OSSENDRECHTER WAS OPPERMACHTIG IN WOUW H££ Zevende zege "-^^WÊÊIBÊÊÊÊ m<-m Cv voor sterke Hoogerheide Berkhout snelst in spurtte Alphen Peter Vonck - uitstekende vorm - klopte De Vrieze in eindspurt Adri Wouters in Bavel sterkste HUNTFIi kort) PECH ONTNAM SIGMANS DE OVERWINNING Uitvallers aal gratis de eeü goed week intiespelletjes Itsderkrant de speelgoed winkel Twee overwinningen in een weekend Peter Voiick won weer Wereldkampioenschap met 31 landen Motorcross in Emmen Uitslag* Uitslag GRAND PRIX VOOR BELG ROBERT F0KD 2081 10.478 inci. B.T.W. WÏÏfjT pM mPiwk 4®3 i M i m ^YhTmI=H im i ITTh Bf jB •TiP?* FÏR vU 01 ffi Mislukt VIJFDE SPORTPAGINA DE STEM VAN MAANDAG 23 JUNI 1969 IN »T L. Voorzitter W. Meule- KNVB heeft in Venlo de ;up, de prijs voor de spor- balploeg in het afgelopen tgereikt aan de Venlose ïsie-vereniglng VVV. Het js behorende bedrag van d gulden zal door het be- VW voor het grootste ge- beschikking worden ge- [e weduwe van de bij een ik om het leven gekomen il-speler Leo Raats. jsche, een zestienjarige tbaljunior, heeft in Ham een uniek officieus rd gezorgd door een bal linuten en 36 seconden in te houden. Rasche liet de ïaal stuiten, 6221 maal op 6 keer op het hoofd. I. Te Milaan heeft de voor- iropese kampioen welter- irmelo Bos si de Antilliaan Mack op punten versla- ïks het feit dat Bossi in ronde werd neergeslagen oedende linkerwenkbrauw Italiaan nam hiermee re- Mack, die hem op 14 aug. orige jaar versloeg in een r de Europese titel. Mack verslagen door de Italiaan :rtini. Het gevecht Bossi— d plaats voor 4.000 toe- In het Berlijnse Sportpa- de Argentijnse zwaarge- ar Bonavena door opgeven de ronde van de Duitser ■rupe. Er waren ruim vijf ijkers. PORT. Bij een 24 uurs op de Nürburgring is een geluk gebeurd. De Duitser au raakte met zijn NSl' door onbekende oorzaak g. De wagen vloog in brand die zijn veiligheidsriemen loskrijgen, liep zeer zware den op. Hij werd per heli- ar een ziekenhuis in Keu- cht. De elfde Grote Prijs a voor Formule-2 renwa- wonnen door de Brit Robin in een Brabham. Hij legde len af in 1 uur, 12 minuten len. Zijn gemiddelde snel- oeg 215,435 kilometer per HTHEFFEN. De Hongaarse ffer Imre Foeldi heeft tij- ïterland Hongarije Oost- in Boedapest zijn eigen ord drukken in de bantam- rsse met een kilogram ver- gebracht op 125 kilogram. bracht de Portoricaan Baez vorig jaar juni het- wicht omhoog, maar deze is nog niet officieel als we- erkend. ESPORT. De Nederlandse ans Brugman op Sky High laathuis op The Saint zijn tijdens een internationaal hippique in het Duitse ls tweede geëindigd in een nummer. De Nederlanders >or het 500 meter lange par- larin elf hindernissen met ongen waren opgesteld, een 133,9 seconden nodig. De Wosskampf en Snoek ein- et een totaaltijd van 128,8 op de tweede plaats. tTEN. De Belgische biljart- npiche heeft het negende kampioenschap driebanden s gewonnen. Kempiche ze- na de twee laatste wedstrij- de club Barcelona te heb- nnen. De eindstand van het Kempiche (België) 20 pnt.; 10; Amargebro (Denemar- Berliner B. 1921 (West- 10; Benfica (Portugal) 6 HEN. Engeland heeft de vemontmoeting tegen Zuid- vonnen. De verzwakte Zuid- ploeg, die op de eerste dag achterstand had van 38 II33) verloor uiteindelijk ■76. Slechts vier onderdelen in een Zuidslavische zege. was de overwinning van ie op de 100 meter school- tuigend. Met 1 minuut 11,1 vas hij 1,9 seconde sneller trit Roberts. Bij de dames Heen de 200 meter vrije slag ïlavische zege op: Ana Bo- met 2.18,3 sneller dan de Ilex Jackson (2.19,1), Vier lalde Engeland een dubbele wijl in de beide estafettes de Britse ploeg de sterkste zend Franse zwemsters en s, in leeftijd variërend van jaar, hebben dit weekeinde een uniek wereldrecord ge- p de 1000 x 100 meter vrije waren leden van de Racing "ranee. Na 25 uur 58 minu- seconden finishte de laat- middelde tijd was 1 minuut iden. Tot de deelnemers be- >nder meer een echtpaar en tinderen. (ADVERTENTIE) goedweekkwartet9pe! bij f 4.-- aan speelgoed Frits Hoogerheide gaat zegevierend over de finish in Wouw. (Van een onzer wielermedewerkers) OOSTBURG Nadat de Tricot Noble-renner Peter Vonck uit Hei kant er zaterdag in was geslaagd de Ronde van Kapelle-Biezelinge op zijn naam te brengen, heeft hij het ge presteerd om zondag in het kermis» criterium van Oostburg eveneens met de bloemen naar huis te gaan. Nie mand van de vele toeschouwers zou tien kilometer voor het einde in een overwinning van deze renner hebben geloofd. Op dat moment waren er immers nog steeds vier koplopers, n.l. F. Kis- ner, C. de Vrieze, H. Koot en B. Fran se. De drie eerstgenoemde waren er in de 44e ronde (er waren 100 ron den te rijden) in geslaagd om aan sluiting te verkrijgen met de vluch ters van het eerste uur: B. Franse en BRNO (ANP) Voor de wereld kampioenschappen wielrennen (ama teurs), die van 15 tot 24 augustus in Brino worden gehouden, hebben renners uit 31 landen ingeschreven. In totaal komen 1201 deelnemers, verzorgers en officials naar Brno. G. Paridaen, waarvan Paridaen even later de inspanningen moest bekopen en terugviel in het peloton. Precies half koers ging de overwinnaar van deze koers, Peter Vonck, op zoek naar de leiders. Het leek erop, dat hij inderdaad aansluiting zou krijgen, doch tot op een tiental meters van de leiders genaderd, kreeg hij een zware inzinking te verwerken en viel eveneens terug in het peloton. Toen 20 ronden voor het einde Kis- ner, Franse, De Vrieze en Koot op het punt stonden om iedereen een ronde erin te rijden ontvluchtte Moel- ker het peloton. Zijn voorbeeld werd 15 ronden voor het einde gevolgd door Vonck en Van Poucke. Onder luide aanmoedigingen van het pu bliek slaagde dit drietal erin er vijf ronden voorhet einde de leiders in gezelschap van het gedubbelde pelo ton, terug bij te benen, zodat we de volgende zes leiders kregen: Van Poucke, Vonck, Kisner, Franse, De Vrieze en Koot. En terwijl iedereen verwachtte, dat deze zes het in de sprint onder elkaar zouden gaan uitvechten, sprong Pe ter Vonck met nog drie ronden voor de boeg plotseling weg. De andere Tricot Noble-renners plaatsten zich vooraan in het peloton om de zaak af te stoppen en daarvan maakte Vonck dankbaar gebruik om binnen 24 uur tijds zijn tweede overwinning te be halen. Een halve minuut daarna zou zijn ploegmaat Van Poucke de sprint van het peloton winnen, hetgeen hem de tweede plaats opleverde. UITSLAG P. Vonck (Heikant) 2.11.00; 2 Th. van Poucke (Koewacht); 3 J. de Vrieze (Goes); 4 F. Kisner (Heikant; 5 B. Franse ('s-Heerenhoek); 6 H. Koot (Eindhoven); T J. Westerwele (Sluiskil); 8 J. van Waes (Aarden burg); 9 M. van Leeuwen (Goes); 10 J. Moelker (Wemeldinge); li R. Lammens (IJzendyke); 12 A. Klaeij- sen (Biervliet); 13 W. van Campen (Hulst); 14 G. Paridaen (St. Kruis): 15 K. Tolhoék (Yerseke). (Van onze motorsportmedewerker) EMMEN Een defecte ontste king in de tweede manche hield Frans Sigmans van de overwinning af in de derde wedstrijd, die telde voor het nationale kampioenschap motorcross 500 cc. Winnaar werd nu Gerrit Wolsink. De eerste manche won Sigmans met glans op zijn voor deze gele genheid nieuwe Husky. Karsmakers had met moeilijkheden af te reke nen, maar kwam goed terug in de volgends serie, waardoor hij in de eindstand derde werd. Hij behield de leidiing in het klassement. Har- rie Driessen wist de tweede plaats te behalen in de eindstand wat wel bewijst dat hij er terug boven op komt na alle pech in het voorsei zoen. In de tweede manche nam Wol sink de leiding. Sigmans bleef in zijn wiel en nam geen risico omdat hij zich met deze tweede plaats ze ker wist van de overwinning. Ont stekingsmoeilijkheden maakten een einde aan zijn illusie. Hij wist zijn machine nog wel over de finish te duwen maar dat resulteerde slechts in een twaalfde plaats in het totaal klassement. Einduitslag: 1 Wolsink, 2 Dries sen, 3 Karsmakers, 4 Keizer, 5 Selling, 6 Haaker, 7 Hiemstra, 8 Veis. WIELRENNEN Anton Duyker is in Duisburg in een internationale wedstrijd over 120 kilometer eerste geworden. Jan Peetoom werd twee de voor de Westduitser Norbert Leiiske. (Van een onzer wielermedewerkers) WOUW In Wouw kwam Frits Hoogerheide weer als eerste over de finish. Zijn zevende zege van dit sei zoen was een feit. Op dezelfde ma nier als hij enige weken geleden in Ossendrecht zijn medevluchters een tiental ronden voor het einde liet staan en alleen de vrije ruimte koos. Sterk rijdend vergrootte hij iedere ronde zijn voorsprong op het kop- groepje van vier man dat in de laat ste ronde nog werd ingelopen door het peloton. Veertien kilometer was de ronde vam Wouw aan het draaien toen op de hoofden van de renners en het tal rijke publiek een hevige regenbui los barstte. Op dat moment hadden vier renners een lichte voorsprong op het grote peloton. Het zag er naar uit dat de vluchters snel Ingelopen zou den worden. De regenbui kwam voor Dick Aardboom, Jan Huyps, Jan Bruessihg en de actieve Wim Evertse op het juiste moment. Bang voor val partijen vanwege het natte wegdek minderde het peloton snelheid. Hier van profiterend vergrootte het kop- groepje, waaruit inmiddels Brues- sing wegens materlaalpech was weg gevallen, de voorsprong. Ondanks het feit dat het peloton snelheid had geminderd vonden toch diverse Val partijen plaats. (ADVERTENTIE) Berkhout (Schipluiden) gaat hier als eerste Over de finish in de wielerronde van Alphen. (Van een onzer wielermedewerkers) ALPHEN De Schipluidenaar Berkhout heeft gisteren de ronde van Alphen op zijn naam geschreven. ■Hij won de spurt van een groepje van drie man, dat verder bestond uit Ad Overveld uit Zegge en Guus Lelieaart uit Helvoirt. Amateurs: 1 Fr. Hoogerheide, Os sendrecht, 100 kilometer in 2.31.10; 2 H. Stander Oude Tonge, 3 M. Ber- toe Den Haag; 4 H. Jacobs Nes a.d. Amstel; 5 F. Ouwerkerk Rotterdam; 6 L. Bogers Ossendrecht; 7 T. v.d. Valk Zandvoort; 8 F. Buermains, Wouwse Plantage; 9 B. Slings, Al- blasserdam; 10 P. Heyster Schiedam 11 W. Evertse Zierikzee; 12 J. Ve- gear Reeuweijk; 13 J. Huyps Heerle; 14 W. Bruekel Roozenburg; 15 K. Dorrepaal Leiden; 16 J. v. Housselt Varik; 17 P. Maas Heerle; 18 D. Van Veenendaal Groningen; 19 D. Aard- oom Puttershoek; 20 C. Korsmit, Zevenbergen. Nieuwelingen: 1 H. Gijsel St. Jan- steen 60 kilometer in 1.29.45; 2 M. Remijn, Kwadendamme; 3 W. van Rees, Bergambacht; 4 F. Huyzen, Kloetinge; 5 H. Rietkerken Schiedam 6 J. Buitendijk Bergse Hoek; 7 P. Drost Lisse; 8 R. van Trigt Hillegöm 9 G. van Laarhoven Heiningen; 10 H. Hellemons Roosendaal; 11 C. Buyk Wouw; 12 R. Pols Delft; 13 R. Rijs- dijk Oud Gastel; 14 F. van de Enden Monster; 15 G. Habets Den Haag. Het was de finale van een vrij vlakke koers. Ronden lang was er niets gebeurd, toen plotseling een vluchtgroep van tien man zich af scheidde. Berkhout, Overveld, Lelie- Op de foto de start van de amateurs in de Ronde van Kapelle. aart, Schijf, Plieger, Edwards, Schelling, Dubbelman, Van Est en Smeekes wa.en het „gelanterfaniter" in het peloton beu en scheurden zich los van de gjrote groep. In hoog tempo werd binnen korte tijd een beslissende voorsprong verkregen. Enkele ronden voor het einde kwam er ook een breuk in de kop groep. Lelieaairt, Overveld en Berk hout voelden niets voor een sprint met een vrij grote groep van tien man en vluchtten de vrije ruimte in. Het driemanschap wist de voor sprong te behouden en uiteindelijk veroverde Berkhout de erebloemen. (Van een onzer wielermedewerkers) KAPELLE De momenteel in uitstekende vorm verkerende Peter Vonck heeft zaterdagavond de Jruitionde" van Kapelle gewonnen. '°sck, die kort voor het einde sa- ®en met De Vrieze was ontsnapt een anggcrekte groep, bleek in °e eindsprint duidelijk sneller dan !'Jn teamgenoot van Tricot-Noble. 'P het snelle parcours lag het tem- W zeer hoog. Vooral in het eerste la|f uur, toen er al 25 kilometer berden afgelegd. Wat eerder had- [jen Koot, Klaeyssen, Paridaen en jfiuicke zich losgemaakt uit het Pe- '»n maar genoemd viertal kreeg spoedig geze'schap van De Wilde, Vau Hasselt, Freijters en de plaat- se"jke renner Kuzce. Een jacht van Vonck en Van Cam pen mislukte, maar Van Poucke kon wel bij de leidarsgroep komen, ter wijl ook Van Geel en Kisner zich vooraan kwamen molden. De hoofd macht kreeg echter hooguit 20 se conden winst en dit zou te gering blijken om een felle tegenactie van het restant van het veld, die geleid werd door Evertse en Van Leeuwen, te weerstaan. Na 45 kilonieter kwam alles dan ook weer samen. Paridaen, bijzonder actief, ging met nog 15 kilometer te doen opnieuw de ruim te in, met De Jonge, Maas en Den Boer aan zijn wiel. Met uitzondering van de Jonge bezat dit kwartet toch te weinig kwaliteit om ook deze vlucht met effect te kunnen bekro nen. Eerst wipten er zes man naar voren maiar ook de rest kon kort daarop de fusie tot stand brengen. Iedereen begon reeds rekening te houden metde aankomst van een nog compact veld maar Ko de Vrie ze en Peter Vonck dachten daar an ders over. Een fiks regenbultje had hun strijdlust alltrminst gedoofd en met nog 8 kilometer voor de boeg kon een demarrage van dit tweetal niet tijdig worden gepareerd. Spoe dig namen deze coureurs 15 secon den voorsprong maar moesten in de laatste ronde toch nog alles geven om hun positie vooraan te handha ven. Een zeer felle tegenactie van de groep waarvoor Evertse en Van Leeuwen het Intiatief namen had bijna succes. Met slechts veertig me ter voorsprong stoven Vonck en De Vrieze doop de finiseh voor een groep van 21 renners die over de streep werd gevoerd door Cees van Dongen voor de toch ook rappe Ha genaar Van Leeuwen. 1 P. Vonck (Heikant) 80 km in 1.57, 2 J. de Vrieze (Goes), 3 C. van Don gen (Oud-Gastel), 4 H. van Leeu wen (Den Haag), 5 A. Klaayssen (Biervliet), 6 W. Evertse (Zierikzee), 7 L. Embregst (Stampersgat), 8 H. Koot (Eindhoven), 9 C. Freijters (Zegge), 10 W. van Campen (Hulst), 11 Th. vam Poucke (Koewacht), 12 G. Paridaen (St-Kruis), 13 J. Tol hoék (Yerseke), 14 T. van Hasselt (Roosendaal), 15 J. vam Geel (Bre da), 16 A. Kuzee (Kapelle), 17 B. Franse ('s Heeremhoek), 18 F. Mey- aard (Wemeldinge), 19 R. Roks (Sprundel), 20 J. Moelker (Wemel dinge)- Amateurs: 1. Berkhout, Schiplui den 100 km in 2.20.10; 2. Overveld, Zegge; 3. Lelieaart, Helvoirt; 4. Schijf, Poeldijk; 5 Plieger, Lex- mond; 6. Edwards, Engeland; 7. Schelling, 's-Gravendeel; 8. Dubbel man, Lage Zwaluwe: 9. Van Est, Tilburg; 10. Smeekes, Gilze; 11. Hoofs, Den Bosch; 12. Smulders, Tilburg; 13. Brinkman, Rotterdam; 14. Oosthoek, Zuidlamid; 15. Van Driel, Werkendam. Nieuwelingen: 1. Breur, Schiedam 50 km in 1.10.03; 2. De Nore, ToiLhoek; 3. Brinkman, Rotterdam: 4. Voesenek, Prinsen beek; 5. Van Helvoirt, Tilburg. Ad- spiranten: 1 Bruinings, Reusel 24 km in 42.05. NIORT, (ANP) De Belg Joel Robert heeft in Niort de Grote Prijs van Frankrijk, meetellend voor het wereldkampioenschap mo torcross in de 250 cc-klasse, gewon nen. Hij bracht beide manches op zijn naam. De Zweed Olie Petters- son en de Belg Sylvain Geboers de len de tweede plaats in de eind rangschikking. GRANDIOZE REISWAGEN 6 cil. motor, sublieme acceleratie, veel veiligheid, zoals rembekrach- tiging en achterruitverwarming, v.a. Na twintig kilometer koers waren er reeds dertig uitvallers. Ronde na ronde liepen de koplopers verder uit, zodat na vijfendertig kilometer een voorsprong van 1 minuut en 10 se conden kon worden genoteerd. Direct nadat de regen opgehouden was pro beerde Ferry Buermans bij de kop lopers te komen. Door gebrek aan medewerking uit het peloton moest hij zijn poging al snel staken. Half koers sprangen twee renners vain de Toyota-ploeg weg, Leo Bogers en Frits Hoogerheide. Eendrachtig samenwerkend liepen zij elke ronde op de koplopers in. Nog vijfendertig kilometer waren te rijden toen zij .aansluiting met de vluchters kregen. Het rennersveld was inmiddels ge dund tot dertig man. Twaalf ronden voor de finish sloeg Frits Hoogerheide toe. Met een geweldige demarrage nam hij snel een voorsprong van een twintigtal meter. Geen van de andere vier vluchters kan deze krachtsex plosie beantwoorden. Op de eind streep had hij een voorsprong op de andere renners van 1.25. Zijn vier medevluchters werden in de laatste ronde nog door het peloton ingelopen. Bij de nieuwelingen bleek Hans Gij sel uit St. Jansteen de snelste van een kopgroepje vam vier man. Deze vier hadden half koers een lichte voorsprong kunnen nemen die zij niet meer afstonden. Het peloton achter de kopgroep in actie in de Ronde van Bavel. (Van onze wielersportmedewerker) BAVEL Een sprankelend wie- Iergevecht op het scherp van de snede werd zondagmiddag gestre den in de dorpskom van Bavel, waar een ruim twee kilometer lange om loop als scherprechter fungeerde. Nadat de wedstrijden voor adspi- ranten en nieuwelingen beide in massasprints waren geëindigd - respectievelijk gewonnen door F. Veldhuizen en Zwaluwse Kees van Bragt - kregen de duizenden langs het bochtige parcours een boeiend duel van gerenommeerde amateurs te zien. De eerste 60 kilometer vormden het voorspel, waarin speldeprtkjes werden uitgedeeld aan de over min der klasse beschikkende remmers. Het kaf werd van het koren geschei den en tot de laatste categorie be hoorden de sterke Drent Jam Alimg, de strijdbare Rudie Liebrechts, Sjef vam de Burg, Wim Bravemboer, Bram Breur em de latere winmar Actri Wouters. Een serieuze ontsnapping werd ondernomen door Van de Burg en Moret, die later het gezelschap kre gen van R. Liebrechts en Alimg. Er ontspon zich ee-. bikkelhard gevecht, dat diverse ronden duurde, slacht offers achterliet en de toch wel sterke leidersmacht tot overgave dwong. Rudie Liebrechts probeerde het met Gerrie Veldhuizen, maar nu werd de meute opgejaagd door Leo Embregts. Kleine Johnny Mo ret luidde tenslotte de beslissende ontsnapping in toen de moe gestre den grote groep even „stilviel". Adri Wouters, de gebroeders Lie brechts, Jac. van de Kloot, Tony Barten, Ted Blom en Wim Braven- boer probeerden het en zouden sla gen, want het peloton vatte het even te gemakkelijk op in het weelderige zoonetje. Nog enloele andere renners jakkerden naaT de kopgroep, waar uit R. Liebrechts, Ad Wouters en Bravemboer trachtten weg te komen. De machtsgreep mislukte en ach ter de eerste groep groeide de finale naar een climax, want uit de achter hoede kwamen Jan Aling en Leo Embregts. Zij probeerden in een felle achtervolging het gat te dich ten. In de voorlaatste ronde kwam Aling bij de kopgroep, maar hij had zoveel krachtsinspanningen moeten leveren dat hij meters te kort kwam. Pure sprinter Bram Breur leek op een gemakkelijke zege af te ste venen, maar Zundertse Adri Wou ters kwam buitenom en knalde met een enorme jump zijn ploegmakker voorbij. Het was de vierde zege van dit seizoen voor de 22-jarige cou reur uit Zundert; de overwinning was verdiend en had iets flonke- rends. (Brielle); 7 W. Schuurhuizen (Rot terdam): 8 K. die Jomgh (Made); 9 B. ter Hairmsel (Lage Zwaluwe); 10 A. Aerts (Roosendaal); 11 K. Roks (Rijstbergen); 12 J. Zuidweg (Rotterdam); 13 H. van Groezem (Made); 14 A. van dé Hoek (Dirks- land); 15 W. Rombouts (Made). Amateurs: 1 A. Wouters (Zundert) 100 km in 2.22.54 uur; 2 B. Breur (Nieuwe-Tonge); 3 T. Blom (Haar lem): 4 M. Bouwman (Spaarwoude) 5 J Aling (Bunnervcen); 6 W. Bra- veriboer (Rotterdam); 7 S. van de Burg (Berkel); 8 R. Liebrechts (Vlaardingen); 9 J- Zooms (Voor- schoten)10 T. Barten (Klundert); 11 J. van de-Kloot (Zundert); 12 J. Moret (Rotterdam); 13 W. Lie brechts (Vlaardingen): 14 C. van Dongen (Oud-Gastel); 15 G. Willem- se (Hoge Zwaluwe); 16 C. den Boer (Heenvliet); 17 G. Veldhuizen Maasdam); 18 T. Damen (Ulvem- höut); 19 L. Embregts (Stampers gat); 20 A. Naaktgeboren ('s Gra vendeel). Adspiranten: 1 F. Veldhuizen (Cu- lemborg), 35 km in 53.52 min.; 2 J. Dekkers (Udenhout); 3 P. Wintrou- cken (Elsloo); 4 K. Stoutjesdyk (St. Maartensdijk); 5 J. Meulwijk (Briel le); 6 L. van Campo (Ossendrecht); 7 J. van Dijk (Ulvenhout): 8 G. Slag- molen (Teteringen): 9 B. Pellikaam (Gorinchem); 10 J. van Baal (Breda) Nieuwelingen: 1 C. van Bragt (La ge Zwaluwe) 60 km in 1.30.58 uur.; 2 B Hordijk (Rotterdam); 3 H. vain Dongen (Prinsenboek); 4 C. van Heivoort (Vlijmen); 5 R Beuse- kamp (H. I. Ambacht); 6 L. Boose (ADVERTENTIE) CIGARETTES

de Stem | 1969 | | pagina 11