bekendmaking (Van een onzer verslaggeefsters) De vrouw is de laatste ja ren mode-bewuster geworden dan ooit tevoren 't geval was. Dit manifesteert zich met name zeer duidelijk in de bad en strandkleding. Men neemi niet langer genoegen met éér badpak of bikini voor het helt seizoen. Voor een vakantie aan ze< is een hele garderobe voor handen, geraffineerd ontwor >en door diverse modekonin- ;en, waardoor menige vrouw liet meer geniet zonder dezi .onontbeerlijke" modesnufje te kunnen showen aan zon nige stranden. Ontwerpers lebben deze ontwikkeling ge stimuleerd en met vooruit ziende blik tal van verrassin gen en versieringen toege voegd aan de modieuze kie ling, waarin in eerste instan tie geflaneerd moet worden, il dan niet genietend van zon. :ee en wind. In veel gevallen is water- portkleding dan ook meei modieus dan effectief. Een combinatie hiervan is echter zeer goed mogelijk, maar niet altjjd aanwezig. Het hangt van de vrouw in kwestie af. waar haar voorkeur ligt. Sieraden nemen dit seizoen aen ruime plaats in en wor den rijkelijk aangebracht op bad- en strandkleding. Ges pen, ceintuurs, kettingen, rin gen, sjaals, hoeden, brillen, garneringen van plastic, hout of metaal geven de vrouw die ze draagt in bepaalde geval len extra charme. De total-look, in badpak, handdoek, tas en sieraden, is ook aan het strand bijzonder populair. TIG JASJE lasehalia in [tint. De kraag Inerts Le kontrast. De diepe insnijdingen aan de zij kanten van dit badpak (links bo ven) maken het sexier dan het eendelig badpak ooit was. De kleur, zwart in dit geval, helpt daar nog een handje aan mee. Een paar jaar geleden werd bad kleding nooit gedecoreerd met welke metaalsoort dan ook, laat staan met diamanten zoals op dit model. Deze creatie is ook ver krijgbaar in de kleuren wit, lichtblauw, turquoise, geel en in twee soorten rood. Het zwarte strandpakje daar on der met diepe halssplit is ge maakt uit een nylon soort, die onder alle omstandigheden nat lijkt te zijn, ook al is er geen water aan te pas gekomen. Het model is geschikt voor elke leeftijd en elk figuur. an de gemeente Breda brengt is, dat op de gemeentesecreta- uisvesting, Catharinastraat 16, lezing is neergelegd een af- Dces-verbaal der tot aanhoren 3 mei 1969 ten gemeentehuize itting ter zake van de voor- ng ten algemene nutte van >r de aanleg van het wegge- - Gasthuisvelden in de êe' burgemeester voornoemd, J. L. J. MERKX. mTsmiKOPK Voor jonge slanke vrouwen, is de bikini rechtshoven bijzonder ge schikt. De garnering rond het bovenstuk geeft een extra vrolijk tintje aan het geheel. Het heeft bovendien dit voordeel, dat de buste hierdoor iets voller lijkt dan meestal bet geval is bij slan ke vrouwen. Het grappige van het badpak daar onder is, dat het van ach teren de indruk wekt tweedelig te zijn. De gespen aan de zijkan ten en de witte garnering rond hals, schouders en rug passen geheel bij de nieuwe ragegar neringen waar mogelijk is. De elegante strandpakjes hier naast tenslotte zijn ideaal voor winderige dagen, of een middag je boodschappen doen in een naburig stadje. J

de Stem | 1969 | | pagina 33