ROD LAVER: „M'N OPVOLGERS MOETEN NOG EVEN WACHTEN" BEEKJE BERGEN Sneeuw teisterde renners in Italië Middelburg heeft een kans op finaleplaats Zwakke Zeeuwse bezetting ploegen e zei er ook weei hetzelfde was? PSV-Sparta opnieuw in Tilburg =3305 I fSorge ïa!,963 ,ondertekende Rodney Mijn geld is goed belegd Teleurgesteld „Open tennis" Laver klopte Okker OOSTENRIJK ENGELAND HUBREGTSE TRAINER VAN JEUGDSE1ECTIE Ik heb Merckx gedrogeerd' King Com Stenige dat u weggooit, is de verpakking Pintje bier Erkend ETAPPE GESTAAKT DISTRICTENTOERNOOI ATLETIEK •in u zich veilig voelt el zit; lage onder- i, gering benzine- ele technische ver en in model 1969; de prijs? fantas tisch laag! v.a. 4 - PARKET vloerenbedrijf '™CenTaSarlijkstalshiimet I sprongen" ge,eideliik maar met Onaangenaam Goede indruk Anonieme brief: .16 <4480: incl. BTW f.4995.20 tel. 01640-6285 CLINGE' destad 24, tel. 01170-2679 JE: VAN DER KUIJL, Zand- 01150-2321. ÏDEKKING VOOR IEDEREEN v.a. 22,— p, m i Va -8-22 mm. v.a. 28.— p. OPGELEVERD INCL. B.T.W ne vrijblijvend alle inlichtingen 31 - BREDA - TEL. 309" 17 DE STEAA VAN VRIJDAG 6 JUNI 1969 21 (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Even voorstellen: Rodney George Laver, knokig regent van 's werelds tennis-elite. Groot, maar toch nauwelijks een meter zeventig. Vriendelijk, maar toch boosaar dig, wat voornamelijk wordt veroorzaakt door zijn koude, bleek blauwe ogen, die hem de blik verschaffen van een be zorgde kemphaan. Met zijn harde, tanige gezicht en stugge rood-blonde haar heeft hij meer weg van een welgestelde Au stralische boer dan van de magische tennisspeler. Bewijs van zijn ongelofelijk krachtige veelzijdigheid: Rod „Boeket" Laver is met de legen darische Donald Budge de enige, die het groot slam (de enkelspel- titels van Australië, Frankrijk, Wimbledon en Amerika) onder liet chapiter heldendaden in zijn gouden boek heeft bijgeschreven. Bod Laver meldde zich in dat zelfde jaar 1962 aan als lid van de vaag omschreven uitverkoren I groep spelers, die de „onvergan- kelijken" genoemd worden, door aog eens twee hoofdprijzen te veroveren. ?5 Is Rod Laver waarlijk het opper hoofd van de tennisgroten? Het is onmogelijk een deugdelijk vergelijk te trekken tussen spelers van ver schillende generaties. Iemand „on vergankelijkheid" aanmeten is een hedriegelijke zaak, omdat tennis nu eenmaal geen vergelijkende statis tieken heeft. Het enige kriterium dat wel stand houdt, is de overheersing in een bepaald tijdvak. In die termen gesproken heeft Rod Laver recht op die claim. Zoals een Pancho Gonza lez in de jaren vijftig, als Jack Kra mer in de veertiger jaren, als Ells worth Vines, Fred Perry en Don Rud- ge die van 1930 tot 1940 overheersten, en als de drie Franse musketiers Henri Cochet, Rene Lacoste en Jean Borotha in de „roaring twenties", als Bill Tilden pal na en Sir Norman Brookes direct voor de eerste we reldoorlog. De enige test van de grootheid van een sportman is de bekwaamheid om loven zijn tijdgenoten uit te rijzen en daarvan heeft The Rocket zijn handelsnaam een verbluffend be wijs geleverd. „Ik zou willen", ont hult Rod Laver nu „dat er een machi ne was. die een wedstrijd kon arran geren tussen mij en Jack Kramer en dan alle twee in ons piekjaar. Mensen kinderen, wat een ontmoeting zou dat zijn". In zijn hotelkamer in het Amster damse Apollohotel (Rod Laver heeft op ziin vijfendertig weken durende reis over de globe ook Nederland even aangedaan) verdwijnt plotseling de nerveuze boosaardigheid, die hem in zijn acties zo onderscheiden. Dan is Rod Laver meer een plaatje uit een handboek voor padvinders: verlegen, beschaafd, eerlijk, netjes en vrien delijk. Tony Roche, doorgewinterd clan- lid van Lamar Hunts World Cham pions Tennis, omschrijft The Rocket als volgt: „Hij is een typische Aus sie, die van een pintje bier houdt net de jongens. Ik heb hem pas de laatste jaren door en door leren ken- "en> usar hij is nog steeds de ke rel die ik me herinner van de dagen, dat ik nog een junior was. Dat hij een kampioen is heeft niet aan zijn ma- ke-up veranderd." En Marty Riessen, boezemvriend 'an Tom Okker: „Rod heeft niets de wildheid van Pancho Gonza- «z. noch iets van de bijna schuwe verlegenheid van Ken Rosewall, die «aar zijn voeten staart als hij iemand jeett verslagen, alsof hij zich wil t»i i®en voor zün vakman- Map. Rod Laver lijkt in feite hele- E M,e',°P een kampioen, zeker uiten de baan niet. Hij treedt nooit !Ee. ™orgrond- Zo'n houding ver wacht je eigenlijk niet. Zijn optre- ffl is wat terughoudend. Maar als 1moet spelen, lijkt het of hij een "her pak heeft aangetrokken. Óp de u ?n0rrn agressief. tmJüY .Iüessen: ..Wat mij zo im- Ert' is zijn snelheid. Ik heb te en hem gespeeld op Wimbledon en sdw.E-1 ?geles en waarschijnlijk leven ïu ,1 de wedstrijd van mijn de tv' ,r ke game weer worstél- verreirt Problemen, omdat hij zo die Als de weerlicht. Met Om it, D tas* hii iedereen aan. ie tnni.n kosewaH te verslaan moet slit rJT- watervl«g zijn. Snelheid ai, ln staat zich te herstellen ver1 ln moe'Uikheden zit. Rod La- taie„Er' was biina achttien toen hij uitwrE erkend- In !956 werd 4e KT" om met de Austra- iers(e !ür ,ïa.mpi0e» Bob Mark zijn reikt» r£re' ucht te maken. Hij be- don L ?J?niorfinale van Wimble- niaar reiktl Van Ron Holmberg, «verwin!? een 'aar 'ater door een te'getelü!?i op de inmiddels naar de ford. I6'd verdwenen Chris Craw- I '"'rilen v"e, me sterker en beter ^La'vJrei^ntwdnta£ste iaar haalde I"1 binnen-2we?rste ,belangrijke ti- I Australië ir kampioenschap van Izijn gro„,ienJaar later bereikte hij 1 1962 inca? ldeaal: Wimbledon. In I m hieln Amt i het groot slam "laai aan aür.ie voor de zoveelste kamer seleri,?VlSCfR' Het door Jack 'Hihnni? Profcircus zocht juist SInieuw nummer! l( 1 §0 dollars. voor .«a.s.cv G "ie WW llUlilIIlCi. If5n Ken T) pvadende amateurs wa- Jweest aosewal] en Lew Hoad ge- I Dnnn Paver het Drnfpnr,t„o„v |d*tig maanden66" garanties°m voor 11"he' White profdebuut I e&n Lew uP iy stadlum in Sidney I bew Hoad, toen 28 jaar. Laver won de eerste set met 8-6 maar de professioneel gepolijste Hoad liep speels weg 6-8, 6-4, 6-3, 6-4. Lew Hoad over die periode: ,.Het verhaal van Rod als amateur en Rod als prof is de ontdekking, dat er een wereld deel tussen een speler ligt. Rod had grote aanleg als amateur, omdat hij altijd een goede slag had, leergierig was en ook snel leerde, maar hij had nog te veel zwakheden om zich in een jaar als prof te kunnen waarma ken". Rod Laver: „Ik was diep teleurge steld. Maar bovendien nog te trots om dat te laten merken. Ik dacht, dat ik er al was. Als amateur hoefde ik me in de eerste rondes nooit in te spannen. Dat gebru de pas in de finale. Maar als pref leek het alsof ik alleen maar finales speelde. De wedstrijd tegen Hoad eindigde om middernacht en nog geen zes uur la ter moest ik weer spelen, nu tegen Ken Rosewall, die zonder inspanning won 6-3, 6-3, 6-1. De hele maand was een ramp, de ene avond tegen Hoad, de andere tegen Rosewall. Ik verloor elf van de der tien wedstrijden van Lew en alle acht van Ken. Zo stevig verliezen was voor iedereen volkomen onverwacht, maar voor mij ook voortdurend demoralise rend. Die groot slam had me over moedig gemaakt. Ik was er nog lang niet. Van de vijf toernooien won ik er maar een en dat had ik niet eens mogen winnen, omdat ik verslagen was door John Newcombe en Tony Roche en dat waren nog kinderen". In de jaren die volgden, toen Rod Laver Ken Rosewall kneedbaar had gemaakt en Pancho Gonzales nog een laatste triomf had gegund, begon het echte tijdperk „Rocket" Laver. Rod Laver over Ken Rosewall: „Als Ken mlijn service had gehad en mijn foundstrokes zou hii de mooiste ten nisser zijn'. Rod Laver over Pancho Gonzales: Pancho en ik stonden in een finale in New York City. We speelden vol gens het best of five system. Ik hah de leiding in de derde set met 5-4. Plotseling rende Pancho naar de Umpire en zei dat ik te snel ser veerde. Ik werd doodsbleek en mijn ogen rolden haast uit hun kassen. Ik wist namelijk, dat Pancho altijd pro beert iemand uit zijn spel te halen door hem vals te beschuldigen. On recht kon ik echter toen bijzonder moeilijk verdragen. Toen we na een half nur wisselden van helft heb ik tegen Pancho gezegd dat hij al mijn services krijgen kon zoals hij ze heb ben wilde maar niet met zijn racket. Woest was ik. Zo was Pancho. Hij gebruikte zelfs tracks om te kunnen winnen". Toen het proftennis op de golven van grootscheepse reclamecampagnes voortrolde, maar in de ogen van in spektakel geïnteresseerd publiek aan trekkingskracht verloor, redde het „open tennis" Rod Laver. Anders zou Rocket Laver net zoals Rosewall voor hem zijn grootheid bereikt hebben in de vergetelheid. Rod Laver schoot op het juiste moment uit de grond toen het open tennis de sport weer vitaal maakte. „De mogelijkheden zijn thans plot seling enorm groot. Ik heb me altijd ten doel gesteld het slam ook eens als prof te winnen. Dit is mijn kans. Ik hoop dat ik in ieder geval in alle vier toernooien kan uitkomen". Rod Laver, die vorig jaar voor 500.000 dollars een verbintenis aan ging met de touring-group van Gor ge McCall zal straks Wimbledon, waar hij zijn titel moet verdedigen met een groot probleem beginnen. Zijn macht dreigt door het driemanschap Okker- Roche-Newcombe in te krimpen. De drie gegadigden voor zijn troon over leggen een staatsgreep. Toen Rod La ver na de titels op de open tournooien van Zuid-Afrika en Australië temid den van onrustige berichten over een tennis-elleboog even uit het zicht ver dween, leek zijn einde nabij. Maar hij bleek ook nadien nog steeds de oude toverkracht te kunnen opbrengen. „Het leven begint niet bij dertig maar het houdt er ook niet op", filo sofeert hij. Okker-Newcombe en Ro che zullen moeten wachten tot ik zelf stilsta, want uitstappen doe ik niet". Waar staat Rod Laver nu? Lance Tingay, Brits sportjournalist, wiens ranglijsten min of meer als offici eel worden aanvaard, noemt: Budge, Tilden, Kramer, Vines en Laver de topspelers in geen speciale volgorde. Jean Borotra: „Hij is keizerlijk". Ken Rosewall: „Hij is exceptioneel, or thodox. Hij is iemand, die niet te imi teren is". Rod Laver zelf tenslotte: „Ik Heb mijn geld goed geïnvesteerd thii bouwt momenteel met Rose wall, Stolle en Emerson een ho tel van een miljoen in Brisbane) en waarom zou ik nog niet meer Teld proberen te verdienen als ik voel dat het nog gaat. De kroon pretendenten zullen nog even moeten wachten". Rod Laver: „Waarom zou ik nog niet meer geld proberen te verdienen als ik voel dat het nog gaat". (Van onze speciale verslaggever) PARIJS Dat Rod Laver nog niet van plan is de hegemonie in de ten niswereld over te geven bewees hij gisteren in de halve finale van het open Franse tenniskampioenschap. Laver versloeg Tom Okker een van zijn naaste concurrenten in vier sets: 4-6 6-0 6-2 en 6-4. Een goed idee voor morgen ONTSPANNINGSPARADUS tussen Hilvarenbeek en Tilburg Vergeet niet het safari-leeuwenpark van deBeekse Bergen te bezoeken. FIERA Dl PRIMIERO (ANP) De 21ste etappe van de Ronde van Italië, de eerste grote rit in de Dolo mieten, heeft geen winnaar opgele verd. Wegens hevige sneeuwstormen besloot de jury de rit van Trente naar Marmolada na 104 kilometer te neutraliseren. Het algemeen klasse ment blijft daardoor ongewijzigd. Voordat de leiding besloot de etap pe af te breken, had zich reeds een incident voorgedaan. Kort na de start weigerde het gehele veld verder te rijden wegens het slechte wegdek. Na lange discussies werd besloten het parcours te wijzigen. Toen de hevige regenbuien overgingen in sneeuwstormen, bleek dit niet meer nodig. Joop Zoetemelk heeft gisteren de zesde etappe van de Ronde van Oos- (Van onze sporrtedactie) MIDDELBURG Middelburg en Roermond gaan zondag in Limburg uitmaken wie er serieus aan een fi naleplaats in het toernooi om het amateurvoetbalkampioenschap van Nederland kan gaan denken. Nu de Musschen op de helft van de nacom- petitie nog steeds zonder winstpun ten zitten, gaat het spel om de eer ste plaats in de poule theoretisch al leen nog tussen Middelburg en Roer mond. Als de teams zondag de gras mat betreden zullen zij geen onbe kende tegenstanders tegenover zich vinden. Zowel Roermond - trainer André Stoffels als Piet Lindenberg (Middelburg) hebben de afgelopen weken eikaars ploegen aan het werk kunnen zien. Het ligt voor de hand dat de strategie voor een belangrijk gedeelte bepaald zal worden door de kennis die Lindenberg en Stoffels in de eerste wedstrijden hebben opge daan. Ongetwijfeld zaj Middelburg zon dag wat zelfverzekerder spelen. Af gelopen zaterdag hebben de spelers zichzelf overwonnen door het ster ke De Musschen in een goede wed strijd onder de duim te houden. De slechte wedstrijd tegen UNA kan nu weer vergeten worden. De Middel burgers hebben tegen De Musschen zelf kunnen constateren dat de vorm en daarmee de kans op een finale plaats, er nog steeds is. Een onaangenaam feit waar trai ner Piet Lindenberg steedr meer rekening mee moet houden is het toe nemende aantal blessures bij de Mid delburgers. Op het ogenblik verkeert de oefenmeester over de conditie van maar liefst vijf spelers in het onzekere. Jules Vogel en Wim de Vos kampen nog steeds met een onwilli ge knie, terwijl Wim Groenewegen zich aan zijn lies verwondde. Het is nog niet bekend of hij zondag mee kan spelen. Dat geldt ook voor Leo van Liere, die zaterdag met een geblesseerde rechtervoet het veld verliet. Tenslotte Arie Delmotte, die in Roermond, ondanks zijn nog steeds niet helemaal genezen dijbeenbles sure, we] van de partij zal zijn. Al met al voldoende om Piet Lin denberg bij het geven van een prog nose het voorhoofd te doen fronsen. „Het zal voor ons in ieder geval geen gemakkelijke wedstrijd worden. Dit seizoen hebben wij het uit steeds zwaar gehad", aldus Lindenberg die Roermond zeker niet onderschat. „Roermond is moeilijk te vergelijken met De Musschen. Het speelt een an der soort voetbal. Veel langer en met meer pit. De Musschen maakte de fout soms te mooi voetbal te willen spelen". De meest opvallende speler in Roermond vindt Lindenberg oud-se- mi-prof Sleeven. Zijn naam val ook als André Stoffels de steunpilaren in zijn Roermondse ploeg opnoemt. Behalve half-speler Sleeven zijn er in de Roermondse formatie geen uit blinkers. Zelfs de vier voorhoedespe lers, Van Keeken, Engelen, Seegers en Van Wijk, geven elkaar wat doel punten maken betreft, weinig toe. Het is echter de vraag of dit viertal zondag compleet zal zijn. De enige geblesseerde bij Roermond is name lijk Van Wijk. Middelburg heeft bij trainer Stoffels dit jaar voor 't eerst bij Roermond 'n goede indruk achtergelaten: „Ik heb tijdens de competitie meerdere ma len geboord dat Middelburg uit vorm zou zijn. Zaterdag heb ik ech ter met eigen ogen gezien dat het niet waar is. Overigens geloof ik dat Piet Lindenberg nog meer pijlen op zijn boog heeft. Tegen De Mus schen stond Delmotte zelfs niet op zijn eigen plaats, terwijl een goede kracht als Rijn reserve stond". Evenals De Musschen speelt Roer mond voor de eerste maal een na- competitie. Hoewel het team een zware competitie achter de rug heeft pas in de laatste wedstrijd werd het kampioen door een gelijk spel tegen MKC heerst er in Roermond geen voetbalmoeheid. A. Gijsen, se cretaris van de vereniging schrijft dat voornamelijk toe aan de routine van de spelers. Maar liefst vier voet ballers uit het eerste zijn ouder dan 30 jaar. Zij spelen waarschijnlijk hun laatste competitie. „Dat is ook de reden waarom wij ln Utrecht voor een hele competitie waren", aldus Gijsen, „verschillen de spelers worden toch vervangen door jongeren, die fris aan de vol gende competitie zullen beginnen" (Van onze atletiekmedewerker) TERNEUZEN De Districts Tech nische Commissie Zeeland van de K.- N.A.I.U. heeft voor de jaarlijkse zes districten ontmoeting die deze keer te Utrecht wordt gehouden op zon dag 8 juni de volgende ploegen sa mengesteld: Heren: 100 meter W. van der Hooft, Schelde Sport; 200 meter N. Flipse, A.V. '56; 400 meter J van der Dries, Zeeland Sport; 800 meter J. Polfliet, A.V. '56: 1500 meter K. van Dailen, A.V. '56; 5000 meter P. Vonck, RKHAV; 110 meter horden en verspringen H. van Straten van Schelde Sport; 400 meter horden H. Dost, Delta Sport, polshoog I. Sinke, Zeeland Sp.; hoogspringen en hink- stap-spron-g I Reyerse, A.V. '56; speerwerpen en discuswerpen, J. Die- leman, RKHAV, kogelstoten: I. de Bruyn, Zeeland Sport, 4 x 100 me ter astafette: F. Scheepers, Zeeland Sport, W. van der Hooft, Schelde port, N. Flipse, A.V '56, H. van Straten, Schelde Sport. 4 x 400 me ter estafette: H. Dost, Delta Sport, J. van der Dries Zeeland Sport, J. Polfliet A.V. '56; S. Valkenier, Dy namo. Dames: 100 meter, A. Roose, Zee land Sport, 200 meter: E. Boers, Ma rathon, 400 meter M- Moerman, Ma rathon, 800 meter T. Smeenge, Dy namo; 100 meter horden- en hoog springen E. Deurloo, A.V. '56, ver springen A. Roose, Zeeland, Sport, discuswerpen E. Goedhart-Schot, Delta Sport; kogelstoten en speer werpen: J. de Jonge-Schot - Delta Sport; 4 x 100 meter; E. Boers, Ma- M. Zee- rathon, E. Deurloo, A.V. '56, Moerman, Marathon, A. Roose, land Sport Ploegleiders: heren A. L. de Munek, Goes; Dames: J. Hofman, Terneuzen. Door het niet deelnemen van Cora Hofman, Schelde Sport bij de dames en Piet Versluys, Dynamo bij de heren zullen de ploegen zeer zekeT niet Hij de eerste drie eindi gen. Vooral de bezetting op de tech nische nummers bij de heren is zwak te noemen. tenrijk gewonnen. Matthijs de Koning bleef eerste in het algemeen klasse' ment. De zesde rit had het rennersveld van Sankt Johann naar Villach moe ten brengen, maar de eindstreep werd naar voren verplaatst tot op bet hoogste punt van de Tauernpas. Verder rijden was niet mogelijk in verband met hevige sneeuwval. Joop Zoetemelk, die al twee ritten in deze ronde won, greep een actie van de Zwitser Ruppaner aan om weer omhoog te klimmen in het klas sement. Hij sprong van de zesde naar de derde plaats. Op de vierde dag was hij ver teruggevallen uit de topposi tie, die hij tot dat moment had be zet. Het veld begon in Sankt Johann onder voortdurende regen aan een etappe, die was vastgesteld op 155 kilometer naar Villach. Op weg naar de Wagrain zette Ruppaner zijn aan val in, die later werd beantwoord door Zoetemelk. In de afdaling ach terhaalde Nederlands beste klimmer in de ronde de Zwitser en gezamen lijk begon het tweetal aan de stij gende weg naar de Tauernpas. Naar mate zij hoger kwamen, veranderde de regen in sneeuw en daalde de temperatuur tot onder het vriespunt. Op het laatste traject was de weg bedekt met twintig centimeter sneeuw en daar maakte Zoetemelk zich van zijn concurrenten los. De uitslag van de zesde etappe; 1. Zoetemelk (Ned) 46 km in 1 uur 40 minuten 11 seconden; op 1 minuut en 32 seconden: 2. Ruppaner (Zwi); op 2 min. 15 sec: 3. Bruyere (Belg); op 3 min. 13 sec: 4. Prinsen (Ned); op 3 min. 20 sec; 5. Kretz (Oos); op 3 min. 36 sec: 6. Steinmayr (Oos); op 3 min. 39 sec: 7. De Koning (Ned); op 4 min. 56 sec: 12. Jansen (Ned). Tien renners staakten de strijd. Het algemeen klassement: 1. De Koning 24 uur 57 min. 26 sec; op 1 min. 32 sec: 2. Steinmayr; op 1 min. 40 sec: 3. Zoetemelk; op 5 min. 11 sec: 4. Schattelbauer (Oos); op 6 min. 46 sec; 5. Sohet (Belg); op 6 min. 52 sec: 6. Postl (Oos); op 8 min. 31 sec: 7. Prinsen: op 18'44": 12. Jansen. De Engelsman Brian Joly heeft donderdag de dertiende etappe van de Ronde van Groot Brittannië, een rit over 173 kilometer van Gateshead naar Morecambe, gewonnen. Fedor Den Hertog blijft leider in het al gemeen klassement. Algemeen klassement: 1. Den Hertog (Ned) 52.56.48; 2. Oos terhof (Ned) 53.09.47; 3. Buckley (Gr. Br) 53.09.55; 4. Dailey (Gr. Br.) 53.10.14; 5. Fuchs (Zwi) 53.10.51; 6. Doyle (Ierl) 53.11.10. (Van een onzer voetbalmedewerkers) TERNEUZEN De KNVB heeft, als opvolger van de heer G. Knobel, die een contract heeft afgesloten met de eredivisieclub MW te Maastricht als diens opvolger voor de verzorging van- de trainingen van de geselecteer de jeugdploegen A en B in Zeeland gedurende het seizoen 1969-1970 aan gewezen de hear C. Hubregtse uit Vtissingen I?? MILAAN (ANP/AP) Eddie Merckx is onschuldig, ik heb hem ge drogeerd", schrijft een zekere Marco B. in een expresbrief aan de Mila nese krant 11 Corriere Delia Sera. Hij meldt verder dat iemand uit de „wie- Ierwereld" hem betaald heeft om Merckx verboden stimulerende mid delen toe te dienen. Net zoals die brieven, die na schok kende gebeurtenissen aan de politie worden gestuurd, was deze brief ano niem. De boodschap was met de hand 'geschreven en gepost in Milaan. De inhoud luidde: „Eddde Merckx is on schuldig. Ik heb hem, geholpen door een man waarvan ik alleen de voor naam, Giorgio, ken en die wat met de wielersport heeft te maken, ge drogeerd voor de start in Parma. Óm dat te bereiken hebben wij een pille tje in een van zijn bidons gedaan. Ik had niet verwacht dat mijn hande ling dergelijke verstrekkende gevol gen voor de renner zou kunnen heb ben. Ik had geen cent en Giorgio bood mij een aantrekkelijk bedrag voor iets dat nauwelijks moeite kostte. Ik heb niet de moed mij bij de justitie aan te geven, maar ik wil ook niet dat iemand anders boet voor wat ik heb gedaan. Be ben bovendien bang voor wat er met m(j zal gebeuren als ik mijn naam bekend maak. Ik heb er werkelijk spijt van en ik herhaal: Eddie Merckx is onschuldig. Marco B." Het is onmogelijk te bepalen af de brief een authentieke bekentenis k, of het werk van een dwaas. De „affaire-Merckx" heeft nu ook het Italiaanse parlement bereikt. Twee senatoren, een van de fascis tische en de ander van de pro-Chi nese socialistische proletariaatspartij, hebben schriftelijk vragen gesteld aan premier Mariano Rumor, waarin zij opheldering vragen over de doping- zaak. Italiaanse sportverslaggevers heb ben de Giro na het vertrek van Merckx een „begrafenisstoet" ge noemd. Merckx is ondertussen gisteren met zijn vrouw Claudine uit Milaan naar Brussel vertrokken. DEN HAAG (ANP) De besturen van PSV en Sparta, de halve finalis ten uit het toernooi om de KNVB- beker, die woensdag hun wedstrijd na verlenging op 1-1 afsloten, zijn over eengekomen zondagmiddag hun tweede wedstrijd ook op het veld van Willem II in Tilburg te spelen. Zou ook de wedstrijd onbeslist eindigen, dan wordt opnieuw twee keer een kwartier verlengd, waarna zo nodig een beslissing zal warden verkregen door het nemen van straf schoppen. Die strafschoppen moeten „om en om" door spelers van beide verenigingen worden genomen in se ries van vijf. In principe is in Zwolle overeen stemming bereikt over de overdracht van de afdeling betaald voetbal Zwolsche Boys aan de Stichting Be taald Voetbal PEC. In goede harmo nie zijn er op voorstel van de com missie, die is gevolmachtigd door het bestuur van Zwolsche Boys en het bestuur van de Stichting Betaald Voetbal PEC, besprekingen geweest, die gisteren tot deze overeenstem ming hebben geleid. Zwolsche Boys zal in het nieuwe seizoen beginnen in de vierde klasse van het amateurvoetbal. AZ'67 zal het in de halve beslis singscompetitie met DOS en Volen- dam om een degradatieplaats zon der zijn trainer Henk Blokland moe ten doen. Blokland heeft namelijk de vacantie, waar hij recht op heeft, opgenomen. Hij had aangeboden ge durende de tiid waarin de beslis singswedstrijden worden gespeeld te werken, maar zag daarvan af, toen zijns inziens AZ '67 daar een te ge ringe vergoeding tegenover wilde stellen. Klaas Molenaar, de voorzit ter van de technische commissie van de Alkmaarse vereniging heeft zich nu met de training belast. (ADVERTENTIE) Zeker niet die mevrouw die vorige week voor de verandering eens géén King Corn nam. King Corn wordt elke nacht overal in .Nederland vers gebakken en komt dus dagelijks vers op tafel. King Com blijft dagen langer vers. (alleen King Com kan dat zeggen)-

de Stem | 1969 | | pagina 35