oost-zeeuwsch-viaamse toeristische tegeltocht de drie „dode" haventjes van zeeuwsch-vlaanderen recreatie rond de otheense kreek het historische verleden van hulst en van axel waarheen PE STEM 19 terneuzen land van saeftinge ga eens naar gent zwembaden speeltuinen tochten sportevenementen opgravingen watersport paardensport wandelingen kermissen gebouwen kerken oudheidskamers wipschieter» standbeelden torens vestingwerken excursies danszalen bars bioscopen |eugdsozen poppentheater carillonconcerten weekmarkten tentoonstellingen evenementen koopavonden bootverbindingen babysit-centrale fietsenverhuur vvv-informatie BAO BLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND AXEL De contactcommissie V.V.V.'s Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren heeft ook dit jaar weer een z.g. tegeltocht georganiseerd. In 1967 werd daarmee begonnen. Er waren toen 167 deelnemers. Vorig ;aar werden er nog tien meer ge teld. Daarvan kwamen er 35 uit Zeeuwsch-Vlaanderen, 14 uit ove rig Zeeland, 24 uit diverse plaat sen buiten Zeeland, 101 Engelsen en 1 Oostenrijker. De tegelroute is een toeristische rondrit door Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren langs een tiental gemeen ten. De deelnemers aan deze rond ritten moeten in het bezit zijn van een stempelkaart. Inlichtingen kan men hierover krijgen bij het ad ministratie-adres van de contact commissie: Prins Hendrikstraat 54 n Axel. In de route zijn de volgende plaatsen opgenomen: Axel, Clinge, Graauw en Langendam. Hontenis- se. Hulst, St.-Jansteen, Koewacht, Overslag, Vogelwaarde en Zaam- slag. Gaat men de tocht maken, dan is het zaak. dat in elke gemeente, waar men komt de stempelkaart op de plaatselijke gemeentesecre- geduld op welke tijden men terecht kan. Tegen inlevering van een kaart, dia voorzien is van alle vereiste stempels, op het stadhuis te Axel, kan men gratis een fraaie herinne ringstegel aan deze tocht, waarop de wapens zijn aangebracht van de bezochte plaatsen, in ontvangst ne men. De tegel kan worden opge stuurd, wanneer een volle kaart gezonden wordt aan de administra tie van de contactcommissie. De gemeenten kunnen willekeu rig worden bezocht. Hoe men dat doet, doet er niet toe. Dat kan per bus, auto, fiets of bromfiets. Niet alleen in het zomerseizoen is de tocht te maken. Het hele jaar door kan men beginnen en eindigen. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen in de winter rondtrekken kan ook aan trekkelijk zijn. Inmiddels zijn er al weer enkele tientallen tegels uit gereikt. Hieruit blijkt wel hoe groot de belangstelling is. De ge meenten Terneuzen en Hoek zijn nu ook lid van de contactcommis sie geworden. Sas van Gent en Westdorpe zijn opnieuw lid gewor den. Gevolg is, dat ook deze plaat sen in de tegeltocht zullen worden betrokken. De contactcommissie heeft ove rigens besloten om een tegel te la ten maken, waarop alle wapens van de Oost-Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten zijn afgebeeld, onge acht of zij al dan niet lid z;jn van de Contactcommissie V.V.V. s Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Het is wellicht aardig om na de herindeling een dergelijke wand- tegel te bezitten De contactcommissie hoopt, dat ook West-Zeeuwsch-Vlaanderen nog eens aan de tegeltocht zal mee doen.. Op die manier zou de va kantieganger een tocht kunnen maken met nog meer mogelijk heden. De contactcommissie acht het niet uitgesloten, dat dit binnen afzienbare tijd gerealiseerd zal zjjn. GRAAUW. In het noordoosten van Zeeuwsch-Vlaanderen liggen drie kleine haventjes: Walsoorden, Kruispolderhaven en PaaL Wals oorden is de belangrijkste van de drie. Het plaatsje wordt regelmatig aangedaan door binnenvaartsche pen die zand en grint aanvoeren voor een plaatselijke betonindus- trie. Kruispolderhaven is de klein ste terwijl Paal ongetwijfeld voor de watersporters het mooist is ge legen. De vroegere tijhaven Walsoorden werd twee jaar geleden door Wa terstaat grondig opgeknapt. De ha ven werd gedeeltelijk uitgediept zodat de binnenvaartschepen onder bijna alle omstandigheden de haven konden aandoen; dat in tegenstel ling tot vroeger dagen toen de sche pen slechts bij hoogwater in en uit konden komen. Voor havenmeester Baard is het sinds de vernieuwing van de Walsoordense haven heel wat gemakkelijker geworden, hoe wel hij nog zorgen heeft de vaar geul, die zeeschepen van en naar Antwerpen volgen loopt n.l. direct langs de haveningang. Het gevolg is dat de binnenvaart schippers, die Walsoorden bezoe ken, bij het in en uitvaren van de haven bijzonder goed moeten op letten en dat zij ook in de haven last hebben van een zware golf slag. De haven van Paal heeft geen last van het zwaardere scheepvaart verkeer. De route ligt ver van het ongeveer 190 m. lange haventje verwijderd. De watersporters die druk gebruik maken van de haven vinden hier een werkelijk ideaal tehuis. Dat ontdekte enkele jaren geleden reeds de exploitant van Radio Veronica, die heer Verwey. Op zijn rekening werd de haven uitgediept en werden er steigers aangebracht waarvan de jachtver- eniging Saeftinge nu druk ge bruik maakt. Leden van de jacht- vereniging zijn voornamelijk Bel gen, die de trotse bezitters zijn van de circa 35 in Paal thuishorende jachten. Enkele Belgen en ook Duitsers hebben Paal ook op het land uit verkoren als tijdelijke woonplaats. Zij kochten diverse arbeiderswo ningen die zij verbouwden en die nu dienst doen als uitstekend ge schikte en zeer goedkope vakantie verblijven. Nog een aantrekkelijk punt dat pleit voor het bezoek met een boot aan Paal is het land van Saeftinge, dat als het ware om de hoek ligt. Kruispolderhaven wordt door een geheel andere tak van de re creatiebezoekers gebruikt: de sport vissers. 140 bootjes van hoofdzake lijk Belgen liggen zij aan zij te wachten tot hun „schippers" in het weekend of in de vakantie naar Kruispolderhaven komen om de dobber uit te gooien. TERNEUZEN Ruim acht jaar lanig is het silhouet van Terneuzen bepaald geweest door het beeld van bouwkranen, draglines, bulldozers en cutterzuigers. Op 19 december van het vorige jaar werden de nieuwe zee- en binnenvaartsluis van het verbrede kanaal van Gent naar Terneuzen door Koningin Ju liana en koning Boudewijn ge opend. 1 Terneuzen is een stad voor die genen die iets van vooruitgang wil len zien; nieuwe wijken, bunga lowparken en een steeds voort gaande woningbouw in zuidelijke richting en straks ook langs de wes- terscheldedijk. Er is een nieuwe jachthaven aan de prachtige Otheense kreek waar je kunit zeilen en vissen. Nu is daar dan een nieuwe attractie bijgekomen; het bewonde ren van de tot 60.000 ton metende zeereuzen. Een schouwspel dat we u kunnen aanbevelen. TERNEUZEN Het plan om van de Otheense Kreek vlakbij Terneu zen een recreatie-oord te maken is bijzonder ambitieus. Het voorziet in een groots opgezette aanleg van parken rondom de gehele kreek. Gedacht is o.m. aan de aanleg van een openluchtzwembad met zonne weide, roei- en kanovijver, jeugd centrum, manege, een verkeerstuin en een rolschaatsbaan. Verder komt er een lig- en speelweide met voet-, fiets- en ruiterpaden, een hertenkamp, een kinderboerderij, een golfterrein, een sportvelden- complex en een kampeerterrein. De kosten van het totale plan wor den geraamd op veertig miljoen Bulden. Het is duidelijk, dat een gemeen te als Terneuzen, die ondanks de snelle groei van de laatste jaren. toch nog maar over betrekkelijk geringe middelen beschikt, een dergelijk plan niet op korte termijn kan uitvoeren. Het zal daarom in fases worden gesplitst. De eerste fase, die de aanleg omvat van een wandelpark met als voornaamste attractiepunten een kinderboerde rij en een hertenkamp is momen teel wat het grondwerk en de be planting betreft, in kannen en kruiken. Zodra de bebossing wat is ge groeid, zullen de herten van het Zuidersportpark naar deze plek worden overgebracht. Geprobeerd wordt om ook de kinderboerderij zo snel mogelijk te realiseren. De eer ste fase kon worden uitgevoerd dank zij een subsidie van Staats bosbeheer en uitvoering ais z.g. aanvullend werk. Helaas kon geen subsidie ver wacht worden van het ministerie van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk, zodat uitvoering van het project op grotere schaal onmogelijk is. Met de tweede fase hoopt men toch gauw te kunnen beginnen. Dit gedeelte loopt vanaf de zuidzijde van het jachthaventje tot even voorbij de zuidzijde van het plan Katspolder langs de oever van de kreek. Het gaat in hoofd zaak om de aanleg van een recrea tiepark. Ook al zijn de plannen nog lang niet uitgevoerd, toch heeft de Otheense Kreek vooral de water sportliefhebber al bijzonder veel te bieden. Er kan gezeild en ge vist worden en rond de kreek is het heerlijk wandelen. Dat is toch al wat. HULST Een bezoek aan Hulst werd vroeger, nog voor de mid deleeuwen, al niet versmaad. Gen tenaars vooral later de Spanjaar den en de staatsen bezochten het Oost-Zeeuwsch-Vlaamse plaatsje frequent. De bedoelingen van de ze soldaten waren over het alge meen minder fraai dan die van de meer voorname persoonlijkheden zoals de Vlaamse graaf Lodewijk van Male (omstreeks 1350) keizer Maximiliaan van Oostenrijk zijn zoon Philips de Schone (eind 15e eeuw), Karei de Vijfde en zoon de latere Philips II, zij kwamen naar Hulst omdat de plaats (vooral in de middeleeuwen) belangrijk was. Hulst heeft een bijzonder rijk ver leden waarvan in tegenstelling tot vele andere Nederlandse plaatsen AXEL De Oost-Zeeuwsch- Vlaamse gemeente Axel heeft de toerist zeer veel te bieden. In de onmiddellijke omgeving vinden we een fraai polderlandschap met prachtige kreken. Er is een wan delbos met zwembad, een kam peerterrein, er zijn sportvelden, er is een jeugdherberg en er zijn vis vijvers. Bovendien heeft Axel nog een uniek museum, dat in de volksmond de „Axelse Boerenka- mer" wordt genoemd. Het is te vinden in de Nieuw straat op nummer 24 in de voorma lige kleuterschool. De concierge J. Huijssen, die aan de overzijde woont op nummer 24. Hij wil met genoegen vertellen, wat er zoal in het museum te zien is. Reeds in 1936 werd er een com missie gevormd uit mensen, die veel sporen bewaard zijn gebleven. Deze resten van het glorierijke ver leden passen volledig in de sfeer van de gemeente Hulst anno 1969. De kern d.w.z. het stadje bin nen de wallen met zijn vooral voor onze zuiderburen aantrekkelijke winkels is een eenheid die niet afsteekt bij de rest; het meer mo derne Hulst. Buiten de wallen is het scherpe contrast dat er natuur lijk bestaat tussen de oude kern en moderne woonwijken, opgevangen zelfs weggevaagd door het aanleggen van fraaie parken. De plaatselijke V.V.V. heeft het druk met het verkopen van de Hulster aantrekkelijkheden. In de folders komen de sporen uit het verleden alle aan de beurt. De aarden wallen natuurlijk, die voor een groot deel nog intact zijn. Deze verdedigingswerken die door nijvere inwoners van Hulst her haaldelijk moesten worden her schapen nadat aanvallers ze ge- niets liever willen dan de oude Axelse klederdrachten, die toen al begonnen te verdwijnen, voor het .nageslacht te bewaren. Het verza- me van de prachtige kledij ver liep buitengewoon vlot. Toen het nieuwe stadhuis van Axel gereed was, werd in de kelder onder het gebouw een echte Axelse hoeren kamer ingericht. Later werden al le spullen overgebracht naar de kleuterschool in de Nieuwstraat Sinds die tijd zijn de collecties steeds groter geworden. Het museum heeft al talloze ber zoekers gehad. De belangstelling blijft groot. Behalve op zondag kan men altijd bij de heer Huijssen aanbellen. In het museum vinden we onder meer woonkamers, zoals ze er een halve eeuw geleden in Axel uitza gen. In deze kamers zitten en staan levensgrote poppen, gehuld in de meest fraaie Axelse drachten. heel of gedeeltelijk hadden ge sloopt zijn volledig beplant en uit stekend geschikt voor een oriën terende wandeling. De St.-Willibrordusbasiliek. De kerk werd omstreeks 1200 gesticht. In 1807, zo staat in de folders te lezen, werd de kerk gebruikt als simultaan-godshuis; de katholieke Hulstenaren gebruikten koor en transept en achter een muur kerk ten de Ned. hervormden in het schip. Het revugium van de Abdij ter duinen uit de 15e eeuw. Het revugium van de abdij van Baudeloo (begin 16e eeuw). De oudheidkamer met een inte- ressante verzameling oude kleder drachten, kaarten en folkloristische voorwerpen. De diverse stadspoorten, w.o. de dubbele land- en waterpoort en het Hulster stadhuis dat dóór bouw meester Willem van Sassen tussen 1528 en 1547 werd gebouwd Verder zijn er grote vitrines met speciale Axelse sieraden. Er is ook een waardevolle muntenverzame ling. Ook allerhande gebruiksarti kelen uM de oude Axelse tijd zijn tentoongesteld. Het museum heeft een grote hoeveelheid oude land bouwgereedschappen. Behalve de munten- en sieradencollécties, is er nog een prachtige verzameling ou de prentbriefkaarten. Op één van de tafels is in miniatuur een oude Axelse boerderij uitgebeeld met wagenhuis, een eg, enkele ploegen en een boerenwagen in de origi nele kleuren. De hoerenkamer is onlangs een oud Axels, rijtuig rijker geworden. Door een bezoek te brengen aan dit werkelijk zeldzame museum krijgt men een hele goede kijk op het leven van de Axelse bevolking in een tijd, die nog niet zover weg ligt, maar waarvan de sporen nau welijks meer te zien zijn. Het verdronken Land van Saef tinge is een grillig, zeldzaanv schorrengebied langs de Oost- Zeeuwsch-Vlaamse kust met een oppervlakte van ruim 3500 hecta re. Vanaf de polderdijken heeft men een geweldig mooi uitzicht over het woeste patroon van wat eens een stukje bewoonde wereld was. Saeftinge behoort tot één van de prachtigste natuurgebieden van ons land, met ontelbare vogels en een rijke flora. Via de kerkdorpen Clinge en Nieuw Namen is „de Saeftinge", zoals de Oost-Zeeuwsch- Vlaming het verdronken land door gaans noemt, gemakkelijk te berei ken. Voor degenen, die zich aangetrok ken voelen tot de eenzaamheid, maar tevens de rust en de roman tiek, die uitgaan van deze streek, hebben wij echter één waarschu wing: ga nooit zonder gids d« schorren op. (Van een onzer verslaggever») GENT Ga ook eens even naar Gent, het is tenslotte vlakbij en (eventueel gecombineerd met een bezoek aan Brugge) echt een dagje waard. De Vlaamse stad is natuurlijk in de eerste plaats bekend door zijn historisch centrum, een weemoedi ge herinnering aan een rijk doch „verzand" verleden. Ga eens even kijken naar de Gildehuizen aan de Graslei, het Belfort en de Laken hal, waar 's avonds een klank- en lichtspel wordt opgevoerd. Daarnaast, misschien wat minder bekend, is Gent open bloemenstad. Neem eens een kijkje in de bota nische tuinen, behorend bij de uni versiteit, om de zeer zeldzaam bloeiende „Victoria Regina" te be wonderen. Tenslotte, speciaal aan bevolen het folkloristisch muesum. iXEL: Gem. Zwembad, Bosplein met kleuterbad, speel- en zonne weide, terras en dakterras, gele- üai in het recreatiebos met o.a. vis- gvars, sportterreinen, jeugdher- kampeerterrein en groot wan- Wbos. HONTENISSE, Emmastraat, -LOOSTERZANDE, zwembad met üeuterbad, speelweide en speel- 5™1 HULST, Gem. Zwembad, «ndstraat 1, met kleuterbad en Smneweide. KOEWACHT, Gem. étembad, Emmabaan 59, met kleu- ™>ad, zonneweide en kleine speel- SAS VAN GENT, „Het Sasse 'wembad", Havenstraat, met kleu- «bad, speelweide en zonneweide, 'Peeltuin en tennisbaan in nabij- ™<L TERNEUZEN, „Scheldebad" Oesterputten, met kleuterbad, Peel- en zonneweiden. speeltuin bij Hotel „Zomer- Win recreatiebos. KAPELLE- "oG, speeltuin „De Wal", juist K» de Belgische grens. HONTE- J15SE, speeltuin „De Honte" te ^OOSTERZANDE, Emmastraat. s VAN GENT, Havenstraat. ^GEWACHT, speeltuin Emmabaan yi-B.-W ester schelderoule 190 ï®- Toeristische routes Zeeuwsch- P^bderen. Kaart verkrijgbaar ;°™act Commissie VW's Oost- wsch-Vlaanderen, Prins Hen- Itói'aa* 54' AXEL, a 0,50 en fwnemerskaart. Toeristische rond- Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen CmÜ' ^gelroute), inl. Contact -®nussie WV's Oost-Zeeuwsch- i.^bderen, Prins Hendrikstraat 54, Wandel-, fiets- en autotocht- J_UJmnr 1 I f" verkrijgbaar VW Axel l' ",25. Fotoroute door Oost- lua„ ^-Vlaanderen, deelnemers- SS»Contact Commissie VW's ^•Zeeuwsch-Vlaanderen. AXEL, 20 sept. Bevrijdingswandel tochten. Als favoriete sporten in dit gebied noemen wij wielerkoersen en sportvissen. In vrijwel iedere plaats zijn regelmatig wedstrijden van deze sporten. Jachthavens te: TERNEUZEN en OTHEENSE KREEK. Verder be perkte accommodatie te PAAL en BAALHOEK. Botenverhuur voor sportvisserij te TERNEUZEN. AXEL, C. de Feijter, Tweede Ver korting 4,verhuur van rijpaarden. HULST, J. de Buck, Absdaalse- straat 57. C. Vinke, Polderdijk 2, OSSENISSE, tel. 01148-290. Rijles sen.* AXEL, Manege C. de Feijter, Tweede Verkorting 4, binnen- en buitenmanege. C. Vinke, Polder dijk 2, OSSENISSE, tel. 01148-290, buitenmanege. AXEL: 12 ha groot wandelbos, ge legen in recreatiegebied, met cam ping, jeugdherberg, sportterreinen, natuurbad enz. Vrij te betreden. HULST: ten n.o. van de stad ligt de Liniedijk met zijn vele bolwer ken en aarden forten, wandelkaart hiervoor verkrijgbaar bij VW Hulst. HULST: VW Hulst geeft routebeschrijvingen door bos- en natuurgebied van Hulst uit. ZAAM- SLAG: natuurgebied „Otheense Kreek", gebied van knotwilgen en waterwild. VOGELWAARDE: na tuurgebied „De Groote Putting", 6 ha. belangrijk broedgebied voor weidevogels. Vrij toegankelijk. SAS VAN GENT: Canisvlietse kreek", 42 ha. krekengebied. Vrij toeganke lijk. HOEK: natuurreservaat „De Westgeul", 37 ha. 15 maart - 15 juli voor publiek gesloten. Overigens vrij te betreden. CLINGE: Verdron ken Land van Saeftinge, 3500 ha. Uitgestrekt gebied van schorren, geulen en kreken met zeer veel zeldzame vogels en plantengroei. Alleen vanaf de dijk te bezichtigen. Verder heeft het gebied Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen karakteris tieke dijken beplant met populieren. CLINGE 20, 21, 22 juli. GRAAUW 15, 16 juni. KLOOSTERZANDE 5, 6 en 7 juli en 15 en 16 augustus. TERHOLE 27, 28 juli. KOEWACHT 7, 8 en 9 september. SAS VAN GENT 6, 7, 8 en 9 september. ST.- JANSTEEN 29 en 30 juni 1 en 2 juli. TERNEUZEN 13 t/m 20 sep tember. HENGSTDIJK 31 augus tus 1 september. WESTDORPE 6, 7 en 8 juli. AXEL, moderne architectuur Cul tureel Centrum De Halle", J. F. Kennedyplein 2. WALSOORDEN, Dam van het „Oude Hoofd" (1560) een der merkwaardigste water bouwkundige werken van Zeeland, gebouwd onder leiding van abt An- tonius Wydoot. HULST, Stadhuis, Grote Markt 21 (1528-1534), geres taureerd in 1951, waarbij nieuwe ballustrade op oude uitgekraagde lijst van de toren is geplaatst. Het Landhuis, Steenstraat 37 (1655), gevel met fraaie middenpartij in Lodewijk XIV-stijl. Réfugié Abdij ter Duinen, Steenstraat 28. Oor spronkelijk het „Steen" van de gra felijke baljuw. Réfugié Abdij van Baudelo, Grote Markt 15. Een der oudste gebouwen van Hulst. Fraaie huizen en gevels, o.a. op de Markt en in de Steenstraat. HULST: St.-Willibrordusbasiliek, Steenstraat 2. Laatgotische, geheel met kruisribgewelven overdekte kruisbasiliek met als unicum voor ons land op de kruising een oudere toren met moderne spits. KLOOS TERZANDE: Ned. herv. kerk, oor spronkelijke kapel van het Kloos ter te Zande. Het koor is een mooi voorbeeld van de Cisterziënzer bouwwijze. HULST. In 1957 werden de resten van de Land. en Waterpoort (1506) ontdekt en opgegraven. Eertijds gaf deze poort toegang tot de stad te land en te water; na 1618 onder zand bedolven en vergeten. AXEL, De Axelse Boerenkamer, Nieuwstraat 32, Twee hoerenka mers uit 1860 en 1900, alsmede kaarten, landbouwwerktuigen, munten enz. Bezoek ma t/m za 9 - 12 en 13 - 17 uur. Indien gesloten vervoegen Nieuwstraat 25. Entree: 0,50 p.p. HULST: Oudheidkamer „De Vier Ambachten", Stadhuis, Grote Markt 21. Zeeuwsch-Vlaam se klederdrachten, landbouwwerk tuigen, voorwerpen betreffende de folklore, kaarten enz. Bezoek ma t/m vr 8.30 - 12.30 en 13.30 17.30 uur. Aanmelden stadhuis. Entree: volwassenen 0,35, kinderen t/m 12 jaar 0,25 p.p. Ook in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen wordt nog steeds de handboogsport beoefend. Evenals in W.-Zeeuwsch- Vlaanderen er in Zuid-Beveland wordt hier op de liggende en staan de wip geschoten. Regelmatig vin den er schietingen plaats o.a. in KLOOSTERZANDE, OVERSLAG en ST. JANSTEEN. HULST, Reinaertmonument (1938) ter herinnering aan de verbonden heid van „het Land van Hulst" met het beroemde gedicht „van den Vos Reinaerde". Voorstellende de Vos Reinaerd op bezoek bij Koning Nobel. AXEL, Pools monument in Oranjestraat, Poolse kruis a.d. weg Axel/Hulst en Szydlowskibank op het Szydlowskiplein. Alles herin nerd aan de bevrijding in 1944 van Axel door een Pools legeronderdeel o.l.v. Kolonel Dr. Z. M. Szydlowski. TERNEUZEN, monument aan de Westsluis, ter herinnering aan de septemberdagen van 1944. TERNEUZEN, watertoren, Oostelijk Bolwerk, hoogte 50 m. Toegang 1 juli - 15 september dagelijks 9-12 en 13-21 uur. Entreef. 0,50 p.p. Op 40 m. hoogte café met uitzicht over Westerschelde en Kanaal Ter neuzen - Gent. Lift aanwezig. GRAAUW, Fort Zandbergen, de grachten en wallen van dit Fort zijn nog gedeeltelijk bewaard. GRAAUW Liniedijk, met bolwerken en gracht. HULST, Omwalling van Hulst, aan gelegd in een onregelmatige negen hoek en door 9 bastions gemarkeerd. Aangelegd wandelpad over de wal len. In de wallen 3 poorten t.w. Gentse Poort (1780) met beeldhouw werk bekroond, Bagijne Poort (1704) en Dubbele Poort (1771). Op de wal de Stadsmolen. Vanuit Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen kan men excursies maken naar de Belgische Kunststad Gent. Enkele bezienswaardigheden van Gent. St,- Baafskathedraal, het Belfort en de Lakenhalle, St.-Niklaaskerk, 's- Gravensteen, Stadhuis, Citadelpark en Floraliapaleis, Oud-Begijnhof van St.-Elisabeth. Vele musea en andere bezienswaardigheden. Bloe- menweelde-corso: 7 september. In ternationaal Muziekfestival: eind augustus - begin september. KLOOSTERZANDE 1. SAS VAN GENT 2. TERNEUZEN 4. HULST 1. TERNEUZEN, „De Sluis", Dijk- straat 82. TERNEUZEN „Het Kotje" Hoogsteeg 1. HULST, Kinderpoppentheater „De Kriekeprutte", Vestdijkstraat 18, tel. 01140-3788. Voorstellingen op woens dag. en zaterdagmiddag. AXEL, Stadhuiscarillon zaterdag 15-16 u. HULST, Carillon St. Wil- librordusbasiliék zaterdag, zondag en op feestdagen. AXEL zaterdagmiddag, alg. wa renmarkt. HULST - maandag ge hele dag, alg. warenmarkt. SAS VAN GENT - dinsdagmiddag, alg. warenmarkt. TERNEUZEN - woens dag. HULST, Burgerzaal van het Stad huis, rgelmatig exposities; HULST, Boekhandel van Geyt, Steenstr. 20, vrijwel doorlopend tentoonstellin gen. WESTDORPE, Galerie Trout- zaerte, Singel 45, vrijwel doorlo pend tentoonstellingen. AXEL, HCR ,,'s Ldnds Welvaren", Noordstraat 9. HULST, „Tabarin", Dubbele poort 2. HULST, Discobar „Le Disque", Stationsweg 3. TER- NEUZEN, ,jPorgy en Bess", Noord- straat 52. te: HULST, TERNEUZEN en SAS VAN GENT. AXEL - Cultureel Centrum „De Hal le". TERNEUZEN - Concertgebouw. AXEL - vrijdagavond, CLINGE - vrijdagavond, HONTENISSE - vrij dagavond, HULST - vrijdagavond, KOEWACHT - vrijdagavond, OVER SLAG vrijdagavond, SAS VAN GENT - vrijdagavond zondag middag 14-20 uur eveneens winkels geopend, ST. JANSTEEN - vrijdag avond, WESTDORPE - vrijdagavond ZAAMSLAG - vrijdagavond. Medio juli HULST Beiaardconcours, juli optreden van Volksdansgroepen. TERNEUZEN-HOEDEKENSKERKE v.v. vaartijd 50 min. Vertrektijden om de 2 uur. PERPOLDER-KRUI- NINGEN v.v. vaartijd 15 minuten. Vertrektijden ieder uur. Tarieven personenauto's, motors, scooters f. 2,50 (bestuurder inbegr.), perso nenauto's met 1- of 2-wielige aan hangwagens f. 4,(bestuurder in begr.). Kinderen beneden 4 jaar gratis. Kinderen 4-10 jaar f. 0,25. Personen 10 jaar en ouder f. 0,50. Mej. M. Stolte, Tivolieweg 39, HULST tel. 01140-3037. AXEL - C. W. Klaassen, Kerkdreef 18, tel. 01155-1781. TERNEUZEN - J. de Fouw, Dijkstraat 77-79, tel. 01150-2908. P. Wijffels, Zuidland- straat 10, tel. 01150-3515. OOST ZEEUWSCH-VLAANDEREN: Streek-VW „O.Zeeuwsch-Vlaan deren" i.o., tel. 01155-2125, Prins Hendrikstr. 54, Axel. VW „AXEL" tel. 01155-1253, Stadhuis, Axel. VW „HULST", tel. 01140-3755, Gr. Markt 21, Hulst. VW „TERNEU- ZEN, tel. 01150-4051, Herengracht 5, Terneuzen.

de Stem | 1969 | | pagina 37