vijf nieuwe zeeuwse records in Juul Brassing melkte en passant een koe MARTHA WOLFF ZWOM NIEUW ZEEU WS RECORD f. 4.660,- f. 1000,- BEN JURRIAANS WON DELTA-RIT uitslagen m.-zeeland Ambitieus programma schietdistrict Zeeland Zeeuwse ploegen te sterk voor Haarlem UTRECHT HEINKENSZAND KAMPIOEN 2B Storm teisterde deelnemers Atletiek Uitslagen Zeeland Br ug Race Zondagteams Carol naar Zeelandia ZESDE SPORTPAGINA DE STEM VAN MAANDAG 9 JUNI 1969 ny.< i jm.»iinM.ijn.ni' JJIRECHT Tijdens de zes dis- iricten ontmoeting te Utrecht zijn vii( nieuwe Zeeuwse atletiekre- ords gevestigd. De verbetering van goo meter record voor heren door ïan Folfliet van A.V/56 was wel de heste prestatie. Met een zeer snelle runde in 54 seconden finishte hij in de zeer goede tijd van 1.53.6 minuten. Het oude record van 1.56.3 minuten <tond reeds op zijn naam en van Hein Lé van Dynamo. Het tweede re- Ja dat werd verbeterd was op de 400 meter horden. Harry Dost van Delta-Sport. Met zijn tijd van 54.3 seconden bleef hij 0,5 seconden on der zijn oude record. Twee estafette-ploegen van heren, .w 4 x 100 meter en de 4 x 400 „eter kwamen ook onder het be staande record. De 4 x 100 meter loeg, bestaande uit Frans Scheepers an Zeeland Sport, Hans van Straten on Schelde Sport, Wim van der Hooft van Schelde Sport en Niek flipse van A.V. '56 kwamen tot de uitstekende tijd van 44,2 seconden. De 4 x 400 meter ploeg, bestaande Uit Harrv Dost van Delta Sport, Si mon Vaickenier van Dynamo, Jan Folfliet van A.V. '56 en Jan van den Dries van Zeeland Sport, kwamen lot een tijd van 3,56,4 minuten, bet reen een verbetering van het be staande record betekent met niet minder dan 7 seconden. Jan Jansma van Zeeland Sport verbeterde zijn eigen Zeeuws record op de 1500 me ter steeple chase met 2,8 seconden lot een tijd van 4.33.0 minuten. Verder kwam Hans van Straten van Schelde Sport op de 110 meter horden heren ook tot een nieuw Zeeuws record van 15.3 seconden. Dit kan helaas niet worden erkend door teveel rugwind. Tevens bleven twee junioren beneden de bestaande records, Kees van Dalen van A.V. '56 kwam op de 1500 meter tot een tijd van 4.08.3 minuten en Trynie Smeen- ge van Dynamo kwam op de 800 me ier dames tot 2.27.4 minuten. Ook deze records kunnen niet worden er kend, omdat ze zijn geleverd in se niorenwedstrijden. Piet Vonck van R.K. H.A.V. kwam op de 5000 meter heren ook tot een uitstekende prestatie met een tijd van 14.35,4 minuten. Martha Wolft rust uit na haar recordverbetering op de 100 meter vlinderslag voor meisjes. (Van onze zwemmedewerker) HOEK Onder omstandigheden die voor zwemwedstrijden in open water bijzonder slecht waren de watertemperatuur schommelde rond de zestien graden en er stond een harde noordoostenwind werden za terdag in recreatieoord De Braakman de wedstrijden voor de Zeeuwse zwemcompetitie voortgezet. Toch kwamen liefst tien verenigingen aan de start en er waren praktisch geen afschrijvingen. Bijzonder verheugend was weer de grote deelname van de zwemclubs uit IJzendijke, Serooskerke. Teleur- (ADVERTENTIE) (Van een onzer voetbalmedewerkers) TERNEUZEN In de zaterdag- competitie van de KNVB, afdeling Zeeland, ging de restantenoprubning vertier. Toch kwam er nog een kam pioen uit de bus. Door een 40 zege op Rillnndia 2 behaalde Heinkens- zand de titel in de 2e klas B. In de promotiewedstrijd tussen de derde klas kampioenen begonnen Sluis GPC en VVemeldinge 2 goed. Eerst genoemde won van AZVV 2 met 1-3. GPC versluoeg ZSC kansloos 18-4) en VVemeldinge 2 klopte SSV (3-7). De uitslagen: 2e klas B: Heinkenszand I - Ril- landia II 4—0 (Heinkenszand kam pioen); Nieuwdorp II - Kloetinge II 3—6; Oostkapelle I - Colijnsplaatse Boys I 3—1. 3e klas D: Kloetinge IV- 's-Grav-enpolder III 40, Heinkens zand III - Borssele II (4/6) 1—5. 3e klas E: Kruiningen II - Hoedekens- kerke II 2-0, Kloetinge VI - Wolf- aartsdijk III 3—1, Krabbendijke III - Colijnsplaatse Boys III 82, Wissen- kerke II - Schore I 4—2. 3e klas F: Kapelle IV - Kruiningen III 23. Promotiewedstrijden: AZW II - Sluis I 1—3, GPC 1 - ZSC I 8—4, SSV I - VVemeldinge II 3—7. ontvangt U op de gulden af door aankoop van onze SPAARBRIEF, groot: (geen levensverzekering!) Hoe dat kan kunt U lezen in onze brochure: SPAARPLAN 71, hierin is tevens vermeld, hoe U een van onze spaarrekeningen kunt openen tegen een rente van: Het verzilveren van spaarbrie- ven en het opnemen van UW spaargeld is mogelijk in IEDERE PLAATS IN NEDERLAND Vraagt vrijblijvend en kosteloos onze uitvoerige BROCHURE SPAARBANK ENDRAMAC N.V. Weerdestein 50 Amsterdam. Postbus 7956 Tel. 020-421550. stellend was de inschrijving van Zee- lands grootste vereniging De Schelde uit Terneuzen. Dat er ondanks de weersomstan digheden nog goed gezwommen kan worden bewees Tonnie van Maris bij de jongens en Martha Wolff bij de meisjes en de dames. Tonr.ie zwom een nieuw aspirantenrecord op de 200 meter wisselslag in een tijd van 2.56.5. Martha Wolff was een klasse apart. Zij won de 200 meter wisselslag da mes, de 100 meter vrije slag dames en de 100 meter vlinderslag meisjes. Martha finishte in een tijd van 1.12.5, slechts een halve seconde bo ven haar record dat zij onlangs in het overdekte zwembad te Neunkir- chen vestigde. Op de 100 meter vlin derslag vestigde zij een niew Zeeuws record in een tijd van 1.28.8. Op de schoolslagnummers bleek De Braakman moeilijk te kloppen te zijn. Het meisje M. Dielemans zorg de op de vijftig meter meisjes onder de tien jaar voor de „gouden" plak terwijl zijn clubgenoot Adrie Weeda baas in eigen huit bleef op de hon derd meter schoolslag jongens onder de zestien jaar. Zijn tijd: 1.28.9 was onder deze om standigheden uitstekend. Bijzonder spannend was de strijd op de vijftig meter vlinderslag jon gens. Sjaak van der Hooft (De Schel de) en Wim de Kam (S.Z.V.) joegen elkaar zo op dat Van der Hooft alles nodig had om te winnen in de goede tijd van 38,9. Op de 200 meter vrije slag heren heeft men kunnen genie ten van de strijd tussen de „oude garde" en de opkomende jeugd. In de voorlaatste serie startten de lange baan specialisten Piet Schop en Tonnie van Maris. Van de Ganzen uit Goes. Piet Schop zwom een tac tische race en wist zijn clubgenoot op prachtige wijze te kloppen. Toch was zijn tijd 2.38.3 niet voldoende voor de eerste plaats. In de laatste serie vochten Ronald van Goeijen (Scheldestroom; en Karei van Weyl land (Schelde) een verbeten strijd om de hegemonie op de voet gevolgd door de Luctor heren Bram Volwerk en Frans v. Kruiningen. Maar Ronald van Goeijen nam na honderd meter zwemmen de leiding en stond deze niet meer af ondanks een geweldige eindsprint van Frans van Kruiningen. Uitslagen: 200 meter wisselslag da mes: 1 M. Wolff (SZV) in 3.14.2. 2 J. Fransoo (Luctor) in 3.24.5; 3 M. Cambier (Scheldestroom) 3.36.6. 50 meter vlinderslag jongens onder de 12 jaar: 1 R. Koppoolse Seroos kerke in 48.2. 50 meter schoolslag meisjes onder de tien jaar: 1 M. Dieleman (Braak man) in 56.4. 100 meter schoolslag jongens onder de zestien jaar: 1 A. Weeda (Braak man) in 1.28.9. 100 meter vrije slag dames: 1 M. Wolff (SZV) in 1.12.5: 2 C. Salome (Scheldestroom) in 1.19.5; 3 J. Fran- soo Luctorin 1.21.1. 100 meter wisselslag 'jongens onder de zestien jaar: 1 T. van Maris (Gan zen) in 2.56.5. 50 meter vlinderslag jongens onder de 14 jaar: 1 J. van der Hooft (Schel de) in 38.9. 100 meter vlinderslag meisjes onder de 16 jaar 1 M. Wolff (SZV) in 1.28.8. 200 meter vrije slag heren: 1 F. van Goeije (Scheldestroom) in 2.36.6. 2 P. Schop (Ganzen) 2.38.3; 3 F. van Kruiningen (Luctor) in 2.38.9. 4 x 100 meter vrijeslag estafette meisjes onder de 16 jaar: 1 SZV in 5.52.6; 2 Luctor in 6.32.6; 3 Schelde stroom 6.27.0. Na deze uitslagen heeft SZV haar leidende positie in de zwemcompetitie weer aanzienlijk versterkt. De Braak man blijft op de tweede plaats goed volgen. (Van or.ze sportredactie) GOES Voor de beste mop uit de ronde van Midden Zeeland zorgde zaterdag Smiths-Acifitrenner Juul Brussing. Na 25 minuten voor de be zemwagen te hebben gereden wei gerde hij in Serooskerke gevolg te geven aan het verzoek van de volgers in de bezemwagen te stappen. „Ik wil hier kilometers rijden. Gaan jul lie maar door. In de bezemwagen leer ik niets", was zijn commentaar. Om te bewijzen dat hij toch zijn ei gen zin zou doen stapte hij kort daar na af, sprong over een sloot en be gon in de weide tot stomme verba zing van de officials, een koe te eiken. Bij gebrek aan een beker spoot hij de melk direct iin zijn mond. Na dit korte oponthoud sprong hij weer op zijn fiets en reed door. Van de 88 gestarte renners kwa men er zaterdag maar- 33 aan de eindstreep. De ploegen van Olympia en het Belgische Lierse gingen na de eerste etappe reeds naar huis. Van het Clarijs-team kwamen twee coureurs aan: Ko Tolhoek etn Frans Kisner. De twee Middelkamp-ploe gen kregen samen een man aan de finish: Johan Westerweele. Wim de Wilde stapte na 70 km reeds van zijn fiets. Voor aanvang van de tweede etappe beloofde hij: „Als ik maar door de eerste 40 kilo meter kom dan haal ik het wel". De kopman uit de ploeg van Jo de Roo had het in de eerste rit ook al af laten weten. Het was slechts aan de aanmoedigingen van Jo de Roo te danken dat hij toen wel de finish haalde. Debutant-ploegleider Jo de Roo verlangde in het afgelopen weekend niet terug naar de fiets. Hoewel er met zjjn renners niet veel eer te be halen viel vermaakte hij zich best als ploegleider. Het scheelde overi gens Weinig of hij had de koers na een conflict met de jury moeten verlaten De wedstrijdleider hie'd hem echter in de karavaan. De Roo: „Als (Van een onzer voetbal- medewerkers) HERIKZEE Hoewei zowel het feeuwse zondag- als het zaterdagaf- Mngselftal, door enkele verhinde- 'taüen danig verzwakt, tegen de elf- ':i"en van Haarlem moesten aantre- en' w°e Zeeland beide ontmoetin- teil> die zaterdag in Zierikzee wer- gespeeld. Zeeland begon zeer onfortuinlijk in stryd tussen de beide zaterdag- 5.jgen' Want na 4 minuten wierp .Al®an. Wisse (Oostkapelle) de bal lem UI'' waardoor een der Haar- m-voorwaartsen weinig moeite had Z1ln Ploeg naar een 01 voor- 1 tl,-1® te schieten. Bovendien moesl „™!nut® tater Van Belzen Ame bic» weSens een opgelopen Kok ™- Worden vervangen door De anK ((heuwdurp) en het zag er dus rannst hoopvol voor Zeeland uit. in de u heT,eefde toen Kiel (Hoek) minuut een goede voorzet tiit'a„ "arinck (Veere) bereikte en ïchc5Ze aanval werd de gelijkmaker S& Zeeland hield het Krco, ,fn na de rust kon Van de em s-Heer Arendskerke) met voor, schot Zeeland een 21 b»t5?ror!g bezorgen, na goed voor- min,. n1 werk van Harinck. Vier do™,, er v'el de beslissing. De Mm»? n. Van de Kreeke werd Vaati 7?fntair ingevallen en Bij de JVIPVDI Kömi.4+.n 4 f) r. /n to-a.j. 'Mevo) benutte de daarvoor land stralschop om de Zee ten oorsProng tot 3l te vergro- voor het eindt eele (Borssele) dt minuten™-""8 "aar 4—1 en -pas 1 sch?A. ]™artier voor het einde stan,i „esterweele (Borssele) de min,,.zelfs n°g Haarl»n voor einde slaagde er nog in de uitslag wat draaglijker te maken (42). Al met al een verdiende Zeeuwse zege. In tegenstelling met hun wedstrijd tegen Brabant van vorige week, toonden de Zeeuwse zoiulagafdeiings- spelers een grote inzet en daarop moest Haarlem het antwoord schul dig hlüven. V an begin tot eind heeft Zeeland enthousiast voor de punten gevochten en de uiteindelijke 40 zege is zeker verdiend. Na 5 minuten loste A. Rijnberg (DFS) een mislukt schot dat voor de voeten van De Mol (Luctor) terecht kwam en deze maakte van deze on verwachte kans een dankbaar en juist gebruik (10). Na 9 minuten werd de doorgebroken A. Rijnberg gevloerd en bii zette zelf de daarvoor toegekende strafschop in een doel punt om (20). Nog voor de rust werd het 30. Trapman (Aarden- burg) schoot op doel, maar de bal ketste van de paal terug het veld in. De attente De Mol was er echter weer op tijd bij en ten derde male verdween de bal in het Haarlemse doel. Na de rust werd de eerste storm loop van de Haarlemmers netjes door de Zeeuwse verdediging opgevangen. Geleidelijk aan kwam Zeeland weer meer aan bod en na een kwartier be reikte de bal uit een dieptepass H. Gabrielse (Noormannen) en tegen zijn laag schot had de Haarlemse doelman geen verweer (40). Tot tweemaal toe moest het houtwerk Haarlem assistentie verlenen. Aan de andere kant kreeg doelman Schipper (Robur) ook een keer de hulp van Vrouwe Fortuna, want ook hier stond de lat een Haarlems succes in de weg. (Van onze sportcorrespondent) GOES Zaterdagmiddag hield het pas gevormde negende district (Zeeland) in het verband van de Koninklijke Nederlandse Scliutters- associatie e eerste vergadering in Goes. Het bleek dat zich definitief negen verenigingen hebben aange meld voor de KNSA met in totaal 273 leden. Het doel van deze ver gadering was een definitief districts- bestuur te kiezen. Voorzitter Wigard zei, dat hij er misschien de oorzaak van zou kun nen zijn dat nog niet alle Zeeuwse schietverenigingen zich bij de KNSA hadden aangesloten. Door verschil lende vertegenwoordigers werd er op aangedrongen dat ze op de eerder gekozen weg door moesten gaan om de eigen koers te kunnen bepalen. De heer Wigard echter stelde de schietsport voorop en vond dat het geen statuskwestie moest worden om perse voorzitter te willen zijn. „Sa men", stelde hij, „moeten we trachten onze sport naar boven te brengen". Deze stelling vond bijval. Er werd tot verkiezing overgegaan met als resultaat: N. van de Waal voorzitter, J. Wigard vice-voorzitter, T. Verburg secretaris, A. de Wijze penningmeester. Voorts werden ge kozen de heren Sinke, Potappel, Van de Klooster, Dekker en De Schipper. Ook werden de technische commis sies groot kaliber geweer, klein ka liber pistool en klein kaliber geweer vastgesteld. De districlsfinancieën bedragen op het ogenblik f. 583,-. Het activiteits programma werd als volgt vastge steld: een wedstrijd in provinciaal verband voor de KNSA-leden in be gin september in 's Heer Hendriks- kinderen of Wolphaartsdijk. Bij de opening van de nieuwe schietaceom- modatie te Middelburg, die waar schijnlijk in het militair hospitaal gevestigd zal zijn, open landelijke wedstrijd klein kaliber geweer en pistool. In september een districts bekerwedstrijd. De mogelijkheid tot het houden van een wedstrijd klein kaliber pis- Met hem zal ook contact worden opgenomen voor het krijgen van wa penmachtigingen zonder geldige re denen. In de gemeente Tholen in het bijzonder doen zich op het ogenblik dergelijke zaken voor. Voorts werd nog gewezen op de mogelijkheid van deelname in de sporttoto en een ver tegenwoordiging in de Zeeuwse Sportraad. (Van een onzer voetbalmedewerkers) MIDDELBURG ln het plotseling opgetreden trainersvacature bij het Middelburgse „Zeelandia" is voorzien door het aantrekken van oud.-Zee- land Sport-oefenmeester Bram Carol. Piet Weststrate, die vorige seizoen bij de Middelburgers de training ver zorgde, is als hulptrainers aangesteld bij Vlissingen. er geen wegwijzers aangebracht zijn en de coureurs rijden steeds verkeerd of zij moeten wachten voor obsta kels, dan ga ik ze helpen om terug te komen. Dat het verkeerd gaat is niet de schuld van de renners maar van de organisatie". Oud-coureur Cees Rentmeester, ploegleider van Clarijs, deed voor aanvang van de etappes goede zaken. Uit de achterbak van zijn auto ver kocht hij geruite petten, met bovenop een mooie dot. In Goes was zijn ar tikel bijna uitverkocht. Het zal waar schijnlijk niet lang meer duren of alle officials zijn gesierd met een artikel van Rentmeester. Henk Benjamins behaalde in Goes zijn derde overwinning. Eerder ze gevierde de coureur uit Hollandsche- veld in de Ronde van Midden-Ne derland en de Dorpenomloop. Benja mins vond de wedstrijd in Zeeland bijzonder zwaar: „Ik moet wennen aan de zeelucht en de wind die hier altijd staat". Peter Vonck was met zijn 16e plaats de beste Zeeuw in de eindrang schikking. Guide Paridaen verspeel de de prijs door Van Beers na zijn val te assisteren. Hij volgde hiermee het voorbeeld van Van Poecke, die in de kortste mogelijke tijd met zijn achterwiel klaar stond. Het was ech ter niet meer nodig. Van Beers ein digde de wedstrijd in de ziekenwagen. Dokter Visser van de KNWU constateerde na de val van Van Beers alleen schaafwonden. De cou reur zal tot woensdag moeten rusten. Dan- moet hij naar dokter Visser voor controle. In die tussentijd hoeft hij ■alleen pillen te nemen. „Op het laatst stond ik gewoon te brullen", zei Wim Evertse na af loop van de tweede etappe. Ondanks vier lekke banden en twee valpartijen eindigde de coureur uit Zierikzee op de 27e plaats in deze Ronde. „Na de eerste valpartij hebben wij lang gejaagd om weer terug te komen. Toen wij na al onze moeite bij Sou burg nog eens opgehouden werden door een paard en wagen wilde ik eerst afstappen. Ik heb het toch niet gedaan en wij zijn later weer bijgekomen", aldus Evertse. (Van onze sportcorrespondent WOLPHAARTSDIJK De deel nemers van de „Zeeland Brug Race", die dit jaar voor de eerste maal weid georganiseerd door watersportvereni ging Noord-Beveland in samenwer king met de watersportvereniging Wolphaartsdijk, hebben het niet ge makkelijk gehad. Zaterdag werden de officieel gemeten zeilschepen in de ROC-klasse tijdens een race op de Noordzee en de Oosterschelde over 39 mijl geconfronteerd met een vliegen de storm met een windkracht van 8 tot 9 Beaufort. Aan het einde van de bijna veertien uur durende race tijdens de eerste dag bleken slechts enkele schepen de race uitgevaren te hebben. Dat waren o.m. de Sea Star- met schipper W. de Klerk uit Hansweert, die als eerste binnenkwam en zo 12.130 punten verzamelde, de Polka met aan het roer W. Kesteloo uit Nieuwerkerk als tweede 12.311 pun ten en de Halcyon met stuurvrouwe mej. A. Koppejan uit Kloetinge (13.245 punten). Zo slecht als het weer de eerste dag was, zo ideaal was het zondag, de tweede dag van de race om de Zee-landbrug bokaal. Ditmaal ging de race over 22 mijl uitgezet op Noord zee en Oosterschelde. Ook ditmaal ging de strijd weer tussen de twee enige rivalen die in vrijwel iedere race dicht bij elkaar liggen, schippers W. Kesteloo en W. de Klerk. Het tweede deel van de race bracht een overwinning van Kesteloo die zo op sportieve wijze revanche nam. Na afloop bleek het totale tijdsver schil over twee races over een totaal van 61 mijl slechts elf seconden te bedragen. Na afloop kreeg stuurman W. de Klerk die als eerste in de algemene rangschikking na twee races eindigde, uit handen van de heer M. J. van Peelen, president commissaris van de provinciale Zeeuwse Brug Maatschap pij de Zeelandbrug bokaal. Hij behaalde in totaal 25.810 pnt. Tweede werd W. Kesteloo met 25.821 pnt., en derde mej. A. Koppejan met 28.903 pnt. Zij waren de enigen die beide races uitgevaren hebben. Frans van Turenhout (links), directeur sportif van de Trico-Nobleploeg, neemt de beker voor de beste Zeeuwse renner in naam van Peter Vonck in ontvangst. tooi wordt onderzocht evenals een wedstrijd 100 meter geweer. Van ok tober tot april zal een districtscom petitie gehouden worden met in het begin van '69 ter afsluiting de dis- trietskampioenschappen. De win naars van deze kampioenschappen zullen woerden uitgezonden naar de landelijke kampioenschappen voor rekening van het district. Alle wed strijden zullen worden verschoten op 5 model KNSA, hetgeen een wijzi ging en verzwaring van het schiet- programma betekent. Voorts zal het onderzoek worden ingesteld naar de kwaliteiten van de diverse schietaccommodalies waarbij tevens zal worden nagegaan in hoe verre het districtsbestuur aan ver betering hiervan nWdewerking zal kunnen verlenen. Voor de banen die in de bestemmingsplannen vallen en waarvan men onteigening of iets der- gelijks kan verwachten zal contact rT rnrmrn met een juridisch adviseur van de VOLHARDING: TITEL KNSA, mr. Boers, worden opgeno men. (Van een onzer voetbal- medewerkers) TERNEUZEN Het enige wapen feit van belang in de zondagrompeti- tie van de KNVB, afdeling Zeeland, is de 23 zege van Volharding in de beslissingswedstrijd tegen RCS 3, waardoor de ploeg uit Ovezande kampioen is geworden. De overige uitslagen waren: Res. Ie klas: Middelburg 4 - Oost- burg 2 71; Renesse 2 - Vlissingen 4 3—8. 2e klas B: Kwadendamme 1 - 's- Heer Arendskerke 3 11; Cortgene 1 - Hahsw. Boys 2 07; Kruiningen 1 - Luctor 2 14; Zonnemaire 1 - Zierikzee 3 90, 3e klas C: Zeeland Sport 4 - Vol harding 2 42: Zeelandia 3 - Zeelan dia 4 uitg.: Noormannen 2 - Patrij zen 2 5—0: Robur 2 - Luctor 3 uitg. 3e klas D: Robur 3 - Zonnemaire 2 uitg.; Cortgene 2 - Hansw. Boys 3 3—4; Kwadendamme 2 - Dreischor 2 0—3. Beslissingswedstrijden. Res. Ie klas: HW 2 - Terneuzen 3 uitg. 3e klas D: RCS 3 - Volharding 1 33 (Volharding kampioen). (Van een onzer wielermedewerkers) GOES De Delta-rit voor nieu welingen, dit jaar in twee etappes verreden, kreeg met de finish in zicht een verrassende ontknoping. De winnaar van de eerste dag, C. Hoven, die toen drie seconden winst had genomen bevond zich in de kop groep van twaalf man, die in Goes binnenstormde. Op cén kilometer van de aankomst, toen Hoven dus de beste kansen had op de eindzege werden ai deze illusies aan diggelen gesmeten; de Drent raakte in één der bochten een trottoirband en kwam ten val. Een zeer teleurge stelde Hoven kon na afloop geen dui delijke verklaring geven van dit fa tale moment. De 17-jarieg Jurriaans, die zich de' vorige dag tweede had geklasseerd werd nu afgetekend eerste in de tweede etappe en incasseerde dus de eindzege. Reeds enkele kilometers na het vertrek in Middelburg ontstond een kopgroep van veertien man die op de Veerse Dam al 20 seconden voor sprong had genomen. Het veld van 88 man wa toen al in zes pelotons verdeeld. Toine van de Bunder die ui de tweede groep was beland deed enkele malen een vergeefse poging zich nog bij de kopgroep te voegen. Met Van de Bragt, Ter Harmsel en de Waart behoorde Van de Bunder toen al tot de geklopten. Bij Kortgene, na 35 kilometer, be droeg de voorsprong van de kop groep al 1 minuut. Na Colijnsplaat toen men de wind in de rug kreeg liep de snelheid op tot 50 km per uur. Inmiddels had de hoofdmacht twee man verloren: Leijten e-n Van der Hoek. Even na Kats lanceerde Cees Bal rijn eerste serieuze sprong om weg te komen. Later zouden er meer volgen die echter steeds geen effect kregen omdat twee favorieten voor de eindzege Van Hoven en Jurriaans steeds attent reageerden. Vooral Van Hoven maakte een ster ke indruk. Door zijn toedoen kreeg Bal, die na VVemeldinge, op circa 10 kilome ter van de aankomst was ontsnapt en een paar honderd meter voor sprong had genomen, geen kans de ze solo met succes te bekronen. In de resterende kilometers toen Bal nog een paar keer was gesprongen waren het opnieuw Van Hoven en Jurriaans die deze poging hadden verijdeld. Jurriaans won de eindsprint van de kopgroep tenslotte gedecideerd. Uitslag 2e etappe Middelburg-Goes 75 km: 1 B. Jurriaans in 1.49.04, 2 M. Re- mijn, 3 C. Bal, 4 H. van Dongen, 5 G. Kneteman, 6 D. Helmerhorst, 7 P. Remijn, 8 H. van Groezen, 9 F. van Katwijk, 10 L. Booze, 11 op 14 sec. J. Klomp, 12 G. Hoven, 13 op 4.46 C. v. d. Bragt, 14 A. v. d. Hoek, 15 P. Udding. Totaaluitstag: 1 B. Jurriaans, De Bataaf, in 3.11.22: 2 M. Remjjn, Middelkamp A; 3 C. Bal, Middel kamp A; 4 H. van Dongen, Spor tief: 5 D. Helmerhórst. De Bataaf; 6 P. Remijn, Middelkamp B; 7 H. van Groezen, De Jonge Renner; 8 F. van Katwijk, Siebengewald; 9 L. Booze, Delta; 10 op 17 seconden G. Hoven De Meteoor; 11 op 37 sec. J. Klop, J. van Arckel; 12 op 1 min. 5 sec. G. Kneteman, De Germaan; 13 op 4 min. C. v. d. Bragt, Hoeksche Renners: 14 A. v. d. Hoek, Feije- noord; 15 T. Udding, De Meteoor. Ploegenklassement: 1 Middelkamp A, 2 De Bataaf, 3 Middelkamp B, 4 De Meteoor, 5 Hoeksche Renners. TWEEDE ETAPPE: 1. H. Benjamins, Caballero, 4.11.54; 2. S. v. d. Burg, Smith-Acifit; 3. P. Vonck, Tricot-Noble; 4. R. Cornelis- se, Vredestein; 5. P. v. Stralen, Bar Oase; 6, A. Duyker, Bar Oase; 7. P. v. d. Donck, Smith-Acifit; 8. F. Hoogerheide, Toyota; 9. R. Schnij- der, Caballero; 10. E. Diepenveen, Caballero; 11. M. Bertou, Bar Oase; 12. P. Legierse, Smith-Acifit; 13. K. Koeken, Vredestein; 14. W. Evertse, Caballero; 15. S. Smit, Skol II; 16. G. Cael, België; 17. J. Aldershof, Caballero; 18. G. Leliaart, Smith- Acifit; 19. J. v. Driel, Skol II; 20. C. Frijters, Toyota; 23. J. Wester weele, Middelkamp A; 26. Th. v. Pouke, Tricot-Noble; 27. G. Pari daen, Tricot-Noble; 29. F. Kisner, Clarijs; 30. J. v. Hoek, Toyota; 32. J. de Vrieze, Tricot-Noble; 33. J. Tolhoek, Clarijs. PLOEGENKL AS SEMENT 1. Caballero 12-37-13; 2. Smith-Acifit 12-37-13; 3. Oase Axel 12-37-13; 4. Kortwijk; 5. Skol II; 6. Tricot-Noble- EINDSTAND: I. H. Benjamins, Caballero; 2. P. v. d. Donck, Smith-Acifit; 3. R. Snij der, Caballero; 4. F. Hoogerheide, Toyota; 5. G. Koeken, Vredestein; 6. P. Legierse, Smith-Acifit; 7. S. v. d. Burg, Smith-Acifit; 8. R. Corne- lisse, Vredestein; 9. P. v. Stralen, Oase; 10. G. Leliaart, Smith-Acifit; II. E. Diepenveen, Caballero; 12. J. Aldershof, Caballero; 13. M. Bertou, Oase; 14. C. Freyters, Toyota; 15. W. Derijkere, Kortrijk; 16. P. Vonk, Tricot-Noble; 17. C. Smit, Skol n; 18. G. Paridaen, Tricot-Noble; 19. A. Duyker, Oase; 20. G. Cael, Kortrijk; 24. Th. van Poecke, Tricot-Noble; 25. K. Tolhoek, Clarijs; 26. K. de Vrieze, Tricot-Noble; 27. W. Evertse, Caballero; 31. J. v. Hoek, Toyota; 32. J. Westerweel, Middelkamp A; 33. F. Kisner, Clarijs. ALGEMEEN PLOEGENKLAS SEMENT: 1. Smith-Acifit 24-59-10; 2. Caballero 24-59-25; 3. Tricot-Noble 25-16-05; 4. Oase; 5. Toyota; 6. Skol II; 7. Kortwjjk.

de Stem | 1969 | | pagina 13