EENTWEEDE HOME' IN GRAAUW Vlissingse Haven boekt record jaarresultaat Nierpatiënten tien dagen op cursus Zuidwesters heeft goede winstkans DE STEM Paal aan Werkgrc Zuidwes Zomerfrui Oekraïnische dansgroep in Oudelande Pers gooide in Terneuzen een limonadefles Daniëlsson gaat terug naar Zweden DAMKAMPIOENSCHAP VOOR RUSLAND Van Beveren: „mogelijk toch kort geding Dijkgraaf P. Dekker blij met 100%-regeling G.S. VAN Even uitb KORFBALCOMPETITIE Talentenjacht van de NKGB BOUVIGNE TIJDELIJK ZIEKENHUIS Winkeldiefstal en mishandeling Echtparen voor politierechter M. Hoogesteger 40 jaar bij ZEGAM n.v. Duits romantisch repertoire op „De Lange Jan" De Kriekeputte gaat Reinaert de Vos brengen Programma OKKER SPEELT IN HILVERSUM t DUIZENDEN REACTIES HONDERDEN KLEINTJES f St.-Joseph-Mavo Hulst Zuster Hilarine N.V. Bouwbedrijf De Delta'7 ONGESCHOOLDEN Commentaa Inspraak Niet beangstigt DE STEM VAN VRIJDAG 20 JUNI 1969 (Van een onzer verslaggevers) GRAAUW „Een tweede huis (je)" zoeken Belgen, Duitsers en ook Ne derlanders tegenwoordig in Zeews- Vlaanderen. De meest zuidelijke Zeeuwse streek is „in", niet in het minst om de lage prijzen die wor den gevraagd voor arbeiderswonin gen langs de dijken. Voor 10 tot 15 duizend gulden kan men eigenaar worden van zo'n (vaak oud) char mant huisje. In de vrije weekeinden komen de gezinnen die zich een tweede home hebben verworven naar Zeeuwsch- Vlaanderen. Uit hun auto's steken allerhande bouwmaterialen. Sommi ge enthousiastelingen hebben zich zelfs voor ogen gesteld een geheel nieuw huis te gaan gebruiken na een ingrijpende afbraak op de fun damenten van de gekochte woning. De gemeente Graauw in Zeeuwsch- Vlaanderen kent het verschijnsel tweede woning van zeer nabij. In de afgelopen jaren werden niet min der dan veertig huizen opgekocht die vrijkwamen door overlijden of omdat ze niet meer voldeden aan de eisen van comfort die de dorpsbe woner tegenwoordig stelt. Vooral Belgen vestigden zich bij de gemeente Graauw of bij het bij de gemeente Graauw en Langendam behorende Paal. De integratie van de nieuwe tijdelijke inwoners verloopt vlekkeloos. De middenstand verwelkomt hen met wijd open ar men en de gemeentelijke overheid ziet zich 'n hoop werk uit handen ge nomen. Sommigen nu wat opge knapte woningen hadden n.l. an ders in het kader van de krotoprui ming door de gemeente moeten wor den aangekocht. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De N V. Haven van Vlissingen heeft vorig jaar 46 procent meer winst gemaakt dan in 1967. Directeur C Oreel schrijft in het verslag: „Vooral de betere re sultaten van de stuwadoors- en ex peditie-afdeling hebben tot de stij ging bijgedragen". Het voordelig ex ploitatiesaldo over 1968 bedraagt ruim 1,5 miljoen gulden, hetgeen als beste jaarresultaat van de N.V. wordt gezien. Directeur Oreel zegt over het stu- wadoorsfoedrijf: „De verwerkte hoe veelheden stukgoederen en massa goederen vermeerderden ten opzich te van 1967 met respectievelijk veer tig en tachtig procent. De hoeveel heden bulkiading en vloeibare lading liepen beduidend terug, te weten 26 en 49 procent". Vorig jaar liepen 38 zeeschepen (1543) minder de haven binnen. De ze teruggang wordt toegeschreven aan de vermindering van het aan tal bunkerschepen. Het aantal bin nenlopende binnenschepen (2239) bleef ongeveer gelijk aan dat van '67. Over 1969 schrijft de heer Oreel: „Verwacht wordt, dat beslissingen voor zeer grote investeringen geno men moeten worden om de kade in de Sloehaven tot exploitatie te kun nen brengen. Deze investeringen, te zamen met de gebruikelijke investe ringen voor vernieuwing van de be staande outillage, worden geraamd op zes miljoen gulden. In 1969 zal slechts een klein deel hiervan, circa een miljoen gulden, worden uitgege ven". Over het Sloe zegt hij verder: „De eerste fase van de kade-uit breiding werd aanbesteed. Daa^- de ze kade dit jaar nog niet gereed zal zijn, zullen de activiteiten van de N.V. in het lopende jaar nog niet worden uitgebreid"- Betreffende de exploitatie: „Ten gevolge van de grote loonsverhogin gen en kostenstijgingen, die voor een groot deel niet kunnen worden doorberekend en die ook niet door een grotere goederenomzet kunnen worden goedgemaakt, acht ik het waarschijnlijk dat het exploitatiere sultaat over 1969 op dat van 1968 ten achter zal blijven". Vandaag zal het jaarverslag in de aandeelhoudersvergadering wor den voorgelegd. (Van een onzer verslaggevers) BREDA „Een ongelooflijk ge compliceerde toestand". Zo karakteri seert de directeur van Bouvigne J. van Dun de tiendaagse cursus voor nierpatiënten, die van 18 tot 28 au gustus op het Bredase vormingscen trum zal worden georganiseerd in nauwe samenwerking met de Stich ting Vakantie-Dialysepatiënten te Utrecht. „Drie jaar geleden hebben we op Bouvigne twaalf nierpatiënten gedu rende een week te gast gehad. Dat was een experiment, waarvoor toen internationale belangstelling bestond omdat het nog nergens was vertoond. In augustus komen niet minder dan zestig nierpatiënten in leeftijd varië rend van 20 tot 50 jaar, uit het hele land naar Breda om de cursus, die we „communicatie 1969" hebben gedoopt, mee te maken. Tien dagen lang wordt Bouvigne een compleet ziekenhuis. Het tiendaagse verblijf van nier patiënten op Bouvigne wordt daarom zo'n gecompliceerd zaak, omdat onze patiënten volkomen afhankelijk zijn van zgn. dialyse-apparaten, ook wel kunstnieren genoemd. „Dat zijn enorme uitgebreide en zeer ingewikkelde machines, waaraan de nierpatiënten twee keer per week gedurende twaalf uur moeten wor den gekoppeld. Dat is gewoon een le vensnoodzaak." Normaal zijn nierpatiënten, die in het maatschappelijk leven veelal half time administratieve functies vervul len, daarvoor aangewezen op in dit opzicht gepecialiseerde ziekenhui zen. Slechts een beperkt aantal zie kenhuizen in Nederland (veertien) beschikt over de kostbare en ingewik kelde dialyse-appratuur. De veertien ziekenhuizen te zamen kunnen mo menteel circa 150 nierpatiënten hel pen. Een groot aantal patiënten moet bij het tekort aan centra worden te leurgesteld. Er bestaan plannen ook in Breda een dialysecentrum te stich ten ten behoeve van West-Brabant en Zeeland. Het stichten van deze centré is niet alleen een kwestie van geld maar ook van de mogelijkheden die er zijn tot het opleiden van me disch personeel en het verrichten van researchwerk- „Drie jaar geleden waren tijdens de vormingsweek voor nierpatiënten zes dialyse-apparaten aanwezig. Nu zullen er tien worden opgesteld. Dat is voor het grote aantal patiënten, dat op Bouvigne te gast zal zijn, niet vol doende. Vandaar moeten we geduren de 10 dagen ook nog 'n pendeldienst tussen Bouvigne en het Academisch ziekenhuis in Amsterdam organise ren. Daar komt nog eens bij dat nier patiënten moeten leven op een zeer streng dieet, bij de samenstelling daarvan gaat het om grammen. Voor de verpleging en medische verzorging komt een uitgebreide staf dokters en verpleegsters mee. Met de patiënten mee zullen we in augustus ruim 120 mensen in huis hebben. In teressant is, dat ook de dokters en verpleegsters de hele vormingscursus met de patiënten meemaken. De hele staf, acht man sterk, zal voor deze bijzondere cursus worden ingescha keld in verband met de aangepaste begeleiding en opzet, die een heel bij zondere krachtsinspanning betekent. De tiendaagse cursus voor nierpa tiënten heeft tot doel ben nauwer bij de samenleving en alles wat daarin gaande is te betrekken. Vandaar een uitgebreid programma van lezingen, discussies over allerlei actuele onder werpen, films, muziek, (poppenthe ater, excursies (Eindhoven - Gent Antwerpen) tot een autorally door West-Brabant toe. Met de organisatie van de vormings-- cursus voor nierpatiënten is ongeveer 25.000 gemoeid, (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Voor de politie rechter te Middelburg stonden kort na elkaar twee echtparen terecht, respectievelijk op beschuldiging van winkeldiefstal en van mishandeling. De heer en mevrouw A. C.-S. uit Zaamslag hadden uit een winkel in Terneuzen enkele pakken vlees mee genomen zander ervoor te betalen. De vrouw had het vlees in het mandje gedeponeerd waarna de echtgenoot voor de kassa te zyn gepasseerd, de pakken vervolgens op de bodem van de boodschappentas legde. De officier, rar. Th. Lebret, vorder de tegen beiden een boete van vijf tig gulden. Politierechter mr. P. van Empel strafte conform. De heer en mevrouw J.-S. uit Hui zen waren in Vlissingen in onmin ge raakt met een familielid, een zekere Van P. Deze had mevrouw J.-S. ge last na een scheldpartij zijn autobox, waarin zij zich bevonden, onmiddel lijk te verlaten. „Van P. reed daarop met zijn auto met volle kracht op mij in", aldus mevrouw J.-S., die zei aan de onzachte aanraking met de auto verschillende „blauwe plekken" te hebben overgehouden. Haar man had daarop naar de cha-uffeur geschopt. Ofschoon de offi cier reeds een lage straf eiste, 25 gul den tegen ieder, verlaagde de politie rechter de boete nog verder, tot 10 gulden, met het oog op de vele ver zachtende omstandigheden. (Van een onzer verslaggevers) GOES In de loop van de volgen de maand verblijft in het Zuidbe- velandse Oudelande een Oekraï nische muziekdansgroep. Deze groep zal, in samenwerking met de dans groep van Kasporgo Goes, enkele manifestaties verzorgen. Het bestuur van Kasporgo heeft het volgende programma opgesteld: woensdag 9 juli om 19.00 uur optre den bij St.-Joanna in Goes samen met de dansgroep Kasporgo; donder dag daaropvolgend optreden in Ou delande om 19.30 uur; vrijdag om 19.00 uur optreden bij het hervormd rusthuis „Randwijck" aan de Heer- nisseweg te Goes en zondag 13 juli om 10.00 uur kerkdienst volgens By zantijnse ritus. Op vrijdag 11 juli zal de groep na afloop van het optreden bij „Randwijck" in Slot Ostende een show verzorgen (20.30 uur). Kasporgo zal op 22 juni a.s. optre den in Oostduinkerke ter gelegenheid van het garnalenfeest. Van 15 juli tot 27 juli zal Kasporgo deelnemen aan het tweede internationale volksdans feest in Zweden. Samen met Kaspor go zullen in totaal 10 landen een groep naar Zweden sturen om daar volksdansen te demonstreren. Op zondag 24 augustus tenslotte gaat Kasporgo voor een optreden naar Ge- raardsbergen bij Aalst in België. (Van een onzer verslaggevers) GOES Op 1 juli a.s. is de heer M. Hoogesteger te Yerseke 40 jaar in dienst van de n.v. Zeeuwse Gasmaat schappij (ZEGAM). Op deze datum zal ook de heer J. D. Ramondt afscheid nemen van het bedrijf, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Het ju bileum van de heer Hoogesteger en het afscheid van de heer Ramondt zullen worden gevierd tüdens een bijeenkomst om 16.00 uur (on 1 juli) in de Prins van Oranje te Gees. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het repertoire dat voor de komende drie maanden op het speelwerk van de befaamde „Lange Jan" wordt gezet, is Duits- romantisch van inslag. Op hele uren laat het carillon een aria uit „Die Zauberflöte" van Mo zart horen. Op halve uren speelt het carillon het volkslied „Ach, du klair- blaue Himmel" en op de kwartieren enkele thema's uit composities van Rs-oert Schumann. De talloze Duitse toeristen, die in de komende maanden Zeeland en Middelburg zullen bezoeken, zullen stellig door de hun vertrouwde klan ken worden bekoord. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Onderlinge on min tussen een aantal Perzische gast arbeiders, werkzaam bij een che misch bedrijf in Terneuzen, heeft tot een vechtpartij geleid waarbij rake klappen zijn uitgedeeld. Een van hen, de pijpenlasser A. M„ moest zich voor de politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel, ver antwoorden voor het gooien van een limonadefles naar het hoofd van een van zijn landgenoten, waardoor deze zo ernstig werd gewond, dat hij zich in een ziekenhuis moest laten behan delen. Uit het pleidooi van mr. C. Wa-beke bleek, dat de onrust onder de Perzen reeds een week eerder was ontstaan. Een Nederlandse voorman, die niet tevreden was over de werkprestatie van een hunner, had deze daarop ge wezen. Deze zou toen hebben geant woord: „Ik maak je kapot. Ik gooi je van de stelling". M. was het met dat gedrag, aldus mr. Wabeke, volstrekt niet eens omdat hij wanneer het tot moeilijkheden zou komen vreesde, dat dat nadelige consequen ties zou hebben bij alle bij het bedrijf tewerkgestelde Perzen. Op de bewuste dag kwam het tot zo'n hevige uitbarsting, dat men met stoelen op elkaar insloeg, zo vertelde de verdediger. Mr. Van Empel zei begrip te hebben voor de kwetsbare positie van een gastarbeider en redu ceerde de boete tot 50 gulden, nadat de officier, mr. Th. Lebret, eerder 150 gulden had gevorderd. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het poppentheater De Kriekeputte te Hulst gaf zondag haar laatste voorstelling van het seizoen, Voorlopig vinden er alleen nog reis- voorstellingen plaats en opvoeringen voor groepen. De reden is. dat 't pop pentheater medio september start met een geheel nieuw programma, zowel voor kinderen als voor volwassenen, Voor het eind van dit jaar hoopt men een satirische opvoering te kun nen verzorgen van Reinaert de Vos Het stuk is bestemd voor volwasse nen. Voor de kinderen wordt iedere maand een geheel nieuw stuk aange boden dat betekent dat er achter de schermen van het mini-theater tijdens de vakantiemaanden nog ber gen werk moeten Worden verzet. Abusievelijk werd in ons vakantie nummer vermeld, dat het poppenthe ater voorstellingen verzorgt op iedere woensdag- en zaterdagmiddag. Dit moet echter zijn voorstellingen voor groepen na afspraak. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Inge Daniëlsson zal niet meer voor Ajax uitkomen. De club uit De Watergraafsmeer heeft de Zwed gisteren verkocht aan de Zweedse vereniging Halslngborg, waar hij ook voor speelde voor hij naar Nederland kwam. Daniëlsson heeft anderhalf jaar bij Ajax onder contract gestaan. Hij speelde afwisselend in de hoofdfor matie en het B-elftal. Ajax' voorzitter Jaap van Praag, die het bedrag dat met de transfer was gemoeid niet bekend wilde ma ken, verklaarde het vertrek van Da niëlsson met: „We hebben Inge uit gelegd, waarom we niet langer van zijn diensten gebruik willen maken. Hij heeft onze verwachtingen echt niet teleurgesteld tenslotte gaf hij Benfica de genadeslag maar nu we Van Dijk hebben aangetrokken, heb ben we hem niet meer nodig". Of dat de ware reden van de ver koop van de Zweed is, valt te betwij felen. Ajax -kocht namelijk gisteren de Deen Söndergaard, die het afge lopen jaar voor Rapid Wien uitkwam. Indien Ajax Daniëlsson zou hebben gehouden, dan had de Amsterdamse vereniging drie buitenlanders onder contract, namelijk Daniëlsson, Sön dergaard en Vasovic. Volgens de be palingen van de KNVB mogen er in het eerste elftal van een Nederlandse betaalde vereniging slechts twee bui tenlanders uitkomen, als geen van hen tenminste vier jaar in het natio nale voetbal heeft gespeeld. Als nu Daniëlsson was gebleven, had er steeds een van de dure buitenlanders buiten de ploeg gestaan. Daarom kan de komst van Söndergaard wel eens een heel belangrijke rol hebben ge speeld bij de transfer van Daniëlsson. Ajax heeft Van der Eyde, die deel uitmaakte van het B-elftal, verkocht aan de eerstedivisieclub RCH. I (Van onze gymnastiekmedewerker) BREDA Zondag aanstaande wordt door de Nederlandse Katho lieke Gymnastiek Bond in Tilburg en Coevorden een selectietest ge houden voor turnsters in de leeftijd van 9 tot en met 12 jaar. Deze test, waarvoor ongeveer 200 meisjes heb ben ingeschreven, is bedoeld om tot een meer gericht trainingsprogram ma te komen voor de talentvolle jeugd in de Nederlandse Katholieke Gymnastiek Bond. Ongeveer 25 turnstertjes, die uit deze beide testpl-aatsen worden ge selecteerd, zullen straks te zamen met hun trainer of traimster een maal in de twee maanden bijeen komen voor een weekend-training onder leiding van de bondstrainers. Hier zal hun dan tevens een trai ningsprogramma worden overhan digd, waarmee in de vereniging zelf verder gewerkt zal moeten worden, (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN De competitie van de Zeeuwse korfbaibond is bijna afgelopen. Het wordt zo langzamer hand wei tijd ook, al moeten er bij de junioren nog heel wat wedstrij den gespeeld worden. Of deze alsnog vastgesteld zullen worden is de vraag, want ze hebben geen enkele invloed meer op het kampioenschap, dat reeds in handen is van Swift II. In de eerste klas ontvangt Tjoba H de kampioen Zuidwesters I. Zuid westers zal ook deze punten wel mee naar huis nemen. In de eerste klas komt Atlas uit tegen Olympia. De beide degradanten zijn pas vorig jaar gepromoveerd en dus slechts één jaar in de hoogste klas geweest. Kennelijk was de opgave te zwaar, al bood Atlas vooral in het begin van de competitie nog goede tegen stand. In de tweede klas kunnen de beide Swift-ploegen de punten veroveren. Swift HI tegen degradant Blauw Wit I en Swift IV tegen Animo III. Hier zijn dan alle wedstrijden gespeeld, maar misschien krijgt Volharding I nog een kansje de degradatie te ont lopen. Momenteel staat KVL in de veilige zone, maar er loopt nog een protest over de wedstrijd KVL-Swift IV, waarin KVL verraste door de kampioen te verslaan. De Lamme- renburgers zouden in deze wedstrijd met een ongerechtigde speler zijn uitgekomen. Als dit duel overge speeld moet worden, zou KVL het kind van de rekening kunnen worden. Bij de junioren een uitgebreid pro gramma. Swift II moet gemakkelijk van Atlas kunnen winnen. Swift I speelt twee wedstrijden. Éénmaal tegen Togo en verder tegen Volhar ding I. Dat worden- waarschijnlijk evenzoveel nederlagen. Volharding I speelt ook nog tegen Blauw Wit en indien de Yersekenaren ook deze ontmoeting winnen, spelen ze zich zelf enkele plaatsen omhoog. Blauw Wit ontvangt ook Stormvogels, waar bij de krachtsverhouding gering zal zijn. Swift IV - Animo III. Junioren; Swilt II - Atlas, Swift I - Togo, Volharding I - Blauw Wit, Blauw Wit - Storm, vogels, Swift I - Volharding I. Ai spiranten A: Swift B - Stormvogels A, Swift A - B.K.C., Animo A - Swift B, Blauw Wit A - Stormvogels A. Ai spiranten B: Swift snel - Animo B, Ondo A - Atlas. Adspiraniten C: 0n- do B - Animo C, Ondo B - Swift vlug. Adspiranten E: Luctor B - Blauw Wit C. Tjoba B - Luctor C. Pupillen A; Tjoba C - Stormvogels A. Pupil, len C: Tjoba B - Zaamslag, Volhar. ding - Luctor. le klas: Tjoba II - Zuidwesters I. 2e klas: Swift III - Blauw Wit II BOLZANO (ANP) Rusland heeft in Bolzano het Europese kampioen schap dammen voor landenteams be haald. In de laatste wedstrijd ver sloeg het Nederland met 42. An- dreiko en Koeperman kwamen remi se overeen met respectievelijk Sij- brands en Wiersma, terwijl Tsjegolev Varkevisser de baas bleef. De eindstand is: 1 Rusland 14 p., 2 Nederland 12 p., 3 Zwitserland 10 p., 4 Frankrijk 8 p., 5 België 6 p., 6 Ita lië 4 p., 7 Monaco 2 p., 8 Tsjeehoslo- waikije 0 p. HILVERSUM (ANP) Tom Okker zal deelnemen aan de international! tenniskampioenschappen van Neder land, die van 28 juli tot 3 augustus in Hilversum worden gehouden. Naast Okker zullen in Hilversum onder anderen de Brit Taylor, de Duitsers Buding en Kuhnke en Plötz, de Hongaar Gulyas, de Zuidslaviër Jovanovic, de Roemenen Nastase en Tiriac, de Zuidafrikanen Maud en McMillan alsmede de Tsjechische Da. vis Cup-ploeg (Kod-es, Mukal, Hole- eek en Zednik) op de baan komen. Bij de dames zijn tot nu toe onder anderen Kerry Milville en Karen Krantzcke, tweede en derde op de Australische ranglijst, aangetrokken. Het prijzengeld bedraagt ruim 25.000 gulden, waarvan de winnaar van het herenenkelspel 10.800 gulden ontvangt. 55 (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Het doorgaan van het korte geding, dat Jan van Beve ren van plan was tegen Sparta aan te spannen, heeft gisteren een grotere grond gekregen. Sparta heeft na een vergadering namelijk besloten om de eisen o.a. een forse salarisstijgins van de nationale doelman aan gaande zijn contract voor het komen de jaar niet in te willigen. „Het is nu helemaal verschrikke lijk. Het is echt een slag geworden. Ik heb aan mijn eisen vast gehouden, omdat ik tenslotte al een veer had gelaten: het handgeld. Maar Sparta wilde daar niet aan voldoen. Ik ga het bespreken met mr. Janssen van Raay en dan moeten de raadslieden het maar uitzoeken. Een kort geding zal het echter wel niet worden. Ik denk eerder een lang geding", aldus Jan van Beveren. (Van een onzer verslaggevers) GOES De Dijkgraaf van het wa terschap De Brede Watering van Zuid-Beveland, de heer P. Dekker, is zeer verheugd, dat minister Bakker van Verkeer en Waterstaat voor 100 procent de directe kosten gaat ver goeden, die de waterschappen, als ge volg van de Deltawet, bij verbetering van dijken moeten uitgeven. „De beslissing van de minister", al dus de heer Dekker, „is niet alleen gunstig, maar ook praktisch". De dijkgraaf zei het geenszins be zwaarlijk te vinden, dat de kosten van voorbereiding en toezicht voor rekening komen van de waterschap pen. „Het is billijk", meende hij, „dat het waterschap ook iets betaalt". De heer Dekker merkte op, dat hij altijd met klem heeft gepleit, dat het percentage voor rekening van de waterschappen zo laag mogelijk zou zijn. „Vijf procent", verzekerde hij, „is voor de Brede Watering te dra gen." Dijkgraaf Dekker wees er nog op, dat minister Algera indertijd bij het samenstellen van de Deltawet een voorfinancieringsregeling had ont worpen met de verhoudingsformule 60 procent (voor rekening van het rijk) 40 procent (voor rekening van de waterschappen). Hij had te gen deze regeling ernstig bezwaar. Later kwam er een nieuwe verhou dingsformule 75-25. Dit achtte de heer Dekker acceptabel. „Maar", zo verklaarde hij, „nu er een definitieve regeling is, moet ik zeggen, daar zeer blij mee te zijn. Of ik dit had verwacht Toch wel, ik heb altijd het volste vertrouwen ge had in het regeringsbeleid wat dit betreft." Maandag 23 jund hoopt onze vader, de heer J. D'HONDT-LUST zijn 25-jarig ambtsjubileum aan het Janseniuslyceum te vieren. Gelegenheid tot feliciteren van 3-5 uur n.m. Tivoliweg 37, Hulst. De kinderen. Heden overleed na een langdurige ziekte, na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der zieken, mijn geliefde man, onze vader, behuwd- en grootvader, oom en neef, de heer PETRUS MOLLET echtgenoot van mevrouw Elodie Pijcke geboren 5 oktober 1900 te Hoofdplaat en over leden in het St.-Antonius-Ziekenhuis te Oost- burg 17 juni 1969. Hoofdplaat: E. Mollet-Pijcke Biervliet: F. Mollet Biervliet: M. van de Waeter-Mollet H. van de Waeter en kinderen Hoofdplaat: A. Mollet A. Mollet-Hendriks en kinderen Familie Mollet Familie Pijcke. Hoofdplaat, 17 juni 1969. Achterweg 11. De plechtige uitvaart, gevolgd door de teraar debestelling, zal plaats hebben op zaterdag 21 juni a.s. om 10.00 uur in de parochiekerk van de H. Eligius te Hoofdplaat. Eucharistieviering voor de overledene in de pa rochiekerk vrijdag 20 juni a.s. om 19.00 uur. Bij vergetelheid deze als kennisgeving te be schouwen. DANKBETUIGING Hartelijk dank aan Rij school „Leewa" voor het behalen van ons rijbewijs bij het eerste examen. Dhr. P. Willaert, Nieuw-Namen Dhr. B. Gijsel, Hulst Mej. J. Weemaes, Nieuw-Namen. DANKBETUIGING Hartelijk dank voor de ve le felicitaties, bloemen en cadeaus, ontvangen bij mijn 65e VERJAARDAG aan camavalscomité, brand weer gem. Vogelwaarde, muziekvereniging Lams- waarde, familie, vrienden en buren. A. P. J. Jonkheijm. Stoppeldijk, Rapenburg 24. dagelijks op Mevrouw Ch. van Melle-Bulté, de heer en mevrouw C. Poppe-van Melle en hun zonen Paul en Luc, de heer F. de Wapenaere, kinderen en kleinkinderen, de families: van Melle, de Bleecker, de Wilde, Acda melden U met droefheid het plotseling overlijden van hun schoonbroer, oom, grootoom, petekind en neef ,de heer FRANcOIS LEO SIJLVANUS VAN MELLE Ingenieur A.I.G., procuratiehouder bij de Nederlandse Stikstof Maatschappij, weduwnaar van Adeleida Marie Acda, geboren te Gent (B.) de 27 april 1908 en overle den te Ukkel (B.) de 11 jund 1969. De begrafenis heeft op 13 juni 1969 in strikte in timiteit plaats gevonden. Terneuzen, 19 juni 1969. Marijkestraat 29. gaat met pensioen onze school verlaten. De ouders van onze leerlingen, alle oud leerlingen en belangstellenden stelt zij in de gelegenheid afscheid van haar te nemen. Zij zal recipiëren in de aula van de eer waarde zusters (ingang poort Lange Bel- lingstraat)op donderdag 26 juni a.s. in de namiddag van 56.30 uur. Hulst, juni 1969. Personeel St.-Joseph-Mavo Dam 14, Middelburg. Wij vragen voor onze industriële werken te Goes, Middelburg en Vlissingen die na gebleken geschiktheid een funktie kunnen verwerven in de montage-afdelin gen, welke met een hogere toongroep wor den gehonoreerd. Sollicitaties bij de uitvoerders van de werken of na 7 uur 's avonds te-lef. 01180-7386. edeputeerde Staten va VIT Holland doen wat hun van Noord-brabant nagelat ben; de uitgangspunten var ontwerpen streekplan ter stellen in de volksverteger ging, de Provinciale Staten. Als een plan al in een z stadium tot onderwerp van gemaakt wordt, is echte mogelijk. Een plan dat al zo wikkeld is als het voor streekplan West-Brabant, is moeilijk te veranderen, zoc zich kan afvragen of het nog wel zin heeft de bevol inspraak uit te nodigen. Het Zuidhollandse voorbe dient de aandacht van „Den (Van BREDA Een werkgroep ordening, milieubeheer, econc „doorlichten" van het Rottere west-Nederland is ingesteld Landschapsbescherming w en een dezer dagen geïnstr Goes van Naters. Blijkens het hoofdartikel tijdschrift Natuur en Landscb genover het Plan 2000-f, dat vendien uitgaat van aanvecht! De werkgroep wil trachten te groeperen en op grond h ruimtelijke ontwikkeling van langen van economische groe zond leefmilieu recht wordt ge De Werkgroep Milieu Zuid: prof. dr. J. W. Tesch. Nogal wat mensen klagen verschrikkelijke tijd waarin ven. Abortus in discussie, mai uitstappende priesters, ops studenten, aanvallen op het c De pil. Waar moet dat heen i en onze kinderen. Ik kan het niet helpen, mao kreten die regelmatig te bèl zijn niet in het minst in c zonden-stukken-rubrieken vi krant in dit land geven rr een gevoel van spijt. Want o fascineert mij. Het is tenslot die eeuwen die we gehad niet veel generaties gegeven om op een breukvlak te zittel iedereen zich daarvan bewu Zoiets is nieuw. Veranderingen voltrokke vroeger zonder dat men er m waard erg in had. Nu zifter allemaal met onze neus bove zien de boel splijten, en hoe natuurlijk een beetje griezel het ook ontzettend opwinden Alles verandert. Jawel. M heeft het immers altijd al De kerk, om maar iets te was in de middeleeuwen, monniken leventjes leidden gebraden hanen en andere go gen waren, beslist een ande dan in de vorige eeuw, toen toors zich nauwkeurig op d( hielden van de omvang van zin. En de huwelijken van om Papa's en grootmama's wai niet te vergelijken met die v uan mij. Het grote verschil is eigenli a', dat de verschuivingen gaan enzichtbaar zijn g door de toch wel indrukw moderne communicatiemidd Iedereen ziet alle gaten en Na dit koude voorjaar behoefte aan vitamine C groot. Ons zomerfruit ka to gedeeltelijk voorzien, beien leveren 40 mg vita Per 100 gr. Wanneer we ken, dat de gemiddelde t Plto. 50 mg per dag voor sen personen is, zal het d zijn dat we met aardbei! spoedig op peil komen. Z hopelijk nog wel goedkop den en daarvan moeten «teren. Daarna krijgen de rode en zwarte bessei Van de laatste met 140 mg ne C per 100 gram vruch zeer grote vitaminelev zijn.

de Stem | 1969 | | pagina 4