Nieuwbouw5 Kruiningen-Perkpolder" anil Walcheren Ver vi schadi v Felle brand in centrum van Goes f i 1 i 3 i—rrr - 1 i f 1 9 fel jpv -•-- i 1 HULST OOSTBURG SAS VAN GENT 38! - M GOES :ïl§|® MIDDELBURG VLISSINGEN LUCKY LUKE: DE GROTE TREK Raadslid in C stelt vragen o besmet wate Reuzenkram voor Ovet lemperatu naar norm Voomttei verontrei) Afscheid van verkeersbri gadiers Raadsbesluiten Clitex-toernooi te Clinge een succes Veel belangstelling voor Kloveniersdoelen Openluchtspel in Toorenvliedt Startsubsidie voor Bouwkundig Instituut Examens Hoogwater Wat en waar? MORGEN DE STEM VAN DINSDAG 17 JUNI 1969 1 •18: 1 i 1 i 1 - F nnf ,r- jnT •.««•■arm! ,S4rir",f4r>- ar ,.;:i jp... jj-..- jpn:- '-i Jjdurr.-JTS.HIV ■feWfjjMr „Jr: m--" -£ Jl' riSSS! Hengelwedstrijd De hengelclub „de Weel" hield haar jaarlijkse vis wedstrijd op het viswater De Vlaam se Kreek. P. Boone bleek onklopbaar, want met een karper van 53 cm ving hij niet alleen de grootste vis, maar mocht hij zich tevens voor een jaar algemeen kampioen noemen. De di recteur van de Raiffeisenbank Hulst, de heer C. Boone, voorzitter van de hengelclub overhandigde de kam pioen een fraaie standaard. Palingkampioen 1969 werd de heer Guust Reyns mat een paling van 51 cm. Ook hij ontving een standaard. Het grootste puntentotaal was voor de heer K. Verschueren, die met drie karpers 15 punten bijeen viste en de eerste prijs wegkaapte. De club heeft, ondanks het feit dat de vis het die dag echt „niet deed", een zeer prettige visochtend beleefd. Aanrijding In de Overdamstraat had een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Het ongeluk ontstond doordat S. uit St.-Jansteen, die kwam uit de richting Dubbele Poort, bij het nemen van de scherpe bocht aan het begin van de Overdamstraat op de linker weghelft terechtkwam, en de hem tegemoetkomende personen auto, bestuurd door de B. uit Hulst, niet meer kon ontwijken. De materie. Ie schade was vrij aanzienlijk. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Vrouwengilde Het sluitstuk van het seizoen voor het r.-k. vrouwengil de werd een bezoek aan de AVRO- studio te Hilversum. Hier werd het radioprogramma „Muzikaal Onthaal" bijgewoond. De terugreis ging via La ge Vuurse en omgeving Soestdijk, waar ontspanning werd gezocht in de bossen. Ontspanningsavond In hotel De Tol te Oostburg hield het R.K. Vrou wengilde zijn laatste ontspanningsa vond van het seizoen. Hiervoor be stond grote belangstelling. In groep I werd Mevr. Polderman winnares, tweede werd Mevr. v. Buiten en der de Mevr. Guison. In groep II zege vierde Mevr. Huisman, tweede werd Mevr. De Milliano en derde. .Mevr. Bogers. Thor actief De gymnastiekvereni ging Thor te Sas van Gent zal zater- DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS t 14.09 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten!, f 4,75 p maand (excl 5 cent incassokosten) KANTOREN Steenstraat 14, Hulst tel. 01140-3751 Klokstraat I. Goes tel. 01100-8030 KLACHTEN BEZORGING (na kantooruren tel. 01158- 1940 tel. 01180 - 5550 REDACTIE ZEELAND Chef Zeeuwse redactie A. F Koopman (0U80 - 7438) REDACTIE ZEECWSCH VLAANDEREN G. van Berkei (01150-4806) J. Dneskens (01140-3667) REDACTIE WALCHEREN C. Schets (01180-7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN-DUIVELAND J. Robesin (01140-2005) SPORTREDACTIE ZEELAND Th. Klein (01150-4865) EXPLOITATIE ADV.: Li. K M. de Jong (inspecteur) Terneuzen, tel. 01150-4281 Th. de Bakker Terneuzen, tel. 01150-2601 M. Bogers Oostburg, tel. 01170-2893 C. Menu Goes, tel 01100-8030 J. Schieman Axel, tel. 01155-1224 dag a.s., ter afsluiting van het voor jaarsprogramma, een uitvoering ge ven in de bloemrijke tuinen van het bejaardencentrum De Redoute te Sas van Gent. Thor heeft deelgenomen aan de juniorenwedstrijden te Oost- kapelle. Twee bussen met 110 junio renleden van Thor vertrokken uit Sas van Gent naar Oostkapelle. Dat de reis niet tevergeefs was, bleek uit de uitslag. De jongensgroep behaalde een eerste prijs. De meisjesgroepen werden resp. met een tweede en een derde prijs beloond. Graauw Hengelwedstrijd De hengelver- eniging ,De Weel" hield in de Vlaam se Kreek haar clubkampioenschap. Algemeen karperkampioen werd P. Boone te Hulst en palingkampioen G. Reijns te St. Jansteen, die resp. de grootste karper en paling vingen. De uitslag was als volgt: le prijs: C. Verschuren te Graauw met 3 kar pers, 2e prijs J. van Hooye te Hulst met 1 karper, 4 palingen en 1 .voorn, 3e prijs: Em. Valcke te St. Jansteen met 1 karper 4e prijs: P. Boone te Hulst met 1 karper, 5e prijs Cam. Rottier te St. Jansteen met 3 palingen. Uzendtjke Raadsvergadering Donderdag 19 juni om half acht komt de raad bijeen om een 24 punten tellende agenda af te werken. Vele van deze punten gaan om subsidieverzoeken. Tevens komt het verzoek van de hengel sportvereniging aan de orde om de noordelijke vestinggracht alsmede de uitgegraven grachten rond het Rave lijn te mogen pachten. Voor het del ven van een waterleiding zal grond worden verkocht aan „Het Vrije van Sluis". Ook is er een voorstel tot grondruil met de heer P. B. Haver- beke in het uitbreidingsplan „Kleine Jonkvrouw" en een verzoek tot grondaankoop van P. Provoost. De vergoeding per leerling voor de bij zondere lagere school zal op voorstel van b. en w. worden gebracht op 105,terwijl de Kath. Verkenners om een renteloos voorschot hebben gevraagd voor de aankoop van een barak bestemd voor onderkomen voor de groep. E.H.B.O.-demonstratie Onder grote publieke belangsteling hield de plaatselijke afdeling van de E.H.B.O. een buitendemonstratie waaraan me dewerking werd verleend door een Lotusgroep, o.l.v. de heren C. de Wit, Yzendijke en J. van de Abeele uit Westdorpe. De oefening is een groot succes geworden. Voor het toe kijkende publiek werd tekst en uit leg verstrekt door de voorzitter, de heer Pollet. Bejaardenreis Dinsdag 17 juni zal de jaarlijkse bejaardenreis plaats hebben. Een groot aantal deelnemers zal dit jaar de tocht ondernemen naar „Bobbej aanland" in Lichtaart (B). Bij thuiskomst zal men worden afgehaald door de drumband van „Jeugdbelang". Koewacht Zwembad Het pas vernieuwde en vergrote zwembad blijkt de stroom van zwemmers niet te kunnen ver werken. De laatste dagen zijn per dag meer dan 1000 kaarten verkocht. Uit de omliggende Belgische plaatsen Stekene en Moerbeke en uit St. Jan steen bestaat veel belangstelling voor dit gemoderniseerde bad. Veelbelovend schutter De 16-ja rige E. Inghels heeft het op een te Graauw gehouden wedstrijd gepres teerd om in één schot de hoge en een zijvogel af te schieten. Verder schoot hij in dezelfde wedstrijd nog vier kleine vogels en om te bewijzen dat hij een gunstige dag had, lootte hij er nog een. Sluis Exposities Zoals gebruikelijk zul len ook deze zomer verschillende ten toonstellingen in Sluis te bezichtigen zijn. Als vanouds zijn er in het voor malige raadhuis te Sint Anna ter Muiden schilderijen van Joh. But en baron De Meester de Betzenbroeck. In de raadskelder van het stadhuis te Sluis exposeren de Belgische kun stenaars F. Bakker uit Den Haan (vanaf 5 juli) en Omer van Voor- len uit Beveren Waes (vanaf 19 juli) (Van een onzer verslaggevers) PERKPOLDER In Perkpolder en in Kruiningen wordt in opdracht van de Provinciale Stoombootdien sten gebouwd aan een nieuwe accom modatie. Op beide aanlegplaatsen komt onder de overkapping (zie fo to) een drietal loketten. In Perkpol- der verrijst bovendien een havenge bouw waarin buiten een kantoor voor de Provinciale Stoombootdien sten, een restaurant zal worden ge vestigd. Verder komen er een huisje voor het terreinpersoneel en een bus station. In Kruiningen wordt een verkeersleidershuisje gebouwd en een busstation. Bij het afscheid van de verkeers- brigadiers in het stadhuis te Goes sprak burgemeester Huber van Goes de meisjes en jongens toe, die in het afgelopen schooljaar dienst hadden gedaan als verkeersbrigadier. Hij dankte hen voor hun goede diensten en releveerde dat er tijdens hun dienst geen enkel ongeval was voor gekomen. Ook werd het woord gevoerd door de inspecteur-korpschef van Goes, de heer J. de Rave. Vervolgens sprak de heer J. Davidse namens de hoofden der scholen. Tenslotte sprak de heer J. Borrie, secretaris van het Verbond voor Veilig Verkeer te Goes en werd aan de afzwaaiende verkeersbriga- diers een oorkonde uitgereikt door burgemeester Huber en een speldje van het Verbond voor Veilig Verkeer door de heer Borrie. Tenslotte werden de kinderen getrakteerd op limonade, wat op deze warme dag zeer welkom was. Hansweert Successen voor Sportlnst Twee groepen van de gymnastiekvereniging Sportlust hebben deelgenomen aan de verenigingswedstrijden te Breda. Beide groepen stonden onder de be kwame leiding van de heer A. Dom misse en wisten een tweede prijs te behalen. Op de K.N.V.G.-dag te Oost kapelle deed de jeugd het nog beter dan de senioren. Tijdens de wandel tocht door de duinen moesten door de deelnemers tal van opdrachten worden vervuld. Alle drie de groe pen behaalden hier een eerste prijs. Kapelle Vergadering wielerclub Onder leiding van de heer J. Eversdijk werd in hotel „De Zwaan" de alge meute ledenvergadering gehouden van de wielersportclub Kapelle-Biezelinge De heren J. Eversdijk L. de Kraker en N. Lokerse werden als bestuurs leden herkozen. Op 21 juni zal de vereniging een koers voor amateurs organiseren, die om zes uur 's avonds begint. Het volgend jaar hoopt men een hele wielerdag in Kapelle te hou den. Yerseke De bouw van het instructiebad in het kreeftenbassin in de Molenpolder gaat voorlopig niet door, daar G.S. de beslissing over de aankoop twee maanden hebben verdaagd wegens het ontbreken van de vaste financi ële middelen. De raad gaf goedkeuring voor de aankoop van een complete speeltuin inventaris voor f 2.500,-. B. en w. stelden voor deze inventaris over te dragen aan de vereniging voor speel plaatsen. Uit de raad werd een com missie benoemd bestaande uit de he ren Korstanje, Van Putten en Corne- lisse, benevens de heer Stomp en een nog aan te zoeken hoofdonder wijzer. Deze commissie moet contact opnemen met de burgerij over de inrichting van en toezicht op de speelplaatsen. Bij de rondvraag werd naar aan leiding van een vraag over onder houd van tuintjes aan de Marijke- laan bekend gemaakt dat de onder handse aanbesteding van de Marijke- laan spoedig plaatsvindt. Hiervoor zijn drie aannemers uitgenodigd. Tevreden, maar niet voldaan wa ren de raadsleden over de verbete ring van Varkensdijk en Havendijk. Het wegdek is volgens hen wel goed maar te smal. Tegen het venten met ijs op zondag, zoals vorige week is voorgekomen, zal worden opgetre den. Vergunning voor verkoop op zondag is niet gegeven. Drie bestemmingsplannen werden in principe goedgekeurd. De bouw van een MULO-school in het plan Zuid-West, omgeving Marijkelaan- Sportveld, gaf verschillende bezwa ren. Gezocht zal worden naar een andere plaats in dit pl-an. Het plan Kijkuit omvat de crea tieve sector en is bestemd voor de bouw van zomerhuisjes en een ge deelte voor bungalows. Het plan Grindweg was het minst geslaagd, maar door de reeds aanwezige bouw is er geen andere mogelijkheid. Er is hier plaats voor verschillen de kleine bedrijven, uitgezonderd varkensmesterijen. Deze komen in de Molenpolder. De stedebouwkundi- ge, de heer Bokhorst gaf een uitvoe rige toelichting op deze plannen. (Van onze correspondent) CLINGE Op het Gemeentelijk sportterrein werd door de voetbal ploeg van de Clitexfabrieken een voetbaltoernooi georganiseerd, waar aan door een achttal elftallen werd deelgenomen. Er werd gespeeld in twee poules. De leiders van de bei de poules kwamen in de finale. Deze finale, welke gespeeld we-d door Morres en VBFS van St. Niklaas eindigde in een 2-0 zege voor Mor res. De heer P. Everaert reikte de prijzen uit namens de directie van de N.V. Clitex. De uitslag was als volgt: 1. Morres (beker plus wisselbeker), 2. VBFS uit St. Niklaas (B) (beker), 3. RIA uit Westdorpe (beker), 4. Philips uit Terneuzen (standaard), 5. Lampo uit Hulst (medaille), 6. Cli tex van Clinge (medaille), 7. Des- seaux van Kapellebrug (medaille), 8. Vetr. Steen van St. Jansteen (me daille). OOSTDUITSE grenswachten hebben aan de grens tussen het Westberlijn- se district Lichtervelde en Oost- Duitsland een onbekende man neer geschoten. IN DE CALIFORNISCHE stad Sacra mento hebben acht politiemannen en verscheidene negers schotwonden op gelopen als gevolg van schietpartijen in de negerwijk van de stad. DE SPAANSE regering heeft het be richt in een Amerikaans blad, als zouden twee gemengd Amerikaans- Spaanse oefeningen als opzet hebben gehad, een zgn. revolutionaire op stand tegen het bewind van Franco neer te slaan, „vals en kwaadwillig" genoemd. (Van een onzer verslaggevers) GOES Gisteravond laat is, door nog onbekende oorzaak een hevige brand uitgebroken in het levensmiddelenbedrijf van de fir ma J. P. van Sabben in de Klok straat te Goes. De brand ging ge paard met een hevige rookont wikkeling. Omwonenden vlucht ten in dit drukke centrum hun woningen uit, bevreesd voor het overslaan van de brand, welk gevaar lang niet denkbeeldig was. De brandweer was snel ter plaatse en bestreed het vuur met groot materiaal. Bij het sluiten van deze editie woedde de brand in alle hevigheid. WÊmzMÊfëmm De vorige week maandag opgele verde gerestaureerde Kloveniersdoe len en de in dat gebouw ingerichte restauratietentoonstelling hebben veel publieke belangstelling getrokken. In totaal kwamen 4200 Middelbur gers en binnen- en buitenlandse va kantiegangers een kijkje in het his torische gebouw nemen. Uit de vale verzoeken om inlichtingen bleek ook de grote interesse voor de tentoon stelling die bedoeld was als een il lustratie op de vorige week aan de gemeenteraad aangeboden restaura tienota. In zijn vergadering van 30 juni a.s. (aanvang 20.00 uur) zal de raad deze nota behandelen. Vrijdag- en zaterdagavond a.s. om 21.00 uur voeren de Openluchtspelers Middelburg in het openluchttheater Toorenvliedt „Romeo en Julia" van William Shakespeare op. Medewerking wordt verleend door de volksdansgroep Vlissingen onder leiding van mevrouw Dieleman. Bij ongunstige weersomstandighe den vinden de voorstellingen plaats in de Schouwburg te Middelburg, het geen bekend wordt gemaakt door vlaggetjes op de Lange Jan. Indien de raad daarmee akkoord gaat, zal de gemeente het Bouwkun dig Instituut Zeeland te Vlissingen een startsubsidie van 1200 gulden verlenen. Dit instituut is opgericht met heit doel jonge technici, die niet in de ge legenheid zijn om dagonderwijs te volgen, een mogelijkheid te bieden zich verder in de bouwkunde te be kwamen. Het volledige lesprogramma omvat vier jaren. Aan het einde van de opleiding kan normaal worden deelgenomen aan examens voor er kende diploma's zoals opzichter en tekenaar. De lessen worden gegeven in het gebouw van de technische school aan de Zaaihoekweg. Verkeerslichten Bij het kruispunt Keersluisbrug zal een verkeerslich teninstallatie worden geplaatst. Het gemeentebestuur heeft hiervoor een plan laten ontwerpen. De kosten van uitvoering van het plan worden ge raamd op 100.000 gulden. Hierbij is inbegrepen een verbetering van de openbare verlichting op dit punt. In de vergadering van vrijdag 27 juni zal de raad worden voorgesteld voor de uitvoering van een en ander een krediet te verlenen. Nieuw- en St.-Joosland De kerkeraad vam Nieuw-em Sint Joosland heeft afscheid genomen van de consulent ds. G. J. van Embden. Hij werd door de presidentkerkvoogd de heer D. A. van Nieuweinhuyzen, hartelijk toegesproken en bedankt voor het feit, dat hij gedurende der tien maanden heeft willen waarne men in de gemeente. Hem werd als geschenk een transistorradio aange boden Westkapelle Strandfeest Zaterdag 28 juni geeft de WV - Westkapelle het eerste strandfeest van het seizoen. Degenen die mee willen doen aan de spelen - zaklopen touwtrekken poortjesspel en schacht graven - kunnen zich opgeven bij de badman op het strand. Morgen, woensdag 18 juni is het hoogwater te Bergen op Zoom om 5.57 en 18.11 uur; Made-Drimmelen 8.37 en 20.40 uur; Hansweert 5.10 en 17.25 uur; Terneuzen 4.29 en 16.46 uur; Vlissingen 3.56 en 16.17 uur; We- meldinge 5.47 en 18.01 uur. DEN HAAG De heer E. de Deckere, ambtenaar op de secretarie van Clinge, is in Den Haag geslaagd voor het diploma gemeente-admini stratie (GA 1). DONGEN Gerardus Majella kweekschool: H. Ahltrs, Horst, N. Andries, Sluis, J. Baert, Aardenburg, G. Beckers, Dongen, C. Bennink, Aal ten, J. van den Bleek, Rijen, A. Broeders, Dorst, W. Broeders, Made, W. Brok, Elshout (gem. Drunen), H. Bruijns, Huijbergen, A. Bruijsters, Vught, M. Christiaens, Horst, A. Dickens, Dussen, F. Diters, Tilburg, J. Eeckelaer, Breda, C. van Gorkum, Dongen, P. Graafmans, Tilburg, H. in 't Groen, Kaatsheuvel, M. Groe- nendaal, Raamsdonksveer, C. Groe nendijk, Terheijden, L. de Groot, Tilburg, L. Hamelinck, Stoppeldijk (Z.-Vl.), G. de- Hoogh, Dongen, G. Hornmane Kaatsheuvel, W. Hoskens, Bladel, J. Jansen, Dongen, J. Jans sen, Venray, K. Kerckhaert, Hengst dijk (Z.-Vl.)Th. Langerwerf, Oos terhout, J. Luijoks, Sluiskil, L. Mees ters, Venray, P. Panis, Dongen, H. van de Plas, Udenhout, M. van de Sandee Bladel, H. Sarneel, Sas van Gent, A. Siegers, Helmond, M. Toll, Helmond, A. de Veer, Tilburg, A. Verbraak, Tilburg, P. Vermeulen, Drunen, G. Verwiel, Waalwijk. J. van Vugt, Grave, R. van de Wiel, Waalwijk, R. Wilhelm, Tilburg, M. Willmen, Dongen, A. de Wit, Hank (gem. Dussen). GOES Aan de scholengemeen schap De Vakschool te Goes slaagden voor het diploma 3-jarige vooroplei ding voor hoger beroepsonderwijs de volgende leerlingen: W. Bii te Zierikzee, J. P. Bliek te Kloetinge, I. K. A. Borst te Middel burg, A. A. Burger te Kapelle, A. J. Godeschalk te Steenbergen, H. Groe nendijk te Bergen op Zoom, J. Ha melink te Kapelle, C. C. de Hullu te Oostburg, H. Klompenmaker te Ber gen op Zoom, C. Leeuwestein te Goes, C. J. Markusse te Heinkens- zand, W. M. Meerman te Kruiningen, J. D. E. Nagelkerke te Krabben- dijke, A. J. Nijsse te Borssele, H. van Schaik te Bergen op Zoom, E. E. W. M. Seijdlitz te Hulst, M. D. Spee te Kloetinge, M. Stroo te Vlissingen, M. H. H. J. J. Timmermans te Goes, J. A. de Vos te Kloetinge, H. D. Wee land te Vlissingen. HULST In de Biaauwe Hoeve te Hulst zijn geslaagd voor het diploma bejaardenverzorgster de zusters L. Burm te Kloosterzande; R. A. Bue- lens te Hulst; J. v. d. Zalm-v. d Graaf te Philippine; M Pieters te Ter neuzen; M. Spuesems te Westdorpe; M. Tieieman te Terneuzen; J. Ver- eecken te Sas van Gent; R. Vermeu len te Huist; W. de Vilder te Hulst; A- v. Voren te Sas van Gent; A, v. Maas te Terneuzen; A. v. Maas ie Hulst; L. de Waal te Terneuzen. TERNEUZEN Voor het eindexa men h.a.v.o., afgenomen aan de rijks scholengemeenschap Petrus Hondius te Terneuzen slaagden: W. Bareman, L. Berger, mej. J. Beun, mej. M. de Bruijne, mej. A. Damen, J. Dieleman, mej. M. van Es, mej. J. v.d. Griek, mej. M. Groenendijk, mej. A. Groen hof, mej. C. Hol, mej. A. Ivens, F. Ko- lijn, mej. S. van Pienbroek, mej. G. van Reyen, mej. A. van Strien, A. Surowiec, mej. P. Swets, mej. N. Vethbe, mej. E. Voogt, mej. J. de Vriend, mej. B. van de Wege en mej. G. Westerterp, allen te Terneuzen; M. Beaufort te Hoek; J. Burger, A. Dobbelaar, mej. C. de Feyter, mej. J. Hamelink, P. de Pooter en mej. L. Willemsen, allen te Axel; G. Du- jardin en P. Zaman te Hulst; A. Klay- sen, G. de Meyer, C. de Ruysscher, Biervliet; J. Kloet, Zaamslag; mej. C. Moen-s te Sluiskil; mej. van Royen te Baarland. TONEEL, FILM, CONCERT ïnj MIDDELBURG Concertzaal 20 uur Menuhin val Orchestra o.l.v. Yehudi 1,I(. nuhin City 20 uur Ik, een minnaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Angélique en de sultan, 14 J, OOSTBURG Ledel 20 uur Oliver, a.l. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Jerry Lewis in zeven sloten test, lijk, a.l. GOES Grand 20 uur Naakt onder het leer, 18 ST. N'KLAAS Renova De piraat des konings, 14] j Century Bederf in Scotland Yirj' 18 jaar Palace Tweegevecht in d* ach), duw, 18 j. Select De nacht zonder getuige, 18 jaar GENT Astrid De laatste avonturen vu Laurel en Hardy, a.l. Capitole De langste dag, 14 Majestic Moord onder dwang, 18 j, Agora De hel van Vietnam, 18 j, ANTWERPEN Astrid Sissi (1), a.l. Pathé Het brein, a.l. Rex De langste dag, 14 j. Rubens Het goud van Mac Kennia, 14 jaar Savoy Buigen of barsten, 14 j. Ambassades Trachel Rachel, 18 J, I Odeon Charly, 18 j. Quellin Levend begraven, 18 TENTOONSTELLINGEN ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis Werken van Jm But en Baron R. de Meester d« Betzenbrouck MIDDELBURG Rijksarchief Zeeland en de Dordtse Synode Zeeuws Museum Werken van Doll Jaspers en Els Hollebrandse HULST Burgerzaal stadhuis Beeldhouw werken en keramiek van Paul de Bruyne WESTDORPE Galerie Troutzaerte Werken van Wessel Cozijn en Pearl Perlmutert DIVERSEN GOES Landbouwcentrum, Westsingel 58: 10-12 en 14-16 uur Spreekuren voorlichting huishouding en gezin tel. 01100-6440 MIDDELBURG Miniatuur Walcheren, Molenwater; Geopend van 9-18 uur ZUIDDORPE M. de Cock 15 uur Kermisschieting A. de Block 15 uur Schieting OOSTBURG Chez René 20 uur Ledenvergade ring s.v. Oostburg BRESKENS Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverg. BOSCHKAPELLE A. Stallaart 13.30 uur Schieting voor bejaarden TONEEL, FELM, CONCERT ENZ. ST. NIKLAAS Bioscopen als onder vandaag GENT Bioscopen als onder vandaag ANTWERPEN Bioscopen als onder vandaag TENTOONSTELLINGEN ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis Werken van Jos But en Baron R. de Meester de Betzenbrouck MIDDELBURG Rijksarchief Zeeland en de Dordtse Synode Zeeuws Museum Werken van Doll Jaspers en Els Hollebrandse HULST Burgerzaal stadhuis Beeldhouw werken en keramiek van Paul de Bruyne WESTDORPE Galerie Troutzaerte Werken van Wessel Cozijn en Pearl Perlmutert DIVERSEN MIDDELBURG Miniatuur Walcheren, Molenwater: Geopend van 918 uur Opg. voor deze rubriek: tel. 01189- 7438 of Postbus 116 in Middelburg. ZBL U DE AWtM/W LATEM BEZ/CHT/GEH... A. Lockefeer, op de br I Zeeuwse vissertjbelange I (Van een onzer verslag; GOES Het Goese P lid P. Duinkerke heeft ee; stuurd naar het college va; waarin hij enkele vragen de waterverontreiniging v: terschelde. Hij verzoekt b. hierop te antwoorden in de gadering van woensdag (m' De vragen van de heer D luiden: Op welke wijze en wa| uw college reeds op de h> deze waterverontreiniging, het Goese afvalwater zou oorzaakt? Indiein en voorzover de ties op waarheid beruste maatregelen, die 'n effecti king op korte termijn hebb uw college tot op heden re< men, of is het voornemens til Is het college bekend me nomische ein sociale conse welke deze waterverontremi; de gemeente Yerseke zul] ben? (Van onze corresponds TERNEUZEN Woensdag wacht „Ovet" (Overslagbed neuzen) tussen 1 en 2 uu| middag een reusachtige, nie vende kraan, de grootste in ter wereld. Vanaf Vlisingen reuzentransport met sleepb. de rederij Muller te Terneuza buitenhaven in de nieuwe j: yaartsluis om vervolgens op ten naar de Zevenaarhaven, van de kraan is dertig me heeft een hefvermogen van kan 500 ton goederen per zetten. Vooruitz voor wo en dond opgesteld het K.N. maandag om 18.00 Enkele r of onwee n overgang naar normale ti 'Uren overdag. Weersvooruitzichten in cij] uiiddeld over Nederland. ,'?°r woensdag: aantal ure: min--temp.: 1 tot 5 gra de ?ormaal; max.-temp.: 0 te' n boven normaal; kans op a «e periode van minstens 12 ?.°cent'. kans op een geheé etmaal: 40 procent. 2 y°or donderdag: aantal ur hn„ min.-temp.: 0 tot 4 sti-eÜ? normaal; max.-temri; noi"maal; kans op eet, ee„4° van minstens 12 uur:| maal- Q?ins op een sehecl dl 'aai. 30 procent.

de Stem | 1969 | | pagina 2