w DISCUSSIENOTA VAN N.S.R. Aparte voorzieningen bevorderen isolement HEARING Belastingvrijdom koninklijk huis F.J.G. publiceert geheim rapport Philip Morris introduces 25 for 175 3 Begindatum "daad van vrije keuze" verlaat RUSLAND ZET IDEOLOGISCHE STRIJD IN Boetes moest beschuldiging inslikken Klornpé: nog geen Kunstnota /elijke e kracht nternational JP i 1 SOL' 29 Vi% IC. T' Commentaar Niet begrepen VUervormde kerk licil algemene werkvergadering Biafra en Nigeria akkoord over hulp over rivier Wilson akkoord met TUC Tachtig gewonden hij onlusten in Willemstad Onderzoek Israëlisch bombardement Eerste Kamer: „Geestelijke" EHBO jk I )e^e|Hd Philip Morris Holland DE STEM VAN DONDERDAG 19 JUNI 1969 11 TO j voor ons kantoor en opleiding op afwisselende werk- Gymnastiekwerk- GOES senl KèS»s gis* «44 V ci:;V f'i-' fsï: w III ft gP/2S :3I 4? &W e w - «v4 i y Nu het ontwerp-herderlijk schrij ven over de verhouding tot de r.-k. kerk in de hervormde synode van Driebergen zoveel kri tiek heeft gekregen, dat het niet meer als herderlijk schrijven kan worden rondgestuurd, heeft het he laas een dimensie verloren. Het meest benauwende stukje kritiek is wel, dat de concept-brief een „realiteitsbenadering" van kop lopers" is, waarmee de plaatselijke gemeente niets kan doen. Wat had de synode dan anders verwacht van een brief, die, zoals de ontwerpers zelf zeggen, geinspireerd is door de snelle veranderingen die zich bin nen de r.-k. kerk voltrokken hebben? Met evenveel recht had het jong ste pastoraal concilie van de Neder landse kerkprovincie hetzelfde kun nen zeggen van de daar ter bespre king aangeboden stukken. Ook dat waren visies van koplopers. En ook daar was, zij het meer ingebouwd, de oecumene aan de orde. Oecumene en daar gaat het in deze brief toch om kan inderdaad niet door koplopers tot werkelijk heid gemaakt worden. Dat moet aan de basis, in de plaatselijke gemeen te gebeuren. Maar de inspiratie moet toch ergens vandaan komen. En wel ke bron kan dan beter en inspire- render zijn dan een officiële aan moediging van de synode? Behalve moed vraagt zo'n stap ook begrip voor noodzakelijkhe den. Wellicht had de synode wat meer aandacht moeten geven aan die passage uit de concept-brief, die er op wijst, dat de vraagstukken waar de r.-k. kerk voor staat, de zelfde zijn als die van de kerken van de reformatie, Daar immers ligt een begin van verbondenheid die bepaalde historische grenzen kan doorbreken. Het gaat niet meer om katholiek of reformatorisch, zeggen de opstellers van de brief ergens, I maar om christenen of niet-christe- nen. De synode heeft dat niet be- grepen, lijkt ons, doordat ze veel 'e binnenkerkelijk bezig is geweest. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Aparte studentenvoorzieningen bevor deren slechts het isolement van de student, zij kweken een exclusief bewustzijn aan van de academische elite met eigen levensstijl, met eigen normen en waarden. De toekomstige lei ders worden in de watten gelegd en zijn loyaal tegenover de bestaande maatschappelijke orde. Aldus staat te lezen in de discussienota van de NSR, die een nadere uit werking geeft van het standpunt, dat de studentenvoorzieningen ingepast dienen te worden in de algemene voorzieningen en om de consequenties per voorziening aan te duiden, die van een dergelijke inpassing het gevolg zouden zijn. (Van onze redactie buitenland) DJAKARTA In plaats van op 12 I juli zal de daad van vrije keuze op IVest-Irian op 14 juli beginnen. Dit in verband met de ontdekking van een complot tegen het leven van VN- I vertegenwoordiger Ortiz Sanz, briga degeneraal Edhie en dr. Soedjarwo I Ijondonegoro. 1 DRIEBERGEN (KNP) Met vrij- IW algemene stemmen (slechts 5 ls|eraaen tegen) heeft de generale I synode der hervormde kerk haar 1 Seedkeuring gegeven aan het voor- Is'" om, in navolging van het pasto- I 'aal concilie der r.-k. kerk, een alge- Pene kerkvergadering te houden, Paarop de problemen der Nederland- I 'e hervormde kerk besproken zullen I Worden. I Men zal zich naar verwacht wordt 15|et kunnen houden aan de geplande l«um van Pinksteren 1970. Het zal l'wer 1971 moeten worden, meent *s Landsman, secretaris van de sy node. Er van verschillende kanten I «jachtig op aangedrongen dat deze I taiene vergadering geen exclusie- Ijs aangelegenheid van de hervormde |'trk zal worden, maar dat integen- I p de andere kerken direct van be- I J® Jf aan erbij betrokken dienen te I «orden of zullen worden. Ds. Lands- |J*i wees er in dit verband op dat voorbereidingen van deze al- flA 25 v |LT'= vergadering de hervormde hv e' za' kunnen 1eren vanuit de Part van pastoraal concilie. PARIJS In een gezamenlijke 'klaring hebben de katholieke kerk Écli .kervonr>de kerk in Frankryk uitgesproken tegen een voor- J 8®. intercommunie. De verkla- »JL herhaalde malen is omge- J!"' werd uitgegeven door de ka- ijak-protestantse werkgroep, die As®^ert vorig jaar speciaal met de És» n der bitercommunie heeft be- tl, uden. Daarin wordt er op w5z?n' ^at de katholieken en pro- (v&a nog van mening verschillen t,i wijze en de duur van de ICbict tegenwoordigheid lie n' °ver bet offerkarakter van I'lak g en de Prec'eze van de voorganger. (Van onze redactie buitenland) GENEVE De Nigeriaanse rege ring heeft in beginsel ingestemd met het vervoer van hulpgoederen naar Biafra over de rivier de Cross. Het besluit is genomen na een gesprek van de coördinator voor Amerikaan se hulpverlening Clyde Ferguson met de regering in Lagos. Biafra heeft al met het plan ingestemd. Zoals gemeld, is het vervoer van hulpgoederen door de lucht gestaakt als gevolg van de toegenomen activi teit van de Nigeriaanse luchtmacht. Het opperbevel van het Nigeriaan se leger heeft gisteren berichten te gengesproken als zouden Biafraanse troepen de olie- en grasvelden van Owazza hebben veroverd. Het gebied zou nog in handen van Nigeria zijn. (Van onze redactie buitenland) LONDEN Premier Wilson zal het zo fel omstreden anti-stakings wetsvoorstel niet indienen bij het parlement. Wilson deelde dit mede na afloop van een kabinetsvergadering die was voorafgegaan door een langdurig ge sprek tussen hem en de leiders van het TUC, het grote Britse vakver bond dat zich zo hardnekkig tegen het wetsvoorstel heeft verzet. Wilson is tot een akkoord gekomen met de leiders van het TUC. De pre mier zou het wetsvoorstel laten val len en de vakbond beloofde op te tre den tegen onrust in de Britse in dustrie. (Van onze redactie buitenland? WILLEMSTAD Bij de onlusten van 30 mei op Curasao zijn twee do den gevallen en 79 gewonden. Hier bij zijn niet de lichtgewonden inDe- grepen. Minstens 13 politiemensen werden zodanig gewond, dat zij hun dienst moesten staken. Er waren 43 afgebrande handels zaken en tien andere afgebrande gebouwen. Ongeveer 100 winkels werden geplunderd. Het aantal zaken met een beschadiging van lichtere aard bedroeg ongeveer 90. In totaal werden 30 auto's vernield. Deze cijfers deelde de minister van justitie van de Nederlandse Antillen, R. Isja in de Statenvergadering mee. Er werden tot nu toe 322 arrestaties verricht. Minister Isja zei verder dat wat betreft de brandstichtingen van een georganiseerd geheel geen sprake kan zijn. (ADVERTENTIE) Verstopte afvoer zegt zó weer 'slurp-slurp' met Fifax van de drogist! De hiërarchische opbouw van de samenleving, aldus de nota, wordt hierdoor juist in stand gehouden. In passing alleen zal niet voldoende zijn om de elitepositie van de studenten op te heffen en daarmee de toegangs wegen naar het wetenschappelijk on derwijs te verbreden. De pleiting van deze inpassing is onlosmakelijk ver bonden met het voorstaan van studie- loon. Wat betreft de gezondheidszorg wordt op korte termijn de opname van studenten in het verplichte zie kenfonds voorgestaan. Wat betreft huisvesting stelt de no ta een koppeling voor van studenten huisvesting en onderwijs en weten schap en onderbrenging bij de ge meenten. Alle jonge alleenstaanden met lage inkomens zouden voor deze huisves ting in aanmerking moeten komen. De opstellers van de nota eisen wet telijke regeling van de voorzieningen in de noodzakelijke kosten van het bestaan. De grote meerderheid van de stu denten is vóór overleg om tot ven anderingen in de universitaire struc tuur te komen. Actie zonder overleg is voor hen onaanvaardbaar. Dit blijkt uit een opinie-onderzoek dat het onderzoekcentrum van het So. ciologisch Seminarium in Amsterdam heeft ingesteld onder 1.000 studen- ten_ naar aanleiding van de gebeur tenissen rond het Maagdenhuis. De participatie aan de bezetting ls veel groter geweest dan het aantal ge arresteerden zou doen vermoeden. Ongeveer 16 procent van de onder vraagden is in het Maagdenhuis ge weest. Met de bezetting was 41 pro cent het eens. Met betrekking tot de openbare stukken is 43 procent het eens. Het inroepen van politie- hulp vindt in de ogen van 63 procent geen genade. 57 procent was tegen de vervolging van de bezetters. Het principe van medebeslissingsrecht heeft de instemming van de grote meerderheid (86 proc.). De oud-voorzitter van de Asva, Bert Hendriks is door mr. Nomes conform de eis veroordeeld tot vier weken onvoorwaardelijke gevange nisstraf. Hendriks had in z'n verweer onder andere opgemerkt dat er po litieke rechtspraak plaatsvond. Er was sprake van rechtsverkrachting. Ruim 600 studenten en leden van het personeel van de Nijmeegse uni versiteit hebben zich solidair ver klaard met de afgetreden rector- magnificus prof. Van Wijnbergen. De senaatsbesluiten van maandagavond werden fel bekritiseerd. Voorzitter Van Waesberghe van de Unie van Studenten in Nijmegen zei dat ge bleken was dat de Nijmeegse senaat ondanks mooie beloftn in feite niets moet hebben van democratisering. De studenten menen dat prof. Van Wijn bergen de juiste consequentie heeft getrokken uit het feit dat de senaat zich ondubbelzinnig tegen democra tisering heeft uitgesproken. Wel be treuren zij diens stap omdat hij een van de weinigen was die het demo cratiseringsproces serieus nam. (Van onze redactie buitenland) JERUZALEM Israëlische vlieg tuigen hebben stellingen van Pales tijnse commando's op Jordaans grondgebied bestookt, nadat een Is raëlische patrouille was beschoten. Minister Dajan heeft Egypte voor gesteld de bestandslinie open te stel len voor vrij verkeer van mensen en goederen, zoals dat al tussen Jorda nië en Israël het geval is. Egypte heeft het voorstel afgewezen. (ADVERTENTIE) DE JEUGDADVIESRAAD BREDA houdt op vrijdag 20 juni een voor de jeugd tot plm. 18 jaar en/of vertegenwoordigers van deze groepen. stadhuis Breda (ingang Stadserf). Aanvang 20 uur. over de volgende onderwerpen, o evaluatie jeugdsubsidieregeling is er in Breda een ludiek kreatief centrum nodig verstaan de jeugd en de overheid elkaar mede-weten, mede-beraad, mede-beslissen plaats: (Van onze parlementaire redactiei DEN HAAG Een ongelukkige uit lating van de pacifist Boetes in de Eerste Kamer maakte minister Klom pé gistermiddag boos. Bij de behan deling van de begroting voor Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk had de heer Boetes gesproken ovei de zogenaamde één-percentregeling bij scholen, bedoeld om van de bouw som een percent voor artistieke vei- fraaiing te besteden. Of de rijksgel- den altijd voor dit doel worden ge buikt, wordt wel eens sterk betwij feld. De heer Boetes had echter de bi schuldiging geuit, dat er „veel geld aan de strijkstok blijft hangen". Tegen die uitdrukking protesteerde minister Klompé, want de betrokken beoordelingscommissie bestaat uit zeer fatsoenlijke lieden, zei de minis ter. De heer Boetes verweerde zich dooi te zeggen, dat hij het zelf niet wist, maar meer namens kunstenaars had gesproken. „Voor u voertaan dit soort ernstige beschuldigingen uit, verzoek ik u meer zorgvuldigheid te betrach ten", zo viel minister Klompé uil, waarop de heer Boetes nog meer te rugkrabbelde. De minister liet zich door de paci fistische senator niet verleiden om over de inspraak van kunstenaars in U BENT VAN HARTE WELKOM het kunstbeleid te discussiëren. Het ls onjuist om via de Eerste Kamer met de kunstenaars te overleggen, zei ae minister. Wel vond zij het overleg bijzondtt moeilijk. Te meer omdat de meningei. zo sterk verdeeld zijn. Trouwens: Als iedereen zijn zegje zou moeten zeg gen, zoals sommigen willen, gebeurt er niets meer. Op die wijze zou ons democratische bestel worden ondet - graven en zouden wij in een ontzet tende verstarring belanden, zei de minister. De socialist Cammelbeeck kreeg van de minister te horen, dat zij haar zaken in het kabinet krachtig verdedigt. „Ik laat me in het kabi net de kaas niet van het brood eten. Als u ziet hoe de stijging van de uit gaven van mijn ministerie is, blijkt dat die groter is dan van diverse andere departementen", zei minister Klompé. (ADVERTENTIE) Bartex is déjfijnste snel- scheercrêmé die ik ken. En nog de voordeligste ook."! (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Klompé (CRM) heeft zich in de Eerste Kamer niet laten verleiden tot uitspraken over de eisen van de kunstenaars. „Ik ben bereid tot ieder overleg met de kunstenaars, eerst moeten we tot dit overleg kansen geven", zei de minis ter. „Ik voel me verwant met de kunstenaars, als zij onvrede hebben met deze samenleving, maar zij heb ben hun zaak geschaad, door de Nacht, wachtzaal van het Rijksmuseum te bezetten". De wens van de socialist Cammel beeck om een uitvoerige kunstnota kon minister Klompé niet inwilligen. Eerst zal de discussie met de kunste naars en diverse andere groeperingen op gang moeten komen en zich moe ten uitkristalliseren. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Staatssecretaris Grosheide (O. en W.) heeft een serie „lesbrieven kinderbescherming en gezondheidszorg" in ontvangst geno men, die toekomstige onderwijzers en kleuterleidsters vertrouwd moe ten maken met de grondbeginselen hiervan. De bedoeling is dat de school gaat meedoen aan een soort eerste hulp by „geestelijke ongelukken". De toekomstige leerkrachten zouden met elkaar een goed vertakt net van „EHBO-posten" moeten vormen, die problemen bij het kind waarnemen, eerste hulp verlenen en goed door verwijzen. (ADVERTENTIE) Tent niet waterdicht? Doe 't zélf met Harmisöl. Uw drogist heeft 't. VERVOLG VAN PAGINA 1 De commissie wil derhalve de uit keringen uit de staatskas en ook de inkomsten uit het kroondomein in de belastingvrijdom handhaven. Voor het priyé-inkomen en het pri- vé-vermogen kan die vrijdom wor den opgeheven, mits rekening wordt gehouden met de betekenis, welke beide bezitten voor de funkties van de monarchie. Zo dient voor de bepa ling van het belastbare privé-inko- men buiten beschouwing te blijven het genot -van het wonen in pa leizen. Als de privé-inkomsten ook nog worden gebruikt voor „zakelijke'" uitgaven omdat de riiksuitkeringen ontoereikend zouden zijn, zouden die uitgaven als aftrekposten moeten mogen dienen. Aftrekposten moeten ook zijn de uitkeringen aan verwan ten, ter handhaving van hun staat van leden van de koninklijke fami lie, die een deel van de representa tieve taken vervullen. Buiten de hef fing van de vermogensbelasting zou den moeten vallen die bestanddelen van het vermogen, welke dienen tot de koninklijke taak en staat of daar mee nauw samenhangen. Hieronder kunnen worden gerekend onroerende goederen, juwelen, vaartuigen e.d. de vermogensbelasting moet dus worden beperkt tot dat deel van het privé- vermogen, dat niet funktioneel is verbonden aan de uitoefening van het koninkliik ambt en de hiermee vc-honden staat en waardigheid. Wat betreft de successierechten meent de commissie, dat de opvolger van de troon hiermede niet belast moet worden, van de andere leden van het koninkliik huis kunnen ze wel worden geheven. De commissie wijst er in haar moti vering op. dat volgens het Neder landse recht de troonopvolger als er meer kinderen zijn, slechts een deel van het vermogen van het overleden staatshoofd erft. Aangezien veelal uit dat privé-ver- mogen ook nog „zakeliike" uitgaven moeten worden gedekt, terwij] dit vermogen kleiner is dan dat van de voorganger, moet men het nieuwe staatshoofd geen successiebelasting on'eggen. Een soortgelijke lijn wordt door- (Van onze redactie buitenland) MOSKOU De Sovjet-Unie heeft één dag na het beëindigen van de communistische topconferentie gebruik gemaakt van die conferentie in de ideologische strijd met China. Dit ondanks het feit dat de conferentie niet tot een formele veroordeling van Peking is overgegaan. In een artikel over de rode top schreef de Prawda: „De communisten, sterk in hun marxistisch-leninistische eenheid, hebben opnieuw de be rekeningen en daden weerlegd van de imperialistische reactionairen en de maoistische splijtzwammen die in feite hebben samengewerkt". In Moskou verwacht men dat de Russische pers de komende maanden en jaren naar de conferentie zal blijven teruggrijpen als bewijs dat China er niet in is geslaagd tweedracht te zaaien in de wereldbeweging en dat het zichzelf heeft afgezonderd van de anti-imperialistische strijd. UTRECHT (ANP) De fractie voorzitter van de Partij van de Ar beid in de Tweede Kamer, drs. J. M. den Uyl, is van mening dat terwille van herkenbaarheid en doeltreffend heid de actie van partij en fractie zich in de komende twee jaar zal moeten beperken tot enkele kern punten. Deze punten liggen voor de fractie op het terrein van de inko mensverhouding, het wonen, het on derwijs, de democratisering en het internationaal beleid. Op deze gebie den heeft de P.v.d.A.-Tweede-Kamer- fractie gekozen voor totstandkoming van een waardevast aanvullend pen sioen voor iedereen, het opruimen van het overgrote deel van de be staande krotten in uiterlijk 1985, kleinere klassen bij kleuter- en lager onderwijs en het doorbreken van het stelsel van de jaarklassen om een einde te maken aan het zittenblijven, democratisering van de onderneming en ontwikkelingsamenwerking. Dit blijkt uit een geheime nota die de heer Den Uyl namens de fractie heeft opgesteld voor de leden van het partijbestuur. „De Kapitalist", het or gaan van de F.J.G. (Federatie van Jongerengroepen in de Partij van de Arbeid) heeft beslag gelegd op het geheime stuk en een verkorte weer- ;ave afgedrukt in het nummer dat gisteren is verschenen. „Wij publiceren deze nota, omdat wij voorstanders zijn van openbaar heid en zeker als het er om gaat op welke punten de socialistische bewe ging zich de komende periode moet concentreren", aldus Jan Nagel, de samensteller van de verkorte weer gave van de twaalf pagina's tellende nota Den Uyl. „Dit is geen zaak van een stel gezapige mandarijnen", vindt Jan Nagel, „maar het gaat ie der partijlid aan. Het is te betreuren dat de leden buiten deze beleidsbe slissingen worden gehouden." Volgens De Kapitalist hebben de leden van het P.v.d.A.-bestuur de no ta half mei ontvangen. Het ging om ,de formulering van een beperkt aantal punten, waarop de activiteiten van de fractie en party de komende twee jaar zich zouden kunnen con centreren". Omdat volgens de P.v.d.A.-fractie de totstandkoming van een aanvul lend waardevast pensioen voor ie dereen een onderdeel is van een ge heel van maatregelen, dat gericht moet zijn op grotere gelijkheid van inkomen, worden nog tien andere punten genoemd, waaronder handha ving van de algemene prijzenbeschik- king, afwijzing van het BTW-tarief per 1 januari 1970, afwijzing van de verlaging van de inkomensbelasting per 1 januari 1970 en invoering van een progressief tarief in de vermo gensbelasting. De P.v.d.A.-fractie wil voorts m IS jaar 400.000 krotten vervangen of af doende verbeteren. Daartoe zou de woningbouwproduktie moeten wor den opgevoerd tot 140.000 woningen per jaar. getrokken voor de personele belas ting (op huizen en meubilair). Pa leizen en gebouwen (met het daarbij behorende meubilair), die strekken voor de uitoefening van de monar chale funkties hetzij rechtstreeks, hetzij doordat zij samenhangen met de te voeren staat kunnen onbe last blijven, gebouwen met een zui ver privé-karakter echter niet. En ook bij de motorrijtuigenbelasting moet onderscheid worden gemaakt tussen motorrijtuigen, die direkt of indirekt dienen voor de uitoefening van de funkties en die waarvan het gebruik een privé-karakter vertoont. Voor de eerste groep moet volgens de commissie de belastingvrijdom worden gehandhaafd. In de aan haar voorstellen vooraf gaande beschouwingen heeft de com missie er zeer nadrukkelijk op ge wezen, de vrijdom van belastinghef fing slechts behoort te vervallen, als (tegelijkertijd) de garantie wordt ge schapen, dat de drager van de kroon en de leden van het koninklijk huis in de toekomst geen beroep (meer) behoeven te doen op privé-inkomen, noch ook dat het privé-vermogen zal behoeven te worden aangesproken om de aan de funktie en positie ver bonden uitgaven te dekken. „Dit betekent, dat dit probleem onlosmakeliik is verbonden aan dat van een adeouate regeling van de financiële positie van de Kroon" En die regeling moet dan volgens de commissie niet een incidentele aan passing betekenen, maar 'n blijvende oplossing bieden. Want in de huidige situatie, waarin het staatshoofd voor het vervullen van de taak en het handhaven van de status ook eigen inkomen en ver mogen moet aanspreken, is de hui dige vrijdom geen privelege in de zin van een persoonlijke bevoordeling. In verband met de vermogensbe lasting merkt de commissie op tot de overtuiging te zijn gekomen, dat de koningin en de leden van het ko ninklijk huis niet beschikken over geldelijk inkomen verschaffende ver mogens van zeer grote hoogte en dat dit in. de nabije toekomst ook niet het geval zal zijn. (ADVERTENTIE) Er waren eens twee postduiven beste sportvliegers die na aanvan kelijk boven Kiev (Rusland) gevlo gen te hebben, om een of andere duis tere reden naar een nieuwe baas in Siberië getransporteerd werden. Een maal in Irkoetsk hadden de beide dui ven al snel fenoeg van dit barre Rus sische landsdeel. U denkt toch niet dat dit een sterk verhaal wordt? In ieder geval namen de twee duiven de poten om terug naar Kiev te vliegen. Ze deden er anderhalf jaar over (4800 kilometer moest worden afgelegd) om bij hun oude baas terug te komen, die ze hartelijk verwelkomde. Zoiets is des duifels. De volgende trieste story komt uit Mexico, het land waar de studenten ook onrustig zijn, de Olympische Spe len zijn gehouden en volgend jaar het wereldkampioenschap voetballen wordt betwist. Speciaal voor de schut ters onder de voetballers is het na volgende wellicht leerzaam. Ik las het ergens. „Tijdens een wedstrijd tussen twee amateur elftallen is de negentienjarige speler Victor Martinez doodgestoken. Hij had een doelpunt gemaakt". Dat was drukte het hele bericht. „Koude" In West-Duitsland is een nieuw be grip geïntroduceerd: de Grüne Wit teen. Groene weduwen zou je zo up het eerste gezicht zeggen, maar dat is niet het geval. Ook bij onze oosterburen worden sa tellietsteden gebouwd. U weet wel, die steenmassa's met hier en daar een plekje groen en een vervuild vij vertje, met kaarsrechte straten, geen afwisseling in patroon en hoge huren. Dat schijnt vooral op de niet-wer- kende vrouw frustrerend gewerkt te hebben. De steriele verveling van hun perfecte omgeving dreef hun aan dacht naar „vreemde mannen". Zij werden Grüne Witwen genoemd. Waarom weet ik ook niet. Ik had iets meer gevoeld voor Satelliet-slachtof fers of ZQiets. Trouwens waarom groen? Volgens mij doet (een) rood (licht) meer op geld in dergelijke kringen. (Wijn)Bergen kritiek krijgen. In Nijmegen is ene prof. Duynstee (al lang) de gebeten hond van de stu denten. Voor de Nijmegenaren is het vooral deze hoogleraar, di" ie leiding heeft gehad in het ve van de senaat tegen het beleid rector- magnificus (Rode) baron Van Wijn bergen, die een voorstander van de mocratisering is. De heer Van Wijn bergen trok zich daarop terug, zoals bekend. Men spreekt in Nijmegen in dit geval van: De „democratisering tot de laat ste Duynsteen slopen". Gelukkig leven wij burgers wel in een democratische samenleving. Of valt dat ook tegen? Ja wel. MERIJN

de Stem | 1969 | | pagina 11