Zege De Vrieze in eindsprint Hoogerheide won in Hoogerheide GIMONDI FRAAIE ZEGE VAN RINI WAGTMANS IN ST. WILLE BRORD go gold spur Liebrechts bleek snelste sprinter )emd Drie weken vakantie 6% vakantie-toeslag jaarlijkse gratificatie cadeautjes met St. Nicolaas en Kerstmis 5-daagse werkweek uw eigen kleding voor halve prijs veel kans op promotie opname in pensioenfonds goede secundaire arbeidsvoorwaarden salaris f 1000.- per maand sterkste 'ngasMigssigwt Den Hertog superieur In 's Heerenhoek Uitslag O ja, u moet wèl kunnen verkopen, (herenconfectie en -mode) Brieven onder no. Bureau van dit blad. NU speciale aanbiedingen GESLOTEN Ronde van Italië Uitslagen Groter Uitslagen DERDE SPORTPAGINA DE STEM VAN MAANDAG 9 JUN11969 15 Jan van Bevereu ia zo langrijke doelpunt, Overath ontving in de het strafschopgebied een r Simmet. Hij liet eerst nog l zijn voet afsluiten, maar een verdediger presenleSf- n van het leer meester te is het kwaad voor Nüm- jesehied (01). De spelers iln hadden prompt hun bedwang en speelden ver- ewonnen wedstrijd. Rum vergrootten de marge nog 000 toeschouwers in hel ote Erde" beheerste Borus- ind de strijd tegen Kictes volkomen. Trimhold stelde egende minuut de suppw- .e Borussen gerust. Weist ut) en Neuberger (52e mi- ■hten de Kickers de gemade- ADVERTENTIE) (Van een onzer wielermedewerkers) 'S-HEERENHOEK Ko de Vrieze zorgde zondag voor een Zeeuwse overwinning in 's-Heerenhoek, waar de Goesenaar al eerder de bloemen tuil had veroverd. Samen met Van Dongen wist De Vrieze 20 kilometer voor het einde te ontsnappen uit een kopgroep van acht renners. Dit twee tal kon zich daarna gemakkelijk handhaven. In de eindsprint liet De Vrieze zich vakkundig lanceren en klopte Van Dongen met een paar lietslengten. Hoewel er slechts 28 renners van start gingen was het koersverloop toch wel boeiend. Daar zorgden in eerste instantie De Wilde, Van Dongen, De Jonge en de plaatselijke renner Franse voor, die al na enkele kilometers op de vlucht sloegen. Na 40 kilometer had dit kwartet een voorsprong van 50 secon- opgebouwd. Legierse gaf toen in het peloton het sein tot een tegen aanval die de voorsprong van de lei ders deed slinken tot 35 seconden, maar deze jacht werd toch niet voort gezet. Pas na 60 kilometer kwam er een serieus tegenoffensief toen Priem, Ouwerkerk, De Vrieze, Evertse en Legierse het peloton verlieten, even later gevolgd door Luppers. Na een jacht van 15 kilometer bereikten zij de, hoofdmacht, die wat later eerst De Jonge verloor, die door gebrek aan courage opgaf terwijl ook een moe gestreden Franse moest lossen. Van opgeven wilde Franse echter niet we ten en hij zette lange tijd op zijn eentje de strijd moedig voort.Met nogal flinke achterstand zou deze plaatselijke favoriet de finishlijn overschrijden, maar de grote klasse mentspremie voor die renner die de meeste keren als eerste de jurywagen passeerde was toch voor hem. In de voorste gelederen ging inmiddels De Vrieze steeds meer de juiste cadans vinden en toen deze renner zich dan ook na een krachtige demarrage los maakte uit de kopgroep kon alleen Van Dongen nog tijdig aanhaken. Snel liep dit tweetal van de rest weg dank zij een uitstekende samenwer king. Ze bleven ruim buiten schot. Bijna anderhalve minuut later voerde Wim Evertse een zestal renners over de streep terwijl het restant van het veld met grote achterstand binnen kwam. Zeventien renners reden de wedstrijd uit. Frits Hoogerheide gaat hier zegevierend over de finish in de Ronde van Hoogerheide. Ko de Vrieze: eerste plaats 1 J. de Vrieze, Goes, 110 km in 2.37.14, 2 S. van Dongen, Middelhar- nis, 3 op 1.25 W. Evertse, Zierikzee, 4 W. de Wilde, Ellewoutsdijk, 5 P. Le gierse, Den Haag, 6 C. Priem, Goes, 7 W. Luppers, Purmerend, 8 F. Ou werkerk, Rotterdam, 9 op 3.15 M. van den Klooster, Rotterdam, 10 C. Ho- genesch, Bennekom, 11A. Oosthoek, Zuidland, 12 J. Hugens, Ossendrecht, 13 F. Meijaard, Wemeldinge, 14 B. Broere, Zegge, 15 A. van Elzakker, Steenbergen, 16 B. Franse, 's-Heeren hoek, 17 E. Broeders, Dordrecht. (Van een onzer wielermedewerkers) HOOGERHEIDE Frits Hooger heide heeft zijn naam eer aangedaan. Op grootse wijze won hij de ronde van Hoogerheide. Voor het talrijke j«ublick was hij het die wilde bewij zen dat hij in West-Brabant tot de top van de amateurs behoort. De veie kilometers van Olympia's Tour en de wielerklassiekers van afgelopen week hadden hem goed gedaan. Al leen zijn zeven medevluchters van wie hij zich een tiental ronden voor het einde afscheidde werden niet op een ronde gereden. Direct na de start probeerde Bram Breur weg te komen. Twee ronden bleef hij een tiental meters voor het peloton rijden. Hierna werd hij door de grote groep onder aanvoering van Frits Hoogerheide teruggepakt. De (ADVERTENTIE) koers was nauwelijks twintig kilo meter gevorderd toen de definitieve beslissing viel. Bram Breur en Frits Hoogerheide sprongen weg uit het peloton, met dit duo gingen mee: Van Opdorp, Van Hoek, De Bruyn, Willemse, Jouvenaar, Velthuyzen en Moerman. Drie renners van de ploeg van Toyota maakten deel uit van de kopgroep. Heit was vooral aan een bijzonder actieve Bram Breur te danken dat het groepje al snel een tweehonderd meter voorsprong kreeg. Met nog zestig kilometer te rijden sprongen uit het peloton nog zes man weg: Zoons, Naaktgeboren, Van de Burgh, Van Ham, Den Beer en Geerts. Half koers had de kop groep op het zestal een voorsprong van een halve minuut en ander halve minuut op het nauwelijks reagerende peloton. Favorieten als Embrechts en Van Hasselt hadden inmiddels de koers wegens materi- aalpech moeten staken. Fel aange moedigd door het publiek vergrootte de kopgroep iedere ronde de voor sprong. Nog twintig kilometer waren te rijden toen Frits Hoogerheide het nodig vond om te bewzen dat hij de sterkste was in het hele gezelschap. Op het moment dat de koplopers aansluiting vonden bij een vijftal achterblijvers sprong hij alleen weg. Niemand uit de kopgroep kon zijn demarrage weerstaan. In amper een ronde nam hij een voorsprong op zijn medevluchters van wie Moerman en Jouvenaar waren teruggevallen. Ronde na ronde werd de voorsprong van Frits Hoogerheide groter. Op het moment dat hij zegevierend over de finish ging hadden de zes achter volgers een achterstand van iets meer dan twee minuten. De beslissing viel ongeveer half weg koers, toen nationaal kampioen op de weg Eef Dolman, die kort na de start tevergeefs had geprobeerd alleen weg te komen, en Bart Zoet uit de kopgroep ontsnapten. Zij kre gen na een ronde gezelschap van Peter Post, die als een trein naar het tweetal was toegereden. De drie vluchters trokken er hard aan en na men binnen afzienbare tijd een ron de op wat nog van het peloton res teerde. Inmiddels had Rini Wagtmans, die ziin talrijke supporters echt wel iets wilde laten zien, de achtervolging in gezet. Onder de stormachtige aan moedigingen vorderde hij gestadig. Post, Zoet en Dolman plaatsten zich beurtelings aan het hoofd van de meute, maar hun inspanningen kon den de aansluiting van Wagtmans niet verhinderen. Of leek het maar zo dat de drie koplopers de opmars van Wagtmans wilden stuiten? Al leen van Zoet valt het aan te ne men dat zijn activiteiten oprecht wa ren, want Post en Dolman zouden slechts gebaat zijn met de komst van de Wiüebrorder. Dan zou Willem II/Gazelle met drie man op kop immers op fluweel zitten, want Zoets faam als sprinter is verleden ti.id. Het was Rini Wagtmans, die ver der de dienst van Willem U/Gazelle mocht uitmaken. Toen Cor Schuu ring, die als rap spurter een gevaar vormde de hegemonie van Willem II/ Gazelle te doorbreken, en Leen Poortvliet naderden, sprong Wagt mans weg. Hij kreeg Zoet en de ge dubbelde renners Ottenbros en Hill aan zijn wiel, maar dat zou geen be zwaar blijken. In de laatste ronde ontwikkelde Wagtmans zo'n krachtsexplosie, dat Zoet al ver voor de meet kansloos was. Achteraf bleek dat Schuuring inderdaad een grote kandidaat voor <le overwinning was geweest als de kopgroep intact was gebleven. Hij (ADVERTENTIE) MANTELS MANTELCOSTUUMS COMPLETS ook met kort jasje GINNEKENSTRAAT 153 Hoek van Coothplein BREDA - TEL. 34965 's MAANDAGS DE GEHELE DAG Amateurs: 1. F. Hoogerheide, Os sendrecht, 100 kilometer in 2.20.18: 2. J. de Bruijn, Sprundel; 3. B. Breur, Nieuwe Tonge; 4. G. Velthuyzen, Maasdam; 5. C. Willemse, Hooge Zwaluwe; 6. J. van Hoek, Hooger heide; 7. A. van Opdorp, Hooger heide; 8. J. van de Burgh, Berkel; 9. op een ronde J. Zoons, Voorschoten; 10. L. Bogars, Ossendrecht; 11. K. Frijters, Zegge; 12. H. v. d. Lugt, Vlaardingen; 13. K. Fiktorie, Bergen op Zoom; 14. L. van de Wiel, Breda; 15. A. Naaktgeboren, "s-Gravendeel; 16. C. Geerts, Bavel; 17. D. van Vee- nendaal, Groningen; 18. C. den Beer, Heenvliet; 19. C. Bom, Rozenburg; 20. J. Huyps, Heerle. Nieuwelingen: 1. M. Venix, Rot terdam, 60 kilometer in 1.26.58,2; H. van Dongen, Prinsenbeek; 3. A. 'van Hoek, Dirksland; 4. A. van Gurp, Breda; 5. J. Voesenek, Prinsenbeek; 6. B. Hordijk, Rotterdam; 7. C. van Bostelen, Halsteren; 8. E. Meyle- mans, Ossendrecht; 9. F. v. d. Ende, Monster; 10. J. Akkermans, Nieuw-' Vossemeer; 11. G. van Laarhoven, Heiningen; 12. M. Remijn, Kwaden- damme; 13. J. Luysterburg, Nieuw- Vossemeer; 14. W. van Rees, Berg- Ambacht; 15. A. van de Hoek, Rot terdam. MILAAN (ANP) Op de Vigo- rellibaan in Milaan is Felice Gimon- di als winnaar gehuldigd van de Ronde van Italië. De uitsluiting van Eddy Merckx is in deze ronde van doorslaggevende betekenis geweest voor de definitieve uitslag. Dagen lang was het duel tussen de Belg en de Italiaan een opwindend gebeu ren. Maar de jonge Belg die de Ron de van Italië van een Italiaans on deronsje had kannen redden moest als gevolg van een positief uitgeval len dopingonderzoek de karavaan verlaten. Gimonidi heeft sinds het vertrek van Merekx geen serieuze bedreiging meer gevoeld. Zilioli bleek onmachtig te zijn om zijn landgenoot van de eerste plaats te verdrijven Hij ver loor op de voorlaatste dag nog zijn tweede plaats in het eindklassement aan Michelotto Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1 Gimondi 106.47.03, op 3.35 2 Mi chelotto, op 4.48 3 Zilioli, op 7.01 5 Sehiavon, op 11.54 5 Colombo op 14.01 6 Dancelli, op 20.15: 7 Moser, op 20.25 8 Mori (allen Italië), op 23.57 9 Altig (Wdl.), op 31.36 10 Bitossi (Ita.) (ADVERTENTIE) klopte namelijk zowel Dolman als Post op de streep, hoewel het ver schil met de eerste uiterst miniem was. By de nieuwelingen (40 kilometer) werd de strijd beslist in de sprint van een kopgroep van vijf man, Zuidweg, Roks, De Rooy, Steginga en Rom- bouts. Op het laatste rechte stuk leek Roks uit Rijsbergen te gaan winnen, maar vlak voor de finish zag de Rot terdammer Zuidweg nog kans met een uiterste krachtsinspanning langs hem te komen. Profs: 1 R. Wagtmans (St.-Wille- brord) 120 km in 2.59,16; 2 B. Zoet fWaarde): 3 C. Schuuring (Amster dam); 4 E. Dolman (Klimmen); 5 P. Post (Amstelveen); 6 H. Ottenbros (Hoogerheide); 7 L. Poortvliet (Dirksland); 8 N. Hill (G.B.); 9 J. v. d. Horst (Haarlem); 10 J. v. Seggelen (Budelschoot)11 M. Paul (Den Haag); 12 L. Duyndam (Monster); 12 J. Serpenti (Wijk aan Zee); 14 L. de Groot (Utrecht); 15 J. Harings (Sib be): 16 P. v. d. Lans (Scheveningen): 17 H. Steeyens (Elsloo); 18 G. Koel (Hoogerheide); 19 M. Polansky (Belg); 20 C. Haast (Rijsbergen). Nieuwelingen: 1 J. Zuidweg (Rot terdam) 40 km in 1.05,37; 2 K. Roks (Rijsbergen); 3 J. de Rooy (Hoeven); 4 G. Steginga (Rotterdam); 5 W. Rombouts (Made); 6 op 1,05 P. Kor- smit (Deventer); 7 op 1,11 A. Jansen (Westzaan); 8 M. de Haan (Krimpen a.d. IJssel); 9 J. v. Rossum (Den Haag); 10 M. Buurstede (St.-Wille- brod); 11 P. Jaspers (St.-Willebrord); 12 M. Hogervorst (Poeldijk); 13 W. v. Opzeeland (Haarlem); 14 L. Pe- truolo (Amsterdam). BLACKPOOL (ANP) Het bui tengewoon succesvolle optreden van de Nederlandse amateurwielrenners in het buitenland werd zaterdag ge accentueerd door de 23-jarige Fedor den Hertog, die een overtuigende overwinning behaalde in de Ronde van Engeland. Hij beëindigde de vijf tien etappen over in totaal 2400 kilo meter met maar liefst ruim twaalf minuten voorsprong op zijn naaste belager, Popke Oosterhof. Ook deze heeft van zich doen spre ken, want hij won niet minder dan vijf etappen en werd boxendien eerste in het puntenklassement. De eerste plaats in het ploegenklasse- ment was niet voor de Nederlanders weggelegd, daar Polen over een meer constante ploeg beschikte. Wel werd Den Hertog, die meermalen opviel door zijn scherpe koersin- zicht en weergaloze solo-acties, eer ste in het bergklassement. (Van een onzer wielermedewerkers) STANDDAARBUITEN De jaar lijkse ronde rond de kerk in Stand- daarbuiten is in een overwinning ge ëindigd van Wim Liebrechts. Hij be haalde hiermee zijn derde overwin ning van dit seizoen. Een ronde voor het einde lukte het hem met Henk Holstege een kleine voorsprong te ne men uit een kopgroep welke tot dat moment uit acht man had bestaan. In de eindsprint versloeg hij op makke lijke wijze Holstege. Hieraan vooraf hadden de toe schouwers volop kunnen genieten van het boeiende koersverloop. Di rect na de start ging Jan Damen uit Ulvenhout er alleen van door. Na tien keer als eerste over de finish te zijn gekomen liet hij zich terugvallen in het grote peloton. Het was trou wens moeilijk wegkomen op het klei ne parcours van nauwelijks één kilo meter. Na vijfendertig kilometer luk te het veertien man, met onder an dere Van Dongen, weer Damen, Maas Embregts en Holstege een voorsprong te nemen van zeventig meter. Een tiental kilometer verder werden zij weer opgeslokt door een fel jagend peioton onder aanvoering van Van Hasselt. Met nog veertig kilometer te rijden sprongen er vier renners weg. Deze vier, Adrie Wouters, Nico Ak kermans, Jan Dame en de latere win naar Wim Liebrechts, namen al snel een voorsprong van honderd meter. Deze voorsprong werd iedere ronde iets groter. Vijf kilometer verder sprongen nog vier man uit het pelo ton: Ad van Overveld, Bram Breur en de gebroeders Holstege. Twee ron den verder kreeg het viertal aanslui ting bij de koplopers. Goed samen werkend dubbelden zij veertien kilo meter voor het einde een tiental ren ners. In de eindfase lukte het Henk Hol stege en Wim Liebrechts aan de aan dacht van de andere koplopers te ont snappen. In de eindsprint toonde hij zich de duidelijke meester. Bij de nieuwelingen lukte het Cees de Jong uit Made in de laaikte ronde een veertigtal meter voorsprong te nemen. De sprint van het compacte peloton werd gewonnen door Jan Ak kermans. De zege bij de adspiranten ging naar Dekkers uit Ulvenhout. Hij was de snelste van een kopgroepje van drie man. AMATEURS: 1 W. Liebrechts (Vlaardingen) 100 kilometer in 2.27.07 2 H. Holstege (Nunspeet) 3 N. Ak kermans (Rijen) 4 A. Wouters (Zun* dert) 5 W. Holstege (Nunspeet) 6 B. Breur (Nieuwe-Tonge) 7 J. Damen (Ulvenhout) 8 A. van Overveld (Zeg ge) 9 M. van Venrooy (Heesch) 16 7. Barten (Klundert) 11 W. Luppens (Purmerend) 12 W. Watlle (Arnhem) 13 P. van de Bergh (Zegge) 14 M. Brussel 15 J. Merriënboer (Stam persgat) 16 B. Broere (Zegge) 17 J. Konings (Sprundel) 18 M. Hesemans (Rijen) 19 P. Maas (Heerle) 20 J. Huyps (Heerle). NIEUWELINGEN: 1 C. de Jong (Made) 50 kilometer in 1.16.22 2 i! Akkermans (Nieuw-Vossemeer) 3 A Deusing (Halsteren) 4 G. van Laar hoven (Heiningen) 5 C. Besems (Den Hout) 6 J. Luysterburg (Nieuw-Vos semeer) 7 L. Lanoy (Roosendaal) 8 H. Lunenburg (Roosbroek) 9 H. van Leent (Goirle) 10 J. van Riel (Don gen) 11 K. Rijsdijk (Oud-Gastel) 12 F. Boluyt (Dinteloord) 13 J. de Rooy (Hoeven) 14 H. Klep (Etten-Leur) 15 W. Berkhout (Schipluiden). ADSPIRANTEN: 1 A. Dekers (Uden- hout) 2 A. van Houwelingen (Hee- selt) 3 J. Konings (Sprundel) 4 J. Ro vers (Roosendaal) 5 J. van Abeelen (Tilburg 6 A. Kraus (Oudenbosch) 1 J. van Baal (Breda) 8 M. Rehorst (Den Haag) 9 J. Poppe (Roosendaal 10 J. Selders (Roosendaal). (Van onze sportredactie) ST. WILLEBRORD Ton Vissers, de ploeglei der van Willem II/Gazelle, zei het een ronde voor het einde van de proefkoers in St. Wille- brord bijzonder zelfverzekerd: „Wat, Wagtmans en Zoet samen op kop? Dan wint Wagtmans op één been. Van Zoet kan hij niet verliezen. Die rijdt hij tien meter uit het wiel". Wat Vissers zei en wat de duizenden langs het parcours vurig hoopten, gebeurde. Wagtmans won voor eigen publiek, zoals hij wilde. Veertig meter na hem ging Zoet over de stoeep, uitgeput, met het hoofd over het stuur gebogen. De profs bleken in deze 120 kilometer lange koers over bijzonder veel strijdlust te beschikken. Reeds direct na het begin probeerden diverse renners weg te komen. Wim Liebrechts gaat hier triomferend op de eindstreep af in de Ronde van Standdaarbuiten. Henk Holstege (links) kon hem niet meer achter halen. Kini Wagtmans gaat zegevierend over de finish in de profronde van St.-Willebrord. Na 21 kilometer kwam de eerste ontsnapping van formaat. Die leek neg meer kans van slagen te hebben, toen tien renners zich bij de koplo pers, Van der Flaes, Hill, Brouwers, Haast, Nijdam, Ottenbros, Serpenti, Van der Winden door een lekke band een ronde achterop geraakt Pijnen voegden. In het peloton zat echter nog te veel klasse om de vluchtpoging kansrijk te doen zijn. Met nog 79 ronden voor de boeg was het veld weer compleet. Niet voor lang. Het veld viel kort daarna in twee groepen uiteen.

de Stem | 1969 | | pagina 9