UIT DE KOPGROEP BELG VAN SPRINGEL LEIDER EBB Krekels derde in koers te Utegem Eerste zege van Leo Embregts Wanders verrassend winnaar in Twente LLES 0SCH te klein Zege in West-Brabantse Pijl BOB KROONEN: DE SLIMME COUREUR entoen René Pijnen IN "HART VAN GILZE won derde rit anz Hasil at naar ijenoord Ronde van Zwitserland R0LSCHERMEN JAL0EZIEEN LUXAFLEX De uitslag ÏN LUXEMBURG Wie beweert, dat bij zijn totoformulier beter invult omdat hij rookt, overdrijft natuurlijk sterk. Wie echter beweert, dat een prima halfzware shag is, heeft gelijk! Of u er nu 13 of weer 7 goed hebt geraden, steek een op, dan róókt u in ieder geval voortreffelijk! [oei kasten en diepvriezers Bob Kroonen, de winnaar van de Westbrabantse Pijl. GSTAAD (ANP) Herman van Springel heeft dit weekeinde de lei ding veroverd in de Ronde van Zwitserland. De Belg won zaterdag de vierde etappe, een individuele tijdrit, waardoor hij de leiderstrui van zijn landgenoot Walter Gode- froot overnam. In de gisteren gehouden vijfde rit, die de renners van Solothurn naar Gestaad voerde overleefde V. Sprin gel met moeite een aanval op zijn positie. De Italiaanse neo-professional En rico Paolini voegde zich in deze etappe bij een tweetal vluchters, dat bet tempo van de Italiaan echter niet kon volhouden. Gedurende de lange tijd van zijn vlucht had de 24-jarige Italiaan een voorsprong van vier minuten op Van Springel, vol doende voor de leiderstrui. In een grote groep achtervolgers leverde Van Springel een verbeten strijd en de Belg slaagde er uiteindelijk in rijn verlies tot ruim twee minuten 'e beperken. Jan Janssen, die zaterdag twee beer vierde werd, zakte door de so lo van Paolini één plaats in de al gemene rangschikking. Hij staat nu vijfde met een achterstand van 1 mi nuut 2 seconden. De derde rit leverde een overwin ning op voor Godefroot, die zijn yluchtmakker, de Italiaan Adelio Re, w de sprint klopte. De uitslagen: derde etappe: 1 Go defroot (Belg.) 1.35.01, 2 Re (It.) 2-t., 3 Gauthier (Fr.) 1.35.05, 4 Jans sen (Ned.) 1.35.25. 5 v. Rijckeghem 'Belg.) z.t., 6 De Boever (Belg.) ge volgd door het peloton in dezelfde "Jd als Janssen. Vierde etappe: 1 Van Springel 'Bel.) 11,900 km in 28 minuten 17,2 seconden, op 21,6 seconden. 2 Gut ty (Fr.), op 45 sec. 3 Van Neste (Bel.) »P 47,8 4 Janssen (Ned.), op 58,8 5 Busebio Velez (Sp.), op 1 minuut V seconden 6 David (Bel.). Vijfde etappe: 1 Paolini (It.) 4 uur 4* minuten 49 seconden, op 2 minu ten 17 seconden: 2 Benfatto (It.), op 2.20 3 Van Springel (Bel.) op 2.27 4 Gonzales (Sp.), 5 Lopez Rodriguez 'Sp.), 6 Janssen (Ned.), 7 Van Nes- te (Bel.) en vervolgens een grote üfoep in dezelfde tijd. De kop van het algemeen klasse- Jent na de vijfde etappe is: 1 Van Springel 16 uur 21 minuten 34 sec. ep 30 seconden 2 Paolini, op 35 sec. Gutty (Fr.), op 59 sec. 4 Van Nes- °D 1 minuut 2 seconden 5 Janssen. Het puntenklassement luidt: 1 Jahssen 107 punten, 2 Van Springel 4. 3 Aimar (Fr.) 76. (Van onze sportredactie) BREDA „Ik heb gewoon geluk gehad. Ze letten in de kopgroep steeds op Mathijs de Koning. Iedere keer dat hij demarreerde, pakten ze hem terug. Toen De Koning zich even rustig hield, zag ik mijn kans en pats, was ik weg". Het commen taar van Bob Kroonen na zijn zege in de tweede editie van de Westbra bantse Pijl, een rit over 167 kilome ter met start en finish in Breda, was oprecht. De 22-jarige Dordrechter, die nog nooit een van-stad-tot-stad- koers had gewonnen, zag het boven dien juist. Alleen dankzij het feit dat de massale aandacht op Mathijs de Koning was gevestigd, kon hij ont snappen op vier kilometer van de meet. De Koning probeerde hem daarna nog alleen terug te halen, maar met de finish in zicht zag hij zijn poging mislukken. De Koning, een week eerder win naar van de Ronde van Oostenrijk, werd terecht tot de strijdlustigste renner uitgeroepen, want de coureur uit Scherpenzeel was gisteren bij elke belangrijke vluchtpoging aanwezig, terwijl hij daarbij telkens veel kop- werk verzette. Hij was het ook, die samen met Van der Heyden, Van Opdorp en Van Overveld na onge veer veertig kilometer de lont in het kruitvat stak. Huizebosch, Van Gurp en Roks vonden kort daarna aanslui ting en even later wisten ook Ooster hof, Voogt, Van Hoek en Bogers aan te haken. Eendrachtig samenwerkend liep de elf man sterke kopgroep steeds verder op het peloton uit. De Koning, de bijzonder gemakkelijk rij- donde Popke Oosterhof en de jeug dige Rini Roks, sleurden de overige renners in hun hoge tempo mee. Bij Wouw bedroeg de voorsprong op de rest van het veld al bijna twee mi nuten. Toen echter werd men in de meute actief. Een groep van twintig man, onder aanvoering van Kroonen, Priem en Van Beers zette de achter volging in. Normaal hadden de koplopers, waarbij nagenoeg alle prominenten zaten, hun voorsprong moeten be houden. Maar er gebeurde een ver velend incident, waardoor het ritme bij de vluchters stokte. Arnold Voogt kwam op de kasseiweg, die de ren ners naar Welberg voerde, ten val en hij sleepte daarbij Albert Huize bosch en Fopke Oosterhof mee. Voor de ongelukkige Voogt, die een uit stulping in het wegdek niet had ge zien, betekende het het einde van de koers. De Scherpenzeler dook met fiets en al in een greppel en liep daarbij een bloedende hoofdwond op. Men vreesde aanvankelijk een kaak- fractuur, maar dat bleek na aan komst in het Roosendaalse ziekenhuis nogal mee te vallen. Oosterhof en Huizebosch waren gelijk weer in het zadel, maar alleen de sterke Drent slaagde er na een fraaie solo in de voorste gelederen weer te bereiken. Hulzehosch kreeg kort na het onge val een lekke band, waardoor hij zich terug moest laten vallen. Voor Mathijs de Koning was deze valpartij ook een tegevaller, want hij had met Voogt en Huizebosch twee ploeggenoten verloren op wier steun hij anders altijd had kunnen rekenen. Maar niet alleen De Koning miste de twee Amstel-coureurs. Ook de overige renners merkten dat het niet meer zo soepel liep als tevoren. De groep van twintig maakte dank baar gebruik van de situatie. De ach terstand werd zienderogen verkleind en bij Standdaarbuiten waren de koplopers d»or de jagers opgeslokt. De samensmelting was nog maar nauwelijks tot stand gekomen of er volgde een nieuwe ontsnapping, naar later bleek de beslissende. En weer was Mathijs de Koning erbij betrok ken. Hij kreeg de Belg Van Beers. Von Poucke, Priem, Vonck, Van der Laar, Brouns, Van Hoek, Cornelisse, Edwards, Willemse en Kroonen met zich mee. De Trico Noble-ploeg leek de overwinning niet te kunnen ont gaan. Immers, van het zestal van (ADVERTENTIE) HAVERMARKT TEL: 3.6.4,7,8. BREDA ploegleider Verschure waren vier man vertegenwoordigd, allen rappe spurters. Zij waren het ook, die beur telings Mathijs de Koning terug haal den. Maar omdat de Scherpenzeler, die geen faam als sprinter heeft, niet ophield met zijn pogingen de koers niet in een massasprint te laten ein digen, hadden de renners van de Aardenburgse formatie het bijzonder druk. Daardoor kon het gebeuren, dat Bob Kroonens demarrage niet be antwoord werd. 1 B. Kroonen (Jansen Kleinmeube- len - Dordrecht) 167 km in 3.55.59, 2 M. de Koning (Amstel - Scherpen zeel) 3.56.06, 3 J. van Beers Trico No ble - België) 3.56.18, 4 P. Edwards (Jansen Kleinmeubelen - Engeland), 5 R. Cornelisse (Vredestein - Amster dam), 3.56.26, 6 C. Priem (Trico No ble - Goes), 7 L. Brouns (Bleyerheide - Heerlen), 8 K. Willemse (Jansen - Kleinmeubelen), 9 P. Vonck (Trico Noble - Heikant), 10 T. v. Poucke Trico Noble - St.-Jamsteen), 11 B. v. d. Laar (Siwa- Son), 12 J. v. Hoek (Toyota - Hoogerheide) 3.56.32, 13 B. v. Dorth (Jansen Kleinmeubelen - Zwijndrecht) 3.59.08, 14 P. Oosterhof (Vredestein - Eelde) 3.59.47, 15 W. Evertse (Schapers - Zierikzee), 16 W. Jacobs (J. v. Erp - Best), 17 M. v. d. Heyden (J. v. Erp - Eindhoven), 18 A. v. Opdorp (Toyota - Hoogerhei de) 19 H. Dohmen (Ovis - Rothem) 3.59.56, 20 J. Westerwele (Schapers - Goes), 21 M. v. Hoogstraaten (J. v. Erp - St. Anthonis) 4.00.3, 22 J. de Bruyn (WWV - Sprundel), 23 K. de Vrieze (Trico Noble) 4.00.25, 24 B. Broere (Anuy - Zegge), 25 G. Mau- rix (De Zwaluwen - Den Dungen), Ploegen 1 Jansen Kleinmeubelen 11.48.43, 2 Trico Noble 11.49.10, 3 Toyota 11.57.53, 4 J. v. Erp 11.59.37, 5 Schapers 12.02.10. De doorkomst van de kopgroep in Oud-Gastel. JAN KREKELS is in Utegem in een criterium voor beroepsrenners over 185 kilometer op de derde plaats geëindigd. De overwinning ging naar de Belg Vic van Schil, die de afstand in 4 uur en 45 minuten aflegde. De plaatsingen van de overige Nederlan ders: 7 Van Seggelen; 16 Breure; 23 Van Dorst. JOHAN GINNEMAN legde in Evergem in een amateurkoers over 120 kilometer beslag op de eerste plaats. Hij finishte na 2 uur en 48 mi nuten. De Heikantse Engelsman Jackie Austin werd zestiende. In de nieuwelingenwedstrijd in dezelfde plaats bezette Toine van de Bunder de derde plaats. De zege ging hier naar de Belg Ronsman. JOHAN VAN DER BERG eindigde 'n een amateurcriterium over 110 ki lometer in Wanveel op de tweede ïlaats. De Belg Marc Schet was de tnelste. Bert Damen ging als derde >ver de streep. JOOP ZOETEMELK is derde ge worden in een amateurkoers in Mor sel. De Belg Jos van Beers, die de 160 kilometer in 3 uur en 45 minuten af legde, behaalde de overwinning. JOHAN GINNEMAN werd zesde in een amateurwedstrijd over 95 ki lometer in Grootenberge. Winnaar werd de Belg Eeman, die na 2 uur en 35 minuten door de finish ging. HENNIE GIJZEL klasseerde zich als tweede in een nieuwelingenkoers over 78 kilometer in Schellebelle. De Belg Freddy Vergeijlen greep de zege. VAN DONGEN eindigde in een amateurkoers in 's-Gravendeel op de derde plaats. Willemse werd zesde en Van Driel zevende. Wim Liebrechts was de sterkste in de eindsprint van de uit tien man bestaande kopgroep. Bij de nieuwelingen zegevierde Har ry van Groezen. Akkermans werd vijfde, Van Bragt zesde, Van der Hoek tiende, Van 't Geloof elfde en Ter Harmsel dertiende. Van Dijk triomfeerde bij de aspiranten. AD VAN GURP ging als zevende over de eindstreep in een nieuwelin genwedstrijd in Kuyk. Winnaar werd Fons van Katwijk. RICHARD BUKACKI uit Axel is als tweede geëindigd in een wedstrijd voor beroepsrenners in Aardrijke. In de eindsprint tussen de kopgroep van ien man moest Bukacki alleen Gui- i'o Iieybroeck voor laten gaan. Leo Embregts gaat hier met zijn ogen dicht over de streep. (Van een onzer wielermedewerkers) GILZE Na reeds zeven keer als tweede over de finish te zijn gegaan, is het Leo Embregts eindelijk gelukt zijn eerste overwinning van dit sei zoen in de wacht te slepen. De cou reur uit Stampersgat ging na hon derd kilometer met een voorsprong van vijftig meter op de plaatselijke favoriet Wim Smeekens. Jan Smul ders en Jan Zoons als overwinnaar over de streep. Het vele publiek bij het „Hart van Gilze" had volop te genieten van het boeiende koersverloop. Direct na de start namen zes man een lichte voor sprong; Dubbelman, Wouters, Velt- huizen, van de Klooster, Zuiker en Van Lith. Deze voorsprong hield een vijftal ronden (een ronde 2,8 kilo- meiter) stand. Het peloton onder aan voering van de sterk rijdende Em bregts voegde zich weer bij de vluch ters. Het bijzonder warme weer was er de oorzaak van dat vele renners met bandenpeeh te kampen kregen. Diverse coureurs konden de tempera tuur niet weerstaan en moesten af haken. Nog vijfenvijftig kilometer waren te rijden toen veertien man een lichte afscheiding tot stand konden bren gen. Twee ronden verder hadden de koplopers een voorsprong van twee honderd meter. In enkele ronden tijd werd deze voorsprong op het niet rea gerende peloton vergroot tot vijfhon derd meter. De beslissende slag was gevallen. Berkhout en Zuiker lukte het alleen nog de leiders bij te halen. De kopgroep Van S'teenis, Van Leeuwen, Plieger, Van Ham, Em bregts, Van de Kloot, Zoons, Van de Goes, Heljster, Kettenis, Smeekens, Hesemans, Van de Klooster, Smul ders, Berkhout en Zuiker dubbel den enige achterblijvers. Door een lekke band was inmiddels Heijster weggevallen. Een vluchtpoging van Van de Klooster en Kettenis werd door de goed reagerende Smeekens ongedaan gemaakt. In de laatste ron de sprongen Smulders, Smeekens, Zoons en Embregts weg uit de kop groep. Leo Embregts bleek uiteinde lijk de sterkste. Bij de nieuwelingen lukte het geen van de deelnemers een voorsprong te nemen. Henk Vos uit Rotterdam bleek in de eindsprint de snelste van de compacte groep. Weegen (Tilburg); 20. H. de Kok (Tilburg) DAMES 1. Ketie Hage St.-Maat- tensdijk) 35 kilometer in 0.50.29; 2. Bella Hage (St.-Maartensdijk); 3. J. Jonkers (Gameren); 4. Y. Paul (Den Haag); 5. T. Smulders (Gerwen); 6. H. Meskers (Warmond); 7. U. Bür- ger (Krefeld Did.); 8. T. van de Plaat (Geldermalsen); 9. M. Laenen (België); 10. C. Boon (Den Helder). NIEUWELINGEN: 1. H. Vos (Rotter dam) 50 kilometer in 1.10.43; 2. A. Meskers (Warmond); 3. C. van Bos- telen (Halsteren); 4. H. van Dongen (Prinsenbeek); 5. A. v. d. Hoek (Dirksland); 6. J. Akkermans (Nw.- Vossemeer); 7. K. de Jongh (Made); 8. H. Prinsen (Hank)9. A. van Groe zen (Made); 10. F. Hoeks (Hooger heide); 11. A. Nederlof (Maarssen); 12. C. Besems (Den Hout); 13. W. Nooren (Tollebak); 14. J. Voesenek (Prinsenbeek); 15. R. Beusekamp (Hendrik Ido Ambacht). ADSPIRANTEN: 1. C. Stoutjesdijk (St.-Maartensdijk) 25 kilometer in 0.37.22; 2. J. van Dijk (Ulvenhout); 3. L. van Campo (Ossendrecht)4. J. Konings (Sprundel); 5 G. Slagmo len (Teteringen); 6. J. Vroegrijk (Roosendaal). DIEKIRCH De Portugees Agus- tino, die gisteren de vierde etappe, een rit over 235 kilometer van Esch- sur-AIzette naar Diekirch won, bezet momenteel de eerste plaats in het al gemeen klassement van de Ronde van Luxemburg. De Portugees klopte in de spurt zijn vluchtmakker de Ita liaan Pecchielan. René Pijnen won zaterdag de derde etappe. De blonde coureur uit de ploeg van Willem II/Gazelle versloeg in de eindsprint Jean Marie Leblanc met wie hij na een lange vlucht een voorsprong van bijna vier minuten had behouden. Na 48 kilometer ontsnapten Pijnen en Leblanc uit het veld en het twee tal nam een voorsprong, die uit groeide tot meer dan zes minuten. Aan het eind van de rit van Bettem- burg naar Esch-sur-Alzette over 208 kilometer, hadden de twee vluchters nog bijna vier minuten van hun voor sprong overgehouden. Algemeen klassement: 1 Agustino (Port.) 16.24.48, 2 Pecchielan (It.) 16.25.43, 3 Dolman (Ned.) 16.26.09, 4 16.27.54, 6 Den Hertog (Ned.) 16.28.08, 7 Roger de Vlaeminck (B.) 16.28.21, 8 Wright (G.B.), 9 Wagtmans (Ned.), 13 Post (Ned.) 16.29.10, 14 Schepers (Ned.) 16.29.13, 21 Stevens (Ned.) 16.34.45, 26 Pijnen (Ned.) 16.38.39, 28 Van Dongen (Ned.) 16.39.40, 31 Kar stens (Ned.) 16.41.52, 36 Ottenbros (Ned.) 16.42.47, 38 Haast (Ned.), 41 Harings (Ned.) 16.48.08, 45 Van der Horst (Ned.) 16.59.57. (ADVERTENTIE) ENTER (ANP) De 25-jarige Wim Wanders uit het Limburgse Meerssen, die vorig jaar voor het eerst in wedstrijdverband fietste bij de KNWU, is op verrassende wijze winnaar geworden van de achtste ronde van Twente, een klassieke weg wedstrijd over 160 kilometer met start en finish te Enter. Wanders, die deel uitmaakte van een kopgroepje van zes renners, dat na 100 kilometer in de buurt van Ol- denzaal was weggesprongen, won op glansrijke wijze de eindsprint. De Amstelvener Tin-o Tabak, de grote animator in deze door de hoge tem peratuur zware koers, kwam niet verder dan de tweede plaats. Met Ta bak behoorden renners als Peter van TT# - der Kruys, Popke Oosterhof en Mat- Ultslcl£[611 thijs de Koning, die herhaaldelijk O hebben geprobeerd een succesvolle demarrage te plaatsen, tot het groepje dat een enorme hoeveelheid werk in feite maar mager beloond zag. De uitslag is: 1 Wim Wanders (Meersen), 160 kilometer in 4 uur 5 minuten en 7 seconden; 2 Tino Tabak, Amstelveen; 3 John Dean, Nieuw- Zeeland; 4 Peter van der Kruys, Hel mond; 5 Popke Oosterhof, Eelde; 6 Matthijs de Koning, Scherpenzeel; op 1 minuut en 30 seconden: 7 Henk Benjamins, Hollandscheveld; 8 Fred Niemeyer, Hengelo; 9 Henk Nieuw- kamp, Borne; 10 Wim Evertse, Zie rikzee. AMATEURS 1. L. Embregts (Stam persgat) 100 kilometer in 2.21.16; 2. J. Smulders (Tilburg); 3. W. Smee kens (Gilze); 4. J. Zoons (Voorscho ten); 5. H van Leeuwen (Rotterdam) 6. W. van Steenis (Breda); 7. J. v. d. Kloot (Zundert) 8. P. Kettenis (Den Haag); 9. A. van Ham ('s-Graven deel); 10. T. Zuiker (Badhoevedorp); 11. M. Hesemans (Rijen); 12. S. Berk hout (Schipluiden); 13 M. v. d. Klooster (Rotterdam); 14. F. v. d. Goes (Rotterdam); 15. G. Plieger (Lexmond); 16. J. van Lith (Gelli- cum), 17. C. den Boer (Heenvliet); 18. C. Geerts (Bavel); 19. P. v. d. DERDE SPORTPAGINA DE STEM VAN MAANDAG 16 JUNI 1969 (ADVERTENTIE) Van onze sportredactie) 'ERDAM Feijenoord heeft I met Franz Hasil overeen- ïg bereikt over de transfer ze Oostenrijkse middenveld- naar Feijenoord. De huidige ing van Hasil, de Westduitse lialke '04 had al eerder laten ;een bezwaar tegen de trans- Hasil te hebben, wanneer afkoopsom" van ongeveer gulden op tafel kwam. Hasil stien interlandwedstrijden ge- 'oor het Oostenrijkse nationa- Twente heeft de transfer naakt met Uwe Blotenberg, er van de tweede divisieclub C. Blotenberg, die 24 jaar is, vee seizoenen bij de club uit le gespeeld en beide jaren be- hij tot de topscorers uit de divisie. Daarvoor had deze lanvaller twee jaar onder con- estaan bij Borussia Mönchen :h, waar hij zich echter geen kon veroveren in het eerste x-lnternationaal Miel Pijs (27 lie op eigen verzoek door op de transferlijst was ge- is aangekocht door de Nij- eredivisieclub NEC, Pijs. af- van PSV heeft twee jaar bij gespeeld. Over de transfer- ti geen mededelingen gedaan. (ADVERTENTIE) ïper verwerken, ilaatsen aan het rote Verkoop- kt alles kan kopen te Kaatsheuvel. op het Industrie- il te Etten. laar. ovember Oostburg een over flinke tsen. mmerkelijk ij uitbreiden, tullen wij, voor van wat zij ok weer tegen gulden per Zonnebloemstraat 2 !l. 01600 - 37850 toestel 10 (ADVERTENTIE)

de Stem | 1969 | | pagina 9