WAGTMANS EN PIJNEN BIJZONDER ONTSTEMD Sparta laat Van Beveren niet los Okker - derde - steeg liefst negen plaatsen Chefarine „4" doet wonderen bij pijn of griep! Mario Andretti naar Grand Prix Rik van Looy kopman Willem Il-ploeg „Test in Giro niet erkend Ook Beugels m de Tour Hordijk werd uitgeschakeld Wereldtitel voor Spasski Mulders (FC Den Bosch) op de transferlijst MELDING LINGEN -r Speeldata voor Jaarbeursbeker Subsidie voor Heerenveen AJAX WIL 7 TON BETALEN Plaatsing voor Wimbledon bekend LAVER GETIPT ALS FINALIST PLAATSING Militair team tegen België Rillandia hield jeugdtoernooi dschool VOORZITTER UCI: Tumult Ervaring Afgeketst DAMMEN De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd wer ken tezamen nog beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. ZATERDAG OP ZANDV00RT Deelnemers 14 15 ES STEM VAN WOENSDAG 18 JUNI 1969 IS REOA ieuwe schooljaar. ISDAG 18 en op MAAN. JUNI A.S. van 19 tot 20 school. leidt op voor het diplom» rige handelsavondschool. diploma geeft vrijstelling niddenstandsdiploma. nde deelname worden cur- even in: voor associatie-diploma kunnen ook cursussen in olgd worden. !N in combinatie met een der andere vakken. Overwin je schroom. omst. De direkteur, A. CORNELIS. 1 j l i 1 |Ri|giHi|S t De complete ploeg van Willem U/Gazelle, uitgezonderd reserve Peter Post, voor de Tour de France. Op de bovenste rij: v.l.n.r. Jan van Katwijk (reser ve), Jules van der Flaes, Huub Zilverberg (reserve), Marcel Maes (reserve), Rini Wagtmans en Cees Haast. Op de onderste rij: v.l.n.r. Arie de Vries, Pierre de Bruyn (beiden mecanicien), Rik van Looy, Jos Timmermans, Henk Nijdam, Harm Ottenbros, Eef Dolman, Leen Poortvliet en René Pijnen. (Van onze sportredactie) OISTERWIJK „Rik van Looy start als kopman. De negen andere renners zullen zich vanaf de eerste dag in zijn dienst moeten stellen om hem zo hoog mogelijk in het klasse- men te laten eindigen". De woorden van ploegleider Ion Vissers in zijn woonplaats Oistevwijk, waar gisteren de samenstelling van de Willem n/ Gazelle-ploeg voor de Tour de Fran ce werd bekend gemaakt, sloegen in als een bom. Van die negen andere geselecteerden, de Belgen Jos Tim mermans (27) en Jules van der Flaes (23), Leen Poortvliet (25), Cees Haast (30), Eef Dolman (23), Harm Ottenbros (25), René Pijnen (22), Rini Wagtmans (22) en Henk Nijdam (33), was er niemand, die van dit feit op de hoogte was. Vooral René Pijnen en Rini Wagtmans, die zich gepasseerd voelden reageerden hef tig. Vooral de Willebrorder, die met een kwaad gezicht rond liep, sprak zich op niet mis te verstane wijze uit over het onrecht, dat volgens hem was geschied. „Het is een schandaal. Zo'n oude man. Ik leg me er niet bij neer en ga er nog over praten. Ons MILAAN (ANP) De Italiaan Adrioano Rodoni heeft in zijn func tie van voorzitter van de internatio nale wielerfederatie (UCI) een nieu we lezing gegeven over de achter gronden van de vrijspraak van Eddy Merckx. In een interview met een sportblad uit Milaan verklaarde Rodoni dat het controlesysteem bij de Ronde van Italië niet met instemming van de Italiaanse wielerbond functioneerde. Alleen de organisators en de ploeg leiders werden het kort voor de start eens. Rodoni voegde hieraan toe: „In dien de controle van Merckx volgens de internationale bepalingen zou nebben plaatsgevonden, dan zou hij zeker gestraft zijn geworden". (Van onze sportredactie) "ARIJS Eddy Beugels zal als j'd van de Franse ploeg Mercier-BP deelnemen aan de wielerronde van j tankrijk, die 28 juni van start gaat. de ploeg, die dinsdag bekend werd «emaakt, zitten verder onder ande ren Raymond Poulidor, Georges nappe en Raymond Riotte. .WIELRENNEN Jan Krekels is Weren in een profkoers over 162 «lometer in Erenbodegem (België) dp de tiende plaats geëindigd. Win naar werd de Belg Eddie Peelman, dte de afstand in 3 uur en 55 minuten aflegde. Daan Holst bezette de 27e Plaats en Bart Zoet de 30e. is beloofd, en dat verwachtten wij ook, dat wij, René en ik een voor aanstaande rol zouden krijgen. Om dat wij pas 22 zijn, zijn wij zeker een paar snertrenners. Als je voor Van Looy rjjdt loop je bovendien de kans dat het financieel een fiasco wordt", aldus Wagtmans. René Pijnen Het zich met een wat zorgvuldiger woordkeuze uit, maar hij steunde het betoog van Wagtmans wel degelijk: „Het is ronduit belachelijk. Maar wat Vissers gezegd heeft gaat mijn ene oor in en het andere weer uit. Je denkt toch niet dat ik stop als Van Looy lost". Aan de betreffende man ging alle tumult voorbij. De tweevoudige we reldkampioen op de weg zat rustig jes achteraf en lachte maar wat om de drukte die werd gemaakt. Hij wil de zijn visie op zijn rol als kopman ook best kwijt. „Ik ben slechts in naam kopman. Pijnen en Wagtmans zjjn natuurlijk de werkelijke kop mannen voor het klassement. Zij zul len zeker voor mij in Parijs zijn. Ik stel mij alleen ten doel etappes te winnen". Ton Vissers werd wakker geschud dioor de ontstane stampij, haastte zich later te verklaren, dat zijn woor den misschien verkeerd waren over gekomen en hij gaf diaarom een na dere uitleg over het kopmanschap vam Vam Looy. „Van Rik moeten wij het in de eerste vijf etappes hebben. Daarom start hij in Roubaix als kop man. Het is echter geenszins zo dat als hij in de bergen niet mee kan komen de anderen op hem moeten wachten. Zij kunnen dan voor hun eigen kan sen vechten". De gezichten van Wagtmans en Pijnen klaarden op en ook Rik van Looy knikte instem mend. De Belg, die ten steligste ontkende, dat hij geëist had kopman te zijn om mee te doen, stelde nog eens nadrukkelijk dat de overige renners hun kansen niet hoeven op te offeren als het hem slecht gaat. BOEDAPEST (ANP) De wed strijden voor de eerste ronde van het voetbaltoernooi om de beker der jaarbeurssteden, waaraan Ajax en FC Twente voor Nederland deel nemen, moeten tussen 1 september en 1 oktober a.s. worden gespeeld. Het schema is verder: Tweede ronde: 2 oktober - 26 november, Derde ronde: 27 november - 15 januari, Kwart-finales: 16 ja nuari - 18 maart, Halve finales: 19 maart 15 april. De data voor de beide wedstrijden van de finale worden nog nader vastgesteld. HEERENVEEN (ANP) De ge meenteraad van Heeremveen is ak koord gegaan met het voorstel van het college van B en W om de plaatselijke tweede-divisieclub voor het voetbalseizoen 1969-1970 een sub sidie van 25.000 gulden te verlenen. Van particuliere zijde is een zelfde bedrag aan Heerenveen toegezegd. „Als het zo uitkomt zal ik zelfs voor Pijnen en Wagtmans rijden. Indien noodzakelijk zal ik ze ook mijn wiel afstaan". De formatie Willem II/Gazelle gaat niet met het idee om te winnen de Tour in. De opzet is een of meer plaatsen in de top van het eindklasse ment, zoveel mogelijk etappes te win nen en een gooi te doen naar de groe ne trui. Men is vooral gebrand op een ritzege in Maastricht. „Dat zijn we aan onze stand verplicht", aldus Ton Vissers. Van de geselecteerden is Rik van Looy de meest ervaren Tour-renner. De Belg, die In 1963 de overwinning in het puntenklassement behaalde, begint op 28 juni aan zijn zevende „grande bouclé". Henk Nijdam, die voor de zesde maal deelneemt, is na hem de meest geroutineerde. De ploeg telt verder vier debutanten, Wagtmans, Pijnen, de troeven voor een hoge klassering, Poortvliet en Van der Flaes. Als reserves zijn aan gewezen de Belg Marcel Maes, die in zal vallen als een van zijn landgeno ten onverhoopt niet kan rijden, Peter Post, Huub Zilverberg en Jan van Katwijk. De budgettaire reserve van Willem II is aangewend voor een extra prij- zenpot. De grootte van het beschik baar gestelde bedrag wilde men niet bekend maken, maar wel werd mee gedeeld, dat het om een aanzienlijke som handelt. De bijdrage van Gazel le bestaat uit het leveren van materi aal. „De renners hebben zoveel mate riaal, dat als ze het willen verslijten, ze wel drie Tours moeten rijden", aldus Vissers. Hoever de commercie in de wieler sport is doorgedrongen, geeft tenslot te een krasse uitspraak van Ton Vis sers weer: „Ik heb liever dat Van Looy een etappe wint dan de andere twee. Van Looy is een grote naam. Daar krijg je publiciteit door". (Van onze sportredactie) ROTTERDAM De doelman van Sparta en het Nederlandse elftal, Jan van Beveren gaat een kort ge ding aanspannen tegen zijn ver eniging. Met behulp van zijn raads man, de Rotterdamse advocaat mr. J. L. Janssen van Raay wil Van Beveren (21) trachten de obstakels op te ruimen die zijn overgang naar Ajax in de weg staan. De Amster damse club zou bereid zijn f 700.000 voor Jan van Beveren te betalen. Sparta echter, weigert alle soorten van medewerking' aan deze opzienbarende transfer te verlenen. Jain van. Beveren die reeds vele malen te kennen hieeft gegeven, diat hij van. vereniging wil veranderen is contractueel nog een jaar aan Spiarta verbonden. Hij voelt er echter niets meer voor nog langer voor Sparta uit te komen. De ver standhouding tussen de trainer van Sparta Wiel Corver en Jan van Beveren is zodanig verslechterd dat er een tè wankele basis is om vol gend seizoen samen te werken. Na de eerste wedstrijd in de halve finale om de Nederlandse beker tus sen Sparta en PSV laaide die crisis fel op. Jain van Beveren, die het ge hele seizoen vrijwel foutloos zijn doel had verdedigd, werd de nederlaag en eliminatie in de bekercompetdtie in de schoenen geschoven. Het kwam zelfs tot een handgemeen tussen Van Beveren en zijn trainer. Later verklaarde Van Beveren dat hij er nog liever gelid op toe zou leggen dan nog een maand langer bij Sparta te blijven. Jan van Be veren is met Ajax al tot overeen stemming gekomen. Maar het be stuur van de voormalige lands kampioen dat in deze transfer periode al diep in de buidel tastte voor Nic-o Rijnders en Dick van Dijk stelt zich nog al te huiverig op tegenover een civiele procedure. Jan van Beveren: geen mede werking van Sparta-zijde. De eei'ste besprekingen tussen Ajax en Sparta zijn afgeketst op de halsstarrige houding van het bestuur van Sparta, dat zijn doelman wil behouden omdat het geen waardige vervanger kan vinden. Enige tijd terug was er sprake van een ruil met PSV-doelmau Pim Doesburg, vroeger doelman van Sparta. PSV echter zou bij die ruil vier ton moeten bijleggen. De Eindho- vense club heeft alle onderhande lingen toen afgeknipt. Ook het voor stel van Ajax Van Beveren te rui len tegen Klaas Nuninga, Henk Groot en Henk Stuy en eventueel nog een vierde speler werd door Sparta afgewezen. Gisteren heeft Jan van Beveren advocaat mr. Janssen van Raay in de arm genomen. Hij wil trachten via gerechtelijke stappen, waar ook eens zijn vroegere clubgenoot Theo Laseroms, voor zijn vertrek naar Amerika succes mee had, Sparta te dwingen hem te laten gaan, LONDEN (ANP) De Nederlandse professional Tom Okker is direct achter de finalisten van het vorig jaar (Rod Laver en Tony Roche) als derde geplaatst voor de kampioenschappen van Wimbledon. De vroegere Wimbledonkampioene Margaret Court Smith is bij de dames als eerste geplaatst vóór Billie Jean King Moffitt, die de laatste drie jaar de titel veroverde. Tom Okker is in de ogen van de plaatsingscommissie gedurende één jaar niet minder dan negen plaatsen gestegen. Vorig jaar immers werd hij als twaalfde geklasseerd. De grootste sprong echter maakte de finalist van het vorig jaar Tony Roche, die van de vijftiende plaats opschoof naar de 'weede. Vooruitgang boekte ook Ar thur Ashe (van dertien naar vijf), Clark Graebner (vorig jaar niet ge niaalst nu zevende) en Ray Moore, Bob Hewitt en Stan Smith, die alien vorig jaar niet geplaatst waren. Dit ging ten koste van Ken Rosewall (van twee naar vier), Newcombe (vier naar zes), Emerson (vijf naar negen), Gimeno (drie naar tien) en Gonzales (acht naar twaalf). Tot de grote afwezigen van dit jaar behoren de geblesseerde Manuel Santana (vo rig jaar zesde) en Lewi# Hoad (vorig jaar zevende). Heren enkelspel: 1 Rod Laver (Austr.), 2 Tony Roche (Austr.), 3 Tom Okker (Ned.), 4 Ken Rosewall (Austr.), 5 Arthur Ashe (V.S.), 6 John Newcombe (Austr.), 7 Clark Graebner (V.S.), 8 Cliff Drysdale (Z. Afr.), 9 Roy Emerson (Austr.), 10 Andres Gimeno (Sp.), 11 Fred Stolle (Austr.), 12 Pancho Gonzales (V.S.), 13 Ray Moore (Z. Afr.), 14 Bob Hewitt (Z. Afr.), 15 Dennis Ral ston (V.S.), 16 Stan Smith (V.S.). Als alles gaat, zoals het plaatsings- comité verwacht, ontmoet Okker in de achtste finales de Zuidafrikaan Bom Hewitt, in de kwartfinales John Newcombe en in de halve finales de Australiër Tony Roche. De plaatsing voor de dames luidt: 1 Margaret Court-Smith (Austr.), 2 Billie Jean Kimg-Moffitt (V.S.), 3 Virginia Wade (G.B.), 4 Ann Jones- Haydon (G.B.), 5 Nancy Richey (V.S.), .6 Kerry Melville (Austr.), 7 Julie Headman (V.S.), 8 Judy Tegart (Austr.). Heren dubbelspel: 1 Newcombe Roche (titelhouders), 2 Emerson-La- ver (Austr.), 3 Rosewall-Stolle (Austr.), 4 Bob Lutz-Stan Smith (V.S.), 5 Hewitt-Frew McMillan (Z.A.) 6 Okker-Marty R-iessen (V.S.), 7 Drysdale-Roger Taylor (G.B.), 8 Ashe-Charlie Pasarell (V.S.). Dames dubbelspel: 1 Co-urt-Tegart LONDEN (ANP) In de eerste ronde van het kwalificatietoernooi van Wimbledon, in Roehampton werd de Nederlander Jan Hordijk met 6-3 6-2 6-2 uitgeschakeld dooi de Franse jeugdspeler Patrick Proisy. Eender op de dag waren zowél Els Veentjer-Spruyt als Tini Zwaan doorgedrongen tot de tweede ronde. Tini Zwaan is voor eigen kosten naar Londen gereisd. Aan het kwa lificatietoernooi van Wimbledon wordt deelgenomen door 160 speel sters en spelers. Zowel bij de dames als bij de heren zijn tien plaatsen in het hoofdtoernooi vrijgemaakt voor degenen, die zich via het kwali ficatietoernooi kwalificeren. DEN HAAG (ANP) Het Ne derlandse militair voetbalelftal, dat vanavond op het Sparta-terrein in Rotterdam tegen het Belgische leiger- team uitkomt, is als volgt samenge steld: Van Beveren (Sparta) - Cornwall (DWS), Overweg (DWS), Jeuring (FC Twente) en Walbeek (Sparta) - Liefveld (Blauw Wit) en Boskamp (Feijenoord) - De Winkel (Neptunus) Van der Veen (Siparta), Bachoffner (DWS) en In 't Veld (DOS). Reserves: Van Dongen (NAC), Stout (RCH), Rodijk (Go Ahead), Veen (Zwolse Boys). Scheidsrechter: Van Gemert (Dub beldam). MOSKOU (ANP) Uitdager Boris Spasski is in Moskou wereldkam pioen schaken geworden. Hij ont troonde titelhouder Tigran Petrosjan.. De 23e en voorlaatste machtpar tij, die maandag in eerste instantie was afgebroken, werd gisteren re mise gegeven. Daarmee kwam Spasski op 12,5 ptn, voldoende om zich van de titel te verzekeren. Petrosjan, die thans op 10,5 pt is gekomen, kan in de laat ste partij het verschil niet meer weg werken. (Austr.), 2 Rosemary Casals-King (V.S.), 3 Francoise Durr-Jones (Fr.- G.B.), 4 Lesley Bowrey-Wade (Astr.- G.B.). Gemengd dubbespel: 1 Ken Flet cher-Margaret Court (Hongkong- Austr.), 2 John Newcombe-Billie Jean King (Austr.-V.S.), 3 Tbny Ro che-Judy Tegart (Austr.), 4 Fred Stolle-Ann Jones (Austr.-G.B.). DEN BOSCH (ANP) Eef Mul ders. kernploeglid van Jong Oran je en aanvaller van F. C. Den Bosch heeftzich op eigen verzoek op de transferlijst laten plaatsen. Naar verluidt hebben Sparta, Brugge, Ado, en F.C. Twente be langstelling voor hem. Tom Okker: fraaie plaatsing. (ADVERTENTIE) Vier middelen in één tablet waaronder bet betrouwbare maagmiddel Cbefarox helpen snel en... doen wonderen (Van onze sportredactie) AMSTERDAM De Amerikaan Mario Andretti, winnaar van de zwa re 500-mijlsrace van Indianapolis, die eind mei is gehouden, zal deelnemen aan de Grote Prijs van Nederland, meetellend voor het wereldkampi oenschap der coureurs. De race wordt zaterdag 21 juni op het Zandvoortse circuit verreden. Gisteren hebben de organisatoren van het Nederlandse evenement overeenstemming bereikt met de Amerikaan van Italiaanse af komst. Hij zal een Lotus-Ford rijden. In totaal zijn 16 rijders gecontrac teerd. De bekendste zijn: Jacky Ickx en Jackie Oliver, die zondag j.l. de 24 uursrace van Le Mans met een Ford GT 50 wonnen, de Zwitser Jox Sif- fert„ die met een Porsche zegevierde in de duizend kilometer van de Nür- burgring, wereldkampioen Graham Hill, die als eerste finishte in de Grand Prix van Monte Carto en Jackie Stewart, triomfator in Zuid- Afrika en Spanje en aanvoerder van de ranglijst voor het wereldkampi oenschap. Team Lotus (met Lotus Ford): Graham Hill (G.B.), Jochem Rind (Oostenrijk). Matra International (Matra Ford): Jackie Stewart (G.B.), Jean Pierre Beltoise (Fr.). McLaren Motorracing (McLaren Ford): Bruce McLaren (N.Z.). Denis Hulme (N.Z.). Ferrari (Ferrari): Chris Amon (N.Z.). Jackie Ickx: een van de troeven voor de Nederlandse Grand Prix op Zandvoort. Owen Racing (BRM): John Surtees (G.B.), Jackie Oliver (G.B.). Brab ham Racing (Brabham Ford): Jack Brabham (Austr.), Jacky Ickx (Belg.). A A Racing (McLaren Ford): Vic Elford (G.B.). Walker Racing (Lotus Ford): Jo Siffert (Zwits.). William Racing (Brabham Ford): Piers Courage (G.B.). Moser Racing (Brabham Ford): Silvio Moser (Zwits.). Lotus (Lotus Ford): Mario Andretti (V.S.). Naar alle waarschijnlijkheid zullen op Zandvoort de vierwiel aangedre ven renwagens hun debuut maken. Verwacht wordt dat het team Lotus, Matra International en McLaren Mo torracing een op vier wielen aange dreven wagen zullen laten deelne men. De race zal gaan over 90 ron den (377,4 km). Een toerwagenrace voor het Nederlandse kampioenschap over 25 ronden zal het programma zaterdag openen. Voor het wedstrijdprogramm-a zal de eerste Nederlandse Hoovereraft worden gedemonstreerd. Het ontwerp is van Rudolf Das uit Aardenhout. De Hoovereraft is gebouwd in samen werking met de DAF-f abrieken en in opdracht van Heineken. (Van een onzer voetbalmedewerkers) RILLAND-BATH In het kader van het 40-jarig bestaan van de voet balvereniging Rillandia werd te Ril- land-Bath een toernooi gehouden voor A- en B-junioren. Zowel bij de A- als B-junioren namen Rillandia, Kruiningen, Kloetinge en Wissenker- ke met een elftal deel. De vier ploegen speelden onder ling een halve competitie, zodat in beide afdelingen de ploegen drie wed strijden moesten spelen. Bij de A-junioren won de organise rende vereniging Rillandia alle wed strijden en werd daardoor eerste. Bij de B-junioren toonde Kloetinge zich de sterkste. De eindstand luidt: A-junioren: 1 Rillandia 6 pnt. 2 Kruiningen 4 pnt. 3 Wissenkerke 2 pnt. 4 Kloetinge 0 pnt. B-junioren: 1 Kloetinge 6 pnt. 2 Rillandia 4 pnt. 3 Kruiningen 2 pnt. 4 Wissenkerke 0 pnt. De gedetailleerde uitslagen: A-junioren: RillandiaKruiningen 4-1, RillandiaWissenkerke 2-0, Ril landiaKloetinge 2-1, Wissenkerke Kloetinge 1-0, KruiningenKloetinge 2-1, KruiningenWissenkerke 4-0. B-junioren: RillandiaKruiningen 1-0, RillandiaWissenkerke 3-0, Ril landiaKloetinge 0-1, Wissenkerke Kloetinge 0-5, KruiningenKloetinge 0-8, KruiningenWissenkerke 1-0.

de Stem | 1969 | | pagina 15