=T==H S: geen bezwaar tegen liannen voor indijkingen BURGEMEESTER: ,GEEN LAWAAI' Gedwongen rnst is goud waard voor Zoutelande VAH BEEUWUK [SCHADEVERGOEDING VOOR GEDUPEERDEN eezakjes setten! Jongen zwaar gewond bij arbeidsongeval Even uitblazen mevrouw [innen tassen van dior sperziebonen, extra fijn"? Overnachtingswacht bij Rembrandt Beter... mooier... goedkoper RFABRIEK RECHT XEL meester ERKER/ MAKER m kan gaan en ige jaren voort en vrijdag van mst van Philips L een onzer verslaggevers) -1 Personeel PZEM ZEGAM Vergaderde N.Y. Euromin geporteerd voor Amsterdam Aardbei'encocktail Werknemers aanvaarden sociaal plan Verblifa Betreurd Verbruiksmarkt zonder papieren Beierse Radio helpt toerist Nederlands grootste Woninginrichting DE STEM VAN DONDERDAG 12 JUNI 1969 en Wethouders epen gegadigden op ekking van en'telijk zwembad oen 1969. ng zo spoedig mogelijk, overeen te komen, igen te richten aan de proefmodellen kan ma- n in ontwikkeling (gag. en e.d.) is tekening lezen en ;en eerste vereiste, het ïenwerking met de con- :rd. rerkklasse V der C.A.O. oede sociale voorzienin- op korte termijn een >aar. of schriftelijk) worden de Personeelsafd. der 4 te Dordrecht ■MIDDELBURG Gedepu- jerde Staten van Zeeland heb- n de minister van Verkeer Waterstaat medegedeeld '[en bezwaren te hebben te- Ln het ontwerp tot indijking ,n buitendijkse gronden als Iderdeel van de Delta-wer- L jn je gemeente Hontenis- ien Graauw en Langendam. Ij hebben evenmin bezwaar te- W het verlenen van een conces- tot indijking zoals die door it Hulster Ambacht is aange- Lht. Deze werken zullen onder «ter tot gevolg hebben dat de Lens van Kruispolder en Van Ll van de Westerschelde zullen fciden afgesloten. De kosten van Lwerken zullen ruim 4,5 miljoen llden bedragen. Hierdoor zullen een aantal bedrij- b en particulieren worden getrof- I MIDDELBURG Door de vak- keepen van de bij de n.v. PZEM en It. ZEGAM werkzame personeels- Iden, aangesloten bij de samenwer- tnde bonden van overbeidsperso- jëel. werd in aanwezigheid van de pndsbestuurders A. v. Aalst (AB IA), H. P. M. Vaes (KABO) en J. Tnwenhuyse (NCBO) een zeer luk bezochte vergadering belegd in fc Gouden Poorte te Middelburg. (Voornaamste onderwerp van ge-1 prek vormde de problematiek rond i integratie van de rechtspositie-, [on- en salarisregelingen e.d. van it personeel van de beide per 1 ja- iiari 1970 te fuseren bedrijven. [Verder werden de leden ingelicht Ier de nog lopende besprekingen [ssen de PZEM en de bonden over sinds enige jaren in discussie Inde, gewijzigde bevorderingsbe- Dat het personeel een en ander met eer dan gewone belangstelling volg- i, bleek duidelijk uit de na de lor de heer Van Aalst gehouden toe- uaak gevolgde discussies. Spe- aal het te introduceren functieclas- fatiesysteem en ie hogere diplo- a-eisen vormden gesprekspunten, ffl bestuurszijde werd de verzeke- gegeven, dat de bonden wat dit treft hardnekkig de belangen van it personeel zullen verdedigen. fen. G.S. menen dat een aantal van hen voor schadevergoeding in aan merking komt. In totaal werden zes tien bezwaarschriften ingediend. Het bureau voor watertoerisme (waarin de A.N.W.B. en de Konink lijke Verbonden Nederlandse Water sportverenigingen samenwerken) te Amsterdam, heeft bezwaar gemaakt tegen het verloren gaan van de twee havens voor de watersport. Van deze zijde is gesuggereerd, om langs het nieuwe dijktraject een nieuwe ver vangende jachthaven aan te leggen, dan wel een deel van de nieuwe Ha ven van Walsoorden voor jachten te reserveren. G.S. achten deze bezwaren niet ge grond omdat, zo merken zij op, alle betrokkenen van stonde af (reeds in 1961 werd te Graauw een hearing gehouden) op de hoogte zijn geweest van het eerlang verdwijnen van de haventjes. Hetzelfde geldt voor de bezwaarschriften van het bestuur van de watersportvereniging „Saef- tinghe" te Paal, aldus G.S. De bezwaarschriften van de firma P. Verras (scheepswerf) achtten G.S. evenmin ontvankelijk. Zij voegden er evenwel aan toe, dat zal worden ge tracht om de hellingen met toebeho ren, het hoofdbestanddeel van het betrokken bedrijf, voorzover deze binnen de geprojecteerde werken vallen „zo mogelijk langs minnelijke weg tegen een passende vergoeding" te verwerven. De firma Gebrs. Broeekaart Jzn. te Kruispolderhaven, liet bij bezwaar schrift weten zich bij het afsluiten van de haven op verschillende wijze bedreigd te achten. De firma onder houdt eenmaal per week een beurt- dienst op Rotterdam met de „M.S. Louisa Maria" en exploiteert ter plaatse ook een graanbedrijf en een handelsbedrijf. G.S. stellen, het reëel te achten een schadevergoeding toe te kennen op basis van liquidatie omdat een even tuele verplaatsing naar de haven van Walsoorden economisch vermoede lijk niet haalbaar zal zijn. Voor wat de andere bedrijven be treft denken G.S. eveneens aan be paalde vergoedingen. Ook een aantal vissers hebben bezwaren ingediend. G.S. delen wat deze bezwaren betreft mee, dat na overleg met de vissers de gemeente Hontenisse, het Hulster Ambacht, provinciale en Rijkswater staat voor deze schepen als toekom stige thuishaven de haven van Wals oorden, oud gedeelte, wordt voorge dragen. Om dat mogelijk te maken zal ter plaatse een aanleginrichting moeten worden gebouwd. In Kruispolderhaven zal een scheepsbouw en reparatiebedrijf van de Gebrs. de Klerk N.V. worden lam gelegd. Vooruitlopend op de nood zakelijke overplaatsing, is men al overgegaan tot stichting van een tweede bedrijf te Walsoorden. Het bedrijfsgedeelte zal moeten worden gesloopt. Een in te stellen commissie zal de schadevergoeding vaststellen. Andere bezwaarschriften hebben o.m. betrekking op landbouwbedrij ven, woningen enz. In hun verslag delen G.S. nog mee, dat overleg in een werkgroep om trent waterverbetering in het gebied ten oosten van het kanaal Terneu- zenGent heeft geresulteerd in een plan tot bouw van een gemaal achter de Zeedijk, de kleine Molenpolder. Dit gemaal zal in een later stadium de gehele ontwatering van oost- Zeeuwsch-Vlaanderen verzorgen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het nieuw ge vormde petrochemische bedrijf van de n.v. „Euromin" in Rotterdam, dat ergens in Nederland een geschik te vestigingsplaats voor een nieuwe raffinaderij zoekt, is voorlopig sterk geporteerd voor Amsterdam. Er hebben kort geleden besprekin gen met de burgemeester van Am sterdam, prof. I. Samkalden, plaats gevonden, waarbij het probleem van een positieve presentatie van de be drijfsplannen aan de orde is gesteld. Na de weerstanden die in Amster dam zijn opgewekt door de plannen tot vestiging van „Progil", is het vermijden van een ongunstige indruk voor bedrijven in de petrochemische sector een belangrijk probleem ge worden, zo vernemen wij van de zij de van „Euromin". Zeeland maakt als vestigingsplaats nog altijd een kans, maar de bespre kingen die hierover tussen „Euro min" en de Zeeuwse instanties zijn gevoerd, hadden een zeer vrijblijvend karakter. Zeeland lijkt alleen een re- ele kans te maken om „Euromin" binnen zijn grenzen te krijgen, als vestiging in Amsterdam om de één of andere reden onmogelijk is. Te gen het eind van de volgende maand heeft men op dit punt zekerheid. (Van een onzer verslaggevers) VALKEN1SSE „Wij hebben in Zoutelande geen behoefte aan la waaimakende pretmogelijkheden. Een Lunapark en openhichtdansgele- genheden willen we verre van ons houden. Daarom ook zijn we niet in gegaan op een verzoek van de plaat selijke bar- en caféhouders om het sluitingsuur na 12 uur te verlengen. Dat geldt ook „uniform" voor de ander dorpen aan de Walcherse kust. /"Y,. de thee die u ser- Melange. 'Ion Melange, i van belde soorten steeds inhuisheefr. 'elange lelange TTZ1« "!t 's tegenwoordig ook niet al- c°uturier te zijn. Je moet er ft cen en ander „bij" gaan doen, het hoofd boven water te hon- -te begint met een boetiek ll('e hoek van het grote „Huis" (''e boetiek verkoop je iets "her dure en exclusieve kleren, ar Ook sjaals, sieraden, schoe- tassen. En zo kom je vanzelf 'cistassen en koffers. Ij an "'°r ziet u op de foto de "'lu' Bagages uitgevoerd in na- fleurig 11 leer. t.|'i'e"< n: s°epel handvalies, hard ,a^S' srote weekender, citybag, case' handtasje, enzovoorts. linnen en donker- De Ligne omvat 25 Een blik sperziebonen kan men ko pen voor 68 cent, maar ook voor f 1.30. Dat blijkt uit een prijsverge lijking door de Nederlandse Consu mentenbond, die de prijzen per blik, het werkelijk gewicht aan bonen en de prijs per 100 gram naast elkaar heeft gezet van 39 merken dubbele gebroken sperziebonen. Daarbij bleek dat op de blikken nog wel eens aanduidingen voorko men, die aanleiding kunnen geven tot misverstand. Onder de titel „Zo moet het niet" wordt in het juni- nummer van de Consumentengids daarover gezegd: „Zeer dunne bonen mogen, volgens een in ons land van kracht zijnde verordening, de aanduiding „extra fijn" dragen. Dat is op zichzelf dm- delfjk, maar de verwarring ontstaat als het woord „extra" in andere zin op het etiket wordt vermeld- De Consumentenbond beeldt enkele blikken af, waarop aanduidingen ais „extra kwaliteit", „dubbele sperzie bonen extra" en „extra gesorteerd" voorkomen. In al deze gevallen wordt hiermee naar de letter niet gezegd dat de bo nen zeer dun zijn. Maar de suggestie ligt er wel in." De aardbeien, die we in de groente zaken kopen komen vanwege het koude voorjaarsweer nog grotendeels uit de kassen. In de tweede helft van juni vindt echter de grootste aanvoer van de koude grond plaats en ze zul len nu dan ook wel voortdurend wat goedkoper worden. Profiteer er dan van; zet uw gezin eens een beschuit met aardbeien en suiker voor, ver werk ze in een frisse yoghurt-pudding of geef ze als exclusief toetje met sour cream en donkerbruine basterd suiker. Ook verwerkt in frisse dran ken zullen de kinderen ze zeker waar deren. Maak van 250 gram aardbeien, moes. Vermeng dit met 1 glas appelsap, het sap van Ve citroen3 lepels basterd suiker. Doe in een kom 2 dl yoghurt en schenk het aardbeienmengsel al kloppende bij de yoghurt. Koud ser veren en in glazen opdienen. Wfj zijn als gemeentebesturen tot dat besluit gekomen omdat je anders 's nachts toch weer een heen en weer gesjouw langs de kust van de ene bar naar de andere zou krijgen, met alle lawaai en gevaar van dien". De toeristen die zich na het mid dernachtelijk uur een bepaald soort amusement wensen te verschaffen, kunnen in Vlissinigen en Middelburg terecht. Hier wensen wij voor alles de rust te handhaven". Aldus de heer H. Koevoets, burge meester van de gemeente Valkenisse. waartoe ook Zoutelande behoort. Burgemeester Koevoets die de scep ter zwaait over naar bezoekersaantal gerekend 7e badplaats van Neder land ,is bepaald niet bevreesd dat het weren van „mondain" vermaak, bet toerisme aan dit kustgedeelte zou afremmen. In Zoutelande, Dishoek en Valke nisse beschouwd men de rust als het beste verkoopargument. Die rust trekt vooral families aan. Daardoor heeft zich hier een verblijfstoerisme van grote omvang ontwikkeld. Val kenisse telt thans reeds niet minder dan vijf bungalowparken. Vorig jaar bedroeg het aantal overnachtingen van vreemdelingen in Valkenisse reeds rond de 720.000. Men vertrouwt er in dit gedeelte van Walcheren op dat deze groei zich verder zal voortzetten. Burgemeester Koevoets: „Valkenisse heeft tien ki lometer strand aan zijn zuidkant, dus met zeer veel windstille dagen. Waar vind je dat in Nederland?" Dat ver trouwen in de toekomst komt ook tot uiting in het gemeentebeleid. Vol gend jaar hoopt men een begin te kunnen maken met het bouwrijp ma ken van een nieuw terrein voor zo merwoningen. Ofschoon een derge lijke „tweede woning" met de bijbe horende grond de koper altijd nog op een f 70.000 zal komen te staan, vorwacht het gemeentebestuur ook voor dit project voldoende belang stelling. Het groeiende toerisme trekt ook beleggers aan, die verwachten hier een zoet winstje te kannen maken. Zo verrijzen tot zelfs in het hart van het dorp Zoutelande apartementen- gebouwen. Burgemeester Koevoets: „Aan de ene kant zijn we daar na tuurlijk blij mee, maar aan de andere kant hebben we liever geen hoog bouw omdat daardoor het rustige dorpskarakter teveel wordt beïn vloed. Het gemeentebestuur „waakt" ook over de rust in en rond de kampeer terreinen. De exploitanten van enke le bars langs de weg van Vlissingen naar Zoutelande moeten stipt om 12 uur 's nachts de laatste klant de deur uit hebben, juist omdat deze druk bezochte etablissementen in de on middellijke nabijheid van campings zijn gelegen. Om „orde en rust" binnen de campings beter te kunnen handha ven heeft de gemeenteraad van Val kenisse dezer dagen een nieuwe kam- peerverordening vastgesteld. Met de artikelen in de hand kan de politie nu ook optreden tegen het steeds meer voorkomende verschijnsel, dat door jongens en meisjes in één en de zelfde tent wordt gekampeerd. Burgemeester Koevoets stelt zich op het standpunt dat bij het afwegen van de belangen de schaal duidelijk doorslaat in de richting van de grote groepen gasten die „rumoerig bad plaats gedoe" alleen maar hinderlijk zouden vinden en er een red-en in zouden zien otn een volgend jaar een ander oord op te zoeken. Het etiket „rust" is, zo meent men, voor Valkenisse goud waard. (Van onze correspondent) BURGSLUIS Aan boord van de zandzuiger Be- verwijk-39 van de fa. Van Hattum van Blankenvoort, werkzaam bij de deltawerken te Burgsluis, vond gis termorgen een arbeidsongeval plaats waarbij een zestienjarige leerling- dekknecht zeer ernstig gewond werd. Op het bovenste dek werden enige stalen luiken boven de machineka mer weggenomen door de machinist met behulp van de dekknecht. Op nog onverklaarbare wijze verloor de zestienjarige J. H. Vroegh uit Gor- cum hierbij zijn evenwicht, en stort te door bet reeds openliggende luik in de machinekamer. Hier kwam hij op de zeven meter lager gelegen sta len vloer terecht. Het ongeveer tachtig kilo wegende stalen luik, dat door de val van het slachtoffer uit de handen van de machinist werd getrokken viel even eens in de machinekamer, waar het op het onderlichaam van de heer Vroegh neer kwam. Zwaargewond werd hij per ambu lance overgebracht naar het Zweedse Roode Kruisziekenhuis te Zierikzee. Door de rijkspolitie te water wordt een onderzoek ingesteld naar de toe dracht van het ongeval. KROMMENIE (ANP) Een ver gadering van werknemers van de vestiging Krommenie van Thomassen en Drijver-Verblifa, heeft gisteren met een grote meerderheid het nieuwe sociale plan aanvaard. De directie van het bedrijf en de werknemersorganiaaties hadden, on der voorbehoud van goedkeuring door de leden van de werknemers organisaties, vorige week in prin cipe overeenstemming bereikt over het sociale plan voor de gevolgen van de sluiting van vestigingen in Kromenie, Utrecht, Dordrecht en Doesburg. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Een groep van 60 a 70 kunstenaars heeft zich in de Nachtwachtzaal van het Rijksmuse um in Amsterdam geïnstalleerd. Zij zeiden de zaal niet te willen verla ten voordat de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, dr. Marga Kiompé zou zijn gearri veerd. Een aanbod van de museum directie om naar de vergaderzaal te gaan waar men net zo lang zou kun nen verblijven als men wilde, des noods des nachts ook, werd niet ge accepteerd. Aan het verzoek om de zaal te ver laten waar de temperatuur steeg, hetgeen nadelig is voor de schilde rijen er moet een bepaalde ver houding tussen temperatuur en voch tigheidsgraad zijn werd geen ge volg gegeven. Er was een vertegenwoordiger van het ministerie van CRM uit Der, Haag, de heer Van Velsen gekomen, die de kunstenaars mededeelde dat minister Kiompé in antwoord op het telegram aan de besturen van de bond van beeldende kunstenaars en de federatie van beroepsvereni-gm- e,n van beeldende kunstenaars haar bereidheid tot een gesprek heeft me degedeeld. De heer Th. van Velzen, hoofd der afdeling beeldende kunsten van het ministerie van CRM, deelde na het telefoongesprek met minister Kiompé aan de bezetters namens haar mee, dat zij het bijzonder betreurt dat de kunstenaars via dit middel van be zetting haar probeerden te overreden om naar het museum te komen. Zij benadrukte in het telefoongesprek haar bereidheid om de bezetters des noods gisteravond nog op haar de partement te ontvangen. De woord voerder der kunstenaars, H. Willem- se, zei „heit is een historische uit spraak van de minister. Wij gaan hierop nu ons antwoord opstellen. Wij hebben gesteld dat wij medebe slissingsrecht willen hebben. Wij gaan nu beslissen wat de minister moet doen." (Van een onzer verslaggevers) OOSTFLAKKEE Langs de ver keersweg bij Oude Tonge is in korte tijd een zogenaamde „verbruikers- markt" ingericht, zonder dat deze on derneming beschikt over de vereiste documenten van de Kamer van Koop handel. De middenstand van Oude Tonge, die zich ongerust maakt over haar eigen toekomst, heeft zich over de nieuwe vestiging nogal opgewonden- De toom heeft zich in de dezer dagen gehouden raadsvergadering uitgestort over het hoofd van burgemeester W. M. vam der Harst van Oostflakkee, die de verbruikersmarkt met het be kende ceremonieel en een sympathiek toespraakje heeft geopend. i In de 2"aad heeft de burgemeester uitgelegd, waarom Oostflakkee niet in staat is geweest het bedrijf te weren. „Wij hebben geen bouwvergunning kunnen weigeren, omdat die verbrui kersmarkt gevestigd is in 'n vroege re kolenloods, die is opgeschilderd en inwendig aan zijn nieuwe functie is aangepast. Een verbod op grond van die Hinderwet had geen zin. Indien een gebouw eenmaal ergleins staat, dan mag het worden doorverkocht, zonder dat het gemeentebestuur dlaarop invloed kan uitoefenen. Zijn aanwezigheid als lintentonipper bij de opening van de verbruikers- markt verklaarde de burgemeester door te zeggen, dat hij het een goede gelegenheid vond om zich eens te oriënteren^ De economische rechtbank zal moe ten uitmaken of de verbruikersmarkt in overtreding is, door zaken te doen zonder de vereiste vergunningen. MüNCHEN De Beierse radio zal in de nacht van 27 op 28 juni de Deense, Belgische en Nederlandse toeristen met radio-uitzendingen in drie talen helpen hun doortocht door Beieren te vergemakkelijken. Dit werd meegedeeld door het mi nisterie van binnenlandse zaken in Bonn. (ADVERTENTIE) overtuig u Mat noten kleur saionkast 200 cm breed. Hoogglans poli deuren, nno Barindeling OïJOj" Sapeli - mahonie saionkast in hoogglans. 175 cm breed Vitrine met geslepen spiegel Beklede bestek- cno lade. Barindeling 030" Teak wandkast met verlichting 220 cm breed Barindeling. Bestek-^,» lade. T.V.-ruimte OcO Eiken wandmeubel, 220 cm breed. Verlichte bar en boekenvak. Ruimte voor T.V. Pracht afwerking Q3g - Noten stijlkast, 260 cm breed Vitrines met antiek glas. Barindeling Il4öj~ En zo nog HONDERDEN modellen wand- en servies- kasten op onze 28000 m2 verkoopruimte.' Echt rio-palissander salon meubel 325 cm breed. Zeer luxe uitvoering. Bar met spiegel en verlichting, T.V.-ruimte en mogelijkheid tot stereo-inbouw-jggg VRIJ TOEGANG, elke werkdag van 9-6 uur. 's maandags gesloten. "OUDE'BINNENWEG26-ROTTERDAM-TELEFOON 1418 00 (30LIJNEN) Rotterdam - Amsterdam - Hilversum - Tilburg - Venlo - Zutphen ISïWUBftuigi 3000 MEUBELCOllECTJES VAN REEUWUK i

de Stem | 1969 | | pagina 5