VAKANTIE OP ,KRAKERSEILAND' Sporen Heerleese Amro-bankroof leiden naar Ibiza Pompidou betrok Ely see Touwtrekken om Hair POLITIE ONTRUIMDE Y.U. S.E.R. eensgezind GEBOORTE VAN ORANJETELG IN NIJMEGEN? Minimumprijs brood Eindhovense studenten dreigen met actie Python zoek POHER AF HET TUC IN „TOILET"-ACTIE GOUDEN TIP DOORGEWERKT GEEN RECLAME J KVP-werkgroep achter de kunstenaars VS -Sovjetgesprek CDU wil vorming orgaan Europese defensie in Navo 11 DE STEM VAN ZATERDAG 21 JUNI 1969 11 (Van een onzer verslaggevers) HEERLEN Er lopen duidelijke sporen van de recente Amro-bank roof in Heerlen naar het zonovergoten Ibiza. Twee Heerlenaren, die bij diverse politiekorpsen te boek staan als brandkastkrakers van eerste categorie, Lei M. en Loike H. liggen daar als vrome huisvaders te midden van hun gezinnen uit te rusten van de Limburgse beslom meringen. Omdat zij goed genoeg zijn voor een fikse bankroof en omdat zij kort na het leeghalen van de voorbewerkte kluis van de Heerlense Amro-bank naar het zonnige zuiden zijn vertrokken, heb ben zij een hoeveelheid verdenkingen op zich geladen, die groot ge noeg was Interpol op de hoogte te brengen. Maar bewijzen tegen Lei M. en Loikie H. weet ook de recherche van Heerlen vooralsnog niet te leveren. Een maand voor eerste pinksterdag, waarop de voorbewerkte kluisdeur met enkele rukken door zijn drie kwart doorgezaagde sloten werd ge trokken, had de politie van Heerlen al een eerste zeer vage tip binnen gekregen. „Er staat iets groots te ge beuren". Meer werd de politie niet verteld. Waarschijnlijk kwam de tip vanuit de rijk geschakeerde Lim burgse onderwereld. De politie kon niet veel meer doen dan extra pa trouilles rijden en nog scherper dan anders naar verdachte individuen uitzien. Dat de tip serieus werd genomen blijkt ook uit het verzoek dat aan alle grensposten werd doorgegeven om ook daar waakzaam te zijn. Een maand lang gebeurde er niets. Tot de morgen van afgelopen tweede pinksterdag een stafemployé van het bijkantoor van de Amro-bank in Heerlen toen wat stukken ging ha len. Zijn oog werd getroffen door de kluisdeur, die heel uitnodigend op een kier stond. Een telefoontje naar de politie was secondenwerk. Onver wijld begon het hele gebouw te gon zen van recherche-activiteiten. PARIJS (RTR) De nieuwe Franse president, Georges Pompidou heeft gisteren in het Elysée-paleis in Pariis officieel deze functie op zich genomen. Hii werd door waarne mend president Alain Poher, voorzit ter van de senaat, in het paleis ont vangen. Pompidou's eerste daad was het aanwijzen van de 54-jarige Jacques Chaban-Delmias als premier. Chabatn- Delmas was voorzitter van de natio nale vergadering. De voorzitter van de Franse con stitutionele raad, Gaston Palewski, installeerde de 57-jarige Pompidou in aanwezigheid van de Franse mi nisters en van de buitenlandse ambas sadeurs als nieuwe president. De plechtigheid werd over de tele visie uitgezonden en kon door mil joenen kijkers in Europa worden ge volgd. Palewski en Pompidou hielden beiden een korte toespraak waarin zii zeiden dat Frankrijk veel ver schuldigd is aan de voorgaande pre sident, generaal De Gaulle. Premier Couve de Murville, die tijdens de plechtigheid aan de lin kerzijde van Pompidou stond, heeft gisteravond het ontslag van het ka binet ingediend, zoals de grondwet eist. De gaullist Roger Frey wilde de scheidende waarnemend president Poher de hand niet drukken en keer de hem de rug toe. Poher volstond daarna met het toeknikken van de andere regeringsleden. Hij verliet na de plechtigheid het paleis. De televi sie schonk geen aandacht aan zijn vertrek. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Staatssecretaris van Son van Economische Zaken heeft zich akkoord verklaard met het bistellen van een mimmumprijsrege- ling voor brood. Die regeling moet worden getroffen door het produkt- schap voor granen, zaden en peul vruchten. Over de hoogte van de minimumprijs heeft de bewindsman zich nog niet uitgelaten. Het produkt- sehap zal er op 3 juli over vergade ren. BRUSSEL (ANP) De inwoners van de Belgische gemeente Baasrode (bij Dendermonde) zijn gewaar schuwd voor een python, die vermist wordt uit een circus, dat ter plaatse voorstellingen heeft gegeeven. De slang is 2,5 meter lang en zeer snel, en kan gemakkelijk een mens wurgen. Het circus bezat vijf van de- se monsters. Donderdag werd de ver mising van een ervan vastgesteld. LONDEN Het grote Britse vakverbond Tuc heeft gisteren, twee dagen na het door zijn lei- flets met premier Wilson geslo ten compromis in Birmingham een wilde staking „neergesla gen". Tien toilètjuffrouwen van een plaatselijke fabriek hadden het werk neergelegd omdat de directie hun niet hetzelfde loon wilde betalen als hun mannelijke collega's. Als gevolg van de sta king werden de waslokalen en de toiletten zo smerig dat '2.500 arbeidsters naar huis gestuurd moesten worden. Op last van de secretaris-generaal van het Tuc gaven plaatselijke vakbondslei ders opdracht tot voortzetting van de onderhandelingen over de lonen en stuurden zij de sta kende vrouwen weer naar hun Werk. Nog dezelfde dag kwam vast te staan: de 32 cm dikke deur van de Lips-kluis was voorbewerkt. De in de deur verborgen nokken, die de grendels naar buiten moeten schui ven, waren tevoren voor driekwart doorgezaagd. Metaallijm en verf had den de inkepingen verborgen gehou- ren. Uit de kluis werd een totaalbe drag van ƒ540.982,aan Nederlands en buitenlands geld vermist. Voorts bleken een staaf goud van rond 2800 gulden en antieke juwelen, kort te voren voor 13.000 gulden verzekerd, verdwenen. En daarmee stond het zwart op wit dat het voor het eerst in de Nederlandse criminele geschie denis was gelukt een kluisdeur van een bank te forceren. Van dat onzali ge ogenblik af werden alle bekende en minder bekende brandkastkrakers in Limburg en daarbuiten heimelijk op de geschoolde vingers gekeken. Hard was de recherche herinnerd aan die „gouden" tip van een maand tevoren. De herkomst ervan werd grondig nageplozen. Bij dat werk hoorde de politie ook dat de krakers Lei M. en Loikie H„ vermaarde aartsvijanden van de onlangs voor brandkastkraken vrijgesproken Heerlenaar Anno M„ hun boeltje hadden gepakt teneinde in alle rust onder de paimen van Ibiza aan de toekomst te denken. Intussen wer den eerst door de Amro-bank en la ter door verzekeraars en Amro-bank samen een totaal van 55.000 gulden uitgeloofd voor duidelijke tips, die naar de daders en de volledige buit wijzen. In hoeverre uit de onderwereld ko mende tips gelanceerd zijn met het oog op deze halve ton, is niet hele maal duidelijk Wel is duidelijk dat het aantal aanwijzingen bij tiental len tegelijk bij de Heerlense recher che binnenkwam. Slechts enkele daarvan bleken bruikbaar, maar de recherche van Heerlen moest vier collega's uit de omgeving lenen ten einde de vele tips na te trekken. En toen bleef het lange tijd stil. Althans voor de niet-ingewijden. Bij de poli tie werd hardnekkig doorgewerkt en de laatste week werden scherpe weg controles uitgevoerd, want het spoor naar Ibiza is niet het enige dat de Heerlense politie hoop geeft. Er liggen meer ijzers in het vuur. Die ijzers hebben o.a. betrekking op de twee krakersbenden die Heerlen telt. Het bestaan van die twee groe pen kwam vorige week woensdag no-g ter sprake toen de in eerste in stantie vrijgesproken Heerlenaar An no M. zich in verband met brand kastkraken in hoger beroep voor het Bossche hof moest verantwoorden. Een Heerlense rechercheur heeft toen op verzoek van de procureur- generaal de naam van Lei M. ge noemd ais hoofdman van de concur rerende bende. De politie van Heerlen beschikt op dit moment nog niet over bewijzen dat Lei M. iets met de Heerlense bankroof te maken heeft. Weliswaar spreekt tegen hem zijn vertrek kort na de bankroof naar Ibiza en zijn in teresse voor kluizen, brandkasten en aanverwante artikelen. Maar ook niet meer. Bij de recherche in Heer len zei men: „Ibiza is een bekend va kantieoord voor brandkastkrakers, ook al zou de plaatselijke V.V.V. daarmee geen reclame maken. De grote jongens uit het vak gaan daar twee tot drie keer per jaar op va kantie. Behalve Lei M. en Loikie H. zullen er wel meer krakers zitten. Weken geleden al heeft M. rondver teld dat hij met zijn gezin weer naar Ibiza zal gaan, maar wij weten echt niet of hij de Heerlense bank heeft beroofd". Het onderzoek In Heerlen en om geving gaat intussen onverminderd voort. Op alle wegen kijkt de politie bij nacht en ontij uit naar de moge lijke andere verdachten. „Wij heb ben meer dan genoeg aanknopings punten om ook hier volop aan het werk te blijven", aldus een politie woordvoerder. (Van een onzer verslaggevers) SCHEVENINGEN Voordat de dampen van de musical „Hair" Scheveningen bereikt hebben, is er il een strijd op leven en dood ont brand tussen alle weldoorvoede producenten, die een dikke, com merciële vinger in de musical-pap hebben. Het begon met de aankon diging van Lou van Rees, die tussen zijn slordige besognes voor Singing Europa door het vaderland meedeel de, dat hij de 67 artiesten van de Engelse „Hair-produktie" op 13 juli in chartervliegtuigen naar Neder land zou brengen voor één show in het Scheveningse circus-theater. Die snelle grap ging hem 60 mille kos ten en daarom had hij de toegangs prijzen opgeschroefd tot vijftig, veertig en dertig gulden. „Het is aan de gepeperde kant", gaf hij glimlachend toe, „maar ik ben er van overtuigd, dat er genoeg lief hebbers zijn om die zaal te vullen." De door Van Rees trots aange- kandigde .komst van de Engelse „Hair" sloeg vrijwel onmiddellijk een krater in de uiterst riante Haag se villa van impresario Herbert da Silva, die er tot op dat moment hei lig van overtuigd was, dat hij Hair naar Nederland zou brengen, als daar een mogelijkheid voor was. Hij had in Londen bindende afspraken gemaakt met Hair-producent James Verner, die hij onmiddellijk na de bekendmaking van Van Rees in op perste woede opbelde om ophelde ring. Antwoord, van Verner: „Ik weet niks van een show in Neder land en ik heb meneerVan Rees nooit ontmoet." Da Silva zei daarop: „Er zijn twee mogelijkheden. Of Verner bedriegt me of Van Rees haalt een misselijke stunt uit." Commentaar van een nauwelijks uit het veld geslagen Van Rees: „Ik heb de bevestigingen uit Londen en Xmerika in mijn zak. Wat kan ik. nog meer verlangen. Volgens mij proberen ze via intriges de. zaak te orpederen en daarvoor hebben ze meneer Verner amok laten maken." Over de plannen van een Neder landse versie van „Hair" (die aan vankelijk door de met de noorder zon verdwenen Paul Keijzer zou worden geproduceerd) zegt Van Rees nog: „Ze zijn nu bang, dat die ene show van de Engelse cast een Nederlandse produktie onmogelijk zal maken. En terecht, want wat die Engelsen doen is duizend maal beter dan wat ooit in Nederland op de planken zou kunnen komen. Al bo den ze me 10.000 gulden om „Hair" met Nederlandse artiesten te. pro duceren, dan zou ik nog weigeren." EINDHOVEN (ANP) De stu denten in Eindhoven hebben de curatoren om een andere afvaar diging in de herstructureringscom missie gevraagd. De positie van de secretaris van de Technische Hogeschool Eindhoven, die nu door curatoren is aangewezen om hen te vertegenwoordigen, is vol gens de studenten dermate omstre den dat indien deze afvaardiging wordt gehandhaafd redelijk overleg niet mogelijk zal zijn en tot actie overgegaan zal moeten worden. (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM Gistermorgen om acht uur hebben 50 politiemannen een eind gemaakt aan de bezetting van het provisorium van de Vrije Universi teit, die rond middernacht begonnen was. Zeven vrouwelijke en 55 manne lijke studenten werden aangehouden en kregen een proces-verbaal wegens lokaal-vredebreuk. Verwacht wordt dat tegen hen dezelfde gerechtelijke procedure zal worden gevolgd als tegen de bezetters van het Maagdenhuis. Voordat de politie ingreep had de president-directeur van de VU prof. Sizoo, de 62 bezetters gevraagd vrij willig het gebouw te verlaten. Toen zij daaraan geen gevolg gaven riep hij de hulp van de politie in. Dit kwam in zoverre onverwacht, dat prof. Sizoo eerder de bezetters toe stemming had gegeven de nacht in het provisorium door te brengen op voorwaarde, dat zij het centrale be- stuursgedieelte niet zouden betreden en dat de examens en tentamens van vrijdag gewoon door zouden kunnen gaan. De bezetting droeg een symbolisch karakter. De studenten wilden met hun actie het college van directeuren en curatoren van de VU dwingen om deel te nemen aan de werkzaamhe den van de ingestelde stuurgroep. Deze stuurgroep werd door een uni versiteitsvergadering van 19 mei ge vormd om een nieuwe bestuursstruc tuur te ontwerpen. Volgens de stu dent® moeten directeuren en cura toren in de stuurgroep werken op basis van de voorstellen van de uni versiteitsvergadering inzake het me debeslissingsrecht en de openbaar heid van bestuur. Drs. J. den Uyl, voorzitter van de PvdA-Tweede Kamerfractie heeft zich fel verzet tegen het optreden en de eisen van het openbaar minis terie in het Maagdenhuis-proces. „Het lijkt wel of het een proces is tegen een dronken man, die lokaal vredebreuk pleegt en een vergade ring verstoort. Ik heb tegen deze massale procesvoering ernstige be zwaren. Men neemt de mensen die voor moeten komen niet serieus', zo zei hij gisteravond. Drs. Den Uy] hield staande, dat hij de methoden, die bij de Maagden huisbezetting gebruikt zijn, afwijst. Hij wilde zich ook niet inlaten met de uitspraken van een onafhanke lijke rechter. Maar: „De nu toegepas te rechtspleging doet geen recht aan de motieven van het studentenop treden". De Tweede Kamer-leden dr. Tans en de heer Masman (beidein PvdA) hebben de minister van Onderwijs en Wetenschappen gevraagd of het waar is dat het instituut voor an- dragogie in Amsterdam 'n brief heeft ontvangen van het hoofd van de ju ridische afdeling van het departe- (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG De landelijke werk groep „Cultuur" van de KVP staat achter de verlangens van de kunste naars voor een wezenlijk nieuw cul tuurbeleid. Nu de actie zijn weerslag heeft gevonden in een nota van de Nederlandse Federatie van Beroeps verenigingen van Kunstenaars moet het overleg met de minister van Cul tuur, dr. M. Klompé, spoedig worden geopend, aldus de werkgroep, die de nota in grote lijn onderschrijft als een goed uitgangspunt voor het over leg. Minister Klompé heeft overi gens voortdurend aangedrongen op overleg. De werkgroep, die thans bezig is een ontwerp te maken van een meer jarenplan voor de cultuur staat om- der leiding van Paul Beugels. Leden zijn: mr. Frank A. Sibo, mr. E. Brautigam, P. J. Engels, H. Gie- len, Hans Kok, dr. Th. van Schaik, Lambert Tegenbosch en mr. L. w meüt van O. en W. waarin wordt meegedeeld dat- toegeven aan de ei sen van de studenten kan worden beschouwd als insubordinatie. De 22-jarige Amsterdamse leraar staatsinrichting J. O. die donderdag middag een dossier met kopieën van de stukken van zijn zaak van de grif fie van het paleis van justitie mee naar huis nam, is door de politie rechter als bezetter van het Maag denhuis veroordeeld tot een boete van 200 gulden plns drie weken voorwaardelijk. Voor het wegnemen van het dossier zal de leraar niet vervolgd worden. Hoogleraren (boven) luisteren aandachtig naar de discussies van de studenten in het provisorium. (Van onze redactie buitenland) WASHINGTON Amerika hoopt tussen 31 juli en 15 augustus bespre kingen met de Sovjet-Unie te begin nen over wederzijdse vermindering van kernwapenarscnalen. Willi am Rogers, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, heeft dit volgens Nixon aan het Kremlin meegedeeld. Als mogelijke plaatsen voor het houden van besprekingen noemde Nixon Wenen en Genève. Hij kondigde aan binnen een maand met de Israëlische interim premier, mevrouw Golda Meir, be sprekingen te willen voeren over „verwijdering van de ontsteking" uit de crisis in het Midden-Oosten. (VERVOLG VAN PAGINA 1) komstenbelasting met dat bedrag te beperken (in feite zou dit neerko men op een halvering van de cor rectie. Zij zou immers in totaliteit 900 miljoen gulden gaan kosten. De re gering was echter al zover, dat zij de operatie in twee fases zou willen uitvoeren: een van 600 miljoen en een van 300 miljoen. Als men de 600 miljoen vermindert met de 150 mil joen, die nog voor het „gat" nodig is, komt men tot 450 miljoen, dus de helft van de kosten van de totale operatie red.). Voorts heeft de SER de regering geadviseerd, de huurverhoging die op 1 januari a.s. gepland was, zeker niet voor 1 juli 1970 te laten ingaan. Aan de regering wordt het overlaten in het begin van het volgend jaar te bezien, of het niet toch verstan diger is in 1970 helemaal van een huurverhoging af te zien. De vakbeweging zou het liefst zien, dat er meteen een streep door de huurverhoging van 1970 wordt ge haald. De partijen in de SER vonden elk aar eveneens in een advies inhou dende, dat de huidige prijsstop spoe dig moet worden verzacht onder meer door het mogelijk te maken, dat externe kostenstijgingen, waar aan fabrikanten niets kunnen doen, worden doorberekend maar dat ook nog een zeker prijsbeleid ge handhaafd moet worden om onver antwoorde prijsstijgingen tegen te gaan. Aldus werd enerzijds bereikt, dat de prognose voor de stijging van de kosten van levensonderhoud met rond een procent kon worden ver minderd (door af te zien van BTW- en huurverhoging) en anderzijds dot de overheid geen schade lijdt. De vakcentrales konden daarna berekenen, dat men bij een looneis van 5 pet. het komende jaar (exclu sief werktijdverkorting en vakantie verlenging) de werknemers een reële inkomensverbetering van iets min der dan drie procent zou kunnen ver schaffen. Omdat de werkndmers toch nog een zeker risico lopen, namelijk in geval de prijzen toch sterker zou den stijgen dan nu te voorzien is, hebben de werkgevers zich ook reeds verenigd met een inbouw van een bepaling in alle nieuwe cao's voor 1970, dat telkens als er een wezen lijke extraprijsverhoging optreedt, extra-uitkeringen zullen worden ge daan. De vakcentrales hebben zich nog een extrarugdekking verschaft: de hele cijferopstelling gaat uit van een bepaalde mate van stijging van de produktiviteit, welke stijging in feite wil men inflatie voorkomen de grens van de mogelijkheden tot loonsverhoging aangeeft. Aangezien het mogelijk is, dat de produktiviteit sterker stijgt dan nu is voorspeld, zal aan het einde van 1970 worden nagegaan, hoe groot het verschil is. Een verschil zal dan na nader overleg alsnog moeten resulteren in een oositieverbetering van de werknemers, nu echter niet in de vorm van contanten, maar in de vorm van bespaard inkomen (spaarloon, pensioenverbetering e.d.) De regering is in overweging ge geven, over deze „nacalculatie" geen belasting en sociale premies te hef fen, evenmin trouwens als over spaarloon in het algemeen. (Van onze correspondent) NIJMEGEN De Nijmeegse hoog leraar in de verloskunde en de ob- stetrie, prof. Mastboom, die prinses Margriet medisch zal bijstaan bij de wenst slechts een enkele medede ling te doen: „Wend u tot de rijks- geboorte van haar tweede kind, voorlichtingsdienst. Ik heb met de prinses afgesproken dat elke be richtgeving uitsluitend via deze in stantie zal worden gedaan." Prof. Mastboom wenst evenmin te antwoorden op de vraag of de geboorte van een nieuwe Oranje telg nu in Nijmegen, in zijn eigen kliniek zal plaatsvinden. Zoals bekend vonden de recente bevallingen in het Oranjehuis steeds plaats in de kliniek van prof. Plate, die destijds steeds als ver loskundige heeft gefungeerd. Prof. Mastboom is op 7 oktober 1918 in Venlo geboren. Na zijn eindexamen gymnasium-béta aan 't Nijmeegs St.-Canisiuscollege stu deerde hij van 1936 tot 1943 medj. rijnen aan de Gemeentelijke Uni versiteit te Amsterdam. Vervolgens volgde hij een opleiding tot chirurg in Sittard en een opleiding tot vrouwenarts aan de Universiteit van Amsterdam. In juni 1948 promoveerde dr. Mastboom cum laude aan de Am sterdamse Universiteit op een proefschrift over zwangerschaps stuipen. Van 1950 tot 1954 was hij hoofd-assistent aan de universi teitskliniek te Amsterdam en in de hoofdstad ais vrouwenarts geves tigd. Na twee jaar als geneesheer directeur verbonden te zijn geweest aan de rooms-katholieke vroed vrouwenschool te Heerlen, werd hij in 1956 benoemd tot hoofd van de verloskundige en gynaecologische afdeling van het r.-k. ziekenhuis St.-Johannes de Deo te Den Haag. In 1965 werd hij tot hoogleraar aan de Nijmeegse universiteit be noemd. Dr. Mastboom is voorzitter van de Nederlandse Gynaecologische Vereniging en van zijn hand ver schenen talrijke publikaties uit zijn vakgebied. Onlangs kwam prof. Mastboom in het nieuws, toen hij met een drietal andere verloskundigen en kele maanden na het verschijnen van het concilierapport „Huwelijk en Gezin" hierover een zeer kriti sche brief schreef aar- kardinaal Al- frink. Enige studenten van de medische faculteit te Nijmegen hebben aan prinses Margriet een telegram ge stuurd, waarin zij er hun waarde ring voor uitspreken, dat zij hun democratiseringsacties daad werkelijk blijkt te ondersteunen, door zich als patiënte bij deze uni. versiteit te laten inschrijven. 15 Het wil niet erg lukken met de re volutie in Zeeland en westelijk Noord-Brabant, geachte tijdgenoten. In Tilburg wilde het in mei (uitgere kend die maand, zeker van de Fran sen afgekeken) wel vlotten, maar ga je westelijker, dan wemelt het be paald niet van de revolutionairen; althans niet op straat. In Breda wist de burgemeester, Merkx (geen familie van het feno meen). met enkele (het zij toegege ven) juist gekozen woorden een ver nietigend oordeel over de acties van enkele jongelieden uit te spreken, die bovendien nog onderling verdeeld waren. De stunt het werpen van papieren vliegtuigjes in de Bredase gemeenteraad werd toegestaan als het maar in de pauze gebeurde. De dapperen die waren overgeblc- ven kregen ook een kopje koffie aan geboden, terwijl de burgemeester nog zei dat ze „het netjes hadden gedaan hoor". Dodelijker kan het niet voor revolutionairen. In Breda was men toch al blij met dit initiatief, want daar gebeurt echt niet zoveel (heb ik gehoord). Trouwens ook NKV-voorzitter Mertens kan het doen met een com mentaar in een van de Nederlandse opinieweekbladen. Dat zijn bladen die nog eigenwijzer zijn dan de ge wone. Er staat in dat de ondernemers wel flink geschrokken zullen zijn van de krasse taal van de heer Mertens, in het begin van deze week uitgespro ken. „Alleen jammer dat het daarna al tijd een hele tijd stil blijft", zo ver volgt het blad in dit geval VN. „Totdat Mertens dan weer iets nieuws zegt. Hij zou eens een boek moeten schrijven. De blaren op mijn tong, of zo. Met de oplage kan hij dan de barricades bouwen". Tja. De kreet „sex is fijn" wil nog niet zeggen dat je fijne sex krijgt. (dr. Van Emden Boas) Ik kan u meedelen dat het op de KMA nog steeds rustig is. Naar ver luidt zou een cadet-sergeant over de mocratisering hebben gesproken met een cadet-soldaat. Op de plaats rust. Gevreesd moet worden dat radio De Vrije Stem geen lang leven be schoren zal zijn. Nu is weer de clan destiene zender De Grote Pier of De Dood opgespoord en in beslag geno men. Het wordt benauwd mensen. Het doet wel Pijn(en) om niet naar de. Tour te mogen. U heeft het gisteren kunnen lezen, het kan nog wel even duren voordat iedereen bij het onderwijs dezelfde kansen zal krijgen. Tenminste dat zegt minister Veringa (toch een van de betere) in zijn, discussienota over de democratisering van het onder wijs. En dat is niet zo best „gevallen". Ingewijden zeggen dat de kosten, aan een grootscheepse verandering ver bonden, te hoog zijn. Zal het kabinet toch een Veer(inga) moeten laten. U kunt het zich nu natuurlijk nau welijks voorstellen, maar kort gele den zijn in Huizen (N.-H.) de kraaien van het dak gevallen van de warmte. En dat is werkelijk gebeurd. Op de oude begraafplaats van Huizen vond een tuinman 20 torenkraaien dood, als gevolg van uitputting en gebrek aan water en vochthoudend voedsel. Zo ziet u maar weer. Ik ook trouwens. Ik kruip voor een weekeinde in mijn schulp. Maandag ontpop ik weer. De groeten. MERIJN (Van onze redactie buitenland) BONN De Westduitse CDU heeft de vorming voorgesteld van een EEG-commissie en gezagsor gaan voor defensie binnen het kader van de NAVO. De commissie zou een concept moeten opstellen voor de gemeen schappelijke Europese defensie en hut gezagsorgaan zou een gemeen schappelijk systeem voor de bewa pening moeten ontwerpen, ontwik kelen en financieren.

de Stem | 1969 | | pagina 11