René Pijnen tijdens de Tour onder de wapenen Stevens eerste in negende etappe „ZO LANG MOGELIJK DE NUL OP SCOREBORD Titelstrijd in E ramen kan beslissend zijn Zeeuwse koersen in dit weekeinde Vulcana BESTE PAPIEREN VOOR KARSMAKERS Toernooi Walcheren WILLEM II VRAAGT UITSTEL BOSVELD NAAR GO AHEAD Afwachten Snepvangers en De Jong naar Frankrijk ■14460: RONDE VAN ZWITSERLAND Zeilwedstrijden op Veerse Meer OOSTBURG EN KAPELLE Oefenwedstrijd Middelburg tegen FC Twente Tweedaagse strijd om zwemtitels HERMAN NAAR RACING GENT volgloed raspaarden... ^^^toSidstofg^- Moeilijk duel voor Middelburg Niet ingrijpend ZEVENHANDBAL Voordeel 15 DE STEM VAN VRIJDAG 20 JUNI 1969 (Van onze sportredactie) BREDA De kans bestaat, dat de ploeg van Willem II/Gazelle zonder René Pijnen aan de Tour de France zal deelnemen. De Woensdrechter heeft namelijk be richt van het ministerie van De fensie ontvangen, dat hjj op 9 juli onder de wapenen moet. De oproep van Pijnen heeft in het kamp van de Nederlandse merkenploeg nogal enige teleur stelling verwekt. „Wij zijn nogal geschokt. We hadden dit helemaal niet verwacht. Te meer omdat bij andere sportlieden in het verle den welwillend is opgetreden (o.a. Tom Okker). Ze hebben daarmee echter precedenten ge. schapen, waarop wij kunnen te rugvallen. Er zijn dan ook al stap- (Van onze sportredactie) DEVENTER Charlie Bosveld heeft een contract getekend met de Deventer eredivisieclub Go Ahead. Bosveld, die het afgelopen seizoen voor Vitesse speelde, zal volgende week reeds met Go Ahead meespelen in de Intertotowedstrijd tegen het Zweedse Vaxjö. DOS heeft Eddie van Stijn op de transferlijst geplaatst. Tevens con tracteerde de Utrechtse eredivisieclub de UEFA-jeugdspeler Hildebrand, af komstig van de amateurclub DOS '01. Wietse Veenstra gaat naar PSV. De Go Ahead-speler, topscorer van zjn vereniging in het afgelopen sei zoen, bereikte gisteren overeenstem ming met de Eindhovense club. Veen stra gaat in Eindhoven wonen en zal vermoedelijk bij Philips te werk wor den gestld. Jacques Visschers heeft zich op eigen verzoek op de transferlijst la ten plaatsen bij NAC. Volgens het Portugese sportblad „A Bola" eist de Portugese interna tional Eusebio (27) voor verlenging van zijn contract met Benfica zeven miljoen escudos (ongeveer 840 000 gulden). De populairste voetballer van Portugal, die reeds negen jaar voor Benfica speelt, zou zich voor dit bedrag voor de rest van zijn carrière aan de club uit Lissabon willen ver linden. pen ondernomen om uitstel voor Pijnen te krijgen. Wij denken dat er wel een oplos sing voor dit geval zal komen. Ten slotte is de Tour de France niet zo maar een wielerkoersje. Het is een nationale zaak. Als de Tour-ploeg goede resultaten behaalt, werkt dat mee aan de image van Nederland m het buitenland. Ik verwacht dat op zeer korte termijn deze zaak gere geld zal worden", aldus de heer Oepts, de reclamechef van Willem II. Ook voor ploegleider Ton Vissers was het nieuws zwaar op de maag ge vallen. „Heit is bijzonder jammer. Pij nen is een van mijn beste renners". Vissers hoopt eveneens dat Pijnen zijn militaire dienstplicht na het be ëindigen van de Tour mag vervullen. Daarom heeft hij ook nog geen van de reserves, Peter Post, Jan van Kat wijk, Huub Zilverberg en Marcel Maes de laatste komt echter niet in aanmerking, omdat hij een Belg is de plaats van Pijnen toegewe- „Eerst maar eens afwachten wav er gaat gebeuren", aldus Vissers. Intussen gaan de voorbereidingen van Willem II/Gazelle op het grote avontuur gewoon door. Vandaag rijdt de ploeg in België een kermiskoers en morgen is er de training in het Limburgse Beek, waar een dag later het Nederlandse kampioenschap voor profs op de weg volgt. Dinsdag treedt de formatie van Vissers voor het laatst in Nederland aan, voor de „grande bouclé" begint. Ton Vissers zal ook als chauffeur in de Tour fungeren. „Dat doe tk het liefst zelf. Dat heb ik in Spanje en Italië ook gedaan. Maar misschien neem ik nog wel een chauffeur mee. Ik heb er een gesprek met Wout Wagtmans over gehad, maar die kon niet weg uit zijn bedrüf. Hij heeft het veel te druk." (Van onze sportredactie) BREDA Henk Snepvangers en Ad de Jong (beiden Diomedon - Steenbergen) zijn gekozen in de Ne derlandse militaire atletiekploeg, die op 11, 12 en 13 juli in Poitiers (Frank rijk) uitkomt in het internationale militaire (CISM)-toernooi. (ADVERTENTIE) (nel. BTW t. 4995,20 Vraag ons het adres van de dichtstbijzijnde dealer. IMPORTRICE H. ENQUEBERT N.V. VOORSCHOTEN TEL 01717-2010 ftOHLEN Dank zij een geslaag- J® "'"ooppoging, kort voor de finish i Wohlen, heeft Julien Stevens voor Je vierde Belgische etappe-overwin- in de Ronde van Zwitserland ™rSd. De organisators hadden gis- 'en tweemaal met moeilijkheden te ®ipen. Eerst moest de start van om naar K,osters verlegd worden, ome de Wulfgangpas met een tien I »i er dikke laag sneeuw bedekt I en na 85 kilometer moest op to? van c'e oorspronkelijke route 1 torn a'l>eweken, omdat bij Mühle- I i,? ,een ernstig verkeersongeval Plaatsgevonden. '»i at neëende etappe het ism zeer hoog lag' waren er bil" I De we'n'g ontspanningspogingen. Ia,]/" verl'ep daardoor nogal vlak. I Je f ®tevens slaagde er kort voor voo IUsh 'n weg *e bomen en een juu^Prong van bijna een halve mi- klas 'e houwen. In het algemeen J^ement deden zich vrijwel geen jijigingen voor. Wereldkampioen leidi ^orni heeft nog steeds de Jin r voor de Spanjaard Gonzales, liet nssen 's de beste Nederlander i gedeelde negende plaats op a "en minuten achter Adorni. De uitslag van de negende etappe is: 1 Stevens (Belg) 4.03,04; 2 Daler (Tsj.sl.) 4.03.33; 3 Mintjens (Belg); 4 De Witte (Belg); 5 Op de Beek (Belg); 6 Benfatto (It.), 7 Castello (Sp.); 8 Perurena (Sp.); 9 Hou- brechts (Belg); 10 Van de Vijver (Belg); 12 Deelen (Ned.) allen de zelfde tijd 4.03,33; 16 Janssen (Ned.) 4.04,27. Algemeen klassement; 1 Adorni (It.) 37.08,25; 2 Gonzales (Sp.) 37.10,20; 3 David (Belg) 37.14,11; 4 Puschel (W.-Dld.) 37.15,21; 5 Galera (Sp.) 37.16,00; 6 Vifian (Zwits.) 37.16,18; 9 Janssen (Ned.) 37.18,21; 44 Deelen (Ned.) 37.46,01. Puntenklassement: 1 Janssen 172 pnt.; 2 Aimar (Fr.) 125; 3 Van Sprin- gel (Belg) 115. De eerste etappe van de Ronde van Roemenië voor amateurs, een tijdrit over 6.3 kilometer in Galatz, heeft gisteren een zege opgeleverd voor de Fransman Hezard. Hij reed de afstand in 8 minuten en 7 secon den. Tweede en derde werden res- oectieveljjk de Nederlanders Henk Benjamins (op een seconde) en Peter Donk, in dezelfde tijd als Benjamins. René Pijnen: geen Tourdebuut? (Van onze sportredactie) MIDDELBURG - ROTTERDAM Het staat vast dat Middelburg zater dagavond in de derde wedstrijd om het amateurvoetbalkampioenschap van Nederland een bijzonder felle tegenstander tegenover zich zal krij gen. De Musschen, dat aanvankelijk na twee verloren wedstrijden kans loos leek, moet op eigen veld vech ten voor de laatste kans om alsnog gelijk te konten met Roermond en Middelburg. Sinds afgelopen zondag, toen Roermond op eigen veld werd verslagen, hebben de Rotterdammers weer hoop op een goed eindresultaat. Als De Musschen er zaterdag in- dierdiaad in zou slagen Middelburg te bedwingen, dan hangt het van het resultaat van die laatste wedstrijd in deze poule, Middefilburg-Roermonid. af of De Musschen nog een kans krijgt. Winnein de Limburgers of spelen zij gelijk, dan is het pleit beslecht. Met 5 of 6 punten is Roermond dan on- bereikbaar. Maar verliezen de Lim burgse kampioenen, dan eindigen de drie ploegen met 4 punten. In dat geval aal het doelgemiddelde beslis sen. Trainer Piet Linidenberg houdt reeds serieus rekening met de moge lij ldiedd, dat de teams nog naast el kaar komen. „Het zou voor Roer mond bijzonder gunstig ziin. omdat het nu het beste doelgemiddelde heeft", aldus Lindenberg, „onze tac tiek zal er in Rotterdam dan ook op gericht zijn zo lang mogelijk de 0 op het scorebord te houden". Om dit resultaat te bereiken hoeft het Middelburg-team waarschijnlijk niet ingrijpend gewijzigd te worden. Wel zullen er verschillende spelers van plaats verwisselen. Hoe Middel burg zaterdag in het veld komt hangt voor een belangrijk deel af van de vraag of de geblesseerde Wim Groe- newegen weer zal kunnen voetballen. Op centrumverdediger Cor Boude- stein, nog steeds niet hersteld van zijn in M'burg opgelopen kniebles sure, na komt De Musschen in de zelfde opstelling in het veld als dj™ weken geleden. Na de overwinning van. de vorige week op Roermond is het zelfvertrouwen in het team aan merkelijk toegenomen. Musschon-trainer Frans de Kruis: „Wij hebben vorige week veel fana tieker gespeeld. Roermond wag niet zwakker dan in de eerste wedstrijd, atlteen wij wisten nu de kansen wél te benutten." Nu de Rotterdammers hebben be wezen, dat ook zij kunnen scoren, hebben zij zich vast voorgenomen er (Van onze motorsportmedewerker) BREDA De strijd voor het kampioenschap van Nederland 500 cc. komt zondag in Emmen in het beslissende stadium. Na drie van de vijf te verrijden wedstrijden voor het kampioenschap zal men de balans beter kunnen opmaken en met ze kerheid kunnen voorspellen wie tot de grootste kanshebbers blijft beho ren. Voor Frans Sigmans is deze derde kampioenscross beslissend ol hij al of niet in de running blijft. Sigmans won de eerste wedstrijd in Hengelo maar werd niet geklasseerd in Marum. Van zijn grootste concur renten voor de titel - Karsmakers en Wolsink - staat Karsmakers er op dit moment het best voor. Karsmakers voert na twee wed strijden de ranglijst aan met een overwinning en een derde plaats, wat hem op een totaal van 56 pun ten brengt. De nationale kampioen Wolsink bracht het tot een tweede plaats in Hengelo en moest in Ma- rum na de nodige pech met een veertiende plaats genoegen nemen. De strijd is dus nog volkomen open al liggen de papieren het meest gunstig voor de C.Z.-rijder uit Aalst. Hij is bovendien sinds enkele weken in topvorm. Een bewijs daarvan is zijn derde plaats in de Grand Prix van Nederland te Makkinga. Het zal vermoedelijk in Emmen dan ook uitgevochten worden tussen deze drie toprijders, die stuk voor stuk gebrand zijn op de nationale titel. Wat krachtsverhouding betreft zijn ze volkomen aan elkaar gewaagd. Wolsink heeft als voorbereiding op Emmen vorige zondag gereden in het Franse Cassel. Hij werd daar schitterend tweede achter Jeff Smith al moet gezegd zijn dat het harde heuvelcircuit in Cassel volkomen verschillend is met dit van Emmen. Wat de andere deelnemers betreft is het moeilijk een voorspelling te doen. F Knuiman staat op dit moment reede op de ranglijst, maar leeft daar wei wat boven zijn stand. Jan Keizer, tweede in Ma rum, vormt in de kampioenscrosses steeds voor elke rijder een bedrei ging. In de strijd tussen de groten zou hij in Emmen wel een de lachende vierde kunnen worden. De overige internationalen en se nioren zullen zich in deze belangrij ke wedstrijd vermoedelijk met een mindere plaats tevreden moeten stellen. In de kampioenswedstrijden geldt de volgende toekenning van punten. De winnaar ontvangt 30 punten, nummer twee krijgt 28 pun ten en vervolgems 26-25-24- enz. De stand na twee wedstrijden is: 1. Karsmakers 56 punten; 2. Knui man 49 p.; 3. Wolsink 43 p;. 4. Veis 43 p.; 5. Keizer 41 p.; 6. Hiemstra 41 p.; 7. Sevink 41 p.; 8. Haaker 39 p.; 9. Bel 38 p.; 10. Wassink 37 p. Frans Sigmans neemt met 30 pun ten de 14e plaats in. Henk Kniuman uit Wychen in actie. Knuiman staat als tweede geklasseerd in de strijd om het nationaal kampioen schap. - (Van onze sportredactie) VEERE Vanmiddag om drie uur begint een vijftal wedstrijdzeiler- voor de haven Oostwatering in het Veerse Meer aan de laatste selec ties voor het wereldkampioenschap O.K.-klasse, die dit jaar in Zuid- Frankrijk wordt gehouden. Zaterdag volgen de tweede en der die wedstrijd (start: 10.30 en 14.30 uur), terwijl zondag de twee laatste races worden gehouden (10.00 en 13.00 uur). In Veere wordt de serie selectiewedstrijden afgesloten De kandidaten voor de Nederlandse af vaardiging naar de wereldtitelstrijd bonden reeds in Medemblik en Enk huizen de strijd aan. Kanshebbers op een plaats in het team zijn: J. Hellemans (Maarsen), R. Wester (Grouw, Friesland) en de Zeeuwen W. Sinke (Wolphaarts- dij'k en H. van Pagee (M'burg). Het ligt in de bedoeling na afloop van de wedstrijden die worden georganiseerd door de watersportvereniging Arne, tijdens de prijsuitreiking de ploeg voor het wereldkampioenschap bekend té maken. (Van onze wielermedewerkers) OOSTBURG/KAPELLE Zondag wordt in Oostburg ter gelegenheid van de kermis een criterium voor amateurs gehouden. Op het Kroon- wijkparcours dat loopt over de Ver lengde Noordwal (start en finish), Zandstraat en Quarles van Uffordweg, (Van onze handbalmedewerker) BREDA Voor de vijfde keer houdt de Vlissingse handbalvereni ging Walcheren op 21 en 22 juni een zevenhandbaltoernooi. Voor dit toer nooi bestaat elk jaar grote belang stelling. Vooral aan de jeugd wordt op dit toernooi veel aandacht be steed. De jongens en meisjes pupil len en aspiranten spelen op zaterdag 21 juni, terwijl de dames en heren junioren en senioren de strijd aan binden op zondag 22 juni. In totaal nemen 23 verenigingen deel met 131 teams. Bij de dames- senioren zegevierde Walcheren vorig jaar in de finale over Velo uit Wa teringen. Bij de heren won Olympus (Vlissingen) in de finale met 7-6 van Fortuna uit Bergen op Zoom. Fortunia zal proberen dit jaar re vanche te nemen. Tonido uit Goes en S.O.A. Breda zijn echter ook van de partij, zodat hét een interessante krachtmeting kan worden. Er wordt gespeeld op tien velden. De toernooicommissie heeft enorm veel werk moeten verzetten om het gehele toernooi op tijd klaar te heb ben. De finalewedstrijden worden gespeeld om 17.00 uur. Het gehele toernooi wordt gespeeld op het sport complex aan. de Baskenburgseweg te yiissingen De eerste wedstrijden beginnen, zondag al om half tien. zullen om half drie een dertigtal ren ners van start gaan om de honderd ronden van circa één kilometer af te leggen. Onder de deelnemers zijn Priem, De Vrieze, Vonck, Van Poucke, de gebroeders Kisner en de Australische renner Austin. Ook de Smiths Acifit- ploeg schreef voor dit criterium in. Het wielercomité van Oostburg viert met deze wedstrijd het 25-jarig be staan. In Kapelle wordt zaterdag een avondcriterium voor amateurs verre den waarvoor om zes uur het start schot klinkt. De afstand is 85 kilome ter en er zijn ruim vijftig inschrij vingen binnen gekomen. Bijna alle bekende Zeeuwen zijn van de partij met uitzondering van Cees Priem. Wim Evertse, Theo van Poucke, Ko Tolhoek, Peter Vonck en Ko de Vrieze zijn de beste vertegen woordigers van Zeeland. Toch zal ook de plaatselijke renner Ad. Kuzee vechten voor een goede klassering. Bekende Brabanders onder de deelne mers zijn Leo Embregts, Kees Freij- ters, Jan van Geel en Tiny van Has selt. In de Van der Biltlaan wordt ge start en daar is ook de finish. Ver volgens gaat het parcours over de Stationstraat, Biezelingsestraat en Kerkplein. De lengte van het parcours is 2 kilometer. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Dit weekend? i naar TILBURG'S DIERENPARK Grote collectie roofdieren Exclusieve soorten vogels Grote speeltuin Restaurant (Van onze sportredactie) MIDDELBURG Ook dit jaar zal de zomerrust voor de spelers uit het eerste van Middelburg van korte duur zijn. Op zaterdag 26 juli, nau welijks een maand na het einde van de kampioenscompetitie, staat al weer de eerste oefenwedstrijd ge pland tegen FC Twente, de grote ver rassing van het afgelopen seizoen in de eredivisie. De pupillen van Kees Rijvers ver blijven in juli enkele weken in een trainingskamp in Breda. Van die ge legenheid maken Rijvers en zijn Mid delburgse collega Piet Lindenberg ge bruik om de spelers voor het nieuwe seizoen te testen. Er is overeengeko men, dat er in totaal zestien spelers van elke ploeg in het veld mogen komen, zodat de uefenmeesters zo veel mogelijk profijt uit de ontmoe ting kunnen trekken. De wedstrijd begint 's avonds om 19.00 uur. zaterdag „wat mieer in te drukken" dan drie weken geleden in Middel burg het geval was. De Kruis: „Wij speten natuurlijk alles of niets. Aan een gelijkspel hebben wij niets. Ook een kleine overwinning zal aan het einde van de competitie te weinig blijken. Wij zullen dus onze uiterste best doen om zoveel mogelijk te sco ren." De Kruis wil geen vergeilüjkuig trek ken met de eerste ontmoeting tussen beide formaties. „Het scheelt voor ons een stuk of we uit of thuis tegen Middelburg spelen. Het kan een hele andere wedstrijd worden." In het team van De Musschen speelt links buiten Paul Roodnat zaterdag waar schijnlijk zijn laatste wedstrijd voor de Musschen. De begaafde aanval ler, die voor hij in '66 bij de Musschen kwam, twee jaar in Sparta speelde, is deze week gecontracteerd door Holland Sport. Het grote verschil tussen een uit en een thuiswedstrijd geldt niet al leen voor De Musschen. Ook bij Mid delburg was er in het afgelopen sei zoen vaak een groot verschil tussen de wedstrijden op Nadorst en de ont moetingen op vreemd terrein. „Des ondanks moet het toch mogelijk zijn om in Rotterdam een puntje weg te slepen", aldus Lindenberg, die de winst van De Musschen op Roermond als een voordeel ziet. „Omdat De Musschen nu ook niet vrijuit kan spe len"- Het is in ieder geval zeker, dat Middelburg zaterdag niet definitief uitgeschakeld kan worden. Voor de penningmeester van Middelburg is diait ongetwijfeld een prettig geluid in verband met het verwachte toeschou wersaantal bij de laatste wedstrijd^ volgende week zaterdag tegen Roer mond. Het voorstel om De Musschem- Middeïburg zaterdagavond (aanvang 19.00 uur) te laten spelen kwam ove rigens van De Musschen, dat afge lopen zondag in Roermond in actie kwam bij een temperatuur van 30 (Van onze zwenunedewerker) GOES Vanavond en morgen middag wordt in het gemeentelijk zwembad te Goes het eerste gedeel te van de Zeeuwse zwemkampioen- schappen verzwommen. Vanavond staat de 800 meter vrije slag dames en de 1500 meter vrije slag heren op het programma. In totaal zullen vandaag 11 dames en 12 heren de strijd aanbinden. Bij de heren zijn Piet Schop en Tonnie van Maris van de organiserende vereniging „De Ganze" de grote kanshebbers terwijl Carita Salomé van de ScheL- destroom haar titel zal verdedigen tegen Martha Wolff (SZV) en Jan- nie Fransoo (Luctor). Zaterdagmiddag zullen in totaal 21 zwemnummers worden afge werkt. Op de 200 meter rugslag he ren zal Ad Koopeman (Luctor) zijn titel verdedigen tegen de aanstor mende jeugd. Recordhouder Theo Guiliet (Luctor) zal zijn titel niet kunnen verdedigen maar zijn opvol ger zal zeker uit Middelburg komen. Op de 200 meter schoolslag heren zal de strijd gaan tussen Piet Cas- tel (S.Z.V.) en Piet Schop (Ganze met als gevaarlijke outsider Hans Stoolhorst van S.Z.V. Op de 200 me ter vrije slag heren zal titelverdedi ger Ronald van Goeije (Schelde- stroom) het bijzonder moeilijk krij gen. Bij de dames is Martha Wolff (SZ.V.) favoriete op de 100 meter rugslag, de 100 meter vrije slag en de 100 meter vlinderslag. Bij de aspiranten kaïn Els de Waal (Schelde) de 100 meter schoolslag, Tonnie Veerman (Schelde) de 100 meter rugslag en Adrie Weeda (Braakman) de 100 meter school slag winnen. Deze wedstrijden die nen tevens als selectie voor de sa menstelling van de Zeeuwse zwem ploeg, die uit zal komen tegen Bel gisch Vlaanderen, Brabant en Lim burg. (Van onze sportredactie) AXEL De oud-Axelspeler Hans Herman is na een verblijf van twee jaar bij de Belgische tweede-klasclub St.-Niklaas overgedaan aan de bevor deringsclub Racing Gent. Herman word eind mei door St.- Niklaas op de transferlijst geplaatst. Na een succesvol eerste jaar moest hij in het afgelopen seizoen vaak ge noegen nemen met een plaats op de reservebank. Herman hoopt in Gent een betere kans te krijgen zijn kun nen te tonen. I I'f-ilrlnr nf Thriif t \JJ# «rww yga, al vanat 1B9b expe.l m 148' Pe" HaaQ

de Stem | 1969 | | pagina 15