Vandaag beslissing over chloreringsinstallatie rockef: Prei breil Zui JOSEPH1 B. EN W. GOES Eerste expositie in watertoren Terneuzen Nieuwe school voor 's Heer Arendskerke Koorkerk heeft nieuw orgel LUCKY LUKE: DE GROTE TREK Mastreechter 5 Staar komt naar Zeeland AXEL OOSTBURG Afscheidsfeest op Zeevaartschool ZIERIKZEE Veranderlijk Pastoor Schellekens nam afscheid van Hansweert Fransman op verkeerde pad WALCHEREN IN MIDDELBURG Verbouw lagere school Hengstdijk moet wijken voor nieuwbouw in Vogelwaarde ■BEVELAND Z,-VLAANDEREN Secretaris N.F.O. legt functie neer Hoogwater ,/T VOSKE" SCH-DUIVELAND Wat en waar VANDAAG MORGEN DE STEM VAN MAANDAG 23 JUNI 1969 (Van een onzer verslaggevers) •S-HEER ARENDSKERKE Op verzoek van de inspecteur van het lager onderwijs in Middelburg, is een onderzoek ingesteld naar de toestand waarin het gebouw van de openbare lagere school te 's Heer Arendskerke verkeert. Dit onder zoek heeft uitgewezen, zo delen b. en w. de raad mee, dat vervanging van het oude schoolgebouw door een nieuw, de voorkeur verdient boven modernisering van het oude gebouw. De minister van O. en W. heeft voor de bouw van een nieuwe school een urgentieverklaring afgegeven. B. en w. vragen de raad, ermee in te stemmen dat ®r nu een ontwerp voor de bouw van een nieuwe school wordt gemaakt. De raad zaj zich donderdagavond a.s. ook moeten uitspreken over het bestemmingsplan, „Zuid-1966". De vaststellingsprocedure is begin vorig jaar stopgezet, in afwachting van taxaties- Het plan legt namelijk beslag op 4.75.00 ha eigendoms- grond van de heer Op 't Hof, die gevraagd heeft of ook zijn bedrijfs gebouwen in het bestemmingsplan kunnen worden opgenomen. De taxaties van de ZLM hebben uitgewezen, dat bij opneming van de bedrijfsgebouwen in het bestem mingsplan, de grondprijs in plaats van 30,circa 35,per m2 zal moeten bedragen, hetgeen voor bouwgrond te veel is Vandaar stel len b. en w. voor de procedure weer in gang te zetten en het plan ongewijzigd te gaan uitvoeren. De schade welke voor de betrokkenen ontstaat (twee andere landbouwers zien bijvoorbeeld hun bedrijfsopper- vlakte met ruim 60 procent ver kleind) zal bij aankoop of onteige ning geregeld te worden, menen b. en w. Na een onderzoek onder de plaat selijke caféhouders, vragen b. en w. de raad akkoord te gaan met een later sluitingsuur voor de cafés. In plaats van 23 uur, wordt een „avondklok" van 00.00 uur voorge steld. Een subsidieverzoek van de afde ling Lewedorp van de Katholieke Vrouwenorganisatie (ten behoeve van een gymnastiekvereniging) geeft b. en w. aanleiding te advi seren, dit verzoek niet te volgen. Subsidies in deze sector (lichamelij ke opvoeding) worden alleen aan jeugdorganisaties gegeven. MIDDELBURG Naar wij ver nemen zal tegen eind september het befaamde mannenkoor, „de Mas treechter Staar" een concert in Zee land geven. Dit gebeurt onder auspiciën van de personeelsvereniging van de n.v. PZEM, die tegen september zal be schikken over het nieuwe personeels- gebouw. De ingebruikneming van dit gebouw rechtvaardigde volgens de personeelsvereniging, de hoge kosten van „uitkoop" van een zo omvangrijk ensemble als de Mas treechter Staar. SAQBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS 1 14.00 per kwartaal (excl 50 cent incassokosten), f 4,75 p maano (excl 5 cent incassokosten) KANTOREN Steenstraat 14, Hulst tel. 01140-3751 Klokstraat 1 Goes tel. 01100-8030 KLACHTEN BEZORGING (na kantooruren) tel 01158 -1940 tel. 01180 5550 REDACTIE ZEELAND: Chei Zeeuwse redactie A. 8 Koopman (01180 7438) REDACTIE ZEEUWSCH VI.AANUEKEN G. van Berkel (01150 4866) J. Drteskens (01140 3667) REDACTIE WALCHEREN C Schets (01180-7764) REDACTIE BEVK1.ANDEN EN SCHOUWEN DUIVK1.AND J Robesin (01140 2005) SPORTREDACTIE ZEELAND Th Klein (01150 4865) EXPLOITATIE ADV i L. K M de Jong (inspecteur- Terneuzen, tel 01150-4281 Th de Bakker Terneuzen, tel 01150-2601 M Bogers Oostburg. teL 01170-2893 C. Menu Goes, tel 01100-8030 J. Schieman Axel. tel 01155-1224 (Van een onzer verslaggevers) GOES Burgemeester en wet houders van Goes zullen vandaag een beslissing nemen over het bouwen van een chloreringsin stallatie, die aan verdere veront reiniging van de mosselcultures van Yerseke door het afvalwater ter van Goes paal en perk moet stellen. Vrijdag heeft het gemeentebestuur van Goes druk beraadslaagd met vertegenwoordigers van het Rijks- instituur voor Zuivering van Afval water, Rijksinstituut voor Visserij- onderzoek het Productschap voor Vis en Visproducten, de Provinciale Waterstaat het Waterschap Brede Watering, de gemeentewerken en voorts afgevaardigden van de ge meentebesturen van Yerseke en Kloetinge. Inmiddels hebben b. en w. van Goes een offerte ontvangen van een bedrijf dat de chloreringsinstallatie wii bouwen. Er worden meerdere offertes verwacht. Alle deskundigen zijn het er over eens, dat deze in stallatie niet bij de spuisluis van Kattendijke, maar dichter bij Goes, op het grondgebied van de gemeente Kloetinge, gerealiseerd zal moeten worden. De burgemeester van Goes, mr- F. G. A. HubeT zei ons: „Ik ben er van overtuigd, dat er voor Yerseke enorme belangen op het spel staan Ik heb ook heel sterk de indruk gekregen dat er zeer sterke aanwijzingen zijn dat de oorzaken va.n de verontreiniging der mossel- verwaterplaatsen gezocht moeten worden in het afvalwater van Goes. De enige efficiënte methode die op korte termijn kan worden toegepast is de chloreringsdosering. Men hoeft er m.i. ook niet bang voor te zijn dat deze chlorering schadelijke ne venverschijnselen teweeg zal bren gen". Burgemeester Huber zei ver der dat b. en w. van Goes er zich dit weekeind» over zullen beraden of het college de beslissing over de te bouwen chloreringsinstallatie al léén zal nemen, dan wel of deze zaak in de gemeenteraad aan de orde moet worden gesteld. In eerste instantie heeft de gemeenteraad de ze kwestie ter afdoening aan het college van b. en w. gedelegeerd. (Van onze correspondent) HANSWEERT Onder overwel digende belangstelling heeft Hans- weert in zaal Thalia afscheid geno men van pastoor P. Schellekens, die naar Wagenberg gaat. Als eer ste spreker was aan het woord de jongste kerkmeester, de heer Z. Jansen. Hij overhandigde namens de parochie de pastoor een gesloten couvert met inhoud. Hij wees op het bijzondere van dit afscheid na melijk het afscheid van de laatste wereldgeestelijke pastoor van Hans- weert. Tevens sprak hij dankwoor den uit namens de gehele parochie gemeenschap. Namens de gemeen te sprak burgemeester A. Schipper, die met zijn echtgenote de laatste Hij sprak waarderende woorden voor het vele werk, dat pastoor Schellekens in het belang van de gehele gemeenschap had verricht. Hij bood een boekenbon aan. De heer Kaijser sprak namens de bond van bejaarden Hansweert-Schore. Hij nodigde de pastoor uit om het twintigjarig bestaan van de bond van bejaarden, dat medio oktober gevierd zal worden, bij te wonen. Deken Van Alphen gaf (als geboren Wagenberger) laconiek de waar schuwing mee, dat de mensen daar niet meevallen. Namens het r.-k. zangkoor sprak de heer A. de Poor ter woorden van dank speciaal voor de wijze waarop hij het zangkoor heeft opgebouwd. Het koor had de pastoor reeds als afscheidsgeschenk een gemakkelijke stoel gegeven. Namens de parochiegemeenschap van Kruinangen sprak de heer M. van Hooteghem de hoop uit, dat wat onder pastoor Schellekens is begonnen, een eucharistieviering op zondag te Kruiningen, zal worden voortgezet. Pastoor Schellekens zelf SDrak als laatste zijn dank uit aan allen die zijn verblijf te Hans- weert tot een onvergetelijke tijd hadden gemaakt. (Van onze correspondent) VLISSINGEN In een makelaars kantoor aan de Badhuisstraat werd door middel van inbraak een bedrag van fl. 600 gestolen De politie had van een getuige vernomen, dat hij bij de woning gesignaleerd had een in België woonachtige Fransman, de 37-jarige A.G.A.F Bij nader onder zoek bleek deze te logeren bij H. te Kloetinge. Teon de politie daar aan klopte, was deze man inmiddels naar België teruggekeerd. De Belgi sche politiefunctionarissen werd ver zocht om opsporing. Toen de Fransman wederom te Kloetinge arriveerde, werd hij gear resteerd. Hij heeft aan de gemeentepolitie be kend de bewuste inbraak te hebben gepleegd. Tevens blee! dat hij als ongewenste vreemdeling België was uitgezet, mede omdat hij ook daar diverse inbraken had gepleegd. Aagtekerke Van de weg geraakt Od de Roos- jenweg tussen Domburg en Aagte kerke is op onverklaarbare wijze een personenauto van de weg af geraakt en in een naast de weg gelegen sloot beland. Da auto werd geheel vernield Nieuw- en St.-Joos!and N.C.V.B. De N.C.V.B. plaatselijke afdeling hield haar maandelijkse bij eenkomst onder leiding van de pre sidente mevr. Minderhoud-Minder- houd. Als spreker was op deze avond aanwezig ds. Van Amstel met als on derwerp: „Waarheid en Leugen aan het Ziekbed". De volgende vergade ring zal in september a.s. gehouden worden. MIDDELBURG Met de over dracht en ingebruikneming van het nieuwe orgel in de Koorkerk te Middelburg is officieel de periode van wederopbouw en herstel van het op 17 mei 1940 door een Duits luchtbombardement verwoeste abdij complex, waartoe ook deze kerk be hoort, afgesloten. Dit orgel ontbrak n.l. nog aan het interieur van de Koorkerk, die a! sedert 1952 voor de eredienst van de vrijzinnige modali teit en hervormde gemeente, beter bekend als de Koorkerkgemeen schap, in gebruik is. De overdracht van het nieuwe twaalf sterns instrument, dat werd gebouwd in de ateliers van de ge broeders Van Vulpen te Utrecht ge schiedde met enige plechtigheid In tegenwoordigheid van veie genodig den waaronder namens het provin ciaal bestuur de heer A. van Ge-es- bergen, lid van Gedeputeerde Sta ten, aanvaardde de president-kerk voogd van de hervormde gemeente, de heer mr. F. van Oppen het orgel en droeg het over aan de Vereniging van Vrijzinnige Hervormden als be heerster van de Koorkerk. Natuurlijk kwam cok het instru ment zelf tot klinken en dat ge schiedde eerst door de bekende Utrechtse organist Lambert Erné, die als adviseur bij de bouw van dit orgel nauw betrokken is geweest. In een magist. ale vertolking van de G-dur Fantasie van J. S. Bach en vervolgens een drietal orgelchora- ien van deze componist, demon streerde h(j de mogelijkheden van dit instrument. Het is in de eerste plaats bedoeld als begeleidingsin strument in de eredienst, maar het bleek bij het spel van Lambert Erné al spoedig dat het ook voop zelf standig gebruik over bijzondere kwaliteiten beschikt. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE De verbouw van de lagere school in Hengstdijk zal moeten wijken voor de nieuw bouw van de lagere school in het uit breidingsplan Vogelwaarde. Het college van Vogelwaarde is het financieel onmogelijk beide pro jecten te verwezelijken. Op de bouw van de nieuwe lagere school zal bo vendien moeten worden bezuinigd (f. 168.298—). De stichtingskosten be dragen nu f. 1.033.632.-. De beslissing om de bouw in het uitbreidingsplan te laten prevaleren boven de verbouw is genomen na o- verleg met het schoolbestuur te Hengstdijk Hansweert Puzzelrit Door de VW afdeling Hansweert-Kruiningen is afgelopen zaterdag een puzzelrit voor auto's, bromfietsen en fietsen gehouden. Er waren 62 deelnemers. De start en finish waren in Hansweert bij zaal Zeelandia. De afstand bedroeg 38 kilometer en omvatte 't gebied Hans weert, Schore, Kapelle en Wemeldin- ge. Uitslag: 1 I. op 't Hof, 's-Gra- venpodder, 59 punten; 2 J. Wirtz, Oudelande, 61; 3 A. Zandee, Krab- bendijke, 68; 4 C. Kloosterman, Bie zelinge, 71 en 5 F. Impens. Kruinin gen 84 Hoedekenskerke Raadsvergadering De raad van Hoedekenskerke gaat zich aan de vooravond van de gemeentelijke her indeling, beraden over het receptie plan Zeedijk Hoedekenskerke. Dat zal gebeuren tijdens de raadsvergade ring, die vandaag om half acht in het gemeentehuis wordt gehouden. Kapelie Tegen boom gereden Op de Post weg is de heep H. uit Yerseke, die met zijn auto in de richting Yerseke reed, zaterdagavond om acht uur te gen een boom gereden. De man moest met verwondingen per ambulance overgebracht worden naar het Berg- zicht Ziekenhuis te Goes. De auto werd geheel vernield- Voetbalwedstrijd Zaterdagmor gen speelde op het gemeentelijk sportterrein een combinatie van de eerste drie elftallen van de v.v. Kapelle een wedstrijd tegen een elf tal van Hercules uit Middelburg. Hercules won deze wedstrijd met 6-5. Schoolreis De leerlingen van de klassen 5 en 6 van de c.n.s.-school in Kapelle zijn vrijdag met twee bussen op reis geweest. Het eerste doel was Valkenburg waar een be zoek werd gebracht aan de grotten en verder was er een rondrit door Zuid-Limburg. Vervolgens ging het op safari door het leeuwenpark in de Beekse bergen bij Tilburg. Vandalisme Het afgelopen week- ens is er opnieuw sprake geweest van vandalisme in Kapelle. In de nacht van zaterdag op zondag is een fruitschuurtje van de Gebr. Nieuwenhuyze in het Vroonland to taal vernield. Bij de heer Th. Oele werd een schuur flink beschadigd, evenals verschillende gereedschap pen die er in waren opgeslagen. Een motief voor de vernielingen is niet bekend. De politie heeft de zaak in onderzoek. 's-Gravenpolder RAADSVERGADERING In de vrijdag te houden raadsver gadering komt het voorstel van b. en w aan de orde een krediet van ruim f 53.000,. beschikbaar te stellen voor het in exploitatie brengen van het bedrijfsterrein Schoorkenszand- weg. De voorraad industrieterrein is uitgeput en ondanks in het begin van het jaar gedane verzoeken o mfinan- cieringsmiddelen zijn deze nog steeds niet verstrekt met het gevolg, dat geen maatregelen op dit gebied zijn genomen kunnen worden. Nu met de aanleg van enkele straatgedeelten in het plan „West- Voortraphoek" is begonnen, is het mogelijk de speelweide op e hogen en te egaliseren. Als gevolg daarvan is ep de gelegenheid een deel eirvan als speeltuin te bestemmen. Met het bestuur van de onlangs opgerichte speeltuinvereniging is een bespreking geweest waarbij is beslist dat aan de raad eerst zal worden gevraagd de grond in gebruik te geven en tevens te bepalen welke kosten eventueel voor rekening van de gemeente zul len worden genomen. 's-Heerenhoek Filmopnamen Door een came raploeg van de Nederlandse Blinden hand werden in 's-Heerenhoek opna men gemaakt voor de plaatselijke film „Hoe het hier reilt en zeilt". Het dorpsleven in vele facetten werd op de filmband vastgelegd. Een spec taculair element in de film is het uitrukken van de vrijwillige brand weer onder leiding van de comman dant de heer J. Hazen. Er werden ook buitenopnamen gemaakt van een optocht, die om half acht vanaf het gebouw „De Jeugdhoeve" vertrok en waarin meeliepen: de boogschutterij, de carnavalsvereniging, prins carna val met de raad van elf, welpen en verkenners, voorafgegaan door de fanfare „Sint Caecilia". Deze film dag, die een grote belangstelling, vooral van de zijde van de jeugd, genoot, werd besloten met geluids opnamen van de dameszangvereni ging en de fanfare in de „Jeugd hoeve" In de komende wintermaan den zal de film in de „Jeugdhoeve" voor het publiek worden vertoond. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De watertoren in Terneuzen belooft deze zomer eni germate te voorzien in het tekort aan expositieruimte. Op initiatief van de V.V.V. en met medewerking van de beeldende kunstenaar Pieter de Bodt zullen in het gebouw meer dere tentoonstellingen op verschil lend gebied worden ingericht. De eerste van deze serie werd zaterdag namens het gemeentebe stuur door wethouder J. de \7bs offi cieel geopend. Het betrof een col lectie werken van de schilder Mie- raz. De voorzitter van de V.V.V. Terneuzen, de heer J. Rouw, sprak in zijn welkomstwoord de wens uit, dat deze en volgende exposities zich in de belangstelling van veel be zoekers mogen verheugen. Wethou der De Vos prees het voorbereiden de werk van de V.V.V. en Pieter de Bodt. Ook de onbekende kunste naar heeft, aldus de wethouder, recht op de belangstelling van het publiek. De heei De Vos betreurde het, dat Terneuzen het met de al lerminst ideale ruimte in de water toren moet doen, bij gebrek aan een meer geschikte expositiegelegenheid. Het lichtpunt voor de naaste toe komst is het nieuwe stadhuis waar zeker ruimte voor tentoonstellingen zal zijn. Met de wens dat de V.V.V. haar activiteiten zal voortzetten ver klaarde wethouder Vos de tentoon stelling voor geopend. Het werk van Mieraz kenmerkt zich door een droomsfeer met surrealistische beel den. De schilder, die in Spijkenisse woont, is pas anderhalf jaar geleden met schilderen begonnen. Het is zijn eerste expositie. Jubileum Het hoofd van de r.-k. lagere school, de heer E.J. Boeding heeft zijn 25-jarige jubileum als on derwijzer gevierd. De heer Boeding is 17 jaar lang verbonden aan de school te Axel, waarvan tien jaar als hoofd. De dag begon met een eucharistieviering door pastoor De Jong met zang van de schoolkinde ren, ondeT leiding van de heer E. van de Berg. Daarna werd de heer Boeding met zijn gezin in de hal van de school feestelijk ontvangen door het schoolbestuur en de oudercom missie. Samen met de schoolkinderen ging het in feestelijke optocht naar het gezellenhuis. Hier werd de jubi laris toegesproken door pastoor De Jong, onderwijzend personeel, school bestuur en oudercomité. Er werden fraaie cadeaus en bloemstukken aangeboden. Door de leerlingen wer den klasgewijs voordrachten en lied jes voor het voetlicht gebracht, 's Avonds bood de heer Boeding de leerkrachten en vertegenwoordigers vam school- en ouderbestuur in De Halle een diner aan. (Van onze correspondent) OOSTBURG De heer J. Lutijn, 7 jaar secretaris van de studieclub, later van de NFO, heeft besloten zijn functie als bestuurslid neer te leggen. Hij heeft in die tijd vier cursussen en 189 excursies georganiseerd. Hij heeft het besluit genomen naar aan leiding van de op 16 mei gehouden veilingvergadering in Terneuzen, waarvan hij zes jaar commissaris, en ruim vier jaar president com missaris is geweest. De heer Lutijn is van mening dat hij op deze ver gadering dusdanig door de leden is teleurgesteld, dat hij derhalve deze functie niet langer wenst te handha ven. Koewacht Ongeval Toen de heren A. H. en J.M. en R.H. (leden van de mu ziekvereniging Eendracht Maakt Macht van Koewacht) zaterdaga vond laat van een muziekuitvoering te Moerbeke (B) met de auto be stuurd door A.H. huiswaarts keer den, kwam aan de thuisreis een vroegtijdig einde doordat zij onder het gehucht Rode Sluis in België te gen een boom opreden. De auto was total loss. A.H. kreeg een shock, R.H. werd naar het ziekenhuis in Gent gebracht en kreeg schaafwon den aan gezicht en arm. Walsoorden Hengelwedstrijd In de vierde clubwedstrijd van de zeehengelclub De Vogel, die in de Westerschelde werd gehouden en waaraan door 67 hengelaars werd deelgenomen, wist Huub Jonkheijm te Kloosterzande voor de 3e achtereenvolgende maal de le prijs te behalen. De uitslag was als volgt: 1 Huub Jonkheym te Kloosterzande, 3 vissen 460 punten; 2 P. de Waal te Kloosterzande, 2 vissen 285 punten; 3 R. Boogaert te Kloosterzande, 4 vissen 188 punten; 4 C. Lernout te Kloosterzande, 4 vissen 165 punten; 5 A. Clippelaar te Lamswaarde, 3 vissen 153 punten; 6 R. v. Waes te Sluiskil, 3 vissen 147 punten; 7 K. v. Kerkhoven te Kloosterzande, 3 vissen 146 p.; 8 W. Robbrechts te Nieuw- Namen, 2 vissen 90 punten; 9 R. Ver- nimmen te Kloosterzande, 1 vis 89 punten; 10 L. v. Hecke te Burcht 1 vis 85 punten. De traditionele pijp werd gewonnen door R. de Smit te Sluiskil. (Van onze correspondent) Op de Hogere Zeevaartschool in Vlissingen is het groot feest geweest omdat er honderd veertien geslaag den zijn geweest. De sporthaj op het terrein van het internaat, had voor dit geval een metamorphose onder gaan. Men had een soort binnenplein gecreëerd, waarop stands uit diverse landen. De Ethiopische leerlingen, stonden in de Marokkaanse tent. Er was een complete Indische paal woning. De artistieke kwaliteiten van de zeevaartscholieren, waren ook al niet mis. Het cabaret met medewer king van de Vlissingse zangeres ClaTa Zietse, had een geweldig succes, even als de South Jazzband uit Tilburg. Zaterdagmorgen was het officiële gedeelte. Directeur G. Brouwer, reik te de diploma's uit Hierbij drukte hij de a.s. zeevaarders op het hart, niet te vlug de moed op te geven en aan die wai eein baantje te zoeken. Hij richtte een oproep to' tt bedrijfs leven, de leefbaarheid aan boord van de schepen aantrekkelijker te maken. De heer J. Hupkes, voorzitter van de raad van bestuur, gaf de vier best geslaagden nog een extra aandenken. Morgen, dinsdag 24 juni. Bergen op Zoom: 10.07 en 22.27 uur. Hansweert: 9.26 en 21.54 uur. Made-Drimmelen: 13.03 en 1.10 uur. Wemeldinge: 9.57 en 22.17 uur. Vlissingen: 8.29 en 21.00 uur. Terneuzen: 8.58 en 21.29 uur. (ADVERTENTIE) MeceeceaeecaeoceaaatMe» Petit Restaurant Bierkaaistraat 8 Hulst tel. 01140-3444 Specialiteitcnkeuken Menu f 8,-. Keuken open tot 01.30 uur. Elke vrijdag 20- 22 uur 2 pils voor f 1,—. Dinsdags gesloten. ooooooosoeoseooooeoeooosei (Van onze adverteerders) KUNSTGALERIJ 69 OOSTBURG Op een bijzonder da-uk bezochte receptie heefy de bur- gemeester van Oostburg J. van Leeii. wen met de koop van een reprodukfc van Rembrandt tegen de symbolisch prijs van één cent het nieuwe win kelpand van de kunstgalerij 69 aan tb Burg. Erasmusstraat 2 geopend. Als verkoper fungeerde het 6-jari- ge zoontje van de winkeleigenar Hara-ie van den Ameele. Dê burge meester noemde het nieuwe winkel pand ten aanwinst voor het winkel centrum van Oostburg en feliciteer- de dan ook de heer en mevrouw Vai den Ameele met deze fraaie en mo- derne zaak. Een aardige bijkomstig- heid is dat de galerij voorzien is van een luifel. De bedoeling was deze lui fel over de gehele straat door te trek- ken, maar daar dit op tegenwerking van verschillende straatbewonen stuitte moest men dit idee laten va ren. Botsing op Zeelandbrug De heer B. uit Diemen is op de Zeelandbrug zaterdagmiddag om twee uur twee maal met de linker en rechter brug leuning in aanraking gekomen. Ook hier tast men voor wat betreft de oorzaak in het duister De auto werd aan beide zijden zwaar beschadigd. TONEEL, FILM, CONCERT ENZ. TERNEUZEN Luxor 20 uur Les Biches 18 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur 10.000 dollars bloedgeld 14 jaar HULST Bioscoopgebouw 20 uur Sex en chantage 18 jaar MIDDELBURG City 20 uur Rififi in Rio VLISSINGEN Alhambra 20 uur Voor een handvol diamanten 14 j. GOES Grand 20 uur De twaalf veroordeelden 14 jaar ANTWERPEN Rex 10, 12.10, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Keizerin Catharina 18 j. Rubens 14, 17, 15 en 20.30 uur Het goud van Mackenna 18 jaar Pathé 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Bengelchen 18 jaar Métro 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur De heksenjager 18 jaar Odéon 11.45, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur Isadora 18 jaar Ambassades 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Rachel Rachel 18 jaar GENT Agora: Texas Addio 18 jaar Astrid: Karate-doders 18 jaar Capitole: Vaarwel vriend 18 jaar Century: Geen medelijden voor Ringo 18 jaar Majestic: Dokter Zjivago 14 jaar Metro: De charge van de Lichte Brigade 14 jaar ST.-NIKLAAS Palace: De party a.l. Century: Yankee 18 jaar Eden: II cobra 18 jaar Renova: Corrida voor een spion 18 jaar Scala: Het geld ligt voor het grijpen 18 jaar TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Rijksarchief: „Zeeland en de Dordtse Synode" Zeeuws Museum: Werken van Dolf Jaspers en Els Hollebrandse HULST Burgerzaal stadhuis: Beeldhouw werk en keramiek van Paul de Bruyne ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis: Werken van Jos But en Baron R. de Meester de Betzenbrouck WESTDORPE Galerie Troutzaerte: Werken van Wessel Cozijn en Pearl Perlmutert DIVERSEN .MIDDELBURG Miniatuur Walcheren, Molenwater Geopend van 9 tot 18 uur OOSTBURG Hotel Victory 20 uur St. Gilles System Café Vier Emmers 20 uur De Serimo's TONEEL, FILM, CONCERT ENZ. MIDDELBURG Nieuwe Kerk 20 uur Orgelconcert door Arie J. Keijzer (Rotterdam) City 20 uur Rififi in Rio TERNEUZEN Luxor 20 uur Les Biches 18 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur 10.000 dollars bloedgeld 14 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur Voor een handvol diamanten, 14), GOES Grand 20 uur 2001: Een zwerftocht in de ruimte 14 jaar ANTWERPEN Als onder vandaag GENT Als onder vandaag ST.-NIKLAAS Als onder vandaag TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Rijksarchief Zeeland en de Dordtse Synode Zeeuws Museum Werken van Dol! Jaspers en Els Hollebrandse HULST Burgerzaal stadhuis Beeldhouw werken en keramiek van Paul Bruyne ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis Werken van te But en Baron R. de Meester ét Betzenbrouck WESTDORPE Galerie Troutzaerte Werken van Wessel Cozijn en Pearl Perlmutert DIVERSEN MIDDELBURG Miniatuur Walcheren, Molenwater: j Geopend van 9 tot 18 uur GOES Landbouwcentrum, Westsingel: 10—12 en 14—16 uur Spreekuur Voorlichtingscentrum HuishoucM en Gezin NOORDSTRAAT A. Menheere 13.30 uur Bejaardenschieting Opg. voor deze rubriek: tel. 011®®- 7438 ol Postbus 116 in Middelburï- (Van PORT OF SPAIïj tie van de interar raad in Port of Sp; dag toegegeven a| eisen tot herziening De Amerikaanse ondei heden, Charles Meyers, dig zal meewerken aan deel van het continent, waarvoor hij toestemmi De concessies komen in op het volgende neer. fi van de clausule verbonden rikaanse leningen, waarc1- ontvangende land verplié het beschikbaar gestelde g steden aan niet-traditione kaanse exportprodukten. I om de organisatie voor ec samenwerking en ontwikk SO) en de VN-commissie del en ontwikkeling (UNC, lijst voor te leggen van Lat rikaanse preferentiële voor de Amerikaanse marl tiging van de verstrekking lening van 15 min. dollar produktie-diversificatiefond}, internationale koffie-organi. de belofte nogmaals 15 m ter beschikking te stellen; evenaring van bijdragen vt dere consument-leden van c overeenkomst Verhoging Amerikaanse bijdragen aan nationale ontwikkelingsbal breiding van de multilaterf nische samenwerking met Amerika. Verbetering van c den ter introductie van I Amerikaanse technologie inl Amerika. Hoewel niet volledig werl geven aan de Latijns-AmeJ verlangens tot opstelling nieuwe samenwerkinga komst, beloofde ondei Meyers dat dit binnen een En zorgt dus voor allerlei voordeeltje voor onderweg. Vooruitzicht dinsdag en dag, opgest< het KNMI dag om 18. Aanhouden: anderlijk. Weersvooruitzichten in ciji bhddeld over Nederland: Vot °ag: Aantal uïen zon: 5-1 Jemp.omstreeks normaal. 'emp.: omstreeks normaal. K een droge periode van mins aur: 80 procent. Kans op een droog etmaal: 50 procent. Voor woensdag: Aantal uren ijf- Min. temp.: omstreeks n Max, temp.: omstreeks normaa ®P een droge periode van min.1 jUr: 90 procent. Kans op een ^oog etmaal: 70 procent.

de Stem | 1969 | | pagina 2