PUBLIEK GELOOFT MERCKX Verbazing bij FIFA WILLEM n-PLOEG IN RONDE van LUXEMBURG Anton Ebben op concours- hippique in Serooskerke _r* r Jong Ad de naar Italië Feijenoord wil Hasil Jan Janssen vijfde in Zwitserland Poets Onmenselijk {roninginrichter het fijne van! Baten,Baton V Mjebattrm' Atletiek Met roken ophouden i$ gemakkelijker ge worden en bespaart f 750,- De ploegen Dorpmans leidt ook replay van beker eindstrij d 15 DE STEM VAN VRIJDAG 13 JUNI 1969 (ADVERTENTIE) 4.) 'Olgende itie op slijtage: Acrilan A1 Chatagne Draion D4 Dupont DP10 Dupont DP20 Dupont 5O1-DP30 Dupont 501-DP40 Enkalon E3 Meraklon P8 Nylfrance1001 Perion Frisé meer van weten H KWH am WEG VALTAIS ÉÉN STGGN tluchttmxtimïs. -.j - riinsdag 3 juni s avonds I II 0p een moment dat de doping-affaire Eddy i tferckx snel naar een hoogte punt groeit, is op het sociolo gisch instituut van de univer siteit van Luik een aantal so ciologen bijeen. Geconfron teerd en geïntrigeerd door de geweldige ophef, die het be smette plasje van de tvieler- vedette teweeg brengt, ont staat er tussen de geleerde he ren een levendige discussie die ten slotte eindigt in een plan, een primeur eigenlijk op sportgebied. De sociologen besluiten op wetenschappelijke basis de in vloed van de affaire-Merckx via een bliksem-onderzoek te belichten. Onder leiding van de doctorandi Jean Bonis en Jan Lameriks wordt nog die zelfde avond en nachtge werkt aan de samenstelling van een vragenlijst. Daarbij laten de sociologen de deskundigheid waarmee de anti-doping onderzoeken ver richt worden („ons interes seert alleen: hoe denken de mensen er over"buiten spel. Het onderzoek is verricht op drie steden: Maastricht, Luik en Antwerpen en een team van meer dan vijftig personen werkt meer dan vijf dagen en nachtenaan het verzamelen en verwerken van de gegevens. Daarbij stuit men op sail lante feiten. Zo ivordt een der enquêteurs in een café te Luik, waar nog al veel Italia nen komen, aangeraden snel het vragenformulier op te bergen, omdat men anders een complete vechtpartij ver wacht. Die heeft overigens een dag eerder al ook plaatsgevonden. Hét bliksemonderzoek, zo zeggen de sociologen, is re presentatief voor de gehele bevolking. Men enquêteerde mannen en vrouwen van verschillende leeftijd in alle delen van de steden. De conclusies, die men uit dit onderzoek kan trekken zijn soms onthutsend. Zo heeft bijna dertig procent van de ondervraagden geen vertrouwen in de doktoren, die de anti-doping controles houden. (Van onze speciale verslaggever*) LUIK Gevierde sportvedet- ten trekken in het uur van hun grote triomfen bij de massa gol- ven van enthousiasme op. Maar ié keerzijde van de medaille is niet minder verrassend. Uit hrtt onderzoek van het Sociologisch Instituut van de universiteit te Luik blijkt, dat de uitsluiting uit de ronde van Italië van de Belg Eddy Merckx, nadat hij positief gereageerd had op een anti-do pingcontrole, door vrijwel elke ondervraagde werd meebeleefd. De cijfers (Maastricht 96 pet, Luik 986 pet. en Antwerpen 95 pet.) ge ven een duidelijk ja-woord op de vraag: Bent u op de hoogte van de zaak Merckx? En daarmee wordt wellicht verklaard, dat deze kwestie voor Belgische ministers belangrijk genoeg was om er over in overleg te treden met Italiaanse collega's. De meeste mensen hadden het nieuws over de affaire - Merckx, zo wil de uitslag van het onderzoek, in Maastricht (32 pet.) uit de dagbla den en In Luik (34.3 pet.) en Ant werpen (42 pet.) via de radio verno men. En eenmaal geconfronteerd met het, vooral in de wielerwereld, schokkende gebeuren vond men dat in de drie steden een belangrijke zaak. Zo belangrijk zelfs, dat in Maastricht (57.6 pet.), Luik (83.9 pet,) en Antwerpen (80 pet.) er thuis tenminste enige woorden over gesproken werden en dat er in de zelfde mate op de kantoren of in de fabrieken over gediscussieerd werd. Natuurlijk ging er zich gaandeweg een mening vormen over de schuld vraag. Daarbij stelde een grote meerderheid (behalve in Luik) voor op dat de doctoren Eddy Merckx on middellijk hadden moeten waarschu wen. In dit geval is het wellicht in teressant melding te maken van een gerucht, dat vooral in medische krin gen circuleert als zouden de profes soren Carton! en Genovese, die in de ronde van Italië het onderzoek ver richtten, reeds bij de allereerste con trole van Merckx sporen van de be wuste stof in de urine hebben aange troffen, die zü, toen nog niet konden In elk geval, en dat is wel belang wekkend, weigerde in Maastricht 49.6 procent, Luik zelfs 81.1 procent en Antwerpen 42 procent aan te ne men dat Merckx zich gedrogeerd heeft. Het onderzoek, dat zich uit strekte tot de in Luik wonende Ita lianen gaf bij deze groep een percen tage van 31.1 mensen, die er van o- vertuigd waren dat Merckx geen do ping genomen heeft. Toch gelooft nog een zeker percen tage (Maastricht 30.4 pet., Luik 13.3 pet. en Antwerpen 22 pet.), dat Merckx zich inderdaad gedrogeerd heeft. Maar men houdt evenzeer re kening met het feit, dat men Merckx huiten zijn medeweten iets in zijn e- ten of drinken heeft gedaan, waar- (ADVERTENTIE) den haag (ANP) Ad de Jong i 'omedon) zal zaterdag 23 juni in ergamo deelnemen aan de interna- w?,,? atletiekwedstrijd „Citta del "lie De Steenbergenaar komt uit °f> de 100 meter. v.d. Heuvel (AVR, 400m), jces van Loon (Achilles, 1500m) en ameloes Bosman UNC, 1500m) ver- -i jnen eveneens in deze Italiaanse Plaats aan de start. Op dezelfde dag nemen Bram Was mna? (AV'23, 800m) en Ilja Keizer U. Spartaan 800 m) deel aan een «strijd in de West-Duitse plaats t -vr fsa De sociologen, die het onderzoek in de affaire Merckx hebben ver richt. v.l.n-r. mevrouw Bonis, drs. Jean Bonis, mevrouw Lameriks en drs. J. Lameriks. NEW YORK Het „Anti-Tobacco Propaganda Centre" deelt mede dat men thans het verlangen om te ro ken kwijt kan raken zonder er zich rekenschap van te geven, dank zij een tablet (Nicocortyl) dat geleide lijk de behoefte aan nicotine doet verdwijnen. Dank zij dit tablet zijn duizenden Amerikaanse, Duitse, Zwitserse en andere rokers, waaronder artsen, de finitief met roken opgehouden. Dit tablet werd getest op 95.526 ver stokte rokers, waaronder talrijke artsen. Resultaat 88.648 van hen (of tewel 92,8%) hielden op met roken na 6 tot 22 dagen. D^or geen siga retten meer te hoeven kopen be spaart men jaarlijks 750, Rokers die op hun beurt het roken zouden wilen laten, worden uitge nodigd zich rechtstreeks te richten tot het Anti-TahaV Propaganda Cen trum (Afd. 260/Y). Burc Prinsen singel 15, Postbus 123. Roosendaal N.-Br. Zij behoeven hiertoe slechts een envelop met hun naam en adres aan deze organisatie te zenden. Het is geheel gratis. ZURICH (ANP) In kringen van de internationale voetbal federatie (FIFA) hetrst grote verbazing over het besluit van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) aan de eindronden van het Olympisch voet baltoernooi in 1972 in Mlinchen slechts acht landen te laten deelne men en niet zestien zoals gebruike lijk was. Volgens de Zwitser dr. Kaeser, se cretaris-generaal van de FIFA, is tij dens het gesprek tussen het IOC en de inte. nationale sportfederaties in Lausanne steeds van zestien landen ploegen gesproken. Het bestuur van de FIFA heeft zich onmiddellijk tot het secretariaat van het IOC gewend met een verzoek om opheldering. (ADVERTENTIE) door hij positief reageerde. In Maas tricht gelooft dat 62.4 pot. in Luik 87.4 pet. on in Antwerpen 85 pet.. En bij die vaststelling koppelden de enqueteurs van het Sociologisch Instituut te Luik ook nog vragen o- ver wie dan wel Merckx deze poets gebakken kon hebben. Waren het de fanatieke Italiaanse supporters? Was het een der demonstrerende I- taliaanse (werkloze) arbeiders? Was het een persoonlijke wraakneming van een andere renner tegenover Merckx? Of werd Merckx dit aange daan dankzij een controverse tussen de verschillende merken - ploegen? In Maastricht geloofde men het meest in het feit, dat de onderlinge concurrentie - strijd tussen de fa- brieksploegen oorzaak was van de fraude tegenover Merckx, Luik ge loofde in dezelfde mogelijkheid en in het feit, dat een Italiaans suppor ter dit gedaan kon hebben. Antwer pen daarentegen nam (verrassend) aan, dat een andere renner Merckx iets in zijn drinken of eten had ge daan. De berichten in vooral de dagbla den dat Eddy Merckx, die een ge voelige jongen is, ten gevolge van de uitsluiting in de Giro volkomen in elkaar gestort zou zijn, hebben niet nagelaten invloed op de mensen in de drie steden te maken. In Maas tricht gelooft 55.2 pet., dat Merckx volledig van de kaart is, in Luik be draagt het cijfer zelfs 80.4 pet., even als in Antwerpen. De meerderheid van de ondervraagden is het er niet temin over eens, dat geen der moge lijkheden een overtuigend bewijs is van de onschuld van Merckx. Dat de uitsluiting van een wieier- vedette, waarvoor mem zoveel sym pathie koestert een onpopulaire zaak is, staat vast. De mogelijkheid, dat hij inderdaad een onsportieve en verboden daad heeft verricht door zich te drogeren, wordt volkomen naai de achterhoede verdrongen. Welkegevolgtrekki ng heeft dat nu bij de mensen in een houding tegen over de reglementen der anti-do ping wetten? Vindt men het wel noodzakelijk dat er zo'n anti-doping wet is? En werkt deze bevredigend? Het blijkt dat de affaire Merckx voor het merendeel geen verande ring heeft gebracht in de houding van de mensen in de drie steden ten aanzien van de reglementen der anti - doping wetten, hoewel daarbij geconstateerd moet worden, dat toch nog een groot percentage f Maastricht 21.6, Luik 30.1 en Ant werpen 37 procent) is gaan twijfelen aan de juistheid van de regels. Vooral in de wielermilieus wordt dikwijls de noodzakelijkheid van ■>en anti-doping wet bestreden. Men /.egt hier: „Laat de beroepsreraners toch vrij in hun doen en laten. Wat geeft het als zij, om hun beroep be ter te kumner. uitoefenen, enige op wekkende middelen nemen. Dat doen chauffeurs bijvoorbeeld toch ook". In Duitsland langs de autowegen kan men opwekkende middelen zo uit een automaat bekomen. Waarom mogen wielrenners dat dan niet? Maar deze gedachtengang wordt volgens het onderzoek, niet gedeeld doorde bevolking in de drie steden. In Luik en Antwerpen vindt maar liefst 80 pet. dat het zeer noodzake lijk is, dat er een doping-wet is. In Maastricht is 70.4 procent voor de anti - doping wet. Bijzonder interes sant is daarbij, dat de jeugd (bene den de 25 jaar) volgens het onder zoek wel bezwaren heeft tegen de wet. In Maastricht (60 pet.), in Luik (89 pet.) en in Antwerpen (72.7 pet.) zijn de jongeren van mening, dat de wet er helemaal niet behoeft te zijn, maar de mening wordt geenszins gedeeld door de leeftijdsgroep 25-45 jaar, die unaniem voor de anti - do ping wet is. Nu wordt er in het metier ook vaak gesteld: Doping is onvermijde lijk en er is inderdaad veel dat daar voor spreekt. Bijvoorbeeld e on menselijke zware opgaven, waar voor een renner zich tegenwoordig gesteld ziet. Van hen wordt ver wacht (door de fabrieken, die er gro te sommen geld voor op tafel leg gen), dat hij een maximum aan re clame oplevert. Dat houdt in, dat de moderne beroepsrenner vrijwel alle klassiekers rijdt, daarbij aan min stens twee grote etappewedstrijden en verder aan een groot aantal cri teria deelneemt. Tussendoor reist de renner door heel Europa, waarbij hij dikwijls slaapt onderweg in de auto en in elk geval zodanig fysiek en psychisch belast is, dat het grijpen naar op wekkende middelen voor de hand ligt. Op de vraag: Is doping onvermij delijk, gezien de krachtsinspanning die men van de renners verwacht? Antwoordde echter in Maastricht 49.6 pet., in Luik 63.6 pet. en in Antwerpen 54 pet., dat dit helemaal niet noodzakelijk is. Rond 30 pet. meent echter, dat het onvermijde lijk is, dat renners zich gaan droge ren. Waarbij de Italianen in Luik met 76.7 pet. een uitschieter zijn. De bemoeienis van de overheid in de strijd tegen de doping wordt goedgekeurd, hoewel met nog vrij veel tegenstand. En over de vraag of de interventie van de (Belgische) politici in de affaire-Merckx vol doende is geweest, zijn de meningen verdeeld, evenzeer als over de vraag of deze kwestie de Italiaien in een kwaad daglicht heeft ge steld. Gemiddeld 41,7 procent vindt dat de Italiaanse zaak er schade door geleden heeft. Hoezeer de zaak Merckx al het andere nieuws naar de achtergrond verdrong, wordt dui delijk bij de beantwoording van de vraag of de ondervraagde personen zich, nadat het nieuws over Merckx gepubliceerd was, nog ander belang rijk nieuws door pers, radio en t.v. gebracht konden herinneren? Het percentage, dat zich, behalve dan de zaak Merckx, niets anders meer herinnert, bedraagt in Maas tricht maar liefst 64,8 procent, in Antwerpen 64 procent en in Luik 36.4 procent. Wie de neerslag van dit onderzoek in de drie steden ervaart, ontkomt niet aan de indruk, dat deze gebeu- tenis door de bevolking in belang rijkheid indringender gebeurtenissen ais de moord op president John F. Kennedy en de reizen naar de maan benadert. De populariteit van een gevierde sportvedette verheft hem soms boven verdachtmakingen. Des ondanks verwerpt de meerderheid van de bevolking de gedachte om de renners nu maar vrij te laten in hun rush naar roem en geld. (Van onze sportredactie) LUXEMBURG Vandaag gaat de 29e Ronde van Luxemburg van start. Het is een vierdaagse etappewed strijd waaraan in totaal n prijzenbe-' drag van 337.000 Luxemburgse francs (bijna f 25.000) verbonden is, en waarvan de winnaar alleen al f 3260.- zai ontvangen. In totaal zullen de renners (8 ploegen van 8 man) on geveer 800 km, verdeeld over 6 etappes, moeten afleggen, alvorens de uiteindelijke winnaar bekend is. De etappes zijn: Ie rit van Luzem- burg naar Bettenburg over 159.9 km, waarna 's avonds een ploegentijdrit over 34,2 km in de omgeving van Bettenburg. Deze ploegentijdrit telt niet mee voor het individuele klas sement. De tweede dag brengt de renners van Bettenburig naar Eseh-sur Al- zette over een afstand van 208.6 km. Deze tweede etappe voert de renners door Mamer. De derde dag krijgen de renners dan de „Koningsrit". Van Esch-sur- Alzette naar Diekirch, een afstand van 235,2 km. Dit is niet alleen de langste maar tevens de zwaarste rit in deze Ronde. Zij voert de renners namelijk door het „Ostling Gebirge" een zeer golvend terrein. De voor gaande jaren zijn in deze rit de mees te beslissingen gevallen. Echter ook de laatste dag kan nog voor even tuele omwentelingen zorgen, want dan zullen de renners van Diekirch naar Luxemburg (139.7 km) noch twee verradelijke heuvels moeten overwinnen, nl. de „Bereldinger" en het „Kayler Plateau". Wanneer de renners weer in de hoofdstad zijn aangekomen, zullen zij in de namid dag nog een individuele tijdrit van 22 km moeten rijden. De volgende acht ploegen zullen aan deze vierdaagse Ronde van Lu xemburg deelnemen: Molteni; met o.a. Eddy Schütz (de winnaar van verleden jaar) en Pia- nelli (de Olympisch kampioen van Mexico). Bic: met de Belg Ward Seis, de Engelsman Michael Wright en de Luxemburger Johnny Schleck. Peugeot BP: met de ex-werelduur recordhouder Ferdi Bracke, onze landgenoot Gerben Karstens en een broer van Roger Pingeon, nl. René Flandria de Clerq: met Roger de Vlaeminck en Erik Leman. Frimatlc: met Willy Plankaert, Jos Mathy en de Fransman Lebaube. Caballero verschijnt aan de start met vijf Limburgers Arie den Hartog Harrie Steevens, Wim Scheepers en Jan en Hub. Harings. Daarbij vindt men ook nog Jan v. d. Horst, Gerard van Vianen en Cees Zoontjes. Willem H-Gazelle: Rik van Looy Kees Haast, Harm Ottenbros, René Pijnen, Riny Wagtmans (die zo goed reed in de Ronde van Spanje), Eef Dolman, Peter Post en Jules vander Flaas. Tenslotte start er nog de Engelse ploeg waarin met o.a. Mettcalf en de Australische baanrenner Panter. Voor 200.000,- GELSENKIRCHEN (ANP) Feijen oord is in hoge mate geïnteresseerd in Franz Hasil, de Oostenrijkse in ternational, die in het afgelopen sei zoen voor de Westduitse bundesliga Schalke '04 speelde. De Duitsers vra gen voor Hasil een bedrag van onge veer 200.000 gulden, een bedrag, dat Feijenoord schijnt te willen betalen. Over Hasils persoonlijke, financiële wensen is echter nog geen overeen stemming bereikt. Bas Paauwe, de door het Venlos© VVV ontslagen trainer, zal met in gang van het nieuwe seizoen in dienst treden bij Heerenveen. Paauwe volgt bij de Friese club Evert Theunissen op, die zelf ontslag had genomen. Nico de Bree, de doelverdediger van NEC, heeft zijn vereniging ver zocht hem op de transferlij st te plaat sen. De Bree is niet akkoord gegaan met het contract dat de Nijmeegse eredivisieclub hem voor het komen de seizoen had aangeboden. BRUGG (ANP) De eerste etaj#e van de Ronde van Zwitserland heeft weinig strijd gebracht. Op de eerste 165 km van Zürich in de richting van Brugg waren er nauwelijks ssrieuze ontsnappingspogingen. Slechts een groepje, met onder andere Godefroot, Mintjens, Perez-Frances en Momene, kwam even los van het veld. Pas vijftien kilometer voor Brugg ontsnapte een viertal dat weg bleef, namelijk Armani. Aimar, Vmi Sprin- gel en Renz. Aan de finish in Brugg, waar de voorsprong was geslonken tot krap honderd meter, sprintte de 27-jarige Italiaan het snelst. Zijn etappe-overwinning bracht hem de leiderstrui, die Kemper, als gevolg van de overwinning van zijn equipe in de ploegentijdrit van woensdag avond tijdens de eerste etappe had gedragen. Jan Janssen eindigde op de vijfde plaats. De uitslag luidt: 1 Armani (It.) 180 km in 4 uur 23 min., 2 Aimar (Fr.), 3 Van Springel (Bel.), 4 Renz (W.-Dld.), op 7 sec. 5 Janssen (Ned.), 6 Kemper (W.-Dld.), 7 Fritz (W.- Dld.), 8 Van Rijckeghem (Bel.) en vervolgens het grote peloton. DEN HAAG (ANP) De Arnhem mer Dorpmans zal morgen in ba» Feijenoord-stadion te Rotterdam tte over te spelen bekerfinale FUenoord- PSV leiden. Ook in het eerste treffen tussen beide clubs in de strijd om de voetbalbeker was Dorpmans arbtiter. De Hagenaars Bom en Van de Kroft zullen hem als grensrechter assiste ren. (ADVERTENTIE) Altijd even goed! (Van onze sportredactie) SEROOSKERKE Dat het natio nale concours-hippique in Seroosker ke in vier jaar een grote vermaard heid heeft verkregen, blijkt wei uit het feit, dat niemand minder dan Anton Ebben, Nederlands beste springruiter, voor deze wedstrijd naar Zeeland komt. „Wij beschouwen de komst van Ebben ais een erken ning van ons concours", zegt de heer Meijers, eigenaar van de manege „De Eendracht". Op het terrein van zijn manege wordt zaterdag 21 juni voor de vierde maal het concours gehou den. Voor de eerste maal heeft de heer Meijers de verantwoordelijk heid voor de organisatie van het concours echter overgedragen aan de dit jaar gevormde stichting Zeeuws Paardensport Centrum. „Het is voor de stichting makkelij ker om bij het bedrijfsleven, de pro vincie en gemeente aan te kloppen voor subsidies", aldus de heer Meij ers, die overigens nog nauw betrok ken is bij de samenstelling van de wedstrijden. Het eerste optreden van de stichting is een groot succes ge worden. De financiën voor het con cours, dat f. 12.000 gaat kosten, kwa men zonder veel moeite op tafel. Daarnaast werd reeds een garantie fonds gesticht, waaruit in de toekomst eventuele tekorten kunnen worden aangevuld. Mede door het werk van de stich ting is het gelukt om het concours dit jaar nog grootser op te zetten dan vorig jaar. In totaal staan er twaalf nummers op het programma. De meeste belangstelling zal ongetwijfeld uitgaan naar het springconcours M.A., waaraan dertien ruiters met zesen twintig paarden deelnemen. Anton Ebben begint als de grote favoriet. De ruiter uit Hilversum komt mei drie paarden Nabab Prins Ajax en de wereldberoemde Kairouan. Tot de gevaarlijke outsiders in hel deelnemersveld moeten Peter Bakker Arne Couwenberg, Annette Wester- huis en Ton Olsmeijer worden gere kend. Vooral van Couwenberg, die al junior snel naar de top klimt, word veel verwacht. Op de deelnemerslijs ontbreekt Jan Maathuis, de gevaar lijkste concurrent van Anton Ebber Hij moet op zaterdag 21 juni in West Duitsland rijden. Meijers „Wij warei eerst bang, dat er voor Ebben geer, tegenstand van formaat zou zijn nu Maathuis niet kan komen. Maar er hebben toch nog voldoende sterke ruiters ingeschreven om een interes sante strijd te garanderen." Vrqwel alle ruiters, die voor het springconcours hebben ingeschreven, komen later op de middag voor de tweede maal in actie in het jachtcon- oours. Op dit nummer zullen vooral de snelle ruiters meer kans krijgen, omdat de deelnemers alleen naar de tijd geklasseerd worden. De hindernis sen zijn voor het jachtconcours lager. Anton Ebben: ïavork Als laatste nummer voor de pauze staat de kostuumshow van Oud-Wal- cheren op het programma. Onder lei ding van mevrouw M. de Jager-de Pagter zullen een dertigtal ruiters en amazonen uit Domburg in dertien verschillende groepen Walcherse kostuums uit de jaren 1850-1940 aan het publiek tonen. Met de uitbrei ding van het programma verwachten de organisators tevens, dat de stij gende lijn in het toeschouwersaantal door zal zetten. Vorig jaar woonden ruim 2000 paar- desportliefhebbers het derde concouril aan de Rijkebuurtweg bij. Dit jaaf bouwt men langs het wedstrijdterrein 3000 zitplaatsen. Daarnaast zijn er nojJ enkele duizenden staanplaatsen. Óm het binnenkomen en het vertrekken van de toeschouwers vlot te doen ver lopen heeft de heer Meijers een ver harde weg naar het wedstrijdveld la ten aanleggen. Het volledige programma ziet er als volgt uit13.30 uur: opening door burgemeester De Kam van Veere; 1. concours voor eenspannen Hack ney's (kleine maat); 2. springconcours M.A.; 2. optreden Rotterdamse voltige- groep, stuntwerk door vier heren en één dame; 4. concours eenspannen Hackney's (grote maat); 5. dressuur- demonstratie door de 22-jarige Cor Vellenga uit Voorschoten, Nederland} dressuurkampioen 1968 en op grondl van zijn prestaties in Den Bosch uit' geroepen tot beste ruiter van het af gelopen jaar; 6. eventueel de barrage van het M.A.-concours; 7. officieud kampioenschap van Nederland voo* in Nederland geboren Hackney's Oiït de Freule Kymell Memorial; 8. kos tuumshow Oud-Walcheren; 9. con cours tweespannen Hackney's; 10, jachtconcours; 11. concours tanden! Hackney's, gespannen voor tweewie» lige rijtuigen.

de Stem | 1969 | | pagina 15