ten Tijdelijke risico's tot minimum beperken Hoofdtooi Voorstel dijkgraaf op lange baan geschoven De waterzuivering in Oosterschelde Bezit Doormangroep: „Vliegende Hollander Belg met auto „aan rol streng gestraft de Uitbouw jongerenwerk te Vogelwaarde uitblazen mevrouw Telefonische recepten tzerij ge kerij IR. J. PRINS OVER WATERSTANDEN NV SLAVENBURG'S BANK Pasfoto's klaar... terwijl u wacht FOTOSTUDIO NEELEMANS WEDGWOOD >R E PREMIE Onzeker fATERSCHAP HET HULSTER AMBACHT: HOEVEEL ZOETJES „MOGEN" PER DAG Ghistn'p.hnnw Botsing on driesprong bij Terhole Voorzitter produktschap (nop;) niet op de hoogte „Voor de bakker dacht de dief en nam 3000 gulden uit auto In St. Jansteen Stemmen over keurlonen staakten Voor politierechter Middelburg R. v. d. Veke (70) fietst 1000 km Sluitingsuur cafés in Goes verlaat Verzuim Doping Kon. Huis II Studenten en arbeiders Bejaarde man verongelukt 4 k. Kemper trommelschud ers, tegen zeer lage prtjzwT temper cyclo maaiers voor ractoren, vanaf 25 p.k. Fa an Gaans, Slaaistraat 2 iw endaal, tel. 01650-33036. oske met merrie veulen ony met rij zadel, kopstel p? eugels. Groot rijpaard met kaï n tuig en rijzadel. Teven, en geit met 2 jonge bokjes t« koop. Een zeer oude boeren car. Verbeetenstraat 23, Br»* lel. 41805. aa Diversen |Een lift gevraagd naar Den Haag tegen vergoeding V0Q oudere dame. op 3-7 a.s. nrn of 4-7 v.m. Reacties tel nVn 639084. 'u* Ziekenhuisverzekering onge- acht kwalen. Voor leeftijd tot 100 jaar. Assurantiekantoor c H. Vijgeboom. Gouverneurstr fe—8. Sluis. r' Schutterssoc. „Graauwse Poort". Schieting zondag 22 juni op 2 wippen bij G. Lij- baart, Hulst. Begin 3 uur. Hpf Bestuur. Klondyke, Binnenschieting ;erdag 21 juni bij P. de Waal" Hengstdijk. Begin 3 uur. iiengsxcUjK. tsegm uur. Schieting zaterdag 21 juni bii P. Leeraert, Zandberg, op wippen. Inleg 2,75 p.w. Terug 2,—. Begin 3 uur. Schieting zondag 22 juni bil C. de Kind, Kapellebrug. Be- gin 3 uur. Grote schieting zondag 22 juni bij A. Stallaart, Boschkapelle. Begin 3 uur. Schieting zaterdag 21 juni bij J. Vernimmen, Stoppeldijk. Be. gin 3 uur. Het Bestuur Bejaardenschieting dinsdag 24 juni bij A. Menheere, Noord straat, Hontenisse. Aanvang ilm. half twee. Bij slecht weer Dinnen. jaar ist laar sonen vanaf 26 jaar gereedschap-stempel- sonen vanaf 20 jaar. gelijkwaardige op- de voorkeur. ïre dag van 8 00 170 BREDA. 1600-32850. DE STEM VAN ZATERDAG 21 JUNI 1969 (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM De gelukkige voortgang van de Deltawerken met je afsluiting van het Volkerak. heeft door de verhoging van de water standen langs de Zeeuwse en Brabantse dijken ongerustheid teweegge bracht. Wij mogen aannemen, dat de maatregelen, die getroffen worden en zullen worden, weloverwogen zijn, zodat de tijdelijke risico's tot het minimum zijn beperkt. De zeer hoge prioriteit van het afsluiten van de Oosterschelde zal hierbij geen verdere verklaring nodig hebben". Sloe met de vestiging van diverse be drijven steeds minder overblijft". Dit zei ir. J. Prins, voorzitter van de Maatschappij tot Bevordering van je Landbouw, Tuinbouw en Veeteelt in Zeeland, in zijn openingsrede van de algemene vergadering van de i 2LM. De bijeenkomst werd gehouden ui schouwburg „Luxor" te Bergen op Zoom. „Vermelding verdienen", aldus de heer Prins, „de ruilverka velingen in de Biesbosch met de daarmee samenhangende afsluitings werkzaamheden". „Hierdoor", zo zei hij, „is reeds een aantal regelmatig terugkerende grote en kleine waterbeheersingsproblemen tot het verleden gaan behoren. Het wachten is nu nog op het definitieve einde van de gevaren en de bezwa ren voor dit gebied door de afsluiting van het Haringvliet". De heer Prins wees erop, dat in Zeeland een verheugende duidelijk heid kwam over de vraag, waar de vaste oeververbinding over de Wes- terschelde geprojecteerd moet wor den. „Voor de landbouw", meende hij, „levert dit tracé geen bezwaren op. De noodzaak, dat een nieuw gebied voor industrialisatie wordt aangepakt is urgent, nu Moerdijk toch al bui ten de oorspronkelijke opzet vergroot is door de komst van Shell en in het De ZLM-voorzitter is van mening, dat voorkomen moet worden, dat de Zak van Zuid-Beveland een onzeker gebied wordt, doordat men in andere gebieden, die de landbouw minder pijn doen, nog niet klaar is. „Overigens", stelde de heer Prins, „brengt de recente industrialisatie vooral in Zeeland nogal klemmende vragen met zich mee, zodat wij haast geneigd zijn om de wens van de land bouw voor een kritisch en selectief beleid maar in te slikken" Wat de luchtverontreiniging betreft citeerde de heer Prins een uitspraak van dr. Ten Houten, directeur van het IPO, die tijdens een onlangs gehou den vergadering in Utrecht heeft ge wezen op de resultaten van waarne mingen rond een aluminiumfabriek in Tsjechoslowakije. „Dat relaas", vond de heer Prins, „is een verontrustend perspectief voor onze sector". „We moeten aannemen", zei hij, „dat de consequenties van een derge lijke vestiging in het Sloe voldoende doordacht zijn en dat, als van agra- (Van een onzer verslaggevers) HELST De algemene vergade ring van het waterschap Het Hulster Ambacht heeft een voorstel van dijk graaf W. P. J. Staal, reductie van de waterschapslasten te verlenen op on gebouwde eigendommen in het toe- astig ruilrerkavelingsgebied Kiel- drecht, op de lange baan geschoven. Het 22 tegen 21 stemmen werd het voorstel van de heer P. V. M. Vercau- I teren aangenomen, die meende dat de loeren van Kieldrecht door het vbor- stel van de dijkgraaf nog te zwaar worden belast. pT De zaak kwam aan het rollen, door dat de Cultuurtechnische Dienst te Goes het waterschap Het Hulster Am- lacht meedeelde, dat ten behoeve van de afvoer van het water uit het ruil- verkavelingsgebied Koewacht en voor de afvoer uit het water uit de Louisa- en de Koningin Emmapolder een aantal waterlopen en kunstwerken in het kader van de ruilverkaveling Kieldrecht moesten worden vergroot. Iets meer dan zes ton zouden de eigenaren van het land in de ruilver kaveling meer moeten betalen als ge volg van die vergrotingen,waarvan zij geen profijt zullen hebben. Om de ze onbillijkheid goed te maken wilde de dijkgraaf de eigenaren over een periode van dertig jaar een geschbts- reductie geven van acht gulden per hectare. Wel akkoord ging de vergadering met aankoop van gronden voor de bouw van een gemaal te Paal, de reconstructie van de Westdijk te Osse- nisse en het verharden van de onder- baan langs de Absdaalsestraat. Voor wat betreft het laatste onderwerp maakte de algemene vergadering de restrictie, dat de gemeente St.-Jan steen zal moeten bijdragen De dagelijks weerkerende vraag die huisvrouwen zichzelf moeten stellen e» beantwoorden óók nog, luidt: „Wat tullen we eten?" Die vraag gaat bij— altijd vergezeld van een zucht en mi frons. Sedert enkele weken kunnen Fran- se vrouwen (en mannen!) het ant woord krijgen per telefoon en het kost ze niet meer dan een normaal ge sprek. (Voor geval u het ook wilt proberenbel Parijs 255 - 66 - 77). De opsomming van het geschikte me nu ivordt aangevuld door het nauw keurig recept van een der gerechten èn door praktisch advies. Het lumineuze idee werd geboren bij het Franse Voorlichtingsbureau van de Voeding. Een welbekende me dewerkster van de ORTF heeft de regie van dit „keuken-hoorspel" in handen. Vier, om hun fijne tong wel bekende experts, keuren de recepten en gebruiken het complete menu, al vorens dit wordt vrijgegeven. De samenstelling is afgestemd op de gemiddelde huishoudportemonnee en het spreekt vanzelf dat er terdege wordt rekening gehouden met de pro- dukten van het seizoen. Heel beschei den heeft men opgemerkt dat echte lekkerbekken met dikke portefeuilles zich maar beter kunnen houden aan hun vaste leveranciers van kreeft, palmiet, kaviaar e.d. Intussen wordt, zoals bekend, de „gemiddelde" Fransman door zijn vrouw zeer verwend, althans op cu linair gebied. Het menu dat op de allereerste dag van deze dienst over de lijn ging, zag er zo uit: een salade met fijne schijfjes appel en noten; aardappelen „en papillottes" (het geen wil zeggen: in papier gewikkeld en daarna toebereid) met Noorse saus, geroosterde sardines; Emmen- thaler kaas, rabarbercompote. „e beroemde hoedenmaker Jean lr'het noemt deze garnering e" hoed maar een „coiffure" J haam doet er weinig toe. ee' belangrijker is het originele hoogst flatteuze ontwerp dat 'ets van een dahlia heeft, •heer daar de spitse organza de kleur van fuchsia's lier len. In het kraagvormig col- en bijbehorende oorknoppen c "tterf Tirools kristal naast ®cntglanzende witte kralen. „Voorzichtig met zoetstoffen, een te veel kan schadelijk zijn". Aldus het advies op grond van een Amerikaans wetenschappelijk onderzoek, waarbij een dagelijkse maximumhoeveelheid van 50 mg. per kg. lichaamsgewicht werd genoemd. De Consumentenbond rekent thans voor op hoeveel tabletjes van een aan tal veel gebruikte merken dat neer komt. En geeft bovendien aan ter waarde van hoeveel tabletjes er in zogenaamde calorie-arme frisdranken is verwerkt. rische zijde maatregelen voorgesteld worden, deze ook gehonoreerd wor den". Het is volgens de heer Prins geble ken, dat een overleg- en adviesorgaan als de Raad voor de Luchtverontrei niging in Zeeland, een goede en juis te opstelling is van degenen, die bij deze problematiek betrokken zijn. „Het komt ons voor", aldus ir. Prins, „dat mede gezien de Shell-ves- tiging in Moerdijk, een dergelijke raad voor Noord-Brabant een niet al leen onzerzijds gewenste, maar ook objectief gezien, noodzakelijke instel ling zou zijn Overigens moet wat het Sloegebied betreft nog worden bezien of ook niet andere maatregelen i v m. de vestiging van Péchiney wenselijk zijn dan metingen en goede regelin gen van de schadevergoedingen". Twee andere zaken verdienen vol gens de ZLM-voorzitter eveneens be langrijke prioriteit In de eerste plaats wees hij op de stimulering van de glastuinbouw in het ruilverkavelingsgebied Kapelle- Biezelinge, een project dat in Bra bant op vrijwel identieke wijze in het gebied Sprang-Capelle de aandacht behoort te krijgen. Steeds meer blijkt, a'dus de heer Prins, dat de elektriciteitsvoorziening van de agrarische bedrijven niet meer voldoet aan de eisen, die aan een moderne hedr'ifsvoering geste'd mo gen worden. „Het lijkt me niet onwaarschijn lijk," zei hij, „dat binnenkort gespro ken moet worden over een honderd- procent-plan voor het opvoere nvan het vermogen van de leidingen". Verder merkte de heer Prins nog op, dat od grote schaal hooi is bin nengehaald en dat de akkerbouw gewassen zich gemiddeld gunstig ont wikkelen. Ook in de fruitteelt zijn de produktieverschijnselen niet ongun stig. Het bestuur van de ZLM, die vol gens de heer Prins in de nieuwe stijl goed blijkt te functioneren, zal bin nenkort heslissen, wanneer met de uitgave van een nieuw officieel or gaan voor de nieuwe maatschappij kan worden begonnen, zodat de in formatie aan de leden dan niet meer via twee kanalen hoeft te lopen. (Van onze correspondent) TERHOLE Op de Hulsterweg nabij de driesprong bij Terhole zijn een personenauto en een vracht wagen met elkaar in botsing geko men. De personenauto, bestuurd door C. D. uit Hulst, Sïoind te wachten om voorrang te verlenen aan enkele voertuigen die kwamen uit de rich ting Perkpolderhaven, toen een vrachtwagen uit Clinge, bestuurd door F. P. uit Sint Jansteen, met een snelheid van 50 km van achter tegen de personenauto reed. Die schoot vooruit en de mede-inzittende wist die wajen 60 meter verder tot stilstand te brengen. De bestuurder was- bij de botsing bewusteloos ge raakt D. werd naai- een ziekenhuis te Hulst gebracht. De mede-inzit tende kon na medische behandeling naar huis gaan. De politie stelt een onderzoek in naar de deugdelijkheid van de rem men van de vrachtwagen. Tijdiens het ongeluk regende het en was het wegdek (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Vraagt naar onze concurrerende rentetarieven HULST: Houtmarkt 6 Tel. 01140-3456 TERNEUZEN: Kersstraat 13 Tel. 01150-3553 (Van een onzer verslaggevers) GOES De voorzitter van het nroduktschap voor Vis en Vispro- thikten in Den Haag, drs. D. van Dijk, is niet op de hongte van een plan of initiatief dat zou leven in kringen van het mosselbedrijts- leven in Yerseke, om op eigen ge legenheid gesteld dat de be trokken instanties daarmee ak koord gaan een mobiele water zuiveringsinstallatie in de Ooster schelde te bouwen nabij Katten- dijke. „Je hoort de gekste dingen", aldus de heer Van Dijk, „maar mij is daai niets over bekend." In de Goese raadsvergadering deelde het socialis ts (Van onze correspondent) TILBURG Uit een geparkeerde auto in Tilburg is gisteren 3000 gul den gestolen. De dertigjarige vertegenwoordiger P. van Z. uit 's-Heerenhoek, deelne mer ann het bakkerscongres in de Stadsschouwburg aldaar, parkeerde zijn bestelauto bij het Louis Bouw meesterplein. Toen hij tegen midder nacht in zijn auto wilde stappen bleek het slot geforceerd te zijn en waren de 3000 gulden, die in een jasje za ten dat in de auto was blijven han gen, verdwenen. tische raadslid P. Duinkerke b. en w mee, dat het mosselbedrijfsleven in Yerseke bereid was een dergelijke installatie op eigen kosten te plaat sen. Als Goes, zo redeneerde het raadslid, zou inhaken op het idee van de mosselkwekers, dan zou volgens hem het mosselseizoen op 15 juli a.s. zeker opengesteld kunnen worden. Burgemeester Huber beloofde (li- gemeenteraad zo snel mogelijk hie» over contact op te nemen met drs Van Dijk. Drs. Van Dijk liet ons gis teren weten, dat er nog geen tele foontje van de Goese burgemeester was gekomen. De Goese wethouder drs. J. Dijk graaf zei ons publikaties als zou de gemeenteraad van Goes besloten heb ben het mosselbedrijfsleven in Yer seke toestemming te geven tot het verlenen van een opdracht aan de Grontmij voor het bouwen van een zuiveringsinstallatie, liefst al maan dag a.s., tegen te spreken. „Het gemeentebestuur", aldus de wethouder, „heeft alleen toegezegd alles in het werk te zullen stellen om het mosselseizoen op 15 juli a.s. open te krijgen. We hebben van het bedrijfsleven in Yerseke formeel nog niet te horen gekregen, dat men zelf bereid is een zuiveringsinstallatie te plaatsen. De opmerking van de heer Duin kerk e zal dus geverifieerd moeten worden." (Van een onzer verslaggevers) ST.-JANSTEEN De stemmen staakten in de gemeenteraad van St.- Jansteen. Vier leden van de raad wa ren voor het voorstel van b. en w. te besluiten tot vaststelling van een verordening tot heffing en invorde ring keurlonen in de kring Hulst en vier tegen. De volgende raadsverga dering zal er nog een keer over deze zaak gestemd moeten worden. Al eerder weigerde de raad van St.-Jansteen en ook die van Clin ge de verordening aan te nemen Om uit de schulden te geraken, die dit jaar zijn opgelopen tot ruim 40.000, stelde burgemeester mr. J. Reuser van St.-Jansteen (alhoewel niet van harte) voor de verordening voorlopig te aanvaarden. Er komt waarschijnlijk toch een samensmel ting, zei hij, van de keuringsdiensten en dan zijn we van deze nieuwe re geling af. De heer R. van Akker en met hem drie andere raadsleden, weigerden echter op het voorstel van de burgemeester in te gaan. Het is onbillijk, zei hij, dat het vlees dat in ons district werd ingevoerd, en dat al gekeurd is, moet worden her keurd en dat daarvoor opnieuw moet worden betaald. Als er tekorten zijn, alhoewel er nog geen nieuwe rege ling is, mogen we de lasten niet zon der meer afwimpelen op de ruggen van sommige handelaars door de on billijke nieuwe regeling wel te accep teren. Dat is onrechtvaardig. Het hielp burgemeester Reuser niet of hij al beweerde dat een adviescommissie samengesteld uit slagers en uit han delaars had geadviseerd de regeling te accepteren, nadat de gemeente raad Clinge tenslotte wel door de knieën was gegaan. De vier raads leden stemden tegen het voorstel. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De zeeverkenners van de „Doormangroep" der NPV te Terneuzen is in het trotse bezit van een eigen schip. Tijdens een samen komst in het groepsgebouw werd het rijk gepavoiseerde nieuwe bezit ge- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Belgische kantoorbediende M. van W. uit Gent is door de politierechter te Middel burg wegens dronkenschap achter het stuur veroordeeld tot een gevan genisstraf van drie weken, waarvan twee weken voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en een ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twee jaar. Van W. was met een aantal vrien den de gehele nacht in Gent „aan de rol" geweest. In de ochtenduren besloten de jon gelui naar Axel te rijden. In de buurt van deze plaats kwam de auto echter onverwacht tegen een telegraafpaal tot stilstand. Dat kwam zo hard aan, dat het ongeval zich had voorgedaan. Van W. betoogde op zijn hoogst een achttal glazen bier te hebben gedron ken. Bierkaaistraat 10 - Hulst. Tel. 01140-3084 (Van onze correspondent) VOGELWAARDE Op initiatiei van het gemeenschapswerk Vogel waarde zijn de besturen van de vijf jongerenverenigingen (boven 15 jaar) t.w. KPJ, volksdansgroep Hava Na- guila, Jongerensociëteit De Pijp, de Rowans van Scouting Vogelwaarde en de KWJ, bijeen geweest om te praten over mogelijke vormen van samenwerking. Er werden direct spij kers met koppen geslagen. Na geconstateerd te hebben dat sa. menwerking inderdaad erg nuttig en zeer in het belang van het Vogel- waardse Jeugd-Jongerenwerk zou zijn is men nu aan het werk getogen om te zoeken naar vormen van samen, werking. Dit leidde tot de vorming van diverse commissies, bestaande uit leden van alle vijf de verenigingen, welke een aantal zaken zullen gaan aanpakken. Zo werden twee commis sies geformeerd, die zich bezig zullen houden met de jongerenmissen in Boschkapelle en Stoppeldijk. Tot he den was dit eigenlijk alleen een aan gelegenheid van de Jongerensoos. Nu zal een en ander door 'n gezamenlijke aanpak beter worden en op een hoger plan komen. Een commissie gaat zich in deze bezighouden met de teksten voor de eucharistievieringen en de andere commissie zal het muzikale gedeelte voor haar rekening nemen, zoals uitbreiding van het jongeren koor, speuren naar goede liederen en zoeken naar een goede band. Op verzoek van de Jongerensocië teit en de KWJ zal op 13 juli geza menlijk een bromfietsrally georgani seerd worden. De KPJ kwam met het idee nog deze zomer een groots op gezette sportdag voor jongeren te or ganiseren en er werd nog gesproken over het organiseren van een cultu rele dag. Verder kwam ook nog het subsidie beleid van de gemeente Vogelwaarde ter sprake. Er klonk de nodige vol doening door in het slotwoord, dat de heer Vosveld (maatschappelijk wer ker) namens de initiatiefnemers, het gemeenschapswerk Vogelwaarde, tot de „grote vijf" richtte. Hij constateer de een goede start in de richting van een verdere uitbouw voor het jeugd- en jongerenwerk in Vogelwaarde. „Dit is een helemaal op drank in gestelde tocht geweest", aldus offi cier, mr. Th. Lebret, die zelfs een gevangenisstraf van vier weken on voorwaardelijk en twee jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid vorderde. Voor het rijden op een bromfiets, nadat hij te veelvuldig het glas naar de lippen had gebracht, werd de fa brieksarbeider F. van P. uit Koe wacht veroordeeld tot een boete van honderd gulden en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twee maanden. Een week onvoorwaardelijke ge vangenisstraf luidde het vonnis te gen de huisschilder M.B. uit Brou wershaven. Hij had in zijn auto ge reden terwijl de kantonrechter hem eerder de bevoegdheid daartoe had ontzegd. „Ik wist niet hoe ik anders op mijn werk moest komen", zo ver klaarde B. zijn handelwijze. De chauffeur J. v. d. L. uit Bres- kens werd ten laste gelegd bij Bier vliet door „snijden" met de autobus, die hij bestuurde, een personenauto van de weg te hebben gedrukt. De tenlastelegging vermeldde voorts, dat hij was doorgereden, terwijl hij wist, dat het ongeval zich ahd voorgedaan. Van de L. ontkende resoluut elke schuld. Politierechter mr. P. van Em- pel wees hem er echter op, dat het slachtoffer niet alleen had verklaard van de autobus, nadat deze hem had ingehaald een „duw" te hebben ge kregen, maar dat ook de bus aan de achterzijde krassen en strepen ver toonde. Passagiers achter in de bus, die het ongeval zagen gebeuren, had den naar de chauffeur geroepen te stoppen. Deze had echter niet gerea geerd. Conform de eis van de officier, ver oordeelde de politierechter Van de L. tot een boete van 150 gulden voor het veroorzaken van het ongeval en 100 gulden voor het doorrijden. doopt door mevrouw Wolfensbergen. Zelfs Neptunus, voorzien van zijn visnet, waarin het verse zeewier nog rijkelijk aanwezig was, luisterde deze plechtige bijeenkomst op. Ook de ouders van de verkenners en hopman Roose, districts-commissaris voor Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen, die tevens de groepsleider, oubaas P. C. Gerreman, installeerde, woonden de plechtigheid bij. In zjjn welkomstwoord zei groeps leider oubaas Gerreman, die ook de afvaardiging van de katholieke ver kenners welkom heette, dat het voor de zeeverkenners een bijzonder druk ke tijd zal worden. Oubaas Gerreman noemde deze gebeurtenis van groot belang, omdat nu ook een lang ge koesterde wens van de zeeverkenners in vervulling zal gaan. Als blijk van waardering voor hetgeen de heer Wolfensbergen voor de zeeverkenners heeft gedaan, vroeg de groepsleider zijn echtgenote (een schip laat zich uitsluitend door een dame dopen) of zij de plechtigheid wilde vervullen. Nadat oubaas Gerreman als groeps leider was geïnstalleerd, was het zijn beurt om de nieuwe schipper van de Lelievlet, de heer Van Driel, plech tig te installeren. In een korte toespraak werd o.m. gezegd, dat binnen korte tijd twee roei-jollen zullen arriveren en lig plaats in de kreek zullen krijgen. Voorts is er een commissie van drie de heren Sentse, loods De Jong en Hamelink oud-padvindersleiders die een bijzonder toezicht zullen uit oefenen. Het is de bedoeling om na de zomermaanden de huidige groep van acht zeeverkenners uit te brei den tot 20 a 24. Tenslotte werd medegedeeld, dat „De Vliegende Hollander" uitsluitend op de Otheense kreek zal opereren en dat de horde a.s. zaterdag een nieu we leiding krijgt, bestaande uit me vrouw Stoel, mejuffrouw Gerreman en de heer De Jong. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG De zeventigjarige heer R. J. van de Veke, de in Zeeuwsch-Vlaanderen bekende vete raan-wielrenner, heeft de afgelopen week in vier dagen duizend kilometer afgelegd. De eerste dag reed hij van Zaam- slag via Antwerpen, Hasselt, Maas tricht naar. Venlo, waar hij overnacht te. De tweede dag gebruikte hij om via Nijmegen Apeldoorn en Assen te komen. Op de derde dag reed hij van Assen naar Groningen, Leeuwarden, Afsluitdijk, Hoorn naar Amsterdam. Op de vierde dag belandde hij van Amsterdam via Rotterdam weer in Zaamslag. GOES De bezoekers van de Goese tapperijen zullen in het seizoen voor taan hun plezier tot de kleine uurtjes kunnen rekken. De gemeenteraad ging akkoord met de wijziging van de algemene politieverordening wagrdoor de horecabedrijven in Goes tot een uur 's nachts open kunnen blijven. Tot nog toe was voor de Goese horecabedrijven 12 uur het verplichte sluitingsuur. Naar aanleiding van een verzoek van de horeca-exploitainten om tot 2 uur 's nachts gedurende het sei zoen te mogen tappen, kwam het college van B en W, nadat elders een onderzoek naar sluitingstijden was ingesteld, met een voorstel het sluitingsuur op een uur 's nachts te bepalen en dat dan gedurende het seizoen van 30 april tot 15 septem ber. Dat was voor de heer L. de Leeuw niet verstrekkend genoeg. „Wij zijn een gemeente waar ook in de winter een groot aantal jonge ren op de zaterdagavond en in het algemeen gedurende het weekeinde uit willen. Nu moeten ze naar el ders", zo bracht hij naar voren. Hij stelde voor ook voor de vrijdag-, za terdag- en zondagavond de sluitings uren voor het seizoen aan te houden. Dit voorstel werd ondersteund door de heer M Haasdonk, die wees op de recreatieve functie die Goes ver vult en na de gemeentelijke herin deling nog sterker zal gaan vervul len. Wordt er in ons land met de gro te massa gesold? Als een arbeider zonder geldige reden niet op zijn werk verschijnt, krijgt hij moeilijk heden met zijn baas. Dit schijnt met onze volksverte genwoordigers niet het geval te zijn, w>aint die laten nog al eens verstek gaan. Toch zijn zij ook iin dienst en wel van heel ons volk. Hun verzuim kan voor heel ons volk van belang zijn. Heeft men sommige dingen niet uit de hand laten lopen? Vooral wat de BTW bereft. RAAMSDONKSVEER C.J. v.d. Kieboom Het begint nu toch duidelijk te worden, dat de meeste renners, die grote prestaties willen leveren, bijna allemaal doping moeten gebruiken. Nu heeft ook de suparrennier Merckx positief gereageerd. Mijns inziens zouden de organisatoren van grote wielerwedstrijden en de wielerbon den, als men de doping tegen wil gaan, ten eerste de wedstrijden min der zwaar moeten maken, dus de afstanden korter; ten tweede in gro te etappe-koersen als b.v. de Tour en de Giro ministens om de 4 diagen een rustdag moeten imlllaissien, dan kunnen de renners zich echt v®01- 100 procent geven en zullen er niet zoveel wanideletappes meer voorko men en zal er veel meer spanning zijn; ten derde in de 6-daagse op de wielerbanen zal men ook een andere regeling moeten treffen, zodat de rentiers meer rust hebben. De wie lersport wordt toch door mensen be oefend en moet dus menselijk blij ven en op een gezonde manier (dus zonder doping en door elke renner) beoefend kunnen worden. ST. WILLEBRORD Lev. Gabriels Dat de voorvechter van de socia listische jeugd gestraft wordt, we genis belediging van. het koninklijk huis, is terecht vind ik. Wij hebben een pracht vorstin, charmante prins gemaal; en haar dochters zij<n ge lukkig getrouwd. Op hen zijn die smadelijke woorden niet van toe passing. Verder wilde ik ook nog even opmerken, dat u zo kleinerend over zijne excellenties P. de Jong en mr. Luns schrijft. Volgens mij doen zij het tot dusverre goed in ons toch ad zo rumoerig land. Verder is er voor mij maar één blad, „De Stem". Ik geniet steeds van „Merijn". BREDA W, v. de L. Met stijgende bewondering heb ik de recente studenten-acties gevolgd. En met afschuw kennis genomen van het daartegen gerichte optreden van de justitie. Da studenten verdienen metter daad door de arbeiders gesteund te worden, omdat steeds duidelijker wordt dat hun strijd onze strijd is en dat hun belangen parallel gaan met onze belangen, en bovenal om dat zij de representanten mogen worden geinioemd van. een toekom stige democratie doorgetrokken op méér al3 alleen het politiek-parle- meotaire vlak. Waar de officiële vakbonden tot dusver in gebreke zijn gebleven dienen de arbeiders nu en meteen zelf van onder op raden te vormen die: le met de progressieve studen ten in discussie treden, 2e hun acties waar nodig ondersteunen, en 3e de slachtoffers van de repressie finan cieel bijstaan. Wij mogen deze jongens en meis jes niet in de steek laten, nu voor hen en voor ons in de komende maanden 'n alles beslissende strijd op gang komt. ROOSENDAAL J. van Hassel. (ADVERTENTIE) Korte Nieuwstraat 21 - Hulst Tel. 2478 - 3558 b.g.g. 2209 (Van onze correspondent) MIDDELBURG Op de splitsing Nieuwe Vlissingseweg - Abeelseweg West is de uit Souburg afkomstige 80- jarige heer G. Barentsen door een verkeersongeval om het leven geko men. Het ongeluk vond plaats om vijf uur. Hij stak de hoofdrijbaan van de Nieuwe Vlissingseweg over, juist op het moment dat uit de richting Vlis- singen een personenauto naderde, be stuurd door D. v. d. L. uit Vlissingen. Op hetzelfde ogenblik haalde een an dere autobestuurder,! de heer I. M. uit Vrouwenpolder, dat voertuig in. De heer Barentsen was toen reeds on geveer midden op de rijbaan en een aanrijding kon niet worden voorko men. Hij werd geschept door de auto van I. M. Direct werd hij per ambu lance van de brandweer overgebracht naar het Gasthuisziekenhuis, waar hij een uur na de aanrijding aan zijif verwondingen is bezweken.

de Stem | 1969 | | pagina 5