en Zn. nsen! CENTRE vakantie! de volkssterrenwacht van oudenbosch vincent van gogh's woonplaats de vrije natuur zundert monumentale keramiek: grote, functionele dingen )EN - Hulst waarheen vlieg er eens uit... op seppe „roomse impressies in oudenbosch ontwerpen is niet alledaags het tweede boomkweekcentrum van nederland EBUREAU GENT [•Stonddaarbuiken •Oudenbosch Leur^| LK MFEKTIE slbare prijzen soepen, vleesconserven. rte. Hoeyen. ^Rucphen Seppe Etten êtóf Zunderb m) Wuustw eAe[ en )amme EELGOED, .AASSEN AASSEN zwembaden midgetgolf tfampoline kermissen corsos bioscopen sportevenementen r schouwburgen paardensport musea toeristische routes danszalen bars jeugdsozen kerken rondvluchten rond reisbiljetten gebouwen hofjes evenementen deltawerken oudheidkamers speeltuinen standbeelden tentoonstellingen koopavonden weekmarkten veemarkt toeristenkerken autoverhuur vvv-informatie /aliteit suze e m ziet. NT EN KLAAR IN DOOS- MLEN IN HANDIGE TUBE TERD, enz. enz. Rosberg i ,,kK\ Acl^maaL Vleugels ige prijzen tn, inruilen Paul Krugerstraat 28 Vlissingen Tel. 2546 Wie alles van Antwerpen wil weten, vindt hieronder daarvan niet eens het begin. De toerist doet er het beste aan, zijn licht te gaan opsteken bij de Antwerpse Dienst voor Toerisme, Suikerrui 19 te Antwerpen telefoon 32 22 84. Daar kan hij alles te weten komen over musea en kerken en speciale plekjes, waaraan de Sinjorenstad zeer rijk is. Een paar niet alledaagse dingen willen wü hieronder noemen. In de eerste plaats natuurlijk de vogel tjesmarkt. Echt iets bijzonders, ook voor de kinderen. U kunt iedere zondagmorgen van 10 tot 1 uur op de Oude Vaartplaats (achter de Ru- i bensstraat) naar het gekwetter van vogels en kooplui gaan luisteren. De „Poesje" oftewel de poesje- nellenkelder vindt u naast het Vleeshuis bü de Grote Markt. Er worden echter nog uitsluitend i voorstellingen gegeven op aan- waag en dan nog alleen voor groe- pen. Die aanvraag moet u richten aan het Volkskundemuseum in I Antwerpen (dit adres is voldoen- I de). Op de aanvraag moet u ver melden op welke wijze u de tekst I voorgedragen wilt horen: plat, ge zouten of gezuiverd. Het oorspron kelijke schipperskwartiertaaltje kuiuien ook Vlaamse niet-Antwer- penaren onmogelijk verstaan. Als „Hollander" hoeft u het dus echt j niet te proberen. Wie een oude wijnkelder wil be zoeken, een kuipersmuseum met I oude werktuigen, kan dit zowel overdag ais 's avonds doen. Ook hier weer voor groepen en van te- i voren aanvragen bij: Huis Milpav, i Suikerrui 20, Antwerpen. Van april tot en met september I kan men een bezoek brengen aan i onderaards Antwerpen. Per boot vaart men dan door de „ruien", de onderaardse, overwelfde vlieten, I waardoor de stad het afvalwater afvoert. Bezoekers kunnen met ne- I Een man in een bootje, dat door twee gondeliers (die zich tegen het plafond afzetten wordt voortbe wogen. Een gids geeft de nodige uitleg. Er zijn twee tochten: een I grote van twee uur en een kortere i van drie kwartier. De weg zult u riet kwijt raken. De ruien dragen I naambordjes van de er boven j uggende straten. Voor deze tocht inschrijven bij de Dienst voor toe- I risme. j Dat laatste geldt ook voor de za terdagse bustocht (50 frank) naar Ie havenwerken (Zandvlietsluis ed.). Vertrek 14.00 uur, terugkomst j MO uur. Eveneens op zaterdag- Biddag een bustocht met een be- roek aan de E3-werken, met inbe- Idp van de nieuwe tunnel. OUDENBOSCH In deze dagen, waarin de ruimtevaart en het heel al, met name ook door de repor tages van de vele lanceringen in Amerika, populair is geworden en tot de verbeelding van steeds gro tere groepen mensen spreekt, is het bezoek van scholen en dagtoe risten aan de volkssterrenwachf Si mon Stevin in Oudenbosch enorm toegenomen. Ondergebracht in het pensionaat van de broeders van St.-Louis (Broeder Erich was de man die enkele jaren geleden de volksster renwacht stichtte), is zij een popu- lair-wetenschappelijk en boeiend informatiecentrum geworden voor de ruimte om ons heen en de laat ste jaren ook voor de ruimtevaart. Immers, de volkssterrenwacht in Oudenbosch heeft zich met name een vaste plaats veroverd bij de vele stations in heel de wereld die zich hebben toegelegd op de ob servatie en het volgen van kunst manen. De signalen van weersatel- lieten worden in Oudenbosch even goed opgevangen en vastgelegd. Een speciale apparatuur om de op gevangen fotosignalen in beelden om te zetten is ontwikkeld. Het doei van een dergelijke vqlkssterrenwacht is, de astrono mie dichter bij de mensen te bren gen. Directeur Th. Vermeesch, zijn echtgenote en de vele assistenten van de sterrenwacht zijn graag ieders deskundige gastheren. Wil men een bezoek aan de ster renwacht, de permanente expositie of de observatiekoepel met de grote Maksutov-telescoop brengen, dan moet men tevoren telefonisch een afspraak maken (01652-2034). Be langstellenden kunnen, na af spraak, ook 's avonds in de koepel terecht, om zelf via de telescoop, de wonderen van het heelal van dichtbij te bekijken. De volkssterrenwacht organiseert ook van de zomer weer z.g. ster renfoto-excursies naar Zuid-Frank rijk en Mallorca, waaraan iedereen mee kan doen. Nadere informatie over aanmelding, wijze van reizen en kosten worden desgewenst tele fonisch verstrekt. Een bezoek aan Simon Stevin in Oudenbosch is voor velen de moei te meer dan waard. Dat blijkt on dermeer uit de dankbrieven die de directie na afloop van elk seizoen ontvangt. Voor scholen is er een speciaal programma, afgestemd op de jeugd. ZUNDERT In de Brabantse grensplaats Zundert werd 30 maart 1853 een groot Nederlander geboren: Vincent van Gogh. De aanduiding „bekend schilder" is eigenlijk overbodig, maar we ge ven hem er toch maar bij. Vincent werd als zoon van de Zundertse predikant Van Gogh in de. volgens de boeken, „schamele pastorie" aan de Markt 26, geboren. De oude hervormde pastorie is in middels vervangen door een nieuw gebouw. Een gedenksteen, vervaar digd door de Bredase kunstenaar Niel Steenbergen, duidt aan, dat op de plaats waar nu de nieuwe pastorie staat, vroeger het geboor tehuis van Vincent van Gogh stond. Vincent was de tweede zoon in de familie. De eerste werd precies een jaar eerder geboren, op 30 maart 1852, maar overleed spoedig na de geboorte. Hij ligt begraven op het kerkhof bij de hervormde kerk. Een eenvoudige steen duidt de plaats aan. Vincent nummer twee de schilder ligt begraven in de Franse plaats Auvers-sur-Oise, waar hij op 29 juli 1890 overleed. Op 28 mei 1964, een jaar na de grote Van Gogh-herdenking, werd door koningin Juliana te Zundert een monument ter nagedachtenis aan de grote schilder onthuld. Dit monument, vervaardigd door de bekende beeldhouwer Zadkine, be vat een doosje aarde van de plaats waar Vincent ligt begraven. Het beeld stelt Vincent en Theo van Gogh, de broer met wie Vincent correspondeerde, voor Vincent woonde in 1864 in Zun dert, kwam na de kostschool in Zevenbergen en een studie in Til burg nog even terug, maar vertrok voorgoed op 30 juli 1869. Het gezin Van Gogh verliet Zun dert 29 januari 1871. In zijn brieven aan Theo zegt Vincent, dat Zundert een diepe in druk op hem maakte. Voor wat Zundert betreft, is dat wederzijds. ZUNDERT De Brabantse grens plaats Zundert is na Boskoop het tweede boomkweekcentrum in Ne derland. De kwekerijen liggen langs :de rijksweg en langs de bin- nenwégen. Aanvankelijk werd er uitsluitend ten behoeve van de bosbouw ge teeld, maar de laatste jaren is er een duidelijke verschuiving waar te nemen in de richting van de sier teelt. Hoewel de kwekerijen er bij zonder fraai uitzien is het toch niet alles „groen wat er blinkt". Zun dert zou volgens deskundigen kun nen wedijveren met Boskoop als de kwekers meer zouden gaan sa menwerken en tevens bereid zou den zijn commercieel te gaan den ken. Aan commercieel vakmanschap ontbreekt het nu. Een oplossing van deze problemen ligt echter in het verschiet. Gemeentebestuur en kwekers zijn rond de tafel gaan zitten om de problemen te bespre ken. SEPPE Wie West-Brabant van uit de lucht wil bekijken kan te recht op vliegveld Seppe lamgs de rijksweg Breda-Roosendaal. King Air Services verzorgt iedere dag vanaf elf uur rondvluchten boven Roosendaal, Bergen op Zoom en Willemstad. Men mag zelf kiezen. De prijs is achttien gulden per per soon. Er zijn ook vluchten naar de Deltawerken, maar die worden al leen gemaakt volgens afspraak. De prijs is dan 75 gulden per per soon. Voor de rondvluchten worden twee vliegtuigen gebruikt, die ieder drie passagiers mee kunnen nemen. Wie in de buurt van Zundert naar een stuk vrije natuur zoekt, krijgt desgevraagd ongetwijfeld het advies een kijkje op de Buis- sche Heide te nemen. Dat is vaste prik. Er zijn echter maar weinigen, die weten dat de Buissche Heide eigenlijk de Oude Buissche Heide heet. Het gebied meet 199 hectaren en het ligt ten westen van Zundert op plusminus een kilometer ten noor den van Achtmaal. Het natuurre servaat wordt in het zuiden be grensd door de Turfvaart. De Buissche Heide staat bekend om zijn zeer aantrekkelijk land schap. Aan de noordrand vindt men uitgestrekte heidevelden. Aan de noordrand zijn eveneens vennen te bewonderen. Meer naar 't midden komen dennen en loofbomen voor. Rond het in het reservaat staande landhuis „Angorahoeve" staan for se eiken en fraaie beuken. Aardige bijzonderheid: In Angorahoeve heeft de dichteres Roland Holst gewoond. Zij schonk in 1945 het landgoed aan de Vereeniging tot behoud van Natuurmonumenten. Wat minder bekend, maar zeker niet minder mooi, is het reservaat De Matjens, dat 30 ha groot ten zuidwesten van de gemeente Zun dert ligt. Het gebied trekt waar schijnlijk niet iedere toerist, om dat het voornamelijk bestaat uit rietmoeras. Hij, die het aanslepen van laarzen ervoor over heeft, moet na een bezoek aan De Mat jens toch ook eens een kijkje He- men in het nabij gelegen reser vaat „De Lange Goren en Kroch ten" (40 ha groot) aan de grens van België. De Lange Goren en Krochten bestaat eigenlijk uit vijf afzonderlijk gelegen moerasgebied jes met matig voedselrijke tot voe- selarme begroeiing. Wat meer naar het westen ligt de Rucphense en Langendijksche Heide (347 ha.). Hierbij past een waarschuwing, want dit gebied is militair oefenterrein. De Rucphen se hei is meestal gedurende de weekends toegankelijk; de Langen dijksche hei is vrij toegankelijk. Het gebied bestaat uit aaneenge sloten bosgebied, onderbroken door grote heidevelden en weinig boerenland. Wanneer men lid is van de Ver eeniging tot behoud van Natuur monumenten, kan verder een be zoek worden gebracht aan land goed De Krabbenbosschen, dat in de richting van Rij sbergen ligt. (In gang Montenslaan). Dit landgoed staat van 15 mei tot 15 september open. Hetzelfde geldt voor de land goederen De Lange Maten (175 ha), De Moeren ('200 ha) en Wall- steyn (250 ha), alle in de onmid dellijke omgeving van de gemeente Zundert. Op Akkermolenweg 15a in Zun dert (een huis met grote ramen, vlakbij de prachtige houten mo len) woonde tot voor enige tijd een pottenbakker. Nu woont daar de 25-jarige Jan Karei van Steke lenburg, Tilburger van geboorte, die na zes jaar Bredase Sint-Joost- academie begonnen is als monu mentaal keramist. „Mijn pretenties zijn", zegt hij, „het maken van grote dingen, die functioneel kunnen zijn in architec tuur en stedebouw." Waar hij ei genlijk aan wil meehelpen is: de nieuwe stad die verrassingseffec ten te geven, die het kenmerk zijn van de oude binnensteden. „Daar om moeten die strakke vormen van vandaag gecombineerd worden met allerlei uitstulpingen. Maar", zegt hij erbij, „ik heb een hekel aan al die symbolische gevallen. Je wordt door al die wijzende, springende en dansende mens- en diersymbolen gedwongen er iets bepaalds in te zien. Daar kijk je dan 'n keer naar en dan is de ver rassing er af. De mensen wordt al zoveel in de schoenen geschoven en er zijn al verwijzingsbordjes ge noeg. Ik wil de mensen geen idee opdringen. Als men mijn werk ziet, vraagt men wat ik er mee bedoeld heb. Maar laten ze het zelf maar zeg gen. Iedereen moet z'n eigen fan tasie er op los laten. Ook de kijker moet zichzelf ontdekken in het werk van de kunstenaar. Daarom geef ik mijn werk ook geen namen mee, alleen wat aanduidingen: bol 1 en bol 2 of zo." „Ik vind het fijn om te werken aan dingen die anderen fijn vinden om naar te kijken. Ik wil geen boodschap overbrengen. Dan had ik schrijver moeten worden. Het gaat mij om het overdragen van gevoelens en liefst plezierige. Het grootste plezier dat ik heb is m'n werk. Hierin kan ik mezelf zijn en mezelf uitleven. Materiaal fasci neert me. Ik kan m'n stukken ook moeilijk missen; er zit een heel stuk van je eigen beleving in, een stuk van jezelf. Ik geloof dat daar om heel veel mensen steeds meer er toe komen, allerlei dingen zelf te doen en zelf te maken. Ik zou wel graag zien, dat ze daarin wat vrijer kwamen van de dingen die ze ergens anders hebben gezien." Op ons verzoek was deze jonge, bescheiden kunstenaar, bereid de genen die belangstelling hebben voor zijn werk, in zijn atelier t» ontvangen. 11 OUDENBOSCH Uniek voor Zuidwest-Nederland is het Zoea- venmuseum in Oudenbosch. On langs is dit museum heropend in de oude harmoniezaal aan de Pastoor Hellemonsstraat. In- het zaaltje is een zeer bijzondere verzameling bijeen van wapenrokken, ge bruiksvoorwerpen en andere attri buten, die herinneren aan het zoe- aventydperk" van de jaren 1860 1870. Oudenbosch was in die tijd de centrale plaats van waaruit de zoeaven naar Rome vertrokken om daar hun diensten aan te bieden aan de paus. Het museum is twintig jaar lang gevestigd geweest op het instituut St.-Louis, waar broeder Christo- foor vele gegevens en herinnerin gen verzamelde. Nadat de broeder was overleden (vorig jaar mei) nam de gemeente het museum over. Er werd een beheerscommissie in gesteld, terwijl mevr. Aerden als beheerster werd aangesteld. Het museum is iedere dinsdag en donderdagnamiddag èn op de eerste en derde zondag van de maand van twee tot vijf uur ge opend. Voorts bestaat de mogelijk heid om een afspraak te maken met de beheerster, mevr. Aerden, Markt 39, tel. 01652-2629. OUDENBOSCH Vaste trek pleister voor dagjesmensen en toe risten is 'n bezoek aan de beroem de basiliek van Oudenbosch, en copie van de Sint Pieter van Rome, en ook een copie van de Romeinse St.-Jan van Lateranen. In 1959 zijn restauratiewerken van het bouwwerk begonnen. Er is inmiddels voor royaal en mil joen gulden gerestaureerd zonder een cent schuld te maken. De res tauratie zal, volgens verwachting, voltooid zijn in 1971 en dan zullen er nog ruim 350.000 gulden bijge komen zijn. Pastoor Willem Hellemons (1842- 1884) nam het initiatief voor de bouw van en Romeinse kerk, om dat hij geïmponeerd was door Rome en zijn paus. Dr. P. Cuijpers ontwierp de koe pel en prof. G. van Swaaij het voorfront. De bouw startte in 1868 en kwam gereed in 1892. In 1912 werd het bouwwerk, ter grootte van één-zestiende del van de Sint Pieter in Rome, basiliek. Het is 81 m lang, heeft een grootste breed te van 55 m, meet van vloer tot plafond in het middenschip 22 me ter en de koepel is 63 meter ho:g. WIJNSAUS Jer. Gratis verkrijgbaar. TERS PEN WIELERS AUTO'S iz. TFT.. 01155 -1781 f ZüNDERT: De Wildert, Wildertse- I* tel. 01696-2525. ETTEN-LEUR: Zwembad, Fred, van Eedenstr. |>8, tel. 01608-3300. Verwarmd zwem- I Bassin, speeltuin, overdekt en open- |'®nt. HOEVEN; Bosbad Hoeven, IS6 Antwerpse Postbaan 81a, tel. 59-366. Verwarmd zwembassin, 4 sins, speeltuin, trampolinepark, I 'W'vijver. Ip^ZN-LEUR; Gem. Zwembad, van Eedenstraat 23, tel. 01608- I 'OEVEN: Bosbad Hoeven, Oude Ant- lj werpse Postbaan 81a, tel. 01659-366. II 'Pnngmatten. 12'/».25 juni: Rijsbergen; 28 juni I iiiV t. ^uli: Zundert; 29 juni t/m 2 I f«en-Leur, 26 t/m 30 juli: Hoe- I t/m' 1 o 20 auS-: Oudenbosch13 I il sePt; Etten-Leur; 28-29 sept: "foout-Zundert. ZUNDERT7 sept. bloemencorso, 21 sept. jeugdbloemencorso. ETTEN-LEUR: De Nobelaer, Vin cent van Goghplein 1, tel. 01608- 2660. OUDENBOSCH: Arti, Pas toor Hellemonsstraat 1. OO TTT»mTPAT_T TTTTTJ 22 juniWegraces ETTEN-LEUR, 23 juni Koningschieten RIJSBER- GEN, 6 juliConcours Hippique OUDENBOSCH. HOEVENManege Ponderosa, Boven straat 90, te? 01659-692. Buitenmane ge, verhuur onder geleide. OUDEN BOSCH: Manege W. Vermunt, Bosse- dijk 26, tel. 01652-2507. Binnen- en buitenmanege, verhuur van paarden en pony's onder geleide, dagtochten, ruiter- en ponykampen. RIJSBER- GEN: Camping-manege Rodeo, Oe- kelsebaan, tel. 01696-2890. Buitenma nege, dagtochten, verhuur onder ge leide. Manege Rodanio, Hellegatweg. Buitenmanege, ritten onder leiding, dagtochten en ruiterkampen. ZUN DERT: Manege Zandbergen, Oekelse. baan 25, tel. 01696-3364. Buitenma nege, verhuur, dagtochten onder lei ding. OUDENBOSCHZouavenmuseum, Past. Hellemonsstraat 6. Dinsdag en donderdag 14-17, le en 2e zondag 14-17. VVV-route „Voor Buren geen Gren zen", gratis verkrijgbaar bij WV Bredu en Bergen op Zoom. ANWB- route „West-Brabant", a 1,05 te ver krijgen bij ANWB- en VW-kantoren. ACHTMAALDe Kempenbloem, Aehtmaalseweg 183, elke 14 dagen, zondag. Café Dekker, Aehtmaalseweg 196, elke 14 dagen, zondag. BOS- SCHENHOOFD: De Schakel, St. Ge- rardushof 2, onregelmatig, zaterdag. ETTEN-LEUR: De Beuken, St. Lam- bertusstraat 3, zondag. Zaal de Lin den, Markt 82, zondag. Het Koetshuis Bruininkhuizen 4. Dagelijks orkest- entertainment, dansvloer. HOEVEN Het Kompas, Bovenstraat 18, telef. 01659-358, onregelmatig, zaterdag. OUDENBOSCH Kunstmin, Polder straat 7, zondag. RIJSBERGEN De Harmonie, St. Bavostraat 62, zondag, 2e en 4e van de maand, 't Hoekske, Lagestraat 48, tel. 01606-225, zondag, le en 3e van de maand. Napoleon, Antwerpseweg 36, tel. 01606-708. Da gelijks, groot orgel. ST.-WILLE- BRORD: El Paradiso, Dorpsstraat 280, tel. 01653-2704. ZUNDERT: Zaal Vic toria, Molenstraat 118, zondag. Zaal Romantica, Wildertsedijk 8, zondag. ETTEN-LEUR De Nobelaer, Vin cent van Goghplein 1, tel. 01608- 2660. ETTEN-LEUR: „Het Koetshuis", Brui ninkhuizen 4, tel. 01608-3898. „Het Luifeltje", Oude Bredaseweg. OU DENBOSCHC. J. W. M. Nuyten, Kaaistraat 2, tel. 01652-2803. ETTEN-LEURDe Tienerhoeve, Hoevenseweg. Onregelmatig diverse evenementen. OUDENBOSCHOn der de Basiliek, Markt, zondagavond. ZUNDERT Hairsoos, Parochiehuis, Molenstraat 5, zondagavond. SEPPE: King Air Services, p/a vlieg veld Seppe, tel. 01652-2470. Rond vluchten bovenBreda: ruim een kwartier, kosten 18,p.p. Delta werken en West-Brabant: een uur. Boven Tholen, Ierseke, Oosterschel- debrug, Zierikzee, Grevelingendam, Haringvliet, sluizencomplex bij Wil lemstad en Oudenbosch. Kosten: met 3 personen 70,p.p.; alleen: 85, Dan bovendien de kans om even zelf de stuurknuppel te hanteren. Reserveringen bij WV Bergen op Zoom, Roosendaal en Breda. BBA f 3,50 volwassenen en 2,70 kinderen van 4 t/m 9 jaar. Verkrijg baar bij de chauffeur. OUDENBOSCH: Basiliek, Markt. Ge bouwd tussen 1865 en 1892. Kopie van St. Pieter uit Rome. Open: 9.00-18.00. Indien dicht inl. pastorie ernaast. ETTEN-LEUR: N.H. Kerk, Markt. Toren uit 1771, middenkoor overblijf sel van een 15-eeuwse hallenkerk. Te bez.: na aanvraag bij koster, Markt 4. RIJSBERGEN: R.K. Kerk, St. Bavo straat. Kerk met diverse eigentijdse schilderingen en ramen. Te bez.: Kos ter, Antwerpseweg 12. ST. WILLE- BRORD: Willibrorduskerk, Dorps straat. Vrije imitatie van Rozenkrans basiliek si Lourdes. 1925. Eromheen processiepark met levensgrote kruis wegstaties en Lourdesgrot. Bezichti ging kerk: pastorie; park altijd open. ETTEN-LEURBisschopsmolen, Bis schopsmolenstraat. Uit 1774, bez. op zaterdag, als de molen in werking is gesteld. Raadhuis, Markt. Met klas- sicistische voorgevel uit 1776. Bez. aanmelden bode. OUDENBOSCH Volkssterrenwacht Simon Stevin, Markt, tel. 01652-2034. Bezoek na af spraak. ETTEN-LEUR: Paulushofje, Markt. Gesticht in 1681, bestaande uit 13 huisjes rond een pleintje met een mooie pomp. Geddelte ingericht als oudheidkamer. RIJSBERGEN: 23 juni: Koningschie ten ETTEN-LEUROudheidkamer, St. Paulushofje, Markt. Geopend elke le zondag van de maand 14.30-17.30. HOEVENBosbad HoevenOude Antwerpse Postbaan 81a, tel. 01659- 366. ZUNDERT: De WildertWildert sedijk, tel. 01696-2525. Gem. Zwem bad, Fred, van Eedenstraat 23, tel. 01608-3300. Rondvluchten vanuit Seppe boven de Deltawerken. ETTEN-LEUR: Standbeeld Turfschip per van Breda. OUDENBOSCH: Zou- avengedenkteken uit 1911, voor Basi liek. RIJSBERGEN: Monument De Vloeiwijde een tiental veldkapel- len, ter herdenking strijd in 2e we reldoorlog. ZUNDERT. Monument v. Ossip Zadkin van Vincent en Theo van Gogh, geboren in Zundert. ETTEN-LEUR: Amïlto: 13 t/m 17 sept. tentoonstelling van landbouw, tuinbouw en industrie. In alle gemeenten koopavond tot 21.00 uur vrijdag. ETTEN-LEUR: woensdag 9-12, Markt. OUDENBOSCH: dinsdag 13-18, Fen- kelstraat en Prof. van Ginnekenstr. ZUNDERT donderdag 9-12, Markt. ETTEN-LEUR: woensdag 9-12, vee- markthal. HOEVEN: Camping Hoeven, kantine, elke zondag katholieke en protestant se kerkdienst ZUNDERT: Camping Patersven, elke zondag katholieke kerkdienst. ETTEN-LEURGarage Laarakker, Oude Bredaseweg 50, tel 01608- 2957. HOEVEN A. Broere, Boven straat 40, tel. 01659-705. Geen VVV-kantoren, maar inlichtin gen op gemeentehuizen. Teven» bij Streek VVV De Baronie van Breda, Willemstraat 17, Breda, tel. 01600- 32150.

de Stem | 1969 | | pagina 23