f. 4.660,- f. 1000,- IS POR! Peter YYOG kampioen zaterdagvoetbal Nederlands team had goede start Peter 1 Overwinning van Kouwenberg in springconcours NIEUW WERELDRECORD YAN JOIIN PENNEL (VS) OSSENl 71%8» kort Maria Gommers dichtbij haar eigen wereldrecord, ST01LE WON OP QUEENS LONDENSE TENNISTITEL Maureen Conolly (34) overleden In Haarlemse honkbalwereld IN SEROOSKERKE Bekertoernooi Met polsstok over 5,44 m IN 'T haal gratis de s$eelgoedweek vakantiespelletjes kinderkrant bij de speelgoed winkel Twee overwi Wereldkampioens met 31 landen TENNIS ZtwaZ dZ!roteetwbfbeLe'beDsto"" ^Z^Zde mZ"fweX Om WILMA VAN DEN BERG: 11.5 OP 100 M 10 VIERDE SPORTPAGINA DE STEM VAN MAANDAG 23 JUNI 1969 12 11 ontvangt U op de gulden af door aankoop van onze SPAARBRIEF, groot: (geen levensverzekering!) Hoe dat kan kunt U lezen in onze brochure: SPAARPLAN 71, hierin is tevens vermeld, hoe U een van onze spaarrekeningen kunt openen tegen een rente van: Het verzilveren van spaarbrie- ven en het opnemen van UW spaargeld is mogelijk in IEDERE PLAATS IN NEDERLAND Vraagt vrijblijvend en kosteloos onze uitvoerige BROCHURE SPAARBANK ENDRAMAC N.V. Weerdestein 50 Amsterdam. Postbus 7956 Tel. 020-421550. VOETBAL. Voorzitter W. Meule. man van de KNVB heeft in Venio de Fair Play-cup, de prijs voor de spot- tiefste voetbalploeg in het afgelopen seizoen, uitgereikt aan de Venlost tweede divisie-vereniging VVV. Het bij de prijs behorende bedrag van tweeduizend gulden zal door het be. stuur van VVV voor het grootste ge. deelte ter beschikking worden ge- steld aan de weduwe van de bij een auto-ongeluk om het leven gekomen eerste elftal-speler Leo Raats. Albert Rasche, een zestienjarige Duitse voetbaljunior, heeft in Ham. burg voor een uniek officieus wereldrecord gezorgd door een bil 1 uur 12 minuten en 36 seconden in de „lucht" te houden. Rasche liet de bal 6227 maal stuiten, 6221 maal op de voet en 6 keer op het hoofd, BOKSEN. Te Milaan heeft de voor. malige Europese kampioen welter- gewicht Carmelo Bossi de Antilliaen „Fighting" Mack op punten versla gen ondanks het feit dat Bossi in de vijfde ronde werd neergeslagen en een bloedende linkerwenkbrauw opliep. De Italiaan nam hiermee re vanche op Mack, die hem op 14 aug. van het Vorige jaar versloeg in een partij voor de Europese titel. Mack werd later verslagen door de Italiaan Silvamo Bertini. Het gevecht Bossi- Mack vond plaats voor 4.000 toe schouwers. In het Berlijnse Sportpa leis won de Argentijnse zwaarge wicht Oscar Bonavena door opgeven in de derde ronde van de Duitser Norbert Grupe, Er waren ruim vijf- duizend kijkers. AUTOSPORT. Bij een 24 uur wedstrijd op de Nürbuvgring is een ernstig ongeluk gebeurd. De Duitser Erhard Rau raakte met zijn NSt' 1000 TTS door onbekende oorzaak van de weg. De wagen vloog in braM en Rau, die zijn veiligheidsriemen niet kon loskrijgen, liep zeer zwart brandwonden op. Hij werd per heli kopter naar een ziekenhuis in Keu- Jen gebracht. De elfde Grote Prijs van Monza voor Formule-2 renwa- gens is gewonnen door de Brit Robin Widdows in een Brabham. Hij legde de 45 ronden af in 1 uur, 12 minuten 3,4 seconden. Zijn gemiddelde snel heid bedroeg 215,435 kilometer per uur. GEWICHTHEFFEN. De Hongaarse gewichtheffer Imre Foeldi heeft tij dens de interland Hongarije Oost- Duitsland in Boedapest zjjn eigen wereldrecord drukken in de bantam- gewichtklasse met een kilogram ver beterd en gebracht op 125 kilogram. Weliswaar bracht de Portoricaan Fernando Baez vorig jaar juni het zelfde gewicht omhoog, maar deze prestatie is nog niet officieel als we reldrecord erkend. PAARDESPORT. De Nederlandse ruiters Hans Brugman op Sky High en Jan Maathuis op The Saint z||n zaterdag tijdens een internationaal concours hippique in het Duitse Wülfrathals tweede geëindigd in een estafette nummer. De Nederlanden hadden voor het 500 meter lange par cours, waarin elf hindemissen met twaalf sprangen waren opgesteld, een tijd van 133,9 seconden nodig. De Duitsers Wosskampf en Snoek ein digden met een totaaltijd van 128,! seconden op de tweede plaats. BILJARTEN. De Belgische biljart club Kempiche heeft het negende Europese kampioenschap driebanden voor clubs gewonnen. Kempiche ze gevierde na de twee laatste wedstril- den tegen de club Barcelona te heb ben gewonnen. De eindstand van het toernooi: Kempiche (België) 20 pnt,; Barcelona 10; Amargebro (Denemar ken) 16; Berliner B. 1921 (West- Duitsland) 10; Benfica (Portugal) 6 punten. ZWEMMEN. Engeland heeft de landen zwemontmoeting tegen Zuid- Slavië gewonnen. De verzwakte Zuid- slavische ploeg, die op de eerste dag reeds een achterstand had van 38 punten (7133) verloor uiteindelijk met 14376. Slechts vier onderdelen eindigden in een Zuldslavlsche zege. Hiervan was de overwinning van Kurbanovic op de 100 meter school slag overtuigend. Met 1 minuut 11,1 seconde was hij 1,9 seconde sneller dan de Brit Roberts. Bij de dames leverde alleen de 200 meter vrije slag een Zuidslavische zege op: Ana Bo- han was met 2.18,3 sneller dan de Engelse Alex Jackson (2.19,1). Vier keer behaalde Engeland een dubbele zege, terwijl in de beide estafettes eveneens de Britse ploeg de sterkste was. Duizend Franse zwemsters en zwemmers, in leeftijd variërend van 7 tot 78 jaar, hebben dit weekeinde in Parijs een uniek wereldrecord ge vestigd: op de 1000 x 100 meter vrije slag. Het waren leden van de Racing Club de France. Na 25 uur 58 minu ten en 26 seconden finishte de laat ste. De gemiddelde tijd was 1 minuut 33,5 seconden. Tot de deelnemers be hoorden onder meer een echtpaar en hun zes kinderen. (ADVERTENTIE) speelgoedweekkwartetspe'f gratis bij f4.» aan apeelgoed (Van een onzer wielermede OOSTBURG Nadat Noble-renner Peter Vonck kant er zaterdag in was ges Ronde van Kapelle-Biezeling naam te brengen, heeft hij presteerd om zondag in het criterium van Oostburg even de bloemen naar huls te g: mand van de vele toeschou tien kilometer voor het einc overwinning van deze renne geloofd. Op dat moment waren ei nog steeds vier koplopers, n. ner, C. de Vrieze, H. Koot en se. De drie eerstgenoemde 1 in de 44e ronde (er waren den te rijden) in geslaagd sluiting te verkrijgen met d ters van het eerste uur: B. F Frits Hoogerheide gaat BRNO (ANP) Voor de kampioenschappen wielrenne teurs), die van 15 tot 24 in Brino worden gehouden, renners uit 31 landen inges In totaal komen 1201 dee verzorgers en officials naar ■nsamunma schap van Nederland: Quick Boys - Excelsior (M) 0-2: V.V.O.G. - Spa kenburg 2-0 (V.V.O.G. kampioen). Halve finale K.N.V.B.-bekar: Maas dijk S.H.O. 3-4 (na verlenging; IJsselmeervogels - W.H-C 3-0. LONDEN (ANP) De Australiër Fred Stelle heeft zaterdag het heren- enkelspel van de Londense tennis kampioenschappen op de banen van Queens' Club gewonnen. Hij versloeg in de finale zijn landr-~»ot John Newcombe met 63 2220. Stolle, die twintig mmu.en te laat op de baan arriveerde, kwam sneller in zijn spel dan Newcombe. Hij door brak diens service in de zevende ga me en won de eerste set gemakkelijk met 63. De tweede daarentegen die een uur en drie kwartier duurde gaf veel meer strijd te zien. Het was hoofdzakelijk een service- en volley duel, waarin Stolle tenslotte over de sterkste zenuwen bleek te beschik ken. De overwinning op Newcombe geeft Stolle waarschijnlijk het nodige zelf vertrouwen voor Wimbledon. Volgens het wedstrijdschema ontmoeten die beide Australiërs elkaar daar name lijk in de derde ronde, om dan vol gens de verwachting te stuiten op de Nederlander Tom Okker. De finale in het damesenkelspel was een zeer eenzijdige aangelegen heid. Ann Jones-Haydon (GB), meer malen Wimbledonfinaliste, zegevier de in een half uur moeiteloos over haar landgenote Winnie Shaw: 60, 6—1. DALLAS (ANP) Maureen Con nolly, een van de beste tennisspeel sters, die Amerika ooit heeft gekend, is zaterdagavond op 34-jarige leef tijd in een ziekenhuis in Dallas aan kanker overleden. Maureen Connol ly, die beter bekend was als „Little Mo", was tussen 1951 en 1954 de beste tennister ter wereld. In 1954 werd haar carrière abrupt afgebro ken na een val van haar lievelings paard, waarbij zij een gecompliceer de beenbreuk opliep. Maureen Connolly was de eerste vrouw, die alle grote tennistoer nooien in een jaar heeft gewonnen. In 1953 werd zij niet alleen kam pioene op Wimbledon, maar toonde zij zich tevens de sterkste in de kampioenschappen van Frankrijk, Australië en de Verenigde Staten. „Little Mo" had behalve door haar kleine gestalte ook vanwege haar kwaliteiten de sympathie van de tennisliefhebbers over de gehele wereld. Maureen Connolly werd op 17 september 1934 in San Diego ge boren. In 1952 werd zij op zeventien jarige leeftijd voor de eerste maal Wimbledon-kampioene, een presta tie die zij in de daaropvolgende twee jaar herhaalde. KORFBAL. Het Nederlandse za terdag korfbal twaalftal heeft in Vriezenveen met 610 verloren van de Rode Duivels (Belg.). Bij de rust stonden de Belgen al met 63 voor. De Nederlandse doelpunten werden gescoord door de dames Sietske v. d. Bij, Riet v. d. Giessen, Joke Schok ker en de heren Slagt, Looise en Elshout. Voor de Rode Duivels wa ren Peeters (3), Wiilekens (2), Van Hove, Aarts en de dames Suycker- buyck, Van Santvoort en Caeremans HAARLEM (ANP) Alle geruch- Nederland behaalde zaterdag in de ten logenstraffend is het Nederland- openingswedstrijd tegen Berlin Bears een overwinning van 4-2. Slechts een se honkbalteam met vlag en wimpel keer kwam de Nederlandse ploeg door de eerste zware dagen van de tot scoren, maar toen werd ook me- Haarlemse honkbalweek gekomen. teen S"»»* mogel«ke buit bin nengehaald. Dankzij twee persoon- Zater<lag werd de nogal teleurstel- lijke fouten van derde honkmar Carl lende Amerikaanse militaire kamp- Perhac en een vrije loop werden in de derde inning de honken gevuld. pioen, Berlin Bears met 4-2 versla- Toen kwam het grote moment voor gen en gistermiddag bleef de Ne- Fokke Jelsma. De forsgebouwde derlandse ploeg California Stags met Haagse „slugger" toonde zich zijn reputatie waar en joeg de bal schijn- 7-6 de haas in een sublieme en span- baar moeiteloos over het hek in het nende wedstrijd. linksveld. Dankszij deze „groot slem" home run leidde Nederland Waren de Nederlanders in de voor- 4"°- f-rdeoltUdaarl!w JlTMSSJE Berlin Bears krabbelde terug in tJSÖL JT; f^ripf A^eri de vierde inning en maakten twee <1™ JTi Jv d£p P™ten- Beidschtt gaf hun verder k^Z - nu "leek stechts een derde uesJf sclZskaZn 'ZCZVe* den omtrentde® conditie" vm de Nel ^gebracht door nonchaknt honk- derlanders, die door het slechte weer van de laatste tijd weinig heb- Na Nederlands tweede wedstrijd ben kunnen oefenen. Van de drie te- mag zonder overdrijving worden ge- genstanders, die allen sterker wer- steld, dat ons nationale honkbal ook den geacht, wacht Nederland in de zonder schaamte buiten de grenzen eerste ronde alleen nog de confron- van Europa kan worden vertoond, tatie met het Amerikaanse Grand In een bomvol stadion (7.000 man) Rapid Sullivans, dat vorig jaar on- wonnen onze landgenoten verrassend geslagen de honkbalweek won. maar verdiend met 7-6 van de Ca- Sullivans ging zaterdagavond echter lifornia Stags. Zij profiteerden goed kansloos ten onder tegen het jeug- van het slechte werpen van de A- dige California Stags (8-1), merikanen. (Van een onzer wielermedewi KAPELLE De momen uitstekende vorm verkerende ionck heeft zaterdagavom "Fruitronde" van Kapelle gov, •onck, kort voor het e>>' met De Vrieze was oi ji't een 'anggerekte groep, bl ®e eindsprint duidelijk snelli 2('n teamgenoot van Tricot °P het snelle parcours lag h< Po zeer hoog. Vooral in het half uur toen er al 25 kil Werden afgelegd. Wat eerdei hen Koot, Klaeyssen, Parid rrancke zich losgemaakt uit 1 foton maar genoemd viertal goedig geze'schap van De an Hasselt, Freijters en de se"jke renner Kuzee. Op de foto de start van dj die op de snelle tartanbaan van Knox ville zijn gehouden, was ongetwijfeld de overwinning van Curtis Mills. De 20-jarige Mills, die journalistiek stu deert aan de universiteit van Texas versloeg de Olympische kampioen Lee Evans met een halve sec. Evans zelf gevreesd om zijn onweerstaan bare eindsprint, was tegen de vrij wel onbekende Mills kansloos. Mills liep in de laatste honder meter moei tedoos weg van het veld. In Knoxville waar Erv Hall eerder deze week met 13.2 seconden het we reldrecord op de 120 yards horden evenaarde, werden op de laatste dag nog meer uitzonderlijke prestaties ge- lieverd. Dick Fosbury, de Olympische kam pioen hoogspringen, die lange tijd uit vorm is geweest, sprong met zijn karakteristieke „flop" over 2,19 m. en leverde daarmee de beste seizoen prestatie. De Zweed Chris Celion en Ron Jourdan (VS) bleven met 2,16 m slechts weinig bij hem achter. John Carlos, momenteel de sterk ste sprinter ter wereld, veroverde in Knoxville drie titels. Na zijn. over winning op de 100 yards, won hij za terdag de 220 yards in 20.2 seconden terwijl hij bovendien een zeer groot aandeel had in de overwinning van San Jose op de 4 x 110 yards (39.1 sec.) John Pennel, de 29-jarige onderwij zer uit Californie, die als eerste ter wereld over zeventien voet (5,17 m) sprong en bijna een jaar wereldre cordhouder is geweest met 5,34 meter heroverde in Sacramento, waar de niet-studenten atleten aan de start kwamen het wereldrecord met een sprong over 5.44 meter. Voor Pennel, die lange tijd geplaagd werd door een ernstige rugblessure en bijna twee jaar niet in wedstrijden uitkwam en zich vorig jaaj. op het laatste moment kwalificetrde voor de Olympische Spelen, is de herovering van het wereldrecord een grandioos succes. Pennel is er van overtuigd dat hij opnieuw de eerste atleet zal worden die over 18 voet (5,49 m) springt- Penna] begon in Sacramento de wedstrijd op 5,03 meter, die hij in zijn eerste poging haalde. Vervol gens ging de lat naar 5,44 m, waar hij in zijn tweede sprong overwipte. Een Britse ploeg heeft zondag in het Londense Crystaj Palace het we reldrecord 4 x 400 meter dames ver beterd en gebracht op 3 minuten 37,6 seconden. Het oude record stond sinds 18 dagen op naam van een Russische ploeg, die in Minsk tot 3.43.2 was ge komen. De Britse ploeg die het eerst dit jaar ingestelde wereldrecord liep, bestond uit Jenny Pawsey 55,4 Pau line Attwood (56,1), Janet Simpson (53,2) en Lillian Board (52,9). (Van onze sportredactie) SEROOSKERKE De organi serende Stichting Zeeuws Paar densportcentrum moest zaterdag onder de meest ongunstige om standigheden beginnen aan het vierde concours hippique op het terrein van de manege „De Een dracht" in Serooskerke. De twee grootste favorieten voor het MA- springconcours en het jachtspring- concours, Anton Ebben en Tjeert Velstra, hadden af moeten schrij ven (Ebben wegens gekneusde ribben en Velstra, winnaar van vo rig jaar, had het te druk met zijn zaak), terwijl er boven het wed strijdterrein een donker, onheil spellend wolkendek hing. Desondanks was er een duizend tal toeschouwers aanwezig toen burgemeester A. de Kam van Veerse het concours opende. Het hoogtepunt van de middag, het springconcours MA, dat als twee de programmapunt vermeld stond, kon zoals verwacht niet in een ronde afgewerkt worden. Vijf deel nemers reden het parcours name- lijk foutloos waardoor zij in een barrage uit moesten maken wie de opvolger van Velstra zou worden. Had de 13-jarige Arne Kou wenberg uit Woensdrecht al in de eerste ronde verrast met de snel ste tijd, 68,6 seconden, over een foutloos parcours, in de barrage verbaasde hij de toeschouwers nog meer door de eerste plaats voor zich op te eisen. De jonge veelbe lovende ruiter had nu slechts 62,8 seconde voor het traject nodig, ter wijl hij ook dit keer foutloos rond kwam. De enige die hem dat nadeed was Harrie Wiering op Annie Zet te. Ook hij reed het parcours fout loos, maar had daar maar liefst 11.2 seconde meer voor nodig dan Kouwenberg. De Bruyn on Bento III (ook een paard van Wiering) verspeelde zijn tweede plaats op de laatste hindernis. Met vier strafpunten en een tijd van 70.2 werd hij nu derde. Mevrouw Wa- gemakers-Jansen eindigde met Dax op de vierde plaats. Vijfde en laatste in de barrage werd A. Westerhuis op Fair Quota. Zij viel halverwege het parcours van haar paard, waardoor zij kansloos met 29 strafpunten en 148.8 seconde eindigde. Tijdens de barrage viel de regen met bakken uit de hemel. De eer ste druppels, waar de organisato ren de hele dag met angst naar hadden uitgekeken, kwamen reeds neer tijdens het optreden van de Rotterdamse Voltige groep. De uit voering van de uit zes personen bestaande groep bleek niet te zijn wat men ervan had mogen ver wachten. Hoewel de jongens en meisjes met enkele stunts wel ap plaus oogstten, viel het geheel toch enigszins tegen. Meer bewondering was er later op de middag voor de dressuurde- monstratie van de 22-jarige Cees Vellinga uit Voorschoten, in maart uitgeroepen tot de beste ruiter van het vorig jaar. Vellinga toonde tij dens zijn demonstratie de figuren, zoals die in de internationale dres- suurwedstrijden van de deelne mers verlangd worden. Vrijwel alle deelnemers aan het MA-springconcours namen later op de middag deel aan het jacht- springconeours. De snelste ruiter was nu Tom Olsmeyer met Zwin- zei. Hij reed het parcours in 70.4 seconde. De als tweede geklasseer de Wiering had er 3.6 seconde meer voor nodig. Een zeer ver dienstelijke derde plaats was er voor de winnaar van het MA-con- cours Arne Kouwenberg. Hij had voor het traject precies 78 secon de nodig. Behalve de twee springconcour sen en de verschillende demon straties waren er vijf concoursen voor hackney's. De uitslagen van deze wedstrijden luiden: eenspan nen kleine maat: 1 A. Verwey met Ashley Gallant Knight; 2 G. van Delden met Sir Marden Richmond; 3 J. Smits met Hurstwood Rich Nick: 4 L. van der Harst met Oak land Discovery; 5 C. Schalkers met Arthur Basing Glamourette. Eenspannen grote maat: 1 J. Smits met Double Spotlight: 2 B. van der Touw met Holypark Sky High. 3 A. Verwey met Marf'eet Temptation; 4 P. van der Mey met Bay Magic: 5 G. Mulderij met Theo Dutch Sorcerer. Eenspannen (Van een onzer voetbalmedewerkers) BREDA V.V.O.G. mag zich landskampioen van het zaterdagama- teurvoetbal noemen De Harderwij kers versloegen in de beslissende wedstrijd Spakenburg met 2-0. Zij hebben nu nog enkele interessante wedstrijden voor de boeg onder an dere tegen de kampioen van het zondagamateurvoetbal en die van West-Duitsland. Quick Boys verloor zijn laatste wedstrijd met 2-0 togen Excelsior (M). Maar deze ontmoeting was niet belangrijk voor die titel. Beide ploegen waren reeds uitgeschakeld. In de strijd om de zaterdag K.N.V.B. beker zijn de finalisten nu ook bekend. De vierde klasser Maas dijk heeft tot het einde fel verweer geboden. Op het terrein van 's- Gravenzande bleef men negentig minuten lang tegen bekerhouder S.H.O. overeind. Bij de stand 2-2 was de normale speeltijd om. In de verlenging moestan de Maasdijkers hun meerdere erkennen in de Oud- Beijerlanders (4-3). Ondanks de ne derlaag een prachtige prestatie van de vierde klasser, die in de compe titie met een tweede plaats genoe gen moest nemen. De andere fina list werd IJsselmeervogels. Een met vier invallers aantredend W.H C. uit Wezep had geen verweer tegen de Spakenburgers, die met 3-0 zege vierden. De uitslagen: om het kampioen- Mevrouw Englebert op Li- quette tijdens haar rondgang in het concours hippique van Se rooskerke. in Nederland geboren: 1 J. Smits met Double Spotlight; 2 G. van Delden met Dannelies; 3 C. Schal kers met Arthur Basing Glamou rette; 4 G. Mulderij met The Dutch Sorcerer; 5 P. van der Mey met Bay Magic. Tweespannen: 1 J. Smits met Hurstwood Chieftain en Warwick Fieldmarshal; 2 G. van Delden met Dannelies en Magic Ferry; 3 A. Verwey met Marfleet Menkato en Marfleet Temptation. Tandem voor tweewielig rijtuig: 1 G. van Delden met Dannelies en Magic Ferry; 2 A. Verwey met Marfleet Menkato en Marfleet Temptation; 3 J. Smits met Hurst wood Chieftain en Warwick Fieldmarshal. KNOXVILLE SACRAMENTO (ANP) In de Verenigde Staten zijn zaterdag twee wereldrecords ver beterd. Tijdens de Amerikaanse stu dentenkampioenschappen in Knoxvil le liep de 20-jarige Curtis Mills de 440 yards in 44.7 sec, waarmee hij het oude wereldrecord van Tommie Smith dat sedert 20 mei 1967 op 44.8 sec. stond, met 0,1 sec, verbeterde. In Sacramento (Californië) herover de John Pennel (VS) het wereldre cord polsstokhoogspringen. De Ame rikaan, die in Mexico Stad tijdens de Olympische Spelen als vijfde eindigde sprong 5-44 m het oude wereldrecord was met 5.11 m in handen van Bob Seagren, die deze prestatie vorig jaar op 12 september leverde tijdens de Amerikaanse selectiewedstrijden voor de Olympische Spelen in South Lake Tahoe. De grootste verrassing van de Ame rikaanse Studentenkampioenschappen (ADVERTENTIE) Op de tartanbaan van Crystal Pa lace bleven ook die Engelse B-ploeg (3.41.4) en West-Duitsland (3.41,5) onder het oude record. Ron Clarke, de meervoudige Au stralische wereldrecordhouder, heeft op de 10.000 meter een nederlaag ge leden tegen de Engelsman Dick Tay lor. Clarke, die een aanval had wil len doen op 't wereldrecord (27.39.4) moest de 24-jarige Taylor, die zege vierde in 28 minuten en 6.8 seconden, liefst 14.2 seconden toestaan. Tayloj. bleef slechts 2.4 seconden boven het Europese record, dat met 28-04.4 op naam vain de Oostduitser Juergen Haase staat. Taylor's tijd is de snelste die dit seizoen gelopen is. LEUVEN (ANP) Maria Gom mers heeft gisteren, een week na de snelste mijl ter wereld te hebben ge lopen, haar eigen wereldrecord op de 1500 meter op 0,1 seconde gemist. Bij internationale wedstrijden in Leuven kwam Maria tot 4 minuten 15,7 secon den, slechts 0,1 seconde boven het record dat zij twee jaar geleden in Sittard vestigde. Met deze prestatie, waarmee de Limburgse haar uitste kende vorm onderstreepte, werd zij de snelste 1500 meter-loopster ter we reld van dit seizoen. Hans van Engeland finishte op de 5.000 meter als derde in 14 minuten 28,0 seconden achter de eBlgen Du- mont (14.24.4) en Van Uffelen (14.26.4). Wilma van den Berg heeft zater dagmiddag in het Westduitse Belgisch Gladbach in een bijprogramma van de vijfkamp-interlandwedstrijd West- Duitsland Nederland voor de tweede maal in dit seizoen het Ne derlandse record op de 100 meter ge ëvenaard. De Udens-e egaliseerde met haar tijd van 11.5 seconden voor de zevende maal in twee jaar tijd het nationale record, dat ook op naam van Fanny Blankers-Koen, Puck van Duyne-Brouwer en Truus Hennip- man staat. Een tweede Nederlandse overwin ning kwam op naam van de Rotter dammer Henk van der Horst (Me tro), die de 400 meter liep in 48- se conden. Nederland verloor de vijfkamp in terlandwedstrijd met 33.287 punten tegen 34.721 punten. De dames zege vierden met 17.851 - 17.714 maar de meisjes waren kansloos: 15.436 - 17.007. De individuele eindstanden: Dames: 1 Miep van Beek (Ned.) 4497 punten 2 Hillie de Lange (Ned.) 4496 pun ten en Christa Kamphausen (W.- Dld) 4496 punten, 4 Marjan Acker- mans-Thomas (Ned.) 4488, 5 Christa Voss (W.-Dld) 4466, 6 Ulla Farth- mann (W.-Dld) 4434. 7 Mary V.d. Raadt (Ned) 4370, 8 Ursula Leusch- ner (W.-Dld) 4318, 9 Ulrike Jacob (W.-Dld) 4315. Meisjes: 1 Margot Eppinger (W.- Dld) 4374 punten, 2 Helga Jaxt (W.- Dld 4257, 3 Randi Schrimer (W.- Dld) 4256, 4 Marie Valkenberg (Ned.) 4194, 5 Tabor (W.-Dld) 4120. Tilly van der Made (Sagitta) heeft tijdens internationale atletiek wedstrijden in het Wedau-stadiom in Duisburg een 800 meter voor dames gewonnen in 2 minuten en 6.1 sec. Zij verbeterde daarmee de snelste Ne derlandse seizoenprestatie, die zij vo rige week zaterdag tijdens de wed strijden om de gouden spik in Lei den op 2.06.8 had gebracht met 0.7 sec, Aad Steylen (Hanzestad Zutfen) heeft zaterdagmiddag op de vlakke wegen van de Noord-oost Polder bij Emmeloord zjjn Nederlandse titel 25 kilometer hardlopen geprolongeerd. Steylen liep de afstand In 1 uur 21 minuten en 17.7 seconden waarmee hij ruim vier minuten boven zijn na tionale record bleef. In Warschau hebben Karin Bal- zer (Oost-Duitsland) cn Teresa Suk- niewicz (Polen) beiden in verschil de series het wereldrecord op de 100 m horden geëvenaard met een tijd van 13.3 seconde. Het wereldrecord is sinds 12 maart van dit jaar in han den van de Australische Pamela Jil- born, die deze prestatie in Brisbane leverde. Karin Balzer en Teresa Sukhiewicz verbeterden het Europese record, dat met 13,5 seconde op naam stond van Heide Rosendah] (W.-Dld) en Teresa Nowak (Polen). Spelmoment uit de honkbalwedstrijd Berlin Bears Nederland (2-4). Jonkers en de gedeeltelijk zichtbare Van Dungen Grenovius kunnen niet verhinderen dat Perhac (Berlin Bears) piet een sliding het tweede honk veilig bereikt.

de Stem | 1969 | | pagina 10