland zijn studies over de Rotterdamse plannen heeft voltooid. Te verwachten is dat de uitspraken van ir. Fokkinga in Brabant en Zee land niet gunstig ontvangen zullen worden. In deze provincies voelt men niets voor het Rotterdamse plan 2000, ondermeer niet omdat uitvoering er van de zeehavenontwikkeling in het Scheldebekken op de lange baan zal schuiven. De heer Fokkiiniga gaf gisteren toe, dat het met de leefbaarheid in het Nieuwe Waterweg-gebied niet zo best gesteld is. Dat staat trouwens ook in het diezer dagen gepubliceerde rapport „Women, teven, werken in Rijnmond", een uitgave van de stich ting onderzoek arbeidssituatie Rijn mondgebied. Maar die zorgelijke situatie ligt vol gens ir. Fokkinga misschien helemaal niet aan de vele industriële vestigin gen. Het wordt wel tijd dat wer er wat aan gaan doen, zei hij. Over de vergiftiging van het Rijnwater is met geen woord gesproken. (Van een onzer verslaggevers) ST.-JANSTEEN Ongeveer 20 in woners van St.-Jansteen maken be zwaar tegen een strengere toepassing van de hondenbelasting in de gemeen te. Enkele bezwaarschriften werden ingewilligd, maar ze zijn er nog steeds in behandeling. Vele inwoners van St.-Jansteen, zo bleek in de praktijk, gaven hun hond ten onrechte op aan de belasting als bewakings- of bedrijfshond. Dat scheelde deze in het klein belasting- ontduikende eigenaars 12,50 De weinig rooskleurige financiële positie van de gemeente is er de oorzaak van dat de overheid op de kleintjes past. Het gevolg is dat dit jaar de meeste hondebezitters in St.-Jansteen werden aangeslagen voor het volle pond: d. w.z. 15,voor een z.g. luxe hond. Ongeveer 20 inwoners van Steen pro testeerden. De klachten werden door de politie onderzocht met het boven genoemde resultaat. De heer Jacobus Bokelaar te Bergen op Zoom, ooggetuige van de ramp met de Amerikaanse bommenwerper. van die plaait te halen. De daar aan wezige Duitse soldaten echter ston den dit niet toe met als motief dat de bommenwerper in Duitsland wel de nodige ellende zou hebben aange richt. Toen de Nederlandse werklieden hiertegen te keer gingen en geen ge noegen wilden nemen met deze mis daad, werden zij weggejaagd. Zo doende hebben zij het gruwelijke ge val niet tot het droevige einde ge zien. Later hebben zij gehoord dat één van de bemanningsleden van de B-17 er toch in geslaagd moet zijn die wal te bereiken. Dit laatste ech ter alleen van horen zeggen, want de Nederlanders werden door de Duitsers geruime tijd uit de buurt gehouden. Schipper van de reddingsboot „Pre sident Jan Leis" was tijdens de oor logsdagen de nu 72-jarige heer J. Slis, Wanneer wij aanbellen in zijn woon huis in de Plantiusstraat in Hoek van Holland, heeft hij juist het scheeps journaal uit 1944 voor zich. Alleen maar voor alle zekerheid, zegt hij, want iedere reddingsbootschipper zou het zich herinneren wanneer hem eens was verboden te varen terwijl er mensen in nood verkeren. Het is dan ook pertinent niet waar, wat er in verschillende kranten wordt geserre- ven. Als overtuigend bewjjsstuk legt hij het journaal uit 1944 open op ta fel. „Kijkt u het zelf maar door, er ontbreekt geen bladzijde. Wanneer die man mij had verboden te varen, dan zou ik dat zeker genoteerd hebben en ik zou het beslist nu nog weten. Of wij misschien buiten de hele zaak zijn gehouden, is een andere kwestie. Dat kan ik niet beoordelen", aldus de heer Slis. Hij kan zich overigens nog verschil lende commandanten uit de oorlog met name herinneren, maar de naam Schuetz is daar zeker niet bij. Men heeft ons nooit verboden om te va ren, zo zegt hij. „Integendeel. Als er wat aan de hand was, dan werd er nooit gekeken wie het waren. Er werd gevaren. Want het waren mensen die in nood verkeerden. De Duitsers moe digden ons eerder als regel aan dan dat ze ons tegen hielden". De heer Slis is na de bevrijding zelfs nog een paar maanden geïnterneerd geweest, omdat er mensen waren die meenden dat hij teveel Duitsers gered had. Uiteraard werd hij later geheel gere habiliteerd. Zijn journalen vain 1930 tot 1960 heeft hij steeds angstvallig bjj zich gehouden. „Het komt altijd wel eens van pas. Een verbod om te varen, het is bespottelijk", zegt hij nog. Studentenrebellie III Een Stem lezer beweerde onlangs dat onze rebellerende studenten een flink pak op hun donder moesten heb ben een voortzetting van onze ko loniale politiek dus, nu toegepast op de eigen bevolking Deze lange lattenheld snapt zeker met dat de jongens die hij wil laten mishande len, over enkele jaren onze ingeni eurs bouwers, dotoren, architec ten, schrijvers, dichters, rechters en professoren zijn. 't Is bij de Duitse snorrebaas af, die alles liet verbranden en vernie tigen wat boven zijn platte pet ging. We leven hier in een democratie vain „Lik me Vestje" de een be woont een huis met 16 badkamers, anderen moeten het met 5 gezinnen doen met een toilet boven een sloot! Een kamerlid „verdient" per dag meer, dan een heel gezin per weekl 't Is daartegen dat onze jongeren protesteren, en op dit protest kun nen we even trots zijn als op onze Deltawerken. Was het voorheen de vakbeweging die tegen onrecht streed, maar nu door het parlementarisme in slaap is gesust, dan zijn hiervoor in de plaats getreden onze jongeren. Mede dank zij deze acties heeft da gemeente Amsterdam zich reeds be vrijd uit de greep van een grootka- pitalistische poliep. Fijnaart - Klundert - en Moerdijk staan nu op het punt om verkwan seld te worden aan een superkapita- listische club. Lujkt deze transactie, dan wordt onze gezonde bos- en dennelucht over enkele jaren vervangen door de Mammonolie luchtjes. En maar snuiven jongens. Momenteel is de wereldsituatie zo, dat er een onafgebroken dollamstroom van 40.000 dollar per minuut stroomt van Zuid-, naar Noord-Amerika. Hoe groot zou de dolllarstroom die vanuit ons land stroomt over enkele jaren kunnen zijn?. S. VISSER (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De provincie Zeeland met heel zijn ontwikkelings problematiek is „cover story" gewor den in de Internationale uitgave van het Unilever-concern, „Progress". Een artikel van de hand van Russell E. M. Lawson, verlucht met kleurenfo to's, belicht het recente verleden van de provincie en geeft een schets van de toekomstmogelijkheden. De commissaris der koningin in Zee land, mr. J. van Aartsen, schreef het voorwoord waarin de stelling wordt herhaald, dat in Zeeland van nature de mogelijkheden voor haven- en in dustriële ontwikkeling zijn gegeven. Het artikel van de heer Lawson maakt vooral duidelijk dat men zich in Zee land met visie en dynamiek op de ontwikkelingsmogelijkheden stort die zich in het kielzog van het Deltaplan aandienen. (ADVERTENTIE) pasop Meer en meer zaken leggen zich toe op de verkoop van goedkoop bont. Tegen verleidelijk lage prijzen wordt u bont aan geboden, dat er op liet eerste gezicht erg goed uitziet. Soepel, glanzend, zacht aan de vingertoppen. Zo lang als het duurt! Want na één seizoen begint dat bont zonder naam te vervalen. Beginnen de haren uit te vallen. Komen de voortijdige scheurtjes. En krijgt u spijt van uw impulsieve aanschaf. Vóór niet-experts is het vrijwel onmogelijk het verschil te zien tussen dit naamloze bont en écht bont. Hendriksen kan u maar één tip geven: echt bont kan niet goedkoop zijn. (Hoewel de BTW niet prijsverhogend heeft gewerkt). Als u langer dan één seizoen plezier van uw bontmantel wilt hebben, zult u meer moeten betalen. En merken, dat u uiteindelijk goedkoper uit bent. Een bontmantel van Hendriksen is daarom betrekkelijk kostbaar in aanschaf. Onze eigen inkopers hebben het bont zelf geselecteerd op de grote intérnationale pelsmarkten. De label in uw bontmantel werd na een strenge controle (gegaran deerd door Stichting Bontwaarborg) ingenaaid door een van onze eigen bont werkers in ons eigen atelier. Trouwens, daar wordt de mantel zelf ook vervaardigd. Daarom garandeert onze label niet alleen kwaliteit, maar ook exclusiviteit. Juist deze zomer kunt u zich daarvan overtuigen. Nu onze kollektie op zijn rijkst is. Verder dan de normale 10% zomer- korting zullen we nooit gaan. Hendriksen houdt zijn naam hoog (vlak onder het lusje).

de Stem | 1969 | | pagina 5