STAKETSELIN GOES Haflingerkeuring te Rilland-Bath Talrijke diefstallen in zwembad van Koewacht World Press Photo: een vermoeiende expositie Jeugdland Middelburg krijgt grotere opzet Provinciale keuring van Ila dingers in Hulst Even uitblazen mevrouw -cheren zonder snoer HR Nh AR Nj i-adres invullen) 11 Aparte school voor kinderen van woonwagenbewoners Begroting door G.S. niet goedgekeurd Bevroren aardbeien Mono-cassetterecorders KVP bereidt zich voor op verkiezingen 't keukencentrum F rambozenseizoen gaat beginnen GOEDE TIJD VAN VAN DALEN IN 1500 METER Wisselbeker in Axel voor Prins Bernliard Catalogus Zomercontactdag CPJ Zeeland in Zaamslag Haringrally te Biervliet Wandeltochten in Axel van Rode Kruis met ruim 600 deelnemers DE STEM VAN DINSDAG 24 JUNI 1969 ïtobedrijf Het Zuiden, Hoop aat 388, Eindhoven, tel. 04$* 332. Let op. Let op. )op nu uw auto tegen een er lage prijs. Fiat 850 1966.R7 naf f 1950. Opel Kadett I9«s vanaf f 1850. Glas 1204 19R5" -67 vanaf f 1650. Simca ïooa 65-66 vanaf f 1750. Simca l3nn "5 f 2000. NSU Prinz 4 ïgï vanaf f 1350. Let op NSü 00 L 7 stuks vanaf f 2150 •iumph Herald 1965 als nieuw ustin Glider 1965-66 vanaf 1950. Ford Corsair 6 stuta 65 vanaf f 1750. Taunus 12 m c5 f 1650. Taunus 17 M iggg vanaf f 2250. Opel Rekord 00 1965 4 stuks vanaf f 195^ W 1500 1965-66 vanaf f 2050 W 1300 1966 f 2150. Renault' ajor 1966 f 1950. BMW ïaon 165 f 3250. Fiat Sport 1962 1950. Taunus 17 M stationcar )66 als nieuw f 2750. Mercedes 50 SL 1966 als nieuw. Fiat 15on )66 f 2350. Renault Floride )64 f 1850. en nog diverse an. ere auto's tegen een lage pi-tt! 1 deze auto's worden afgeie. erd met 6 mnd. schriftelijk! arantie. Inruil en financiering logelijk. Wij zijn geopend van —22 uur. 's Zondags tot 18 00 ur. Autobedrijf Het Zuiden [oogstraat 388, Eindhoven el. 040-22332. 'e koop Merc-Benz 250S 1957 onkerrood. bekl. stand, stoe! en, tussenst. en arml. radio chuifd, trekhaak. Van Oeve- en n.v. Goes. Dealer Mere. 3enz en Triumph. Tel. OIIOO- 100. ?e koop Fiat 125 Nov 1967 >lauw, cognackl. Vinyldak, 52750 km. Fiat 125 Mei 1968 ils nieuw. 45000 km. Van Oe. reren n.v. Goes. Dealers Mere 3enz en Triumph. Tel. Olloo- ►100. Vakantie ,V. S„ Bovenstraat 53, Hoe. ren, tel. 01659-457: Burger- ïoutsestraat 9. Roosendaal, ,el. 01650-37482. Een bezoek aan onze showrooms voor ca- :avans en tenten is de moeite waard. Iedere dag geopend. Ook op zaterdag en zondag, Wegens inruil te koop: een op. I vouwbare caravan. Caravanbe- drijf Slaakweg Heinkenszand Tel. 01106-1659. Valkenburg pension, prachtig gelegen, logies met ontbijt f 7.50 p.p. p.d. inclusief, tel. 04406-2749. Te koop 3 sta-caravans, lang 1 9 meter, en breed 2,60 meter, met aparte slaapkamer. Cara- vanbedrijf Slaakweg Heinkens zand, tel. 01106-1659. Sportvissen op Oosterschelde. Met de M.S. ,.Hoop'' en .Noordster". Vertrek steiger Katseveex (plus minus 6 km van Goes). Inl. J. J. van der Plasse, Kamperfoeliestraat 103, Goes. tel. 01100-8125. Te huur caravan 4-5 pers. met gesl. voortent op camping Vlissingen voor 28-6 - 5-7 en 1 van 2-8 9-8 1969 f 140,. p.w. Br. ond. no. SK 2055 Breda. Lessen 10 autorijlessen voor t 47,50. vervolg- en losse lessen f 7,60 1 fonkelnieuwe VW's Autorlj» f schoolcombinatie De Centrale, Stationsplein 5, Tel. 38718 Ber- gen op Zoom: Lekstraat 9, tel. 1 6504 Roosendaal Boulevard 115. tel. 4097, Temeuzen Dljfc- straat 54 tel 2394. Autorijschool. 10 volle uren au torijles voor f 47,50. St.-Jan steen, tel. 2677. Huisdieren Goed tehuis gezocht voor 3 jonge poesjes. U krijgt er gra- 1 tis een pak Felix vleesbrokjes I bij waar ze zo dol op zijn. v. Goorstraat 20, Breda. TSSCHOOL EN OMSTREKEN den per week. ijden per week. schriftelijk, binnen 8 da- dit blad, te richten aan Bestuur, Strijenlaan 7 te rlijk 14 dagen van te- aan onze afdeling opgaven kunnen niet erland en België zullen Buiten Nederland en ning gebracht, verzoeken u dringend te vermelden. lijk van de postbestel- Zuideuropese landen naand per week* ng is. ng vermelden. VLISSINGEN Het gemeentebe stuur van Vlissingen is na overleg met ouders uit het woonwagenoentrum tot de overtuiging gekomen, dat voor de kinderen van deze woonwagenbe woners een aparte school binnen dit centrum dient te warden ingericht. In een schrijven aan de gemeente raad stellen b. en w. dat het volgen van onderwijs door deze kinderen aan overige lagere scholen op grond van verschillend milieu niet gewenst is. Voorgesteld wordt om thans een noodlokaal op het terrein van het centrum te plaatsen. Deze aparte klas zal moeten worden verbonden aan de bestaande J.H. van Daleschool te Vlissingen. De kosten voor het nood- lokaal enz. worden geraamd op f 58.000. (Van een onzer verslaggevers) GOES De Goese watertoren schijnt op deze foto achter een vreemdsoortig staketsel weggestopt te worden. Bij een nadere beschou wing van het gefotografeerde zal men echter ontdekken, dat niets an ders dan een toevallig samenspel van verticale en horizontale lijnen tot dit schijnbeeld heeft geleid. Op de voor grond zien we jonge fruitboompjes, in hun groei gesteund door stokken. Op het eind van de boomgaard wordt gewerkt aan woonflats voor bejaarden. In het midden zien we een bouwlift met daarachter tenslot te de watertoren. (Van een correspondent) KOEWACHT In de vergadering van de gemeenteraad van Koewacht heeft mevrouw Vermandei, bijge vallen door enkele andere raadsle den, er op gewezen, dat er in het zwembad zoveej wordt gestolen. Op drukke dagen is controle door het personeel bijna onmogelijk. De Ingrediënten: 1 kg aardbeien, '50 gram suiker., 1 mespunt zout. Bereidingswijze: De aardbeien wassen, de kelkjes en stelen ver wijderen en de vruchten goed fijn maken. De suiker en het zout eraan toevoegen. Deze massa in liet vriesvak van de koelkast zet ten en gedurende anderhalf uur de 20 minuten erin roeren om kristalvorming te voorkomen. Dit gerecht kan daarna direct worden geserveerd en mag vooral aiet langer dan 2,5 uur in het vriesvak staan. Desgewenst gar aten met slagroom die met sui- stijfgeslagen is. Ook ander zacht fruit kan op deze manier worden klaargemaakt. Samen met consumentenorganisa ties uit België en Frankrijk heeft de Nederlandse Consumentenbond mo no-cassetterecorders onderzocht, waarvan de adviesprijzen beneden de f 400,- liggen. Bij aankoop van de monsters betaalden de inkopers in de meeste gevallen minder dan die ad viesprijzen. De mono-cassetterecorder werkt meestal op batterijen, is licht, is dik wijls voorzien van een draagtas en kan dus gemakkelijk worden meege nomen buitenshuis om conferences, gesprekken of muziek op te nemen. Hij kan ook de natuurliefhebbers die nen, die de roep van een vogel willen opgenomen merken noemt de Consu- en de bediening levert weinig proble men op voor mensen met weinig tech nische kennis. Van de negentien in het onderzoek opgenomen merken neemt de Consu mentengids er zes, die meer dan de andere aan de gestelde eisen voldoen. «cci-:c«c'c:'$:cï<v.v^cct<wXc-:\"«v.sN-.v:v Voor op reis, op kampeervakantie of omdat het zo gemakkelijk is, werd een snoerloos scheerapparaat ont worpen. Het loopt op batterijen, één stel van vier stelt de scheerder in staat ruim vier weken gladde wangen te houden. Het apparaatje dat f 39.95 kost, heeft een zwarte „behuizing" en een metalen kap waarin een spie gel is gemonteerd. Weet u wat een flip-flop is? Een ingebouwde schoon maakdienst. De statistiek wijst uit dat 50 pet. van alle batterijscheerapparaten in het bezit zijn van jonge mannen (be neden 30 jaar). Waarom? Misschien omdat ouderen het hotelstopcontact prcfereen boven de camping. caissière kon dan onmogelijk letten op in bewaring gegeven goederen- Men deed een dringend beroep op de ouders om hun kinderen vooral niet meer geld mee te geven dan strikt noodzakelijk was en horloges, armbanden en dergelijke niet mee te nemen naar het zwembad. De gemeente is voor het kwijt raken van goederen niet aansprakelijk. Men streeft naar een betere oplos sing van het in bewaring geven van goederen. Tan' gerieve van de vreemdelingen zullen borden worden geplaatst, die de weg naar het zwembad wijzen. Ook zaï getracht worden vervuiling van het bad door het grasmaaien te voorkomen. De raad ging akkoord met het verzoek van een exploitant om op het terrein van het zwembad fris dranken en ijs te gaan verkopen. Tafels, stoelen en parasols zouden door d.e exploitant worden geplaatst terwijl de gemeente voor een berg ruimte hiervoor zou zorgen. Dit zou f 150 in de gemeentekas moeten brengen. Van G.S. was bericht ontvangen, dat de begroting niet kon worden goedgekeurd omdat er nog een te kort van f 10.000 was, veroorzaakt door de kosten van de wegenlegger, die niet in de begroting waren ver werkt. Om de begroting kloppend te maken adviseerden G.S. om de straatbelasting verder te verhogen en deze te brengen op 15 procent voor gebouwd en 8 procent op onge bouwd. Omdat dit punt niet op de agenda stond maakte de heer Pol spoel hiertegen wel bezwaren. Hij meende dat b. en w. maar eerst eens moesten nagaan of er geen an dere mogelijkheden bestonden om dit tekort °P te vullen Tenslotte werd dit punt aangehouden tot de volgende vergadering. Met algemene stemmen besloot de raad ook dit jaar op reis te gaan- Bezichtigd zouden worden de werk plaats voor minder validen te Hulst, de havens van Antwerpen en een kippenfarm te Schoten (België). Op de vraag van de heer Polspoel of deze reis op de begroting stond werd bevestigend geantwoord. Raad, ambtenaren en gemeenteper- soneel zullen hieraan deelnemen. Bij de rondvraag vestigde de heer Polspoel de aandacht op een zich steeds meer opdringende noodzaak, iets te gaan doen voor de bejaar den, die in een bejaardencentrum willen maar liever hun woonplaats niet wilden verlaten. Hij vroeg reeds nu de medewerking van b. en w. wanneer hiervoor binnen niet al te lange tijd een stichting in het le ven zou worden geroepen, die zich tot taak zou stellen ook op Koe wacht een bejaardencentrum te bouwen. (Van onze correspondent) OOSTBURG Keeds geruime tijd worden onder de leiding van het Sta- tenlcringbestuur van de KVP de voor bereidingen getroffen voor de nieuwe gemeenteraadsverkiezingen, di? als het wetsontwerp in de Eerste Kamer wordt aanvaard, eind 1969 plaats zul len hebben. Het ziet er naar uit dat de KVP in de gehele gemeente Oostburg met één lijst zal uitkomen. Teneinde tij dig de kandidaten voor de voorge schreven groslij ststemming bekend te doen zijn, worden er in de diverse afdelingen momenteel door de plaat selijke afdelingen vergaderingen ge houden waar de plaatselijke bewo ners van de diverse kernen hun kan didaten uit deze woonkernen kun nen stellen. Afhankelijk van het tijd stip waarop de Eerste Kamer het wetsontwerp zal goedkeuren zal ver moedelijk in september de groslijst stemming plaatshebben. De groslijst bestaat uit een aantal kandidaten wat door de plaatselijke afdeling wordt gesteld. Aan de hand van de uitslag van deze stemming wordt dan de definitieve lijst vastgesteld voor de te houden gemeenteraadsverkie zing voor de nieuwe gemeente Oost burg. De KVP hoopt op deze wijze een zo evenwichtig mogelijk samengestelde fractie in de nieuwe raad te brengen. In Oostburg zal de afdeling van de KVP een vergadering houden op donderdag ?6 iuni te 20.00 uur in de Katholieke Kring. (ADVERTENTIE) Europa's meest exclusieve keuken Baronielaan 59 Breda (Van onze correspondent) KAPELLE Het nieuwe frambo- zenseizoen gaat beginnen op de fruit veiling in Kapelle-Biezelimge waren maandag reeds heel wat telers die een of meerdere kratten frambozen van de vollegrond konden leveren. De vraag was groot en geheel af komstig van de binnenlandse hande laren, voornamelijk uit Den Haag. De extra kwaliteit werd maandag in Kapelle verkocht voor f 1.46 per doos van 250 gram en voor de klasse I werd f 1.18 per doosje betaald. Het totale aanbod bedroeg ruim 1.000 doosjes van 30 telers. Aangenomen wordt dat geleidelijk aan het aanbod van frambozen zal toenemen. Kapelle en omgeving is 'n zeer belangrijk produktiecentrum van frambozen. De stand van het gewas is op het ogenblik echter op veel percelen bijzonder slecht. Het gewas heeft in ernstige mate geleden van de regen en koude van dit voor jaar en verschillende telers gaan er van uit dat hun produktie dit jaar nauwelijks de helft xran normaal zal worden. (Van onze correspondent) RILLAND-BATH Evenals in Noord-Brabant hebben vele fokkers van het zware trekpaard in Zeeland het roer omgegooid en het trekpaard vervangen door het Tiroolse Haf- linger-bergpaardje. Niet direct om het in de zware klei voor de ploeg te zetten maar meer voor lichtere werkzaamheden en om het te berijden. Met zijn mooie voskleur en lichte staart en manen is dit ras een lust voor het oog. De Haflinger is niet alleen zeer veelzijdig maar ook heel sober en mede daardoor zeer gewild bij de jeugd, maar ook bij ouderen. In Rilland Bath werd door de Haf linger Club een premiekeuring ge houden van jong en oude fokma- teriaal; de oudere merries allemaal nog Oostenrijkse importdiereh; de jeugd, waaronder enkele mannelijke telgen, gefokt in het eigen land. (Van onze atletiekmedewerker) BERGEN OP ZOOM In dit weekend zijn vier Zeeuwse atletiek- records verbeterd. Tijdens de jeugd- competitiewedstrijden te Bergen op Zoom heeft Kees van Dalen van AV '56 een uitstekende prestatie gele verd door het twee jaar oude record op de 1500 meter voor jongens A te verbeteren met ruim twee seconden. Hij finishte als eerste op deze afstand in de zeer goede tijd van 4.07,4. In Vlissingen werden drie nieu we Zeeuwse records gevestigd. Jan Jansma van Zeeland Sport verbeter de het record op de 4Ö0 meter har den voor A-jongens met 1,7 sec. en bracht het op 60,5. Trynie Smeenge van Dynamo bracht het 800 meter re cord voor A-meisjes op 2.25,4. Riet de Vin van Zeeland Sport kwam op de 600 meter voor meisjes B tot een tijd van 1.41,5. Zij verbeterde hier mede het reeds op haar naam staan de record met ruim twee seconden. (Van onze wandelsportmedewerker) TERHOLE Zaterdag werden in Axel wandeltochten gehouden door het Rode Kruis onder auspiciën van de Zeeuwse Wandelsporthond. Door de drumbands Hosannah en Thalia werden de 559 wandelaars uitgeleide gedaan om hun 5, 10, 15, 20 of 25 km af te leggen. Jammer dat de weergo den niet gunstig gestemd waren, maar de deelnemers trokken er zich niets van aan. Er deden 30 groepen mee en allen legden hun afstand af. De uitslag was: 5 km: 1 Jeugdbe- lang, IJzendijke, 1010 pnt.; 2 Honte- nisse, Hontenisse, 1006 pnt.; 3 de Jon ge Zwervers, Terneuzen, 983 pnt. 10 km: 1 Prins Bernhard, Leerdam, 1160 pnt.; 2 Jonge Zwervers, Terneu zen, 1136 pnt.: 3 WSV Hontenisse, Hontenisse, 1123 pnt.; 4 Beatrix, Ter hole, 1110 pnt. 15 km: 1 Prins Bernhard, Leerdam, 1158 pnt.; 2 WSV Hontenisse, Honte nisse, 1134 pnt.; 3 Openbare Lagere School Oostburg, 1099 pnt.. 20 km: 1 Prins Bernhard, Leerdam, 1214 pnt. De wisselbeker was voor de groep op de 20 km met het hoogste aantal punten: Prins Bernhard, Leerdam, 1214. Van een drietal gepremieerde hengstveulens kreeg Wodan, van J, Bol te Yerseke, telg van een Oosten rijkse vader, een eerste premie. Mau- rits, van dezelfde, en Merano, v. Mel- chior van de Stelle, f.e. P. Coppoolse te Oost-Kapelle, kregen beide een tweede premie. Eveneens tweede premies waren voor de eenjarige hengst Willem van de Kentering, v. Walter, f.e. J. Bol te Yerseke en voor de tweejarige Nerus van de Kentering, v. Nerz, uit dezelf de stal, eigenares mevrouw L. A. Boonman-Serrarens te Rilland Merrieveulens waren hier niet, wel een paar heel aardige eenjarige mer ries: de Walter, dochter Epona, f.e. mevrouw L. A. Boonman-Serrarens te Rilland en Arabella, v. Steven, f.e. C. J. Beerepoot te Kruiningen, die beide een eerste premi» verwierven. MIDDELBURG De tentoonstel ling World Press Foto 1968-1969, die tot eind deze maand in de Vleeshal te Middelburg wordt gehouden, is een monstertentoonstelling van persfoto's met alle bezwaren van dien. Onaf zienbare rijen foto's op schotten be vestigd, te dicht naast elkaar opge prikt, maken het bekijken ervan tot een uiterst vermoeiende aangelegen heid. Doordat de tentoonstelling al enige malen verplaatst werd zijn sommi ge foto's deerlijk beschadigd, wat het kijkgenot ook al niet verhoogt. Dat zelfde geldt voor het feit dat de be kroonde foto's oorlog, geweld en on menselijkheid tot onderwerp hebben. Voor de tweede maal al staat deze tentoonstelling in het teken van ge weld en onmenselijkheid waar het de bekroningen betreft. De treffende fo to's zelf zijn niet meer dan actuele documenten, wat ze als persfoto's ook dienen te zijn. Qua fotokunst is er niets bijzonders aan af te zien. Het aanschouwen ervan in tijdschrift en dagblad gaf al meer dan genoeg er gernis en verontwaardiging over de gang van zaken in deze wereld, dan dat wij ze graag nog eens zouden wil len zien. Gelukkig zijn er daarnaast ook foto's die andere onderwerpen behandelen: rake snapshots uit de sportwereld, scènes uit het leven op straat of uit een (zieken)huis (wij denken hierbij aan de fijne serie over de geboorte van een kind), uit de die rentuin. In de inzendingen van Neder landse fotografen valt een weldadi ge humor of ironie op, die ze in dit internationale gezelschap geen slecht figuur doet slaan. Maar zoals reeds gezegd, het grote aantal inzendingen, te dicht tegen elkaar opgehangen op schotten onder een verre van ideale belichting, maakt dat men door het bos de bomen niet meer ziet. Foto's evenals schilderijen vragen, wil men ze werkelijk, goed kunnen bekijken en op hun merites beoordelen eerstens een groter formaat en tweedens ruimte om zich heen. Het aantal be zoekers van deze tentoonstelling schijnt aanmerkelijk lager te liggen dan vorig jaar. Wij kunnen ons dat goed voorstellen, zodat wij ons ook goed kunnen voorstellen dat voor volgende seizoen in de Vleeshal een andere tentoonstelling (om het even wat daarvoor in aanmerking komt) boeiender en attractiever zou zijn. WILLEM ENZINCK Ook kreeg een eerste premie de tweejarige Tamara van J. Bol te Yerseke. Inzender Bol kwam met verschillende dieren die niet in de catalogus vermeld stonden. Daarte genover verschenen enkele wel ver melde paarden niet in Rilland-Bath maar wel in Hulst ter keuring. De driejarige merrie Nobelina, v. Nobel, van P. Coppoolse, gefokt door A. Geldof, beide te Oost-Kapelle, kreeg haar eerste premie. Bij de oudere merries kwam als eerste in de lichte klasse Talent (6) van J. Bol te Yerseke uit.de bus. Tweede premies waren voor de ze venjarige Latona van mevrouw L. A. Boonman-Serrarens te Rilland en voor de één dag jongere Arabia van C. J. Beerepoot te Kruiningen. De laatste naam wijst er op dat in het stamland de Haflinger gevormd is met o.a. Arabisch bloed. In de zware klasse werden twee eerste premies toegekend en wel aan de vierjarige Lissa van J. Bol te Yerseke en aan de zesjarige Braxi van dezelfde, terwijl de eveneens zesjarige Nessi, alweer van J. Bol, een tweede premie kreeg. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG Zaterdag 28 juni houdt de Zeeuwse Christelijke Plat telands Jeugd een zomercontactdag in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Het programma vermeldt: een oriënta'- taitiarit, een „sa-tch-party" en een groot schuurfeest, waarbij spel, mu ziek en dans de hoofdmoot vormen. Het trio Ad de Ruyter zorgt voor de muzikale achtergrond. (Van onze correspondent) BIERVLIET Op het grondge bied van de gemeente Biervliet wetnd de jaarlijkse Haringrally gehouden, die werd georganiseerd door de WZA Het was een kaartleesrit, die uit drie opdrachten bestond en die over het algemeen genomen vlot werd verte den. De strafpunten moesten eigen lijk pas worden toegekend in hot tweede gedeelte van de rit. Enige ingezetenen van de gemeente Bier vliet hadiden gezorgd voor een trac- tatie onderweg in de vorm van een nieuwe haring, die voor bijna alle deelnemers een verfrissing was. In hotel De Vriendschap werden de prijzen uitgereikt door waarnemend burgemeester A. Claeys. De uitslag luidt: 1 J. van Hijfte IJzendijke 4 strafpunten (beker ge meente): 2 H. van Geffen Schoondij- ke (6) 3.0 de Nood Oostburg (7); 4 L- Basting Zuidzande (8); 5 A. Simones Biervliet (10). (Van onze correspondent) De afdeling Axei van het Neder landse Rood» Kruis heeft haar jaar lijkse wandeltochten gehouden. De afstanden varieerden van vijf tot twintig km. Erhadden zich aan het startbureau bij de jeugdherberg Bleye Haghe zo'n 600 wandielliefheb- bers aangemeld. Met medewerking van de Axelse drumbands Thalia en Hosanna trok de stoet eerst naar de marlet, waar burgemeester M. K. van Dijke, enkele raadsleden, be stuursleden van het Roode Kruis én tal van genodigden het gebruikelijke défilé afnamen. De coilonnecommandant van de af deling Axel, dr. K. Boor reikte de prijzen uit. Dr. Boor bracht hierbij tevens een dankwoord voor de uit stekende organisatie. Een woord van dank richtte hij verder aan het adres van het Axelse Gemeentebestuur, en de Axelse Rijkspolitie voor hun spon tane medewerking. De uitslagen: 5 km: le prijs Jeugd- belang, IJzendijke, 1.010 punten; 2e prijs Hontenisse, Hontenisse, 1-006 punten; 3e prijs, Zwervers Terneu zen, 983 punten. 10 km: le prijs, Prins Bernard, Leerdam, 1.160 punten; 2e prijs, Zwervers, Terneuzen, 1.136 punten; 1.123 punten. 15 km: le prijs Prins Bernard, Leerdam, 1.159 punten; 2e prijs, Hon tenisse, Hontenisse, 1.134 punten: 3e prijs, Openbare Lagere School Oost burg, 1.099 punten. 20 km: le prijs Prin-s Bernard, Leerdam, 1.214 punten. Deze groep kwam hierdoor tevens in het bezit van de wisselbeker. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De stichting „Jeugd-Vakantievreugd" die vorig jaar aan bijna zevenduizend kinde ren creatief vakantieverma-ak heeft HULST Ondanks de tegenwer king van de weergoden kan toch worden gesproken van een uiterst succesvolle keuring welke vorige week op het terrein van de pony club der rijvereniging Hulst aan de Zoutstraat werd gehouden. Van de zijde van het publiek be stond grote belangstelling voor de keuring van dit sympathieke ras, dat zoals bekend enkel bestaat uit goudvosjes met witte staarten en di to manen. De Haflinger (qua groot te tussen de kleine ponny en het grote paard gelegen met een stok- maat van ongeveer 1.40 m) wordt in het stamland Oostenrijk „Klein- pferd" genoemd. Vandaar de veel zijdige mogelijkheden. De laatste tijd wordt het ras steeds meer als rij paard gebruikt. Door zijn maat en bouw is de Haflinger behalve voor kinderen ook uitstekeed geschikt voor volwassen ruiters, zodat het een fa- miliepaard bij uitstek genoemd kan worden. Dit bleek ook uit de belang stelling tijdens de keuring, waar ge hele gezinnen aanwezig waren en va ders, moeders en kinderen zich be ijverden hun edele viervoeters zo gunstig mogelijk aan de jury te to nen. De jury bestond uit de heren A. Bens en De Leijer, die als zoda nig een landelijke bekendheid genie ten. Bij de hengstveulens kreeg ma joor Van Hulst van fokker-eigenaar drs. W. Lockefeer een 1 A-premie, terwijl Marinier van Hulst van de zelfde eigenaar een 2 B-premie kreeg toegewezen. Marnix van fokker-eige naar L. Fassaert te Hulst verwierf een 1 B-premie en Meindert van fokker-eigenaar A. Boënne te Graauw werd 2 A. Bij de meiveu lens kreeg Fabiola van fokker-eige naar M. Corre te Oostkapelle de 1 A-prijs en de heer A. Verbiest te Hulst een 1 B-premie. De eenjarige merrie Gabriella van fokker-eigenaar A. Boënne kreeg een eerste premie en bij de tweejarige merries ging de heer R. de Vliegere te Absdale-Axel met de eerste prijs strijken, gevolgd door Lola met 1 B van fokker-eige naar A. de Maat te Ossenisse. De driejarige merrie Rambona van V. Burm te Hulst gefokt door drs. W. Lockefeer bevestigde haar in 1968 op de Nationale Keuring te 's-Her- tagenbosch gevestigde reputatie als beste Nederlandse driejarige Haflin- germe-rrie door ook hier 1 A te be halen en opgenomen te worden in het keurstamboek. De vierjarige en oudere merries werden opgesplitst in het zware en lichte type. In de zware klasse behaalde Lotse van ge noemde A. de Maat de 1 A-premie en Fontana van W. Burm te Hulst 1 B. terwijl Felli van Corre te Oostka pelle 2 A en Feder van A. Verbist te Hulst 2 B werd toegekend. Een speciale lof van de jury gold de hoge kwaliteit en conditie van de lichte klasse merries vier jaar en ouder, waar zeven zeer goede fokdieren el kaar bekampten. De jury kende uit eindelijk de 1 A-premie toe aan de Ranke van drs. W. Lockefeer, die ook de 1 C-premie kreeg voor Bal- dina. Cirina van notaris Van Dam te Hulst behaalde de 1 B-premie en de 1 D ging naar Senna van A. Boën ne te Graauw. Hurtige van stal Lockefeer kreeg 2 A en Lonilla van C. Voet ten name van Christian Verbist te Hulst behaalde een mooie 2 B-prijs, terwijl L. Fassaert te Hulst voor Asperna de 2 C-prijs kreeg toegekend. geboden, geeft het jaarlijkse „Jeugdland Middelburg" een rui mere opzet. De jeugd van geheel Walcheren, behalve uit Vlissingen, waar men zelf vakantie-activiteiten organiseert, kan dit jaar burger van Jeugd-Vakamtieland is uitge- voorzitter van de stichting, dr. D. van Ooijen. Niet alleen het wervingsgebied van Jeugd-vakantieland is uitge breid, maar ook het aantal attrac ties voor de jeugd is vergroot. Zo komt de mobiele verkeerstuin van het Verbond van Veilig Verkeer naar Middelburg. Een instructeur komt mee. De heer Van Ooijen hoopt ook toestemming te verkrij gen voor het organiseren van een tekenwedstrijd in de openlucht op de Markt. De politie heeft er geen bezwaren tegen, kon dr. Van Ooijen met gezag vertellen, aangezien hij zelf de commissaris is. De attracties krijgen een plaats in en rond de gemeentelijke sport hal te Middelburg. Het buitengebeu- ren omvat natuurlijk de nodige sportwedstrijden en bovendien en kele excursies. Binnen vinden ef achttien activiteiten plaats, van te» kenen en naaien tot spelen met ra» dio-apparaatjes en foto graf ererfi (ontwikkelen en afdrukken!) toe. Jeugdland-1969 staat in het tekeni van de ruimtevaart. Als burge» meester J. Drijber op 30 juni onü half twee dit vierde evenement iit successie opent, dan zal hij dall doen door middel van een raket- start, waarbij hij zelf uiteraard oji de grond blijft om zijn toespraak td) houden. Het openingsfeest zal door een lichte weemoed worden overscha duwd. De actieve secretaresse en één der stuwende krachten van „Jeugdland" Mevr. A. v. d. Berg - de Droog neemt namelijK afscheid van de stichting, in ver band met haar vertrek naar Dor drecht. Begin juli wordt er voor „Jeugd land" gecollecteerd. Zelfs met het forse gemeentelijke subsidie, de bij dragen van het bedrijfsleven en de entreegelden is de begroting niet sluitend te krijgen. Jeugdland blijft tot 27 juli en is dagelijks van 9 tof 16 uur open. 1t

de Stem | 1969 | | pagina 5