Passief publiek laat kwekelingen afgaan Wales viert drie maanden feest bij installatie prins Charles De Slem "Tu: bij ii tusser Sterke afzetcombinaties dringend noodzakelijk Twee jonge dieven aangehouden ZEVEN EEUWEN OUDE TRADITIE ERE GEHOUDEN GERARI KANTOOR MEDEWERKERS Jungu Toneelstuk van Hugo Claus Uitspraken rechtbank Middelburg Voorstel b.en w. Terneuzen. Ruim 7,5 miljoen voor nieuw stadhuis Voorlopig geen praatpalen in Zeeuwsch- Vlaanderen A.M. GELUK, VOORZITTER ,CEBECCT Afzetsector Geschiedenis Hendrik VIII Dylan Thomas f f t f t Van Geijt's Expeditiebedrijf CHR. SCHOLENGEMEENSCHAP VOOR LAGER EN MIDDELBAAR DETAILHANDELSONDERWIJS 4-jarige Chr. Detailhandelsschoof Chr. Middelbare Detailhandelsschool kro-lepel draaiboeken DE STEM VAN MAANDAG 23 JUNI 1969 (Van onze correspondent) OOSTBURG Dat n*et iedereen even gecharmeerd was van de uitvoe ring van het toneelstuk Morituri van de Vlaamse auteur Hugo Claus, bleek wel uit talrijke opmerkingen zoals j.Als dat onderwijzer moet wor den", of „Die gebruiken zeker mari huana", die voor de leerlingen van de kweekschool uit Middelburg be stemd waren. Het bleef gelukkig niet alleen bij deze negatieve reacties, want n-a.v. dit experiment om toneel in de open lucht op te voeren, kwamen er uitno digingen om hetzelfde in Breskens, en Dordrecht te doen. Het stuk zelf is een aanklacht tegen de oorlog in het algemeen en om de Oostburgse gasten vast een voorproefje te geven werd er woensdag en donderdag de nodige ruchtbaarheid aan gegeven. Men kon de kwekelingen op de markt en omgeving vinden met borden waar op kreten voorkwamen als „Vrede voor iedereen". Ook werd er in de geluidswagen, die allerlei experimen tele muziek uitzond, door het cen trum van Oostburg rondgereden Te vens lag het in de bedoeling een kitsch - conservatorium op te voeren waarin de inwoners van Oostburg hun medewerking zouden moeten verlenen. Dit ging echter geheel de mist in daar de angst voor een dergelijk experiment onder de Oostburgers te groot bleek. De belangstelling bij het stuk zelf was bevredigend te noemen. Alleen was het januner, dat de op zet van de schrijver om het publiek bij het spe] te betrekken niet opging door de passieve houding van de toe schouwers. De kwekelingen brengen momen teel een vormingsweek in Hedenesse door en kwamen daar op het idee een dergelijke stunt in Oostburg te (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De rechtbank te Middelburg heeft de douane-expedi teur F. van G. uit Clinge wegens het achterhouden van belastinggel den veroordeeld tot een onvoorwaar delijke gevangenisstraf van 10 we ken. Van G. stond op 6 juni terecht. De rechtbank deed eveneens uitspraak in de zaak tegen de fabrieksarbei der A.W. uit Middelburg, die kort na zijn ontslag uit de gevangenis in vier dagen vier auto's stal. Hij werd veroordeeld tot drie maan den gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en terbeschikikngstel- ling van de regering. brengen. Zij kwamen tot de keuze van dit stuk omdat het. bü het popfes tival in Middelburg ook hadden ge speeld en daar groot succes mee had den geoogst. Reactie van de kwekelingen: Jam mer dat net door de passiviteit van de bevolking niet helemaal waar ge maakt kon worden. Overigens alle lof aan het adres van Oostburgs bur gemeester J. van Leeuwen, die zijn volle medewerking heeft verleend om dit experiment te doen slagen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Als het college van b. en w. van TerneuzeD tijdens de op donderdag 26 juni a.s. te hou den openbare raadsvergadering het voorstel tot de bouw van het nieuwe stadhuis aan de raad zal voorleggen, zal deze een aanmer kelijk hoger bedrag moeten goed keuren, dan aanvankelijk was voor zien. Na de voorbereidende werkzaam heden door het architectenbureau Prof. ir. J. H. van den Broek en Prof. J. B. Bakema kan het gemeen tebestuur mededelen, dat thans de laatste voorbereidingsfase is aange broken. Op grond van een globale raming in 1965-1966 werd in de ge meentebegroting een bedrag van vijf miljoen gulden hiervoor uitge trokken. Deze raming dient belang rijk te worden verhoogd, enerzijds in verband met kostenverhoging, sinds 1965, anderzijds door nadere eisen, welke o.m. de vergroting van het gebouw tot gevolg hadden. Uitgegaan dient thans te worden van een totale investering van 7.556.064 gulden, inclusief inrich tingskosten, aanvullende werken en renteverlies tijdens de bouw. De prijsaanbieding van de N.V. Neder- landsche Aannemingsmaatschappij v. h. Firma H F. Boersma te 's-Gra- Venhage bedraagt 4 miljoen' gulden, en een bedrag ad 504 duizend gul den voor "omzetbelasting.'' B. en w. zullen de raad voorstellen akkoord te gaan met de onderhand se aanbesteding. BREDA Bij het praatpalenplan van minister Bakker krijgt Zeeuwsch- Vlaanderen voorlopig geen praatpa len, ook niet op een deel van rijksweg 58. De overweging is dat in Zeeuwsch Vlaanderen te weinig sprake is van autosnelwegen die ver van bebouwin gen af liggen. Wanneer de vaste oeververbinding is gelegd, wordt de situatie voor Zeeuwsch-Vlaanderen anders. Dan is er wel sprake van een autosnel weg. Bij de installatie van de appa ratuur, die nodig is voor de praat palen, zal met de uitbreiding van Zeeuwsch-Vlaanderen rekening wor den gehouden. Behalve het tracé met de Zeeland- brug zal rijksweg 58 van Bergen op Zoom tot Vlissingen, voorzien worden vam praatpalen. Of nog meer wegen in Zeeland en dan met name de pro vinciale wegen praatpalen zullen krij gen is nog een open vraag. Bij de provincie is deze zaak in studie. Wanneer het net van praatpalen in Zeeland uitgebreid zal worden, is niet bekend, maar in ieder geval moe ten de huidige autosnelwegen in Ne derland in 1973 voorzien zijn van praatpalen, die in verbinding staan met de thans bestaande wegenwacht- stations. Zeeland kan er dus op reke nen voor die datum van praatpalen voorzien te zijn. (Van onze correspondent) VLISSINGEN De heer C., woon achtig aan de Burgemeester Ste- merdnijlaan te Souburg, meldde 's nachts dat hij in zijn woning twee mannen had aangetroffen, die ij lings gevlucht waren. De politie kon daar bij nader onderzoek voetspo ren vinden en een gebruikt pakje sigaretten. Inmiddels kwam uit de Wilhelminastraat te Souburg een melding binnen, dat men daar had ingebroken. Ook hieT werden de da ders in hun werk gestoord. Bij een magazijn van kruidenier K. te Sou burg is getracht in te breken door vernieling van een ruit. Ook hier konden zij het werk niet voltooien. Pal daarop heeft de politie de eer ste dader kunnen arresteren. Het blijkt de 17-jarige jongen afkomstig uit Souburg J.J.T. te zijn. Ook kon de politie de eveneens uit Souburg afkomstige 17-jarige J. de L. arres teren. Ze hebben bekend alle bovengenoem de diefstallen en pogingen daartoe te hebben gepleegd. Tevens hebben zij nog vier diefstallen te Souburg, een diefstal in een boekhandel te Middelburg en diverse diefstallen uit auto's bekend. Ze zijn te Vlissingen ingesloten. Beide jongens zijn beken den van de politie. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM De voor zitter van de nationale coöperatie ve aan- en verkoopvereniging voor land- en tuinbouw G.A. Cebeco. de heer A. Geluk, is van mening dat sterke afzetcombinaties in ons land dringend gewenst zijn. Hij verklaarde dit in een inlei ding over ontwikkelingen in de af zet tijdens de algemene vergadering van de Z.L.M. in Bergen op Zoom. „We hebben ons altijd", zo zei de heer Geluk, „in hoge mate bezig gehouden met de verhoging van de produktie. Maar hebben we wel vol doende aan de afzetmogelijkheden gedacht?" „In coöperatief verband", aldus de heer Geluk, „ligt hieT nog een be langrijke taak. „Want dat is", vond hij, „de uitkomst voor de individu ele boer". De heer A. van Leeuwen, lid van het bestuur van de coöperatieve melkcentrale G.A., zei in ren daar op volgende inleiding: „We zullen moeten' zoeken naar nieuwe prodnk- ten, b.v. het kant-en-klaar ontbijt. De Euromarkt moet een- uitdaging zijn voor onze zuivelindustrie". Om in de zuivelsector succes te kunnen boeken in de afzet achtte de heer Van Leeuwen het van groot dat een gezamenlijke re search wordt bedreven. „De speldeprikken", zo waarschuw de hij, „van buitenlandse p-roduk- ten, die in ons land penetreren, zijn reeds voldoende te merken". Tenslotte sprak de heer M. Prins, op de Z.L.M.-bij eenkomst als voor zitter van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Neder land, over de afzetproblemen van tuinbouwprodukten. „Produktie en afzet", betoogde hij, „zijn moeilijk los te denken". Ook hij had de in druk dat er in ons land minder ge beurt in de afzetsector dan in de produktiesector. „De veranderingen in de afzetsec tor", merkte hij op, „hebben tot nog toe slechts betrekking op de technische verhandeling. De techni sche apparatuur daarvoor wordt steeds omvangrijker. Om de hoge kosten daarvan te kunnen betalen, moeten hogeere' -omzetten worden-be reikt". De heer Prins was evenals de he ren Geluk eh Van' Leeuwen, van oordeel dat in de afzetsector nog veel gedaan moet worden. (Van onze correspondent) CARDIFF Het kasteel Caernarvon was nog in aanbouw, toen Koning Edward de Eerste van Engeland zeven eeuwen geleden daar zqn één week oude zoon in de armen ophief en aan de opstandige stamhoofden toonde met de woorden: „Hier is uw eigen prins, geboren op de grond van Wales, en hjj spreekt geen woord Engels!" Dit was een meesterlijk staaltje van strategie en vanaf die dag in het jaar 1284 is het traditie gebleven dat de oudste zoon van de Britse souverein Prins van Wales werd. Op 1 juli zal Prins Charles in die waardigheid geïnstalleerd worden op datzelfde kasteel. Wie Wales bezoekt, wordt verrast door een warm welkom. Maar laat hij geen Welshman Engelsman noe men of hij loopt kans een stuk har telijkheid te verspelen. Cymr, zoals het inheems heet, is een land in een land. Het bewaart zijn eigen iden titeit en is trots op zijn eeuwenoude Keltische taal en tradities. Dertig procent van de 2Vz miljoen inwoners spreken het Welsh als eerste taal, on danks het feit dat een halve eeuw ge leden kinderen op school nog gestraft werden als zij Welsh spraken en dat pas verleden jaar officieel werd toe gestaan gemeenteraadsvergaderingen in het Welsh te houden. Het is niet voor niets dat prins Charles op het ogenblik koortsach tig Welsh studeert op een talenprac ticum! Edward de Eerste, bijgenaamd Longshanks ofwel Langbeen, was een van de grootste Plantagenet-konin gen, soldaat, veroveraar, versterker van het koninkrijk, ontwerper van wetten en kastelenbouwer. Caernarvon in de noordwesthoek van Wales is een van de meest in drukwekkende en best bewaarde kastelen Dit ideale voorbeeld van een romantische, middeleeuwse burcht werd destijds niet gebouwd uit schilderachtig oogpunt, maar als zeer modern en militair deskundig bolwerk Machtige stenen wallen om muren drie acres grond Vanuit de veelhoekige donjons en geschutsto rens kon een vernietigend spervuur op aanvallers worden afgeschoten. Caernarvon heeft eeuwen van stormachtige geschiedenis achter de rug voor de nu zo bekoorlijke vrede en rust er neerdaalde Maar nog, na zevenhonderd jaar, zijn de her inneringen aan Edward en zijn vrouw Eleanor, die een heilige en zeer geliefde koningin moet zijn ge weest, niet verloren gegaan Zij stond haar man terzijde in oorlog en vrede, trok met hem op kruistocht naar het heilige land en de legende zegt dat zij hem het leven redde door het gif te zuigen uit een wond, hem toege bracht door een vergiftigde pijl. Voor de prinselijke installatie met indrukwekkende plechtigheden, pro cessie? en militaire muziek, bieden de enorme gazons binnen de 15 voet dikke muren een schitterend decor. Na diensten en ceremonies in de twee talen Welsh en Engels, zal de ko ningin prins Charles driemaal aan het volk van Wales voorstellen: voor „Koningin Eleanors poort", die over het stadsplein uitziet op de trappen buiten de hoofdpoort en op de laagst gelegen wallen van het kasteel. Vanaf het ogenblik dat in 1536 Hen drik de Achtste het land na eeuwen strijd en onderdrukking officieel in lijfde bij Engeland, is het steeds on derdrukt gebleven. Wie zich destijds in de eigen taal uitdrukte, kon nau welijks werk krijgen. Nóg is de strijd niet uitgestreden Wales wil onafhankelijk binnen het gemenebest. Dit streven geldt niet in de laatste plaats het behoud van de taal. Als die zelfstandigheid niet bin nen afzienbare tijd bereikt is, vreest, men dat de taal verloren zal gaan. In onderdrukking bloeit de poëzie. Wales is beroemd om zijn dichters, maar ook om de mooie zangstemmen. Deze natuurtalenten bekampen elk aar in vredige strijd op de „Eisteddfo- dau", sinds zeven eeuwen populair en speciaal gehouden gedurende de „Croeso" (spreek uit eroiso), het Welsh woord voor „welkom". Ter ere van de komende installatie zal de Croeso '69 drie maanden du ren, van eind mei tot eind september. Een eindeloze reeks festiviteiten, deels op internationaal, deels op folk loristisch niveau, zal binnen- en bui tenlanders (waaronder men Engel- w sen ook rekent) worden gepresen teerd: concerten, volksdansen, bloe mencorso's, kermissen, tentoonstel lingen, militaire taptoes, sport- en herdershondendemonstraties, viswed strijden, autorally's, historische op tochten, toneelstukken. De belangrijkste eisteddfodau van deze zomer zal in Flint plaatsvinden van 4 tot 10 augustus Aan de snel- stromende River Dee ligt Llangollen dat op zijn 23e internationale muziek- eisteddfodau 10.000 mededingers uit moer dan 20 landen verwacht. In Cardigan zal een uitvoering gegeven worden, geheel gelijkend op de aller eerste Eisteddfodau die daar iin 1107 ontstond. Nog twee hoogtepunten uit de feestvreugde: het Ffestibiog oudste smalspoortreintje met een staf in his torische kostuums (het treintje werd Binnen deze massieve wallen van Cternarvon Castle zal op 1 juli de installatie plaatsvinden. van 1836 tot 1863 door paarden ge trokken!) zal speciale excursies ma ken; en gebergte-reddingsbrigades geven demonstraties, waarbij men in gedachte moet houden dat het be roemde Mount Everest-team van 1953 hier in Snowdonia trainde. Op cultureel gebied ligt dt her denking van Wales' beroemdste/mo derne dichter Dylan Thomas. In het nietig dorpje Laugharne, waar hij leefde en werkte, komt een van zijn befaamdste toneelstukken „Onder het Melkwoud" (dat in het Neder lands is vertaald door Hugo Claus) eind juli en begin augustus op de planken. Zo zal Wales drie maanden in een feestroes verkeren Omwille van de prins, omwille van de vreugde, maar vooral omwille van de traditie. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een kortstondige ziekte in het r.-k. ziekenhuis te Hulst in de leeftijd van 65 jaar, voorzien van de H. Sacramenten der zieken, mijn geliefde en zorgzame echtgenoot en onze onvergetelijke va der, schoonvader, grootvader, broer, oom en neef, de heer JACOBUS FRANSISCUS ARENS echtgenoot van mevr. Magdalena Lodivica vaii Waesberghe Wij bevelen onze overledene in uwe gebeden aan. Koewacht: M. Arens-van Waesberghe Hulst: J. Arens A. Arens-van Waterschoot en kinderen Valkenburg (Z.-H.): W. Arens Hulst: I. Verschueren-Arens F. Verschueren en kind Koewacht: G. Arens De familie Arens De familie van Waesberghe. Koewacht, 21 juni 1969. Langeweg 8. De plechtige uitvaartdienst waarbij u wordt uit genodigd zal plaats hebben woensdag 25 juni a.s. om 9.30 uur in de parochiekerk van de H. Philippus en Jacobus te Koewacht, waarna be grafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Bijeenkomst aan de kerk om 9.15 uur. Rozenkransgebed dinsdagavond in de parochie kerk om 7.00 uur. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. In de vrede van Christus werd, na een langdurig ziekbed, vanuit dit tijdelijke leven tot het eeuwi ge leven geroepen mijn lieve man, onzé onver getelijke vader en opa FRANCISCUS JOSEPHUS VAN AALST Ridder in de orde van St.-Silvester. Ridder in de orde van Oranje-Nassau. Erevoorzitter van de sectie directeuren van de Vereniging van Katholieke Ziekenhuizen Erelid van de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuiseconomen. Na 62 jaar als christen geleefd te hebben, gaf hij zijn ziel aan de Schepper terug. W. M. van Aalst-Vermeer, Kinderen en kleinkinderen. Breda, 19 juni 1969. Valkhofstraat D 44. Op maandag 23 juni a.s. zal om 19.30 uur een avonddienst plaatsvinden in de kapel van het St.-Ignatiusziekenhuis, Wilhelminasingel 33. De liturgie van de overledenen en de viering van de Eucharistie zal worden gehouden op dinsdag 24 juni a.s. om 11.00 uur in de kapel van het Moe derhuis „Maria Mater Dei", Mgr. Hopmansstr. 2. Daarop aansluitend zal om 15.00 uur de crematie plaatshebben in het crematorium „Ockenburgh", Ockeriburghstraat 21, 's-Gravenhage (Loosdüi- nen). Gelegenheid tot condoleren: dinsdag van 10.00 tot 10.45 uur in het Moederhuis „Maria Ma ter Dei" en na de crematie in de aula van het crematorium. BEREND JAN BREUK1NK mijn lieve levenspart ner, onze zorgzame vader en grootvader, broer en zwager is de 20e juni, na een kort stondig ziekbed, vrij plotseling ingeslapen. Hij werd 67 jaar. Namens de gehele familie Mevrouw Breukink- van de Klift. Breda, 20 juni 1969 Piet Avontuurstraat 6 a De overledene is opge baard in de aula van het Diaconessenhuis, Langendijk 75, Breda. Bezoektijden van 16.00 tot 17.00 uur. De rouwdienst zal plaats hebben op woensdag 25 juni a.s. om 11.00 uur in de aula van het crematorium „Ockenburg", Ocken- burgenstraat 21, Den Haag-Loosduinen. Liever geen bloemen Geen bezoek aan huis s.v.p. een dagelijks welkome huisvriend in meer dan 80.000 gezinnen Op de jeugdige leeftijd van tien jaar, is na een voorbeeldig gedragen ziekte, van ons heenge gaan ons allerliefst zoontje en broertje JAN Zijn diepbedroefde ouders, broertjes en zusjes C. J. Glas H. J. Glas-Hanou Willem Gemma Dirk Gitta. Bergen op Zoom, 21 juni 1969. Koning Willem III-straat 2. De gebeden voor ons dierbaar zoontje en broer tje zullen geschieden maandagavond tijdens de avondmis in de parochiekerk. De plechtige gezongen engelenmis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op dinsdag 24 juni om 11.00 uur in de parochiekerk van Onze Lieve Vrouw van Lourdes, waarna de be grafenis op de r.-k. begraafplaats te Bergen op Zoom. Heden overleed in het ziekenhuis St.-Joanna te Goes na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der zieken mijn inniggeliefde vrouw, dochter, schoondochter en zuster JOBINA VAN ZUNDEREN in de ouderdom van 42 jaar. Heinkenszand, 21 juni 1969. J. Koens A. van Zunderen P. Koens P. Koens-Courtln Goes: J. van Zunderen C. van Zunderen-van Stappen en kinderen Heinkenszand: C. Koens J. Koens-Drijdijk en kinderen 's-Heerenhoek: L. de Jonge. De begrafenis zal plaats hebben op dinsdag 24 juni in de parochiekerk van de H. Blasius te Heinkenszand om 2.30 uur. Rozenkransgebed op maandagavond om 7.30 uur in de parochiekerk. Heden overleed tot onze diepe droefheid na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der zie ken in het St.-Elisabeth-ziekenhuis te Sluiskil, onze inniggeliefde man, vader, groot- en over grootvader, oom en neef, de heer JOHANNES ANTONIUS MIJNSBERGH echtgenoot van mevr. Johanna, Cornelia van Beek in de leeftijd van 83 jaar. Sas van Gent: J. C. Mijnsbergh-van Beek A. Mijnsbergh I. Mijnsbergh-v. d. Vijver A. Stouthamer-Mijnsbergh H. C. Stouthamer J, Mijnsbergh-van Steenberghe én Claudine. Sas van Gent, 20 juni 1969. Oostdam 50. De H. Mis van Requiem gevolgd door de begra fenis zal plaats hebben op dinsdag 24 juni a.s. om 10.00 uur in de parochiekerk van O. L. Vrouw Hemelvaart te Sas van Gent. Bijeenkomst om 9.45 uur aan de kerk. Rozenkransgebed in de parochiekerk maandag 23 juni a.s. om 19.00 uur. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief mochten ontvangen gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Voor direkt gevraagd mannelijke en vrouweljj- Aanmelden na afspraak Gentsestraat 18-20, Kapellebrug, tel. 01440-2112 of 3007. Bij vonnissen der Arron dissementsrechtbank te Breda d.d. 27 mei en 3 ju ni 1969 is uitgesproken de onteigening in het belang der volkshuisvesting ten name van de gemeente Raamsdonk van: 1. het perceel kadastraal bekend gemeente Raams donk, Sectie H nr. 278, groot 0.08.40 ha„ het perceel kadastraal bekend gem. Raams donk, Sectie H nr. 153, groot 0.03.58 ha., het perceel kadastraal bekend gemeente Raams donk, Sectie H nr. 3614, groot 0.33.54 ha., 2. het perceel kadastraal bekend gemeente Raams donk, Sectie H nr. 1336, groot 0.01.33 ha., het perceel kadastraal bekend gemeente Raams donk. Sectie H nr. 1337, groot 0.00.50 ha., 3. het perceel kadastraal bekend gemeente Raams donk, Sectie H nr. 3965, groot 0.00.73 ha., het perceel kadastraal bekend gemeente Raams donk, Sectie H nr. 2681, groot 0.01.33 ha., het perceel kadastraal bekend gemeente Raams donk, Sectie H nr. 3688, groot 0.10.80 ha. RIJNSTRAAT 14 - TEL. (01180)-3983 MIDDELBURG Directeur: P. Geelhoed, Doornlaan 9 Middelburg telefoon (01180-3719). Zoekt u voor uw meisje of jongen een opleiding voor een functie in de handel! Na de lagere school: (Voorbereidend onderwijs voor ondernemerschap en zelfstan- dige functies in de handel). Leerprogramma: 1. Bedrijfseconomische scholing Bedrijfseconomie, admini* stratie, verkoopbevordering, bedrijfsrekenen, handelsken' nis, recht- en wetskennis. 2. Algemene vorming Nederlands, moderne talen, aard' rijkskunde, geschiedenis, maatschappijleer en esthetisch! vorming. 3. Vakbekwaamheid Een brede algemene warenkennis. 4. Praktische bedrijfskennis Etaleren, reclame, creatie! technische arbeid, tekenen en machineschrijven. In het einddiploma is het zgn. middenstandsdiploma be grepen. (Opleiding tot ondernemer en topfunctionaris in de handel). Toelatingseisen: a. mulo-diploma b. einddiploma 4-jarige detailhandelsschool c. bewijs van onvoorwaardelijke overgang naar de 4e klas van een school voor voorbereidend hoger of middelbaar onderwijs. Leerprogramma: 1. Bedrijfseconomische scholing: economie, commerciële vor ming, administratie, calculatie en statistiek recht. 2. Algemene vorming: Nederlands, moderne talen, maat schappelijke vorming, esthetische vorming. 3. Warenkennis gebaseerd op biologie, fysica en scheikunde. Het einddiploma geeft vestigingsbevoegdheid in vrijwel *1" branches. SPREEKUUR DIRECTEUR: 's maandags van 2.00—4.30 uur en na telefonische afspraak Folders op aanvraag verkrijgbaar. (Van onze showre HILVERSUM „D waarin Nederlands radioprogramma „tus: en twee" met de rege de angelusklok gestalt een rommelige pijpe! strategisch gelegen bij kantine, waar het bier dig schuimt en de bro nog net niet krassen. Verwacht geen schmink gekiend decor en costi opgevulde borstpartijen soort zaken heeft de heer Van Doorn exclu, serveerd voor zijn boys, verderop de vaderland buizen voeden. Begrijpelijk, want het o< trouwe radio-belijder ii met blindheid geslage KRO is niet bereid haar gelden voor een hand- pende bezoekers over d smijten. Nieuwsgierigen, die teg< ven de studio binnen st Limburgse dauwtrappers, collectanten-collega's en trc den, die hun zwaar KRO-lepel nu ook wel breipot van hun eigen omro ging willen laiten staan - wc ook geljjk geconfronteerd entourage, die op een bo loft niet zou misstaan. In het midden van de stu een koffieketel, die tijdens gramma voortdurend wordt door dorstige musici en voor hen zijn ook de broo doeld, die op een schoon se gen uitgespreid. Het is vrijdag en de broodjes zijn legd met kaas. Zelfs voor zijn er grenzen. Toen het programma tw geleden voor het eerst uit blokken schoot, weiden er r ge draaiboeken gestencild, i hebben slechts één week di daan Sindsdien worden de en interviews met behulp tenhoezen uit de losse pol proviseerd. „Ik laat nu twee blanco ken nieten", zegt Hulshof, mee beginnen we de uitzend wil niet zeggen, dat we in gramma maar raak imprc want dan zou het binnen de keren een geweldige bende z is juist de kunst om met je twee uur zendtijd te vullen de zaak dood te organiseren „Mijn opdracht was vanaf ste moment om een prograr maken, dat dooj. zoveel mensen beluisterd zou wordt ik dat deed w_s volledig mi; Twee jaar geleden hadden de en de VARA om één uur dags een luisterdichtheid va één miljoen, terwijl de KB niet de helft had". „Dat kwam, omdat het nie ons om half één werd uitg< on op de andere zender om Dat nieuws van één uur w kapitale magneet, die alle a. van onze programma's we; »Bij de uitwerking van c ject ben ik van twee dingen gaan: „Tussen twaalf en moest live de lucht in en kor maar bestaan bij de gratie continuïteit. Een man, die o- >>IE zult altijd mensen teger 'n de maatschappij die iets m vloed uitoefenen dan andere, hodig ook, want als iedereen evenveel invloed heeft je k gonlijk beter zeggen: als n enige invloed heeft dan kor terecht in een soort jungle schappij". Uitspraak van prof. J. J. X®". a-s. reetor-magnificus j'Jksuniversiteit Utrecht in ec terview in het NKV-blad Rui De professor spreekt zich u ?1Jn rectoraat („Ofschoon ik he heb meegedraaid in een vero structuur, waarbij ik mij he met ongelukkig heb gevoeld, wel in, dat er thans drastisch vermingen noodzakelijk zijn. T «n mezelf dat ik de geestelijl Pjcsse heb om achter de 1 ?nngsideeën te kunnen staan" e wetenschap („Heel lang hee

de Stem | 1969 | | pagina 4