MIDDELBURG: WEER KANS OP FINALE jeugdige hegemonie in tennistitelstrijd Wolff en Schop: alleenheersers UITSLAGEN ZWEMMEN DE KAM HAALDE NATIONALE LIMIET 100 METER RUG Suy beste Z.-Vlaamse schutter Veel belangstelling voor jubileumfeest VZOS Lindenberg: „0-0 is voor ons zege'5 Trico Noble toch naar Zwitserland Zuidwesters en Swift 4 superieur De Vrieze en Priem blijven thuis Drukker Dubbel 13 ZESDE SPORTPAGINA DE STEM VAN MAANÜAG 23 JUNI 196S (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Vrouwe Fortuna heeft geen partij willen kiezen in de 90-minuten durende slag tussen De Musschen en Middelburg. Het leek alsof zij met onzichtbare handen beide doelen voor doorbo ring behoedde, zoveel droomkansen werden er in deze wedstrijd ge mist. Zowel Middelburg als De Musschen misten zaterdagavond in dit belangrijke treffen het kleine beetje geluk om tot een doelpunt te komen. Èr vielen geen goals waardoor Middelburg tenslotte toch overgelukkig het veld verliet. Dit doelpuntloze spel biedt de Zeeuwse hoofdstedelingen weer alles kans op een finaleplaats. Daarvoor zal er zaterdag op eigen veld eerst echter nog van Roermond gewonnen moeten worden. dammers, op dat moment het sterk ste gedeelte van de ploeg, bleek steeds weer een onoverkomelijke hindernis. Daarnaast hanteerden de Rotterdamse verdedigers regelmatig met succes de buitenspelval. Desondanks bleef de Middelburgse druk aanhouden, terwijl De Mus- schen-voorwaartsen de voorzetten aan de andere kant bleven verprut sen door te langzaam en onzeker spel. In het eerste halve uur was Vermeirssen (in de 28e minuut) het dichtst bij een doelpunt, maar zijn harde schot van korte afstand, werd op miraculeuze wijze gestopt door keeper Ed Zoeter. Als de ploeg van Piet Lindenberg je Limburgers zaterdag even onbe vangen en met hetzelfde enthousias me tegemoet treedt als het in het afgelopen weekend tegen De Mus schen deed, moet het Roermond van twee weken geleden toch wel een metamorfose ondergaan wil het Mid delburg voor eigen publiek kunnen kloppen. Al heeft het in het eerste half uur van de tweede helft een tijd lang gespannen, kreeg Middelburg met dit gelijke spel in Rotterdam toch zeker loon naar werken. Zelfs een voorsprong zou bij de rust niet onverdiend geweest zijn. In de eerste helft waren de Middelbur gers verreweg superieur aan het on zekere, en in de voorste linie bij zonder zwakke, De Musschen. Vanaf de eerste minuut traden de Zeeuwen zelfverzekerd naar voren, hetgeen direct resulteerde in de verovering van het middenveld. Vanuit de ver dediging werden de spitsen Bert, Pen- tury en Ton Hendrikse voorzien van series voorzetten. Vooral Pentury, die dit keer bij wijze van uitzondering eens niet zo zwaar gedekt werd, sprintte regel matig langs twee, drie tegenstanders, maar de laatste linie van de Rotter- (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Frans van Turen- hout, directeur sportif van Trico No- bic, heeft met de KNWU overeen stemming bereikt over de uitzending van de ploeg naar de Ronde van Oost-Zwitserland van 26 tot 29 juni, In verband met de Zeeuwse kam pioenschappen (op 29 juni) kon men niet vier sterke Zeeuwen (Van Poecke, Vonck, De Vrieze en Priem) naar het buitenland sturen. Men is nu overeengekomen dat Cees Priem en Ko de Vrieze thuis sullen blijven Hun plaatsen worden ingenomen door Wim Wanders uit Meerssen (winnaar de van de Ronde van Twente) en Chris Pepels uit Stein (winnaar van de Ronde van Limburg). De Vrieze en Priem zul len nu deel kunnen nemen aan de Zeeuwse titelstrijd in Graauw. Het was aanvankelijk de bedoeling B plaats van Theo van Poecke Cees Priem mee te nemen. Op verzoek van "riem zag men daar later echter van pf- De Goese renner zou de Ronde van Oost-Zwitserland te zwaar vin den zo kort na de wedstrijden op het eiland Man. (Van onze zwemmedewerker) GOES De uitslagen van de «euwse zwemkampioenschappen: W m vrije slag dames: 1 M. Wolff, p'V. in 12.47.9; 1500 m vrije slag «eren: 1 P. Schop. Ganze in 22.17.0; m rugslag heren: 1 A. Veerman Moeide in 2.53.6; 100 m rugslag da- Bes; l M. Wolff S.Z.V. in 1.28.7; 100 B schoolslag jongens onder de 12 !aar: 1 G. van der Neste, Schelde in 100 m vlinderslag heren: 1 A. rolwerk, Luctor, in 1.22.8. <00 m. vrije slag meisjes onder de jaar: 1 E. Wolff S.Z.V. in 1.33.6; 00 m rugslag jongens onder de 14 lar: 1 W. de Kam S.Z.V. in 1.20.9. m rugslag meisjes onder de 16 ™r: 1 M. Wolff, S.Z.V. in 1.36.2; 200 schoolslag heren; 1 P. Schop, Gan- 'jh 3.08.0; 100 m schoolslag meisjes der de 14 jaar: 1 M. Vercruijsse, aakman in 1.43.7; 100 m vrije slag arnes: 1 M. Wolf£) s.z.v., in' 1.14.2; vlinderslag jongens onder de 12 1. M. van Goeije, Scheldestroom do ii - 100 m ru§s'ag meisjes onder jaar: 1 S. van Oost, Ganze in 100 m schoolslag jongens on- 16 jaar; 1 T. Vis, S.Z.V., in i»"j 50 m- vlinderslag meisjes on- i, '2 jaar: 1 A. Bracke Zeehond d» J 100 m vrÜe sla8 jongens on- ?e 14 jaar: 1 J. van der Hooft, Scheids in 1.15.4; 100 m schoolslag Ssiti f'atettf *100. 1 btetor In het laatste kwartier werd het wat drukker voor het domein van Johny But omdat Paul Roodnat zijn bewaker Leo van Liere van zich af schudde door naar rechts uit te wij ken. Als linksbinnen nam hen een kwartiertje voor het einde van de eerste helft een corner op rechts. Het werd een gevaarlijke inswinger, die echter op tijd door de Middelburgers werd onderschept. Na de rust was het spelbeeld totaal gewijzigd. Het was nu De Musschen dat opdrong en Middelburg dat taktisch en koelbloedig verdedig de. Het herboren De Musschen was grotendeels een resultaat vain een mentale opkikker, in de pauze door trainer Frans de Kruis toegediend. „Ik weet dat zij het kunnen. Maar waarom moeten zij altijd wachten tot de tweede helft voor er iets ge beurt", vroeg de oefenmeester zich na afloop teleurgesteld af. Zijn donderspeech had succes. De Rotterdammers namen het initiatief en gaven het de eerste 35 minuten niet meer uit handen. In die tijd kre gen zij legio kansen, die echter al lemaal werden gekeerd door paal, lat of de uitstekend op dreef zijnde Johny But. Kort nadat de hardwer kende Wim Groenewegen en Arie Delmotte hun loeiers het doel net zagen missen, nam scheidsrechter Van de Vlas een beslissing, die zelfs de anders zo beheerste Piet Linden berg het veld deed opstormen. Op advies van een van zijn grens rechters, die had geconstateerd dat Johny But bij een doeltrap naar Ad Verhey schopte, wees de referee naar de penaltystip. Middelburg leek ver slagen, maar dat was slechts voor enkele seconden, want Dick Ver schoor schoot de ba] naast. Er was nog niets verloren. De Musschen was echter niet uit het veld geslagen. Het bleef aanval len. Maar ook nu bleven treffers uit al moest Anton Schoenmakei's de bal daarvoor wel van de doellijn ha len (22e minuut) en miste Verschoor halverwege de tweede helft de kans van zijn leven door voor open doel naaat te schieten. De laatste 10 minu ten kwam Middelburg weer uit de verdrukking. Delmotte dwong de goalie tot een uitval. Boera, die in Rotterdam ook een bijzonder goede wedstrijd speelde, schoot in de 39e minuut een terugspringende bal net naast, terwijl Pentury de adem van De Musschen-aanhang deed stokken met een supersonische loeier tegen de paal. Maar het bleef 00, een uitslag waar Piet Lindenberg bijzonder ge lukkig mee was. „Voor ons is dit een overwinning", verklaarde hij. Of zijn ploeg in de tweede helft niet wat te gevaarlijk defensief was gaan spe len? „Wij moesten in de tweede helft wei wat terug omdat De Musschen sterker naar voren kwam". Wim Groenewegen vond die druk van de Rotterdammers in de tweede helft wel meevallen: „Ze vochten wel harder, maar desondanks vind ik dat we een leuke wedstrijd gespeeld hebben". „Tenslotte konden we de laatste tien minuten ook terugkomen, toen we dat wilden", voegde Arie Delmotte er aan toe. Bert Pentury wilde in de kleed kamer nog wel even uitleggen wat de opzet van Middelburg was ge weest: „Wij speelden met vier man achter, daarvoor Arie Delmotte, drie man in de middenlinie en Hendrikse en ik voor. Die opzet is erg goed ge slaagd, Wij kregen in de eerste helft veel goede ballen aangegeven. In de eerste 30 minuten van de tweede helft was het minder, maar toen speelden wij ook met de hele ploeg teruggetrokken." De stand in deze groep is nu: Roermond 3 2 0 1 4 53 Middelburg 3 1 1 2 3 23 De Musschen 4 1 1 2 3 45 In een wedstrijd voor groep A van de strijd om het Nederlands voetbalkampioenschap voor amateurs heeft Sport Club Enschede zaterdag avond op eigen terrein met 31 ge wonnen van AFC. De stand in groep A is nu: Een gevaarlijk moment in de eerste helft voor het doel van De Musschen. Een van de Rotterdamse verdedigers tracht met een spectaculaire omhaal een kopbal van Bert Pentury (nog net zichtbaar (tweede van rechts) on schadelijk te maken. SC Enschede AFC Drachten 7—2 5—5 3—8 (Van onze tennismedewerker) VLISSINGEN Begunstigd door uitstekend weer konden gisteren on der grote belangstelling de finales van de Zeeuwse districtstenniskam pioenschappen worden verspeeld. Dat deze kampioenschappen door de jeugd werden beheerst lag in de lijn der verwachting. De nieuwe kam- pioenen in het dames enkelspel An neke Prins, zeventien jaar, en in het heren enkelspel Robert Jan van Feen, 16 jaar, beiden uit Goes, benadruk ken deze jeugdige hegemonie nog eens. Anneke Prins was reeds de ge doodverfde winnares. Echter dat zij Wilma Draak in de finale met 6-0, 6-10 zou verslaan was voor iedereen een verrassing. Het vroege aanvangs- uur (9.30 uur) is wellicht mede 00» zaak geweest van deze eenzijdige fi nale, die volledig door het harde ba- selinespel van Prins werd beheerst. Aangezien het tempo duidelijk te hoog was voor Wilma Draak en zij hiertegen niets wist te beginnen werd z'ij, ontmoedigd, in drie kwartier van de baan gespeeld. De eveneens om 9.30 uur gestarte herenenkel-finale bracht Jan van de Feen en Piet Vreeke tegen elkaar. Piet Vreeke, reeds voor het derde achtereenvolgende jaar in de finale, moest ook nu weer voor de derde achtereenvolgende maal genoegen nemen met de tweede plaats. Nervo siteit was er de oorzaak van dat hij niet in zijn gebruikelijk spel kon ko men. En Jan van de Feen maakte daar gebruik van om met enigszins overtrokken uitslag, 61 63, aan het langste eind te trekken en voor een eerste verrassing te zorgen. „Nog eenmaal en je gaat er uit'.", bezweert scheidsrechter Van de Vlis doelman Joliny But, nadat hij natrappen van de Middelburg-doelman heeft geconstateerd. De toegekende strafschop zou even later door Dick Verschoor naast geschoten worden. In de dames dubbeifinale stonden opnieuw Wilma Draak en Anneke Prins tegenover elkaar. Gesteund door respectievelijk Jacqueline Fi- scheraux en Jet de Haas. De volley moest de doorslag geven en daar dit bij Anneke Prins en Jet de Haas be- .Bsjes onder de 16 jaar: 1 M. Wolff .1in 1.43.9; 100 m rugslag jon- de 16 jaar: 1 A. Veerman bJI® 'n T-19-2; 400 m vrije slag da- 1 J; Fransoo, Luctor in 6.21.5; m vrije slag heren: 1 T. van Maris, ze in 2.33.5; 4 x 100 m vrije slag e dames: 1 De Ganze in 5.46.4; m wisselslag estafette heren: in 5.22.4. (Van onze zwemmedewerker) Het eerste deel van de Zeeuwse zwemkampioenschappen, die onder voortdurende regenval in het ge meentelijk zwembad in Goes werden gezwommen zijn voor Piet Schop van De Ganzen en Martha Wolff van S.Z.V. zeer succesvol verlopen. Piet Schop veroverde twee kampioen schappen en twee tweede plaatsen, terwijl Martha Wolff maar liefst vijf kampioenstitels mee naar Souburg nam. Tonnie Veerman van De Schel de uit Terncuzen behaalde eveneens twee titels. Vooral zijn zwemmen op de 200 meter rugslag heren was imponerend. Op de laatste 20 meter passeerde hij favoriet Ad Koopman van Luctor en won in een tijd die slechts 0.4 seconde boven het Zeeuws record lag. Slechts twee Zeeuwse records zijn gesneu veld. Dat dit er niet meer waren moet aan het koude water en het koude weer worden geweten. Vrij dagavond werden de 800 meter dames en 1500 meter heren afgewerkt. Carita Salome startte als favoriete, doch na 200 meter zou blijken dat zij het bijzonder moeilijk zou krijgen. Martha Wolff lag toen al 5 meter voor en dat bleek voor Carita Salome niet meer te overbruggen. Sterke Wolff ging door en tikte aan in de tijd vat) 12.47.9 hetgeen een verbe tering van het Zeeuws record van Carita Salome met bijna 20 seconden betekende. Ook Carita Salome bleef onder haar oude record. De 1500 meter heren was aanvan kelijk zeer spannend. Titelhouder Theo Guillet nam na 150 meter zwemmen de kop van de veel te snel gestarte Ronald van Goeije (Schelde stroom) over en ging hard door. Piet Schop zag tijdig het gevaar en kon na 500 meter zwemmen aansluiting krijgen. Theo en Piet bleven 200 me ter lang zij aan zij. Toen verhoogde Piet het tempo dermate dat Theo moest lossen. Piet Schop werd dus kampioen voor Theo Guillet en de uitstekend zwemmende Sjaak van der Hooft (Schelde). ter verzorgd was, ging de overwin ning naar de Goese meisjes. De herendubbel ging tussen Wim Mattez en Robert Jan van de Feen, beiden uit Goes, en de gelegenheids combinatie Jan Kamermans en Piet Vreeke. die soms uitstekend spel te zien gaf. Met harde groundstrokes en gevarieerd volleren aan het net was het een lust voor het oog voor de toeschouwers naar deze strijd te kij ken. Piet Vreeke speelde nu voor treffelijk en aangezien Jan van de Feen een bijna perfecte lob hanteer de. waartegen vooral Wim Mattez niet bleek opgewassen, sloot deze combinatie tamelijk goed. In ieder geval beter dan die van Goes, zodat weliswaar in drie sets de zege naar de Dornburgs-Vlissingse combinatie ging. Tenslotte bracht de gemengd-dub- belfinaie Piet Vreeke voor de derde maal, hetgeen soms scheepsrecht en soms te veel is, op de baan, te zamen met Ineke Vreeke. Tegenstanders waren Wilma Braak, ook al voor de derde maal. en Jos Hermsen, een telg uit de tennisfamilie uit Vlissin- gen. In een gelijkopgaande wedstrijd waarbij de heren elkaar wel in even wicht hielden, maar Ineke Vreeke sterker volleerde dan Wilma Braak, won de Domburgse combinatie met 63 8—-6. Bij de prijsuitreiking door de voorzitter van DOS. de heer C. Wonderghem werden de heren Ga- sille, Van Zalinge en Muller bedankt voor het vele organisatorische werk. Uitslagen: heren enkel: halve fi nales: Vreeke - Drost 64 119; Wattez - Van de Feen 06 63 46; finale: Vreeke - Van de Feen 16 36. Dames enkel: Braak - Wisse 64 62; Prins - Hendrikse 62 75; fniale: Braak - Prins 06 06. Dames dubbel: Braak-Fischeraux - Bode-Meijer 63 60; De Haas- Prins - Van Bergen-Prins 75 63; finale: Braak-Fischeraux - De Haas- Prins 46 26. Heren dubbel: Vree- ke-Kamermans - Hermsen-Schuur 5—7 9—7 6—3; Wattez-Van de Feen - Drost-Bellaart 63 36 64; finale: Vreeke-Kamermans - Wattez-Van de Feen 26 63 64. Gemengd dub bel: Vreeke-Vreeke - Bode-Booy 64 60; Prins-Wattez - Braek- Hermsen 26 36; finale: Vreeke- Vreeke Braak-Hermsen 63 86. VOETBAL Chili heeft in Maag denburg voor 20.000 toeschouwers de vriendschappelijke voetbalwed strijd tegen Oost-Duitsland met 1 0 gewosnnan. Invaller Javar scoorde in de laatste minuut. (Van onze sportcorrespondent AXEL De heer A. Suy uR Koe wacht, lid van de plaatselijke schut- tersmaatschappij St.-Sebastian, heeft een bijzonder stempel gedrukt op de Zeeuwsch-Vlaamse handboogkam pioenschappen op de staande wip. Deze Koewachtse schutter leverde met een totaal van 12 punten het leeuweaandeel in de overwinning van zijn ploeg in het handboogkam pioenschap voor viertallen. Boven dien schreef hij het persoonlijk kam pioenschap op zijn naam. Twaalf viertallen, de finalisten uit drie sectoren, streden op het fraaie schietterrein van de schuttersmaat- schappij Ons Vermaak in Axel ver beten om het fel begeerde kampioen schap. Na de eerste ronde bleken de pelotons uit Koewacht, Westdorpe en Graauw de grootste kanshebbers op de titel. In de tweede beurt liep Koe wacht door toedoen van A. Suy, Th. de Waal, A. Jansen en F. van Poucke verder op de concurrenten uit en be haalden de zege. De volledige uitslag luidt: 1 Koe wacht 31 punten; 2 Graauw 2, 37; 3 Westdorpe 25; 4 Graauw 1 20; 5 Aar denburg 2, 20; 6 Axel 19; 7 St.-Jan- steen 1, 18; 8 Hulst 17; 9 Zuiddorpe 16; 10 St.-Jansteen 16: 11 Aardenburg 1, 16; 12 Kloosterzande 15. Het persoonlijk kampioenschap was een mooie triomf voor A. Sny. Hij scoorde tien punten in twintig schoten. De heer A. de Beleir werd met een totaal van zes punten reser ve-kampioen. Het Graauwse jeugdteam versloeg de jeugdviertallen uit Kloosterzande en Axel. R. Steyaert uit Graauw schreef het jeugdkampioenschap op zijn naam met 13 punten. De jeugd- teams schoten als volgt: I Graauw, 26 punten; 2 Axel 22; 3 Klooster zande 21. De prestaties van de jon gens oogstten alom bewondering. Vele oudere schutters konden de sco res van de jeugd niet evenaren, laat staan overtreffen. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse korfbaicompetitie is het bijna ge beurd. Er rest nog een wedstrijddag, waarop de achterstallige wedstrijden gespeeld zullen moeten worden. In de eerste klas speelde Zuidwesten* 1 en Tjoba 2 hun laatste wedstrijd. Zuidwesters Het er geen enkele twij fel over bestaan, wie de ware kampi oen is. Met 2-10 zegevierde het en stelde hiermee de doelcijfeis op het zeer goede aantal van 147-40. Ook hieruit blijkt weer dat Zuidwesters dit seizoen te sterk was voor de eer ste klas. In de tweede klas deed Swift IV hetzelfde. Het versloeg Animo III met niet minder dan 11-1. Hun doel- cijfers waren 107-45. Ook beduidend beter dan de andere ploegen. Swift III deed het een stuk minder. Van de gradant Blauw Wit II werd met 2-3 verloren. In de derde klas A speelden TOP en Animo IV met 2-2 gelijk, maar ook hier had deze uitslag geen invloed meer op de bezetting van de belangrijkste plaatsen. Bij de junioren wordt er nog volop gespeeld. Blauw Wit speelde zelfs twee maal. Volharding I werd met 5-7 verslagen en Stormvogels moest er met liefst 16-0 aan geloven. Door deze puntenwinst bezet Blauw Wit nu een goede tweede plaats achter kampioen Swift II. UITSLAGEN le klas: Tjoba li-Zuidwesters I 2- 10. 2e klas: Swift III-Blauw Wit II 2-3. Swift IV-Animo III 11-1. Junio ren: Blauw Wit-Stormvogels 16-0. Swift I-Volharding I 1-1. Swift II- Atlas 9-1. Volharding I-Blauw Wit 5-7. 3e klas A: TOP-Animo IV 2-2. Adspiranten A: Swift B-Stormvogels A 4-1. Animo A-Swift B 7-2. Blauw Wit A-Stormvogels A 2-2. Adspiran ten B: Ondo A-Atlas 3-0. Swift snel- Animo B 2-0. Adspiranten C: Ondo B-Animo C 1-1. Adspiranten E: Iaic- tor B-Blauw Wit C 0-2. Pupillen A: Tjoba C-Stormvogels A 0-1. Pupillen C: Tjoba B-Zaamslag 0-1. Volharding- Luctor 1-3. De race om het Zeeuwse kampioenschap 200 meter heren rugslag. V.l.n.r.: J. Rijn, B. van Goeye (winnaar), T. Visser en L. Spelier. Wim de Kam van het Souburgse S.Z.V. is de eerste Zeeuw sinds 12 jaar die de limiet heeft gehaald die is gesteld voor deelname aan de na tionale zwemkampioenschappen te Breda. Op prachtige wijze won hij de 100 meter rugslag jongens onder de 14 jaar in de tijd van 1.20.9 (de limiet was 1.22.0) Ook Martha Wolff kan de limiet op de 100 meter vrije slag meisjes onder de 16 jaar nog halen. Vorige maal zwom Martha L.10.8, doch in het kode water in Goes kwam zij nu niet verder dan 1.14.2 (de li miet is 1.12.0). Ze zal dus volgende week in Terneuzen alles moeten ge ven anders gaat deze kans haar neus voorbij. Martha Wolff won overigens de 100 meter rugslag, de 100 meter vrije slag, de 100 meter vlinderslag en de 100 meter schoolslag waarmede ze wel bewees dat zij all round is. Het zou voor haar wel bijzonder sn-eu zijn als zij de limiet voor de nationale kampioenschappen niet zou halen. Op de 100 meter vlinderslag heren heeft Bram Volwerk (Luctor) de ti tel van clubgenoot Theo Guillet over genomen na felle strijd met Piet Schop, en Hans Stoelhorst (S.Z.V.). De 200 meter schoolslag heren lever de de tweede titel op voor Piet Schop die favoriet Piet Castel (S.Z.V.) gedecideerd achter zich liet. De 200 meter vrije slag heren was wel bijzonder sipaninend. Titelhouder Ronald van Goeije nam aanvankelijk de leiding doch Piet Schop nam de leiding over op korte afstand gevolgd door Tonnie van Maris. Piet Schop leek een gemakkelijke overwinning te zullen behalen. Doch door een verrassend snelle eindsprint van. Tonnie werd Piet toch nog zijn derde titel onthouden. Nog een uit gesproken kanshebber zou deze mid dag sneuvelen. Het was Adrie Weeda van De Braakman die op de 100 me ter schoolslag jongens onder de 16 jaar gedecideerd werd geklopt door Theo Vis van S.Z.V. Carita Salome - door het niet meezwemmen van Martha Wolff op de 400 meter vrije slag dames - dé gedoodverfde kam pioene op dit nummer werd verras send verslagen door Jannie Fransoo van Luctor. De heren estafetteploeg van Luc tor behaalde met de zwemmers Ad Koopman, Frits van Borredam, Bram Volwerk en Frans van Krniningen een prachtige overwinning op de 4 x 100 meter wisselslag estafette in de nieuwe Zeeuwse recordtijd van (Van onze sportcorrespondent) YERSEKE Onder grote belang stelling herdacht de gymnastiekver eniging VZOS uit Yerseke het 75- jarig bestaan. De officiële ontvangst vond- plaats op het gemeentehuis, waar waarnemend burgemeester, wethouder Pekaar, het woord voerde. Een zeer druk bezochte receptie had plaats in hotel Nolet. Achtereenvol gens werd het woord gevoerd door de heer v. d. Venden, secr. KNGV, met aanbieding van gouden herinne- ringsmedaille; de heer Ossewaarde, voorzitter ZEBRA; de heer Boon uit Hansweert namens de zustervereni gingen; secr. Van Sche't van Sparta Dordrecht en de heer Glerum, voor zitter van Mozart. Een schat van bloemen werd aan geboden naast vele gaven in natura, waaronder een zeer groot bedrag van leden en oud-leden en bestemd voor de aankoop van een geluidsinstallatie. Onder gunstige weersomstandigheden werden een mars en een défilé uitge voerd. De deelnemende turnvereni gingen waren VZOS - Yerseke; PSV -Eindhoven: Sparta - Dordrecht; WIK - Rilland; Interscaldis - Waarde: Sparta - Krabbendiike: WIK - We- meldinge: Olympia - Kan^'le: KGV - Kloetinge: Volharding - Goes: UDI - Wolphaartsdijk. De massale turndemonstratie op het voormalig sportterrein moest jammer genoeg als gevolg van de regen vroegtijdig worden afgebroken. Ook de galademonstratie kon niet op het sportterrein worden gehouden, maar werd verplaatst naar de turnzaal aan de Tuinstraat. Hierdoor was het niet mogelijk het volledige programma uit te voeren. Ondanks deze handicap stond de uitvoering en de afwerking op zeer hoog peil waarvan de aan wezigen zeer hebben genoten. Ondanks de betrekkelijk kleine ruim te hadden nog 500 personen een plaatsje weten te bemachtigen. Even als op de receptie moesten velen wor den teleurgesteld. Doorlopend werd medewerking verleend door de mu ziekverenigingen „Mozart" en „OKK". Ook de taptoe koh geen doorgang vinden op het sportveld. Een oplos sing werd gevonden door deze te hou den op de speelplaats van de Prinses Beatrixschool. De muziek had plaats genomen oo het platte dak van da school en de drumband stond bene den opgesteld. Het bestuur van VZOS en in het bijzonder de directeur van VZOS. de heer P. Van Boven met zijn helpers, die bergen werk voor dë organisatie hebben verzet, kunnen met genoegen en tevredenheid op dit jubileum terugzien.

de Stem | 1969 | | pagina 13