„Strand van Cadzand": een meeslepende melodie NIEUW IMPRESSIONISME VAN WILLEM ENZINCK Rouwkoop BOUW GYMLOKAAL AANBESTEED Aannemingsbedrijf Van der Poel koopt voor 5 miljoen aan grond Biertje halen België in Kath. hakkers over minimumprijs afwachten maar ÏNKA Even uitblazen mevrouw De Zee Raad Breskens gaat akkoord met bouwlening Schoen Raad Ellewoutsdijk gaf geen subsidie aan VW Zuid-Beveland 10.000 bezoekers in zwembad Kritiek op voorstel b. en w. Krabbendijke Wegenoverdracht in statenvergadering Wandelfeest te Hontenisse RAAD TERNEUZEN MOET BESLISSEN Scholenoverdracht Voorlopig nog proef In Vlissingen Keuzewoningen voor f 160.- per maand Ir. C. Tillema ereburger Zierikzee NIEUWE SERIE WANDEL- EN FIETSTOCHTEN VAN ANWB Eerste kersen op veiling DE STEM VAN DONDERDAG 19 JUNI 1969 (Van een onzer redacteuren) MIDDELBURG Wie gevoel heeft voor de dichtkunst kent de waarde van de gedachten van de dochter en respecteert ze diep. Het gedicht zegt vaak meer over de dichter zelf dan over de begrip pen die hij wil mededelen. Het jongste boek van Willem Enzinck, getiteld „Strand van Cadzand", pretendeert niet een dichtbundel te zijn, maar is dat toch in de hoogste mate. Enzinck, wiens kritische beschou wingen over beeldende kunst regel matig in ons blad verschijnen, open baart zich in „Strand van Cadzand" als één der laatste impressionistten. Of wellicht: als één der eersten van een nieuw impressionisme, dat ge voed wordt door een piëteit voor het kleine, het alledaagse, dat alleen maar een nieuwe lichtval nodig heeft om de beschouwer de vreugde van het zien te bezorgen. Enzincks boek brengt mij bijna dwangmatig een oosterse dichtregel in gedachten, die luidt „Aan het strand blinken schelpen. glinsterend en hooggeschat. Zo gij ons moogt begeren slechts ons lichaam hebben wij". Het is alsof Enzinck dat gedicht heeft willen voltooien. Hij hoefde niet naar de blanke stranden van Hawaii of naar de mysterieuze kusten van Bali te reizen. Hij kon het alle maal »n Cadzand vinden. Het boek zet in met een filosofische notitie over de zee, die voor de mid deleeuwer de waterhei was, waarin „de lichamen van de door de zond vloed verzwolgenen rondwentelden"; voor de renaissance-mens het „groot ste water van deze wereld dat hem uitdaagt er met schepen op te varen"; voor de mens uit de romantische pe riode „weerspiegeling van de onein digheid Gods" en voor de moderne mens: een vluchtplaats, die hem doet ontkomen aan de grensgebieden en gevarenzones van een maatschappij waarin blinde machten en geheime krachten werken. Enzinck beschrijft op een duidelij ke èn meeslepende manier wat een dichterlijk mens waarneemt aan een strand, zoals dat bij Cadzand. Prach tige foto's van de auteur vormen als het ware de bewijzen van wat hij zegt, als hij neerschrijft: „Van dichterbij is het over de kop gewaaide struikje, een fijn gevloch ten vangkorf voor ijle gedachten. De schim van de Japanse tekenaar Ho- kusai, nog altijd vol scheppingsdrang, maar niet meer bij machte het pen seel te hanteren, heeft klaarblijkelijk ten verbond gesloten met de wind om met de elementen der voorhan den werkelijkheid, abstracte kunst voorwerpen te scheppen." (Van onze correspondent) BRESKENS De gemeenteraad van Breskens heeft besloten in zee te gaan met een voorstel om zich ga rant te stellen voor een bedrag van f 350.000, een lening, die de stichting Nutsspaarbank te Middelburg ver strekt aan de Woningbouwvereniging Breskens. Deze lening is bestemd voor de bouw van twaalf premiewet- woningen. Eén van de voorwaarden, die aan de lening was verbonden, is dat de gemeente zich voor deze lening ga rant moest stellen. Ook gaf de raad zijn goedkeuring aan het voorstel om de nodige geldelijke steun te verle nen aan het schoolbestuur van de r.k. lagere school voor de aanleg van cen trale verwarming, de aanschaf van een platenspeler, zes leerlingensets en leermiddelen, die het onderwijs in de geschiedenis, aardrijkskunde en het leesonderwijs ten goede komen. De vergadering meende echter het verzoek van het hoofd van de open bare lagere school om gelden te ver strekken voor de aanschaf van een televisietoestel te moeten afwijzen. De heer J. Vergouwe (PvdA) zei, dit te betreuren, daar hij dit medium van groot belang voor het onderwijs acht. te. Waarom, zo vroeg het raadslid zich af, worden er dan door de om roepverenigingen schooluitzendingen verzorgd? Wel ging de raad in op het voorstel om de openbare lagere school steun te verlenen voor de aan schaf van een nieuwe lees- en taal methode. Bij de behandeling van de ingeko men stukken vroeg mevrouw Kensen (PvdA) het college van b. en w., waarom de motorsloep, die de voor gaande jaren ter beveiliging van de baders op het strand had gelegen, dit jaar was verdwenen. Wethouder Ze- gers merkte op, dat de kosten van deze sloep dermate hoog zijn, dat het niet verantwoord zou zijn de sloep te handhaven. Bovendien merkte burgemeester J. A. Eekhout op, dat er op het strand van Breskens vol doende reddingsmiddelen aanwezig zijn. Een schoen, „voos en week gemaakt en bepikkeld als een spekzwoerd in de winterse tuin, die door de mezen bewerkt is", doet de schrijver zich af vragen wat de betekenis is van die dingen die zijn losgemaakt van de wens. Men ziet, of men wil of niet, bet bekende schilderij van Van Gogh, voorstellend, een paar werkmans schoenen, voor zijn geestesoog oprij zen. brandpalen„Lijkend op machtige baken waarmee het land de water vloed vermalen wil, maar van nabij bekeken blijkt, dat zij hun tanden op de vloeibare materie stukbijten en dat de zee hun gebit deerlijk aan tast met de cariës van het zout Brokken van tot ontploffing ge brachte bunkers „Het zeewater ver staat de kunst met zijn ene eeuwig- beweeglijke, raspende tong even ef fectief beeldhouwwerk tot stand te brengen als de beeldhouwer. En dan de schelpen, „tierelantijnen Gods" die bij dichterlijke waarneming lijken op „oude, met sneeuw bedekte bergflanken", of „doorschijnend witte vleugeltjes van een engel, die ze af wierp op zijn reis naar de volwassen heid". Niet minder direct-treffend en ly risch zijn de bijschriften bij de prach- ADVERTENTIE) De sprookjescruise- voor-twee naar do Canarische eilanden is gewonnen door de familie Jansen te Wehl (Gld) en door Mevrouw R. Klompmaker in Tilburg. Van harte gefeliciteerd en veel plezier! Cosmetic nv Co Bremanlaan 9, Laren HET succes van de overrompelende verkoopmethoden en diensten aanbiedingen komt mijns in- «e»s ook voor een gedeelte op reke- ™ln3 van het appèl dat de colporteur oe£ op de ijdelheid van de huis- trouw. Wanneer een verkoper stelt het vrouwtje dat hij aan de deur jteai' hij heeft aangebeld voor zich KrW toch eigenlijk aan haar maat schappelijke status verplicht is een "cpaald artikel aan te schaffen, waar- Bi] dan nog de begeerte wordt opge- ™eKt door de mededeling dat deze wouto behoort tot de enkele uitver korenen die van een zekere speciale 'onbieding gebruik mogen maken, jjaan de wankelmoedigen gegaran- oberd door de knieën. Het lijkt mij, sommige colporteurs wel een beet je arbeidsvreugde ondervinden met tea lekenpsychologie. Wanneer in wmen met vaak wisselende bewoners ik denk hierbij aan flatwoningen worden gereserveerd voor werk- *c"iers van bepaalde industrieën "te tie deur van zo'n nieuwkomend B'zin een man, uitgerust met een stof- «"gerachtig apparaat zich meldt met te Mededeling: „De schoorsteenve- »er ook dan is in negen van de tien Bevallen succes verzekerd omdat me- rouw dan denkt dat deze dienst bij te verplichte verhuiskosten hoort en heeft te maken met een ter plaatse Bevestigd bonafide schoonmaakbedrijf altijd meldt zich de anonieme a dus ook nimmer in een dagblad "ei-terende verkoper of schoor- eenveger op een tijdstip dat de echt- Benoot wordt geacht niet thuis te zijn. "ter de stapelpaim en-periode on- "ndelbare gevaaen die geen enkele "kelier wilde verkopen zijn we nu wel heen. De .zeeman" die zo no dig „een echt Perzisch" tapijt kwijt moet tegen een belachelijk lage prijs omdat hij een borrel wil kopen is ook uit de rijen der belletrekkers verdwe nen. Met de komst van het kamer brede vaste tapijt ging hij, figuurlijk gesproken, door het behang. J^JAAR de „elektrische gezondheids dekens" hebben we nog. Een groep vrouwen, vaak bejaarde, worden via clubs opgetrommeld een bijna gratis busreis naar België te maken waarbij ook nog een koffie maaltijd aangeboden wordt. Aldus voorbereid worden zij attent gemaakt op de „gezondheidsdekens"„veel be ter dan die in de winkels worden ver kocht en alleen hier en in beperkte mate voor u verkrijgbaar" Er viordt veelvuldig gezwicht. Een wetsontwerp dat in een juridi sche bescherming van de consument voorziet tegen deze hard-selling is reeds lang in de maak. De consumentenorganisaties zien het met spanning tegemoet. Als het er komt zal ons land niet als koploper van de wettige bescherming funge ren. Enkele landen, Engeland bijvoorbeeld, kennen dl lang de zogeheten verplich te afkoelingsperiode. De emotionele bestelling kan, drie dagen nadat de handtekening onder het koopcontract is geplaatst, nog ongedaan worden ge maakt. In Oostenrijk is dit zelfs vijf dagen. En wij hier, nu maar wachten op een wet( waarvan het ontwerp nog niet eens is ingediend. Jammer. Er kunnen intussen nog veel rouwkopen worden afgesloten. Want sommige mensen springen zo stoeierig om mét hun vrijheid dat ze tegen zichzelf moeten worden be schermd RACHAëL „Liggend in de tedere ellebo gen van het Zwin, prevelt de aarde met honderd lippen licht- woorden, luchtwoorden van ge luk". tige foto's, met conclusies als: „Voor de duur van de vloed is het strand de bodem van de zee" of„Weer hebben de zeepieren ondergrondse proeven met explosieven genomen', (bij een foto van de opgeworpen kra kelingen naast de gaten die de zagers in het zand maken). Het is een boek om te beleven, zo als men muziek beleeft. Uitgeverij W. J. Pieters te Oostburg gaf het werk een voorname vorm. Een dis sonant is volgens mij, de adreslijst achterin, die in een VV V-folder thuishoort. TOM KOOPMAN ELLEWOUTSDIJK De raad van de gemeente Ellewoutsdijk heeft in de raadsvergadering een besluit ge nomen, dat het b. en w. mogelijk maakt individuele arbeidsovereen komsten volgens de bepalingen van het burgerlijk wetboek te sluiten. Ook de verhoging van de bezoldi ging der wethouders vond geen be zwaar. Afgewezen werd het subsi dieverzoek van de Nederlandse Vereniging Bescherming Voetgan gers. De VW Zuid-Beveland kreeg i.p.v. 10 ct. nu 15 ct. per inwoner als subsidie. De redactie van de verordening op de heffing van een woonforensenbelas- ting werd voor enkele artikelen ge corrigeerd. De gemeentelijke subsidie aan de oudercommissie werd van 35,gebracht op 75,per jaar. Voor het verbouwen van een wo ning aan de Zomerstraat werd een bedrag van 7.983 gevoteerd. Een slaapkamer op de begane grond zal verbouwd worden tot douchegelegen heid. Het huidige toilet is nog bui ten. Het ligt in de bedoeling zodra het werk gebeurd is, de woning te gaan verhuren voor een huurprijs van 18,55 per week. Burgemeester Lodder deelde mee, dat de jachthaven in augustus offi cieel wordt geopend. KA FELLE De elfjarige Piet de Regt uit Biezelinge was dinsdagavond de tienduizendste bezoeker van het gemeentelijk zwembad in Kapelle. Ter gelegenheid van dit feit kreeg hij een gratis abonnement voor 1970 aangeboden. In precies drie en halve week pas seerden deze tienduizend bezoekers de controle. Op 23 mei j.l. werd het nieuwe zwembad in Kapelle geopend. Vooral vorige week was het bijzonder druk, want vier dagen achtereen kwamen er toen ruim 1.000 bezoe kers. Hoezeer het zwembad in Kapelle ln een behoefte voorziet blijkt ook uit het feit dat er ruim 1100 abonne menten zijn uitgegeven, wat wil zeg gen dat een kwart van de inwoners van deze gemeente een zwembadab bonnement heeft. Bij het gemeente bestuur heeft een dergelijke zwem' belangstelling de stoutste verwachtin gen overtroffen. KRABBENDIJKE Het voorstel van b. en w. van Krabbendijke om de bouw van een gymnastieklokaal onderhands aan te besteden, heeft bij de raad nogal wat kritiek opgeleverd. De heer A. Driedijk (Vrije Lijst) was bijzonder fel in zijn kritiek. B. en w. waren tot dit voorstel gekomen om dat van de zijde der Kon. Neder landse Heidemij. en van de Vereni ging voor Nederlandse Gemeenten hiertoe was geadviseerd. Naast het voordeel, dat de betref fende aannemer, de N.V. Marcel Muijres Aannemersbedrijf te Sittard, op de hoogte was van de gestelde kwaliteitseisen, geeft dit voor de ge meente bovendien het voordeel, dat de kosten van toezicht en vervoer aanzienlijk lager zijn dan bij enkel voudige bouw, aldus de toelichting van b. en w. Dit laatste viel de heer Driedijk aan. Bij een door hem gedane bere kening was hij tot de slotsom geko men, dat het toezicht zeker niet aan hoge, doch evenmin verre aan de lage kant was. Hij vroeg zich af of de bouwkosten inderdaad zo laag zouden zijn, gezien de door de aan nemer te maken hoge kosten in ver band met de verplaatsing en verblijf van personeel en gereedschappen. Aangezien de voor de bouw beno digde gelden waren verkregen door een lening bij de plaatselijke coöpe ratieve Raiffeisenbank had de heer Driedijk, die met de realisering van het gymnastieklokaal zeer blij was, graag gezien dat de plaatselijke aan nemers waren ingeschakeld. Gelijke geluiden kwamen van de heren J. Zanddijk (GP) en W. Griep (Vrije Lijst). Burgemeester L. Cnossen betreurde ook, dat het zo gegaan was doch hü betoogde nadrukkelijk dat van de zijde van de Vereniging van Neder landse Gemeenten was gesteld, dat dit de enige manier was om binnen afzienbare tijd over het gymnastiek lokaal te beschikken. Hij vond dan ook dat men niet het doel voorbij mocht schieten. Verwijtend riep hij uit: „Bij de be groting is door alle fracties aange drongen op spoedige bouw van het gymnastieklokaal en nu het zover is heeft men niets dan kritiek". De hees Driedijk wees hem erop, dat de kritiek zich alleen tot de aanne mer beperkt. Zonder hoofdelijke stemming besloot de raad hierop tot onderhandse bouw van het gymnas tieklokaal, waarmee een bedrag van f301.764,84 is gemoeid, inclusief de inventaris. Tegen de salarisverhoging van het coUege van b. en w. stemden de he ren W. Griep en A. Driedijk. De heer Driedijk achtte deze verhoging voor de korte tijd van zelfstandigheid der gemeente niet meer nodig. Ook was hij tegen de verhoging van de sala rissen van de gemeenteambtenaren (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De staten van Zeeland komen op woendag 2 juli 's morgens om tien uur, in de Abdij te Middelburg in vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. voorstel len tot overdracht aan en overname van wegen aan het waterschap Axe- ler Ambacht. Tot de over te dragen gedeelte behoort o.m. het wegvak Derde Verkorting. van 2%. Het voorstel om een krediet be schikbaar te stellen van f 3000 voor de levering van een geluidsinstallatie in het Cultureel Centrum leverde eveneens een meningsverschil op tus sen de raadsvoorzitter en de heer Driedijk. De heer Driedijk wilde hier uitdrukkelijk een plaatselijke instal lateur het werk laten verrichten. Het college van b. en w. zal zorgen dat een deugdelijke instaUatie zal wor den aangelegd, aldus de voorzitter. Het krediet werd gevoteerd. (Van onze correspondent) HONTENISSE/VOGELWAARDE - De avondvierdaagse Hontenisse-Vo- gelwaarde is een groot succes ge worden. Er gingen 192 deelnemers van start voor de eerste kilometers in Kloosterzande. Het was voor de organisatoren zeer verheugend, dat er deze keer een recordaantal wan delaars was, beduidend meer dan voorgaande jaaren. De twee dag was de beurt aan Hengstdijk om de wan delaars te ontvangen. De derde dag werd gelopen in Terhole, en nog steeds onder een stralende zon, kwam de slotdag in BoschkapeUe. Het werd een glorieuze intocht die vele ouders familieleden, vrienden en bekenden op de been bracht. Beladen met grote bossen bloemen legden de sportieve deelnemers de laatste kilometers af. Het was een wandelfeest van de eer ste orde. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Nadat de n.v. Aannemingsbedrijf gebr. Van der Poel te Temeuzen in februari j.l. van de gemeente Terneuzen grond heeft gekocht voor de bouw van flats langs de Scheldedijk, heeft dit bedrijf nu een verzoek tot het ge meentebestuur van Terneuzen ge richt om ook al de resterende grond te kopen. Het betreft een oppervlakte van ongeveer 76.900 m2, waarvan de grondprijs is vastgesteld op 3.120.000 voor de bouw van 312 flats, 1.512.000 voor de bouw van 168 flats en 179.000 voor 179 autoboxen. Met bijkomen de kostein em b.t.w is met deze transactie een bedrag van ruim vijf miljoen gulden gemoeid, waar over de raad op de openbare ver gadering van donderdag 26 juni a.s. haar fiat zal moeten geven. B. en w. zullen ook een voorstel ter goedkeuring voorleggen tot over dracht van twee opvangscholen. In de beide zevenklassige gebouwen zijn ondergebracht de r.-k. lagere school „De Zeemeeuw" aan het Schuberthof en de hervormde school aan het Wagnerhof no. 3. Het aan tal leerlingen op deze scholen is zo danig toegenomen, dat de gebouwen met ingang van het nieuwe school jaar praktisch geheel zullen zijn be zet. (Van een onzer redacteuren) BREDA „Wij nemen het niet meer", zegt een caféhouder uit Baar- Ie-Nassau, „één deur verder kan een café de pils veel goedkoper verko pen dan wy". Hy en een aantal col lega's hebben een protestbriel ge schreven aan het produktschap voor horecabedryven. Hun bezorgdheid geldt de hoge prijzen in de horeca- sector, die sterk remmend werken op het bezoek van Belgen aan Ne derland en dan in het byzonder aan de horecabedryven. Daarnaast trekken ook vele Ne derlanders uit de grensstreken naar België om een biertje of iets derge lijks te pakken. Nederland, dat lange tijd een goedkoopte-eiland in Europa is geweest, heeft die reputatie na de invoering van de BTW en de laatste accijnsverhoging wel verloren. Een pilsje kost hier gemiddeld zo'n ze ventig cent, maar in België slechts 7 a 8 frank (of te wel 50 55 cent). .Zeeuwsch-Vlaanderen heeft er ook danig last van. Sluis, altijd zeer ln trek geweest bij Belgen voor een kort bezoek, kan de teruggang in het bezoek goed merken. Vooral de toe vloed van zuiderburen na hun veer tiendaagse betaaldag is aanzienlijk minder geworden. In Breda, waar vóór het begin van dit jaar gemiddeld zo'n vier tot acht bussen uit Antwerpen op bezoek kwa men, komen nu hooguit drie bussen per week. Bij het produktschap voor horeca bedrijven in Den Haag is men van mening dat de zaak wel meevalt Na de invoering van de BTW in België met ingang van 1 januari 1970 zullen ook daar de prijzen wel een stijging ondergaan. Men vindt trouwens dat de caféhouders wel snel zijn vergeten dat zij heel veel hebben geprofiteerd van de lagere prijzen in Nederland. Een Bredase caféhouder zag het toch nog wel wat somber in „We moeten, denk ik, nog lang wachten voor alle prijzen binnen de EEG gelijk zijn." (Van een onzer verslaggevers) TILBURG „Ik heb met betrek king tot de strijd om de minimum broodprijs zo veel geleerd dat ik de vlag niet uitsteek voordat de rege ling er is. Het heeft ongelooflijk veel moeite gekost. De organisaties moes ten grote vrees voor prijsstijgingen bij de regering overwinnen" Dat vertelde woensdag mr. P. Swin- tels, secretaris van de Katholieke Ver eniging van Ondernemers in het Bak kersbedrijf. Hij deed dat op de Bra bantse Bakkersdag die in Tilburg is gehouden. Het produkt brood is al jarenlang de inzet van een doodordinaire con currentieslag. „Vroeger was brood een sociaal produkt". Goed brood eist van de bereider vakmanschap. Het is uit eindelijk het belang van producent en consument als een redelijke brood prijs mogelijk is. Dat gaat ook de regering aan", aldus mr. Swintels. Mr. Swintels stelde dat de techni sche ontwikkeling ook in de bakkerij niet kan worden gestuit. Wel echter zal de overheid door gezonde en rede. Hjke prijsmaatregelen kunnen helpen de structurele overgangstijd voor de bedrijven zo goed mogelijk te doen verlopen. Twee jaar zijn de pogingen daartoe mislukt. „Ten einde raad heeft toen de Nederlandse Bakkerij Stichting een beroep op de Tweede Kamer ge daan. De laatste mogelijkheid als men parlementair wilde blijven. Een motie van de heer Krosse is door de staatssecretaris in de prullenmand ge gooid. Maar in de afgelopen maanden is hij er weer uitgehaald, omdat Ka merleden en organisaties bleven aan dringen. Dat heeft ertoe geleid, dat nu de minimumbroodprijs eindelijk in zicht is". De bakkersdag, gehouden in vrijwel alle ruimten van de Tilburgse Stads schouwburg, was in talrijke stands een manifestatie van vakmanschap én technische ontwikkeling. Voor het eerste zorgden de vele vaklieden en opleidingsscholen die 'n groot assortiment brood en gebak pre senteerden. Voor het laatste tekenden vele firma's op het gebied van bak kerijmachines en bakkerijgrondstof fen. Voorts zal de raad gevraagd wor den toestemming te verlenen voor de aankoop van leermiddelen voor di verse Terneuzense scholen. Behalve een voorstel inzake de bouw van het stadhuis, zullen voor stellen worden gedaan tot verkoop van percelen grond in het exploita tieplan „Katspolder" voor de bouw van woningen en in het exploitatie plan industrieterrein Driewegen Mr. F- J. Haarmanweg vooj de bouw van een loods. Tenslotte zullen b. en w. voorstel len doen tot vaststelling van nade re salarismaatregelen per 1 juli 1969, tot vaststelling van een nieuwe ein tot vaststelling wan een nieuwe tot wijziging van diverse begrotin gen. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De Vereniging tot Verbetering van de Volkshuisvesting te Vlissingen heeft een plan gereed voor de bouw van 135 woningen ln het uitbreidingsplan Souburg-Noord. Deze woningen zullen als „keuze- woningen" worden aangemerkt en in principe worden bestemd voor de huisvesting van minder draagkrach tige gezinnen. Daaronder worden verstaan gezinnen waarvan het ge zinshoofd een inkomen heeft, dat be neden het gemiddelde arbeidersinko men ter plaatse ligt. Daardoor kan van het rijk een ex tra-bijdrage per woning per jaar worden verwacht van 250 gulden. De huurprijs is voorlopig berekend op gemiddeld 160 gulden per maand, waarbij de kosten voor centrale ver warming zijn inbegrepen. (Van onze correspondent) ZIERIKZEE Aan de hoofddirec teur van gemeentewerken van Rot terdam, Ir. C. Tillema, is tydens een vergadering van het college van b. en w. van Zierikzee gezegd, dat hy hy gelegenheid van zyn pensionering is vereerd met het ereburgerschap van Zierikzee. Het gemeentebestuur wilde op deze wijze uitdrukking geven aan haar grote waardering voor het werk van de heer Tillema aan de restauratie van het stadhuis van Zierikzee. Dank zij de medewerking van het gemeen tebestuur van Rotterdam, kon deze restauratie draaiende worden gehou den. Bij de uitreiking van de ere-pen- ning waren naast het voltallige col lege van b. en w. ook nog tegen woordig de heer Meischke van de rijksdienst voor de monumentenzorg en de heer B. V. van den Bergh, de man, die onder ir. Tillema de direc tie van de restauratie voerde. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De belangstelling voor de wandel- en fietstochten van de ANWB is zo groot geweest, dat deze organisatie besloten heeft dit najaar wederom een aantal tochten te organiseren. Voor liefhebbers van mooie herfst kleuren en van vogels is er 20 en 21 september een tocht in Westenschou- wen, de Westhoek van het eiland Schouwen. Er zijn routes van 6, 12 en 18 km., die voornamelijk over strand en duinen voeren. In het najaar zullen in samenwer king met de Nederlandse Rijwieltoer- unie vier fietstochten georganiseerd worden. Zaterdag 23 augustus de grenslandroute vanaf Roosendaal, za terdag 6 september de Friese route vanaf Offingawier bij Sneek, zater dag 20 september de Zuidoost-Ve- luweroute vanaf Rheden en zaterdag 11 oktober de Westlandroute die van af Den Haag start. De routes varië ren alle van 50 tot 55 km. KAPELLE De fruitteler M. Til- roe van het fruitbedrijf „De Smok- kelhoek" te Kapelle-Biezelinge kon woensdagmiddag op de veiling in de ze plaats de eerste kersen van dit seizoen aanvoeren. Het waren 8 doos jes Early Rivers waarvoor de han delaar M. C. van Oosten uit Hoede- kenskerke f 0,63 per doosje van 250 gram betaalde.

de Stem | 1969 | | pagina 5