SPRINGCONCOURS M.B. HOOGTEPUNT PhilinMoni Velstra was eveneens op dreef met 25forL75 Van Noorduyn: Gouden Spike Geboers opnieuw in grootse vorm Belg Ickx sterkste in Le Mans i met VIJF DODEN BIJ AUTOWEDSTRIJD iSPORT Kort] De Meeuwen gewipt door Maasdijk Record kogelstoten Brabants RuiterhuÊ ss Geslaagd MIEP VAN BEEK: HORDEN RECORD KNVB BEKER „eiland" in de veek af. uw pakje shag. e zo zwaar niet ts anders. oksen. ONEEL HIDING Uitslagen Tweede maal PMip Morris Holland 16 itrie. van 15 tot i scholing ag van de schniek te t men uit- an naam, otto „Op- Se Perso- 14 Breda VIERDE SPORTPAGINA DE STEM VAN MAANDAG 16 JUNI 1969 13 (ADVERTENTIE) mm - WÊBM - I Jan Maathuis met The Saint in actie. Maathuis zegevierde in Breda. (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) LEIBEN Een paar jaar geleden, tijdens internationale atletiekwed strijden, viel het oog van Karl Heinz Bauerfeld op Els van Noorduyn. De Oostduitse trainer, die onder meer oud-wereldrecordhoudster en Olym pische kampioene kogelstoten Mar- gitta Gummel groot maakte, kwam op haar toe en voorspelde haar dat zij veel betere prestaties kon leveren. Tenminste, als zij haar techniek zou wijzigen en zijn trainingsschema's zou hanteren. De stevige Amsterdam se luisterde aandachtig, beseffend dat een specialist bij uitstek tot haar sprak. Zonder enige aarzeling accep teerde zij aan het eind van het ge sprek zijn aanbod om haar per post te coachen. Eenmaal terug in Nederland, volg de Els van Noorduyn de aanwijzin gen van Bauerfeld nauwgezet op. En zie, de vorderingen kwamen snel. Met Mexico in het vooruitzicht haalde zij meermalen de Olympische limiet en als klap op de vuurpijl realiseerde zij verleden jaar juli in Breda een naar nationale begrippen fantastisch Nederlands record: 16,78 meter. De methodes van Bauerfeld hadden hun nut bewezen. Ook dit jaar is de training van de blonde Amsterdamse op de wijze raad van de Oostduiser gebaseerd. Het efect was reeds in het voorsei zoen duidelijk merkbaar: een worp van 16,27 meter. In Leiden heeft Els van Noorduyn zaterdag aangetoond, dat haar verrichtingen zich nog steeds in opgaande lijn voortbewegen. Al bij haar eerste poging brak zij haar eigen nationale record met der tien centimeter: 16,91 meter. De tweede worp (16,81) wettigde de ver wachting, dat zij de zeventien meter- grens zou overschrijden, maar dat lukte door verslapping van de concentratie niet. een tactisch zeer sterke race. Hij liet het kopwerk aan Herman de Jong en Hans van Engeland over, om in de laatste ronde na één lange sprint te winnen in de uitstekende tijd van 8.18.4. Wie had gehoopt op een nieuwe explosie van Ben Lesterhuis, kwam bedrogen uit. De Eindhovenaar, die bij de drie districtenontmoeting in Den Haag het nationale record hoog springen op 2.05 meter bracht, stelde nu teleur door reeds bij 1.95 meter te stranden. Na drie mislukte pogingen bij twee metér, slaagde hij er later nog wel in deze hoogte te overbrug gen. Dankzij deze recordverbetering legde Els van Noorduyn voor de hveede maal in een tijdsbestek van drie jaar beslag op de Gouden Spike, die sinds 1960 onverbrekelijk is ver bonden aan deze wedstrijden, de be langrijkste nationale na de Neder landse kampioenschappen. Daarmee is zij de eerste, die dit kleinood va ker dan een keer veroverde. De 800 meter dames, het hoogte punt van het vorige jaar, verloor veel aan betekenis door de afwezigheid van Maria Gommers, die tegelijker tijd in Leicester een naar later zou blijken geslaagde aanval deed op bet wereldrecord op de mijl, en Iija Keizer, die haar inschrijving introk. Nu stond Tilly van der Made, net hersteld van blessures aan de aan hechtingen van haar bovenbenen en nog vermoeid van de wedstrijden te Parijs eerder in de week, alleen voor he taak een goede tijd op de klokken te brengen. Ondanks het gebrek aan tegenstand en het feit, dat zij de start "riste, lukte dat de Leimudense won derwel. Zij schaarde zich snel bij de kop van het veld, demarreerde na 200 nieter en ging daarna zo hard door dat zij de beste Nederlandse seizoen- Prestatie achter haar naam kreeg: 2.06.8, In de finale van de 100 meter he ren, waarvan de tijden werden be ïnvloed door een te sterke (3,91 m/c) rugwind, behaalde Eddy Monsels een gemakkelijke zege. Hij ging met rui me voorsprong op zijn naaste concur rent ,Ad de Jong door de finish: 10.5 'egen 10.6. Ook bij het verspringen moest De Jong, Nederlands kampi oen op dit nummer, genoegen nemen met een tweede plaats. De Hagenaar Sluis (7.20 meter) overtrof hem met negentien centimeter. Op de 1500 meter imponeerde Wijnand Bladt met een tijd van 150.4. De eerste plaats viel hem ech ter pas ten deel na een felle strijd met Van Loon (1.50.6). Op de dubbele afstand diendp zich in d° Dersoon van de Nijm=genaar .Tos U-rmens een Sroot talent aan. Deze A-junior, liep Heren: 100 m: eerste serie: 1 C. W. Jansen (Metro) 10.7, 2 A. de Jong (Diomedon) 10.7, 3 A. van Boekei (PH); tweede serie: 1 E. Monsels (Holland) 10.6, 2 Nutters (Haag '68) 10.9, 3 S. Aekermans (DEM) 10.9, 4 J. Noordenbos (AVR) 10.9, derde se rie: 1 W. Berkhout (V&L/TC) 10.8, 2 T. de Boer (Zeemacht) 10.9, 3 C. J. Mooy (AAC) 11.0; finale: 1 Monsels 10.5 (rugwind 3.1 m/), 2 A. de Jong 10.6, 3 C. W. Jansen 10.7, 4 W. Berk hout 10.8, 5 Nutters 10.9, 6 T. de Boer 10.9; 400 m: 1 R. v. d. Heuvel (AVR) 48.0, 2 R. Lievense (Fortis 48.4, 3 A. Veldhoen (Unitas) 49 2, 4 H v. d. Horst (Metro) 49.4; 800 m: 1 W. Bladt (V&L/TC) 1.50.4, 2 K. v. Loon Achil les Top) 1.50.5, 3 Middelkoop (Haag '68) 1.52.0, 4 B. Boverman (Tempo) I.53.2, 13 H. v. Norde (Volt) 1.56,0; 3000 m: 1 J. Hermans (UNC) 8.18.4, 2 H. de Jong (Phoenix) 8.22.2, R. Veld (DOS), 4 H. van Engeland (Uni tas) 8.24.2; kogelstoten: 1 P. v. d Kruk (AV '40) 15.54 m, 2 C. v. Wees (AV '23) 15.40; verspringen; 1 G. Sluis (Hellas) 7.20 m, 2 A. de Jong Diomedon 7.01 m, 3 T. J. de Boer (AAwC) 6.91 m; hoogspringen: 1 B. Lesterhuis (PSV 1.95 m, 2P. Geelen (Kimbria) 1.95 m, 3 E. de Noorlan- der (AVR) 1.85 m; 110 m horden: 1 J. M. v. Enkhuizen (Metro) 14.5; 4 x 100 m: 1 nationale estafetteploeg (C. Jan sen, A. de Jong, A. v. Boekei, E. Monsels) 41.1; Heren B: 1500 m: 1 Th. Verhamme (Oss '20) 3.58.4, 2 W v. Rakt (Oss '20) 3.58.6, 7 Denis (Sprint) 4.06.4: Jongens A: 200 m: finale: 1 F. Willekes (V&L/TC) 22.2, 2 P. Visser (DEM) 22.5, 3 P. v. Urk- Dam (Storno) 22.6; 800 m: 1 H. Streek (Sparta) 1.56.7, 2 W. Slange- val (CIKO '66) 1.57.9, 3 B. Vonk (Tempo) 1.59.9. Dames: 100 m: eerste serie: 1 C. Bakker (Hellas) 11.9, 2 T. Ruth (GAC) 12.0, 3 I. Striker (Olympia '48) 12.2: tweede serie: 1 M. Sterk (ADA) 11.8. 2 S. Brehm (Sagitta) 12.0, 3 L. Makkinje (ADA) 12,1; fi nale: 1 C. Bakker 11.9, 2 M. Sterk II.9, 3 T. Ruth (GAC) 12.0, 4 I. Stri ker 12.0, 5 S. Brehm 12.0, 6 L. Mak kinje 12.2; 800 m: 1. T. v. d. Made (Sagitta) 2.06.8, 2 J. Scholten (AVG '26) 2.10.0, 3 A. de Lange 2.10.1, 4 E. Gommers (Unitas) 2.11.0, 5 E. Ernest (Thor) 2.12.9; kogelstoten: 1 E. v. Noorduyn (Sagitta) 16.91 m (Ned. ree.) 2 M. v. Rangelrooy (Ha.g '68) 14.87 m: discuswerpen: 1 J. v. Wage- ningen (Typhoon) 49.65 m, 2 N. de Bruin (SI. Sport 49.58 m. NATERS (ANP) Bij een auto wedstrijd in het Zwitserse Naters (Kanton Wallis) zijn gisteren vijf toeschouwers om het leven gekomen, toen een van de wagens op het pu bliek inreed Minstens vier personen liepen ernstige verwondingen op. VOOR RUITFRKLEDING en RUITERSPORTARTIKELEN BREDA (Te?) veel zon, meer dan waarop het Bredase concours- hippique meestentijds behoeft te rehenen, heeft het jaarlijkse paar- denfestijn aan De Ia Reijweg luister bijgezet. Veel evenementen wa ren er bovendien, het bestuur had als vanouds gezorgd voor ruime af- "■/■jtssoGïiT. v?2i He-* t*j!,_tss co— nu weer het zwaar springconcours Mb om de beker van Breda. Oud loco- Vurgemeester J. Meijs kon die na afloop uitreiken aan Jan Maathuis, die met zijn paard The Saint met 1.25 strafpunten in twee manches, waarvan één foutloos, de eindzege bevocht. werc| daarbij zwaar op de hie len gezeten door Tj. Velstra met Es- poir, die eveneens één manche fout loos wist te rijden en in de tweede vier strafpunten noteerde. Hun tij den waren respectievelijk 170.4 en 108 2. Maathuis hee^t zodoende kans gezien dp bekers, die hii vorig jaar moest afstaan aan Anton Ebben (die dit jaar niet van de partij was) terug te winnen. Derdp in dit zware spring concours werd J. de Wpgri met Ca- ranza (8 strafnunten. tijd 151.JU vier de de pracht.ia beheerst rijdende Brugman met Skv High (8 strafpun ten. Uid 164.1). Nog enkele uitslagen van deze zware soringwedstrijd met zijn gevaarlijke drjpcmrong, dnbhel- «rmong. oxers on t^inlebar; 5 Eric Schoonmaker me+ Morr-w Twinkels, 6. C. "Ponsen m~+ 7 ,T. de Haan met Sarmv «m 8 E. Schoenmaker met Trevira O TT. Veemarktstr. 20 Breda Tel. 39890 DE SPECIAALZAAK VOOR BRABANT De winnaar in de 250 cc-klasse de Belg Geboers in actie. (Van onze motorsportmedewerker) MAKKINGA In een broeiende hitte en op een moordend circuit hebben het overgrote deel van de 38 deelnemers aan de Grote Pr. s van Nederland motorcross te Makkinga hun Waterloo gevonden, Alieen de al- lersterksten die bovendien over een optimale conditie beschikten bleken in staat om onder deze helse omstan digheden de twee maal 40 minuten plus twee ronden vol te maken. Vooral onder de groten heerste voor aanvang van de eerste manche een nerveuze spanning. Men was er zich van bewust dat punten op het uiterst zware parcours van de Prikkedam zuur verdiend zouden moeten worden. Tijdens de training was iedereen het er al over eens dat de Zweedse Suzukirijder Olie Pettersson, winnaar vorige zon dag in Markelo, tot de favorieten moest worden gerekend. Direct na de start van de eerste manche joeg hij zijn felle Suzuki naar de leiding en sloeg direct een kloof met zijn ach tervolgers Robert en Frans Sigmans Sigmans die op het nippertje een defecte ontsteking had kunnen re pareren voor het begin van deze manche voelde zich onder deze moei lijke omstandigheden schijnbaar op zijn gemak, Pierre Karsmakers, min of meer een vreemde eend in deze 250 cc-bijt liet zich niet in het mihst imponeren door de grote sterren uit het Grand Prix-circus en zat direct op een beste zevende plaats evenals Harry Driessen, die als negen door kwam. De vraag was of de Neder landers het de lange 40 minuten plus twee ronden zouden volhouden, op deze goede plaatsen. Aangemoedigd door zo'n 20.000 motorerossfans hiel den ze het vol, al werd het een ware slijtagslaig. In de 12e ronde ging Sigmans even onderuit en verloor enkele plaatsen. Pierre Karsmakers schoof hem voorbij en nestelde zich op de derde olaats achter een tot het uiterste vechtende Pettersson en Ge boers. De leider voor het wereldkam pioenschap liet er geen twijfel over uestaan dat hij ook onder deze aller moeilijkste omstandigheden de beste was. Ten opzichte van Robert kon hij dit niet bewijzen want die was na enkele ronden uit de strijd verdwe nen. In de allerlaatste ronde ging Geboers over Pettersson en won deze slopende reeks. Karsmakers wist zich samen met Sigmans op een verdien stelijke derde en vierde plaats te handhaven. In de tweede manche nam Robert direct de leiding voor Bonn en Ge boers. Het bleek een speldeprik te zijn van de wereldkampioen die rus tig wachtte tot hij zijn ploeggenoot Geboers in het wiel had, hem liet passeren en toen van het strijdtoneel verdween. Geboers moest de Fin Mik kola doorlaten maar had aan een twaalfde plaats meer dan voldoende, voor de overwinning. Inmiddels werd het duel tussen Karsmakers en Sig mans vah de eerste manche voortge zet. Sigmans al spoedig op een ste vige derde plaats voerde Karsma kers in zijn slipstream mee over de bulten van de Prikkedam, Kars makers moest alleen maar zorgen dat hij de man uit Bakel niet uit het oog verloor om zeker te zijn van een betere klassering. Pettersson volgde de twee kemphanen op korte af stand zodat deze drie leiders met ge lijke punten over de twee manches finishten. De tijd besliste in het voor deel van Pettersson en Karsmakers zodat Sigmans in de eindstand vierde werd. Jan Roessink reedt een sterke wedstrijd en zette zijn opmars naar de Nederlandse top voort. Een prach tige vijfde plaats was zijn beloning. Uitslag i. Geboers, 3 punten; 2. Pettersson 7 pnt., tijd 92.33.0: 3. Ks>-smakers, 7 ont 93.117: 4 Sigmans 7 93.54.0: 5 Roessink, 12 6 Ton va" H~"fften. 15 7. Wiertz. 19; 8. Palm, 20; 9. Vikohne 21; 10. Driessen 22. Terug even naar de zaterdag, toen het bestuur een evenement uitpro beerde, dat ons inziens dusdanig ge slaagd is dat het voor jaarlijkse her haling vatbaar is: voor het eerst wer den regionale ruiters in de gelegen heid gesteld elkaar te ontmoeten op een officieel concours-hippique. Daarmee heeft het bestuur een deur geopend, die voor goed open moet blijven staan, want de zaterdag is uitgegroeid tot een evenement, dat bijzonder heeft aangeslagen, Ruiters-in-wording kregen nu de gelegenheid eikaars krachten te me ten in een omgeving, die helemaal in stijl was, zij kregen op de juis te manier wedstrijdervaring op te doen. wedstrijdervaring op te doen. Na tuurlijk speelden de zenuwen deze dag hun rol behoorlijk mee, al kon gaandeweg geconstateerd worden dat die tot bedaren kwamen. Er zat in het afwerken van de diverse num mers van het program ook nog niet voldoende vlotheid, waardoor men de tijdslimiet ver overschreed. Ter op luistering was er een fraai caroussel- nummer van acht amazones van de manege Uytendaal in Oosterhout, eenvoudig van constructie maar zorg vuldig en elegant gereden. Er was een concours elegantste rijpaard, winnares mej. Remie met Renato, gevolgd door mej. Jos van der San- de met Narcisse, 3 mejuffrouw B. van Ouwekerk op Queeny en 4 dhr. A. v.d. Sande op Zenith. Andere uitslagen van deze dag volgden hieronder: Dressuur B, proef 3: 1 Ben den Engelsman, 138,25 p. op Mickel, 2 mej. Monique Claus op Gazal, 137,25 p., 3 mej. Daniella de Jong op Rivella met 132,25 p., 4 mej. Ellys de Groot op Roy met 130 p. Dressuur ponies: 1 Édith van den Boezem op Pasha met 120,50 punt, 2 René Mulders op Rakker met 112 punten en 3 Monique Wauters op Ju niper met 111 p. Het springconcours in twee man ches werd gewonnen door René Mul ders op Rakker zonder strafpunten, tijd 97, 2 Jeanette Nolen op Cherry Blossom, 4 strafpunten, tijd 95,2 en 3 Dries van der Sande op Trakehna met 12 strafpunten, tijd 198,9. De grote belangstelling ging zater dag uit naar het L-springconcours in twee manches, geheel gesprongen door ruiters uit de regio. De hoogte der hindernissen was daarbij maxi maal 1.10 m. en de diepte 1.20 m. Het was tijdens deze springwedstrijd dat Thijs Neefs uit Breda een lelijke val maakte. In de tweede manche (hij had de eerste foutloos gereden in de beste tijd van alle deelnemers) stortte zijn paard door een hindernis. Neefs herstelde zich en maakte het parcours af door de twee overblijven de sprongen nog te maken. (14,25 strafp. tijd 74.4). Toen zakte hij in een, waarna hij met de ziekenauto snel naar het ziekenhuis werd over gebracht. Hier constateerde men een gekneusde nier. Hij zal er enige da gen moeten doorbrengen. Winnaar werd nu Jac. Meuwissen op Rolf, 2 mej. Yvonne van der Kroon op Wecksforth, 3 Anton Lee mans op Chica, 4 Huug Zuiderent op Elvira, 5 Pim Nobelen op Lyzar en 6 P. Aarts uit Huiten op Frederika. Een L-springconcours van ruiters niet aangesloten bi.) de N.B.V.R. gat tot uitslag 1 R. Moermans op Woden, 2 H. Nauta op Scarabee, 3 Telkamp op Blacky, 4 Van Ravels op Timoe- na, 5 Lt. Derks op Espoir en 6 Van Tilburg op Claudia. Het dames-springconcours van zon dag leverde de vbolgende uitslag: 1 mej. H. de Vries op Aer-lignus 0 strafp. tijd 54,2, 2 Mevrouw Wage- maker op Dax 0 strafp., tijd 55.6, 3 Mej. Hilling op Delphine 0 strafp.. tijd 57.2, 4 Mej. J. Duiser op Walk- tall 0 strafp., tijd 57.4. eveneens 4 mevrouw de Haan op Sanny, tijd 57,4. 6 mej. A. Westerhuis 0 sirafp., 57.7 als tjjd. LE MANS (ANP) Een verschil van amper honderd meter heeft de 37e 24 uursrace van Le Mans, die een voor wereldkampioen Porsche dramatische slotfase kreeg, beslist. Lange tijd leek een duidelijke over winning van het Westduilse merk zeker. Na een kleine achttien uur het veld te hebben aangevoerd kondigde een steeds duidelijker wordende rookpluim uit de uitlaat van de su- per-Porsche van de Britse combinatie Vic Eiford-Dick Attwood echter aan, dat de winnaar van het merkenkara- pioenschap zijn meesterschap niet zou onderstrepen door een zege in de race die zo sterk spreekt tot de ver beelding van elke liefhebber van de autosport. Anderhalf uur voordat zondag op heit circuit van de Sarthe, omzoomd door meer dan een kwart miljoen bezoekers, de finishvlag viel kwam het einde voor de Britse equipe, die vier ronden voorlag op de privé-Por- sche van Lins en Kauhsen. De hoop van racemanager Steine- mann, dat de Oostenrijks-Westduit.se coalitie de overwinning binnen be reik zou houden werd al evenmin bewaarheid. Ook de privé-Porsche haalde de eindstreep niet. Daarna ontstond een duel dat de toeschouwers tot uitzonderlijk grote geestdrift bracht. De 5,7 liter Ford GT 40 van Jackie Ickx en Jack Oli ver had amper tien seconden voor sprong op de enige fabriekswagen van Porsche, die nog in de strijd was. Hans Hermann en Gerard La- rousse slaagden er zowaar in het verschil weg te werken en de lei dende Ford te passeren- Een wisse ling van rijder werd het Duitse merk noodlottig. Ickx heroverde de eerste plaats en verdedigde zijn positie be kwaam. Juist 120 meter voor zijn fa voriete rivaal ging die talentvolle Belgische coureur ais winnaar over de streep. Het was de vierde achter eenvolgende zege van Ford op Le Mans. In de eerste ronde van de 24 uursrace van Le Mans deed zich een dodelijk ongeval voor. De Engelsman John Woolfe kwam om het leven toen zijn privé-Porsche in botsing raakte met twee andere wagens. De wagen van Woolfe vloog in brand en explodeer de. De coureur werd door een heli kopter onmiddellijk naar een zieken huis vervoerd waar bleek dat hij reeds aan zijn verwondingen was overleden. De Ferrari van de Nieuw- zeelander Chris Amon, en een Re nault Aline waren bij de botsing be trokken. De Nieuwzeelander bleef ongedeerd maar zijn wagen werd to taal vernield. Zondagmorgen vloog de Porsche van de Westduitser Udo Schultz op ret rechte hunaudieres stuk in brand De coureur liep slechts lichte ver wondingen op en bereikte zondoi hulp de ambulance. De Westduitsei die met Gerhard Mitter reed, werd voor onderzoek naar het ziekenhuis gebrachl ROTTERDAM (ANP) Tijden: de open Rotterdamse alletiekkam- pioenschappen op de Neniito-sintel- baan heeft Miep van Reek (ADA) het Nederlandse record op de 100 meter horden verbeterd en gebracht op 14,- seconden. Het oude record stond sedert 30 april van dit jaar met 14.2 seconden op naam van haai clubgenote Mieke Sterk. De Poolse atlete Teresa Nowako- wa heeft tijdens wedstrijden in War schau het Europese record op de 100 meter horden geëvenaard. De Pool se liep de honderd meter in 13,5 se conden. Heide Rosendahi kwam ze? dagen geleden in het Westduitse Le verküsen ook tot die tijd en h=reik te daurmee de Europese rP- 41ijS' die voor dit nummer sinds 1 januar bestaat. TENNIS De Australiër Ken Rose- wall (34), tweemaal Wimbledonfina- list, won het herenenkelspel van de open kampioenschappen van Bristol. Hij versloeg in de finale de Fransman Pierre Barthes met 7-9, 6-3, 6-1. De als veertiende op de Amerikaanse ranglijst geplaatste Denise Carter zorgde voor een opzienbarende pres tatie door in de eindstrijd dames enkelspel de Australische Kerry Mel ville te verslaan. De cijfers waren 6-3 7-5. John Cooper (Australië) bracht in Beckenham het herenenkel spel cp zijn naam door in de beslis sende partij zqn landgenoot Geoff Masters te kloppen. De uitslag was 6-2, 6-4. Het damesenkelspel bracht winst aan de Engelse Christine Janes- Truman, die in de eindstrijd haar zuster Nell Truman versloeg met 6-4, 6-2. ROEIEN Bij een drielanden-roei- wedstrijd, in Hamburg gehouden, is de Nederlandse jeugdploeg op de tweede plaats geëindigd achter West- Duitsland. Denemarken werd derde. Bij de jongens behaalde Nederland in de zeven olympische klassen twee overwinningen, beide dank zij roeiers van Het Sprarne, Ekelenburg en Oudt waren bij de ongestuurde twee het snelst, terwijl Het Spaarne ook de vier zonder stuurman won. BOKSEN De Spanjaard Pedro Car- rasco heeft in het Madrileense sport paleis zijn Europese titel in het licht- gcw.rht met s-'cces verdedigd tegen zijn landgenoot Miguel Velazquez. In de dertiende ronde staakte de scheids rechter het gevecht omdat Velazquez twee zwaargehavendc wenkbrauwen had. Het was de vijfde maal dat Car- rasco zijn titel met succes verdedigde. TRAMPOLINESPRINGEN West- Duits' 'md heeft in Parijs bij de Euro pese kampioenschappen trampoline springen arie van de vier onderdelen gewonnen. Alleen bij de heren door brak de 17-jarige Brit Paul Luxon de Westduitse hegemonie. De Duitse overwinningen werden behaald door Riehle en Treiter (heren synchroon), Ute Czech (dames) en Agathe en Maria Jarosch (dames synchroon). Bij dit laatste onderdeel werden de Nederlandse dames Spaargaren en Vooges derde. (Van een onzer voetbalmedewerkers) BREDA De grote verrassing van zaterdag was wei dat De Meeuwen uit Zontelande, dat door eenieder als de grote kanshebber getipt voor een plaats in de finale van de KNVB-be- ker, uitgeschakeld werd door de vier deklasser Maasdijk. In een goede wedstrijd hebben de Zeeuwen mei Francke toch verdiend verloren. Hiermee verdween de laatste zuide- lqke vertegenwoordiger om de za- terdagheker. Een eer voor de vierdeklasser Maasdijk, dat in de competitie de tweede plaats bezette, tot de halve finalisten te behoren. IJsselmeervo- gels bleek sterker dan de derdeklas ser Zwaluwen '30 en S.H.O. won zo als verwacht van het Amsterdamse NDSM. Met WHC uit Wezep, dal Voorwaarts op de valreep klopte, werd uitgemaakt wie de finalisten zullen worden. Hierbij zijn SHO en IJsselmeervogels wel de grootste kanshebbers. In de landscompetitie liet Spaken burg een goede kans liggen. Tegen het zwakker geachte WVF kwam men niet verder dan een gelijk spel Het Harderwijkse VVOG deed hel beter en klopte Excelsior (Maassluis) met duidelijke cijfers 3—0. Spaken burg en V.V.O.G. zijn kanshebber-' ip de titel. Titslagen kwartfinale KNVB-beker IDPM-SHO 24: Zwaluwen '30-IJy ;elr, i Maasdijk-Meeu wen 42; Voorwaarts-WHC 34.

de Stem | 1969 | | pagina 11