Terneuzen en Goes raken hun gemeentepolitie kwijt RIJN Forse uitbreiding Sloegebied van Ponykamp wacht op nekslag THOLEN WIL NOG MEER HOGERE DIJKEN EXPLOITANT: „IK DOE NIKS PZEM wil lening van 90 miljoen BIJ HERZIENING P OLITIEWET Prijsvraag voor naam schouwburg Terneuzen In gesprek met ,'T VOSKE" at en waar VANDAAG MORGEN Mi nim um-om van g Aanvoer rode bessen komt op gang Onmogelijk De Graanbeurs in Middelburg blijft behouden DE STEM VAN WOENSDAG 25 JUNI 1969 3 (ADVERTENTIE) eecoeoo, Petit Restaurant erkaaistraat 8 Hulst tel. 01140-3444 'pecialiteitenkeuken -U f 8,-. Keuken open tot 10 uur. Elke vrijdag 20- uur 2 pils voor f 1, Dinsdags gesloten, sooaaooososoapooojj NTOONSTELLINGEN BURG rehief Zeeland en de Dordts» e s Museum Werken van Doll s en Els Hollebrandse rzaal stadhuis Beeldhouw, n en keramiek van Paul <Je e A TER MUIDEN Raadhuis Werken van Joj n Baron R. de Meester de brouck ORPE ie Troutzaerte Werken van 1 Cozijn en Pearl Perlmutert DIVERSEN BURG tuur Walcheren, Molenwater: nd van 9 tot 18 uur ENS 20 uur vergadering FILM, CONCERT ENZ, RPEN 0, 12.10, 14.30, 16.50, 19.10 en uur Keizerin Catharina 18 j. s 14, 17, 15 en 20.30 uur oud van Mackenna 18 jaar 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur lchen 18 jaar 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur ksenjager 18 jaar 11.45, 14, 16.30, 19 en 21.30 sadora 18 jaar ssades 12, 14.30, 16.50, 19.10 .30 uur Rachel Rachel 18 jaar a: Texas Addio 18 jaar id: Karate-doders 18 jaar tole: Vaarwel vriend 18 jaar ury: Geen medelijden voor o 18 jaar istic: Dokter Zjivago 14 jaar o: De charge van de Lichte de 14 jaar LAAS ce: De party a.l. ry: Yankee 18 jaar II cobra 18 jaar va: Corrida voor een spion ar Het geld ligt voor het en 18 jaar ENTOONSTELLINGEN LBURG archief: „Zeeland en de tse Synode" "s Museum: Werken van Dolf rs en Els Hollebrandse erzaal stadhuis: Beeldhouw en keramiek van Paul de ne NA TER MUIDEN m. Raadhuis: Werken van Jos en Baron R. de Meester de "nbrouck ORPE Troutzaerte: Werken van ~1 Cozijn en Pearl Perlmutert DIVERSEN ENBURG eentehuis 19.30 uur svergadering SURG Kring 20 uur ■vergadering EL, FILM, CONCERT ENZ. ERPEN onder vandaag onder vandaag KLAAS onder vandaag oor deze rubriek: tel. O1180- Postbus 116 in Middelburg. (VERVOLG VAN PAG. 1) Eind vorige week, nog voor de be lichten uit Duitsland bekend werden s jterfte onder de aal in het Hol- ianisch Diep gemeld. In al deze ge- fallen vertoonden de vissen zenuw verschijnselen, gingen rondjes zwem en en stierven. Niet alleen vissen zijn slachtoffer ,-aa de vergiftiging geworden. Uit (oblenz komen berichtten over dode itnden en in Dusseldorp heeft men suizen en ratten aangetroffen die nj nader onderzoek eveneens aan lezelfde vergiftiging blijken te zijn «sterven. Men zou uit dit alles kunnen con- juderen, dat het Rijnwater begin uni al vergif meevoerde, maar dat |e concentratie sindsdien groter is worden. De meldingen van 9 en 11 uni betroffen vis die in de Waal in bewaard werd. Vis die vrij lónd zwom had er nog geen last van. de wetenschap dat minstens een leel van het vergiftigde Rijnwater ia Nieuwe Merwede en Hollandseh )iep zijn weg naar zee zoekt zijn ook noordelijk Noord-Brabant maatre den getroffen. Zo heeft het bestuur au het zwembad in Klundert dins- het bad, dat in verbinding itaat met het Hollandseh Diep, ge- iloten. Dat gebeurde in overleg met Ie inspectie van de volksgezondheid provincie, die ook het ge- teentebestuur van Woudirichem ad- riseerde te waarschuwen tegen memmen in die Waal. De rijkspolitie te water heeft gis ten zwemmers in het Hollandseh op de hoogte gebracht van de 's die zij liepen. Een boer die lijn vee aan de waterkant liet drin- ra werd aangeraden de beesten daar «•eg te halen. )e waterleidingbedrijf vam Dordrecht laakte dinsdag onmiddellijk de in name van rivierwater in het gemeen- 'lijk spaarbekken, zodra bekend erd dat de gifstroom op weg was aar Merwede, Oude Maas en Noord. De directeuren van de Rotterdamse Irinkwaterleiding en van de GGD 'ebben gisteren laten weten dat de fcnhvatervoorziening in geen enkel ipzieht in gevaar kan komen door de vergiftiging van het water in de Rijn. Sinds maandagmiddag wordt er geen tater aan de rivier onttrokken en levert het spaarbekken op de Beren- laat het ruwe water voor de zuive- lingsinstaliaties Honingerdijk en Be rgplaat. Het provinciaal bestuur van Fries- and heeft besloten geen water meer te laten van het IJsselmeer via de Huizen te Lemmer. Men acht dit te riskant, gezien de grote hoeveelheid ®gif, die mat het water van de Rijn W laad binnen komt. Tevens is be- het Friese boezemwater niet iter af te laten vloeien via de slui st te Harlingen, om op deze manier It boezemstand im elk geval op peil tt houden. Ook het inlaten van water op de miaciale Boezemwateren van Gro- via Gaankeuken is tijdelijk Ook de sluizen bij Wijk bij Duur de zijn gesloten. Zodat eventueel sgiftigd Rijnwater niet het Amster- oam-Rijnkanaal kan binnenstromen zodoende grote bevolkingscentra bereiken. Door deze voorzorgs- moeten schepen nu in van de twee sluizen bij Wijk jjj Duurstede gebruik maken van de 'tatrixsluis bij Vreeswijk die slechts sluis heeft. Er kunnen daardoor vertragingen ontstaan, maar Ijswaterstaat is van meinihng dat de '•■isgezondheid moet prevaleren. Om een snellere afvloeiing van het water te verkrijgen zijn bij Ame- >on en Hagestein de stuwen om- gegaan. Hier is de concentratie het ministerie van Verkeer -Waterstaat het grootst en hoopt door een snellere waterafvoer 'een grotere verspreiding van het water te komen. Ook de rü- j'djes Limpe en Berkel zijn afge- van de Rijm. Vooruitzichten vqor donderdag en vrijdag, opgesteld door het K.N.M.I. op dinsdag om 18.00 uur: Meer zon, op de meeste 'en droog en hogere tempera- weersvooruitzichten in cijfers ge- "Held over Nederland, 'oor donderdag: aantal uren zon: ">t 12; min.-temp.: omstreeks nor- .aa': max.-temp.: omstreeks nor- kans op een droge periode van ®stens 12 uur: 80 procent; kans op ^'geheel droog etmaal; 60 procent. »oor vrijdag: aantal uren zon: 7 - |5; min.-temp.: omstreeks nor- max.-temp.: 0 tot 5 graden bo- normaal, kans op een droge pe- van minstens 12 uur: 90 pro- kans op een geheel droog et- ,aÜ: 80 procent. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG-MIDDELBURG Als het wetsontwerp voor een herziening van de Politie wet, dat in de loop van 1970 door de ministers van Justitie en van Binnenlandse Zaken wordt ingediend, ongewijzigd wordt aanvaard, dan zullen Terneuzen en Goes spoedig daarna (waarschijnlijk in '71) geen eigen korps gemeentepo litie meer hebben. De open bare orde zal daar dan in het vervolg worden gehandhaafd door rijkspolitiegroepen. Een andere consequentie van een herziene politiewet, waar- van het voorontwerp de Staats drukkerij heeft verlaten, is dat Middelburg en Vlissingen tesa- men een zogenaamde „politie kring" zullen gaan vormen. Vol gens het voorontwerp van wet is het aan te bevelen, dat de groot ste gemeente in een politiekring de „zetel" van de kringraad is en ook de voorzitter van deze raad levert. In het geval van Vlissingen en Middelburg zou dat de eerstgenoem de gemeente zijn. Bij algemene maat regel van bestuur kan echter, aldus het voorontwerp, anders worden be slist. In elk geval zullen in de toe komst, bij aanvaarding van het wets ontwerp, Vlissingen en Middelburg (te zamen 70.000 inwoners) de enige steden in Zeeland zijn, die over een korps gemeentepolitie beschikken. Ook daar waar de gemeentepolitie door rijkspolitie wordt vervangen, blijft de burgemeester verantwoorde lijk voor de handhaving van de open bare orde en is de officier van justi tie belast met de opsporing Een his torische anomalie, dat de burgemees ter tevens hulpofficier van justitie is en juridisch ook als „opsporingsamb tenaar" kan worden aangeduid, is in de herziene politiewet verdwenen. Het doel van de herziene politie wet is, een aanpassing te vinden aan de schaalvergroting van onze samen leving. De ministers van Justitie en Binnenlandse Zaken hopen dat te be reiken door een vermindering van het aantal beheerseenheden, gepaard gaande aan een optrekken van de minimum-sterkte van deze eenheden. Deze sterkte is afgeleid van het be volkingsaantal in een gemeente of in een groep van gemeenten. Dat houdt in, dat de minimum-sterkte van een politiekorps 90 man moet bedragen bij een bevolkingsaantal van 60.000. Middelburg en Vlissingen samen zitten royaal boven deze norm. Ter neuzen komt er, evenmin als Goes, zelfs na de ophanden zijnde gemeen telijke herindeling, voorlopig niet aan toe. Het voorontwerp zegt echter, dat waar zich laat aanzien dat een bevol kingscijfer van 60.000 binnen afzien bare tijd wordt bereikt, het niet ge wenst is een bestaand korps gemeen tepolitie door rijkspolitie te vervan gen. Het voorontwerp noemt Terneu zen echter NIET als kanshebber. Voor de officieren bij de gemeente politie is een gunstig gevolg van de herziene politiewet, dat doorstroming naar hogere rangen eenvoudiger voor hen wordt. Zij zullen namelijk wor den aangesteld bij het rijk en feitelijk slechts gedetacheerd worden bij een korps gemeentepolitie. Aan de reser- ve-politie wordt in het voorontwero van wet een verantwoordelijker taak toegedacht. Nieuw in het ontwerp is de vor ming van kringraden in politiekrin gen. De kringen worden bestuurd door een kringraad, een dagelijks be stuur en een voorzitter De kringraad bestaat (in het geval van de kring Vlissingen-Middelburg) uit zeven le den, die worden aangewezen door en uit de raden van de gemeenten in kwestie. Het dagelijks bestuur bestaat uit de burgemeesters van de gemeen ten in de kring. (Van een onzer verslaggevers) THOLEN Het bestuur van het waterschap Tholen heeft gistermor gen besloten opnieuw een verzoek in te dienen tot goedkeuring van de verhoging van een tiental kilometer dijk. Reeds goedgekeurd is de verho ging van acht kilometer dijk. Dijkgraaf H. van Gorsel verklaarde nadrukkelijk, dat het waterschap be paald niet gelukkig is met de hogere waterstanden van de laatste weken. Ook niet, nadat deskundigen van rijkswaterstaat hadden verzekerd dat er niets alarmerends aan de hand is. „De verhoging is er", aldus de dijkgraaf „en die moge dan een ge volg zijn van een hogere stand van het zeewater, wie garandeert ons, dat die hogere zeewaterstaiid zioh niet zal herhalen. Wij voelen ons hier niet veilig op dit moment en we zul len dus alles doen om de veiligheid te vergroten. (ADVERTENTIE) En zorgt dus voor allerlei voordeeltjes voor onderweg. (Van onze correspondent) KAPELLE Op de veiling Ka- pelle-Biezelinge werden gisteren rode bessen van de vollegrond aangevoerd. Er was een grote vraag naar deze primeurs van de bessenoogst 1969, want de handelaren uit de grote ste den betaalden tussen 0,83 en 0,95 per doos van 250 gram. Bij warm weer zal het aanbod van rode bessen snel toenemen. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het gemeente bestuur van Vlissingen wil het industriegebied van Vlissingen- Oost, in het Zuid-Sloe, uitbreiden door toevoeging van de Bijleveld- polder. De polder, die een opper vlakte heeft van 96 hectare, is gelegen ten noorden van de weg, die het Sloegebied met Vlissin gen en rijksweg 58 verbindt. De polder ressorteert onder het Waterschap Walcheren. Het gemeen tebestuur wenst er de bestemming industriegebied" aan te geven om zodoende de rechtsgrond te verkrij gen bij eventuele onteigening van dit thans nog agrarische gebied. Met dit nieuwe terrein achter de hand acht men zich n.l. beter voorbereid op de plotselinge komst van nieuwe gegadigden voor dit nieuwe indus triegebied. Het aanvankelijke beschikbare are aal aan terreinen was al danig ge- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Zoals bekend zal de nieuwe schouwburg in Terneuzen bij het begin van het nieuwe thea terseizoen worden geopend. De ge meente Terneuzen za] de schouw burg in beheer geven aan de Stich ting Schouwburg Terneuzen. In sa menwerking met het bestuur van de stichting hebben b. en w. nu een prijsvraag uitgeschreven voor het bedenken een passende naam voor de schouwburg. De prijsvraag staat open voor ieder een. Gevraagd wordt een korte naam. Bij de afdeling culturele zaken zijn inschrijfformulieren verkrijgbaar. De inzendingen moeten uiterlijk 7 juli 1969 binnen zijn. Zij worden beoor deeld door een jury onder voorzit terschap van de wethouder voor eul- (Van een onzer verslaggevers) GOES B. en w. van Goes hebben de heer A. Burgs, ex ploitant van het ponykamp „Bonanza" in het Bosplan- Zuid, dat al meer dan drie jaar lang aanleiding heeft gegeven tot geharrewar, gesommeerd om de stallingen van de mane ge, die volgens het gemeente bestuur zijn gebouwd zonder vergunning, af te breken en van het terrein te verwijderen. De heer Burgs is niet van plan om gevolg te geven aan de eis van de gemeente. „Als ze het weg willen hebben", is zyn stelling, „dan halen ze het zelf maar weg. Ik steek er zelf geen hand naar uit. Het is nou mooi genoeg geweestVóór 15 juli uiterlijk moeten de opstal len verdwenen zijn. Zo niet, dan zal de gemeente ze laten slopen op kosten van de heer Burgs. De „Bonanza-affaire" heeft een enigszins gecompliceerd karakter, waarover al heel veel is gepubliceerd. De heer Burgs, die van oordeel is dat zijn ponykamp duidelijk in een behoefte voorziet en daarom alle steun van het gemeentebestuur van Goes zou moeten krijgen, heeft zich indertijd bereid verklaard om de op stallen, die niet aan de gestelde eisen bleken te voldoen, te vervangen door nieuwbouw. Hij kreeg van de ge meente vergunning om een door hem zelf gemaakt plan uit te voeren, maar zo blijkt uit de briefwisseling tus sen hem en het college van b. en w. de nieuwbouw zou hintten drie maanden gerealiseerd moeten zijn. „Dat was voor mij", zegt de heer Burgs, „een onmogelijke opgave. Het is natuurlijk niet zo moeilijk, als je het allemaal door een aannemer laat doen. maar daar had ik geen geld voor. Ik had b. en w. laten merken, dat ik het gebouw zelf neer wilde zetten, om arbeidsloon uit te spa ren. Daarvoor had ik minstens een jaar de tijd moeten hebben. Ik kon dus niets met mijn bouwvergunning doen". De gemeente had als voorwaarde gesteld, dat op 15 juli met de bouw moest zijn begonnen en dat de nieuwe stallingen er moesten_ staan op 15 ju li. Tevens zouden vóór die datum de oude gebouwen verdwenen moeten zijn. „Is aan één der voorwaarden", al dus een brief van b. en w. aan de heer Burgs op 10 maart j.l. „niet vol daan, dan wordt de toestemming (voor nieuwbouw) ingetrokken en de alsdan aanwezige opstallen van ge meentewege verwijderd". Op 13 mei j.l. werd door het college opnieuw een brief naar de heer Burgs gestuurd, waarin werd gesteld, dat bij controle was gebleken, dat op het ter rein geen enkele voorbereiding ge troffen bleek te zijn voor de nieuw bouw. „Aangezien", zo schreven b. en w., „de aanwezige opstallen zonder bouw vergunning zijn opgericht en wij U ruim de gelegenheid hebben gege ven een bouwvergunning aan te vra gen en te verkrijgen, schrijven wij U bii deze aan om binnen veertien da gen na dagtekening van verzending van deze brief de aanwezige zonder vergunning gebouwde opstallen in het recreatiegebied Zuid af te breken en van het terrein te verwijderen. In dien U aan deze aanschrijving niet mocht voldoen, zal afbraak van het zonder vergunning gebouwde op grond van het bepaalde in artikel 151 van de gemeentewet van gemeen tewege, doch op Uw kosten plaats vinden". De heer Burgs trok zieh ook van deze brief niets aan en wachtte op de dingen, die te gebeuren stonden. Op 27 mei j.l. ging wederom een brief van de gemeente uit naar de heer Burgs, waarin hem werd mee gedeeld, dat de hem toegezegde ver gunning tot nieuwbouw was ingetrok ken, omdat hij geen gevolg had ge geven aan de gestelde voorwaarden. In dit schrijven wordt evenwel niet meer gesproken over afbraak van ge meentewege op kosten van de heer Burgs. Commentaar van de heer Burgs: „Hoe kunnen ze nou beweren, dat ik verplicht ben om de zaak te slo pen? Het spul is namelijk helemaal niet van mij. Dat is eigendom van de de gemeente en met goedvinden van de gemeente daar neergezet". Intussen wacht de hele ponyvereni- ging „Bonanza", die bestaat uit en kele tientallen kinderen, met span ning op het moment, waarop de ge meente zelf de stallingen opruimt. De heer Burgs realiseert zich daar bij overigens wel, dat dit zondermeer het eind is van het kamp, omdat hij dan niet meer de beschikking heeft over een onderdak en een voedselop slagplaats voor zijn paarden. „Toch geef ik het nog niet op", zegt hij. „Op het ogenblik ben ik nieuwe wegen aan het bewandelen, om het zo maar eens te noemen. Misschien dat ik deze week wat meer weet. Ik zou het verschrikkelijk vinden als al die moeite en inspanning van jaren in één klap zouden worden afgemaakt. Ik blijf vechten tot het uiterste". Bij alle narigheid in het ponykamp is toch nog reden tot blijdschap. Gisteren heeft een kruising Ilaflin- ger-Fjord het leven geschonken aan een hengstveulen. De gelukkige vader Is een Arabier. „Beschuit met muisjes staat klaar",' liet de heer Burgs ons weten. turele zaken, de beer F.M. Berbers. De uitslag van de prijsvraag zal door burgemeester Aschoff bekend worden gemaakt op 7 augustus tij dens een speciale bijeenkomst voor de pers en de prijswinnaars- De inzender(ster) van de bekroonde naam ontvangt van b en w een spe ciale herinnering en van de Stichting Schouwburg Terneuzen 2 vrijkaar ten voor alle in het komende sei zoen door de schouwburg en de sa menwerkende culturele instellingen te organiseren, evenementen- De twee de en derde prijswinnaars krijgen twee kaartjes voor een door hen te kiezen schouwburgabonnement. De schouwburg biedt plaats aan vijf honderd bezoekers en is geschikt voor toneel, dans en muziekuitvoerin gen zowel van beroeps- als van ama- teurgezelschappen. Naast het verhu ren van de zaal aan elke gegadigde zal de stichting een eigen program ma gaan verzorgen. Op het plein voor de schouwburg zal een beeld geplaatst worden van de kunstenaar Ubo Scheffer. Dit op het Orpheus-verbaal geïnspireerde beeld is vijf meter hoog. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De sloop van het oude politiebureau, aan het Damplein in Middelburg is in volle gang. Het ligt in de bedoeling, de Graanbeurs. het voorste gedeelte van dit gebouw, niet te slopen. Te zijner tijd, als de financiën van de gemeente het toe laat, zal het terug gebracht worden in de oude staat. Aan het eind van de 16e eeuw, werd de Graanbeurs gebouwd. In 1767 is de beurs vernieuwd en ver groot. In 1847 onderging de Graan beurs nogmaals een verandering. Het Damplein krijgt door de sloop van het politiebureau een heel ander aan zien. De „Gistpoort", zal een grote blikvanger worden. Binnen vier we ken hoopt men het sloopwerk klaar te hebben. Daarna zal gemeentewer ken, op de vrijgekomen ruimte een parkeerplaats maken. slonken door uitgifte aan de Mij, „De Schelde", M. en T. Billiton en Hoechst. Van het restant werd op nieuw een belangrijk deel „afgeknab beld" door het besluit van de Fran se aluminiumfabriek Péchiney om zich in het Sloegebied te vestigen. De Bijleveldpolder is (nog) niet aan diep vaarwater gelegen. Er be staan echter reeds geruime tijd plan nen op papier om het haven bekken in noordelijke richting door te trekken. Deze uitbreiding zou dan tevens een deel kunnen vormen van een eigen achterwaartse binnenvaart- verbinding van het Sloe naar de richting van de Oosterschelde. De binnenvaart tussen het Sloe en Rot terdam enz. moet thans nog gebruik maken van de kanalen door Walche ren en Zuid-Beveland. De gebiedsuitbreiding met de Bijl- leveldpolder vormt een onderdeel van het bestemmingsplan Vlissingen- Oost, dat vanaf 27 juni op de ge meentesecretarie te Vlissingen ter inzage wordt gelegd. In een toelich ting bij dit bestemmingsplan merkt het gemeentebestuur op, dat de plaats en de grootte van de terreinen door de provinciale planologische dienst is vastgelegd in de „resultaten van het onderzoek, deel I. behorend bij het streekplan Midden-Zeeland". Het plan wordt in het oosten be grensd door de gemeente 's Heer Arendskerke waar de industriële ont wikkeling eerlang zal worden voort gezet. Aan de noordzijde wordt het plan begrensd door een deel van de genoemde provinciale weg en de dijk om de Bijleveldpolder, aan de zuid zijde door de Westerschelde, de toe gangsweg over water naar dit zeeha vengebied. De gemeenteraad van Vlissingen zal zich mettertijd over dit bestemmingsplan moeten uitspreken. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Door de N.V. Provinciale Zeeuwse Elektrici- teits-Maatschappij PZEM worden thans besprekingen gevoerd met de Europese Investeringsbank en vertegenwoordigers van het mi nisterie van economische zaken tot het verkrijgen van een lening van negentig miljoen gulden. De PZEM heeft het geld nodig ter gedeeltelijke financiering van de bouw van de kernenergiecen trale bij Borssele. Het rentepercentage voor een der gelijke lening bedraagt momenteel 6 7/8 bij een looptijd van twintig jaar. Het geld wordt verstrekt in de valuta waarover de bank beschikt op het moment van het verstrekken van de lening. De Europese Investeringsbank gaat thans na of en onder welke voor waarden de lening zal kunnen wor den verstrekt. Bij eerdere verstrek kingen aan nationale elektriciteits bedrijven heeft de bank op grond van haar statuten een garantie gevraagd van de regeringen van de betrokken landen. In een schrijven aan de provincale staten merken Ge deputeerde Staten van Zeeland op, dat in dit geval kan worden ver wacht, dat een garantie van de pro vincie zal worden gevraagd. In de vergadering van de staten van woens dag 2 juli zal worden voorgesteld aan G.S. de bevoegdheid te verlenen tot het geven van een dergelijke garan tie, mits de aan de lening verbonden voorwaarden niet in ongunstige zin afwijken van de voorwaarden, zoals die voor een lening met eenzelfde looptijd op de Nederlandse kapitaal markt gelden. „ALS je zo het gastenboek eens door bladert van het nieuwe gemeentelijk museum in Aardenburg kun je zien dat dit kleine museum toch wel een internationale belangstelling geniet. Studenten uit Amerika, Zweden en België hebben hier al een kijkje ge nomen. Ook bestaat er van de zijde van de scholen een grote belangstel ling", aldu.s ir. J. Trimpeburger, die bij de officiële opening door de bur gemeester van Aardenburg M. van Berkel, betiteld werd als de ziel van het museum. DE heer Trimpeburger, leidende fi guur bij de opgravingen, vervolgt „We hebben het museum welbewust zo klein mogelijk gehouden omdat wij nauwkeurig moeten selecteren op wat de moeite van het bekijken waard is. Zo kom je tot een uitge lezen selectie. Klein maar goed, niet waar. Dat het museum van nationaal belang wordt geacht, blijkt wel uit de aanwezigheid van tal van promi nente figuren hier op de bijeen komst." ,IK vind het b.v. bijzonder fijn dat de nestor van de Nederlandse arche ologen, A. van Geffen, die in geheel West-Europa als een uitstekend ar cheoloog bekend staat, de moeite heeft willen nemen om helemaal vanuit Zwolle naar Aardenburg te komen. Verder verheugen wij ons in de belangstelling van de directeur van het Leids Rijksmuseum voor Oudheid, prof. Klaassens, bekend door zijn opgravingen in Egypte. De vitrines zijn trouwens door hem be schikbaar gesteld." ,NU het museum officieel is geopend moeten we niet denken dat wij er al zijn. Er wacht nog veel werk, o.a. het samenstellen van een catalogus en het aanbrengen van verklaringen en onderschriften bij de in Aarden burg en omgeving gedane vondsten. De opschriften die er nu opzitten zijn slechts tijdelijk. Of het museum ook de nodige aantrekkingskracht uit zal oefenen op het toerisme? Dat zal ik wel denken. U moet niet vergeten dat de St. Baaf hier in Aardenburg een grote toeristische trekpleister is. En wie eenmaal belangstelling voor deze even fraaie als oude kerk heeft ge toond, komt dan vanzelf in het mu seum terecht."

de Stem | 1969 | | pagina 3